Sneekweekflitsen Ondanks sombere vooruitziehten slaagde Hardzeildag 1968 uitstekend Ned. Blindenbond zet Jutrijp-Hommerts op de film AGENDA 2) IJLST WY M BRITS ERA DE EL en van Sneekweek 1968 s Middags veel publiek op starteiland Meisje van vijf jaar verdronken in IJlst Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, 123e jaargang nr. 64 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 5- I Vrij zware schade aan VW bij Scharnegoulum Kraanincident in in Noorderhoek VW volkomen vernield in Osingaliuizen Wapens en geld gestolen bij ijzerhandel in Sneek H. de Vries te IJsbrechtum overleden Verenigde Verffabrieken in financiële moeilijkheden Sneeluu Nieuwsblad is een Het leek er op dat Hardzeildag 1968 de geschiedenis in zou gaan als 'n mislukking en dat de wedstrijden door weinig publiek zouden worden gadegeslagen, ’s Morgens was het druilerig en de weinige mensen, die de wedstrijden gadesloegen waren gewapend met paraplu’s, terwijl sommigen zich helemaal in het plastic hadden gehuld. De pessimisten kregen echter ongelijk. In de loop van de dag klaarde het weer hele maal op. Het zonnetje kwam om een hoekje gluren en er stond een lek kere bries die de zeilen deed bollen. Tegen alle verwachtingen in slaag de Hardzeildag 1968 nog voortreffelijk. Schilderij van Wigmana nu in Workumer stadhuis Opnieuw ingebroken in manege, en in lunchroom Fritsma aecombtneeftk uitgave v«n NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Donderdag 8 augustus 1968 7* ge- zo uit LEEUWRIK HOOG GENOTEERD IN STERN Een klein kraanincident vond dins dagmiddag plaats bij de in aanbouw zijnde nieuwe flat aan de Furmerus- straat (Noorderhoek). Door het losra ken van een kabel kantelde een kleine rijdende kraan op z’n zijde. Niemand kreeg letsel en de schade was niet noe menswaard. Maar het kostte heel wat moeite om het gevaarte weer overeind te krijgen. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Een bekende verschijning bij de Sneek-Week waren ook. de jongens van een bekend sigarettenmerk, die lustig de toeschouwers en deelnemers een rokertje aanboden. Dag in dag uit staan ze Pal, en varen of rijden Mal in hun amphibie-auto om het eiland heen. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Per post f 6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad De toeschouwers bij de starttoren kon den in de Sneek-week getuige zijn van vele fraaie starts. Eén er van was die van de Flying Juniorklasse op woens dag. Toen de 16 m2-A-klasse de derde dag voor enkele valse starts zorgde, zei een toeschouwer: ..Se mutte eerst us settles nimme bij Stam. Kenne su ok starten lere”. De afgelopen nacht hebben onbeken den eveneens een bezoek gebracht aan de lunchroom van automobielbedrijf Fritsma op de hoek van Oppenhuizer- weg en rijksweg 43. Hier werden eet- drink- en rookwaren ontvreemd tot een bedrag van ca. f 150. De inbrekers vernielden bovendien een ruit. De po litie heeft beide zaken in onderzoek. Een gloednieuwe Volkswagen is de afgelopen nacht in Osingahuizen volkomen vernield (total loss) toen de bestuurder in een flauwe bocht van de weg (even voor de brug, komende uit de richting Heeg) de macht over het stuur verloor. De auto raakte in de berm en sloeg een paar keer over de kop. De beide inzittenden, met vakan tie in Friesland, kregen geen letsel. De auto was eigendom van H. G. van Zomeren te Den Haag en werd be stuurd door Th. C. M. Hillenaar uit Wassenaar. Op de rijksweg Sneek-Leeuwarden is gisteren even ten noorden van Schar- negoutum een Volkswagen, bestuurd door S. <J. Feenstra uit Grauw en eigendom van F. Mulder te Woudsend, tegen een vrachtwagen gebotst en vrij zwaar beschadigd. Niemand kreeg let sel. Vermoedelijk heeft de bestuurder, die in de richting Leeuwarden reed, in de bocht iets te snel gereden. Het ge volg was