manoeuvre Veel schade bij inhaal- op Rijksweg 43 Ds. C. G. Wiegers nam afscheid van hervormde gemeente Twee vakleerkrachten namen afscheid van het chr. onderwijs in Sneek I Jubilerende Douma’s Ijzerhandel huldigde jubilarissen IJLST W Y M BRITS ER A DE EL ^AGENDA J van r Ttpee medewerkers onderscheiden met gouden en zilveren medaille Zaterdagmiddag gaf de jubilerende Douma’s Ijzerhandel een re ceptie in restaurant „Piso” ter gelegenheid van het feit dat de heren J. de Groot Boersma en P. Wesselius respectievelijk 40 en 30 jaar aan het bedrijf verbonden zijn geweest. De heer De Groot Boersma werd hiervoor door de Mij. voor Nijverheid en Handel onderscheiden met een gouden medaille en de heer Wesselius met een zilveren. en J Promotie ds. J. T. Nielsen tot doctor in de theologie Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, Maandag 10 juni 1968 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD is Dodelijk ongeval bij Uitwellingerga 1 R.K. Bejaardenbond Postvervoer naar Frankrijk hervat Benoemd Geslaagd - De wind blaast waarheen hij wil" Twee ongevallen op dezelfde plaats op Rijksweg 43 In de kortste nacht: „Tocht naar het licht" 123e jaargang nr 47 - l SNEEKER NIEUWSBLAD NIEUWE FABRIEKSHAL GOUDEN HORLOGES en dere, door de lessen in liet foar him ynsetten. dekens en provi- t - lius een tijdje weg geweest, maar hij heeft de dertig jaar toch volgemaakt. Ook bij de klanten heeft de heer Wes- selius altijd een prettige indruk ach tergelaten. De Centrale Directie der PTT deelt mede dat het postvervoer naar Frank rijk voor wat brieven en briefkaarten betreft is hervat. Voor andere stuk ken en voor postpakketten zal voor lopig nog op ernstige vertraging moe ten worden gerekend. Mét ingang van 1 augustus is be noemd tot hoofdleidster aan de kleu terschool te IJlst mej. A. Galema te Zaterdagmiddag om ongeveer half zes haalde een VW, bestuurd door de heer S. Brouwer uit Amsterdam en rijdend in de richting van Bolsward naar Sneek, bij het kruispunt naar Folsgare, een voor hem rijdende auto in. Toen de heer Brouwer weer naar rechts wilde gaan raakte hij door te hoge snelheid in een slip en kwam dwars over de weg. Op dat moment Aan de Rijkskweekschool te Leeu warden slaagden voor de tweede leer- kring de heren P. D. Haitsma, Sneek; L. J. van der Bent, Rauwerd en K. de Boer, Nijland. V ersetuj nt MAAN DAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H A de Boei Telefoon 4091 De 81-jarige rustend veehouder Her- re Zijlstra uit Uitwellingerga is vrij dagmiddag bij een verkeersongeluk op Rijksweg 43 om het leven gekomen. Zonder op het verkeer te letten stak de man plotseling bij de Horsebrug te Uitwellingerga met zijn fiets de weg over en werd gegrepen door een Fiat 850 van de heer S. van der Sloot uit Joure. Deze reed in de richting Sneek en kon een aanrijding onmogelijk voor komen. De heer Zijlstra was op slag dood. De auto sloeg enkele malen over de kop en kwam zwaar beschadigd in de berm tot stilstand. De heer Van der Sloot liep slechts enkele lichte ver wondingen op. Advert en tlepr;i«: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f4,— per half jaar. Franko per oost f6,— per half jaar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. BIJ DE FOTO: Van links naar rechts de heer J. Douma Gzn., mevr. De Groot Boersma en de jubilariissen J. de Groot Boersma en P. Wesselius. De hear E. S. de Jong fan Boalsert, naem tagelyk ófskie as tekenlearaer fan de Rehoboth-ulo. In man, dy’t syn foech as skoalmaster in tiidlang net brükt, wurdt ornaris tige ryk of tige bikend. Dizze is tige bikend wurden, men kin wol sizze, sa bikend as de bünte Kriel De heai Wynia, it nije haed fan de Zondagmorgen heeft ds C. G. Wie gers na ruim veertien jaar afscheid genomen van de hervormde gemeente van Sneek. Hij hield zijn laatste preek in een volle Martinikerk. Ook burge meester Rasterhoff woonde de dienst