Bart Kraan voor en maar S. Jaasma werkte in gaten, liep niet in de gaten Nieuwe hal van ruim 725 m2 bij sociale werkplaats Pier de Boer Stichting Nationale zeiltitels (Valken), Hofland (Regenbogen), Rienk Alberda (Vrijheid) E. H. v. d. Berg (Pampus) IJLST WYMBRITSERA DEEL ^AGENDA J van in OHicieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Kr en Werkspoor Sneek pikte graantje mee van eeuwfeestviering Stork 123e jaargang nr 75 Maandag 16 sept. 1968 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Huisvrouwen stalen goederen uit winkels Nieuw orgel lelithuskerk wordt overgedragen Echtpaar uit Sneek gewond door botsing in Steenwijk Gemeentewerken nam afscheid van slraatmaker ..De Samenwerking*’ in Ijlst weer bak-klaar Haf Sneekar Nieuwsblad is een secembtneeede uHaave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en SNEEKER NIEUWSBLAD fes»? De 26-jarige Rienk Alberda (l.), met zijn kundige bemanning Jaap Son nenberg (r.). Na driemaal Noorde lijk kampioen in de Vrijheidsklasse te zijn geweest en enkele malen door tweede en derde plaatsen net naast de begeerde titel te hebben gegreper, behaalde Rienk Alberdd het afgelopen weekend de Nationale Zeiltitel in de Vrijheidsklasse. B. en w. adviseren de raad om mede werking te verlenen aan het verzoek, dat het bestuur van de Stichting R.K. Scholen te Sneek heeft ingediend om ingevolge art. 72 van de L.O. wet 1920 gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen. Het gaat om het aanschaffen 'van leer- en hulpmiddelen voor biolo gie, wiskunde, vreemde talen en stu dielessen ten behoeve van de eerste klas van de St. Josephschool (mavo) alhier. Voorgesteld wordt verder om de wo ningen 2e Oosterkade 37, 2e Oppenhui- zerdwarsstraat 8 en Westersingel 24, waarvan alleen het eerste nog wordt bewoond, onbewoonbaar te verklaren. Tenslotte wordt de goedkeuring van de raad gevraagd voor een wijziging van de verordening op het beheer van de takken van dienst der gemeente. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties' lager. Abonnementsprijs f4, per half jaar. Per post f 8,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS santooi voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 Het gloednieuwe fraaie orgel in de hervormde Ichthuskerk aan de Jan van Nassaustraat zal volgende week vrij dag, de 27ste september, officieel aan de kerkeraad van de hervormde ge meente van Sneek worden overge dragen. Bij die gelegenheid zal de heer A. Houtman, cantor-organist te Bols- ward, het orgel bespelen. De Cantorij van Bolsward verleent medewerking aan deze feestelijke gebeurtenis. De voorzitter van de personeelsver eniging „Samen één”, de heer G. Fritsma, sprak een kort openings- woordje op deze afscheidsbijeenkomst in Aere Perennius. Een bijzonder wel kom werd toegeroepen aan de 88-jarige moeder van de heer Jaasma. „Een af scheid ig een beetje sterven”, merkte de heer Fritsma op. Maar gelukkig blijft de oude garde in de personeels vereniging. Hij vertelde, dat de heer Jaasma er vroeger een flink werk tempo op nahield. Maar hij is het wat kalmer aan gaan doen. Wethouder Baaijens vertegenwoor digde het gemeentebestuur. „De vrije tijd komt met de jaren”, zei hij. Dat is hier zeker het geval, want de heer Jaasma heeft een tijd gekend, dat hij haast dag en nacht moest werken. Ook heeft hij zijn geluk al eens elders be proefd, in Wormerveer. Maar hij is toch maar in Sneek gebleven. Hij legde stenen voor 8 ct. per vierkante meter. Eens schreef hij zelfs ergens in voor 5 Vs cent en was nog te hoog. Gelukkig I zijn we een stuk vooruitgegaan wat de Maandag 16 september Vergadering PvdA in Piter Jelleshüs, Kleinzand. Sprekers: drs. H. M. Franssen en Piet Dankert. Aanvang 8 uur. Tiisdei 17 en woansdei 18 septimber Krite Snits. Tetman de Vries mei „Wy boartsje hjir mar in hoartsje” yn Amicitia. Vrijdagavond 