dat hij slipte en de wagen met de linker achterzijde tegen de vrachtwagen (bestuurd door F. H. Oenema te Sloten) botste. is een interessant stuk toegevoegd aan Frieslands openbaar kunstbezit. Gerardus Wigmana, die als bijnaam had de Friese Rafaël, werd in 1673 in Workum geboren en overleed in 1741 in Amsterdam. Hij was o.a. enige tijd leermeester aan het Friese Hof van de dochters van prinses Henriette Ama lia. Omstreeks 1707 begaf hij zich naar Amsterdam, waar hij verder hoofdza kelijk heeft gewerkt. Hij was gehuwd met Petronella Maria van der Lely, uit het bekende Leeuwarder zilversme dengeslacht. Wigmana was tot nog toe spaarzaam in Friesland vertegenwoordigd. Uit historisch oogpunt het belangwek kendst is ongetwijfeld het z.g. bezoek van Czaar Peter de Grote aan Dokkum (1697), dat in het stadhuis te Dokkum hangt. Het Fries Museum bezit twee kleine schilderijen, een madonna met kind en een Ecce Homo, die in kwali teit achterstaan bij het nu verworven werk. Voorts bezit de R.K. Kerk op Vandaag zou de rechtbank te Assen de faillissementsaanvraag behandelen van de Verenigde Verffabrieken te Hoogeveen en Sneek (Fa. C. en A. Nauta). De direkteur, de heer Z. Na ber te Hoogeveen, hoopte gisteren, dat er uitstel van betaling zou worden verleend. Het Gemeenschappelijk Administra tiekantoor te Amsterdam heeft namens de Chemische Bedrijfsvereniging het faillissement aangevraagd, omdat het bedrijf bij het kantoor een schuld van f 32.000 zou hebben. Volgen de heer Naber heeft zijn bedrijf zeker nog goe de kansen als er van de kant van de bank wat meer soepelheid zou zijn. Er zijn volgens hem genoeg orders. In Hoogeveen en Sneek werken in totaal 27 man. Gisteren is in IJsbrechtum de heer H. de Vries overleden. Hij was 66 jaar. Herre de Vries was tijdens zijn leven o.m. ouderling en notabel van de Ned. hervormde kerk te IJsbrechtum. Voor onze krant was hij jarenlang corres pondent en tevens agent. Deze functies vervulde hij altijd bijzonder plichtsge trouw. De Ottema-Kingmastichting heeft ’n onlangs verworven schilderij van de in Workum geboren schilder Wigmana in bruikleen gegeven, aan het stadhuis te Workum. Het is een kleurrijke en knap geschilderde voorstelling van de Hei lige Familie onder een draperie in een statig renaissancegebouw, dat in het 18de-eeuwse interieur van het Worku mer stadhuis uitstekend tot zijn recht komt. Met dit schilderij, dat represen tatief is voor het werk van Wigmana, In de Vrijheidsklasse Bil heeft onze stadgenoot W. Bus tot nu toe de beste papieren. Hij eindigde voor de derde achtereenvolgende maal als eerste. Za terdag was hij derde. Goed zeilt ook D. Oranje uit IJsbrechtum. Hij viel alle dagen in de prijzen. Gisteren werd hij derde Tweede was mej. Kerkhove uit Bussum. Ook in de 16 m2-streepklasse Bil is het pleit al beslist. De hoofdprijs in deze klasse gaat naar W. Q. Kuiper uit Wijnjeterp, die weer overtuigend als eerste door de finish ging. Hij was driemaal eerste, één keer tweede en derde. In de Schakelklasse A werd F. Wes sel uit Velp weer eerste. C. Leenars uit Huissen eindigde op de tweede plaats en H. Schaaf uit Hardegarijp op de derde. In de Olympiajollenklasse is het al een bekeken zaak. Voor de derde maal wist W. Beekhof uit Hilversum beslag te leggen op de eerste plaats. Wessels uit Heerenveen werd verdiend tweede en L. Hof uit Heerenveen derde. In de Soloklasse begon M. S. ten Doeschate uit Bloemendaal zondag aan de opmars, die hem zeker de eindzege zal brengen. Driemaal achtereen liet hij alle konkurrenten achter zich en dinsdag was hij derde. In de Schakelklasse BI was J. Doo- renbos uit De Steeg superieur. Fa ber uit Drachten werd tweede. BROUWER VERZEKERD VAN HOOFDPRIJS De hoofdprijs in de Pluis kan P. Brouwer uit Rotterdam niet meer ont gaan. Deze werkelijk uitstekende