I De Wilde aan de leiding bij de regenbogen Hulp voor Biafra: Sneek ruim f 17.000 Gouden tientjes in Menaldum voor Gerrit Okkinga, Gerrit de Jong en Dirk Talsma Schoorsteen in Oudega (W.) de pijp uit WYMBRITSERA DEEL IJLST en van noordelijke titels HOOFDPRIJZEN SNEEK WEEK iii Sneek won toernooi in Gasselte Officieel Orgaan Hd Sneek*/ is mh Zeilers streden op Sneekermeer om de gemeenten SNEEK, ll Boeien Sneek-Week terecht Vrijheidsklasse Max. van Ver. Verffabrieken krijgen 14 dagen uitstel Dijk (Lemmer) kandidaat in Pampusklasse Cees de Haas stelt teleur in 123e jaargang nr 65 Midgetgolf Maandag 12 augustus 1968 Actie Biafra in Ijlst: ruim 2300 I Stedelijk Muziekkorps woensdag voor Rono auoOwui* wn NIEUWE SNEEKER COURANT, SNKKER COURANT m DRUFHOUTS NIEUWSBLAD I fett ^4 - I I sa BEULAKKERWIEDE EERSTE OMLOOP TWEEDE OMLOOP Valkenklasse B: H. Hofmeester, Leeuwarden Spankerklasse B: J. de Wal, Grouw Vrijheidskliasse Bil: G. v. d. Heide, Enkhuizen 16 m2-streepklasse Bil: W. Q Kuiper, Wijnjeterp Schakelklasse A: C. Leenars, Huissen Olympiajollenklasse: W. Beekhof, Hilversum Soloklasse: M. S. ten Doesschate, Bloemendaal Schakelklasse BI: Mej. E. de Boer, Steenwijk O.K.-jollenklasse B: Mej. A. Geveke, Leeuwarden Flying Juniorklasse B: L. Bom, Den Haag Pluis: P. Brouwer, Rotterdam Vaurienklasse B: J. S. Bouman Jr., Tietjerk Flitsklasse B: B. de Jong, Grouw Schakelklasse Bil: J. de Graaf, Zutphen Flying Juniorklasse A: J. Huisman, Zwartsluis Sternklasse: W. Leeuwrik, Enkhuizen Flitsklasse A: B. v. d. Pal, Grouw Topklasse: P. v. d. Zwaag, Joure Finnjollenklasse B: F. Schreuder, Zutphen Vrijheidsklasse BI: Mej. A. Wortelboer, Haren O.K.-jollenklasse A: J. Wolthuis, Wildervank 16 m2-streepklasse BI: H. Eggink, Leeuwarden Vaurienklasse A: P. Tans, Groningen Spankerklasse A: A. Wolthuis, Wildervank Finnjollenklasse A: N. Venekamp, Leeuwarden Scow Tempoklasse: H. Wasserval, Krimpen a. d. IJssel 16 m2-streepklasse All: M. Veenstra, Joure Pampusklasse: L. van Dijken, Alkmaar Valkenklasse A: U. de Vries, Grouw 30 m2-klasse: H. Geveke, Kampen Regenboogklasse: J. Hofland, Rotterdam 22 m2-klasse: H. Goedemoed, Ferwerd Vrijheidsklasse A: R. S. Alberda, Sneek 16 m2-streepklasse AI: T. Visser, Leeuwarden GROTE NEDERLAAG VOOR PARTUUR ZIJLSTRA Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f4, per half jaar. Per post f 6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS vantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 4;ï: De mensen van slopersbedrijf fa. K. en G. Postma te Leeuwarden zijn al enige weken bezig om alles weg te breken wat de nieuwe eigenaresse, de N.V. Ons Goed te Heemstede, niet kan gebruiken. Deze wil, zoals bekend, hier een recreatiebedrijf stichten. Het ligt in de bedoeling dat er een aantal bun galows zullen verrijzen. Langs het ha ventje zal een walbeschoeiing worden gemaakt, er komt een steiger en een gedeelte van het terrein wordt geasfal teerd. Wat er van het gebouw dat vorig jaar door brand werd geteisterd nu nog staat zal worden verbouwd tot een centraal gebouw. Daar komen b.v. toiletten en wasgelegenheid in. Een gedeelte is op het ogenblik nog in ge bruik als opslagruimte voor brandstof