mensen in Honderdtal bewogen’ Ichthuskerk G. Osinga (TGP) thans rayonvoorzitter I I IJLST W Y M BRITS E R A DE EL en van drijfhout; nieuwsblad Vier geslachten, waarvan één in IJlst Officieel Orgaan BIJZONDER KERKCONCERT de gemeenten SNEEK, Duitsers hadden vreemd nachtelijk avontuur AGENDA^] Twee succesvolle avonden in IJlst met „Skip sunder roer” Zr 123e jaargang nr 81 Maandag 7 oktober 1968 A tki Sneeltar Nmtwsblad 'n Steenuiltje: nog slechts in Noord-Friesland? Opnieuw fraaie successen voor TGI' Kapelaan Schoenmakers is er, pastoor Feijen neemt zondag afscheid Vragen in Kamer over Zuidelijke Rondweg Sneek Najaarsvergadering rayon Sneek KNGV Muziek uit de Pruikentijd op zondag 13 oktober Korte agenda voor raad Wymbritseradeel •m aecsmbtneerde uHaav* v«n NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT Oecumenische discussies over wereldproblemen Insluipers met nylonkousen Sneker Plattelandsvrouwen openden winterseizoen - '4 1 SNEEKER NIEUWSBLAD G. Bosch. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f4, per half jaar. Per post f 6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS vantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 OORLOG Uit dit interview bleek duidelijk hoe nauw het een en ander met elkaar samenhangt. De specialist op het ge bied van oorlog en vrede, de heer Tromp, poneerde de stelling, dat oorlog mensenwerk is. Dus kan het worden voorkomen. Ds. De Pree, de pacifist uit Hinfleloopen, meende dat men het bij belse woord „bekering” in onze tijd •wel zou kunnen vertalen met „revolu tie”. Maar de mens zit ook gevangen in de structuur van de maatschappij waartoe hij behoort, meende de pater in het gezelschap. De heer Reckman, die een boekje heeft geschreven over de wereldhandelsconferentie in New Delhi, haakte daarop in en vond dat men de „achillespees” van de maat schappijstructuur moet zien te vinden om deze structuur te kunnen verande ren. ongelijkheid van beloning tussen man nen en vrouwen op te heffen. De kerken zullen de discussie moe ten bevorderen. Sommigen stonden zelfs discussie in de kerk voor. Zo werd de verbinding gelegd met de oe cumene; het is duidelijk dat de kerken dit alles niet gescheiden kunnen doen. De oecumenische dag werd besloten met een gezamenlijke agapèviering. DRUK UITOEFENEN De vraagstukken van oorlog en vre de werden diepgaand besproken. Ge tracht werd tot een concrete suggestie te komen; er wordt immers zo vaak vrijblijvend over gepraat. De conclusie van deze sectie luidt: We zijn niet mach teloos. Maar we zouden moeten begin nen met kritisch na te denken over onze eigen standpunten. Op allerlei manieren is het mogelijk druk uit te oefenen op de mensen die ’t voor het zeggen hebben. Zo kun je meehelpen beslissingen in een bepaalde richting te sturen. De derde sectie kwam tot de slot som dat we als Nederlanders meehel pen de status quo, en daarmee be staand onrecht, in stand te houden. We zullen iets moeten doen. En dat begint in de directe omgeving, b.v. door de In de Tweede Kamer zijn vragen ge steld over de plannen met betrekking tot de Zuidelijke Rondweg om Sneek. De VVD-er mr. E. H. Koning heeft minister Bakker van Verkeer en Wa terstaat herinnerd aan zijn belofte, dat er voortaan in vierbaanswegen geen gelijkvloerse kruisingen zullen wor den gemaakt. Maar volgens de plannen zou de toekomstige rondweg de Lem merweg gelijkvloers kruisen, evenals de weg paar IJlst en de spoorlijn, met een lage brug over de Geeuw. Het Kamerlid heeft vorige week de minister schriftelijk verzocht de plan nen zo te veranderen dat er geen ge lijkvloerse kruisingen en evenmin een spoorwegovergang, en lage brug in de rondweg zullen voorkomen. De Sneker roomskatholieken hebben gisteren kennisgemaakt met de nieuwe kapelaan. Het is de 48-jarige J. Schoenmakers, die afkomstig is uit Noord-Brabant. Hij volgt kapelaan G. J. Feijen op, die is benoemd tot pastoor te Delfzijl. Zondag a.s. is er een af scheidsbijeenkomst