Wat de raad te behandelen krijgt Bodehuis aan Martiniplein groeit uit maar weemoedig terugblikken, vol goede moed de toekomst in ^AGENDA J 1 I I i I I f. I s „Niet i en van Badmeester Nauta over sluiting zwembad o o l o l o o ULST WYM BRITS ERA DEEL o o o o o o o o t o Officieel Orgaan i o o 1 o I o f de gemeenten SNEEK, i DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 95 simplexwoningen Elk jaargetijde heeft zijn eigen bekoring. In deze nazomerse we- 99 Weer twee inbraken in ZuidoosbSneek Bromfiets in brand, schuurtje geblakerd Gestaagd NCVB Ijlst maakte reisje naar Aalsmeer Woningen in Sneek finaal verkocht fc» j Mark Het Snee kar Nieuwsblad is een Fraaie prijzen en medailles bij „Zeilwandeltocht” Raamventilatoren voor Ruim 7700 in Sneek voor Koningin Wilhelmina Fonds IJ.V.C. - jaarvergadering blij met sportveld Penningmeester worstelt met tekort 0 o Laatste seizoen veel moeilijkheden 123e jaargang nr 74 Plan tot onteigening land aecombcneerde urtqave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Provisionele verkoping in Oudega (W.) Donderdag 12 sept. 1968 merwegwijk-west. Om het sluiten jes beschikbaar gesteld. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Per post f 6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS santooi voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 aan het Kleinzand terecht. Daar zul len de PvdA-voormannen drs. H. M. Franssen (Tweede-Kamerlid) en P. Dankert .11 PvdA) hun visie geven. Bekend is dat beide heren met name over de NAVO er tegengestelde meningen op nahouden, zodat het een interes sant debat kan worden. maakt, zodat het geschikt zal zijn voor het leszwemmen. Het zal voortaan als instructiebad dienen. grond aan S. H. Fritsma’s Automobiel bedrijven N.V. te verkopen. In dit per ceel is een gedeelte van de straat ge legen. Fritsma zal hier het bedrijf aan de Leeuwarderweg uitbreiden. Het belang van de omwonenden wordt door deze onttrekking niet ge schaad, aangezien er achter de te bou wen garageruimte van Fritsma een doorgang naar de Sytsingawiersterlea- ne zal worden gemaakt. De raad krijgt verder nog een voor stel tot toekenning van een premie op grond van de „Premieregeling woning verbetering en -splitsing 1953”. vaartstijd aan een zwembad worden gesteld. Voor recreatie was het hoege naamd niet te gebruiken, want daartoe was geen accommodatie. Je kon er niet een hele dag met je gezin doorbrengen, terwijl hieraan toch wel behoefte is. Met het nieuwe bad is met deze recre atiebehoefte rekening gehouden in de vorm van een grote lig- en speelweide, waar men de kinderen naar hartelust kan laten spelen en waar „een zonne bad genomen kan worden”. Volgens badmeester Nauta is een overdekt instructiebad onmisbaar bij het leszwemmen, vooral bij het school zwemmen. Je zou de kinderen, die he lemaal nog niet kunnen zwemmen, ’s winters in het overdekte de grond beginselen van het zwemmen bij kun nen brengen, zodat je ze ’s zomers ver trouwd in het buitenbad kunt laten rondspartelen. „Ja, de combinatie bin- nenbad-buitenbad lijkt mij ideaal. Je kunt de kinderen dan goed onderricht in de zwemkunst geven, want je hebt er de tijd voor.” De schoolzwemmers moeten het nu in zo’n 8 a 10 weken leren, een periode die veel te kort is. Het overdekte instructiebad komt er voorlopig nog niet, omdat „het geld op is”, maa- badmeester Nauta is er vast van overtui, l dat het er eens komt. Maandag wordt het water uit het bassin gepompt en wordt een begin gemaakt met de afbraak van de ge bouwen. De n’euwc gebouwen worden (nog) dichter bij de straat gebouwd. werkt, onder wie één kassier. De ove rige vijf zijn voor de instruktie. Zij hebben handen vol werk, want ook het gewone bezoek is toegenomen. „We kunnen rustig stellen dat het aantal bezoekers in de loop der jaren