Wfaterpoort - krabbels ,w Matige belangstelling voor concert door Groninger organist Van Beek agenda J Jonkers stemt tegen landaankoop omdat hij prijs veel te hoog vindt IJLST WYMBRITSER A DEEL en van 1 Oud-deken C. J. Vredendaal overleden ■3 Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, 68 Donderdag 22 aug. 1968 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD F H«4 SnaeU' NieawsblaJ een Ds. K. J. Inberg van De Wilp naar Britswerd c.a. v4fl NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT «n J utryp-Hommerts Feike Asma geeft weer 123e jaargang nr voor korte agenda Manege had alweer ongewenst bezoek Zeepost Oudega (W.) viert feest Sneker raad had half uur nodig Hooischelf in brand in Gauw orgelconcert in Bolsward |ft| Zondag geen mi§ op kerkschip Ingezonden N.o.f. de filmopnamen yn SNEEKER NIEUWSBLAD Op grond van de geringe drukte van D. Haanstra, JgB Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS s-antoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f4, per half jaar. Per post f 6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Eindelijk is het dan zo ver. De Gedeputeerde Staten van Fries- Ds. K. J. Inberg uit De Wilp, pre dikant van de hervormde gemeenten De Wilp en Noordwijk in de classis Groningen, heeft een beroep aange nomen naar de hervormde gemeenten van Britswerd en Wieuwerd, Bozum en IJtens en Hennaard, waar hij op 8 september a.s. door dr. K. M. Witte- veen zal worden bevestigd. VRAGEN OVER PARKEREN, GELUIDSHINDER EN „DOORLICHTEN” Nadat de agenda was afgewerkt (bin nen een half uur) kwam mevr. De Graaff met een vraag over de parkeer gelegenheid in de Bloemstraat, en wel het gedeelte bij de Looxmagracht. Daar staan regelmatig veel auto’s, die een belemmering vormen voor het uit zicht. Maatregelen zijn dan ook ge wenst volgens mevr. De Graaff. Tot haar verrassing kreeg zij te ho ren, dat b. en w. reeds besloten hebben hier voor één zijde van de straat een parkeerverbod in te voeren. De heer B. de Vries vroeg hoe het zit met de plannen om een onderdeel van het gemeentelijk apparaat te laten doorlichten door een deskundig bureau. Bij de begrotingsbehandeling had hij hier ook al op aangedrongen. Daaromtrent, antwoordde de voor zitter, komt nog een apart voorstel van het college, met het oog op de kosten van een dergelijk onderzoek. Maar hij kon niet zeggen wanneer dat zal ge beuren. De heer De Vries had nog een vraag, over de geluidshinder, die de patiënten in het ziekenhuis ondervinden van het verkeer op de Westersingel. Hij be toogde, dat deze mensen er ongetwijfeld nog des te meer last van hebben omdat ze zich niet in een normale situatie bevinden. De voorzitter gaf toe dat het lawaai inderdaad erg hinderlijk is. Daarom hebben b. en w. gedacht aan een rij verbod voor bromfietsen in de avond uren. De praktijk zal moeten uitwijzen of dit voldoende is. er ook plannen om dan wat te doen aan de overweg Park- straat-Bolswarderweg. naar het gebruik van die tijd. Het werd kleurrijk voorgedragen. Dr. Anthon van der Horst (1899- 1965) was een veelvuldig componist. Tot zijn belangrijke orgelcomposities behoort Partite diverse sopra „O nostre Dieu, et Seigneur amiable”. Dit bestaat uit negen variaties op de Geneefse me lodie (van Louis Bourgeois) voor de achtste psalm. Deze componist be schikte over een zeer persoonlijke toonspraak, geworteld in de z.g. bito- naliteit, het tegelijk voorkomen in ge lijke functie van twee toonsoorten. Van Beek gaf elk der varianten een aparte klanksfeer, naar de intenties van de componist op het orgel der Grote Kerk slechts bij benadering te realiseren, Het werk vereist van de vertolker volledige concentratie. Van Beek’s weergave stond op zeer hoog plan en werd technisch volkomen gaaf uit gevoerd. Tot