11 WAS WONDERFUL All-Student Band en brachten amusement op hoog Watefpwrt-frabWt Jazz-group niveau „Pro Organo’ had goede start agenda"! IJLST WYMBRITSERADEEL en van Officieel Orgaan Jongens- en Meisjesstad 8-19 juli op ijsbaanterrein „Dansen toen en nu” expositie in Fries Scheepvaartmuseum de gemeenten SNEEK, 123e jaargang Donderdag 27 juni 1968 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD I ,In memoriam’, fersebundel Bergstra leverde verrassend orgelspel, mevr. Woltman liet uitstekende indruk achter Bromfietser ernstig gewond bij frontale botsing in Goënga Sneekar Nieuwsblad ts een Gelukwensen aan Ijlst van Wymbritseradeel f» NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en WW Jongen uit Zaandam ’s nachts in park aangetroffen Nieuwe grasdrogerij ..Pasveer” wordt woensdag geopend •- IIP Benoemd Geslaagd SNEEKER NIEUWSBLAD VOOR DE T.V. Wat moeten buitenlanders in ‘A. is. Wat te doen om daarin veran- keer van alles wat afwijkt van het .vreemde” mensen de jongelui uit praktischalle sta- g.a. Onhren»»«t LoHel<tP lang in de herinnering blijven. Het was amusement op hoog niveau. De „All- Students’ ’hebben opnieuw bewezen instrumenteel zowel als vocaal tot uit stekende prestaties te kunnen komen. Verschijnt MAANDAGS an DONDERDAGS tantum voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 telefoon 05 ISO - 3005 Redacteur H A de Boer Telefoon 4091 Ad vertentieprija: 15 cent oer nam. Hij kontrak! i.andelsad verten ties) lager Abonnementsprijs f4,— per half laar. Franko per oost f6,per half jaar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Een stampvolle Amicitia-zaal werd gisteravond in verrukking ge bracht door de All-Student Band U.S.A., onder leiding van Paul Noble jr„ leider van de Shenandoah muziekschool te Winchester, Virginia. Dit 100 leden (mannelijke zowel als vrouwelijke) tellende harmonie orkest, in de „nieuwe wereld” gekwalificeerd als „Military Band”, bleek tot uitstekende muzikale prestaties in staat te zijn. Een evenredige ver deling van hout- en koperblazers, met slagwerk als derde element, waarborgde een sublieme weergave der partituren. Tot de uitschieters uit het keuze-programma behoorden Lowden’s Fanfare, aria en allegro, dat perfect en met begrip voor stijl werd gerealiseerd, Reed’s Ode voor trompet, waarin de jeugdige Gordon op uitstekende wijze solieerde met volkomen beheersing van zijn instrument, en Williams’ Symphonic Dance, een oorspronkelijke compositie, vol verrassende muzikale ele menten. ONTVANGST IN SNEEK De eerste groep arriveerde dinsdag middag tegen 5 uur in onze stad. De jongelui kwamen per trein uit Dene marken, waar ze eveneens hadden op getreden. Daarvoor waren ze enkele dagen in Schotland geweest. De be groeting vond plaats in het Advendo- gebouw, waarvan de gasten met auto’s naar hun gastadressen werden ge bracht. Mannen van de firma Mollinga uit onze stad hebben maandag een begin gemaakt met de afbraak van de oude Wonderbrug, bij de Water poort (dat moet er wel even bij; vo rige week kregen wij zelfs van ras echte Snekers de vraag waar toch die Wonderbrug ligt). Het af breken van de ijzeren bovenbouw was het gevaarlijkste karwei. Eerst werd ’t draaibare gedeelte van het ijzeren verval de bovenbouw van een ophaalbrug) loodrecht omhoog ge zet en op de helft bijna doorgesne den met snijbranders. Het draai bare gedeelte vouwde dubbel (net zoals wanneer men een koek om hoog houdt en die bijna doormid den snijdt). De twee zware ijzeren balken, die dit gedeelte droegen, werden daarna doorgezaagd en het hele geval sloeg tegen de grond. Het werd toen in moten gezaagd en afgevoerd. Alleen de brughoof- den blijven staan. Hierop wordt de nieuwe voetgangersbrug geplaatst door de N.V. Rijpkema Machinefa briek, die aanstaande maandag met dit karwei gaat