zei ler wist voor de vijfde achtereenvol gende maal beslag te leggen op de eerste plaats. Konkurrentie heeft hij Gistermiddag ruim 5 uur is het jarige meisje Janko van de familie Mulder, wonende aan de Galama- gracht in IJlst, door verdrinking om het leven gekomen. In een onbewaakt ogenblik is het kind in de Oostelijke Dijgracht, waaraan het achtererf van de fam. Mulder grenst, geraakt. Toen speelgenootjes de moeder toe riepen: Janko ligt in de sloot, spoedde deze zich onmiddellijk naar achteren en ging het water in. Maar ze slaagde er niet in direkt het kind te vinden. Haar schoonvader en schilder J. G. de Vries, die ook kwamen toelopen, haal den later met een haak het lichaampje boven. Vakantiegangers van het zeilschip „de Baltic” pasten nog mond-op-mond- beademing toe, echter zonder resultaat. Dokter Sietsma, die gewaarschuwd was kon slechts de dood constateren. De vader, die een expeditiebedrijf voert, was in Deventer en werd telefonisch met het gebeurde in kennis gesteld. Het meisje had een tweelingbroertje. De tweeling was de jongste in het ge zin Mulder. In de nacht van dinsdag op woens dag is er opnieuw ingebroken in de manege. Er wordt een bedrag van on geveer f 140 vermist, dat de vorige dag vergeten was mee te nemen. Ver der hebben de onbekenden enkele flesjes bier meegenomen. Zij ver schaften zich toegang door een luik te vernielen. In het kader van zijn landelijke filmactie laat de Nederlandse Blinden- bond in Jutrijp-Hommerts een film opnemen. Deze film wordt iets bijzonders, omdat ze niet, zoals bij een documentaire alleen het karakteris tieke van de plaats zal tonen, doch om dat het oog van de camera speciaal op de inwoners gericht zal worden. Zaterdag 17 augustus rijdt er een film- opnamewagen door de plaats om de mensen bij hun huis, op de boerderij, op straat en bij hun werk te filmen. Het is de bedoeling dat de film ook een beeld van het verenigingsleven zal geven en wel door het houden van een optocht. De opstelling hiervan vindt plaats om 14.30 uur in het Binnepaed. Op de dag van opname worden even eens geluidsopnamen gemaakt. In het komende winterhalfjaar zal de film vertoond worden. Men kan dan zijn familie, bekenden, kinderen en zichzelf eens op het witte doek aan schouwen, hetgeen ongetwijfeld zijn bekoring heeft. De Ned. Blindenbond tracht met de ze actie belangstelling en sympathie voor zijn werk te wekken. Hiervoor zal bij de voorstelling even de aandacht worden gevraagd. Eén van de doel stellingen van de Ned. Blindenbond, waarbij blinden van alle gezindten zijn aangesloten, is dat blinden econo misch onafhankelijk worden. De kosten hieraan verbonden, alsmede aan de vele taken die de bond nog meer heeft worden uit de inkomsten, zoals elke vereniging van niet-blinden die ook heeft, bestreden. Uit het feit dat de bond sinds 1961 door heel Nederland in kleine plaatsen, dorpen en buurtschap pen films van het leven van alledag laat opnemen, blijkt dat de actie een groot succes is. Donderdag 8 tot en met 10 augustus Iedere avond optreden van het trio Herman van Keeken in „De Licht boei”, Marktstraat. Vrijdag 9 augustus tot 7 september Fries Scheepvaart Museum Tentoon stelling tekeningen en schetsen van binnenschepen door W. J. Dijk, Den Haag. Geopend op werkdagen van 10-12 en 13.30-17.00 uur. Zaterdag 10 augustus Zilveren Doel- toernooi Voetbalver. „Black Boys”. Terrein Noorderhoek. Aanvang ’s morgens 11 uur. Bij de vele bekende en onbekende toeschouwers is een enkeling opval lend. Evenals in de vorige Sneek-week was schaatscrack Ard Schenk vaak aanwezig bij de wedstrijden. Ard, die studeert voor fysio-therapeut (heil- gymnast-masseur), traint al weer sinds mei. ’s Avonds maakt hij op zijn racefiets vaak een trainingsritje van enkele tientallen kilometers. Hopen lijk heeft hij voor zijn