de grote schatten der muziek cultuur behoort zonder twijfel Bach’s Passacaglia voor orgel, ontstaan in Weimar omstreeks 1715. Deze contra- punctische variatievorm boven een ostinato (een steeds zich herhalend) basthema, bij Bach trouwens ook in andere stemmen, is een geliefde vorm als prgel-compositie en -improvisatie. Met de uit de romantiek ontstane ge woonte elke variatie een karakteris tieke klankkleur te geven heeft Van Beek gebroken. Hij bepaalde zich tot ’n enkele manuaalwisseling en liet, de lineaire polyfonie voor zichzelf spre ken. Met dit meesterwerk besloot Van Beek zijn concert, dat vanwege de door de t.v. uitgezonden politieke ontwikke ling in Oost-Europa matig was be- zocht. Het volgende „Pro Organo”-eoncert wordt woensdag a.s. gegeven door onze stadgenoot de heer Dirk S. Donker, i j. w. b. Nei oanlieding fan de filmopnamen dy’t sneon i .akke binne troch it Bline- boun yn üs beide doarpen De Jutryp en De Hommerts in inkele opmerking. Wy hawwe sjen kind hoe wiis dc mins- ken noch binne mei üs doarp.en. Elken- ien spande him yn om mar op ’e film to kommen. Ek üs korps „Ere zij God” hat syn bést dien om sa kreas as ’t kin op it doek to forskinen straks. Mar, sille minsken sizze, is dit alles fan üs korps? Ja, mar der binne guon dy’t bislist 'net kinine en der binne dy’t bi- slist net meiwurkje wolle. Dêrom, wy hawwe noch forlet fan jonge leden. Hwant yn ’e jeugd lèit de takomst. Jonges en famkes fan Jutryp-Hom- merts, lit üs net yn ’e kjeld stean, mar bring üs wer op temperatuer. Us korps hat hast 70 jier mei west; lit it 100 wurde. Wy hoopje nei it eksamen fan ’e muzykskoalle dizze jonges en fam kes in bisyk to bringen. Mar hwa ’t ear der lid wurde wol, kin him opjaen by J. Jelsma, De Jutryp, en W. de Boer, De Hommerts. Jonges en famkes, wurkje mei oan it korps „Ere zij God” fan Jutryp- Hommerts. beaamd. Maar b. en w. voelen er niets voor. Zij vinden het beter dat met het oog op de toekomst (onderhoud e.d.) de bouw van de woningen en de boxen in dezelfde hand blijft. Zodat het wen selijk is, dat de boxen ook door de ge meente worden gebouwd en geëxploi teerd. NIEUWE PSALMBOEKJES Het advies van b. en w. betreffende een tweetal aanvragen ex art. 72 van de L.O.-wet 1920 lokte geen discussie uit. Dit punt werd later aan de agenda toegevoegd. Het gaat om de aanschaf fing van nieuwe psalmboekjes voor de scholen voor g.l.o., de school voor kin deren met leer- en opvoedingsmoeilijk heden en de mavo-school, resp. vallend onder de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs en de Ver. voor Chr. Voortgezet Onderwijs te Sneek. De boekjes die momenteel op de scholen in gebruik zijn, kunnen tengevolge van de invoering van de nieuwe psalm berijming niet meer worden gebruikt. Nog een voorstel werd toegevoegd. Dit betrof een wijziging van het raads besluit betreffende de aankoop van de boerderij Klein Tinga 2 met landerijen. Ook deze kleine wijziging ontmoette geen bezwaar bij de raad. Deze week is men begonnen aan de nieuwe spoorwegover gang tussen Worp Tjaardastraat en Goeman Borgesiuslaan. De sloten aan weerskanten van de spoorweg zijn dichtgegooid met zand; het laatste stuk van de Worp Tjaardastraat moet ver breed worden en daarmee is een begin gemaakt. Ter beveiliging heeft men langs de rails prik keldraad gespannen. Vermoe delijk zal de overweg eind no- In het weekeinde hel ’-en onbeken den al weer dranken en etenswaren gestolen uit de manege. Dit was de derde keer, dat zoiets gebeurde. Deze keer werd geen geld vermist, doch een hoeveei’-md bier, cola, chocola, snoep goed en worstjes. De politie heeft de zaak in onderzoek. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naarn van het schip vermeld: Brazilië: ms „Alkes” (27-8); Canada: ms „Alex” (28-8); Chili: ms „Ceres” (29-8); Indonesië: ms „Astyanax” (28-8); Kenya, Oeganda Tanzanië: ms „Taveta” (30-8); Ned. Antillen: ms „Prins der Nederlanden” (28-8); Suri name: ms „Jason” (26-8); Verenigde Staten van Amerika: ss „Rotterdam” (28-8); ms „Atlantic Saga” (29-8); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Oostkerk” (28-8). Inlichtingen be treffende de verzendingsdata van post pakketten geven de postkantoren. Wim van Beek, organist van de Gro ninger Martinikerk, begon zijn orgel bespeling in de grote kerk gisteravond met een tweetal werken van Thüringer meesters uit de kring rond Joh. Seb. Bach, nl. Johann Peter Kellner (1705- 1772) en Johann Gottfried Walther 1684-174S). Kellner wordt voor een persoonlijke leerling van Bach gehouden. Hij kopi eerde tal van Bach-werken, die dank zij deze tijdrovende bezigheid voor het nageslacht bewaard zijn gebleven. Kellner’s Praeludium en Fuga in d- moll is in (le strenge orgelstijl der barok geschréven. Het herinnert aan Bach’s dorische toccata. De vloeiende klan- kenstroom van het Praeludium, inge leid en onderbroken door geweldige pedaal-soli en besloten door een reci- tativisch slotdeel wordt gevolgd door een streng beheerste fuga, wel overwogen van structuur en tezamen met het Praeludium een eenheid vor mend. Van Beek gaf dit stuk een zeer strakke vertolking. Hij legde meer het accent op het vloeiende contrapunt dan op overdreven wisselingen in klank sfeer. Walther, bloedverwant en in Weimar met Bach bevriend, staat als componist in diens schaduw. Hij bewerkte tal van vioolconcerten van oude Italiaanse meesters voor orgel. Het vierdelige concert voor Taglietti behoort tot de graag gespeelde stukken. Het is bij zonder melodieus en ligt gemakkelijk in het gehoor. Van Van Beek kreeg elk der delen een passende klankkleur. De blinde Engelse organist John Stanley (1713-1786) liet een aanzien lijk aantal Voluntary’s na. Eenvoudig van constructie, melodieus, typisch Engels van inslag is deze vorm ont staan uit de oude virginal-muziek. Stanley’s Opus 5, nr. 1, drie delen om vattend, werd door Van Beek impro visatorisch van versieringen voorzien In Oudega (W.) heeft men gisteren en eergisteren feest gevierd. Dankzij het mooie weer kan men terugzien op zeer geslaagde dagen. Dinsdagmiddag begon om 1 uur de optocht van de schoolkinderen, voorafgegaan door het Oudegaster muziekkorps E.M.M., door een feestelijk versierd dorp. Er wap perden veel vlaggen van de huizen en van de toren. Ook hadden heel wat mensen hun woning versierd. Aange komen op het sportterrein sprak voor zitter B. Groenveld een openings woord. Er volgde samenzang en daarna wedstrijden voor de kinderen. Zij wer den aangespoord en toegejuicht door vele ouderen. Na afloop werden in de tent de prijzen uitgereikt. De uitslag is als volgt: Klas 1, jongens, autopedrace: 1. Wil lem Hoekstra, 2. Hanske Boschma, 3. Dicky Wassenaar; 1 meisjes, vlaggetjes steken: 1. Dieuwke Boersma, 2. Lieske de Jong. Klas 2 jongens, blikjes lopen: 1. Fol- kert Groenveld, 2. Sj. J. Oord, 3. Gijs Wassenaar, 4. Pieter Boersma; 2 meis jes, plankjesloop: 1. Tineke Grasman, 2. Lieske Osinga, 3. Tiete Terpstra. Klas 3 jongens, balwippen: 1. Geert Koopmans, 2. Dicky Walinga, 3. Bouwe Reyenga, 4. Cees Wiegersma; 3 meisjes, was ophangen: 1. Marieke Abma, 2. Jeltje de Boer, 3. Ruurdtje'Attema. Klas 4 jongens, zaklopen met hinder nissen: 1 Jolke Groenveld, 2. Rinke Reyenga; 4 meisjes, balrol: 1. Saapke de Vries, 2. Hillie ten Brug, 3. Marijke Reyenga. Klas 5 jongens, zaklopen met hinder nissen: 1. Abe Valkema, 2. Douwe At tema; 5 meisjes, ringsteken: 1. Rinske de Boer, 2. Marijke Buma, 3. Sietie Reyenga. Klas 6 jongens, hindernisbaan: 1. Pieter Hoekstra, 2. Auke Abma, 3. Klaas Ykema; 6 