beginnen. Het kerk- en recreatieschip „De Boei” biedt de watersporters als maar meer service. Sinds kort kan men het zelfs opbellen. Het schip is telefonisch te bereiken onder num mer 005-6794. Dat gaat dan via de mobilofoondienst van de PTT. De verbinding komt radio-telefonisch tot stand. Heeft men 005 gedraaid dan krijgt men een telefoniste van de mobilofoondienst, die de verbin ding met het schip tot stand brengt, nadat men het nummer 6794 heeft opgegeven. Het bezoek van de eerste groep Amerikanen is alleszins een succes geworden. Bijzondere indruk maakten de reacties van het publiek tijdens het concert. Zodat het optreden voor de 150 jongelui een even groot genoe gen werd als het luisteren voor de Snekers en de velen die er een verre reis voor hadden gemaakt. Als intermezzo gaven de drie majo rettes, afkomstig uit drie verschillen de staten, nl. Arizona, Colorado en Texas, éen show in het gangpad. Voor dat het concert begon hadden zij in de garderobe met ADVENDO al een demonstratie gegeven van hun kun nen. De kleine Johnny Lee, 10 jaar, stal de show. Voor een deel alleen al door zijn verschijning. Hij toonde zich een waar jongleur met het stokje. Een microfoon moest er zelfs voor wijken. Zijn vader, Jack K. Lee. gaf aan één der nummers de naam „Red and green Grenadier galop”, dat kennelijk sloeg op de uniforms van ADVENDO. Het gehele gebeuren werd door de NCRV-televisie opgenomen. Dat wil zeggen twee mensen van de NCRV samen met een technische staf van de NTS, in totaal ongeveer 25 man. Zij waren met een viertal grote auto’s en vier camera’s de hele middag en avond in touw. Vermoedelijk zal het concert op don derdag 18 juli worden uitgezonden, vertelde ons de regisseur, de heer Van Schaik. Dinsdagmorgen om 7 uur kwam de 30-jarige B. van Seyen uit Poppinga- wier in Goënga met zijn brommer frontaal in botsing met een bestelauto, bestuurd door de heer H. Sijbranda te Hommerts. De botsing gebeurde in de onoverzichtelijke bocht bij de kerk in Goënga. De heer Van Seyen liep een hersenschudding, een diepe hoofdwond en een gebroken linkeronderbeen op. Hij werd naar het St. Antoniuszieken- huis in Sneek gebracht. Sneek is in de rij van Europese plaatsen waar de groepen optreden de enige waar men de Amerikanen op deze manier onderbrengt. En het wordt door hen bijzonder gewaardeerd. De woensdag begon met een boot tocht over het Snekermeer in ver schillende boten, ’s Middags om 2 uur begonnen de repetities in Amicitia. En om 5 uur verzamelden allen zich in de raadzaal van het stadhuis. Burgemeester Rasterhoff, vergezeld van drie wethouders, sprak een woord van welkom in z’n beste Engels. Hij herinnerde aan de activiteiten van AD VENDO, waaraan men het tenslotte te danken heeft dat de All-Students naar Sneek zijn gekomen. Hij vertelde iets over de historie van onze stad en het stadhuis. De oosterse schilderingen op de wanden van de raadzaal wijzen op een ver bondenheid tussen Oost en West. Er is in Friesland veel interesse voor Amerika. De moorden op de beide Ken nedy’s en Martin Luther King hebben hier grote indruk gemaakt. De burge meester sprak de hoop uit, dat de gas ten een goede toernee mochten hebben en bood als herinnering een fraai zil veren lepel aan de stafleden asm. Een ■secondenlang applaus gaf uitdrukking aan de vreugde van de Amerikanen. Hun leider, de heer Paul B. Noble jr., die hier vorig jaar ook is geweest bood op zijn beurt aan burgemeester Rasterhoff een album aan met foto’s van het bezoek van de All-Student Band van vorig jaar. In het Engels richtte de voorzitter van het tamboers-, trompetters- en j achthoornkorps ADVENDO, de heer D. van der Werf, zich tot het gemeen tebestuur namens ADVENDO en de All Student Bands. Hij bedankte voor de medewerking van de overheid. Be neden in de hal kregen alle Ameri