20 september Kynologen- avond in Café Rest. Onder de Lin den’. Zaterdag 21 september Sluitingswed- strijden Kon. Zeilver. „Sneek”. Eer ste start om 2 uur. Zaterdag 21 september le Zeilwandel- tocht Chr. Wandelportver. „Sneek” Afstanden 25, 18, 12 en 8 km. Start vanaf 2 uur op de Veemarkt. Zondag 22 september Sluitingswed- strijden SZC. Aanvang 13.00 uur. Dinsdag 24 september Sigaren- en Pijp- rookwedstrijd om het kampioenschap van Friesland in Rest. „De Poort van Cleef”, Marktstraat Sneek. Or ganisator Henk Stuurop. Aarts, Leidschendam 3954 p., 4. C. de Haas, Breukelen 3734 p„ 5 .G. A. Pau- lich, Hilversum 3206 p., 6. J. Bol, Loos- drecht 2938 p. Pampusklasse: Kampioen E. H. van der Berg, Loosdrecht 4218 p„ 2. H. J. Scholtz, Hilversum 3753 p„ 3. O. P. Besseling, Amsterdam 3559 p., 4. L. A. L. van Dijken, Alkmaar 3549 p., 5. D. de Haan, Sneek 3519 p., 6. P. de Boer, Amsterdam 2695 p. Het echtpaar Joh. Wiersma uit Sneek (Leeuwarderweg 61) is gistermorgen onder Steenwijk gewond geraakt bij ’n verkeersongeval. Beiden moesten naar het ziekenhuis te Heerenveen worden overgebracht. De toestand van de heer Wiersma is niet ernstig, maar zijn vrouw, mevr. H. Wiersma-Lageveen, was vanmorgen nog buiten kennis. Het ongeval gebeurde op de auto- rondweg op de kruising met de Ees- veense weg in de gemeente Steenwijk. De Snekers kwamen met hun Renault 10 uit de richting Heerenveen. Op het kruispunt ontstond een botsing met de auto van de heer G. Groen uit Steen- wijkerwold, die waarschijnlijk geen voorrang heeft verleend aan de heer Wiersma. Door de zeer hevige botsing sloeg de auto van de heer Wiersma een paar keer over de kop en belandde in de sloot. De heer Wiersma werd eruit geslingerd. De veroorzaker van het on geval kwam er vrij goed af. De beide ■auto’s werden zwaar beschadigd. De Renault is zelf total loss. tje voor administratie. De gehele hal is een staalkonstruktie, bestaande uit kolommen met horizontale balken, waarop aangebracht shedspanten. Om een goede dagverlichting te verkrij gen wordt in de sheddaken draadglas met patentroeden aangebracht. De twee langsgevels, waarvan het onderste ge deelte spouwmuur is, wordt opgebouwd uit een doorgaand kozijn, hoog 1,10 m en houten regels, bevestigd aan de sta len kolommen, waarop aan de buiten kant geplastificeerde stalen platen worden aangebracht en aan de binnen zijde houtwolcementplaten ten behoeve van een goede isolatie. De eindgevels worden opgetrokken van metselwerk, uitgevoerd als spouwmuur. De rijksbijdrage van maximaal een bedrag van f 150.000,in het kader van het extra-werkgelegenheidspro- gramma 19687’69, kan alleen worden verkregen als met de bouw voor 1 no vember a.s. een begin is gemaakt. Van de raad wordt daarom gevraagd om morgenavond een besluit te nemen. LEERMIDDELEN VOOR ST. JOSEPHSCHOOL centreerd zeilende Rienk Alberda dacht er echter anders over en kwam ieder rak dichter .bij. Bij het ingaan van het grote kruisrak ging de Leidsendammer omhoog naar de Sijbesloot, terwijl de Sneker zijn slag doorzette langs het starteiland, waar de golven op ston den. Tot grote verrassing van de mee levende toeschouwers op de wal. kwam Rienk inderdaad later dichter bij Aarts. Wel ging deze nog als eerste om de boei doch in het hieropvolgende voor- dewindse rak liep de 1414 magistraal en wist Alberda op de eerste plaats be slag te leggen en (bijna) op de titel. Jan P. Eringa, vlak achter dit duo, moest opgeven wegens averij aan de fokbevestiging op het dek. De laatste wedstrijd was evenals bij de Regenbo gen scherts, aangezien Alberda slechts de 101 startpunten nodig had. Hij zeilde de race dan ook niet uit, ook al door enige lichte averij. Een uitstekende prestatie, dit eerste kampioenschap van de jonge Sneker jachtbouwer! Winnaar van de laatste wedstrijd werd Theo Stas uit Krimpen, gevolgd door C. Zandt