van Tamme Velstra, Johannes Westra, Johan van Seyst glorieuze winnaars PC Wat gaat oude klokhuis gemeente nog kosten? WYM BRITS ER A DEEL ULST 'lamme Velstra verdiend tot koning uitgeroepen van en Vreuw uit Sneek ernstig gewond op rijksweg 43 I de gemeenten SNEEK, Sneekweek-programma verschenen Officieel Orgaan I' I x L 1 123e jaargang nr. 62 Gedunde Sneker raad vlug door agenda Joyrider geverbaliseerd I Kettingbotsinkje met schade doordat bestuurder gas gaf i.p.v. remde ««n NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT Mevr. Attema in Ileeg overleden x X X X X X X X *1 X X X X x X X X x X X x x X x X X X X X X X X X X X X X X X X X‘ X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X Nog beraad over eind klassement skütsjesilen Sneekar Nieuwsblad o een Donderdag 1 augustus 1968 en DRIJFHOUT* NIEUWSBLAD Auto met bier in de sloot, grote ravage Auto sloeg enkele malen over de kop r, I i I, X H x IF fc onze i pau, schade. werpers van de T.V. I De eerste exemplaren van het Sneek week programma zijn vandaag gereed gekomen, Het door drukkerij Bran- denburgh Co verzorgde boekje met het frisse omslag van vorige jaren ziet er netjes uit en kan de toets der kri tiek zeker doorstaan. Er zijn in totaal 819 deelnemers, die in 37 klassen om de mooie trofeëen er zijn ook dit jaar weer tal van bijzondere prijzen en wisselprijzen zullen strijden. WAT VOORAF GING Alvorens de kaatsers het veld be traden hadden zij een andere primeur van de P.O. kunnen meemaken. Omdat Klaas van Wieren en Johannes Hal besma reeds in de eerste partij moes-' ten aantreden en nog wel tegen het sterke drietal Okkinga, De Jong en Talsma, zagen ze van de rijtoer door de stad af. Hotse Schuil die dan vo rig jaar niet koning mocht worden kreeg als uitzonderlijke beloning voor Met een dergelijk groot aantal deel nemers zijn starts mét een groot aan tal deelnemers vanzelfsprekend onver mijdelijk. De Schakelklasse spant in dit opzicht de kroon, want niet minder dan 43 schepen gaan in deze groep te- Op 74-jarige leeftijd is in Heeg me vrouw B. Attema-Sikkema overleden. Zij was daar meer dan veertig jaar onderwijzeres aan de gereformeerde school. Een jaar is ze elders onderwij zeres geweest, maar daarna naar Heeg teruggekeerd. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Per post f 6.per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS .antooi voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 X X x x x x x x X De 60-jarige mevrouw G. van der Zwaag-Scholten, echtgenote van J. van der Zwaag alhier, is gisteravond ern stig gewond geraakt toen haar auto op rijksweg 43, vlakbij Sneek (even voorbij Thabor) enkele malen over de kop sloeg en tenslotte een Volkswagen ramde. X X X Maandagavond heeft de Sintrale Kommisje Skütsjesilen (SKS) in hotel Oostergoo te Grouw een bespreking gehad met de Zeilraad over de eind uitslag van het skütsjesilen 1968. Men kwam er nog niet uit en daarom werd besloten binnenkort opnieuw over de ze kwestie te vergaderen. Het gaat om de puntentelling van de wedstrijd op het Sneekermeer, waar de beide Zwa- ga’s twee protesten verloren. Op de Prins Hendrikkade ontstond dinsdag een kettingbotsinkje met scha de aan drie auto’s doordat de bestuur der van een van deze auto’s, A.K. uit Ruinen op het gaspedaal trapte, terwijl hij wilde remmen. Het gebeurde ter hoogte van ’t benzinestation van Mobil Oil. De auto van K. schoot vooruit, maar deze gooide in ’n snelle reaktie ’t stuur om naar rechts. Daardoor werd een rechts geparkeerde auto van fa. Hem- penius geraakt. Bovendien had de ma noeuvre niet het gewenste resultaat, want ook de voorligger, bestuurd door