Gerrits verontrust over hinder voor Waterpoort-krabbelt ["AGENDA 1 I h mil .al ’t wegverkeer door geopende bruggen Blw IJLST W Y M BRITS ER A DE EL en van speelterrein bij Suffridusstraat Er blijft ruimte voor Officieel Orgaan Nogmaals opvoering toneelstuk ,Skip sünder roer in ,Skip sünder de gemeenten SNEEK, 123e jaargang nr. 76 Donderdag 19 sept. 1968 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Bejaardenwoningen in Blauwhuis en Gaastmeer In memoriam Jitze Bok Directeur Cruycebroedershof neemt afscheid Modelbouwers krijgen kans hun modellen te showen Diensten Chr. Geref. Kerk 1 H ï- Sneekar Nieuwsblad is een Ruim 900.’ gestolen bij Nirota - M VERKEERSREGELING MET BEHULP VAN RADAR Communist Meijer steil vragen over arbeidsverkorting gemeentepersoneel Oprop foar bitinken slach by Warns (1345) Auto volkomen vernield onder Scharnegoutum aeeswibineerde urtqave va» NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT m Froulju fan ’e Gaestmar wierne joun yn ’e blommen 99999——99999999—•—99999999999*9—9999999999999999999999999999999999—99* een De diensten in de chr. geref. kerk Zaterdag 21 september Sluitingswed- strijden Kon. Zeilver. „Sneek”. Eer ste start om 2 uur. Vrijdagavond 20 september Kynologen- avond in Café Rest. Onder de Lin den’. It moat earst op syn slimst, zegt men wel eens. Zo lijkt het ook met het oude klokhuis bij de Martinikerk, dat door ja. Doevendans voor bijna 40.000 zal worden gerestaureerd. Al lang stond het bouwwerk er trouwens als een aanfluiting voor het stadsschoon. Maar dat zal weldra verleden tijd zijn. Binnenkort in onze krant wat meer over de geschiedenis van het klokhuis, dat thans flink onder handen wordt genomen. Jan een Zaterdag 21 september le Zeilwandel- tocht Chr. Wandelportver. „Sneek” Afstanden 25, 18, 12 en 8 km. Start vanaf 2 uur op de Veemarkt. Zaterdag 21 september Dansen in Hotel Friesland, Korte Veemarktstraat 5, Dans en Showorkest „Les cheveaux Noirs”. Aanvang 8 uur. Zaterdag 21 september Voetbalwed strijd ONS 1-Be Quick ’28 1 (Zwolle). Terrein Sportpark. Aanvang 3 uur. Zondag 22 september Balavond van de K.W.J. in Bar-Dancing „Het Park” te Bolsward m.m.v. de Skyridders uit Volendam. klachten dat er weer wat gestolen is. Soms zelfs onderdelen van rijwie len of bromfietsen. Men kan daarom zijn voertuig beter ergens anders neerzetten. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Per post f 6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS vantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Zondag 22 september Discobal in „De Meerpaal” met de ex-radio Caroline- discjockey Karl Mitchell. Aanvang 20.00 uur. Zondag 22 september Sluitingswed- strijden SZC. Aanvang 13.00 uur. Dinsdag 24 september Sigaren- en Pijp- rookwedstrijd om het kampioenschap van Friesland in Rest. „De Poort van Cleef”, Marktstraat Sneek. Or ganisator Henk Stuurop. Woensdag 25 september Kontaktdag Slumps Speciaalzaak, Oude Koemarkt van 2-4 en 7.30-9 uur. De bouw van vier bejaardenwonin gen te Blauwhuis en drie in Gaastmeer is opgedragen aan aannemingsbedrijf G. A. Visser te IJlst. Dit bedrijf zal het karwei voor f 130.200,uitvoeren voor de Woningstichting Wymbritse- radeel. De architectuur is bij architec tenbureau H. Kluiwstra te Heeren- veen. De heer P. Zijlstra, directeur van het gemeentelijk verzorgingshuis „Cruyce broedershof” in de Kruizebroederstraat, gaat Sneek verlaten. Hij is nl. be noemd tot directeur van het bejaar dencentrum „Ravenstein” te Gelder- malsen. Maandag 23 september wordt er een afscheidsavond gehouden in de aula van de R. J. Sipkensschool. voorzitter formeel wel gelijk heeft dat de raad beter niet op zijn besluit terug kan komen. Maar wanneer nu een der tigtal mensen bezwaren heeft, waar om dan niet nog eens overleg ge pleegd? Geef de betrokkenen inspraak! Dat