Bestuur stelt voor: Stedelijk Muziekkorps Sneek blonk uit: boeiende weergave Deelnemers muziekconcours in stadhuis Debuut van Fries Barok Consort trok veel belangstelling Kapelaan Feijen kreeg zak met klinkende munt als afscheidscadeau Stichting Finkenburgh’ IJLST W YMBRITSER A DE EL en van de gemeenten SNEEK, Officieel Orgaan Chr. lagere school in plan 7 inga 123e jaargang nr 83 Maandag 14 oktober Geslaagd optreden in r.k. kerk l i Ds. Lucas Fockensschool wordt l.o.m.-school De lieer B. Jonkmans overleden Aanbesteding uitbreiding Pier de Boer Stichting i NIEUWE SHEERER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 1968 Cafébezoeker sloeg ruit in zet'm op" *^«3^ Hot Sneekftr Nieuwsblad h een oecomimieeede Zeer geslaagd concours Koninklijke Nederlandse Federatie Nieuwe naam voor Pier de Boer Stichting „Stedelijk Muziekkorps, ZATERDAG Wybren Valkema 8 ERKENTELIJK was 1 eniging voor Chr. Schoolonderwijs van plan was dit gebouw te bestemmen voor de huisvesting van de onder zijn bestuur staande school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden. Tot nu toe is de school echter nog tij delijk in bestaande schoolgebouwen on dergebracht. Inmiddels werd het gebouw van de v.m. Ds. Lucas Fockensschool na door deze school ontruimd te zijn door de Jan van Nassauschool, welke thans nog een viermansschool is, in gebruik ge nomen. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f4, per half jaar. Per post f 6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. SNEEKER NIEUWSBLAD Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS vantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Tegen de 20-jarige P.L., bakschipper alhier, is proces-verbaal opgemaakt we gens vernieling van een ruit van het café „Casablanca” aan het Martiniplein. De jongeman had in de nacht van za terdag op zondag ongenoegen gehad met de caféhouder. Hij werd door de politie gesommeerd het café te verla ten. Later kwam hij terug en sloeg met een klomp een ruit kapot. i van de 22 korpsen, die deel hef muziekconcours officieel in het stadhuis ontvangen. Het Ste delijk Muziekkorps trad bij dit concours als gastheer op. Burgemeester Ras- terhoff was van mening dat de muziekkorpsen nog een bijzondere plaats in de gemeenschap innemen, hoewel in de grote steden de vervlakking van de In de grote zaal van Hanenburg werd hem gistermiddag een afscheidsreceptie aangeboden. De heer T. Brouwer sprak hém toe namens de parochie. ”r was een inzameling gehouden voor een af scheidscadeau. Uit praktische overwe gingen was besloten een geldbedrag te geven. Dan kon de kapelaan zelf zien wat hij ervoor wilde kopen. Door een aantal jeugdige zeeverkenners en wel pen werd hem in optocht een zak met Het hoofdbestuurslid van de Fede ratie, onze stadgenoot de heer T. van uitermate erkentelijk het vele werk dat de mannen de mensen het Stedelijk Muziekkorps, onder voorzitterschap van de heer C. Hordijk, hebben verricht om de accommodatie in de Sporthal zo goed mogelijk Je maken. Qua accommodatie en akoestiek is de Sporhal zeer geschikt voor een dergelijk concours. Dat de akoestiek goed is, bewees het Fries Orkest, dat er ook een concert heeft gegeven. Ook de heer Van Gorkum hoopte dat het concours zou slagen. Het weer kon er in ieder geval geen afbreuk aan doen. Het Fries Barok Consort, onlangs ge vormd door een tiental leden van het Frysk Orkest, met als artistiek leider Hasso van der Westen, heeft gister avond op uitnodiging van het Comité Kamermuziekvrienden, dat in verband met de omvang van dit ensemble sa menwerking had gezocht met het Co mité Kerkconcerten, voor het eerst in onze stad geconcerteerd. Voor dit te vens Friese debuut van het Consort bestond grote belangstelling. ONTSLAG EN BENOEMING Bij de ingekomen stukken is een schrijven van de heer Y. M. Dijkstra met het verzoek hem ontslag te ver lenen als hoofd van de Lemmerweg- school. B. en w. stellen voor dit ont slag eervol te verlenen. In dezelfde vergadering komt de be noeming aan de orde van een onder wijzeres aan de Lemmer wegschool. Op de voordracht staan: 1. mej. A. Jonkers te Sneek; 2. mej. G. van der Heide, te Heerenveen; 3. mej. T. Hofstra te Holwerd. De raad krijgt een aanbeveling van twee personen voor de benoeming van een directeur van „Cruycebroedershof”. Het zijn: 1. S. van der Meer, Scher- wolderhemstraat 33, Sneek; 2. F. v. d. Noord, Scherwolderhemstr. 