A.H. uit Pijnackér, liep nog schade op. Gelukkig werd niemand gewond. Visser ons op een vraag. Ze zullen nog een aanzeg ging thuis krijgen met de tijd er op vermeld wanneer hun boot ver- De dame reed in een Renault 10 met grote snelheid in de richting Sneek. Op een gegeven ogenblik raakte de auto in de rechter berm. Na ongeveer 100 meter slaagde de bestuurster er in weer op de weg te komen, maar de auto schoot door in de linker berm en sloeg daar enkele malen over de kop. Uit de richting Sneek kwam een Volkswagen, bestuurd door S. Luinen- burg uit Bolsward. Deze was samen met zijn vrouw op weg naar huis. Van verre zagen zij de Renault aankomen en uit voorzorg stopten zij onmiddel lijk. Maar niettemin sloeg de Renault nog over de VW heen, met het gevolg dat deze auto zwaar werd beschadigd. De inzittenden kwamen met de schrik en enkele schrammetjes vrij. Mevrouw Scholten moest naar het ziekenhuis in Sneek worden vervoerd. Haar auto was volkomen vernield. X X X X X X X X X J X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X De diensten op het kerk- en re- j „De Boei” beginnen Honderden uitbundige Friezen brachten woensdagavond Tamme Velstra uit Baard na afloop van de 115e P.C. partij een ovatie. Het was de verdiende hul de voor deze allround speler, die een lang gekoesterde wens in vervulling gelijk van stArt. Ook de O.K.-jollen- klasse B met 36 deelnemers mag er zijn, alsmede de Streepklasse B II (29), Vaurien A (29), Vaurien B (32) en Stern (31). In deze klassen wordt het wel dringen bij de start. In deze Sneek-week worden voor het eerst nieuwe banen in gebruik ge nomen. Het zijn er totaal acht, waar van baan D met 21% km de langste is. De banen zijn alsvolgt: baan A noord- zuid lengte 19% km; baan B n.o.-z.w. 18 km; baan C oost-west 19 km; baan D z.o.-n.w. 21% km; baan K noord- zuid 11,2 km; baan L n.o.-z.w. 10.7 km; baan N oost-west 10 km; baan P z.o.- n.w. 11 km. Alle banen worden een maal gevaren. Enkele kleine klassen met B zeilers varen een kleine baan met beperking en andere met A zei lers een kleine baan zonder beperking. De grotere klassen varen één der gro te banen. En nu maaf hopen dat het weer de zeilers gunstig gezind is. SNEEKER NIEUWSBLAD Door de gemeentepolitie is proces verbaal opgemaakt tegen de 19-jarige P.S. uit Franeker. De jongeman had zondagavond uit een bergplaats in on ze stad een bromfiets, eigendom van weggenomen en was daarmee Het is weer zo ver: Sneekweek de drukte. Want er was behalve 1963 staat voor de deur. Dit grootste het skütsjesilen weinig te doen zeilevenement za^ ongetwijfeld weer en de vakantiegangers moesten toch ergens naar toe, wanneer het weer niet al te best was. Dus gin gen ze maar naar de stad om koop jes te doen. bert van Wieren, die de kastanjes uit het vuur sleepte en met een retour - slag tot voorbij de kaats het spits af beet, waardoor het 42 werd. Het trio Van Seijst „stoomde” echter door en vermeed alles om uit kadans te raken. Zo dicht als nu was het nog nimmer bij „een P.C. zege geweest. Op 42 en 24 bracht Tamme met een snelle tus- seninse de stand in punten gelijk 44 en toen daarna V. d. Heide het perk miste was het vijfde bordje bijna ver zekerd. De door Pier hoog achterin op geslagen bal werd door Tamme met een wiskundige precisie voorbij de kaats geslagen. Dat was 52 en vele toeschouwers verlieten al het veld. Nog eenmaal kwam de spanning terug. Robert van Wieren kreeg voor zijn prachtige onderhandse bovenslag een open doekje. Het scorebord wees 44 aan en in feite was alles nog mogelijk. Maar toen begon Tamme Velstra aan de afrekening. Eerst plaatste hij één van zijn gevreesde tusseninsen