is ook democratisch, aldus deze spreker, die zelfs dreigde met een motie ter verdaging. De heer Baaijens vertelde dat de mensen wel op ’t spreekuur geweest waren om de zaak met b. en w. te be spreken, er was dus zeker inspraak. Er is hun toen te kennen gegeven dat er wel ruimte vrijblijft voor speelter rein. Na deze mededeling besloot de heer Van Dijk zijn motie niet in te dienen, blij met deze toezegging van de heer Baaijens. De raad ging met het voor stel verder z.h.s. akkoord. De voorzitter verklaarde aan dergelijke nota geen behoefte te heb ben. Het gemeentelijk apparaat is in staat zijn taken te vervullen. Maar op ’t ogenblik moet er een achterstand in- dag op de rijksweg bij Scharnegoutum volkomen vernield (total loss) en een andere auto zwaar beschadigd bij een botsing. De bestuurders kwamen er vrij goed af. Het ongeval gebeurde omstreeks kwart voor drie. Uit de richting Deer- sum kwam de Sneker S.F. Deze was volgens de politie lichtelijk onder in vloed. In tegenovergestelde richting reed P.v.d.G., eveneens uit Sneek. Door welke oorzaak beide voertuigen met el kaar in botsing kwamen is nog niet recht duidelijk. Naar de schuldvraag wordt een onderzoek ingesteld. F. kreeg een gebroken enkel en zijn auto was vernield. Na onderzoek in het zie kenhuis mocht hij naar huis. In de nacht van dinsdag op woens dag hebben onbekenden opnieuw een bezoek gebracht aan de kantoren van tank- en apparatenfabriek Nirota N.V. aan de Lorentzstraat. Door een raam- afsluiting te vernielen wist men in te breken. Binnen werden de bureaula den doorzocht. Er werd een reserve sleutel gevonden van de brandkast en daaruit werd een bedrag van ruim f 900 gestolen. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. De modelbouwers in onze stad en omgeving krijgen de eerste weken van oktober een unieke kans om te showen met de door hen vervaardigde model len. Het winkelbedrijf fa. Yme Bakker organiseert deze modelbouw-show van zaterdag 28 september tot en met de daaropvolgende zaterdag. Een jury zal het ingezonden materiaal b.v. vlieg tuigjes, autootjes, bootjes, huisjes, en wat maar te bedenken is op het gebied van de modelbouw beoordelen. Het moet dan wel uiterlijk 25 september aanwezig zijn. Aan de deelname zijn geen kosten verbonden. De organisator stelt een trofee, alsmede enkele prij zen beschikbaar. -.'st. tg Er was een schrijven binnengekomen van de heer M. W. de Vries en andere bewoners van de Suffridusstraat over de bouw van autoboxen achter de door hen bewoonde woningen. B. en w. stel den voor dit voor kennisgeving aan te nemen, daar het geen nieuwe gezichts punten opende volgens het college. Weer was het de heer Gerrits, die het spits afbeet in de discussie. Hij legde ten behoeve van het publiek even uit wat er aan de hand is. De bewoners zijn bezorgd dat de bouw van de boxen gaat ten koste van speelruimte voor hun nog heel kleine kinderen. Ook zijn ze bang, dat de straat straks zal ver anderen in een soort racebaan met al die auto’s. Daarom vragen ze de boxen ergens anders te bouwen. Volgens de heer Gerrits is er een groenstrook, waar eventueel een gedeelte van de auto- boxen kan worden gebouwd. Nog een ander motief voor de brief is geweest het feit, dat enkele garages nogal dicht tegen de huizen aan komen te staan. Misschien, aldus de heer Gerrits, kan het college nog eens met de bewoners overleggen om zo te komen tot óf een andere speelruimte óf verplaatsing van de garages. De voorzitter meende dat het een wonderlijke zaak zou zijn als de raad nu terugkwam op zijn eerder genomen besluit. En wethouder Baaijens zei, dat de plannfen m.b.t. de boxen al lang be kend waren, ook bij de mensen die daar gingen wonen. Men kon „op de centimeter nauwkeurig” weten waar ze zouden komen. Toch komt men nu nog met deze brief. Verplaatsing van