en fourage bij de heer J. Wijnja te De ca. 25 meter hoge fabrieksschoor steen bij de voormalige zuivelfabriek van de KNM in Oudega (W.) is don derdagmiddag met springstof omlaag gehaald. Het had heel wat voeten in de aarde voor men het geval durfde laten ploffen. Om half drie viel de pijp, pre cies waar men hem wilde hebben. SNEEKER NIEUWSBLAD De landelijke actie voor de hulp aan Biafra heeft vrijdagavond in IJlst opgebracht f 2.344,89. Anema, Heeg en T. Dijkstra kregen van Meijer, Robert van Wieren en v. d. Heide slechts een spel. Het gelegen- heidstrio uit Menaldum De Boer, Bosma en Fokkema kreeg van Zijl- stra, Sikkema en Ysbrandy die op halve kracht kaatsten pas na 40 het eerreddend bordje. Het debute rende trio Van Seijst, Soolsma en Westra was nog lang geen homogeen partuur, maar won ondanks deze han dicap van Tamminga, Jos van Wieren en P. de Groot (Fr.). Okkinga, De Jong en Talsma ondervonden van Monma, Mulder en Heeringa meer te genstand dan de uitslag 53 en 66 doet verwachten. Toen miste Monsma het perk. Rienk de Gróót, K. van Wie ren en Halbema wandelden over De Boer, Dijkstra en Hallema heen. Het werd ’n 6-1 overwinning. Ook het de- I buterend drietal Pier de Groot, Vel- stra en Kooistra liet na zijn zege op de jeugdige v. d. Veen, Sikkema en Miedema geen sterke indruk achter. Pier besliste het treffen op 52 en 62 met een zitbal. De uitslagers zijn hun vak nog niet verleerd. Dat was de conclusie die de vele toeschouwers zondag na afloop van de prachtige eindpartij in Menal dum konden trekken. Het perkduo De Jong-Talsma liet bij vlagen briljant perkspel zien, dat uiteindelijk tot de zege leidde. Oudega. Over een paar wéken hoopt men met de verbouwing te kunnen be ginnen. Voor het opruimen van de oude pijp had de fa. Postma assistentie gevraagd van de fa. Roeterdink te Rijssen, speci alist op dit gebied. Aanvankelijk zou de operatie woensdag plaatsvinden. Daarop werd het donderdagmorgen 11 uur. Maar men vreesde voor de veilig heid van het talrijke publiek op de weg, dat getuige wilde zijn van dit spektakulaire gebeuren. Om de mensen van de weg te krijgen en het verkeer te regelen was de hulp van de politie noodzakelijk. Er was evenwel verzuimd de rijkspolitie van Wymbritseradeel tijdig bericht te stu ren wanneer dat karwei ging gebeuren. Toen men op het politiebureau te Sneek dan ook om ongeveer twaalf uur een telefoontje kreeg uit Oudega met het verzoek enkele politiemannen te sturen, kon aan dit verzoek onmogelijk worden voldaan voor half drie ’s mid dags. Het was toen een kwestie van enkele ogenblikken. De operatie verliep bui tengewoon vlot. Op de foto het moment waarop de reus begint te vallen. De rechtbank te Assen heeft don derdag de faillissementsaanvraag te gen de Verenigde Verffabrieken Ne derland N.V. te Hoogeveen en Sneek twee weken verdaagd. De directeur van het bedrijf, de heer Z. Naber te Hoogeveen. zal in deze korte tijd pro beren de nodige financiën bijeen te krijgen om zo de liquiditeitsmoeilijk- heden van zijn bedrijf het hoofd te bie den. Zoals bekend was de aanvraag inge diend door het GAK te Amsterdam op verzoek van de Chemische Bedrijfs- verenigiing, omdat het bedrijf