vervijf voudigd is”, aldus de heer Nauta. Er zijn wel dagen dat er 3000 mensen een bad hebben genomen. Het valt dan niet mee om het water altijd even schoon te houden, vooral met deze filterinstal- latie, die direkt al te klein bleek. Nadat het bad in 1947 op de water leiding was aangesloten, werd er in 1953 een nieuwe filterinstallatie in ge bruik genomen. Dit werd een grote mislukking omdat het gebruik van de installatie veel te duur was. In 1959 werd deze weer uitgeschakeld en ging men verder met de oude. „Het is wel goed dat we volgend jaar met het grote bad kupnen draaien, want als we nog één seizoen met deze ruimte hadden moeten werken waren we eruit gebarsten”, zegt badmeester Nauta. Men had de laatste tijd te kam pen met een toenemende drukte in een ruimte die al jaren te klein was. RECREATIE Het oude bad wordt geheel ondiep ge- Het oude bad voldeed eigenlijk ook niet meer aan de eisen, die in deze wel- De kollekte, die gehouden is ten ba te van het Koningin Wilhelminafonds voor kankerbestrijding, heeft in Sneek f 7754,85 opgebracht. Evenals in an dere jaren is dit resultaat weer te danken aan de spontane medewerking van de kollektrices. Het boekjaar van YVC loopt van juli tot juli, zodoende zijn de Ulster voetballers weer in jaarvergadering bij een geweest. De waarnemend voorzitter, de heer D. Zwaagstra, had voor deze avond de touwtjes in handen genomen en riep een 50-tal leden het welkom toe. Het afgelopen voetbalseizoen liet hij in 't kort de revue passeren, waarbij de junioren-B-ploeg een extra pluimpje van hem kreeg voor de geleverde prestaties. Vervolgens prees hij en hier vertolkte hij ook de mening van de leden de huidige situatie van het sportveld, dat een grondige reparatie heeft ondergaan. Het naastliggende oefenveld wil de vereniging ook een zodanige beurt geven, dat het als trai ningsveld en voetbalterrein voor de jeugd na schooltijd een aantrekkelijk en verantwoord ontwijk is. Aan de competitie zal worden deelge nomen door 4 senioren-, 2 A- en 1 B- elftal. De heer Zwaagstra kreeg aller instemming wat betreft zijn inleidende mededelingen. De penningmeester vertelde te wor stelen met een tekort van f 600,en voor het komende seizoen schat hij dat dit tekort zal uitgroeien tot f 1250. De plannen om het weg te werken lig gen echter al klaar. Men denkt aan een z.g. knal-'avond en ook aan een verlo ting. De herein G. Sijperda en D. Zwaag stra traden af als bestuurslid en wa ren niet herkiesbaar. Hun plaatsen werden ingenomen na verkiezing door de heren Goudriaan en Grozema. Voor de functieverdeling volgt nog een na dere regeling. Verdere bestuursplan nen werden vlot geaccepteerd en de rondvraag leverde evenmin noemens- waardige voorstellen of gedachten op. De voorzitter, de heer Rijpma, onder wijl ter vergadering gekomen, dankte de aftredende bestuursleden en com missarissen voor verrichte diensten en sloot deze in vlot tempo afgehandelde jaarbijeenkomst. Donderdag 12 september Huishoude lijke vergadering Departement Sneek van de Mij tot Nut van ’t Algemeen in de vertelkamer van de Openbare Leeszaal. Aanvang ’s avonds 7.30 uur. Zaterdag 14 september Circus Toni Boltini op het Martiniplein. Voorstel lingen om 3 en 8 uur. Maandag 16 september Vergadering PvdA in Piter Jelleshüs, Kleinzand. Sprekers: drs. H. M. Franssen en Piet Dankert. Aanvang 8 uur. Tiisdei 17 en woansdei 18 septimber Krite Snits. Tetman de Vries mei „Wy boartsje hjir mar in hoartsje” yn Amicitia. Zaterdag 21 september le Zeilwandel tocht Chr. Wandelportver. „Sneek” Afstanden 25, 18, 12 en 8 km. Start vanaf 2 uur op de Veemarkt. Dinsdag 24 september Sigaren- en Pijp- rookwedstrijd om het kampioenschap van Friesland in Rest. „De Poort van Cleef”, Marktstraat Sneek. Or ganisator Henk Stuurop. Gistermorgen werd de brandweer