bij. Volgende week zal hij zijn intrede doen in Balk, waar hij is beroepen. Het hoofdthema van zijn preek was „De wind blaast waarheen hij wil”. naderde een Mercedes, die bestuurd werd door de heer J. Huissen uit Vleu ten, uit de richting Sneek. Deze kon niet meer tijdig stoppen en kwam in botsing met de VW. Beide bestuur ders werden dermate gewond, dat ze naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. Later konden ze naar huis worden gebracht. De VW en de Mer cedes werden, zoals de foto laat zien, zwaar beschadigd. Vorige week gingen leden van de R.K. Bejaardenbond per toeringcar op reis. Via Wolvega werd naar Balkbrug gereden, waar de koffiepauze werd gehouden. Na een bezoek aan de Le- meler- en Holterberg ging de reis door prachtig natuurschoon naar Holten, waar het diner werd gebruikt. Intus sen was het weer opgeknapt, zodat men besloot direkt maar door te rijden naar Apeldoorn. In het park Berg en Bos werd de thee genuttigd en een wande ling door het prachtige park gemaakt. De terugreis voerde het gezelschap via Vaassen naar Epe, waar de koffie tafel alle eer werd aangedaan. Door het landgoed „De Dellen” ging het naar Kampen en verder door de Noord Oostpolder naar Sneek, waar men ruim acht uur zeer voldaan arriveerde. Het was dan ook een zeer geslaagde tocht. 1 Welsrijp. De heren De Groot Boersma en Wes selius werden beiden verrast met een gouden polshorloge met inscriptie, aan geboden door de directie. De heer De Groot Boersma bedankte ook namens de heer Wesselius voor het cadeau. Na mens de Mij. voor Nijverheid en Han del sprak de heer A. Tromp. De heer De Groot Boersma heeft zich niet al leen 40 jaar voor de zaak ingezet, maar ook op sociaal gebied stond hij zijn mannetje. Hij is o.a. ere-voorzitter van de voetbalvereniging ONS. Ook heeft hij zijn bemoeienissen op kerkelijk ge bied. „Als blijk van waardering en vertrouwen besloot de Mij. voor Nij verheid en Handel u te onderscheiden Zaterdagavond en zondagmiddag ge beurden er twee ongelukken op de zelfde plaats op rijksweg 43 onder Nijland. Zaterdagavond raakten twee personen licht gewond en zondagmid dag één. Er was veel materiële scha de. hij ging later over op theologie studeerde verder te Groningen waar hij in 1953 promoveerde bij nu wijlen professor Lindeboom op een in het Duits gesteld proefschrift. Deze pro motie geschiedde „Cum Laude”. Hierbij mogen wij nog aantekenen dat de ge hele vooropleiding ULO, HBS en/of Gymnasium ontbrak, maar de jonge man volkomen autodidact aan de Uni- versiteit te Amsterdam kwam na af gelegd Staatsexamen (Toelating tot de Universiteit). Sinds een aantal jaren is prof. Vis ser werkzaam aan de R.U. te Gronin gen, eerst als lector, later als professor en hij doceert o.a. Geschiedenis der Kerk. Prof. dr. A. J. Visser is een van de drie hoogleraren die belast zijn met de supervisie op de bijbelvertaling in het Fries. |k| Sneekar Nieuwsblad is een Het bedrijf heeft woensdagmorgen in alle eenvoud de nieuwe bedrijfshal aan de Pieter Zeemanstraat in gebruik genomen. De beide directeuren J. Dou ma en G. Douma hebben een boom ge plant als teken dat Douma’s Ijzerhan del wortel heeft geschoten in Fries land. Alleen de naast familieleden wa ren bij deze opening aanwezig. Tijdens het diner, dat zaterdagavond werd gegeven, bood het personeel de directie een wandbord van Makkumer aardewerk aan. met een gouden medaille” aldus de heer Tromp. Ook Voor de heer Wesselius had de heer Tromp veel lovende woorden. De vertegenwoordigers zijn eigenlijk de frontsoldaten die de „vijand” te lijf moeten gaan. Ook is hij het visite kaartje van de zaak. Hij werd onder scheiden met een zilveren medaille. „De onderscheidingen gelden eigenlijk ook voor de echtgenotes, die hun man nen altijd kordaat ter zijde hebben ge staan,” aldus spreker. Namens het personeel sprak de heer A. Lansma ook waarderende woorden. De heer De