uit Westzaan en Thijs Zijlstra uit Sneek. In de Pampusklasse, dreef de Loos- drechtenaar Van den Berg, zaterdag naar een eerste plaats. Op de tweede plaats kwam P. de Boer uit Amster dam, gevolgd door H. J. Scholtz uit Hilversum. Dat Van den Berg ook bij veel wind winnen kan, liet hij zondag morgen zien, toen hij met grote voor sprong won. De Hagenaar- G. K .Pauli werd tweede, doch later op de dag werd hij uitgesloten wegens een pro test. Ditzelfde lot onderging titelkan didaat O. P. Besseling uit Amsterdam, doch deze had reeds de wedstrijd ver laten. Besseling maakte echter de ver gissing dit pas in het laatst van de race te doen, inplaats van „binnen rede lijke tijd,” wat reglementair voorge schreven is. Het comité kon dan ook niet anders dan hem uitsluiten. Hal hij na de overtreding dadelijk de wal op gezocht, dan zou hij de alsdan toege kende 101 punten hébben mogen af trekken. In de zondagmiddagwedstrijd won L. van Dijken uit Alkmaar, terwijl H. J. Scholtz uit Hilversum tweede werd. Hoewel niet gefinished in deze laatste wedstrijd omdat hij een boei had ge raakt, kón Van den Berg toch de zeil titel bemachtigen. De Lemster Max van Dijk, die vorig weekend zo uitstekend meekwam in de kopgroep, ontbrak we gens ziekte. Stand: Valkenklasse: Kampioen B. Kraan, Oude Wetering 4844 p., 2. B. Staartjes, Naarden 4504 p„ 3. U. de Vries, Grouw 3640 p„ 4. A. Wester, Grouw 3455 p., 5. H. C. Kirkenier 3425 p. Regenboogkl-asse: Kampioen J. Hofland, Rotterdam 4645 p., 2. B. van Wijk, Wou- brugge 4520 p., 3. J. Alberda, Sneek 3742 p„ 4. J. C. van der Velde, Den Haag 3277 p„ 5. U. de Jager, Lemmer 2946 p., 6. J. de Wilde, Sneek 2821 p. Vrijheidsklasse: Kampioen R. S. Al berda, Sneek 5130 p., 2. Th. H. Stas, Krimpen a.d. IJssel 4176 p., 3. Jac. Op 6 september j.l. vierde de Koninklijke Machinefabriek Stork N.V. te Hengelo haar 100-jarig bestaan. Zo als bekend zijn Stork en Werkspoor onderdeel van de Verenigde Machine fabrieken (VMF). Werkspoor Sneek is sinds mei van dit jaar opgenomen in de Stork-fabrieken. Zo is het feest ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van Stork, dat zaterdag in Sneek werd gevierd, verklaarbaar. De ruim honderd werknemers van Werkspoor Sneek vzaren voor het grootste deel met hun vrouwen en ver loofdes naar Amicitia gekomen. Daar zorgden Rients Gratama c.s. voor luchtig vermaak met het cabaret „Vin gertjes in de pap”. Ook speelde er een orkest en na afloop was er een groots bal. Een en ander viel uitstekend in de smaak. In de grote zaal hingen vlaggen met de naam Stork en op het podium stond in grote letters te lezen; „Werkspoor Sneek viert honderd jaar Stork”. Na een kort openingswoordje door de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer Th. Wahle, hield de directeur van Stork Hengelo, drs. G. A. Berne- lot Moens, een rede. Hij vertelde dat dit de laatste avond in de reeks eve nementen ter gelegenheid van het eeuwfeest was. Misschien ter symboli sering van het feit dat Sneek er ook het laatst bij was gekomen. „U bent wel met de neus in de boter gevallen”, merkte de heer Moens op. Hij ging hier even dieper op in. Mis schien rijst er wel eens twijfel over de verschuivingen in grote bedrijven als Stork en Werkspoor. Ze zijn dikwijls niet te voorkomen. Men moet dit in groot verband zien. Het gaat in de eerste plaats om het zo sterk mogelijk maken van het eigen concern, het gaat om de hele industrie. Toen Werkspoor Sneek werd ge opend, werd hier de schoepenfabricage voor Werkspoor Amsterdam onderge bracht. Later fabriceerde men meer voor Hengelo. Zo ontstond de situatie dat een groot deel van de VMF- produktie van Werkspoor Sneek be trekking heeft op Hengeijo. Daarom is besloten dit bedrijf onder te brengen bij Stork Hengelo. Over de toekomstige ontwikkeling van het bedrijf toonde de heer Moens zich optimistisch. Hij