en re kende daarna vanuit een moeilijke po sitie af met een hoge bal door uitste kend de kaats te passeren. Veel toe schouwers stroomden het veld op. Het was een prachtige apotheose van deze P.C. De maatregel geldt echter van mei tot en met Onder de rook van Sneek is gister middag' een auto met 8% ton bier (in kratten) in de sloot geraakt. Het ge beurde op de rijksweg naar Leeuwar den. Er waren geen persoonlijke onge lukken, maar er ontstond grote ravage. De bierauto, eigendom van de fa. Bult in Bakhuizen, werd bestuurd door IJ. R. Zoetendal uit Akkrum. Deze reed in de richting Sneek en wilde een voor hem rijdende Mercedes, be stuurd door J. Douwen uit Leeuwar den, inhalen. Door nog onopgehelder de oorzaak kwam de vrachtwagen in aanraking met de rechter achterzijde van de Mercedes. Door de klap sprong de voorruit van deze auto en de be stuurder was dan ook genoodzaakt on middellijk te remmen. Daardoor moest ook de vrachtwagen remmen en deze D.C., kantelde in de sloot. Er ontstond flinke naar zijn woonplaats gereden. Daar L-N. liet hij het voertuig onbeheerd achter. zag gaan. Zo juist had nir. K. Bijlsma namens de commissie bekend ge maakt, dat hij met de hoogste roem was onderscheiden, die een kaatser ten deel kan vallen. Schijnbaar onbewogen poseerde hij daarna voor de schijn- GEEN MOEILIJKHEDEN De 17 agendapunten leverden verder voor de 13 aanwezige leden geen moei lijkheden op en alle voorstellen van b. en w. kregen dan ook het fiat van de raad. De met 'kennisgeving afwe- jaar zal de aanleggelegenheid wor- boe in te stellen, op het geweld, overzet van het vasteland naar het den uitgebreid. Langs de Zeilstraat Angstvallig en het Gangboord zullen dezelfde landse kranten publikaties over voorzieningen worden aangebracht zelfmoorden. Daar zit de gedachte als langs de Verl. Westersingel, met achter, dat er wel eens mensen op w’ee*k'’door* de&Sticlitïng Kerk? dit verschil dat er liggeld zal moe- het idee zouden kunnen.komen. Een Recreatieschip georganiseerd. zijn indrukwekkende staat van dienst de fraaie koningsbal nog eenmaal om. ADEMBENEMEND DUEL OKKINGA—R. DE GROOT Het zonovergoten Sjükelan lag er weer uitmuntend bij. Het publiek was ditmaal wat vroeger van huis gegaan dan andere jaren. Het wilde niets mis sen van het grote openingstreffen dat de laatste dagen het gesprek van'de kaatsliefhebbers was. De kansen wa ren afgewogen en lagen bijkans als men een steekproef had gehouden fifty-fifty. In de beginfase zag het er echter naar uit, dat het partuur De Groot, Klaas van Wieren en Johan Halbesma tegen Gerrit Okkinga, Ger rit de Jong en Dirk Talsma de lakens zou uitdelen. Het liep gemakkelijk uit tot 31, waarbij ze eenmaal de hulp kregen van Gerrit Okkinga, die op 66 het perk had gemist. Het zag er zelfs op 31 en 64 naar uit dat ze de marge nog groter zouden maken. Maar doordat Gerrit de Jong met een prachtige triktrak de stand op 66 bracht keerde de spanning terug. Het zal wel altijd ’n raadsel blijven, waar om Rienk de Groot op deze stand de Sneker voorinse zulk een prachtige bal gaf. Gretig profiteerde Gerrit de Jong van deze droomkans en sloeg de bal meters achter de bovenlijn. Dit beslis te in wezen de strijd. Okkinga en zijn maten drukten stevig door en Talsma palmde eerst op 64 en daarna op 60 de bordjes in. Maar op 43 en 66 miste Okkinga het perk en was de stand 44. Plotseling kwamen Ok kinga en Talsma toen veel beter op slag. Op 44 en 66 passeerde Dirk de kaats en dezelfde speler bevestigde de opgaande lijn op 54 en 66 met een bovenslag. De partij die langer dan een uur had geduurd was afgelopen. Twe- kaatskoningen van de P.C. Klaas van