voor f' AGENDA 1 Tamme Velstra prolongeerde koningstitel in Wolvega Eerste Sneker „zeilwandeltocht” geslaagd B. en w. Wymbritseradeel blijven voor handhaving woning-adviescommissie wl El IJLST WYMBRITSERADEEL ■p van N en Nu inbraak bij Yoshida Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, **’*38® Sneekar Nieuwsblad is ee«i oecombmeewie uHqave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en r -lig f™ 123e jaargang nr 77 Maandag 23 sept, 1968 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD gebied tussen Westersingel Opnieuw industrieterrein Sportvereniging OT1B in aar Bestemmingsplan voor Flesjes limonade ontvreemd uit kleedkamers Black Boys-terrein Ver. van Huisvrouwen startte met textielmiddag Twee aanrijdingen in Nijland. één gewonde CPB startte met relaas ds. Postma over Paraguay en Sophiaslraat Ruim 150 wandelaars trotseerden minder gunstig weer Nijland had goed j, kit Mk.' V V 1 SNEEKER NIEUWSBLAD EERSTE OMLOOP L t t INRICHTING KLEUTERSCHOOL SCHARNEGOUTUM De inbrekers wisten vermoedelijk binnen te komen door een niet afgeslo ten deur. In het kantoor werd de deur van een stalen kast geforceerd. De politie heeft deze zaak, evenals de voorgaande bij Woudstra-Holvrieka en Nirota (ook op het industrieterrein) in onderzoek genomen. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f4,— per half jaar. Per post f 6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS vantooi voot administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Evenals vorig jaar eiste de 24-jarige metselaar Tamme Velstra uit Baard zaterdag in Wolvega de koningstitel voor zich op. Een vanzelfsprekende zaak was deze prolongatie echter niet. Afgaande op de prestaties uit de eerste en tweede omloop gooide ook de op- slager Jan Tamminga uit Beers hoge ogen. Maar een sterke siotpartij van Tamme Velstra veel prachtige bo venslagen vanuit het achterperk gaf uiteindelijk de doorslag. De aktieve vereniging uit Wolvega trof het overi gens slecht. Het weer harde wind en lage temperatuur had vele toe schouwers thuis gehouden. DE FINALE Aan de "tart was het meteen al een gezellige boel, zodat de stemming er al vroeg inzat. De start van de 25 en 18 km was om kwart over 2, de 12 en de 8 vertrokken om half 3. De Sneker zakenlieden hadden voor de groepen zeer fraaie prijzen beschikbaar gesteld, waarover men dan ook zeer tevreden was. Bovendien was door de heer G. Bergsma een zeer fraaie model-zeilboot aangeboden voor de seniorengroep die het hoogste aantal punten haalde. Voor de categorie junioren was door het schoonmaakbedrijf De Waterpoort een fraai wandschild, waarop een zeilboot, aangeboden. De persoonlijke herinne ring voor het volbrengen der marsen bestond uit een zeer fraaie medaille met draaglint en speld. Ook hierover was men zeer tevreden. Men had voor deze zeilwandeltocht een geheel nieuwe route uitgezet, waarvan de rust voor de 25 en 18 km in het paviljoen aan het Sneekermeer werd gehouden. De routes van de 8 km liepen voornamelijk door de stad en door de nieuwe wijk Stadsfenne. Ook de 12 km had voor een groot deel deze route; deze wandelaars moes ten echter Loënga nog aandoen om vervolgens via het wandelpad langs de Zwette weer naar Sneek te wandelen. De 18 km-route deed Offingawier aan Aan de raad wordt voorgesteld me dewerking te verlenen aan de inrich ting van de chr. kleuterschool te Scharnegoutum. Het bestuur doet een beroep op art. 50 der Kleuteronderwijs- wet. De kleuters vinden onderdak in de voormalige gereformeerde school, die daartoe wordt verbouwd. Nu deze ver bouw zo ver is gevorderd, dat de school binnenkort in gebruik kan wor den genomen, heeft het bestuur zich tot de raad gewend. De door het be stuur overgelegde lijst van benodigd materiaal tot een bedrag van ongeveer f 6000 moet naar de mening van het college wel als het uiterste worden aan gemerkt. De raad zal in de eerstvolgende ver gadering voorts het bedrag van de exploitatievergoeding over 1967, waar op de besturen van de bijzondere scho len recht hebben, vaststellen. Evenals het bedrag der vergoeding voor vak onderwijs over 1967. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in de ritssluitingenfabriek Yoshida Nederland N.V. op het in dustrieterrein. Er wordt niets ver mist. Het 2e welpenelftal van WZS behaalde in groep B van de Welpencompetitie 't kampioenschap. Op deze foto de trotse kampioen. Leider S. Tippersma, die zich vele jaren verdienstelijk heeft ge maakt voor de welpenafdeling van de witzwarten, kan tevreden zijn over zijn laatste seizoen bij WZS. Naast het 2e behaalde ook het eerste een mooi resul taat. Het werd eervolle tweede in de hoogste afdeling. Het afgelopen weekeinde hebben on bekenden een bezoek gebracht aan de kleedkamers bij ’t Black Boys-terrein. Men wist naar binnen te komen door een ruit kapot te maken. Er worden enkele flesjes limonade vermist. De politie, die de zaak nog in onderzoek heeft vermoedt dat het kinderwerk is. Jarich v. d. Veen, Jaap Mulder en Dirk Talsraa openden de. rij der gla diatoren. Hun tegenstanders Hein Zijl- stra, Gerrit de Jong (bijgeloot voor Paulus Groenendijk) en Bouke Halle- ma slaagden erin een 42 achterstand weg te werken tot 44. De formaties ontliepen elkaar bitter weinig, doch in de slotfase werd Hein Zijlstra er niet zekerder op, zodat de Roordahuizumer Hallema nog de voorbest opslag moest overnemen. Even leek het er op dat de kansen zouden keren maar op 54 en 66 richtte hij iets tekort. Ondanks het feit dat Jan Meijer de wind in de hand had en met zijn perkspelers Klaas van Wieren en Sjoerd Heeringa op pa pier althans een sluitende combinatie vormde, verloren ze van de latere win naars. Veel droeg Jan Tamminga hier toe bij. Hij was zeer perkvast bij de stormachtige wind. De beslissing viel op 52 en 62, toen Klaas van Wie ren het perk miste. Het was aan de Bergumer opslager Pier de Groot te merken, dat hij in enkele weken het kleine balletje niet in handen had gehad. Met Gerrit de Jong en Jelle Kooistra gaven ze in de beginfase Sjouke de Boer, Sikke Sikke- ma en Lammert Breuker aardig partij. Op 22 en 44 nam Sikke Sikkema met een bovenslag een voorsprong en toen Pier daarna het perk miste wees de telegraaf 32 aan. Zonder noe- menswaardige tegenstand drukten De Boer en zijn maten door en ze kregen het laatste bordje zelfs door vier mis sers van Pier op 52 en 60. Velen zagen in Gerrit Okkinga, Daan Scheepstra en Piet Ysbrandy de win naars. Het was een sluitend partuur met een sterke opslag, die met dit weer van beslissende aard zou zijn. Maar Rienk de Groot, Jos van Wieren en Jo hannes Westra trokken zich van deze prognose weinig aan. Het partuur Ok kinga reduceerde wel de achterstand Sjouke de Boer, Sikke Sikkema en Lammert Breuker werden in rekord- tempo door Rienk de Groot, Jos van Wieren en Johannes Westra van het veld geveegd. Na een 50 achterstand zag het er even naar uit dat ze na een 62 puntenvoorsprong alsnog ’n bordje zouden bemachtigen, maar een buiten slag van een onwisse De Boer op 66 verhinderde dat. Jarich van de Veen, Jaap Mulder en Dirk Talsma za ten halverwege de strijd tegen Jan Tamminga, Tamme Velstra en Gerrit v. d. Heide op rozen. Bij 31 en 24 ontnam de keurmeester Tamme een bal wegens overlopen, wat zijn invloed niet miste. Prompt miste Tamme daar na opnieuw en ook het bordje ging verloren, doordat Jaap Mulder de bal voor de kaats keerde. Maar een schoon eerst afgerond