kaanse jongelui eveneens een lepeltje mee. Buiten op de Marktstraat gaf een gedeelte van de band al vast een voor proefje. De kleine Johnny Lee en de majorettes trokken veel aandacht. Vanmorgen om goed 7 uur is de eer ste groep in stromende regen vertrok ken naar Mannheim. De tweede groep arriveerde vanmiddag om een uur of twaalf. Nog enkele dagen.en dan gaat op het ijsbaanterrein „Jongens- en Meisjes stad” weer van start. De organisatie is al bijna rond en de benodigde leiding is gevonden. Ei' hebben zich tot nu toe ruim 300 kinderen opgegeven. Nu is het mogelijk dat er nog en kele kinderen bij kunnen. Je kunt je daarom nog opgeven tot en met zater dag bij mevr. Hoffmann, Nij landerhem- straat 7, tel. 5206. De „stad” wordt maandag 8 juli of ficieel geopend ’s middags om 2 uur. Er zullen verder kampspelletjes wor den gedaan, wedstrijden worden ge houden (met competities) en evenals vorige jaren wordt er een bustocht ge maakt naar Gaasterland. Voor de tweede week staat er een reisje naar het dierenpark in Emmen op het pro gramma. De laatste dag zal er weer een optocht worden georganiseerd en tot besluit wordt een kampvuur ontsto ken. Maandag a.s. is er al weer een concert. Het houdt niet op. Ditmaal is het ons eigen Stedelijk Muziek korps, dat in Ons Gebouw aan de Westersingel optreedt. In plaats van in het „openluchttheater”, zoals in vroegere jaren gebruikelijk was. Het voordeel is nu, dat men droog zit en geen geluidshinder heeft van het verkeer. B. en w. stellen de raad van Wym britseradeel voor: onder dankzegging voor de ontvangen groet de hartelijke gelukwensen aanbieden aan de ge meenteraad van IJlst en daarbij de hoop uitspreken, dot het de stad IJlst in de toekomst, wel moge gaan en dat met name het stadsbestuur het gege ven moge zijn evenals voorheen met grote ijver en toewijding zijn taak in het algemeen welzijn te vervullen. Behalve de boodschap van de Ulster raad is er bij de ingekomen stukken een schrijven van b. en w. van West- dongeradeel. Dit college is van oor deel, dat er een veel te grote diffe- rentatie bestaat ten aanzien van de vaststelling van de jaarwedden van de wethouders. Er zijn niet minder dan dertien groepen, tot gemeenten met 30.000 inwoners. De raad van West- dongeradeel vindt dat dit aantal te ruggebracht kan worden tot vier. B. en w. van Wymbritseradeel stellen voor om Gedeputeerde Staten te verzoeken deze zaak nader te willen bezien. „Gott lebet noch”, „Es kostet viel ein Christ zu sein” en „Ich halte treulich still”, heeft alleen het laatste een me lodie van Bach zelf, de andere putte hij uit z.g. Freylinghausen Gesangbuch, uitgegeven in 1714. Bach voorzag de zangmelodieën van een basso-continuo (voor gamba en clavecimbel) als begeleiding. Het is jammer dat een uitgave in de oor spronkelijke notatie niet voorhanden is. De zang-melodie wordt bij begelei ding van een toetsinstrument alleen, nu meestal, doch ten onrechte meege speeld. Dat dit liedgenre Adi Woltman goed ligt, bleek uit haar boeiende voordracht. Handel’s Aria „O hat I Jubals lyre” kwam door het snelle tempo niet tot haar recht, Fauré’s „Pie Jesu” uit „Requiem” daarentegen ademde een geest van rust, resulterend in een su blieme vertolking, een weergave die ontroerde. De soliste besloot haar aandeel met „Vier Miniaturen”, gecomponeerd door Piet Post. Deze voorzag de korte' nieuw-testamentische teksten van pas sende melodieën, met als ondersteu ning een simpele, modern getinte or gelbegeleiding. Mevr. Woltman slaagde er in de sfeer op te roepen, die de betekenis van deze werkjes accentu eert. Organist Bergstra begeleidde volgzaam, correct en muzikaal. Een enkele maal was het „forte” iets te nadrukkelijk. „Pro Organo” maakte met dit eerste concert een goede start, al had het recht gehad op groter publieke belang