de boxen zou volgens hem geen oplossing bieden voor het probleem van de speel ruimte. Overigens, de straat is volgens de heer Baaijens „bepaald niet geëigend om als racebaan gebruikt te worden”. Mochten er uit de buurt evenwel ini tiatieven komen voor de aanleg van ’n speeltuin dan staan b. en w. daar wel willend tegenover, beloofde hij. De heer J. P. de Vries wees er op dat het hier vooral gaat om de veilig heid van de kinderen, ’t Verkeer is al zo druk en zal nog drukker worden. En de kinderen hebben al zo weinig speelruimte, het vijvertje aan de Edo Johgamastraat uitgezonderd. De heer Van Dijk merkte op, dat de De heer Gerrits, wien de problema tiek van het verkeer zeer ter harte gaat, had nog meer pijlen op zijn boog. N.a.V. een begrotingswijziging (een formali teit), nodig voor de vervanging van de verkeersdrempels bij de Oosterpoorts- brug door drempels die bestand zijn tegen pekelwater betoogde hij, dat de mechanische regeling van de rood/ groentijden bij verkeerslichten onbe vredigend is. Het beste zou zijn het verkeer te regelen door middel van ra- darverkeersdrempels. Hij vroeg of het college deze zaak niet eens kon laten bestuderen om te zien of het iets voor Sneek is. In het bijzonder dacht hij aan de verkeerslichten die t.z.t. bij de zui delijke rondweg moeten komen. De voorzitter dacht dat de wal hier ’t schip zal keren. Maar misschien is de situatie over een paar jaar zodanig ge wijzigd, dat er dan bij de nieuwe rond weg gebruik van kan worden gemaakt. Opgemerkt werd dat bediening van de lichten met de hand op het ogenblik het beste voldoet, maar tevens het duurst is. DE VRIES WIL NOTA OVER PERSONEELSBESTAND De 21 punten tellende agenda werd verder vlot afgewerkt door de 16 le den sterke raad. Mevrouw Unema en de heren Baarda en Poiesz hadden be richt gestuurd van verhindering. De heer B. de Vries vond het jaar verslag van de Pier de Boer Stichting over 1967 keurig verzorgd. Op een des betreffende vraag kreeg hij ten ant woord dat er voor het tekort op de exploitatierekening over ’66 door de minister een bijdrage is verleend. Dezelfde spreker toonde zich opnieuw zeer bezorgd over het personeelsbe stand, ditmaal bij de gemeentelijke be drijven. Hij drong aan op een nota van b. en w. waarin het college eens uit de doeken zou kunnen doen hoe de situatie is. De raad zou die nota dan kunnen bespreken en eventueel maat regelen nemen. Het raadslid C. Meijer heeft namens de CPN-fractie (dat is hij zelf, de frac tie telt nl. één man) de volgende schrif telijke vragen aan ’t college van burge meester en wethouders van Sneek ge steld: 1. Is uw college er van op de hoogte dat het kwartier arbeidstijdverkorting per dag in diverse takken van dienst in onze gemeente, o.a. gemeentewer ken, reiniging en gasbedrijf, wordt doorgevoerd door middel van het ver strekken van een kwartier schaft per dag, waar de werknemers ook zijn? 2. Zo ja, is uw college dan niet met ondergetekende van mening dat zo een doorvoering van arbeidstijdverkorting (door middel van schaft) niet de be doeling is geweest van deze arbeids tijdverkorting? 3. Is uw college bereid dit verstrek ken van een kwartier schaft ongedaan te maken en over te gaan in diverse takken van dienst tot een normale ar beidstijdverkorting, welke kan bestaan uit een kwartier eerder per dag naar huis, of wanneer dit mogelijk is in overleg met de werknemers vrijdags een uur en een kwartier eerder naar huis. gehaald worden en dat kan bepaalde moeilijkheden geven. De heer De Vries vroeg hardnekkig nog eens om een nota, als de achter stand is ingehaald. Met algemene stemmen benoemde de raad opnieuw de voorzitter (H. de Vries) en de leden (G. Boomsma, K. Koster, M. Steegstra en J. P. de Vries) van de woningcommissie. De heer Jonkers sprak zijn vreugde uit over de plannen tot