een schuld van f 32.000 had. Bij de behan deling bleek, dat alleen een bedrag van f 8000 aan achterstallige premies juri disch invorderbaar was. De resterende f 24.000 zijn sociale premies van dit jaar. In verband met de vakanties was er stagnering ontstaan in de afbeta lingsregeling, ook doordat de afnemers nog niiet hadden betaald voor ont vangen leveranties. Woensdagavond a.s. kan men thuis een concert beluisteren van ons eigen Stedelijk Muziekkorps Sneek. Dat speelt voor de RONO tussen 7 uur en - hal^ acht. Tijdens het zondag in Gasselte ge houden open midgetgolf toernooi heb ben de leden van de Midgetgolfclub Sneek fraaie successen geboekt. De eerste prijs voor teams werd door Sneek in de wacht gesleept. Aan dit toernooi, dat onder goede weersom standigheden werd gespeeld, namen 112 spelers deel. Er werd gespeeld over 3 ronden en het Sneker team eindigde in het totaal 33 punten lager dan Arn hem, dat 2e werd. Totaal kwam Sneek op 431 en werd mevr. Russchen-Baving met een totaal 464. Het Sneker team bestond uit: L. Russchen: 35, 39, 34 108. O. de Boer: 35, 35, 34 104. M. de Boer: 39, 38, 34 111 en Th. de Vries: 32, 40, 36 108. Individueel eindigde bij de dames mevr. Russchen-Baving met een totaal van 112 punten gelijk met mevr. Breman-Kas uit Rhenen. Na een bar rage werd mevr. Breman tweede en mevr. Russchen-Baving derde. Bij de heren eindigde O. de Boer als derde met een totaal van 104 punten. Uitslag teams: 1 Sneek 431 punten. 2 Arnhem 464 punten. Uitslag dames: 1 M. v. Gorp met 101 punten. 2 mevr. Breman met 112 pun ten. 3 mevr. Russchen-Baving (Sneek) met 112 punten. Uitslag heren: 1 C. Brugmans met 101 punten. 2 J. Veenendaal met 103 punten. 3 O. de Boer (Sneek) met 104 punten. Uitslag andere Snekers: P. Wiersma 35, 41 en 35 111 punten; C. Faber 39, 48 en 40 127 punten. Toen de finale begon vroegen velen zich af, of ze nu eens waar voor hun geld zouden krijgen. De verrichtingen van de grootmeesters waren tot zo ver maar zo, zo geweest. Het duel groeide gelukkig uit tot de show van de dag. Het partuur Rienk de Groot, Klaas van Wieren en Johan Halbesma was uitgelopen naar 21. Maar drie bovenslagen van Talsma en één van De Jong een vol eerst dus bracht de stand op spellen gelijk. Op 33 en 66 deed Okkinga een hele haal. Zijn ..poerbeste” tusseninse kreeg Halbesma De vier boeien uit de banen van de Sneek-Week, die woensdagavond op het Sneekermeer werden ont vreemd, zijn terecht. Dankzij inten sief speurwerk van de Rijkspolitie te Water, werd de daders het vuur zo na aan de schenen gelegd, dat zij ze zelf terug hebben gebracht. Het is gebleken dat enkele jonge lui uit Amersfoort en Dordrecht, die niets met het wedstrijdzeilen en de Sneek-Week te maken hadden, de boeien als souvenirs mee wilden nemen. Deze jongelui die elkaar verder niet kenden en alleen ieders voornaam wisten, lieten de boeien leeglopen en verdeelden de buit. Hun meisjes prefereerden de gele, waarna ze zelf de oranje behielden. Kennelijk hebben ze de draagwijdte van hun daad niet direkt beseft. Ook in Sneek kwamen vrijdagavon d de mensen naar het stadhuis of het postkantoor met geld voor de vluchtelingenhulp :n Biafra. Jong en