Groot Boersma kreeg een boekenbon en de heer Wesselius een platenbon. Aan het Winkler Prinslyceum in Veendam slaagde voor het eindexamen gymnasiüm-A de heer M. A. Menalda te Sneek. gjin goede rêst ta, hwant wy kenne him as de man fan it KFFB, as riedslid, as evangelist en as journalist. Der sil grif wol wurk foar de frijkommen tiid wê- ze. De hear M. de Vries, aenst óf- trêdzjend haed fan de skoalle foege deroan ta, dat 5 lessen minder wolris in seine wêze kin foar immen, dy’t seit: „Ik bin eins fan birop journalist en dy 27 lesuren binne der op ta!” Yn syn andert sei de hear De Jong it ek as in great biswier to fielen, dat er safolle learlingen mar foar ien leske yn’e wike hat en har dan net goed kennen leart. Hy helle inkelde hichte- punten op. Twa kear waerd op skoalle in fyts woun mei in tekenkriieh. In mear letterlik hichtepunt wie, dat der ris nei in tekenles buten in jonge efter- bleau boppe yn in beam. lenris sei minister Cals tsjin hem, dat der yn de Mammoetwet mear romte kaem foar de ekspressyfakken, mar nou is er fan dyselde wet ien fan de earste slachtoffers, mei’t der yn Snits in skoalmienskip komt en inkelde net- fêste leararen oerstallig wurde. Hy tanke allegearre foar de ünder- foune meiwurking, binammen ek de learlingen dy’t oan it bigjin fan de Sp’U-A ''I i In de kortste nacht van het jaar, dat is van vrijdag 21 juni op zaterdag 22 juni, zullen jongeren van 16 jaar en ouder een voettocht houden vanuit de startplaatsen Steggerda, Lemmer, Sneek, Joure, Grouw, Drachten en Oosterwolde naar Heerenveen. Deze „Tocht naar het Licht”, enigszins te vergelijken met de voettochten van de „Fax Christi”, zal oecumenisch van op zet zijn. Onderweg wordt gesproken over onderwerpen die betrekking heb ben op mens en maatschappij. Alle jongeren die zich pratend en zingend mee op weg willen begeven zijn wel kom. Het enige wat er na het Pinkster feest overblijft is de opdracht de zegen van de verzoening te verspreiden over de gehele wereld. De verspreiding hiervan kan het beste worden verge leken met de wind, die immers waait waarheen hij wil. Jezus heeft het in zijn gesprek met Nicodemus niet over de richting van de wind, maar over de oorsprong, die niemand weet. Die oor sprong valt niet op een natuurlijke manier te verklaren. Het nieuwe leven, dat voortkomt uit de geheimzinnige werking van de Heilige Geest is even onverklaarbaar als de wind. Dit geldt ook voor de geboden van God. Het nieuwe leven en de geboden zijn ge heel souverein, alleen afhankelijk van God. Dit is ook het geval met de wind. „Je kunt wel een barricade opwerpen om de wind tegen te houden, maar dit geeft je niets. Hij komt er toch wel overheen. Zo is het ook met de Hei lige Geest. Men moet niet vergeten dat Zending en Kerk nooit gescheiden kunnen gaan. Zending is geen hobby van en kele liefhebbers, maar het werk van de Heilige Geest. Je ontkomt er een voudig niet aan. De Heilige Geest gaat gewoon zijn eigen gang evenals de wind. „Predikanten komen en gaan, maar de Geest blijft. Op die manier vindt de Boodschap zijn weg naar de mensen.” Na de prediking werd ds Wiegers toegesproken door ds mr J. A. Vaan drager namens de Raad van Kerken. „Als u werkte in de tuin kon u nooit opschieten. U maakte een praatje met iedereen, iets wat u fijn vond. U heeft veeï geschoffeld en gesnoeid gedu rende de ruim veertien jaar die u1 in de tuin van God doorbracht. Uw werk was voornamelijk het planten. Het be gieten wordt overgelaten aan uw op volger ds Lauwerse”, aldus ds Vaan drager. Hij haalde hierbij aan de psalm van David „Uw stok en uw staf die vertroosten mij.”. De stok en de staf hebben betrekking op ondersteu- ning.