ge alarmeerd voor een brandje in de wo ning Johan Willem Frisostraat 8. Er behoefde evenwel geen dienst te wor den gedaan, daar omwonenden het be gin van brand al hadden geblust. De 21-jarige zoon van mevrouw Lindeman, de bewoonster, startte zijn bromfiets en deze raakte in brand. Het schuurtje en de keukendeur werden geblakerd, maar verder was er weinig schade. Aan de rijksuniversiteit te Gronin gen slaagde onze vroegere stadgenote mevr. T. J. Dammers-Bruinsma, Gro ningen, voor Engels MO-A. B. en w. stellen de raad voor om in een aantal woningen, behorende tot de complexen van 250 (Lemmerweg-west- zijde), 200 (Noorderhoek II) en 138 (idem) simplexwoningen raamventila toren aan te brengen in de keukens. De bewoners zullen daarvoor een bijko mende vergoeding van f 2,10 per maand zijn verschuldigd. De bewoners van de bedoelde wonin gen kregen in januari bericht, dat zij van gemeentewege een raamventilator konden krijgen. Men kreeg de keus: of de ventilator van gemeentewege la ten aanbrengen tegen betaling van ca. f 150,of tegen betaling van een huur- opslag van ongeveer f 2,per maand. Voor dit laatste waren 95 bewoners te vinden. Inmiddels is bekend, dat de ventilatoren rond f 140,gaan kosten. Aangezien de ervaring heeft geleerd, dat wanneer eenmaal met het aanbren gen van de voorziening is begonnen, er alsnog een aantal huurders zullen zijn, die ook wel zo’n ding willen, wordt de raad voorgesteld een krediet be schikbaar te stellen van 125 x f 140, f 17.500,—. o t o o f Ons land mag (gelukkig) worden beschouwd als een democratie. De regering van het volk door het volk. Op gemeentelijk niveau betekent dat, dat het dagelijks bestuur van de gemeente (b. en w.) niets be langrijks kan ondernemen zonder dat de raad er zijn goedkeuring aan heeft gehecht. Soms kunnen de vertegenwoordigers van het volk zich niet met een voorstel vereni gen en dan gaat het niet door. Zo’n gemeenteraadslid moet wel een soort duizendpoot zijn om met ken nis van zaken te kunnen oordelen over allerlei gemeentelijke aangele genheden. Zoals b.v. het stichten van gebouwen (scholen), aanleg van wegen, kanalen, tunnels enz., het verkeer, woningbouw, aanschaffing van middelen voor het gemeentelijk apparaat, financiële beslommerin gen. Meestal gaan de voorstellen van het college dan ook vergezeld van een duidelijk preadvies, op grond waarvan het raadslid tot een beslis sing kan komen: voor of tegen het voorstel. Men kan zich indenken, dat er zaken aan de orde komen, die populair gezegd een raadslid „boven de pet gaan”. In dat geval kan hij zich laten adviseren door mensen die in de betreffende mate rie wel goed thuis zijn. Een duide lijk voorbeeld van zo’n geval is de kwestie van de fluoridering van ons drinkwater. De gemeenteraad als plaatselijke overheid wordt ge vraagd zich hierover uit te spre ken. De raadsleden kunnen zich niet anders een oordeel vormen dan aan de hand van wat de deskundigen erover beweren. Wanneer die des kundigen op grond van wetenschap pelijk onderzoek tot de conclusie zijn gekomen, dat het water gefluori deerd zou moeten worden, om dat het zo goed voor onze tanden is, dan is er geen reden om hun advies niet op te volgen, tenzij men twijfelt aan de mate van des kundigheid. Wat de adviezen van de voorstanders betreft is die twijfel reeds gezaaid door de beweringen van de tegenstanders van. fluoride ring. Als leken kunnen we daar geen zinnig woord over zeggen. Maar wanneer geleerden van naam waarschuwen voor de schadelijke gevolgen, lijkt het uit een oogpunt van voorzichtigheid het beste zich nog maar eens te bedenken alvo rens tot fluoridering over te gaan. Om tot deze slotsom te komen hoeft men niet deskundig te zijn. Het laatste seizoen deden zich grote moeilijkheden voor. Om te beginnen kwam het chloor veel te