Wieren 1967 en Johan Halbesma 1964 waren van de lijst verdwenen. (zie verder pag. 3) zige raadsleden waren: mevr. Unema en de heren Baaijens, Gerrits, Zeilstra, Jonkers en Van Dijk. De heer Van den Akker kreeg geen steun voor zijn suggestie om in te gaan op een schrijven van de Alg. Ned. Sla gershond, betreffende de exploitatie van openbare slachthuizen en vlees keuringsdiensten. De heer Poiesz verklaarde blij te zijn met de waarschuwingsborden, die er zullen komen bij de voetgangersover- steekplaatsen over de Leeuwarderweg nabij de Jachthavenstraat. Daarvoor was een begrotingswijziging noodza kelijk. Maar hij had nog wel een vraag over te hoge heggen en struiken bij de kruising Leeuwarderweg/Berkenlaan. Kan er niet op worden aangedrongen deze tijdig te laten knippen i.v.m. het uitzicht? De voorzitter beloofde een onderzoek te zullen instellen. Mevr. De Graaff vroeg zich af waar om de terreinen voor het nieuwe inter naat „Het Zwaluwnest” en de nieuwe P. Bakkerschool onopgehoogd worden verkocht resp. overgedragen. De voor zitter vertelde dat men in dit gebied een ander systeem toepast dan elders in stadsuitbreidingen. Dit is het meest efficiënt. Op de vraag of het niet be ter is dat de gemeente het zelf doet, antwoordde hij ontkennend. De heer B. de Vries wees op het gevaar dat lager gelegen gedeelten als vuil stortplaats worden gebruikt door om wonenden. Tenslotte vroeg de heer Poiesz nog uitbreiding van het aantal containers dat in gebruik is bij de af voer van huisvuil. Daarover is geregeld con tact, we houden de vinger aan de pols, antwoordde wethouder Bergsma. Omstreeks half zes betraden de zes overgebleven grootmeesters met de kleine bal de arena van het Sjükelan. Hét waren Pier de Groot, Robert van Wieren en Gerrit van der Heide, die met werkelijk goed spel en veel inzet in de finale waren aangeland. Hun opponenten waren Johan van Seijst, Tamme Velstra en Johannes Westra. Dit laatste trio kwam doordat op de vele voorgaande formatiewedstrijden de suksessen uitbleven voor het laatst in deze samenstelling uit. De al gemene verwachting was dat het trio Pier de Groot niet in staat werd ge acht om voor een verrassing te zorgen. Deze verwachting kreeg grond toen Johannes Westra met enorm vuurwerk opende: vijf bovenslagen. Van Seijst c.s. namen een 30 voorsprong. Het eerste 'suksesje kwam voor formatie De Groot op 30 en 66, toen met een razendsnelle reaktie Gerrit v. d. Heide de bal voor de kaats hield. Een triktrak van Westra op 3—1 en 20 betekende 40 en toen daarna de Har- linger Gerrit v. d. Heide buitensloeg zat het partuur Van Seijst met een comfortabele 3—1 en 6—0 voorsprong op rozen. Twee spel kreeg het partuur Van Seijst aan de telegraaf door een kwaaduitslag van V. d. Heide. Even zag het er naar uit dat het een mon sterzege zou worden voor het eens zo glanzende koningspartuur. Ze liepen vlot uit tot 4—1 en 6—2, maar geluk kig berustte het trio De Groot hierin niet. Vooral Robert van Wieren liet zich niet onbetuigd en met een prach tige hercules bracht hij de stand op zes gelijk. Het publiek altijd op de hand van de zwakste hoopte dat de niet groter zou worden en het v 'hi zin. Opnieuw was het Ro- Het voorstel waar de Sneker ge meenteraad maandagavond nog het langst over gedaan heeft in de een half uur durende vergadering betreft de restauratie van het oude klokhuis. Mevr. De Graaff en de heer Poiesz vroegen zich beiden af wat de kosten voor de gemeente in de toekomst zul len zijn; hoewel hun uitgangspunt ver schillend was. De heer Poiesz verklaarde wel ak koord te kunnen gaan met het voorstel van b. en w. Maar hij wilde er toch enkele kanttekeningen