in hotel Hanen burg. Ieder die dat wil kan de heer Feijen, die ook buiten zijn parochie zeer gewaardeerd wordt om zijn oecu menische gezindheid, de hand ten af scheid drukken. De nieuwe pastoor van Delfzijl zal op 18 oktober worden ge ïnstalleerd. AGRESSIE Als een der oorzaken voor conflic ten werd de agressie in de mens ge noemd. Volgens de heer Tromp vaak een gevolg van frustraties. Maar ook een cultuurproduct, want er zijn be volkingsgroepen gevonden die nimmer agressie hebben gekend. Over de ont wikkelingshulp werd door ds. De Pree opgemerkt, dat de acties en collecten ook een negatief effect hebben: ze ge ven ons het gevoel dat we er iets aan dogn. Maar ’t is volstrekt onvoldoende wat wij doen. Vaak staan de politieke structuren de hervorming van de eco nomische structuren in de weg. Eerst zullen de verhoudingen moeten veran deren, dan pas kan er werkelijke hulp worden geboden. De heer Reckman noemde als moge lijkheid om concreet wat te doen op dit ogenblik: een telegram aan de Neder landse deelnemers aan de Olympische Spelen in Mexico sturen met het ver- Voor een groot aantal afgevaardigden uit de aangesloten verenigingen van het rayon Sneek van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek-Verbond heeft mevr. D. Schaap-Bosscha te Workum zaterdagmiddag haar functie van voor zitster overgedragen aan de heer G. Osinga te Sneek. Vorig jaar was door haar te kennen gegeven dat zij zich qm privéredenen uit het rayonwerk wilde terugtrekken, maar bij gebrek aan kandidaten had zij toen haar benoeming opnieuw aange nomen. De commissie was er nu echter in geslaagd een tweetal kandidaten voor deze functie te vinden, waardoor aan de reeds lang gekoesterde wens van mevr. Schaap kon worden voldaan. Namens de rayoncommissie werden haar door de heer H. Scheltema woor den van dank gebracht voor het vele werk dat zij in een twintigtal jaren voor de gymnastiekbeoefening in ray- onverband had gedaan. Als blijk van waardering werd haar door de geza menlijke verenigingen een bloemstuk aangeboden. Na de pauze werd o.m. het program ma voor het komende winterseizoen besproken. Evenals vorige jaren ligt ’t in de bedoeling van de rayoncommissie ook dit jaar weer een drietal cursussen voor de jeugd van het K.N.G.V. te or ganiseren. Voorts wil men in de naaste toekomst een filmvoorlichtingsbijeen- komst organiseren voor leiders(sters) en juryleden van het rayon over het houden en beoordelen van vaardig- heidsproeven. Voor medio maart 1969 staan er de jaarlijkse rayonwedstrijden voor meis jes en de derdegraads-wedstrijd voor dames en heren op het programma, met als sluitstuk in de voorzomer een ray- onbetoging. Voor deze rayonbetoging heeft zich als organiserende gastvrouw gemeld de vereniging Lycurgus-Wil helmina te Bolsward en wel in verband met het 90-jarig bestaan van die ver eniging, dat men daar volgend jaar hoopt te vieren. Na een geanimeerde rondvraag en een woord van dank voor de grote op komst werd de vergadering door mevr. Schaap gesloten. Mevr. Antje v. d. M eer-Sloter dijk, 73 jaar, wonende te Hallum; mevr. Jantje Jellema-v. d. Meer, 51 jaar, wonende te IJlst; mevr. Antje Westerdijk-Jel- lema, 27 jaar, wonende te Den Helder; en Janna Westerdijk, 8 maanden oud, wonende te Den Helder. i Vroeger, vóór de laatste wereldoor log, was het korte grappige steenuiltje (stienültsje, waerültsje) op de meeste plaatsen in "Friesland een gewone ver schijning. In boerderijen vooral broed den ze. Te Foudgum broedde in 1952 een paartje in een eendekorf. Volgens de literatuur broeden ze in holten van bomen, in muurgaten, speciale nest kasten en soms in konijneholen. Nest- materiaal of ruigte wordt niet aange bracht. De oude vogels zijn standvogels; die blijven dus het hele jaar in de zelfde buurt. Maar de jongen en dit is logisch zwerven eerst nog wat rond. Zoals gezegd, vroeger kwamen ze overal voor. Als we dan de Bildtkant uitgingen, keken we de boerderijen af of er soms