stelling. Het tweede concert in deze cyclus wordt maandag 8 juli a.s. ge geven door de jonge begaafde organist In het kader van het Internationaal Folkloristisch Festival te Sneek is men, met medewerking van het Fries Scheepvaart Museum in onze stad, er in geslaagd het Centraal Dansberaad te Den Haag over te halen materiaal voor een expositie beschikbaar te stellen. Het Fries Scheepvaart Mu seum heeft hiervoor tentoonstellings ruimte vrijgemaakt. Het tentoongestelde materiaal komt uit de grote internationale collectie van het Documentatiecentrum van het Centraal Dansberaad, Tegen de histo rische achtergrond van het optreden te Sneek van zoveel internationale en nationale folkloristische groepen past stellig deze bijzondere danstentoon- stelling. Er zullen weergaven te aanschouwen zijn van dansen uit oude en huidige tijden, verre en nabije landen, op straat, in zalen en op het toneel. Een wereld van beweging is vastgelegd in werken van beeldende kunst, in woord en, ja, in dansschrift. Er zijn foto’s, maar ook kostuums. Kortom er is van alles, dat de fantasie in werking zet en de bezoekers misschien verwonderd doet staan over de geweldige plaats, die het dansen in de menselijke sa menleving heeft ingenomen en in steeds wisselende vormen blijft inne men. Ritueel en vermaak, magie en ge tuigenis, speelsheid en trance, virtuosi teit en ontroering, ontmoeting en strijd, het komt alles in de wereld van de dans tot uitdrukking. Dit alles is te zien in het Fries Scheepvaart Museum volgende week, dus van maandag 1 t/m zaterdag 6 juli. Van 10-12 uur en 114-7 uur. De entreeprijs is f 0,50. Getracht zal wor den de tentoonstelling nog een week verlengd te krijgen. Na vroegtijdige aanvraag en afspraak zal er gelegen heid zijn voor groepen om ook op zondag 7 juli en zo mogelijk de daar opvolgende zondag de tentoonstelling te bezoeken in het museum, Klein- zand 12, tel. 4057. Vrijdag 28 juni Openbare promotie Magister Alvinus-Gymnasium in de Doopsgezinde kerk. Aanvang ’s mor gens 10.30 uur. Zaterdag 29 juni „Waterpoortpartij Kaatsvereniging „Sneek” in het Sportpark, Leeuwarderweg. 12 par turen le klas vrije samenstelling. Aanvang 1 uur. Zaterdag 29 en zondag 30 juni Zomer wedstrijden Sneeker Zeilclub in alle Aanvanff zaterdag 13.30 uur Jack K. Lee heeft heel wat noten op papier gezet. Zijn werk haakt meer haar uiterlijk effectbejag. Als bandlei der beschikt hij over uitstekende kwa liteiten. De onder zijn leiding ge speelde stukken werden op fraaie wijze tot klinken gebracht. Enthousiast vuurde hij r'jn ensemble aan. Ónder leiding van gast-dirigent Van Bruggen uit Assen hoorden we o.a. Anderson’s Bugler’s Holiday, waarin de zestien trompettisten hun kunnen bewezen. Dit grandioze, effectvolle stuk kreeg onmiddellijk een herhaling. Met Prokofieff’s voor dit ensemble gearrangeerde March, opus 99, wist Van Bruggen de zaal geheel onder be koring te brengen. Prompt reageerde het grote ensemble op zijn intenties. Na de pauze trad de All-Student Jazz-Group onder leiding van George F. Roach met een viertal fel gespeelde jazz-muzieken voor het voetlicht. Ook hier viel de fraaie toonvorming bij de verschillende groepen op. Hout, koper en slagwerk leverden niet te onder schatten prestaties. „Snowfall” b.v. werd een succes nummer. De met gejuich ontvangen vocale groep vervolgens samenwer kend met de jazz-groep, maakte even eens een uitstekende indruk. Prachtige „songs”, gezongen en gespeeld in jazz- idioom werden ten gehore gebracht. Indruk maakt vooral „Charade”. Dit optreden zal bij velen stellig sen blank en zwart nog heel sterk zijn. De jongelui die we vroegen verzekerden ons, dat er beslist geen moeilijkheden waren. Ze vertelden, dat ze om in aanmerking te komen voor deze trip een geluidsbandje hadden moeten inzenden, waaruit hun