oud tastte in beurs of spaarpot, zoals het meisje op de foto. De televisie confronteerde ons met een schrijnende ellende die een gevoel van machteloosheid opriep. Toch zijn we niet helemaal machteloos. Door te geven van onze overvloed kunnen in Biafra mensen langer leven. En al die bedragen vormen metelkaar een flinke som geld. Natuurlijk kan er nog best meer bij. Het gironummer is: 400'. In Sneek was het totaal vanmorgen ruim f 17.000 (inclusief giro’s en het gemeentehuis). Voor het postdistrict Sneek, omvattende de gemeenten in de Zuidwesthoek, bedroeg het totaal tot vanmorgen ongeveer f 50.700. Het trio Zijlstra ondervond van out sider Meijer sterke tegenstand. Routi nier Robert van Wieren plaatste tot tweemaal toe op zes gelijk een boven slag, maar kon toch niet voorkomen dat ze op 55 en 64 het hoofd moes ten buigen. De latere winnaars buitten de zwakte van hun rivalen in het perk voortreffelijk uit. Een perkomzetting leverde ook niets op en toen het par tuur Van Seijst op een 41 achter stand was gezet was de tegenstand ge heel gebroken. Johan van Seijst miste op 51 en 64 het perk. Van groot belang was de wedstrijd tussen de par turen Rienk de Groot en Pier de Groot. De winnaar was immers van de premie verzekerd. Omdat twee Gouden Willems altijd nog een waarde van 80 gulden verte genwoordigen kon men goed spel ver wachten. Het partuur Rienk de Groot liep door tot tweemaal toe op zes gelijk aan het langste eind te trek ken uit, zij het sterk geflatteerd, tot 41. Een perkomzetting Kooi stra die achterin nogal eens een steekje liet vallen verhuisde naar voren en Tamme nam zelfs de bal over van Pier bracht niet de verwachte omme keer. Klaas van Wieren oogstte van het thuisfront op 52 en 64 veel bij val voor de bovenslag, waarmee hij de partij beëindigde. 2157 p. (2-1-7); 3. T. Zwart 1571 p. (3-9-2); 4. H. Röfekamp 1224 p. (4-5-6); 5. A. Betten 1145 p. (6-8-3), allen Sneek. Vrijheidsklasse: 1. O. A. Zweep, Sneek 2224 p. (4-3-1); 2. H. Meinder- sma, Amsterdam 1923 p. (6-2-2); 3. R. S. Alberda, Sneek 1759 p. (5-1-7); 4. Th. W. Zijlstra, Sneek 1759 p. (1-7-5); 5. C. de Haas, Breukelen 1497 p. (2-4-8). 22 in2-klasse: 1. J. de Boer, Grouw 2563 p. (2-2-1); 2. R. S. Dijkstra, Schel- lingwoude 1810 p. (3-3-2); 3. Th. Pas ma, Sneek 1563 p. (8-1-5); 4. H. Goede moed, Ferwerd 1262 p. (4-5-4). 16 m2- klasse: 1. Joop Helder, Paterswolde 3190 p. (2-2-3); 2. J. van der Goot, Leeuwarden 3093 p. (3-5-1); 3. H. Wes ter, Heerenveen 2854 p. (13-1-2); 4. J. W. Alkema, Oosterhoogebrug 2169 p. (1-9-14); 5. A. J. Helder, Haren 1759 p. (9-3-12); 6. H. Olde Agterhuis, Hee renveen 1713 p. (5-4-18). Pampus klasse: 1. M. van Dijk, Lemmer 1910 p. (n.g.-2-l); 2. H. de Jong, Sneek 1910 p. (1-3-6); 3. D. de Haan, Sneek 1864 p. (5-1-4); 4. P. J. Bonnema, Sneek 1609 p. (3-4-3); 5. P. de Jong, Sneek 1116 p. (2-8-7). Uitslag: 3 gouden tientjes: Okkinga, De Jong en Talsma (koning); twee gouden tientjes: R. de Groot, K. van Wieren en J. Halbesma; één gouden tientje: Zijlstra, Sikkema en Ysbrandy. Voor schepen met middenzwaard werden de kampioenswedsetrijden op de Beulakkerwiede gehouden. Uitsla gen: Topklasse: 1. H. Harkema, Zwolle 1993 p. (l-n.g.