legde er de nadruk op dat het beginsel van overleg met de werknemers zal blijven gelden, zoals het bij Stork al 100 jaar heeft gegolden. De bedrijfsleider in Sneek, ir. J. J. A. Kok, bood een fraai cadeau aan. Het is een wandplastiek vol symboliek. Men vindt er een schip, dat in plaats van zeilen schoepjes voert, de fabriek is te herkennen, het wapen van Sneek ont breekt niet, verder een freesbank en nog enkele voorwerpen die iets symbo liseren. Eén der medewerkers aan het bedrijf, de heer G. D. Vis, heeft dit kunstwerk gemaakt. „Hij heeft een hele hoop raar werk manier van werken betreft, de mecha- moeten doen; dat mogen we wel waar deren”, zei van z’n collega’s vrijdag middag tegen de heer S. Jaasma. Deze nam afscheid van de dienst gemeen tewerken wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Meer dan ooit bleek op dat moment de veelge roemde saamhorigheid van. het perso neel van deze dienst. Want dat er bij een afscheid veel waarderende woor den worden gesproken is haast van zelfsprekend. Maar dat collega’s spon taan hun waardering uiten is wel een bijzonderheid. De gemeentepolitie heeft vorige week weer enkele vrouwen op heterdaad betrapt bij diefstallen van goederen uit zelfbedieningszaken. Het waren hoofdzakelijk levensmiddelen. De vrouwen, van wie sommige al eens eer der een dergelijk feit hadden gepleegd, kregen proces-verbaal. De strijd om de nationale eeiititels is dit weekend besloten. Op het Sneeker- meer werd Rienk Alberda de nieuwe kampioen in de Vrijheidsklasse, Bart Kraan in de Valkenklasse, E. H. van den Berg in de Pampusklasse, terwijl in de Regenboogklasse John Hofland zijn titel prolongeerde. Zaterdag was het geen beste zeildag. Er stond bijna geen wind, terwijl de weinige vlaagjes die er over het meer lagen, soms uit verschillende richtin gen kwamen. Bij de overwegend noord oostelijke wind liet het comité baan 2 varen, doch het kon gebeuren dat men in één rak moest kruisen, en het dan op de terugweg na het ronden van de boei weer in de wind had! Zondag stond er een vrij krachtige wind, die aanvankelijk noordoost was, en later wat oostelijker werd. Hier door voer men ’s morgens baan 2 en ’s middags baan 3. Zo kwamen ook de zwaarweer-zeilers nog aan hun trek ken. Doordat bij dergelijke officiële wed strijden steeds met een in-de-wind ge legen startschip wordt gewerkt, is de start wat moeilijker te volgen, evenals de finish. Een voordeel is, dat enkele rakken vlak voor het starteiland lopen naar de boeien in de Gossepalen, waar door boeiende momenten in de strijd prima gevolgd kunnen worden. B. en w. stellen de Sneker raad voor om de sociale werkplaats aan de Pie ter Zeemanstraat uit te breiden met een nieuwe hal. De kosten worden glo baal geraamd op rond f 319.000. Hierin zijn niet begrepen de eventueel door de Pier de Boer Stichting aan te schaf fen machines. In de bouwkosten kan de gemeente een rijksbijdrage ver krijgen van maximaal f 150.000, De bestaande werkplaats is zoals be kend op 1 juli 1966 door de Pier de Boer Stichting in gebruik genomen. Het aantal geplaatste personen is sinds dien sterk toegenomen. Daardoor is de huidige huisvesting der sociale werk plaats te klein geworden. Bovendien heeft zich de metaalafdeling zodanig ontwikkeld, dat zich een overbelasting van de vloeren voordoet. Als noodmaat regel, en om het ontstaan van schade te voorkomen, is de zgn. papierloods voor de opslag van staal in gebruik geno men, zodat een deel van het ingepakte papier in de buitenlucht moest worden opgeslagen en met dekzeilen afgedekt. Voorts worden bepaalde werkzaamhe den van de metaalafdeling momenteel in de open lucht verricht. Het behoeft geen betoog, dat deze noodmaatregel een efficiënte bedrijfs voering in de weg staat. Het onbewerk te materiaal en het gerede produkt moeten over een aanzienlijke afstand worden