meisjes, ringsteken: 1. Rinske ten Brug, 2. Rommie Tiesma. Donderdag 22 augustus Vergadering van de raad der gemeente Wymbrit- seradeel in het gemeentehuis. Aan vang ’s avonds 8 uur. Vrijdag 23 augustus tot 7 september Fries Scheepvaart Museum Tentoon stelling tekeningen en schetsen van binnenschepen door W. J. Dijk, Den Haag. Geopend op werkdagen van 10-12 en 13.30-17.00 uur. Zaterdag 24 augustus en verder iedere zaterdagavond tot 1 januari 1969 Neerlands Top Dee Jay Frederik Klomp in Discotheek Luda Bar-Dan cing. Iedere zondagavond Frederik Klomp met als attractie Graham Gill (Engeland). Zaterdag 24 augustus 19.30 uur en zon dag 25 augustus 10 uur Midgetgolf- toernooi op de baan „De Domp”. Za terdagavond speciaal voor amateurs’. Zondag 25 augustus Speedbootraces KZVS-FBC op het Sneekermeer. Aanvang ’s middags 1.30 uur. Tiisdei 17 en woansdei 18 septimber Krit-e Snits. Tetman de Vries mei „Wy boartsje hjir mar in hoartsje” yn Amicitia. Zaterdag 21 september le Zeil wandel tocht Chr. Wandelportver. „Sneek” Afstanden 25, 18, 12 en 8 km. Start vanaf 2 uur op de Veemarkt. De raad van Sneek is er dinsdag avond zonder hoofdelijke stemming mee akkoord gegaan, dat de gemeente een tweetal percelen weiland aan de Zwarte en Witte Brekken aankoopt van de heer L, Heegsma te Sneek. Eén raadslid vroeg de aantekening, dat hij tegen dit besluit is. De heer Jonkers vond de prijs van bijna f 5000 per ha te hoog. Hij vergeleek deze prijs met die van goede landbouwgrond in de IJssel- meerpolders: nog geen f 10.000 per ha. Dan is f 17.500 voor dit waardeloze boezemland (in totaal 4 ha) veel te duur vond hij Als men de samenge stelde interest berekent dan loopt het aardig op. De voorzitter betoogde, dat het met hét oog op de toekomst van de stad een actieve grondpolitiek noodzakelijk is. De prijs moet men dan maar voor lief nemen. De 13 agendapunten vergden van de 18 leden stc;ke raad (de heer Meijer was afwezig) slechts een half uur. Geen van de voorstellen van het col lege van b. en w. ontmoette tegen stand. Wel werden enkele vragen en opmerkingen geplaatst. RAAD VOOR SPORT ENZ. De heer Poiesz uitte n.a.v. het jaar verslag zijn erkentelijkheid voor het W,erk dat. de raad voor sport, recreatie en jeugdwerk in de korte periode van zijn bestaan heeft verzet. Mevr. De Graaff daarentegen vond het verslag over 1967 (in mei van dat jaar werd de raad geïnstalleerd, zodat het dus geen heel jaar beslaat) wel erg summier. Er wordt vrij veel ge rept over sportactiviteiten. Hopelijk zal in een volgend verslag ook het jeugdwerk meer aan bod komen en de recreatie; aan het laatste is nu hele maal geen aandacht besteed. Wethouder Visser zei enigszins ver baasd te zijn over de opmerkingen van mevr. De Graaff. De activiteiten be slaan immers maar enkele maanden en de raad heeft .ontzaglijk veel gedaan aan de opening van de sporthal. Mevr. De Graaff verklaarde daarop geen kritiek te hebben op wat de raad voor sport enz. heeft gedaan; zij wilde alleen wat meer aandacht aan de re creatie zien geschonken. PAS OP, RENTEVERLIES De heer Van den Akker, financieel expert van de PCG, had de rapporten inzake de controle van de kas en admi nistratie van verschillende takken van dienst goed bestudeerd. Hij viel weer o vei- de hoge girosaldi (bij vorige gele genheden had hij hier ook al eens op gewezen) en constateerde triomfante lijk, dat ook de verificateurs er over gevallen waren. Kan de gemeente geen rekening openen bij een of meer Sne ker banken! Op die manier zou er min der renteverlies zijn. Ook vroeg hij naar de achterstand in de administra tie. Is er voldoende personeel op de secretarie? De voorzitter achtte het girobedrag niet overdreven. Overigens wordt er naar gestreefd een groot deel van de financiële