laat en voorts moesten er reparaties worden uitge voerd aan de chloor- en pompinstal- latie. Verder functioneerde de filter installatie niet goed. „Maar och, dat feest hebben we nu gehad”, vertelt badmeester Nauta. Het is eigenlijk he lemaal geen wonder dat er veel repa raties waren, want het bad is al dertig jaar oud. Het werd in 1938 gesticht. Afgelopen zaterdag maakte een aan tal leden van de Ulster Vrouwenbond een uitstapje per bus. Het hoofddoel was het bloemencorso van Aalsmeer. Via Heiloo, waar het eerste kopje koffie werd gedronken, ging de reis verder in de richting Aalsmeer. Daar werd al spoedig een mooi plaatsje ge vonden om het corso op te wachten. Wat dan ook deze keer weer fantas tisch was. Iedereen heeft er volop van genoten. De tocht werd voortgezet langs de Vecht naar het „slot Zuylen”. Hier ,kon men zien hoe de leefwijze vroeger was en welke prachtige voor werpen er toen gebruikt werden. Bij de Pyramide van Austerlitz werd nog even gestopt om wat boslucht op te doen. De laatste stopplaats was Kam pen, waar met het gezicht op de prach tig verlichte brug nog een kopje koffie werd gedronken. Vlug werd de reis toen vervolgd en precies half negen, blij en voldaan over deze prachtige dag, werd Ijlst weer bereikt, waar net de eerste pijlen van het vuurwerk werden afgeschoten. Zoals bekend wordt op zaterdag 21 september a.s. door de chr. wandel- sportvereniging „Sneek” voor de eer ste maal een zeilwandeltocht georga niseerd over de afstanden van 8, 12, 18 en 25 km. Het bestuur hoopt op een goede opkomst, zodat men er een jaarlijks terugkerend wandelsporteve- nement van kan maken. De start voor deze tocht is op de veemarkt ’s middags vanaf 2 uur. De zaal is open vanaf 1 uur. De aanmelding voor deze wandel tochten kan geschieden tot en met a.s. maandag. Na deze datum worden de inschrijfgelden verhoogd. De inschrijf- adressen zijn: het secretariaat, W. K. Adema, Ged. Pol 33, Tj. de Vries, Age Piersstraat 7, en G. Bergsma, Nassau Dillenburgstraat 13. Aan de tocht kunnen wandelgroepen, burgergroepen en schoolgroepen mee doen. Ook individuele wandelaars zijn van harte welkom. Voor alle catego rieën zijn zeer fraaie prijzen beschik baar gesteld, terwijl iedere loper een fraaie medaille met draaglint en speld ontvangt als persoonlijke herinnering. Voorts zijn voor de senioren en de junioren twee fraaie wisselprijzen be schikbaar gesteld. Een aantal van deze fraaie prijzen wordt in de etalage van de fa. Bocreana aan het Leeuwenburg tentoongesteld. De routes, die geheel nieuw zijn, zijn met zorg uitgekozen. De 18- en de 25 km-tocht hebben rust in het paviljoen aan het Sneekermeer. Gisteravond werden door notaris E. K. Hoekstra, mede namens zijn ambtgenoot mr. R. Mulder te Lang weer, in „Onder de Linden” finaal ver kocht het herenhuis Almastraat 1 (hoek Stationsstraat), groot 4.98 a, en de burgerwoning Willemstraat 26 (hoek Emmastraat), tot voor kort in gebruik als pastorie, groot 1.26 a. Het eerste werd verkocht voor f 40.200, aan mr. E. N. Zeyl te Sneek. De be- schrijvingssom was f 28.151,Het tweede werd voor f 18.690,gekocht door mevr. J. v. d. Slikke-Kooistra te St.-Joostland (Zeeland). Dit was be schreven op f 18.689, Het bestuur houdt maandagavond a.s. een extra inschrijving in het ver enigingsgebouw Aere Perennius, Kleinzand 10, zaal 1. Het bodehuis aan de zuidzijde van het Martiniplein is zo langzamerhand te klein geworden om de alsmaar toe nemende goederenstroom te verwerken. Aan het bestaande gebouw wordt daar om een uitbreiding aangebouwd. De to tale kosten worden geraamd op f 20.000. De coöperatieve vereniging „Coöpe ratief Bestelhuis Martini G.A.”, die het gebouw sedert 1 januari 1967 exploi teert, heeft de medewerking van de ge meente ingeroepen, die het in 1952 bouwde. In een desbetreffend