NIEUW KAMPGEBOUW IN KLAAR Uitnodigingen 33e Sneek-Week verzonden ,DE POTTEN’ BIJNA Sneker raad: onderscheid tussen ambtenaren-handarbeiders en hoofdarbeiders moet verdwijnen WYMBRITSERADEEL IJLST van en Recreatiecentrum krijgt er straks nog 32 bungalows bij Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, 1 Donderdag 20 juni 1968 50 Motie-B. de Vries met algemene stemmen aanvaard Wymbritseradeel krijgt i Zeilevenement van 3 tot en met 8 augustus <s. J issjss Geslaagd chauffeur-schipper l’ 'x-l^L Hei Sneeker Nieuwsblad is een en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 123e jaargang nr Roeiers, Friese jachten en Tjotters zeilen op woensdag OUD-WETHOUDER BLOK HERDACHT Geslaagd aan Kijks-HBS Eerste prijs voor Excelsior” Sneek aecoinbmeerie urtgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT Ds. Y. K. Veilenga, geboren in Scharnegoutum, overleden SNEEKER NIEUWSBLAD REDELIJK PRESENTIEGELD woont. I KAMPWINKEL j V erschij nt MAAN D AGS en DONDERDAGS Santooi voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur R A de Boer Telefoon 4091 indertijd ook wethouder was, altijd mannen waren waarop je kon bouwen. Een woord van dank voor wat hij gedaan heeft voor de Sneker gemeen schap en daarbuiten was dan ook op z’n plaats. Namens de raad sprak de burgemeester de hoop uit, dat nabe staanden sterkte mogen vinden. De nagedachtenis van de heer Blok zal steeds in ere worden gehouden. Daar op werd een ogenblik stilte in acht ge nomen. Aan het gemeentelijk muziekinsti tuut te Leeuwarden slaagde voor de akte muziekonderwijs accordeon onze stadgenoot de heer IJ. de Vries. GROEPS- EN TEAMWEDSTRIJDEN In de 16 m2 klasse worden groeps- stal of van een grap. Maar men is uiteraard gehecht aan het geval, dat vanwege z’n ouderdom en zeld- 571— s er op, dat de heer Blok zowel als diens vader, die A d verten Ueprijs; 15 cent per mm. By kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f4, per half jaar. Franko per post f6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Een nieuwe manier om te laten zien dat je geslaagd bent: zelf een I I I* l’ I I l' 1' i De heer J. P. de Vries had persoon lijk liever gezien, dat het voorstel m.b.t. een verhoging van het presen tiegeld van de raadsleden (tot f 30, per vergadering) niet op de agenda was geplaatst. Nu ’t er toch op stond wilde hij zijn oordeel erover uitspre ken. Hij was na overleg tot de con clusie gekomen dat het een redelijk voorstel was. Dat werd zonder verder discussie aangenomen. De heer Gerrits noemde het voorstel tot het maken van aanlegplaatsen voor pleziervaartuigen in de Oudvaart en het Jachthavenkanaal een „pracht voorstel”. Zijn vraag of er plannen bestaan toiletwagens te plaatsen werd ontkennend beantwoord. De andere voorstellen leverden geen moeilijkheden op, zodat de raad in een half uurtje door de agenda was. Het geen een van de raadsleden deed op merken: „Gauw dertig gulden ver diend!” Het nieuwe kampgebouw in het recreatiecentrum „De Potten” is bijna klaar. Aanstaande zaterdag wordt de kampwinkel en de ruimte voor de ad ministratie in gebruik genomen. Het kampgebouw voorziet in een dringende behoefte, temeer daar het recreatiecentrum nog belangrijk zal groeien. Het is de bedoeling dat er in de toekomst nog eens 32 bungalows worden ge bouwd, zodat er dan in totaal zo’n 65 bungalows staan. Het Pottenplan is dan nog niet vol: dit biedt ruimte aan 150 bungalows. De kampwinkel in het nieuwe ge bouw heeft een oppervlakte van on geveer 100 m2. De kantine, die voor lopig ook als recreatiezaal zal dienen, heeft een oppervlakte van ongeveer 300 m2. Voorts is er ruimte voor ma gazijnen en voor de administratie. Het ligt in de bedoeling, dat er ook een souvenirswinkeltje wordt ingericht. Zaterdag wordt het gebouw