transacties over de Bank van Nederlandse gemeenten te laten lopen. Er wordt gepoogd de achter stand in de administratie weg te wer ken. Het personeelsbestand is redelijk te achten. Met algemene stemmen benoemde de raad mej. S. J. van der Meer tot onderwijzeres in vaste dienst aan de Gysbert Japibsschool. Tot nu toe was zij tijdelijk onderwijzeres aan deze school. De heer J. P. de Vries informeerde naar de plannen voor de bouw van 126 autoboxen in het plan Noor der hoek II. Daar is wel behoefte aan, vond hij. Wordt er door b. en w. ook overwogen deze boxen door een particulier te la ten bouwen? Hij meende dat daar wel interesse voor bestaat. Dat laatste werd door de voorzitter Dinsdag is ongeveer 30 voer hooi verbrand van de veehouder S. P. Bak ker te Gauw. Hoe dit hooi in brand kon raken is niet bekend. Daar wordt een onderzoek naar ingesteld. Het vuur werd omstreeks 20 minuten voor twaalf ontdekt. De brandweer uit Sneek was spoedig bij de plek des on- heils. Het nablussen nam geruime tijd in beslag. Tot de avond was men hier mee bezig. Het dak van de boerderij, die slechts enkele meters van de hooi schelf af staat, moest nat gehouden worden, omdat men bang was dat overwaaiende vonken dit zouden aan steken. De in het kader van de Sticht' g Orgelcentru’- plaats vindende serie zomeravond-orgelconcerten in de Mar tinikerk te Bolsward wordt op dinsdag 27 augustus besloten met een concert door Feike Asma. Het programma, waarin ook samenzang is opgenomen, begint om 8 uur en vermeldt achter eenvolgens: Canonisch voorspel Ps. 138, Feike Asma; Preludium en Fuga in a, J. S. Ba<h; Aria in f, J. L. Krebs; Sonate über den Choral: „Wer nur den lieben Gott laszt walten (Toccate, Recitativo, Allegro), W. Volckmar; Prelude, Fugue et variation, César Franck; Allegro vivac-1 en Toccata, L. Vierne, Feike Asma besluit met Orgel- koraal Ps. 91 en Finale en Koraal Gez. 173 (samenzang) Gisteren is in Vleuten (Utrecht) op 63-jarige leeftijd oud-deken C. J. Vre dendaal overleden. Hij was van 1960 tot 1967 deken en pastoor in Sneek. De heer Vredendaal werd in 1904 in Vinkeveen geboren. Hij ontving zijn gymnasiale opleiding in Culemborg en vervolgens zijn priesteropleiding te Rijssenburg (groot-seminarie) in Utrecht. Na tot priester te zijn gewijd werd hij kapelaan te Barger-compas- cuum (Drenthe). Vandaar ging hij naar Utrecht, waar hij geruime tijd kapelaan was. In 1947 werd hij tot pastoor benoemd in Assen. Op 2 sep tember 1960 volgde zijn installatie als deken van het dekenaat Sneek en pas toor van de parochie van de H. Mar- tinus alhier. Hij volgde als zodanig deken J. van Galkom op. De laatste j aren kampte hij met zijn gezondheid. Daardoor werd hij ge dwongen eerder zijn werk neer te leg gen dan hem lief was. Vorig jaar op 25 juni nam hij afscheid van cc Wa- terpoortstad. De laatste tijd werd hij verpleegd in het moederhuis van de zusters van Franciscanessen t': Vleu ten. De begrafenis zal a.s. zaterdag plaatsvinden, ’s morgens 11 uur te Vin keveen. .-4/ Zondag a.s. vervalt de Mis aan boord van het kerkschip. De gezamenlijke dienst voor de protestantse gelovigen wordt op de gebruikelijke tijd, 9.30 uur gehouden. delijk zal de overweg eind no- een dergelijke gang van zaken zo- Op grond van de geringe drukte gereed rijn waarna SieSdeSi/!?