-l); 2. P. van der Zwaag, Joure 1935 p. (4-1-2); 3. P. Hiemstra, Wartena 1759 p. (2-2-3); 4. mej. G. Feddema, Appingedam 838 p. (5-4-5). Schakelklasse: 1. B. Bouma, Grouw 3216 p. (1-1-5); 2. R. Houwink, Meppel 2660 p. (3-2-3); 3. S. T. O. Schurink, Grouw 1961 p. (2-5-9); 4. R. A. Wester, Grouw 1956 p. (7-13-1). OK-jollen: 1. J. Wolthuis, Wildervank 2838 p (1-1-1); 2. H. Resink, Almelo 1759 p. (3-2-2); 3. L. Hamminga Jzn., Zuidlaren 1361 p. (2-5-3); 4. J. Wielinga, Doesburg 1282 p. (6-6-1). Finn-jollen: 1. T. H. de Vries, Steenwijk 3059 p. (1-12-1); 2. B. Gros, Leeuwarden 2758 p. (2-1-12); 3. Th. de Jong, Almelo 2660 p. (5-2-3); 4. N. P. Venekamp, Leeuwarden 2332 p. (8-4-2). maar enkele meters uit. Hierop moest Rienk volgens elementaire kaatsbe- grippen een hoge bal achterin geven. Hij deed dit ook, maar jammer ge noeg viel de bal juist over de achter- perklijn. (43). De Leeuwarder op- slager werd door een serie bovensla gen danig van zijn stuk gebracht en ontdekte dat het tegen zulk een perk moeilijk is op te slaafi. Op 43 en 62 miste hij opnieuw de krite, nadat eerst Talsma en De Jong een boven slag op hun naam hadden laten bij schrijven. Dirk Talsma, vandaag in pui ke conditie, bracht de tegenstanders op 53 en 62 de nekslag toe door zijn zevende bovenslag. Was tot de aan vang van de finale het aanwijzen van de koning een moeilijke zaak Ok kinga en Talsma ontliepen elkaar wei nig de eindpartij gaf zonder meer de doorslag. Dirk Talsma kreeg een parig alle stemmen op zijn naam. We hadden niet gedacht dat Zijlstra c.s. met slechts een half spel het veld zouden verlaten. Maar een briljant op slaande Okkinga goed gesteund door zijn perk bouwde met de regelmaat van een klok aan een grote voorsprong en op 51 en 64 hield de bijzonder attente Talsma met een goed geko zen veldopstelling de bal voor de kaats. Dit weekeinde werden op het Sneekermeer de eerste serie der kampioens wedstrijden gehouden van de Noord N ederlandsche Watersportbond. Zater dag werd bij een matige noordoostelijke wind één wedstrijd gevaren, terwijl zondag bij een aanvankelijk zwake, maar later matige noordwestelijke tot westelijke wind, twee wedstrijden werden gevaren. Er werd gestart bij een benedenwinds gelegen startschip, alwaar ook gefinishd werd. Voor iedere windrichting was een aparte baan. Door deze nieuwe banen-aanpak werd geen gebruik meer van de starttoren gemaakt en deed deze alleen dienst voor protesten e.d. Voor het publiek en de pers was daarom de start en I finish niet meer te volgen, doch doordat de banen voorlangs het starteiland j liepen tot in de Gossepalen nabij het Kolmeersgat, viel wel van een boeiend schouwspel te genieten. In de Regenboogklasse was Jack de Wilde in grootse vorm. Wel werd Al berda zondagmorgen fraai eerste en scheen iets van zijn oude vorm terug te krijgen, doch de beide andere wed strijden won „De Wilde .Rakker” met zeer grote voorsprong. Ulrik Jager, die de laatste dagen van de Sneek-Week steeds beter werd en een goede belofte inhield voor deze wedstrijden, liet het wat zitten, Tom Zwart daarentegen was in deze wedstrijden vaak goed. Ook nu weer had hij enkele malen de leiding, doch tegen