schrij ven deelt het bestuur van de vereni ging mee, dat hoewel het aantal bo dediensten op Sneek de laatste jaren vrij sterk terugloopt welk verschijn sel zich ook in andere centrumplaatsen voordoet het aantal zendingen en de hoeveelheid te verzenden goederen re gelmatig toeneemt. Dit is toe te schrij ven aan de omstandigheid dat meer bedrijven dan voorheen gebruik ma ken van de diensten van het particu liere beroepsgoederenvervoer. Deze ontwikkeling doet zich bij het vervoer van goederen vanuit Sneek in nog sterkere mate voor dan bij het vervoer naar Sneek. De dienst van gemeentewerken heeft het plan voor de uitbreiding ontwor pen. Het wordt er een met houten wanden. Aan de kant van het plein komen twee kanteldeuren. Er wordt een laadbordes samengesteld van pro- fielijzer. De huur, die aan de gemeente betaald moet worden, zal na de uit breiding worden opgetrokken van f21,40 per week tot f66,40 per week. B. en w. merken in hun voorstel aan de raad om de medewerking te verlenen nog op, dat de huidige huur laag is. Het verenigingsbestuur is er mee ak koord gegaan, dat er straks f45,— bij komt ter dekking van de exploitatie lasten. ONTEIGENING Met uitzondering van een perceel weiland ter grootte van 1.44 ha zijn de gronden in het gebied tussen Hemdijk en spoorlijn, waarvoor een bestem mingsplan wordt voorbereid, eigendom van de gemeente. B. en w. stellen de raad voor om voorlopig het plan tot onteigening „ten behoeve van de volks huisvesting en ter uitvoering van het bestemmingsplan” goed te keuren. Getracht is om het stuk land inge volge minnelijke overeenkomst te ver krijgen. De vraagprijs is echter dermate hoog, dat naar het oordeel van b. en w. verwacht mag worden, dat met de eigenaar over de koopprijs geen over eenstemming zal kunnen worden be reikt. Getracht dient te worden het tijdverlies dat een onteigeningsproce dure nu eenmaal met zich meebrengt tot een minimum te beperken en dat is de reden, dat b. en w. nu al met een voorstel komen. Hoewel het bestem mingsplan nog niet door de raad is vastgesteld. TSJOMME WIARDALEANE De raad krijgt thans ook het reeds beloofde voorstel tot onttrekking van een gedeelte van de Tsjomme Wiarda- leane aan het openbaar verkeer. In augustus werd hier reeds op gezin speeld, toen werd besloten een stuk Nog slechts enkele dagen scheiden ons van de sluiting en het afscheid van het oude zwembad. Zaterdag kunnen de zwemmers voor het laatst hun hart ophalen. Dan sluit het bad de poorten voor de bezoekers. Volgende week wordt er een begin gemaakt met de afbraak van de accommodatie. Badmees ter J. Nauta, die nu al 28 jaar de scepter zwaait, vindt het ergens wel jam mer, dat het oude bad gaat verdwijnen, want „het is een stuk van je leven geworden zo vertelde hij ons. „Maar we moeten niet weemoedig terug blikken, we gaan vol goede moed de to ekomst in”. Bij de N.V. Tegelhandel Julius van der Werf aan de Oppenhuizerweg en de N.V. Woudstra-Holvrieka aan de Lo- rentzstraat (fabriek van zuivelwerktui- gen en houtwaren) is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. On bekenden verschaften zich toegang tot de kantoren en vernielden een aantal bureaus. Bij Van der Werf namen zij een bedrag van ongeveer f2000 mee, bij Woudstra wordt niets vermist. Door notaris E. K. Hoekstra uit Sneek werden dinsdag in hotel ,,’t Aide Gea” te Oudega (W.) een woon- en winkelhuis en een schilderswerkplaats provisioneel verkocht. Het huis, aan de Dorpsstraat nr. 59 te Oudega, groot 3.94 ca, werd beschreven op f 34.500, door de heer D. Schengenga te Sneek. De werkplaats met garage en erf, Ou dega nr. 64, groot 1.15 a, werd door H. A. Witteveen uit Leeuwarden inge zet op f 4600, ENORME BELANGSTELLING Vooral de laatste jaren bleek het duidelijk, dat het zwembad te klein was. Vooral toen in 