met ’n zitbal van een in puike vorm verkerende Tamminga opende nieuwe perspektieven. De stand was twee om een spel. Een prachtige retourslag van Tamme op zes gelijk een dure verkleinde de achterstand tot 43 en het werd twee spel gelijk door een zitbal van Tamminga op 6—4. De laatste hand legde de opslager uit Beers aan dit treffen op 5—4 en 64. Zijn lage bal bleek voor Jaap Mulder onverwerkbaar. Uitslag: 1. gouden manchetknopen Jan Tamminga, Tamme Velstra en Ger rit v. d. Heide; 2. zilveren kandelaars: Rienk de Groot, Jos van Wieren en Jo hannes Westra; 3e en 4e prijs room stellen: 3. S. de Boer, S. Sikkema en L. Breuker; 4. J. v. d. Veen, J. Mulder en D. Talsma. Zondag werd de wedstrijd in Bols- ward de laatste van de agenda afgelast. Dorfderdag hield de ver. van Huis vrouwen haar eerste middag van dit seizoen. Het programma van deze mid dag werd verzorgd door de Cinderella- fabrieken te Borne. Een grote collectie door deze fabriek gemaakte artikelen werd de aanwezige dames getoond. Heel mooi waren de lakens en slopen, tafellakens, servetten, badhanddoeken enz. in wit en diverse kleuren. Werkelijk een lust voor het oog! Op enthousiaste wijze werden door de spreker alle goede eigenschap pen van deze textiel naar voren ge bracht en vertelde hij bijzonderheden over fabricage, kwaliteit, maten en prijzen. Na de pauze toonde de heer Ganze boom, prachtige dia’s van de Cinde- rella-fabriek, waarin o.a. het hele pro- duktieproces vanaf de ruwe baal ka toen tot het eindprodukt te volgen was. Tot slot van deze geslaagde middag werden onder de aanwezige dames en kele van de getoonde artikelen ver loot. Een aantal raadsleden achtte de com missie min of meer overbodig. De bur gemeester beloofde toen de raad nader te zullen informeren omtrent de in houd van de verordening op grond waarvan de commissie in het leven is geroepen. Het blijkt dat de commissie niet bij de wet is Voorgeschreven zo lang het gaat om een normale toewijzing van woningen, doch wél wanneer het komt tot vordering van woonruimte. Het is dus mogelijk dat het college de toe wijzing van woningen zelf regelt en alleen bij vordering advies van de commissie vraagt. Daar de Woonruimtewet 1947 ver moedelijk z’n langste tijd heeft gehad, menen b. en w. dat het prematuur zou zijn om thans de commissie uit te scha kelen voor wat de normale toewijzing betreft. Daar komt bij dat de commissie naar de mening van b. en w. zeer ver dienstelijk werk heeft verricht. Boven dien heeft de bevolking op deze manier inspraak gehad in een gevoelige aan gelegenheid als de verdeling van een te krappe woonruimte. Het college deelt mee. dat de commissie, die een maal in de drie weken vergadert, ge middeld per vergadering (over het af gelopen jaar) nog advies uitbrengt over 10 a 11 gevallen. Voor een gedeelte van het gebied, gelegen tussen de Westersingel,, de Willemstraat en de Sophiastraat, nl. dat waar thans de Frittemahovenstra- ten zijn gelegen, wordt een bestem mingsplan voorbereid. Gedurende maximaal één jaar voor dat met de procedure wordt begonnen, als er daarna een ontwerp van een plan ter inzage ligt en tijdens de duur van de vaststellingsprocedure kan het gemeentebestuur beslissingen omtrent aanvragen voor bouwvergunning aan houden. De gemeenteraad heeft nl. een voorbereidingsbesluit genomen, dat het mogelijk maakt ongewenste bebouwing te weren. In de laatste raadsvergadering van Wymbritseradeel werd het voorstel tot herbenoeming van de leden van de adviescommissie woonruimtewet 1947 aangehouden. Thans krijgt de raad op nieuw een voorstel van b. en w. om de leden toch maar weer voor een jaar te benoemen. Zaterdag hield de chr. wandelsport- vereniging „Sneek" voor de eerste maal