onteigening van een stuk land. Hij was blij, verklaar de hij, dat het college niet bereid was de gevraagde „exorbitantè prijs” te be talen. „It rint my as lij wetter yn’e earen”, aldus de heer Jonkers. Zoals te verwachten was stuitte de raad op het voorstel tot uitbreiding van het bodehuis op het Martiniplein. De heer J. P. de Vries vertolkte de ge voelens van meer leden: Met het voor stel kan ik mij verenigen, maar ’t is wel een beetje vreemd dat de bouw inmiddels al is uitgevoerd. De voor zitter was het hier mee eens en hij legde uit, dat het deze keer niet de schuld is van het college. De raad nam het nogal gemoedelijk op. Aan het laatste voorstel, nl. tot on- bewoonbaarverklaring van een aantal woningen, werd nog wat toegevoegd. Het aantal onbewoonbaar te verklaren woningen werd uitgebreid met: 2e Bad- huisbuurt nrs. 11, 13, 14, 15, 16 en 17. Niemand had hiertegen bezwaar. Op 14 sept. j.l. overleed op 71-jari ge leeftijd alhier de heer Jitze Bok. De heer Bok, die zich voor enige tijd uit zijn bekende Sneker transportbe drijf terugtrok, kon totMe nestors van het beroepsvervoer women gerekend. De eerlijke, sobere, keihard werkende heer Bok stond bij de opdrachtgevers als een zeer bekwaam en secuur expe diteur bekend. Terwijl hij, meestal zonder eigen belang, voor zijn colle ga’s al of niet in moeilijkheden, steeds op de bres stond. Zij verliezen in hem een geachte, degelijke collega en trou we vriend. P. Stilma. De Stilting Slach by Warns 1345 hat de neikommende oprop ütgean litten: „As Stifting foar it fieren fan de Frys- ke tinkdei roppe wy ek fan’t jier wer alle Friezen op om ienriedich op to kommen nei it Reade Klif. Wy witte hjoed de dei wer op ’e nij hwat it is as in lyts en ünmachtich folk troch in sterke buorman oerfallen en fan syn frijheit biróve wurdt. Alle ieuwen troch hat in folk bliid west as it de oerweldiger fordriuwe koe en de frij heit bihalde. Yn 1345 ha de Friezen dat foarrjocht hawn en de oerweldiger forslein. Mar hieltyd wer moat fan de gewoane minsklike frijheit en dy fan lytse fol- ken en mienskippen noed stien wurde. Nei 1945 binne it net mear gewearen en revolvers en amtners fan geheime en steatspelysje dy’t it bistean en de frijheit fan de Friezen as folk bidriigje, mar helte mear ünpersoanlike, admini strative en théorétyske machten, dy’t ek fan binnen üt wurkje. Wy bitinke de slach by Warns yn 1345 net om de macht fan it domme stiel of de rüge kneppel to forhearlik- jen, mar ta birie oer eigen folksbi- stean yn forline en takomst. Om healwei trijen sil, op it signael fan it Warnzer korps, by de tinkstiee zijn zonda> als volgt: v.rn. 9.30 uur de flagge hyst wurde. Frou L. Betze- Leesdienst; nam. 5 uur ds J. Kruis van ma-Nicolay deklamearret de Ballade Zwaagwesteinde. fan de Ridderslach, de hear J. B. Sin- gelsma sil de taspraek halde. De hear J. Betzema draecht foar üt wurk fan E. B. Folkertsma en Fedde Schurer, dy’t de Fryske tinkdei fan 1945 of mei- fierden en yn it forroune jier for- stoaren. Foar dejihge dy’t in bipaeld bidrach yn ’e kosten fan de bitinking en it un derh aid fan it monumint bydrage, bin ne der kaerten fan it Klif. De hear S. Cnossen sil de lieding ha en neffens wenst kin men nei ófrin fan de bitin king yn ’e herberge yn Warns kofje- drinke. Wy forwachtsje jimme.” RIEK LANDMAN Meine de Wagt, uit Heerenveen: Veltman en Brugt Hartstra en zeer grote groep IJlsters, onder wie: Geeske Bijlsma-de Boer, Jan Schilstra, Folkert de Haan en Pike Faber. De regie is in handen van Lammert Popma. Kaarten voor deze toneelgebeurtenis kan men krijgen in het stadhuis van IJlst en in Sneek bij drukkerij Doe vendans, Singel 11. We kregen deze week een nieuw cluborgaan op ons bureau: ARJOS- nieuws. De naam zegt het al, het is het orgaan van de anti-revolutio- naire jongeren. En wel de Sneker