1964 er voor het eerst schoolzwemmen werd gehouden. Dit schoolzwemmen breidde zich enorm uit en momenteel wordt er les gegeven aan zo’n dertig scholen. „We hebben wel dagen, als er een paar scholen tegelijk komen, dat het bad vol is met schoolzwemmers. De „nor male” zwemmers komen dan niet aan hun trekken”. Er wordt met 6 man personeel ge- Ook in dit nummer komt de kwestie Tsjecho-Slowakije en de ge volgen voor de internationale ver houdingen weei- aan de orde. Wie de moeite neemt dé opiniéweekbla- - den eens door te bladeren, ontdekt ken kan men genieten van tot volle wasdom gekomen bomen en planten. Het is de tijd om de oogst binnen te halen. Er zijn ook xil mc iiicnui bijzondere bloemen, die in deze tijd van het jaar bloeien, zoals de van twee l^kende^politici kammaam dahlia’s. Sommige kunnen een grote hoogte bereiken, als de om- De laatste tijd kan men de uit- ze er voor krijgen”, zegt badmees- slagen van zeilwedstrijden reeds de- ter Nauta. In het oude bad zwom- zelfde dag gewaar worden door te men ze voor een „koopje”. Het ligt luisteren naar de RONO. ’s Zater- in de bedoeling dat het bad alle Volgende week zaterdag is het dags om 6 uur in het RONO-zater- dagen de gehele dag geopend is; feest voor de kinderen in de Lem- dagboek, ’s zondags om half zeven Ook kan men zondags een bad ne- O„"L „«L. oluiucii in RONO-sport. De man die dit ver- men. Het water wordt verwarmd, van de speeltuin aan het Kaatsland zorgt is onze stadgenoot Joop Klui- Men streeft ernaar 15 mei van het niet tot een droeve gebeurtenis te tenherg, die ook regelmatig in ome volgend jaar met de werkzaam- maken, zo staat in „De Wip” te krant schrijft. Het komende week- heden klaar te zijn. „Als we een lezen, ’worden er dan behendig- einde komt hij weer in actie om de strenge winter kr^en wordt dit heidsspelen georganiseerd, zoals -:-u vlaggetjes steken, hardfietsen op driewielers, zaklopen en hindernis- zeilkampioenschappen te verslaan. natuurlijk niets”, aldus een opzich- ter van de fa. Andringa. Men ligt 0 We namen deze week eens een momenteel drie weken achter op race. Er worden enkele leuke prijs- kijkje bij het zwembad in wordin’. het tijdschema. Als het bad volgend L jes beschikbaar gesteld. De werkzaamheden vorderen ge- 3aar klaar is, beschikt Sneek over V staag. De betonvloer van de spring- e®n zwembad waar het trots op kan kuil is al gestort en daardoor is de zÜn- 0 kuil bijna klaar. De fundering De christelijke wandelsportver- werd gelegd door de fa. Haitsma uit eniging „Sneek” telt een jongen van Harlingen, de accommodatie (de Fietsers en bre-- "ietsers voor de 10 jaar onder haar leden, die af ge- aanleg van de zwembassins, spring- richting Bolsward zullen in de nabije l°P®n zaterdag een kranige prestatie kuil, wandelpaden en speelweide, toekomst ook het eerste gedeelte' everd. Het is R. Mulder uit gebouwen e.d.) wordt gemaakt door weer over de oude Bolswarderweg de Willem Lodewijkstraat. Hij vol- de fa. Gebr. Andringa uit onze stad, moeten rijden, dus over IJsbrech- bracht de beroemde Airborne-mars De seizoenkaarten voor de zwem- tum. Het fietspad langs de rijksw-*. in Oosterbeek, waaraan 3600 wan- mers zullen wel wat duurder wor- wordt nl. opgeofferd aan de rijbaan- delaars deelnamen. den, „maar je moet ook zien wat verdubbeling van deze rijksweg. SNEEKER NIEUWSBLAD dat er een heleboel over deze bran dende vraagstukken wordt geschre ven. Wie belang stelt in de mening dagavond a.s. in het Piter Jelleshüs standigheden meewerken. Die zijn waarschijnlijk in de Kapel straat, bij de familie H. de Jong, heel gunstig geweest. Hier be- reikten volgens de heer De Jong de stengels een hoogte van 2,10 m. b^nïernationaaF'secretaris Het zVn bloemen om u tegen te zeggen. 1 I Bk. z

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1