25. Sneek. De FNP stuurde in augustus een brief aan de ministerraad met het ver zoek maatregelen te treffen tot ver lichting van de financiële moeilijkhe- JLUOUUV,- Harlingen Posthuma, Oosthem f 163950,C. V. Halbesma, Leeuwarden f 161865,Fa. M. Bu- walda en Zn., f 161000,Fa. Dekinga, Leeuwarden f 161000,Firma Hoek stra en Hiemstra, L’warden f 160474, Spaan en Hettema, Leeuwarden f 160000,fa. J. U. Dijkstra, Lollum f 160000,Gebr. Boomsma, Sneek f 159474,Aann. bedr. Rabius,L’war den f 158500,Fa. G. Heeringa en Zn., Witmarsum f 158000,Firma Draai- sma, Makkum f 156000,Noppert N.V., Ouwsterhaule f 153500,Gebr. Ade- ma, Goutum f153110,—; Aann. bedr. v. d. Veen, Tietjerk f 150660,De begroting was f 134695, De fanfarekorpsen uit Wolvega en Bant-Rutten, behaalden deze dag het hoogste resultaat, nl. ieder 105 punten. Vóór twee andere verenigingen was dit concours ook zeer succesvol. De fanfare „De Krich” uit Warga promo veerde naar de ere-afdeling, en de Chr. Orkestvereniging „Wilhelmina” te Almelo mag het volgend jaar in de vaandelafdeling gaan proberen. Uitslagen concertwedstrijd: 3e afde ling: „Harmonie” St. Nicolaasga 103 punten le prijs. Sectie Fanfare: „Us Ideael-Nieuw Leven” Oosterzee-Ech- ten 96 pnt, 2e pr.; 2e afdeling: „De Harmonie” Wolvega 105 pnt. le pr.; „B.O.M.” Zweeloo 101% pnt. le pr.; „Allegro” Irnsum 98 pnt. 2e pr.; „Apol lo” Bergum 95% pnt. 2e pr. le afde ling: „Harmonie” Bant-Rutten 105 pnt. le pr. Afdeling Uitmuntendheid: „De Krich” Warga 101% pnt. le pr. Sectie Harmonie: Ere-afdeling „Wil helmina” Almelo 103 pnt. le pr. ZONDAG Een schier eindeloze rij parochianen, vrienden en bekenden drukte kapelaan G. Feijen 'e hand. Met weemoed nam men afscheid van deze „bescheiden” priester, zoals hij werd getypeerd door ds. mr. J. A. Vaandrager, hervormd predikant. Diens aanwezigheid alsmede van nog een aantal predikanten toont duidelijk de waardering die de kape laan zich verwierf door zijn ijveren voor de oecumene. De Sncker Sporthal leende zich uitstekend voor het nationaal federa tief muziekconcours, dat zaterdag en zondag werd gehouden onder aus piciën van de Koninklijke Nederlandse Federatie. „Het Stedelijk Mu ziekkorps Sneek” heeft voor een prima organisatie gezorgd. De jury bestond uit de heren Piet van Mever, Gysbert Nieuwland en Marinus Ogiers. Over het algemeen werd er heel behoorlijk gemusiceerd. Zon dagmiddag waren ook burgemeester en mevrouw Rasterhoff aanwezig. De algehele leiding was in handen van de heer T. van Gorkum. Het Fries Barok Consort is opgericht met als doel een muzikaal genre te brengen, dat in ons gewestelijke mu ziekleven tot dusver weinig aan bod kwam, e. i doelstelling die verwant is met die van het internationaal ver maarde gezelschap „I Musici”. Het Consort verdient met dit streven veel waardering. Onze Friese „I Musici” begonnen met de eerste symphonie van de Engelsman William Boyce (1710-1779). Boyce be gon zijn loopbaan als koorknaap aan de St. Pauls, hij studeérde bij Greene en Pepusch, was organist aan ver schillende kerken en componist. Hij werd vooral bekend door zijn „Lyra Britannica”, een belangrijke verzame ling vocale muziek. Voorts staan op zijn naam Odes, Anthems, orgelwer ken, toneel- en kamermuziek en acht symphonieën. Boyce’s componeertrant sluit nog aan bij die van Handel. Hij schrijft