- S gen de door b. en w. voorgestelde verbodsborden langs de grachten ter regeling van het wegverkeer, grondaankoop verklaarde, laat zich van Westersingel en Hooger.7 die- geplaatst wordt. Zo gauw de daW ook wel wat begrijpen. De nen te verdwijnen. Er zit ook nog overweg in gebruik is genomen, u j j j— i- gaat die in de Bloemstraat dicht. de chr. LOM-school, waar men di- recteur A. Gerrits kan vinden. Voor de praktijk gaan de leerlingen naar Het muzikale Sneek heeft haar de chr. technische school aan de kende hamsteren bij oorlogsdreiging gezicht niet gered, blijkens het ver- Van Schouwenburgstraat. Daar zal e.d. Een artikel dat in ons dichtbe- slag van onze muziekmedewerker, op 2 september de officiële start volkte landje voortdurend schaarser De oud-Sneker J. P. Hilwerda uit plaatsvinden. wordt is de grond. Het is dan ook Groningen toonde zich in een inge- voor de hand liggend dat de prijs zanden stuk in onze krant van zal toenemen. Zij die grond te ver- maandag zeer bezorgd over de ge- land hoeven niet meer wakker te kopen hebben verkeren daarom in ringe belangstelling voor de orgel- liggen omdat het landschap in ons een soort machtspositie. Als bekend concerten in de Martinikerk. Ja, Friese-merengebied gestoord werd is dat een mogelijke koper heel wat wil je, de een heeft meer be- door de aanwezigheid van één graag de grond wil hebben en over langstelling voor voetballen, de an- woonboot op een plaats die daar- 'enige financiën beschikt, kunnen ze der voor orgelconcerten. Een feit is, voor niet was aangewezen. Gisteren zowat elke prijs vragen. Wanneer dat er aan de orgelconcerten veel hebben de slopers de woonboot van de eventuele koper daar niet mee publiciteit wordt gegeven. Daar ligt de heer M. Boone uit Den Haag, akkoord gaat, geen nood, de grond het dus niet aan, Men kan de men- liggend aan de Potten, vakkundig blijft wel liggen en zal zeer waar- sen er evenwel niet bij de haren gesloopt. Daarmee was ’n einde ge- schijnlijk niet in waarde vermin- naar toe sleuren. En dat is maar komen aan een kwestie die tien jaar deren. Dat de heer Jonkers tegen gelukkig ook. geleden al is begonnen. In de handel geldt een eenvoudige zoveel mogelijk die grond in de ge- worden niet optimaal benut en dan regel: vraag en aanbod bepalen de meente en omgeving, die men in de nog voornamelijk door niet-Sne- prijs. Hoe groter de vraag, hoe ho- toekomst denkt nodig te hebben kers, ger de prijs. Hoe geringer het aan- wordt gekocht; desnoods alleen om bod, ook hoe hoger de prijs. Soms t.z.t. een ruilobject aan te kunnen wordt het aanbod kunstmatig be- bieden. Dit is vrij algemeen bekend christelijke middelbare technische perkt, alleen om de prijs omhoog te en het gevolg is, dat de prijs omhoog school (tot voor kort nog uts ge dreven. Ter wille van de commer- gaat. „De gemeente koopt toch wel”, heten) zal a.s. maandag 2 sept. offi cie worden er regelmatig levens- Dat de verkopers zich verrijken ten cieel starten. Het tijdelijk adres van middelen vernietigd, die men niet koste van de gemeenschap willen ze de school is Joh. W. Frisostr. 63, nl. kan opslaan voor de slechtere dagen, dan zeker niet zien. Andere artikelen worden wel opge slagen voor ’t geval er ooit schaar ste aan zou ontstaan. Dat is het be- januari de z.g. ahob-installatie, dj ter regeling van het wegverkeer, grondaankoop verklaarde, laat zich Westersingel en Hooger.d die- X -J___”- 17»__1_ moeilijkheid is alleen: de gemeente een ander aspect aan deze zaak. De heeft als enig alternatief een ont- voorzieningen zijn tot stand ge- eigeningsprocedure. En dat is een bracht met geld van de gemeente. Daar komt dan een tunnel voor uitzichtloze en dure geschiedenis. Als de borden blijven staan kunnen voetgangers. Naar verluidt zijn Temeer daar in dit geval het land eigenlijk alleen de bezoekers, dus niet direct nodig is, maar op den niet-inwoners, van deze aanleg- duur zal dienen om de Snekers aan plaatsen profiteren. De Snekers de waterkant te laten recreëren. hebben hun boten immers elders De actieve grondpolitiek van het liggen. Ergo: voorzieningen tot gemeentebestuur bestaat hierin dat stand gekomen met Sneker geld, :4..

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1