de Sneker Zeilwandeltocht. Deze „zeil tocht" vond onder minder gunstige weersomstandigheden plaats, zodat vele wandelaars vanwege het weer thuisbleven. Ondanks dit alles ver schenen er toch nog ruim 150 wande laars aan de start, wat voor deze eerste keer zeer bevredigend is te noemen. De te lopen afstanden waren: 25, 18, 12 en 8 km, waarvan de 12 km-afstand de meeste wandelaars trok. Op alle af standen waren ook groepen ingeschre ven, behalve de 25 km, waar alleen individuele wandelaars aan mee deden. O.N.S. WELPEN KAMPIOEN Zater dag kwamen de spelers van het eerste welpen elftal van ONS nog éénmaal bijeen. In het Sportpark aan de Leeu- warderweg werd nadat de kampioens- foto was gemaakt, de wisselbeker uit gereikt aan de beste welpenspeler van het afgelopen seizoen. Winnaar werd aanvoerder Bert Seinen die de meeste punten had vergaard. Op de tweede plaats kwam, met slechts één punt minder, Tom Harkema, die echter vol gend jaar nog in de welpen speelt en dan mag trachten de beker te ver overen. Zo werd dan het welpenseizoen be sloten, een seizoen met als hoogtepun ten: de finale van de „Friesland-Cup", de wedstrijd tegen Ajax en het kampi oenschap in de competitie. Foto: het kampioenselftal met de lei ders Sinnema (l) en De Groot Boer- sma (r). Op het kruispunt van de verbindings weg met Nijland en rijksweg 43 botsten zaterdag twee auto’s tegen elkaar en op het punt waar die verbindingsweg in Nijland uitkomt op de oude weg Sneek- Bolsward reed gistermiddag een auto een bromfietser omver. Bij dit laatste ongeval werd de duo- passagier van de bromfietser, zekere Th. N. uit Scharsterbrug, gewond. Hij heeft vermoedelijk een lichte hersen schudding. De bromfiets werd bescha digd. De bromfietser kwam uit de rich ting Bolsward op de oude weg. De auto, bestuurd door H.W. uit Hichtum, van de verbindingsweg. W. stopte eerst wel, maar zag bij het wegrijden de bromfiets te laat aankomen. De brom fietser had voorrang. Het ongeval, dat zaterdagmiddag om streeks kwart over twaalf plaatsvond, had alleen materiële schade tot gevolg. Dit gebeurde doordat G.H.G. uit Nij land met zijn auto geen voorrang ver leende aan de op de rijksweg rijdende automobilist G.Z. uit Enschede. De auto van G. werd in de flank gegre pen. Gelukkig reden beide auto’s niet snel. tot 32, doordat Westra op 6 gelijk kwaad uitsloeg, maar doordat Scheep stra’s verrichtingen in de krite niet denderend waren nam de Berlikumer onderwijzer Okkinga zelf deze plaats voor zijn rekening. Meer dan een 43 stand leverde dit niet op. De beide ontbrekende bordjes kwamen zonder tegenpunten aan de hang. Op 53 en 60 wist Okkinga geen raad met de snelle lage bal van Rienk de Groot. TWEEDE OMLOOP Het partuur Rienk de Groot, Jos van Wieren en Johannes Westra had in de voorgaande twee omlopen een betere indruk achtergelaten dan hun rivalen Jan Tamminga, Tamme Velstra en Ger rit v. d. Heide. Natuurlijk had het drie tal De Groot ook kwetsbare plekken en dat die van het begin af werden onder kend door de tegenstanders pleit voor hun taktisch inzicht. Zo moest de tweede opslag van Westra en de wel eens beter kaatsende Jos van Wieren in het voorperk zoveel moge lijk worden uitgebuit. En dat geschied de ook. Verder opereerde het perk van het trio Tamminga in de sterkste op stelling, doordat Tamme Velstra ach terin stond en de Harlinger v. d. Heide voorin. Het eerste bordje was voor De Groot c.s. De formatie Tamminga en zijn maten liepen daarna geflatteerd uit tot 31 door een bovenslag van Velstra op 62 en omdat ze tot twee maal toe op zes gelijk aan het langste eind trokken. Beslissend was de mees terlijke zitbal op 31 en 66 van Jan Tamminga. Zijn lage snelle opslagtref- fer voorin werd onvoldoende verwerkt door Jos van Wieren, wat meteen het sein werd dat Rienk de perkplaats in nam. Doch het was te laat. Tamme leg de met een beste tusseninse op 44 de basis voor de vijf eersten, die Tam minga door een zitbal veilig stelde. Nu geloofde het trio De Groot niet meer in zijn kansen en op 51 en 62 blok keerde de attente Tamme Velstra de bal voor de kaats en kwam zijn par tuur in het bezit van de gouden man chetknopen. 