gedeelte lijk in gebruik genomen. De officiële opening heeft begin volgend seizoen plaats. Dit zou aanvankelijk dit sei zoen gebeuren, maar doordat het ge bouw nog niet klaar was, kon dat geen doorgang vinden. Het doel van de kantine is om er iets te drinken en in de toekomst zal men er ook een eenvoudige maaltijd kunnen gebruiken. „We moeten voor komen dat het een restaurant wordt. We zouden dan hopeloos ons doel voorbij streven. We gaan er namelijk vanuit dat de mensen op het terrein een besloten gemeenschap vormen”, aldus de heer Kunnen. Het moet niet zo zijn, dat de mensen van het terrein niet in de kantine kunnen, omdat die vol met vreemdelingen zit. De kantine wordt voorlopig ook ge bruikt als recreatiezaal. Er zal in de toekomst nog een speciale recreatie zaal bij worden gebouwd, die twee maal zo groot wordt als de kantine, t.w. ongeveer 700 m2. De voltallige raad besloot op voor stel van b. en w. eervol ontslag te verlenen aan de heer T. H. Orsël als onderwijzer aan de openbare school voor schipperskinderen. Aan de raad van Ijlst zal worden bericht, „dat de raad van Sneek deelt in de vreugde van de stad MIst ter ge legenheid van de herdenking van het 700-jaar stadsrecht, zijn beste wensen aanbiedt voor de toekomst en de bloei van de stad en de hoop uitspreeh! dat de goede nabuurschap, waarin de bei de steden in het verleden hebben ge leefd en gewerkt bestendig mag blij ven en dat, waar nodig een vruchtbare samenwerking mag plaats hebben”. Met algemene stemmen werd mej. R. W. A. van den Berg te Rotsterhaule benoemd tot onderwijzeres aan de Sperkhemschool (o.l.s.). maken. Het terrein, dat eigendom is van de Stichting Recreatiecentra van de Nederlandse Hervormde Kerk, is het kleinste van de acht, die deze stich ting in verschillende plaatsen heeft aangelegd. Op deze andere terreinen is de kampwinkel alleen toegankelijk voor mensen van het terrein.. Dit om het karakter van besloten gemeen schap te behouden. WEL BEZOEKERS, GEEN AUTO’S In Sneek zijn natuurlijk veel water sporters die geregeld het meer optrek ken om te zeilen e.d. Ze zijn nu een stukje van hun territorium kwijt, om dat de Potten een andere bestemming hebben gekregen. „Het spreekt vanzelf dat ze wel eens een kijkje willen ne men in het centrum, om te zien, wat er nu met „hun gebied” wordt ge daan”, aldus de heer Kunnen. Ze ma ken dan een wandeling over het ter rein en dit wordt wel toegestaan, in zoverre dat ze zich eerst melden bij de administratie. Als ze zich dan rustig gedragen op de camping heeft de heer Kunnen helemaal geen bezwaar tegen een wandeling. Wat zondermeer niet wordt toege staan is het parkeren van auto’s op het terrein van mensen die er niet thuis horen. Er zijn er die met hun boot of ark in de rietkraag een ligplaats heb ben gekozen. Ze nodigen dan vrienden De Nederlandse wedstrijdzeilers hebben vandaag de uitnodiging ontvangen voor de 33e Sneek-week, die dit jaar gehouden wordt van zaterdag 3 tot en met 8 augustus. De officiële opening van dit grootste zeilevenement van ons land is vrijdag 2 augustus ’s avonds 8 uur in het stadhuis. In deze bijeen komst wordt ook de nieuwe schipper in de Orde van de Sneker Pan bekend gemaakt. Deze onderscheiding wordt ieder jaar uitgereikt aan iemand uit de zeilwereld, die zich voor de zeilsport bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt. Ds. Y. K. Veilenga uit Meppel, eme- ritus-predikant van de Gereformeerde Kerken’ in Nederland, is dinsdag zeer onverwachts op ruim éénénzeventig- jarige leeftijd in het diaconessenhuis te Meppel overleden. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdagmiddag om één uur op de algemene begraafplaats te Meppel, nadat ’s morgens om twintig over elven in de aula van de begraaf plaats een rouwdienst is gehouden. Yme Klazesz. Veilenga werd op 29 december 1896 uit een veehouders- gezin te Scharnegoutum, waar zijn va der vele jaren de Gereformeerde Kerk als ouderling heeft gediend, geboren. Hij bezocht het gymnasium te Gronin gen en studeerde aan de V.U. te Am sterdam. Hij stond achtereenvolgens te Oosterzee (1924-1927) en Meppel (1927-1967). Op 1 januari vorig jaar ging hij met emeritaat. Hij nam in de Gereformeerde Kerken van Nederland een zeer vooraanstaande plaats in. die ze parkeren op het terrein van het recreatiecentrum. In korte tijd staat het terrein dan vol met auto’s van mensen die niet op de camping thuis- l.oren. Voor de mensen uit de bunga lows en de camping (die plaats biedt aan 100 tenten) blijft dan geen ruimte meer over. Dinsdag kwam men bij Erven Joh. W. Meijer aan het Leeuwen burg tot de ontdekking, dat de „ga per”, die lange tijd de voorgevel l en de mensen een voorbeeld gaf hoe ze pillen en drankjes tot zich kunnen nemen (in de winkel is o.m. een drogisterij ge- RECREATIELEIDER De 32 bungalows zullen van 1 juli tot ongeveer half augustus allemaal vol zijn. Bij de gezinnen, die in zo’n 8- persoons bungalow trekken, zullen na tuurlijk kinderen zijn. Om te zorgen, dat deze kinderen zich niet vervelen als het eens een dag regent, is er een recreatieleider aangesteld, die de kin deren dan moet bezighouden in de kantine. Ook zet hij met mooi weer allerlei activiteiten op touw. Over de huurprijs van een bunga low in het recreatiecentrum bestaat in Sneek zelf ook nogal eens verschil van mening. Sommigen menen, dat deze wel 350,a 400,bedraagt. De huurprijs per week is 250, met kortingen van 40 tot 60% in het voor- en naseizoen. Dit lijkt nogal veel, maar men moet bedenken dat een bungalow met een complete inrichting zo’n 20.000 kost. KANTINE-RECREATIEZAAL Ingeschreven kan worden voor de 'volgende klassen: Regenboogklasse, 30 m2 klasse, 22 m2 klasse, Pampusklasse, Valkenklasse A en B, Flying Dutch- manklasse, Topklasse, 16 m2 Streep- klasse A cn B, Vrijheidsklasse A en B, Finnjollenklasse A en B, Olympiajol- lenkiasse. Schakelklasse A en B, Flying Juniorklasse A en B, Soloklasse, O.K.- jollenklasse A en B, Sternklasse A en B, Vaurienklasse A en B, Scow Tempo, Jeugdklasse (Pluis), Flitsklasse A en B. 12 voetsjollenklasse. Verder is er op zaterdag 3 augustus nog een onderlinge wedstrijd in de Gemengde klasse, uitsluitend voor le den van de SZC, en zeilen op woensdag 7 augustus de boeiers, Friese jachten en Tjotters. De Scow Tempo, die vorig jaar op verzoek als invitatieklasse meezeilde, is nu opgenomen in het programma, waaruit de Larken, waarvoor vorig jaar niet voldoende belangstelling be stond, definitief zijn verdwenen. Sic transit gloria mundi... Aan het begin van de vergadering werd staande de vorige week overle den oud-wethouder J. Blok herdacht. De burgemeester wees Geslaagd voor het eindexamen h.b.s. B: R. A. Aukema, D. J. Brouwer, J. W. Dalstra, R. M. ten Dam, T. G. M. H. Dikhoff, C. Koopmans, B. G. Schuur mans, R. F. Schwarts, J. B. Tilmans, allen uit Sneek; S. P. Bangma, Bols- ward; R. H. Schaap, Deerum; G. J. U. Huber, Gaastmeer; x T. A. de Vrij, Joure; L. J. A. Poelstra, Onstwedde; S. Duursma, Rauwerd; B. P. Haarsma, Sloten (Fr.); T. Y. Ypma, Witmarsum; B. J. v. d. Goot, Wyckel. x meisje. Het Chr. Gem. Zangkoor „Excelsior” alhier (directeur de heer J. R. Blank- sma) behaalde op het te ’t Harde ge houden concours van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumvereni- gingen een eerste prijs in de Superi eure afdeling met 342 punten. I vond veel innaer van ae ravage. Kram worm uitgegeven, ue verem- ging van Sneker Zakenlieden heeft L nen in Sneek van goedkope aard- een beroep gedaan op haar leden J kainn rtrnnnfn ovaL-cila nm V2n 2 t/m 7 