aan- en afgevoerd. Een uitbreiding van het gebouw biedt de mogelijkheid om, rekening houdende met de aan een metaalafdeling speci fiek te stellen eisen, deze afdeling op de juiste wijze te huisvesten. Bovendien zullen door deze uitbreiding meer werknemers kunnen worden geplaatst. In overleg met het bestuur van de Pier de Boer Stichting is ’n plan voor deze uitbreiding opgemaakt. Het omvat een hal groot 14,03 x 51,93 m, waarin een werkplaats, groot 13,49 x 38,41 m voor de staalverwerking. De vloer wordt geconstrueerd van gewapend be ton met dito balken, waarop een nut tige belasting kan worden toegelaten van plm. 1500 kg/m2 in verband met zware machines en een hoge belasting tengevolge van het bij de machines op geslagen staal. Het overige gedeelte van de hal, groot 13,49 x 12,905 m, is bestemd voor magazijn en opslag van stalen strippen, platen, profielstaal, buizen enz. In het magazijn worden twee schuifdeuren aangebracht, waar door het mogelijk is vrachtauto’s in het magazijn te rijden en door middel van een loopkat te lossen. Tevens kan de loopkat worden gebruikt voor ’t trans port van het staal vanaf het magazijn naar de machines in de werkplaats. In verband met de zeer hoge gewichten van dit materiaal en het trans port wordt de Vloer van magazijn en opslag samengesteld uit betonkeien, ge- straat in zand. Dit magazijn wordt van de werkplaats afgescheiden door mid del van rasterwerk van „baustahlge- webe” tot een hoogte van plm. 2,00 m. In deze afscheiding is een dubbel schuifhek met een nuttige doorgang van 4,00 m. De gehele hal wordt gebouwd op een afstand van 5,10 m zuidwestelijk van de bestaande werkplaats, waarbij een tus- senbouw is gedacht waarin zijn onder gebracht een doorgang van plm. 3,20 m van de bestaande werkplaats naar de nieuwe werkplaats. Verder zijn hierin ondergebracht een was- en kleedgele- genheid, groot 5,10 x 6,60 m, een toilet- gelegenheid voor heren met 6 urinoirs en 2 w.c.’s, een kantoortje voor de werkmeester met w.c. en een kantoor- Bij de Regenbogen scheen Bouw van Wijk de opmars van John Hofland naar de titel te willen stuiten. In de grote drijfpartij van zaterdag bouwde hij een uitstekende voorsprong op. Alleen de Lemster Ulrik Jager, die bij dit soort weer ook goed vaart, kon hem nog vol gen en af en toe bedreigen. Samen hadden ze een straatlengte voorsprong op Hofland. Winnaar dus Van Wijk, Zondagmorgen nam de Woubrugger echter te veel risico in zijn ijver om toch nog wat aan het klassement te doen. Niet alleen dat hij te vroeg start te' en later terug moest, doch tevens had hij nog een indringstart ten koste van Ulrik Jager. Onderweg toen hij, opnieuw gestart was en achter het veld aanvoer, realiseerde hij zich zeker, dat hij niet veel kans maakte tegen het protest van Jager, want na het ron den van de boei bij de Heerenzijl, hield hij er mee op, en kon zo toch nog de reglementaire 101 punten krijgen, die hij dan als slechtste resultaat mocht aftrekken. Zeer verstandig voor een titelkandidaat, want wanneer hij. het protest verloren had, zou hij geen pun ten gekregen hebben en een ander re sultaat hebben mogen aftrekken. On dertussen zat Hofland op rozen. Hij kon echter maar geen aansluiting krijgen, met de kopgroep, waar een fel duel plaatsvond tussen Johan de Wilde en Johannes Alberda, dat in het kruisrak gewonnen werd door de uitstekend va rende Alberda. John Hofland in de 82,. werd derde, doch hij had bijna genoeg punten voor de titel! Theoretisch ech ter zou hij nog 101 punten tekort kun nen komen, indien Alberda of Van Wijk eerste werd. De laatste wedstrijd startte de Rotterdammer dan ook alleen maar en kon zo zijn titel prolongeren. Win naar in deze wedstrijd werd Bouw van Wijk, gevolgd door nestor Hans van der Velde. Bij de Valken viel het op, dat enkele Friese deelnemers zich beter presen teerden dan in