11 De C.P.B, is donderdag weer gestart met zijn winferprogramma. Een goed gevulde zaal luisterde naar het ope ningswoord van de presidente, mevr. Gerbrandy-de Boer, die een beknopt overzicht gaf over het lief en leed van de C.P.B.-leden in de afgelopen zomer Ook belangrijke zaken in het wereld gebeuren werden gememoreerd. Hoe moeilijk het schijnt, als zorg, angst, pijn en verdriet in ons leven zijn, we moeten trachten vast te houden aan het woord van David: „Mijn tijden zijn in Uw hand”. Dat er mensen zijn voor wie geloof en geloofsvrijheid het enig belang rijke is. vertelde ds. Postma uit Warns. Ds. Postma, die letterlijk op aarde geen blijvende woonplaats heeft (hij is nl. vijftig keer verhuisd) heeft 10 jaar als zendeling gewerkt in Paraguay. Een grote groep opgejaagde doopsgezinden, meest afkomstig uit de Oekraïne, waar zij als boeren gewoond hadden, stichtte na de oorlog een nederzetting in Para guay. Deze mensen, van wie 48% van de kinderen geen vader meer had, heb ben zich door ontzaggelijk hard te werken hier een nieuw bestaan opge bouwd, met zeer geringe middelen. Per 2 gezinnen kreeg men van de staat 1 bijl toegewezen per 5 gezinnen een trekzaag. Tot de eerste oogst ontving men enig maandgeld, daarna werd er gerekend dat men zich zelf verzorgen kon. Angst, armoede en veel gevaren hebben deze kolonisten doorstaan. Ds. Postma vertelde aan de hand van dia’s over het langzaam beter worden de bestaan van deze broederschap. Mensen die alles moesten missen, maar voor wie het belangrijkste, het geloofs- idealisme, hun geloofsvrijheid, hun ker ken, hun scholen, het éne levensdoel was. Door hun rotsvast geloof hebben zij kracht ontvangen om in Paraguay aan hun nieuwe toekomst te werken. Een toekomst die nu naar het schijnt beter gaat worden. Ds. Postma besloot tweede de nood, de derde ’t brood”. De presidente sprak een woord van dank, met de woorden „in een nieuw land waarna ds. Postma de bijeenkomst vindt de eerste generatie de dood, de sloot. Donderdagavond hield de sport vereniging OTIB te Nijland in „Het Wapen van Wymbritseradeel” haar jaarlijkse ledenvergadering. In eerste instantie was er voor deze vergadering weinig belangstelling, maar dat viel (ondanks voetbal op de teevee) later toch nog mee. Tegen half negen open de de voorzitter, de heer A. J. de Vries, de bijeenkomst met een woord van welkom. De heer De Vries, die voor de eerste maal de hamer hanteerde, bracht daar na zijn gedachten en visies over het verschijnsel sportvereniging naar vo ren. In deze tijd van passieve t.v.- thuis-recreatie noemde hij het verheu gend, dat er nog steeds veel belang stelling voor actieve sportbeoefening is. Hij meende echter dat de leden in de vereniging niet enkel voor de sport actief moeten zijn, maar ook voor orga nisatorische en andere kanten. Hierna las de heer Sj. Zwerver de notulen en het jaarverslag voor, waar uit een optimistisch geluid naar voren kwam. De secretaris van OTIB, de heer Tj. Koopmans, somde de inkomsten f 9068,82 en de uitgaven f 8491,97 op. Hetgeen resulteerde in een batig saldo van f 576,85. Voor de kascommissie bracht mevrouw Kramer verslag uit. In orde bevonden. Een nieuwe kascom missie werd benoemd. Ook de toto bracht weer veel geld in het vereni- gingslaatje. De heer