lllli d P» ’vlnCfCfPn lilt te steken en de etalages aan te pas sen. Als de raad van Wymbritseradeel zijn fiat verleent, krijgt de gemeente in gaande 15 juli a.s. een chauffeur- schipper in vaste dienst. B. en w. stel len voor als zodanig te benoemen de heer J. Huisman te Sijbrandaburen, thans chauffeur/melkvaarder bij de coöp. zuivelfabriek aldaar. Deze be noeming is noodzakelijk omdat het reeds enige tijd in het voornemen van het college ligt een motorboot aan te schaffen ten behoeve van de objecten, die in de waterrijke gemeente via de weg moeilijk bereikbaar zijn. Voor be diening van deze boot is geen perso neel beschikbaar. Bovendien kan men nog best een chauffeur gebruiken, zo dat een combinatie van beide functies de oplossing is. De oude kampwinkel stond los van het recreatiecentrum en de gemeente Wymbritseradeel gaf hiervoor slechts een heel tijdelijke vergunning af. De exploitanten, de heren Durkstra, Grey- danus en Van Schepen uit respectie velijk Offingawier, Gauw en Goënga, zullen ook de nieuwe kampwinkel exploiteren. Van de kampwinkel kan ook ge bruik gemaakt worden door de men sen, die met een ark e.d. in de Potten liggen. „In Offingawier en omgeving is bijna geen middenstand en het zou te gek zijn deze mensen naar Sneek te sturen om hun inkopen te doen terwijl er zo dichtbij een winkel is waar ze alles kunnen krijgen”, vindt de heer J. A. Kunnen, directeur van het re- of familie uit eens een kopje koffie bij creatiecentrum. Bovendien is dit wel hen aan boord te komen drinken. De- nodig om de hele zaak rendabel te j ze vrienden komen dan met de auto, wedstrijden gehouden op 4 en 5 augus tus tussen teams uit Holland, Over ijssel, Groningen, Gelderland en Fries land. Deze groepen worden door de klasseorganisatie van de 16 m2 klasse samengesteld. In de regenboogklasse worden de Holland-Friesland teamwed strijden gehouden op 6, 7 en 8 augus tus. De deelnemers voor deze team wedstrijden worden aangewezen door de besturen van KZR en MV ,,De Kaag” en de KZV „Sneek”. In andere klassen zullen alleen dan groeps- of teamwedstrijden worden gehouden, wanneer de betreffende klasse-organi- saties hierom verzoeken. In alle klassen zullen hoofdprijzen worden verzeild. Bovendien zal in de regenboogklasse als extra hoofdprijs voor de best geplaatste Friese regen- boogzeiler een wandbord worden ver zeild en tevens, als bemanningsprijs tweee wandborden. Deze extra prijzen zijn beschikbaar gesteld door de Ne derlandse Vereniging van Regenboog- zeilers. Op zondag en woensdag wordt zowel aan de stuurman als aan ieder bemanningslid van een prijswinnend jacht dezelfde prijs toegekend. De wisselprijzen van SZC en KZVS in de B-klassen worden dit jaar voor de laatste maal verzeild. De winnaar wordt definitief eigenaar. ::v De raad van de gemeente Sneek, op 18 juni 1968 in vergadering bijeen, spreekt als zijn mening’ uit, dat het bestaande onderscheid tussen ambte naren (handarbeiders, ingedeeld in de z.g. loongroepen. en ambtenaren (hoofdarbeiders), ingedeeld in de salarisschalen, zo spoedig mogelijk moet verdwijnen; besluit deze motie ter kennis te brengen van de minister van Binnenlandse Zaken en gaat over tot de orde van de dag. Zo luidt de tekst van de motie, die dinsdagavond met algemene stemmen door de Sneker raad werd aanvaard. De heer B. de Vries was de indiener, naar aanleiding van het voorstel van b. en w. met betrekking tot de bezol diging van het gemeentepersoneel. Het ging om een aanpassing van de bezoldiging aan de salarisverhogingen voor het rijkspersoneel, zodat geheel nieuwe salarisschalen voor het perso neel van de gemeente moesten worden vastgesteld door de raad. De heer De Vries betoogde, dat zijn fractie van mening is, dat de beschik bare ruimte voor loonsverhogingen