het einde liet hij de eer aan een ander. Eveneens een grote voorsprong had zondagmiddag de Lemster Max van Dijk in de Pampusklasse. ’s Morgens was hij tweede, terwijl Dick de Haan toen uitstekend zeilde en de eerste plaats voor zich opeiste. De grootste konkurrent van Van Dijk is Henny de Jong, die hoewel hij weinig gezeild heeft dit jaar, zaterdag dadelijk de eerste wedstrijd met ruime voorsprong won en de volgende wedstrijd derde werd. Hij liet het echter de laatste wedstrijd wat zitten en moest met een zesde plaats genoegen nemen. Aange zien de slechtste wedstrijd afgetrokken mag worden blijft de strijd open. De Vrijheidsklasse gaf iedere wed strijd een andere winnaar te zien, n.l. Thijs Zijlstra, Rienk Alberda en Onno Zweep die allen nog kanshebber zijn, al heeft Onno de beste papieren. Heero Meindersma, die enkele malen net iets te kort kwam om de overwinning te grijpen, dient echter ook nog alszoda- nig te worden beschouwd. Opmerkelijk is de tërugval van oud-kampioen Cees de Haas. Hij kwam zondagmiddag zelfs als voorlaatste binnen. De Groningers Sjoerd Feenstra en Jan Westers waren vaak in de voorste gelederen te vin den en klasseerden zich enkele malen goed, in tegestelling tot Jan P. Eringa die alleen de laatste wedstrijd een 3e plaats wist te behalen. Eringa was de eerste wedstrijd uitgevallen, evenals Sjoerd Jaasma en Henk Repko, Deze laatste zag zeVs geen kans zijn averij blijvend te herstellen en zich serieus aan te dienen als titelkandidaat. De Valkenklasse bood zaterdag een verrassing toen de oude „3”. de Bu van Van Slooten, op de eerste plaats beslag legde. Niettemin is de Grouwster Al bert Wester de grote kanshebber, ook al omdat notaris Mulder uit Langweer wat teleurstelt. De gebroeders De Boer die thans in de 15 varen, werden zon dagmiddag uitgesloten, omdat ze bin nen het 5-minuten signaal nog aan de wal lagen. De sterk bezette 16 m2-klasse heeft vele kanshebbers. Joop Helder zeilt constant, doch de Heerenveenster Homme Wester heeft na aftrek van zijn slechtste wedstrijd de beste pa pieren. Het valt op, dat Tom de Haan de laatste weken niet de juiste trim in zijn boot heeft. Hij blijft in de midden moot. In de 22 m2-klasse waar de Grouw ster J. de Boer naar de titel reikt, won Tom Pasma zondagmiddag zeer verrassend en ruim. Zijn beide andere plaatsen zijn echter van die aard dat hij het De Boer wel niet moeilijk zal maken. De andere N.N.W.B.-klasse, de 30 m2, schijnt een prolongatie voor de Leeuwarder Van der Meer te worden, in de alom bekende „Li”. Zaterdag en zondag 17 en 18 augus tus worden de wedstrijden voortgezet. De uitslagen en de standen zijn: Valkenklasse: 1. A. Wester, Grouw 3239 p. (2-1-1); 2. F. van Slooten, Leeuwarden 1984 p. (1-6-6); 3. A. Vol- lema, Grouw 1887 p. (3-3-5); 4. Mr. R. Mulder, Langweer 1558 p. (8-4-3); 5. H. G. de Boer, Sneek 1382 p. (4-9-4). 30 m2 klasse: 1. G. W. van der Meer, Leeuwarden 2060 p. (2-3-1); 2. T. Ge veke, Leeuwarden 1634 p. (4-1-4); 3. J. H. Oosterhuis, Leeuwarden 1537 p. (1-4-4); 4. H. Geveke, Kampen 1391 p. (n.g.-2-2). Regenboogklasse: 1. J. de Wilde 3002 p. (1-2-1); 2. J. Alberda I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1