het vorige weekend. In het bijzonder de Grouwster Ulbe de Vries deed het' veel beter, al was het moeilijk Hollanders als Kraan en Staartjes voor te komen of te blijven. Zaterdagmiddag dreef Ben Staartjes ver voor het veld uit langs de wal van de „Greate-Griene”. Zijn voorsprong bedroeg op een gegeven moment zelfs vijf minuten en zijn besnorde beman ning kon het zich zelfs permitteren om vriendelijk wuivend en lachend zich naar de toeschouwers op het starteiland te wenden, toen ze in een privé-vlaagje nog verder uitliepen. Toch bedroeg later bij de finish de voorsprong op Ulbe de Vries nog slechts een meter of veertig. Deze Grouwster werd zondagmorgen wederom tweede, doch nu na Bart Kraan uit Oude Wetering. De laatste wedstrijd werd gewonnen door de ge broeders De Boer uit Hardegarijp, waarna Kraan als tweede finishte, wat genoeg was voor de titel. Spannende duels werden er geleverd in de Vrijheidsklasse. Aanvankelijk scheen de strijd tussen Rienk Alberda en Cees de Haas te gaan, doch de over winning van Jac. Aarts opende ook voor de zeiler uit Leidschendam pers- pektieven. In de wedstrijd van zaterdag, lag Rienk Alberda halverwege niet best, maar door laag te sturen en goed spinnaker- w.erk in het grote voordewindse rak kreeg hij aansluiting met de kop. In het laatste rak op de finish aan werd de toen vooraan liggende Alberda in gelopen door Cees de Haas en Jac. Aarts. De laatste liep uit, doch Rienk en Cees gingen een fel loefduel aan, wat echter zoveel terrein kostte, dat ze respektievelijk derde en achtste wer den. Bij de zondagmorgenwedstrijd nam Jac. Aarts spoedig een ruime voor sprong en scheen een grote overwin ning te zullen boeken. De fel en gecon- -nisatie enz. Maar ’t is wel een hard beroep, vond de heer Baaijens. On danks de toenemende asfaltering dacht hij'dat het vakmanschap van de straat- vloerder altijd gevraagd zal blijven. En tot de heer Jaasma zei hij: „Bedankt voor uw toewijding, bedankt voor ’t werk dat u voor ons heeft gedaan”. Directeur van gemeentewerken G. J. de Boer vertelde dat de heer Jaasma als een paar weken geleden is opge houden té werken. Door omstandig heden moest het officiële afscheid even wachten. Hij heeft 26 jaar bij de ge meente gewerkt, daarvóór bij parti culiere bedrijven. „U maakte de gaten dicht, waar anderen gaten openlieten”, aldus de heer De Boer. Hij deed dat onopvallend, maar met groot vakman schap. Ook in figuurlijke zin door het overwinnen van moeilijkheden dichtte hij gaten. Naast zijn werk had hij nog andere belangstelling; in de eerste plaats ging die uit naar zijn gezin en verder naar zijn postzegelverzameling. De heer De Boer prees zijn werklust, stiptheid in de administratie en colle gialiteit. Ook mevrouw Jaasma werd in zijn dankwoorden betrokken. De heer Fritsma vertelde dat de scheidende collega nog een hobby heeft: fotograferen. Daarom had men een fototoestel uitgezocht als cadeau van de personeelsvereniging. Ook telt „Samen één” weer een dichter onder haar gelederen: de heer J. van der Wal. Deze las een toepasselijk rijmstuk voor. Enkele collega’s spraken de heer Jaas ma nog vriendelijk toe. Deze bedankte tot slot allen voor hun belangstelling en cadeaus. De omvang van de brand in de Cen trale bakkerij te Ijlst, die aanvankelijk nogal sombere gedachten opriep wat de duur der reparatie betreft, is mee gevallen. Vandaag, zo lag vorige week in de bedoeling, zouden de Misters weer Ulster brood krijgen. Er is in de week die voorbijging hard gewerkt. Er moest worden schoongemaakt, getim merd, geschilderd en de electriciteits- voorziening is nagezien. De bakwerk- zaamheden kunnen nu weer beginnen. De Sneker hulp heeft de Ulsters ge vrijwaard voor hinder en krapte in de broodvoorziening. Daarvoor is zeker een dankwoord op z’n plaats. ???SS

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1