eentje op de naald zat of zich op het rietdak in de morgenzon koesterde. Dat is ongeveer verleden tijd geworden, want sinds de strenge win ters van 1939/40 en 1940/41 zijn ze zeldzaam geworden en op vele plaatsen geheel verdwenen. Om enkele berich ten te noemen: Tjerkgaast: sinds winter 1939/40 vér- dwenen; Akkrum: ze zijn er niet meer (1942); Oosterlittens: sinds een paar jaar geen meer (1942); Wommels: vroe ger tamelijk veel, nu niet meer (1950); Gorredijk: de laatste jaren niet meer gezien (1951); Goïngarijp: sinds 1941 totaal verdwenen. Vooral het steenuiltje blijkt niet steeds bestand te zijn tegen strenge vorst, des te minder als er dan ook nóg een pak sneeuw ligt. Ook in de beruchte strenge winter van 1929 stier ven vele. En in de laatste strenge win ter van 1962 op 1963 zijn er weer ver scheidene omgekomen. Het is opvallend dat boven de lijn Harlingen-Leeuwarden-Buitenpost nog steeds steenuiltjes zijn. Ten zuiden daarvan komen ze bijna of helemaal niet meer voor. Vooral in de bouw- streken handhaven ze zich nog enigs zins. We wachten weer gaarne berichten af waar ze nog zijn en waar ze nog gebroed hebben. Ook graag van vroe gere jaren. Het tamboerkorps van „TGP” is za terdag weer naar een concours ge weest en wel naar Siddeburen. Het Korps, dat nog niet zo lang bestaat, boekte opnieuw fraaie successen. Aan het concours werd door 42 korpsen deelgenomen, waaronder 16 Duitse. In het défilé van alle korpsen behaalde TGP een vierde prijs. De instrukteur Hans Bergijk vond dit een vooruitgang vergeleken bij het con cours van Nieuw Amsterdam. In de jeugdafdeling kreeg het Sneker korps de hoogste eer en het was op één na het beste korps van het hele concours. TGP kwam anderhalve punt tekort. De heer Bergijk won de instructieprijs. De jury bestond uit vier man, t.w. de heren Egberts en Smits uit Assen, de heer Boer uit Apeldoorn en de heer Van Wakeren uit Deventer. Deze he ren zijn allen militaire instructeurs. De liefhebbers van kerk- en kamer muziek wacht weer een bijzonder eve nement op zondag 13 oktober, ’s avonds 8 uur in de Rooms-Katholieke Kerk aan de Singel te Sneek. Mede werking wordt verleend door het Fries barok consort, o.l.v. Hasso van der Westen, de altzangeres Adri Hui zinga en dc clavecinist Gerben Berg- stra. De zangeres brengt religieuze liede ren van Georg Friedrich Handel („Where ’er you walk”) en Henry Purcell (de „Evening Hymn”), bene vens twee curieuze psalmen van de 17de-eeuwse Nederlandse dichter-com- ponist-geleerde-diplomaat Constantijn Huygens (1596-1687), uit de verzame ling „Pathodia sacra et profana” (ge drukt in Parijs, 1647). Illustraties van de enorme veelzijdigheid die Huygens in zijn lang leven ten toon spreidde. Het Fries Barok Consort bestaat uit een tiental leden van het „Frysk Or kest” en is onlangs gevormd ten einde een muzikaal genre te vertegenwoor digen, dat tot dusver in het Friese mu ziekleven te weinig aan bod kwam: de 18de eeeuwse barokmuziek, elders reeds beroemd geworden door het werk van „I Musici”, „Benedetto Marcello” enz. Het ensemble speelt een symfonie van de Londense componist William Boyce (1710-1779), twee Concerti Grossi, nl. van Francesco Geminiani (1680-1762) en Arcangelo Corelli (1653-1713), bei de Italiaanse meesters. Tot besluit wordt uitgevoerd hét vermaarde Di vertimento nr. 1 (K.V. 136) van W. A. Mozart. Het concert wordt georganiseerd door de twee comité’s Sneker kerkconcerten en kamermuziekvrienden gezamenlijk. Juist om deze samenwerking rekent men op een grote publieke belang stelling. Het concert is het eerste van dit sezoen in de serie „Een Uur Kerk muziek” en het tweede in de Kamer - muziekserie. De raad van Wymbritseradeel moet, zoals wij donderdag al schreven, a.s. donderdag vroeg uit de veren. De raadsvergadering begint dan ’s mor gens 8 uur, waarna in verband met de begroting 1969 een inspectietocht door de gemeente wordt gemaakt. De agenda telt 8 punten. Er wordt een besluit van