starts in de ko mende wedstrijden, niet te veel lering getrokken uit de 16 m2-klasse. Tijdens de opening van de Sneek week in het Stadhuis werd het volgen de verteld. Een bekend Regenboogzei- ler had een nieuw en onervaren be manningslid. Na het ronden van de boei riep de schipper „Knikke” (een knikje in de schoot is de schoot wat losser). Er gebeurde echter niets, waarop de schipper riep „Sost nou ik nog knikke of niet”. De nieuwe be manning keek hulpeloos om zich heen en riep: „Tegen wie moet ik knikke. Ik zie geen mens”. Nog een korte bloemlezing uit enke le namen van boten: Simon de dan ser - Klotsmeijer - Slimme Keessie - Zeekinkankonkliaan (waar halen ze ’t vandaan?) - Verzuipertje - Niksnut - Goeie bak. - Oelewapper - De Rode Haan (als die maar niet gaat kraaien) - Joepie Meloen, en zowaar na Merci Papa, hebben we Merci Grandpère. We wachten nog op boten van overige fa milieleden. Opvallend groot vaart een Vaurien met „Hoesja Boroer”, hetgeen zoiets betekent van „zet hem op”, en welke uitdrukking is gebruikt door Jan de Hartog. Tenslotte heeft mej. Kruijt haar boot „Kruijtnagel” noemd. En dat kan scherp zijn! VENEKAMP GOED IN FINNJOL Nico Venekamp uit Leeuwarden kan wel zeker zijn van de hoofdprijs, ten minste als er niets bijzonders gebeurt. Hij werd weer eerste. De tweede plaats was voor J. Gros uit Leeuwarden, die ’s Middags was het zeer druk op het startterrein. De „knakworsttent” van Bertus Poiesz deed zeer goede zaken en ook in de tent, die dit jaar op de dansvloer is gebouwd, kwam men handen tekort. Een stuk of tien muzi kanten, leden van het Stedelijk Mu ziekkorps, verhoogden de gezelligheid door schijnbaar onvermoeid leuke mopjes te spelen. Dinsdag heeft de Koninklijke Zeil vereniging „Sneek” de organisatie en wedstrijdleiding overgenomen van de Sneeker Zeilclub, die deze de eerste drie dagen in handen heeft gehad. Het spits werd woensdagmorgen af gebeten door de deelnemers aan de teamwedstrijden in de Pampus-, Vrij heid- en Regenboogklasse. Óm 10 uur klonk het startschot voor de Valken klasse B. H. Rijnvis uit Meppel staat er goed voor. Hij viel alle vijf dagen in de prijzen. Gisteren finishte hij als vijfde, De Grouwster H. Breuning werd eerste en A. Timmer uit Zutphen eindigde op de tweede plaats. In de Spankerklasse B is de hoofdprijs goed als zeker voor J. de Wal Grouw. Hij wist zijn schip weer als eerste over de winlijn te sturen. Zijn konkurrent P. Roosegaarde Bisschop uit Overveen moest genoegen nemen met de vierde plaats. Tweede werd H. Frankema uit Meppel. BUS FAVORIET IN VRIJHEID Bil De commissieleden die in het Reken centrum zitten, zijn niet te benijden. Ze werken n.l. in een houten keet op een praam, en bij de vele malen dat het deze Sneek-Week lager wal was bij de starttoren, schommelde deze ont zettend. „Wij deine ’s avonds nog”, zei één van de bestuursleden. Het begin van de Hardzeildag was niet best. Een grijze lucht, met regen val. Bij de verschillende tenten op het starteiland werd alles uitgelegd om de boel een beetje te drogen na de zware regenval van ’s nachts. Toch zag nog een enkeling de zonzij. „Nou hoef ik niet af te wassen”, zei hij, terwijl hij al zijn pannetjes voor zijn tent uitstalde „Fijn voor de bloemen, die ik net ge plant heb”, zei een verslaggever tij dens één van de buien ’s morgens. Ge lukkig kwam ‘s middags de zon en zag men weer drommen mensen in bonte kledij bij de starts. De betonnen vloer, eertijds geschon ken om het traditionele dansen weer in te voeren, is weg. Nee hij is niet he lemaal verdwenen, maar men heeft de consumptietent er nu overheen ge plaatst. Wel handig, maar of dat nu de bedoeling was? De Grouwster U. de Vries leidt in de Valkenklasse A. Door gisteren als eerste te finishen werd zijn voorsprong op de konkurrenten beduidend groter. Mr. Mulder