ARJOS, die dit blaadje maandelijks zal laten verschijnen. De jongeren staan open voor de wereld, zo blijkt bij lezing. Want er wordt een start- avond aangekondigd met als onder werp „Dialoog met het communis me”. Als spreker heeft men het Sne ker raadslid voor de CPN, de heer C. Meijer, uitgenodigd. „Het leek ons, juist na de inval in Tsjecho- Slowakije door de troepen van het Warschau-pact met uitzondering van de Roemeense troepen niet gek om de communistische ideeën wat nader te leren kennen”, zo le zen we. Ja ja, ARJOS gaat links door de bocht. Maar ze zullen het de heer Meijer vast niet gemakkelijk maken. De avond is volgende week woensdag in Aere Perennius. SNEEKER NIEUWSBLAD Op dezelfde dag dat alle politici in ons land en politiek geïnteresseer den in actie kwamen om de troon rede en miljoenennota aan een kri tisch onderzoek te onderwerpen en daarover hun zegje te zeggen kwam de gemeenteraad van Sneek bijeen. Het werd een vergadering zonder veel vuurwerk, die dan ook slechts vijf kwartier in beslag nam. En er was zowaar publiek. Een school klasje onder leiding van een onder wijzer. Maar of ze door deze verga dering zullen worden gestimuleerd er meer bij te wonen is nog de vraag. De N.S. stuurde ons een nieuw spoorboekje voor het seizoen 28 sept. 1968-31 mei 1969. De geregelde trein reizigers hoeven zich wat de tijden van aankomst en vertrek aan het station Sneek betreft geen zorgen te maken. Er is nauwelijks verschil met de thans geldende tijden. Nu we toch bij het station zijn, wanneer men zijn fiets of brommer in de rijwielstalling zet, is dat op eigen risico. Er is nl. geen toezicht. Zo nu en dan bereiken de politie Een personenauto werd maandagmid- 8 Deze zomer werd bij de feestelijk heden ter herdenking van het 700-jarig bestaan van de stad IJlst het door Pieter Terpstra speciaal daarvoor ge schreven stuk „Skip sünder roer’’ ge speeld. Publiek en pers waren enthou siast over het stuk en de uitvoering daarvan. In de dagen na de uitvoering hoorde men velen, die het stuk graag nog eens wilden zien, of mensen, die het erg speet, dat de uitvoering net hun neus voorbij was gegaan. Omdat er zo’n grote vraag naar kwam, heeft de com missie in IJlst besloten, nog twee uit voeringen van dit bijzondere stuk te geven en wel op 4 en 5 oktober a.s., beide avonden om 8 uur in het Mienskiphüs te IJlst. De toegangsprijs is uiterst laag ge houden en bedraagt f 2,50 per persoon. Bovendien kunnen leerlingen van scholen, die in groepsverband de uit voeringen willen bezoeken, bij afname van meerdere ’-aarten reductie krij gen. Zij dienen zich daarvoor in ver binding te stellen met b~t stadhuis in IJlst. Hopelijk laat niemand zich deze laat ste kans, om „Skip sünder roer” in de grote bezetting te zien, ontgaan. De hoofdrol wordt gespeeld door Riek Landman uit Sneek; verder doen mee it Sneek: Hessel Ferwerda en Age van Hattem, uit Bolsward: Boukje en Het voorstel van b. en w. om de brugsluitingsverordening voor Sneek te wijzigen kreeg dinsdagavond de aantekening tegen van raadslid Gerrits. Hij had daarvoor tevergeefs geprobeerd b. en w. over te halen ’t voorstel nog even aan te houden en advies in te winnen van hoofdinspecteur Kooistra van de ge meentepolitie over de mogelijke hinder die het wegverkeer ondervindt wan neer de gemeentelijke bruggen zijn geopend. Vooral was de heer Gerrits bang, dat er in de zomermaanden op vrijdagavond verkeersopstoppingen zou den ontstaan als dan de Oppenhuizerbrug of de Lemmerbrug geopend wer den op de voorgestelde tijden. De voorgestelde wijziging had betrek king op de openingstijden van de Op- penhuizer-, Lemmer- en Woudvaarts- brug. De heer Gerrits vond het niet juist dat wel de mening van de zeil verenigingen in Sneek is gevraagd en niet die van de hoofdinspecteur van po litie. Met name voor