\ Het werk van ds Wiegers was ook het ondersteunen van twijfelzieke mensen. Ook richtte ds Vaandrager het woord nog even tot mevr. Wiegers. Zij heeft veel werk verzet op het ge bied van gezinszorg en vrouwenver eniging. Ds Wiegers, zijn vrouw en dochtertje Dineke hebben alle drie hard gewerkt in de Tuin van God. Dinsdag 11 juni tot 15 juni Fries Scheepvaart Museum. Tentoonstel ling schilderijen, etsen en tekeningen van Piet Boersma. Geopend op werk dagen van 10-12 en 13.30-17.00 uur. Donderdag 13 juni Jaarl. Vergadering van deelnemers Sneker Onderl. Brandwaarborgvereniging in café Piso. Aanvang ’s avonds 8 uur. Zaterdag 15 juni Dagboottocht van het Roode Kruis, afd. Sneek e.o. Zaterdag 27 juli Seriewedstrijden Kon. Zeilvereniging „Sneek” voor leden en jeugdleden. Eerste start ’s mid dags 2 uur. De groepen vertrekken vrijdagavond omstreeks 10 uur vanuit de verschil lende startplaatsen en worden de vol gende morgen rond 10 uur in Heeren veen verwacht. Daar zal in het Post huis een slotmanifestatie plaatsvinden, waar ook de jongeren uit Heerenveen die dat willen, aan mee kunnen doen. Tijdens, de .tocht zal enige uren gerust worden in een boerderij of op een an- deelnemers tevoren gezochte rustplaats. Met de groepen rijdt een auto mee voor het vervoer van slaapzakken of dekens en provi and. Elke deelnemers betaalt één rijks- daalder. Bij deze prijs is inbegrepen het Blauwe Boekje voor een culturele revolutie van de KWJ, aan de hand waarvan de verschillende onderwerpen besproken zullen worden. Achter deze nachtstertocht staat een provinciale commissie, die is gevormd uit mensen van verschillende kerken en socialistische jeugdbewegingen. Voor opgave of inlichtingen kan men zich wenden tot de leden van deze commissie: p. A. Agterberg, Witmar- sum; wika O. Bult, Heerenveen; mevr. Froentjes, Drachten; mevr. Harsma, Ol- terterp; kap. H. Kroon, Harlingen; drs. W. A. de Pree, Hindeloopen; ds P. J. de Ridder, Stiens. Kontaktadres; Arumerweg 66, Wit- marsum, alsook tot de volgende kon- taktpersonen: mevr. Abbring, Ooster wolde; fr. Ph. de Heer, Joure; hr. De Jong, Sneek; ds. Nel, Steggerdaj mej. I. Popma, Heerenveen; ds Venema, Delfstrahuizen; ds. L. de Wit, Lemmer, skoalle winske de hear De Jong mar De jonge doctor werd geboren op 24 oktober 1926 te Dordrecht en bezocht eerst het Stedelijk Gymnasium te Hil versum. Hij studeerde aanvankelijk rechten aan de R.U. te Utrecht, maar stapte over naar theologie aan de Stedelijke Universiteit te Amsterdam, waar hij in 1949 kandidaatsexamen theologie aflegde, in 1951 afstudeerde aan het Doopsgezind Seminarie en op 12 augustus van dat jaar in zijn eerste gemeente Warns intrede deed. Later kwamen daar nog bij de inmiddels va- kant geworden gemeenten van Stave ren en Hindeloopen. In 1957 werd een beroep van de gemeente Leeuwarden door hem aangenomen. In 1961 werd te Groningen het doctoraal examen theologie afgelegd, hoofdvak Nieuwe Testament en Philosophic. Ds. Nielsen was en is nog lid van het FGG (Fries Godgeleerd Gezelschap). Het bijzonde re van deze promotie was o.a. dat zo wel promotor als promovendus tege lijkertijd lid waren van het FGG; prof. Visser was toen predikant te Longer - houw-Schettens bij Bolsward en moest later wegens benoeming en vertrek naar Groningen voor het lidmaatschap bedanken. Hij werd geboren te Molk- werum, vlakbij de eerste standplaats van dr. Nielsen gelegen. Beiden hebben tevens gemeen, dat zij aan de Stedelijke Universiteit van Amsterdam studeerden, prof. Visser evenwel Klassieke Talen, maar ook Geslaagd te Haren voor het eerste deel van de akte N XX (lerares Kin derverzorging en Opvoeding) onze stadgenote mej. N. J. Wiersma. gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Aan de R.U. te Groningen vond de zer dagen de promotie plaats van ds. J. T. Nielsen, doopsgezind predikant te Leeuwarden, tot doctor in de theologie, op een in het Engels verschenen proef schrift handelende over „Adam en Christus in de theologie van Irenaeus van Lyon”. Deze kerkvader leefde van ongeveer 140-202 na Christus en geldt als een der oudste kerkvaders. Het proefschrift