uit Langweer werd twee de. H. Geveke uit Kampen is de grote overwinnaar in de 30 m2-klasse. Hij werd tweede achter J. Oosterhuis uit Leeuwarden, maar desondanks heeft hij een voorsprong opgebouwd, die onmogelijk meer door zijn konkurren ten kan worden ingehaald. HOFLAND SUPERIEUR BIJ DE REGENBOGEN Het starteiland kan, voor wat betreft de reuk, momenteel in verschillende zones worden gedeeld. Komt men aan met de pont, dan heeft een moerasgeur de overhand. Daarna ruikt men olie en benzine van de verschillende motoren, die af en toe afgewisseld wordt met heerlijke etensgeuren uit de tenten. Bij de starttoren doet vervolgens iedereen de geur van gebraden kippetjes het water in de mond lopen. Overigens is dit starteiland ook anders nog in te de len in zones. Om van het ene opgespo ten gedeelte naar het andere te komen moet men eerst een drassig stuk over. De laarzen nog aan dus, tenzij men de hinkstapsprong prefereert. De Rode Kruistent was, zoals ieder jaar, eveneens weer present. Men kan bewondering hebben voor de mensen, die in hun vrije dagen steeds klaar staan voor eerste hulp bij ongelukken. Alhoewel zeilen niet bepaald een sport is waar slachtoffers vallen, komen er toch nog kwetsuren voor, zij het dan meer buiten dan in de wedstrijd. Dat vertier in de stad niet altijd op plezier uitdraait, werd maandagavond bewezen bij een bekende bar hier ter plaatse. Iemand, die door het vele wa ter waarop hij zeilde meende ook een dergelijke hoeveelheid bier te moeten drinken, wilde passeren. Toen hem naar zijn zin niet vlot genoeg vrij pad werd gegeven, haalde hij met een di- rekte linkse uit en sloeg de onderlip van een jongeman open. Diens broer wilde hem te hulp snellen, doch werd door twee andere knapen van achteren vastgegrepen, geslagen en met ’n bier glas bewerkt, waardoor grote bloeden de wonden ontstonden. Medische hulp bleek noodzakelijk. Er schijnt ook bij de vrolijke en meestal sportieve zei- lersgemeenschap kaf onder het koren te zitten. Schandalig in één woord. ■k Trouwens ook op het starteiland is het een enkele keer wel eens anders dan lief en aardig. Vooral wanneer men elkaar probeert te overtuigen bij protesten. Het komt dan in de namid dag ook vaak voor dat men heftig ge barende en redenerende zeilers ziet, in afwachting van hoor en wederhoor bij de Protestcommissie. ■k Boos was ook een verslaggever van de Telegraaf, die zich tot een opval lend langharige en slordig geklede jon geman wendde, die zich zou hebben uitgegeven voor fotograaf van dit blad. Op een desbetreffende vraag ant woordde de fotograaf spinnijdig: „Ik zou me hebben uitgegeven voor foto graaf van jullie? Man, laat me niet lache. Denk je dat ik voor zo’n klote- krant zou willen werken?” Woorden met een hoofdstedelijk accent, die er niet om logen. Bij de lange wedstrijden door de weinige wind van dinsdag, kwam een Schakelzeiler om half zeven aan de wal. Hij had meer dan zes uur geva ren. „Ik had s’n honger ju, en ik moest su noadig”, zei hij. „Hast dan gien hoasblik?” vroeg een ander. „Wat denkst, dur seile ok meiskes in onze klasse”. overigens nog gevaarlijk kan worden voor Venekamp. In de 16 m2-streepklasse All finishte S. Nijdam uit Midlaren als eerste. Hij werd gevolgd door D. Monschouwen uit Heerjansdam. Venema uit Wor kum werd derde. Stadgenoot D. de Haan wist in de Pampusklasse voor de eerste maal beslag te leggen op de eerste plaats. Van Dijk uit Lemmer werd tweede, terwijl kanshebber Van Dijken ditmaal genoegen moest ne men met de derde plaats. Bij de Boeiers werd de eerste plaats vero verd door W. H. Croon uit Heemste de. Bij de Friese Jachten was J. W. Tuininga uit Helmond eerste, gevolgd door de Anneke Neeltje, J. v.d. Post uit Den Haag werd derde en vierde was Kingma’s Bank uit Leeuwarden. DE VRIES LEIDT BIJ DE VALKEN In de nacht van zondag op maandag hebben onbekenden ingebroken bij ijzerhandel Geertsema N.V. Er werden twee Flobertbuksen, enkele alarm pistolen, jachtbuksen en een klein geldsbedrag meegenomen. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. John Hofland is de grote favoriet in de Regenboogklasse. Hij stuurde zijn Beneventum weer als eerste over de streep, natuurlijk gevolgd door Bouw van Wijk. De Hollanders maakten weer de dienst uit. Jacky de Wilde voer echter ook een goede wedstrijd en finishte na deze grote cracks als der de. In de 22 m2-klasse werd J. de Boer uit Grouw eerste, terwijl de tweede plaats werd ingenomen door H. Goe- demoed uit Ferwerd. In de Vrijheidsklasse A wist C. de Haas eindelijk eens een overwinning te behalen. De tweede plaats was voor de goed zeilende Theo Stas. Onno Zweep volgde op de derde plaats, Jan Eringa werd vierde en Rienk Alberda vijfde. De start van de zestienkwadraters AI, die er anders wel wat van kunnen, ging niet zo vlot. Gisteren presteerde men het om drie valse starts te ma ken. Kanshebber Teade Visser uit Leeuwarden was deze keer niet bij de eerste vijf. De Helders kwamen weer eens naar voren. A. Helder uit Haren werd eerste, J. Helder uit Pa- terswolde tweede en J. Helder uit Pa- terwolde vierde. De derde plaats was voor A. Graatsma. De best geklasseerde in de Stern- klasse is de Enkhuizer W. Leeuwrik. In deze klasse is hij de enige, die al le dagen in de prijzen viel. Hij moest deze dag echter genoegen nemen met de tweede plaats. De eerste plaats was voor M. Berkhout uit Amsterdam. In de Flitsklasse A staat B. v. d. Pal uit Grouw nog vooraan. Hij wordt ech ter ernstig bedreigd door zijn dorps genoot B. Broer, die als eerste ziin Swel over de streep stuurde. Van der Pal was niet bij de eerste vijf. Gisteren waren ook de Tjotters, Boei ers en Friese Jachten van de partij. Bij de Tjotters werd de eerste plaats ingenomen door H. Stallinga, Heeg (NJHC), de tweede plaats was voor mej. J. Piersma uit Heeg, de derde voor J. Rouwe uit Heeg en de vierde voor T. Rusting, Heeg (NJHC). P. v. d. Zwaag uit Joure kan ook een hoofdprijs mée naar huis nemen. Hij werd in de Topklasse driemaal eerste. Gisteren eindigde hij op de derde plaats. Hij heeft al een mooie voor sprong. Eerste werd mej. Fokkema uit Wolvega en tweede J. Th. Ubbink uit Sneek. In de Finnjollen B werd G. Wuring uit Uitwellingerga eerste. Een kans op de hoofdprijs zit er voor hem echter niet in. Deze zal waarschijnlijk naar F. Schreuder uit Zutphen gaan. In de Vrijheidsklasse BI werd mej. A. Wortelboer uit Haren weer over tuigend eerste. Nijenhuis uit Akersloot werd tweede en H. Steensma uit IJlst derde. In de O.K.-jollenklasse A is Wolt huis uit Wildervank heer en meester. Door weer als eerste te eindigen is hij onbereikbaar voor de anderen gewor den. Op de tweede plaats kwam J. Martens uit Oudkerk. De Leeuwarder Eggink werd in de 16 m2-streepklasse BI eerste, gevolgd door C. v. d. Ploeg uit Wolvega. Derde werd S. Wienia uit Lemmer. In de Spankerklasse A ging S. Hiemstra uit Arkel met de eer strijken. Kanshebber A. Ruiter uit Groningen moest genoegen nemen met de tweede plaats. H. Rienks uit Assen was derde. niet. Na hem is d’Anjou uit Rotter dam de best geklasseerde, hoewel hij ditmaal niet in de prijzen viel. De tweede prijs was voor mej. E. v. d. Torren uit Den Haag. In de Flitsklasse wist B. de Jong uit Grouw weer eens de eerste plaats te veroveren, gevolgd door B. Visscher uit Steenwijk. Derde werd J. IJntema uit Leeuwarden. J. Schurer uit Sneek haalde de vijfde plaats. In de Schakelklasse BH finishte J. v. d. Zwan uit Zwolle als eerste. Hij werd gevolgd door J. de Graaf uit Zut phen. A. de Boer uit Joure werd der de. SNEEKER NIEUWSBLAD 7 ‘T ».'f ÏJ» gg®

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1