Sj. W. de Boer meldde een batig saldo van f 833,42, waarna hij de heer Z. Huitema dank zei voor de medewerking. Wat de zaken aangaande het kam peerterrein betrof werd verslag uitge bracht door de heer H. Sieperda. De ontvangsten bedroegen f 1039,72, de uitgaven f 395,30 en het batig saldo f 644,42. De inbreng van de kampeer ders bedroeg dit seizoen f 448,Er waren driehonderd gasten, van wie het grootste deel buitenlanders. Voor de schoonmaak van het kleedhok werd besloten geen vaste kracht aan te stel len. De heer L. Breeuwsma en me vrouw Breeuwsma beloofden dit werk wel te kunnen klaren. Voorzitter De Vries zei het te be treuren dat de camping-commissie zo inactief is. Tenslotte werden de volgende aan delen a f 25,uitgeloot: de nummers 11-76 en 90-111. Tijdens de rondvraag bracht de heer Tj. Koopmans de kwes tie van het geringe aantal gymnastiek- leden naar voren. Er moeten echt meer komen. Besloten werd de kleding voor de voetballers te bestellen. En naar aanleiding van vragen over de verze kering voor de gehuwde gymnastiek- doende dames zal nader op dit vraag stuk worden ingegaan. Ook werd het reglement nog aan de orde gesteld. Dinsdag 24 september Sigaren- en Pijp- rookwedstrijd om het kampioenschap van Friesland in Rest. „De Poort van Cleef”, Marktstraat Sneek. Or ganisator Henk Stuurop. Woensdag 25 september Kontaktdag Slumps Speciaalzaak, Oude Koemarkt van .2-4 en 7.30-9 uur. Donderdag 26 september Concert op het kerkorgel van de Ned. Herv. Kerk te IJlst door Piet Post, orgel, m.m.v. Aerde Kuiper, bariton. Aan vang 8 uur. Zaterdag 28 september Sluitingswed- strijd Kon. Zeilver. „Sneek”. Eerste start ’s middags 2 uur. Zondag 29 september Sluitingswed- strijd SZC. Eerste start ’s middags 1 uur. Maandag 30 september Comité Kamer- muziekvrienden. Stadhuisconcert in de grote raadzaal. Jane Rammen t, viool; Bela Santa, violoncello; Harrie Schram, piano. Aanvang 8 uur. om via het Paviljoen en de oude Groe ne Dijk weer naar Sneek terug te ke ren. De 25 km liep via het Paviljoen naar Goënga en Scharnegoutum; hier na moest men naar Tirns, Tjalhuizum, IJsbrechtum en zo weer naar Sneek. Voor alle afstanden vond een gezellige finish plaats in café Reen aan de Vee markt. De lopers van de 25-km-mars kwamen in stromende regen binnen. Hetgeen de stemming echter niet drukte. De uitslag van de groepen was als volgt: 18 km: le prijs senioren: w.v. „Blier Fuort”, Berlikum, uitmuntend. 12 km: le prijs: C.N.S.-school „Klaver Trije”, Oudega (W.) klasse zeer goed; 2e prijs: Kennedygroep 1, Sneek, klas se zeer goed; 3e prijs „Klaver Trije” 1, goed; 4e prijs: Kennedygroep 2, klasse goed; 5e prijs: Th. van Aquinoschool, Sneek, voldoende. 8 km: le prijs: c.w.s.v. „Sneek” 2, klasse goed; 2e prijs c.w.s.v. „Sneek” 3 goed. De wisselprijs voor de senioren werd gewonnen door de w.v. „Blier Fuort”, Berlikum, en voor de junioren door de c.n.s.-school „Klaver Trije” uit Oude ga (W.). De jongste deelneemster was de 4- jarige H. Kruis uit de De Bourbon- straat 5. Zij kreeg een fraaie plaquette. De verstwegkomende deelnemer was de heer J. Kooiman uit Dokkum. Ook hij kreeg een extra plaquette aangeboden. De marsen werden georganiseerd onder auspiciën van de Nederlandse Christelijke Wandelsport Bond. De jury bestond uit de heren H. Dijkstra, F. Fennema en L. v. d. Zee. Het bestuur van de c.w.s.v. „Sneek” kan op een ge slaagde zeilwandeltocht terugzien. Het hoopt dan ook deze tocht ieder jaar te organiseren en er een sportief evene ment van te maken. Het bestuur zit nog vol plannen. Op 16 november hoopt men namelijk nog een herfst- wandeltocht te organiseren over de af standen 5, 8 en 12 km. 0

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1