behandelt een gedeelte uit de oud-christelijke letterkunde. Aan het proefschrift waren 21 stellingen toegevoegd. De promotie geschiedde door Professor Dr. A. J. Visser van Groningen, paranymfen waren drs. Bakker en ds. Wassink. De heer De Groot Boersma is niet helemaal een werker van het eerste uur geweest, aldus directeur J. Dou ma Gzn. Maar toch heeft hij de grote ontwikkeling van het bedrijf meege maakt. De heer De Groot Boersma was iedere morgen in het magazijn te vin den of hij liep achter de kar van Dou ma’s Ijzerhandel om de bestellingen rond te brengen. Hij heeft op deze ma nier verscheidene kg ijzer e.d. ver sleept, aldus de heer Douma. Dit was natuurlijk zwaar werk. Dit is echter veel gemakkelijker geworden. ,,U bent gedurende de afgelopen 40 jaar een goede steun geweest voor het bedrijf en de familie. Ik hoop dat u dit nog een aantal jaren zult Zijn” aldus di recteur Douma. Ook de heer Wesselius heeft een groot deel van de ontwikkeling van het bedrijf meegemaakt. Hij trad in dienst als vertegenwoordiger en ging op de fiets bij de aannemers en andere klanten langs. Toen in de oorlog het werk minder werd, is de heer Wesse- Donderdagavond werd in de aula van de Rehobothschool afscheid genomen van twee vakleerkrachten, die het christelijk onderwijs in Sneek jaren lang hebben gediend. De heer Akker man, voorzitter van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs en tevens directeur van de christelijke kweekschool had de leiding van de bijeenkomst. De heer P. van der Kooi, die lang als gymnastiekleraar aan alle christelijke scholen van Sneek verbonden is ge weest, begon zijn loopbaan nog onder de ban van het Paulinische woord, dat de oefening van het lichaam tot geen nut is en de heer Akkerman vond, dat dit vak nog steeds wordt ondergewaar deerd. Dhr. V. d. Kooi verlaat de school iets eerder dan zijn leeftijd zou doen verwachten. De laatste jaren moest hij wegens ziekte zijn lessen vaak lang durig staken. De fiets was zelfs een te bezwaarlijk middel van vervoer, de auto wellicht te duur, zodat men hem de laatste tijd steeds op de brommer de scholen zag bezoeken. Ambitie voor het vak en een onuit puttelijk geduld waren zijn eigenschap pen, aldus de heer Akkerman, waar door blijvende conflicten niet voor kwamen. Gymnastieklessen zijn zware lessen. Ze werden gegeven aan steeds wisse lende groepen, in leeftijd variërend van 10 tot 20 jaar. Bijna 1000 verschillende leerlingen kreeg hij wekelijks in zijn lessen. Riekje de Jager, nu aankomend on derwijzeres, was een van deze leerlin gen. Ze had meneer Van der Kooi van af de 5e klas van de lagere school als gymleraar gehad. „Als men zelf les moet geven, beseft men pas, hoe moei lijk het is”, zei ze. De heer Van der Kooi dankte later allen voor de ondervonden medewer king en de overhandigde cadeaus. BUNTE KRIE Zaterdagavond reed een VW, be stuurd door de heer W. J. Bakker, uit Bolsward in de richting van zijn woon plaats, voortdurend links op de weg. Hij kwam hierdoor frontaal in bot sing met de Renault van de heer K. Landman, die uit tegengestelde rich ting naderde. De heer L. Londema uit Sneek, die met zijn Peugeot achter de VW van de heer Bakker reed, kon niet meer uitwijken en botste er ook bovenop. De heren Bakker en Land man werden naar het ziekenhuis ver voerd. De VW en de Renault waren total loss. Zondagmiddag om ongeveer 3 uur gebeurde op dezelfde plaats een on geluk. De heer C. S. Zijlstra uit Hyum- Finkum reed met zijn Fiat richting Bolsward. Toen hij de auto-wrakken zag van het ongeluk van zaterdag avond, remde hij af. De heer H. C. M. Overvliet uit Amsterdam had dit niet zo gauw door en botste achter op de Fiat. Hierbij werd de bejaarde mevr. Overvliet zodanig gewond, dat ze per ziekenauto naar het ziekenhuis in Sneek werd gebracht. Er was ook hier veel materiële schade. -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1