anders en billijiker verdeeld moet wor den dan de procentuele loonsverho ging, zoals die in het voorstel was neergelegd. Afwijzen van dit voorstel of een wij ziging daarvan heeft geen zin, omdat aan een dergelijk raadsbesluit een goedkeuring zal worden, onthouden, de heer De Vries. Bovendien zijn de in deze stukken genoemde bedragen als voorschot uitbetaald, althans ik neem aan dat dit zo is. NOG NIMMER Een aspect dat samenhangt met de salariëring is het verschil tussen de salarisschalen en de loongroepen. Bij mijn weten is dit punt in deze raad nog nimmer ter sprake geweest, zo vervolgde hij. De verschillen zijn een gevolg van de voorschriften, neerge legd in het bezoldigingsbesluit uit Bur gerlijke Rijksambtenaren 1948.. Naar onze mening voldoen deze voorschrif ten niet meer aan de te stellen eisen. In het particuliere bedrijfsleven ver valt steeds meer het verschil in sala riëring tussen hoofd- en handarbeiders. Naar onze mening behoort het om democratische reden zeker tot de taak van de overheid als werkgeefster er voor te zorgen, dat het verschil in behandeling tussen groepen werkne mers zo spoedig mogelijk tot het ver leden behoort. Hij besloot met het indienen van de motie en vroeg de andere fracties om hun oordeel over deze kwestie. De heer Van Dijk antwoordde, dat zijn fractie ten volle achter deze motie stond. Hij opperde de gedachte, dat het in de motie vervatte standpunt ook Wel ter kennis van. minister Roolvink (Sociale Zaken en Volksgezondheid) gebracht mocht worden. Maar daar ging het hier niet om. De motie werd zonder hoofdelijke stemming aan vaard, evenals het voorstel van b. en w. ABSURD MOTIEF De heer Lichthart had voordat de heer De Vries aan het woord kwam al gezegd, dat de PvdA-fractie met ge mengde gevoelens van het voorstel kennis had genomen, omdat er weer sprake was van een procentuele loons verhoging. Een oud verhaal. De heer Lichthart heeft bij vorige gelegenhe den ook al op het onbillijke hiervan gewezen .Het motief van de regering om een procentuele loonsverhoging toe te passen, nl. „dat het volgen van de ontwikkeling in het bedrijfsleven en met name de inwerkingtreding van de vrije loonvorming per 1 januari 196" met zich bréngt, dat de overheid als werkgeefster zich dient te onthou den van het in enig opzicht beïnvloe den vande loonvorming”, leek hem absurd. Overigens achtte de heer Licht hart de maatregelen met name voor de laagstbezoldigden nog onvoldoende. Met het oog op hen en omdat een afwijkend standpunt niets zou uitha len zou de PvdA-fractie toch haar steun niet onthouden aan het voor stel van b. en w. zoekt, zou dan ook graag zien, dat eventuele getuigen van de ont vreemding zich bij haar meldden. Eén van de Sneker hotelhouders o 7 klaagde bij ons zijn nood wanneer f ai aagt 2 m. De onderbouw er op zaterdag Duitse gasten in zijn I wordt van staal gemaakt, even- hotel arriveren. Vaak gebeurt het 1 i en de spijlen. dat zi3 alleen maar Duits geld bij deze spijlen worden h„e^e" °V,e weini® Neder’ y J lands geld, doordat ze aan de grens- kantoren niet voldoende hebben I in het midden van het brugdek l' een pad, waarover men de fiets zaamheid zeker van waarde is. De I kan meetrekken. Doordat de gemeentepolitie, die de zaak onder- I brug gebogen is, wordt er een 20ekt zou dan ook eraa£? zipn- dat *1 maximale doorvaarthoogte ver- I kregen van 3.15 m. De brug I wordt ongeveer 15 m lang en de I* breedte tussen de leuningen be- (l draagt 2 m. De onderbouw *1 als de leuningen i Tussen deze spijlen worden I houten tussenschotjes bevestigd. xicwxzcxx I* Het brugdek is aan de einden kunnen inwisselen. Maar de ban- I een beetje uitgewaaierd, zodat ken in Sneek zijn dan gesloten en het aeheel een vlot dat heeft tot Sevolg- dat de hotel- i’ ,een VL°t