bij plaatsen. Dat het gebouw onder monumentenzorg valt, betekent hopelijk niet dat het net zo zal gaan als met enkele panden aan de Singel, zo vroeg hij zich bezorgd af. Want dan zou ’t wel eens eerder f 80.000 dan f 50.000 zoals nu gaan kos ten. Voorzichtig merkte hij op, dat het klokhuis uit verkeerstechnisch oogpunt eigenlijk het best maar kon verdwij nen. De voorzitter antwoordde dat een vergelijking met de panden aan de Singel niet opgaat. Daar ging het om de vraag of het rijk subsidie zou ver lenen; hier staat al vast dat het rijk de helft van de kosten voor z’n reke ning neemt. Uit een oogpunt van vei ligheid (hoewel het nog niet op in storten staat) moet er wel op korte termijn met de restauratie worden be gonnen. Getracht zal worden nog voor het einde van dit jaar daarmee te be ginnen. Mevr. De Graaff deelde mee, dat de PCG-fractie blij is, dat nu de daad bjj het woord wordt gevoegd. Maar is men bij de verdeling van de kosten niet uitgegaan van een verouderd gege ven? In dergelijke gevallen zou de provincie volgens haar niet meer dan 10% subsidie verlenen en hier is ge rekend op 15%. Wie zal dan de rest moeten betalen? De gemeente krijgt op grond van de verfijningsregeling ’n hogere uitkering uit het gemeente fonds. Wat zijn dan precies de werke lijke kósten voor de gemeente? De voorzitter kon op die laatste vraag geen antwoord geven. Hij dacht dat mevr. De Graaff de zaak wat al te simpel had gesteld. Als er ergens een hiaat zal blijken te zijn, dan zal deze zaak opnieuw aan dé orde worden ge steld. Mevr. De Graaff stelde voor, dat de gemeente dan maar 30% zou bijdra gen. Maar nadat de voorzitter had be toogd, dat het beter was de zaak eerst telaten gaan zoals in het voorstel omschreven, nam zij genoegen met de toezegging dat de raad er indien no dig nog eens mee te maken zou krij gen. Zeeën van geweld worden week winkelen. in> week uit over de Nederlandse de Westersingel televisiekijker uitgestort. Ieder kent voor ü- -- desbetreffende halen ook. Maar het gevaar schuilt 93)^ en een kleinere deelname, in de In verband met de kermis zal het mobiele kantoor van de ANWB a.s. maandag niet op de normale stand- Voor ongeveer 25 belang stellenden heeft gisteravond in de Martinikerk onze stad genoot J. W. Boeijenga een orgelconcert gegeven. Voor de registratie kreeg hij assis tentie van stadsbeiaardier Dirk S. Donker. Er werden werken van Bach, Krebs, Ca- midge (een Engelsman), Re ger, de Arnhemmer Van Dommele en Andriessen ten j gehore gebracht. Het betrof hier het derde zomeravond- concert, dat onder auspiciën van het orgelcomité „Pro Or- gano” werd georganiseerd. Zoals bekend is de heer Boeijenga ook muziekrecen sent en schrijft hij regelmatig in onze krant. Om een kriti sche beoordeling van dit con cert te kunnen plaatsen, gin gen wij gisteren op zoek naar een musicus, die voor krant een deskundige recen sie zou kunnen schrijven. (Zelf acht de redaktie zich daartoe niet voldoende muzi kaal onderlegd.) Wij hebben meer dan vijftien mensen, al len met een naam op het ge bied van de muziek, telefo nisch of persoonlijk proberen te benaderen. De meesten wa ren niet thuis, voor het overi ge was men niet in de gele genheid; kortom het is ons niet gelukt iemand te vinden die over dit concert een des kundig stukje zou kunnen schrijven. Onze muziekrecen sent krijgt dus geen recensie. Wel hoorden wij van een der bezoekers, die overigens geenszins pretendeert des kundig te zijn, dat de heer Boeijenga een goed, zorgvul dig opgebouwd concert heeft gegeven. Hij moest eerst wel even op dreef komen, aldus onze zegsman (van wie wij wel kunnen verklappen, dat