muzikale kunnen moest blij ken. Geen onderscheid dus naar huidskleur. Er zal over deze zaak vast wel meer zijn gesproken in sommige gastgezinnen, ook met het oog pp de activiteiten van ds. Aber nathy en z’n volgelingen in Was hington, die de aandacht van de hele wereld op zich vestigen. Zo’n bezoek van buitenlanders en de kennismaking met hen heeft er gens hetzelfde effect als wanneer men zelf een reis maakt: je merkt weer eens, dat de wereld veel groter is dan je je doorgaans bewust bent. Vooral als men de kaart erbij haalt en ziet hoe Nederland maar heel nietig is in het wereldbeeld. Door het buitenlandse bezoek komt een stukje van die onmetelijke wereld wat dichterbij. Onze blik wordt er een beetje door verruimd. We be ginnen ons haast wereldburgers te voelen. In de nacht van dinsdag op woens dag trof de politie de 14 jarige jongen P. B. uit Zaandam zonder geld in het Burgemeester de Hooppark aan. De jongen was liftend naar Sneek geko men en had hier een bromfiets gesto len om verder te gaan naar familie. De jongen is door de politie aan zijn ouders teruggegeven. Volgende week woensdag 3 juli, zal ’s morgens om half tien de geheel nieuwe grasdrogerij te Loënga officieel worden geopend. De genodigden bege ven zich na de opening van het bedrijf naar gebouw „Elim” te Scharnegou- tum, waar het bestuur van de Coöpe ratieve Grasdrogerij „Pasveer” recipieert. De Sneker brandweer rukte dins dagmiddag tegen half twee met groot materieel uit naar de bakkerij van J. ten Dam in de Johan Willem Frisostraat waar brand zou zijn uitgebroken. Daar aangekomen kwam men tot de ont dekking, dat het vals alarm was. Gelukkig voor de bakkerij, maar tot ergernis van de mannen, die voor niets uit hun werk waren gehaald. Degene die gedacht heeft een grap te willen uithalen heeft wel een vreemd soort humor. Hij mag zich wel eens na laten kijken. Sinds 1 juni wordt de rijwielstal ling bij het station niet meer be waakt. Men kan er natuurlijk nog wel een fiets of brommer kwijt, maar dat is dan op eigen risico. De laatste weken is het al meer dan eens gebeurd, dat er fietsen en bromfietsen werden vermist. Men zij gewaarschuwd. Het eerste avondconcert in de cyclus S. Bach, welke zij ten gehore bracht, kerkconcerten onder auspiciën van het orgelcomité „Pro Organo” werd maan dagavond j.l. gegeven door de heer G. Bergstra, organist, en Adi Woltman-Le Gué, sopraan-zangeres. Met de bekende Ciaconna in e-moll van de grote Lübeckse meester Die trich Buxtehude begon de heer Berg stra zijn aandeel aan dit programma. Hij gaf dit werk, variaties op een osti- nato bas-motief een weergave, die aan levendigheid niets te wensen overliet. Bach’s Toccata en Fuga in d-moll ontstond omstreeks 1709, toen de jonge Bach als hof-organist te Weimar fun geerde. Het is een .jeugdwerk, grillig en onstuimig, dat veel beheersing van de speler vergt. Met een naar het vir tuoze gerichte weergave droeg de or ganist dit beroemde meesterwerk voor. Met composities van drie eigentijdse orgel-interpreten completeerde orga nist Bergstra zijn programma-aandeel Jean Langlais, de verre opvolger van Cesar Franck aan de basiliek Ste. Clo tilde te Parijs, vertegenwoordigde de moderne Franse school. Diens „Pasto ral Song” en „Pasticcio” uit „Organ Book” pasten goed in de klanksfeer van het orgel der grote kerk en wer den met veel zin voor expressie ge speeld. Marius Monnikendam is een veel zijdig Nederlands componist, eveneens uit de moderne Franse school (hij studeerde o.a. bij d’Indy). Zijn Toccata voor orgel draagt deze karakteristie ken, met polytonaliteit als uitingsmid- del. Cor Kee behoort met Engels, Toebosch, de Klerk en de Wolff tot de vijf grootste Ned. organisten van onze tijd. Diens variaties op „Merck toch hoe sterek” bieden de speler vele I Sneek in ieder geval