wat de vrijdag avond betreft en in mindere mate ook de maandagmorgen heeft het wegver keer belang bij een goede regeling. Hij dacht dat men beter de openingstijd op vrijdagavond, van 18-21 uur in de zo mermaanden, iets kon verschuiven naar een ander tijdstip, of die avond hele maal te sluiten. Maar eerst zou men daarover eens advies kunnen inwinnen. De voorzitter was van mening dat het voorgestelde het beste is. In de drukke tijden zou men overigens het wegverkeer wel kunnen omleiden door het Sperkhem. Incidenteel is dat reeds gebeurd en prima verlopen. B. en w. hebben zelfs al 'overwogen om dat ook te doen wanneer de bruggen geopend zijn. Waarom het dan niet gedaan? repli ceerde de heer Gerrits. De voorzitter: Omdat we ’t nog niet nodig vonden. Diverse stemmen van raadsleden: Nou, nou De voorzitter betoogde dat men de watersport moeilijkheden in de weg zou leggen als men de bruggen niet op de voorgestelde tijden open zou kun nen draaien. Voor de volgende zomer willen b. en w. wel eens kijken of het nodig is maatregelen te treffen voor het wegverkeer. De heer Gerrits hield voet bij stuk. Hij wilde óf meteen de zaak veranderd zien óf het voorstel aanhouden. Hij kreeg steun van mevr. De Graaff. Wethouder Baaijens betoogde, dat er van Sneek niet alleen veel wordt ge vraagd om het wegverkeer vlot te la ten doorstromen traverse van rijks weg 43. verkeer van en naar de Zuid westhoek op het gebied van net waterverkeer worden eveneens van onze stad maximale prestaties ge vraagd. Men zal soms een keuze moeten maken tussen beide. Wat de brugslui- ting betreft wilde heer Baaijens toch voor het waterverkeer kiezen. Als dit geblokkeerd wordt op vrijdagavond treft men bovendien IJlst. Ondanks alle bezwaren die er aan kle ven gaf hij de voorkeur aan een om leiding van het verkeer door 't Sperk hem. De heer Gerrits: De brug moet na tuurlijk open. Daarom heb ik ook een verschuiving van de tijd voorgesteld. De voorzitter zegde toe voor januari de zaak te zullen laten onderzoeken. De heer Fijlstra verklaarde zich tegen een afwijkende regeling voor Sneek in het geheel van de provinciale wateren. Het wegverkeer zou volgens hem in geval van nood best omgelegd kunnen wor den. Zonder hoofdelijke stemming werd daarop het voorstel aangenomen. De heer Gerrits vroeg de aantekening, dat hij geacht wilde worden tegen te zijn BRIEF VAN BEWONERS SUFFRIDUSSTRAAT De ófdieling De Gaestmar fan it Kristlik Plattelans-Froülju Boun hat de earste gearkomste wer hawn fan it winter healjier. De presidente fr. Van der Goot koe 28 frouljue wolkom hjitte. Dizze joun wie Jongstra, de blommekweker fan Heech, ütnoege om hwat to tortellen oer blommen en de stekjes to keuren dy't yn ’e maitiid rounpart wierne en nou ütgroeid ta pronks tikken. Omt elts sa yn spanning siet, waer- den de priiswinnérs earst neamd. Se wierne der yn trije soarten, foar de begonia’s, foar de coleus en foar de blomstikjes: le priis begonia juffer H. de Groot; 2e priis begonia frou D. Yke- ma-de Boer; le priis coleus frou A. Atsma-Pieper; 2e priis coleus frou S. Terpstra-v. d. Burg; le priis blom- stikje juffer H. de Groot; 2e priis blomstikje frou S. Terpstra-v. d. Burg. Hja krigen in lyts oantinken oan dizze d'ei. Jongstra fortelde hwat oer dé kleu ren fan blommen, hóe’t se buten steane en yn ’e hüskeamer. Ek dat jo siken gjin blommen jaen moatte dy kalde kleuren ha, wyt of blau of pears. Jongstra hie in auto fol materiael mei- nommen. Seis makke hy prachtige wurkstikjes en ek inkele leden koene har bést dwaen. Ek mei droege blom men koe Jongstra goed oer wei; it iene stikje nei it oare kaem under syn hannen wei. It lokael waerd der sa fleurich fan. De presidente brocht Jongstra tige tank en eindigde de joun, frij let, mei tankgebet. - s.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1