hij er enige kijk op heeft). Hij was voorts van mening, dat degenen die vanwege het mooie weer thuis bleven, dit ten onrechte hebben gedaan, want het was heerlijk koel in de kerk. Op de foto ziet men de heer Boeijenga achter het orgel. Tal van pleziervaartuigen hebben al een ligplaats gevonden in de gracht langs de Verlengde Wester singel of het Hoogend. Ook ver scheidene Snekers meren hier hun schepen af, zoals ze altijd al ge daan hebben. Vorige week werd hierin verandering gebracht. Er werden borden geplaatst, die aan geven dat het verboden is „langer dan 6 uren per etmaal” te blijven liggen. Dithoudt dus in, dat die schepen een andere ligplaats moe ten hebben, want de voorzieningen aan de Verl. Westersingel en langs het Hoogend zijn bedoeld voor de watertoerist, die zijn boot hier kan afmeren om even te Voor hen die aan wonen en hun boten altijd voor de vele series waarin het er heet huis hebben gehad, is het natuurlijk toegaat: Bonanza, Dubbelspion, The ten worden betaald aan een pas op- goede gedachte, want een mensen- gerichte stichting. Er zal op den leven is zeer kostbaar. Het wordt duur niet veel aanleggelegenheid tijd dat filmmakers en t.v.-pro- over zijn in Sneek, maar „tenslotte grammasamenstellers op grond van hebben we nog een derde jachtha- diezelfde gedachte zich bèperken in ven op ons verlanglijstje”, aldus het brengen van gewelddadige scè- wethouder Visser. nes. Want men kan het moeilijk een gezonde toestand noemen, dat kin- De bouwvakvakantie is weer om deren van drie jaar hun speelge- en in onze stad is het deze week nootjes toeroepen: „Pau pau, ik weer wat minder druk. De winke- skyt je doad!” liers hebben het vorige week en de week daarvoor wel getroffen met veel toeristen trekken, die overdag met hun schepen, boten en bootjes „de meer” opgaan. Het is daarom goed oppassen en noodzakelijk de verschillende „verkeersregels” na te volgen. Denk er om „wees een heer, ook in het waterverkeer”. De Schakel komt steeds meer in de belangstelling van de jeugdige zeiler. Vooral veel Flits-zeilers, die voor deze klasse te oud zijn gewor- - den, stappen over naar de Schakel- wel sneu, dat ze weg moeten. Voor Saint, de Wrekers, Danger man, The klasse. Dit verklaart ook de grotere deze mensen is geen ontheffing te Big Valley, The High Chaparral inschrijving voor de Sneekweek in verkrijgen antwoordde wethouder enz. Vaak zijn het nog leuke ver- de Schakelklasse (vorig jaar 66, nu L.l o- J’~’ er in, dat men al dit geweld als van- Flitsklasse (vorigJaar 60, nu 54). zelfsprekend gaat beschouwen. Als of het gewoon is, dat er series men- wijderd moet zijn. Kleine bootjes sen met breinaalden worden ver- kunnen dan nog altijd een ligplaats moord (vorige week in De Wre- plaats op het Oud Kerkhof staan, langs de Prins Hendrikkade vin- kers) of een meisje uit een raam maar op het parkeerterrein bij de den. Voor de grotere is er nog wel wordt geduwd van een hoog ge- camping en jachthaven „De Domp” een plaatsje open in het Zomerrak. bouw (maandagavond in de film), aan de Sytsingawiersterleane. alleen We leven in een tijd waarin ver- september. schillende taboes verdwijnen en dat Hierna kunnen de mensen hun bo- is soms maar goed ook. Hier zou het creatieschip ten weer gewoon afmeren. Volgend geen kwaad kunnen een nieuw ta- zondag a.s. een half uur eerder. De vermijden de Neder- Kolmeersland kan met het gewone kranten publikaties over P°^e/ Vandaar moet men dan nog naar het Schareiland en die laatste overzet, wordt gedurende de Sneek- en IX I X X X X X X X X X x x X X X X i x h r, x I. X L x 1 x X X Li W J.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1