aan^ien houder met het Duitse geld blijft I brug cal ongeveer zitten,, dat hij noodgedwongen I 12.000 kosten en is waarschijn- aanneemt. Later moet hij dat na- l’ lijk vóór de bouwvakvakanties ^urlijk weer inwisselen. Eigenlijk, I klaar 20 vindt hij, zouden debanken hier I wat aan moeten doen. i* I* Alweer is er een Regenboog ver- I Een nieuwe manier om te laten kockt-. Ditmaal nr. 45 van M. Op- 1 zien dat je geslaagd bent: zelf een te Deventer. De boot is soort vlag te maken en die uit het Sek°,cllt door H. van Dijk te Bols- I slaapkamerraam hangen. De vlag ^ard, tot nu toe bemanningslid van kan van allerlei materiaal gemaakt ^eSenboogzeiler H. Rofekamp te I worden, maar in ieder geval hang “5neek- I je er de schooltas en wat schriften I en dergelijke attributen aan. Zo Behalve de vele „losse” buiten- «I weet de buurt waar een geslaagde landse toeristen zullen er de ko- I woont. We zagen deze week een mende weken ook groepen buiten- I paar keer een dergelijke versiering landers een bezoek aan de Water- uit het raam van de eerste etage poortstad brengen. Volgende week I van een woning steken. I I je er de schooltas en wat schriften dergelijke attributen aan. Zo de Amerikanen van de All Student Band, de week daarop de deelne mers aan het Internationaal Folk loristisch Festival. Het is nu zeker De week begon maandagmorgen dat hieraan ook Amerikanen deel- ‘l om een uur of zes slecht voor de nemen en uit Israël is eveneens ’n I chauffeur van een vrachtauto- definitieve toezegging binnengeko- combinatie uit Alkmaar. Even bui- men. Verder komen er nog groepen I ten Sneek op rijksweg 43, richting uit Italië, Ierland, Frankrijk, Polen, I Bolsward, kantelde de combinatie Oostenrijk, Tsjecho-Slowakije en l’ die geladen was met groente en Zweden. Zodat het aantal groepen I fruit. Duizenden kilo’s nieuwe in totaal negen bedraagt, samen 275 I aardappelen en honderden kilo’s deelnemers. Dat is een vrij groot I aardbeien evenals bloemkool en aantal. De organisatoren hadden andere groente raakte op de weg en gerekend op zeven a acht. De huis- I in de berm verspreid. Het was een vesting van een deel van de gasten l’ enorme ravage. Tot laat in de mid- vormt nog een probleem. Voor een I dag is men bezig geweest met op- goede communicatie zijn 59 scho- I ruimen. De oorzaak van het onge- lieren van middelbare scholen in i’ val is vermoedelijk, dat de chauf- geschakeld als „tolken”. Het festi- I feur, de 21-jarige A. W. M. uit valcomité zal nog een persbijeen- I Limmen die geen letsel kreeg komst beleggen, waarin nadere bij- I in de rechter berm raakte en rem- zonderheden bekend worden ge- I de, waardoor de aanhangwagen be- maakt. Ook ligt het in de bedoeling, I gon te scharen. Het verkeer onder- dat er door het comité een speciale j vond veel hinder van de ravage, krant wordt uitgegeven. De vereni- I ’s Avonds profiteerden vele gezin- ging van Sneker Zakenlieden heeft nen in Sneek van goedkope aard- een beroep gedaan op hahr leden l’ beien en groente, doordat enkele om van 3 t/m 7 juli de vlaggen uit I Sneker handelaren zich over de la- I ding hadden ontfermd. Behalve de vele „losse” buiten- We zagen deze week een mende weken ook groepen buiten- i De nieuwe Wonderbrug wordt I een wonder van een brug. Zoals *1 bekend, verkeert de oude op- “^5? ^ie^ari I haalbrug in zo’n slechte staat, heeft gesierd I dat zij alleen nog door voet- voorbeeld ga: I* gangers en fietsers gebruikt kan n u oi den. In de^B toetand zal vestigd). was verdwenen. Het~is I niet veel verandering komen niet bekend wanneer dit is gebeurd met de nieuwe brug. Dit wordt en evenmin of er sprake is van dief- nl n I z-, F t r *-» v* zs 1 VI o r, M een vaste voetgangersbrug met I l

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1