de raad gevraagd ter vaststelling van de vergoedingen inge volge de Kleuteronderwijswet over het jaar 1967, Vervolgens ligt er een ver zoek van het bestuur van de gerefor meerde school te Oppenhuizen. Dit ver zoekt medewerking (ingevolge art. 72 der LO-wet 1920) voor het treffen van maatregelen voor de verbetering van de verwarming van het schoolgebouw. Mej. L. Walinga te Oudega, nr. 101, heeft te kennen gegeven van de ge meente een perceeltje bouwterrein te willen aankopen. Het gaat hier om een restant-hoekperceel nabij het terrein van de voormalige zuivelfabriek, ter grootte van ca. 340 m2. B. en w. hebben geen bezwaar tegen de verkoop. Voorgesteld wordt om de binnenkort vrijkomende woning Heeg 310 (aan stonds De Skatting 65) aan te kopen. B. en w. hebben met de eigenares mevr. I. Wiersma-van Wijk overeen stemming bereikt over de prijs. Het be zit van deze woning is voor de ge meente van betekenis i.v.m. een door braak voor een nieuw aan te leggen verbindingsstraat van De Skatting naar de oostelijk daarvan geplande dorps- uitbreiding. Voorlopig zal de woning evenwel nog niet worden afgebroken. Ongeveer honderd mensen hebben afgelopen zaterdag haast een hele dag van ’s morgens ongeveer 10 tot ’s avonds 6 uur besteed aan het samen den ken en spreken over belangrijke vraagstukken. Ze deden dat in de hervormde Ichthuskerk, waar een z.g. oecumenische contactdag voor het Noorden werd gehouden. Het thema was „Mensen in beweging”. Aan het slot kwam men tot een aantal conclusies, zoals: a. Alleen een verandering van de huidige poli tieke constellatie kan de kloof tussen rijke en arme landen verkleinen; b. Als „gewone mensen behoeven we ons niet geheel machteloos te voelen in kwes ties van oorlog en vrede; 3. De sociale revolutie begint in de directe omge ving. Deze contactdag was georganiseerd door de Interkerkelijke werkgroep Sneek, de Sjaloomgroep Friesland en de Sjaloomgroep Odijk. Uit deze laat ste plaats had ook een kleine groep de reis naar Sneek gemaakt. Voor de rest kwamen de deelnemers uit heel Fries land en zelfs daarbuiten. Ze behoorden tot diverse kerken. Er is de laatste tijd een zekere stil stand in het werk van de IKW, ver telde voorzitter S. Zeilstra in zijn ope ningswoord. De onderwerpen zijn vol gens hem wat doodgepraat. Hier werd een mogelijkheid gegeven om nieuwe ideeën op te doen en uit te wisselen. Contacten konden worden gelegd of vernieuwd. Elders worden regelmatig van dit soort dagen gehouden, maar in het Noorden gebeurt dat minder vaak. De deelnemers kregen vervolgens ’n half uurtje zangles van de heer L. v. d. Meer, door de week onderwijzer. Er werden liederen geleerd uit het oecu menisch liedboek „Zo lang er mensen zijn”. Twee discussieleiders, drs. J. Pronk uit Krimpen a.d. Lek en drs. A. W. Keune uit Tilburg, waren nog niet gearriveerd. Hun plaatsen werden zo lang ingenomen door pater Achterberg en ds. W. A. de Pree. Samen met drs. H. Tromp uit Groningen en de heer P. Reckman uit Odijk vormden zij een vierschaar, die een aantal vragen kreeg te beantwoorden, gesteld door ds. S. J. Bijleveld uit Kortehemmen. Dit on derdeel was aangekondigd als inter view. Men zegt wel eens, dat een zaak die bij wil blijven om de zoveel jaar moet verbouwen. Er wordt dan meestal een grote houten schutting voor het pand geplaatst, waarachter zich de metamorfose afspeelt, Een lelijk gezicht zo’n schuttin’’. Maar dat hoeft niet per sé. Een dergelijke oppervlakte leent zich uitstekend voor wandschilderingen. En natuurlijk voor reclame. Donderdag middag werd op deze manier de schutting voor de zaak van Tjallema met man en macht beschilderd. Een fleurige versiering voor de Suupmarkt. In de nacht van donderdag op vrij dag hebben drie Duitsers, die in onze stad een jacht hadden gehuurd, een vreemd avontuur beleefd. Voor twee Snekers heeft dit avontuur een pro- ces-verbaal tot gevolg. De Duitsers, Terweide, Bennink en Sauret uit Bocholt, hadden bij Vijn Yachtcharters