ervaren? *1 Natuurlijk de watersport. De le- l( den van de All-Student Band I wordt dan ook een boottocht aangeboden over het Sneeker- l meer. De Amerikanen zeggen l „Sneek-lake” en dat klinkt net *1 als „snake-lake”, wat slangen ij meer betekent. Geen wonder, l dat er enige hilariteit ontstond j* in de groep over dit woord. Hier ,1 een kijkje in de nieuwe jachtha- ven, vanwaar de groep wegvoer. De gasten werden verdeeld over t het Statenjacht, de Sneker Pan, de „Georgette” van de heer J. ,3 Bron, de „Hinde” van P. Am- 'l sterdam, de „Vrouwe Anna I Hendrika” van D. G. Minkema, de „Claartje” van G. Meyer, de I Restende wrotter’ van J. Boom- l sma en de „Wetterwïlle” van ja. Brouwer uit Joure. Een politie el boot zorgde voor begeleiding. I Wie maandagavond de !AVRO-do- I cumentatie over rassendiscrimina- I tie heeft gezien, zal ontdekt hebben I* dat de Nederlanders er niet zo best I afkwamen. We zitten blijkbaar stik- I vol vooroordelen. Eigenlijk zou men l’ dat niet zo verwachten als men I ziet met welke felheid de discrimi- I natie in Zuid-Afrika en Amerika in de meeste Nederlandse kranten I wordt veroordeeld. Uit de documen- I taire moet men wel concluderen, I dat het in ons land geen haar beter I is. Wat te doen om daarin veran- dering te brengen? Bij zichzelf na- I gaan of men ook bepaalde gedach- ten heeft over b.v. kleurlingen, I Duitsers, Turken of wat voor groe- i pen dan ook. Vervolgens z’n af- *1 keer van alles wat afwijkt van het I gebruikelijke patroon overwinnen, I zich onder de „vreemde” mensen I begeven en zien of de gedachten I juist zijn. Men zal dan al gauw ont- I dekken, dat ze dat niet zijn. De ge- L woonten mogen wat anders zijn, i j soms de huidskleur, de taal, de kle- I ren enz., maar in alle gevallen heeft I L men te maken met mensen zoals u I en wij mensen met dezelfde fouten I en gebreken, behoeften en kwali- teiten. I* J Wij ontdekten onder de leden van I de All-Student Band ook enkele kleurlingen. We informeerden of dit I geen spanningen gaf. Tenslotte zijn I de jongelui uit praktisch alle sta- I ten afkomstig, dus ook uit de zui- I delijke, waar de tegenstellingen tus- juist zijn. Men zal dan al gauw ont- woonten mogen wat anders zijn, rtsr interpretatie werden deze verrassend goed aangewend. Het eerste optreden van Adi Wolt man-Le Gué heeft een uitstekende in druk achtergelaten. Opvallend was haar uitnemende adembeheersing. Met haar volume bezong zij de grote kerk ruimte met gemak. Van de drie gees telijke liederen, toegeschreven aan J. van architect J. Grunstra te Bolsward tegen de beslissing van b. en waar bij een verzoek om vergunning voor het bouwen van een botenhuis te Ou- dega is geweigerd. De raad wordt tenslotte voorgesteld om aan de heer A. Tiemersma te Jut- rijp een strookje grond te verkopen. Deze wil hiermee zijn erf uitbreiden. De opbrengst van de kollekte voor het Ned. Roode Kruis te Oudeg' (W.), Idzega en Sandfirden bedraagt in to taal f 261,25. Der sil mei gauwens in nije ferse bundel fan Douwe Tamminga fan Ysbrechtum forskine under de titel „In memoriam”. De heer Tamminga hat dizze fersecyclus wijd oan de neitins fan syn soan Anne Douwes en opdroegen oan syn frou. De bundel sil yn biheinde oplage ütjown wurde by Laverman N.V. to Drachten. en zondag 11 en 14.00 uur. Woensdag 3 juli Alg. deelnemersver- gadering Onderl. Brandwaarborgmij „De Zuidwesthoek” in rest. Piso. Aanvang nm. 2 uur. Zaterdag 27 juli Seriewedstrijden Kon. Zeilvereniging „Sneek” voor leden en jeugdlede®. Eerste start ’s mid dags 2 uur. Aan de hervormde school te IJlst is als vierde leerkracht benoemd de heer H. Jellema te Woudsend. Vorige week slaagde te Leeuwarden voor vakbekwaamheid meubelstoffé- ring de heer R. P. Fokkens te Sjjbran- daburen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1