in de nieuwe jachthaven een jacht gehuurd, de „Franciska”. Ze maakten daarmee een tocht over de Friese meren. Donderdag was het de laatste dag van hun korte „Urlaub”. ’s Avonds laat arriveerden ze via de Woudvaart in Sneek. Daar aangeko men bleek er niets anders op te zitten dan de boot aan de Woudvaartskade af te meren en hier de nacht door te brengen. Voor ze gingen slapen maak ten de drie mannen nog een wande ling door de stad. Om half één onge veer keerden ze terug bij hun boot. Tot hun verbazing ontdekten zij dat er vreemden aan boord waren. Voor zichtig naderden ze en zagen twee mannen. Maar die bespeurden ook on raad en wilden zich uit de voeten ma ken. De een sprong in het water en zwom naar de overkant. De andere bleef niets over dan zich in het 9 meter lange en ruim 3 meter brede vaartuig schuil te houden. De Duitsers waar schuwden omwonenden, die op hun beurt de politie alarmeerden. In de boot werden stukken van ny lonkousen gevonden, kennelijk bedoeld als maskers. De bandrecorder bleek reeds losgehaald; waarschijnlijk wil den de insluipers die meenemen. De heer Terweide nam nog een foto, met blitzlicht. De mannen hebben dan straks thuis een bewijs van het vreem de avontuur, dat hun in Sneek óver kwam. „En we hadden nog wel zo’n mooie trip. De mensen zijn zo vriende lijk”, vertelde hij. De politie heeft zich over de inslui per ontfermd. Het bleek de 18-jarige H.W. te zijn. De volgende dag werd ook de nachtelijke zwemmer aange houden: de 20-jarige J.D. Beiden heb ben een proces-verbaal gekregen en werden daarna weer op vrije voeten gesteld. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afd. Sneek en Omstreken hield haar eerste bijeenkomst in het winterseizoen. De presidente opende de vergadering met een kleine welkomst- rede en heette allen, in het bijzonder de spreekster van deze middag, mevr. Anna Porte van harte welkom. Voor de te houden cursussen in het winter seizoen bestaat veel belangstelling, vooral voor de huisvrouwengymnas- tiek, welke geleid zal worden door het eigen lid mevrouvz De Boer-Postma. Hierna was het woord aan de spreek ster. Zij had vele mooie eigen ont werpen en -gemaakte handwerken meegebracht. Daaruit bleek de veel zijdigheid van. mevr. Porte. Van de ge legenheid tot‘vragenstellen werd ruim gebruik gemaakt. Men kreeg ’n inzicht in de moderne borduur- en schilder kunst. De présidente herinnerde nog eens aan de plakboeken wedstrijd en dankte de spreekster hartelijk voor haar uiteenzetting. zoek om terug te komen. Uit solidari teit met de studenten die betogen te gen de armoede van de Mexicaanse bevolking. Niet allen waren voor dit telegram, maar aan het slot werd toch besloten het te versturen. TEGENSTELLINGEN Er werd gewezen op de „competi tieve waarden” in de maatschappij; groepen die tegenstellingen vormen (een soort competitie spelen). De heer Tromp vond deze nog belangrijker dan de verschillen tussen de bevolkingen; nationalisme is uit de tijd. Ds. De Pree dacht zelfs dat op basis vqn een econo mische maatschappij-analyse het moge lijk is dat christenen en communisten elkaar vinden. Maar in de eerste plaats gaat het om solidariteit met de ver drukten. Opgemerkt werd dat er in ons land nog zoveel conservatisme is. Onze be langen zijn evenwel verstrengeld met die van andere landen. Christenen zul len er, zoals eens Abraham, weer meer op uit moeten trekken, de wereld in, een onbekende toekomst tegemoet. DISCUSSIE IN SECTIES De deelnemers gingen na de lunch pauze discussiëren in secties over: a. verhouding Noord-Zuid, b. oorlog en vrede, c. sociale revolutie. In een ple naire vergadering werden de conclu sies van de secties bekendgemaakt. Al lereerst zal de structuur van de maat schappij moeten veranderen. Als con sument kun je invloed uitoefenen, b.v. in de kwestie van de rietsuiker. Deze suiker wordt door sommige arme lan den voor lage prijs geëxporteerd, maar er moet zoveel invoerrecht op worden betaald, dat er geen sprake meer kan zijn van concurrentie met de eigen bietsuiker. Multilaterale hulp (meer landen hel pen één land) verdient de voorkeur boven bilaterale hulp (een land helpt één land). Voorlichting is belangrijk. Gewezen werd op het belang van bet onderwijs. Maar men mag niet gene raliseren, want tussen de ontwikke lingslanden onderling bestaan grote verschillen. Ieder land kan prioriteiten aanwijzen. Vrijdag- en zaterdagavond werd, beide keren in ’t Mienskipshüs te IJlst, het voor IJlst geschreven stuk ,,Skip sünder roer” opnieuw opgevoerd. De première werd gehouden tijdens de 700-jaar-stadsf eesten. De inhoud van het stuk mogen we, gezien de reeds verschenen publikaties. voor bekend houden. Het stuk is de moeite waard om één en andermaal te bewonderen. De opvoerende groep, on der leiding van Lammert Popma, is het eveneens waard om nogmaals naar te zien en te luisteren. Het was beide avonden muisstil tijdens het spel; dat zegt al direct wat over de ontvangst bij het publiek. Dat de heer P. Terpstra dit stuk van en over en aan IJlst heeft geschreven, daar kunnen we als bewoners alleen maar dankbaar voor zijn. Welke Ulster kende de historie van Rix Heyne? Wie nu de doopsgezinde kerk binnengaat en daar in het voorportaal deze naam. die daar in een omlijsting hangt leest, weet direct veel. Weet ook dat de doopsgezinde gemeente in haar geloof stoelt op een geloof van o.a. een vrouw, die haar leven gaf voor vrijheid en recht in de persoonlijke ge loofsbeleving. Dat moet ieder anders denkende op het gebied van de religie tot waardering brengen. Onwillekeurig komen er vragen naar boven bij het beluisteren van een dergelijk historisch toneelstuk. Als men geconfronteerd wordt met wat er in die geloofsstrijd doorgemaakt moest worden, hoe martelingen van verschil lende aard werden toegepast met in het vooruitzicht een niet gemakkelijke dood, dan vraag je je toch bij je zelf af: en jij, wat zou jij doen in die omstan digheden? Natuurlijk kan niemand daar in onze tijd van vrijheid en voor spoed een antwoord op geven, dat kun je niet eerder dan wanneer het werke lijkheid zou worden. Maar terugden kend ook aan de tweede wereldoorlog, weten we nog dat er óók toén mensen waren die hun leven voor vrijheid en recht over hadden. En zo komen we tot de volgende gedachte: die zeven dui zend, die de knie voor Baal niet hadden gebogen, hoewel Elia ze niet kende, ze waren er, en die zijn er altijd ge bleven ook en zullen er blijven zolang deze wereld er is! Vreemd? Nee, voor een Rix Heyne niet en voor de een voudig gelovige van deze tijd óók niet’ Twee rijke avonden zijn het geweest. De burgemeester had gelijk, toen hij in zijn slotwoord zaterdagavond zei: die hier niet gekomen zijn, hebben het mis gehad! Fr. Woensdag 9 oktober Kunst aan Allen Sneek Toneelgroep Theater met ..Moordenaarshand” van de Cubaanse j schrijver José Triana. Amicitia, ’s av. i 8 uur. Woensdag 9 oktober Vertoning film Olympische Winterspelen” voor jeugdleden van „De Preamkeskou- wers” in Aere Perennius. Kleinzand 10, Sneek. Aanvang half zeven. Donderdag 10 oktober Vergadering van de raad der gemeente Wymbritsera deel des voormiddags 8 uur in het gemeentehuis. Vrijdag 11 oktober Ledenvergadering 'Zwem- en Poloclub ..Neptunus” in Restaurant Van der Wal. Aanvang ’s avonds 7.30 uur. Zaterdag 12 en zondag 13 oktober Na tionaal Federatief Muziekconcours in de Sporthal. Aanvang zaterdag 13.45 uur; zondag ’s morgens 10 uur, ’s middags 13.45 uur. Zondag 13 oktober Kerkconcert in de RK Kerk, Singel Sneek uitgaande van het Comité Kamermuziekvrien den en Comité Kerkmuziek. Aan vang 20.00 uur. Iedere vrijdag, zaterdag en zondag Non stop Discoshow met Frederik Kiomp en Graham Gill in de Luda-Bar. Elke zondag matinée om 3 uur. Vrijdag 18 oktober Contactavond PvdA afd. Sneek met toneelstuk „Dossier X” door het Selskip Riek Landman Zaal Hanenburg. Aanvang 8 uur.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1