melodieuze muziek, eenvoudig van constructie. Hij weet die in een volmaakte vorm te gieten. Cambridge verleende hem een ere-doctoraat. Boyce’s Symphonie I was een goede keuze. Deze weinig gespeelde muziek mag zeker vaker worden gehoord. Op zeer verdienstelijke wijze wist ’t Con sort Boyce’s opus in klanken om te zetten. Francesco Saverio Geminiani (1679- 1762) studeerde bij Corelli en Scarlatti. Hij had een bewogen muzikale loop baan, werkte in Napels, Londen (o.a. samen met Handel), Dublin en Parijs. Hij schreef louter instrumentale mu ziek, waaronder sonates voor twee vi olen en b.c. en concerti grossi. In het ONBEWOONBAAR B. en w. stellen de raad voor om de woningen Napjusstraat 2, Waterpoorts- gracht 11, 2e Oppenhuizerdwarsstraat 15, Westersingel 25 en Koopmansgracht 70 onbewoonbaar te verklaren. Deze percelen verkeren in zodanige slechte staat, dat zij door het aanbrengen van verbeteringen niet meer in bewoonbare staat kunnen worden gebracht. Ze zijn reeds onbewoond. De goedkeuring van de raad wordt gevraagd voor de verkoop van een stukje grond op het industrieterrein Oppenhuizerweg t.b.v. de bouw van een transformatorhuisje. Het gaat om 77 m2. Voorgesteld wordt de grond voor de symbolische prijs van f 1, aan het P.E.B. beschikbaar te stellen. Nog een grondtransactie. Rijkswa terstaat heeft ter verbetering van de rijksweg Sneek-Lemmer een strookje grond, dat eigendom is van de gemeen te, ter grootte van ongeveer 23.20 are, nodig. Hiervoor dient naar de mening van b. en w. een prijs te worden be dongen van f 1,25 per m2. Een ge deelte van deze grond is verpacht en daarom zal de voorwaarde gesteld moe ten worden, dat de pachter door het rijk schadeloos wordt gesteld wegens beëindiging van de pacht. Zondagmorgen werd opgetreden door een drietal fanfarekorpsen. Van deze drie behaalde O.K.K. uit Langezwaag een le prijs, ’s Middags betrad als eerste vereniging de harmonie „Apol lo” uit Den Oever het podium. Uitge voerd werd de „Vastenavondmuziek” van Henk C. v. Lijnschoten, „Laetare- ouverture” van Marcel Poot. De stem ming bij dit orkest was nogal groeze lig, vooral in het klein koper. Trou- wérts „Apollo” beschikt over een uit stekende hoboïst. De harmonie „Con cordia” uit Breezand speelde hetzelfde repórtoire als de vorige vereniging. Het eerste werk werd goed gebracht, doch de opus van Poot bleef onder de maat. De klarinettisten stonden er qua techniek ook nog niet boven. Ook de stemming bij de hoorns en houtgroep had beter gekund. Voor een frisse en beschaafde klank zorgde de fanfare „Crescendo” te Makkinga. Dit zeer jeugdige orkest beschikt over een prachtig basregister; daarentegen was de klein-kopergroep nog wat zwak. Vooral de suite „The Young in Heart” van Eric Ball werd zeer muzikaal ge bracht. Voor een uitgesproken slecht optre den zorgde de „Harmonie ’67” uit Gro ningen. De stemming was zeer troebel, Sneek geniet bekendheid als voor naamste kern van de Zuidwesthoek van Friesland en heeft verder een faam als watersportcentrum, ,,’s Zomers geeft de stad trouwens wel een ander beeld dan nu”, zo vertelde burgemees ter Rasterhoff op deze regenachtige za terdagochtend. Het is duidelijk dat we de muziekkorpsen niet kunnen missen. De korpsen nemen een bijzondere po sitie in. Als ze naar een concours gaan, leeft een groot deel van de bevolking mee. „Bovendien zijn ze het visite kaartje van de stad”. De burgemeester was van mening dat de taak van de korpsen niet alleen is het brengen van amusement. Ze moeten ook proberen op een steeds hogere sport op de muzikale ladder te klimmen. Dit is vooral het Stedelijk Muziekkorps goed gelukt. Het mocht in Arnhem meestrijden om het kampioen schap van Nederland. Maar ook de an dere Sneker korpsen staan hun man netje. Burgemeester Rasterhoff vertelde dat het Stedelijk Muziekkorps, met be hulp van de gemeente, alle krachten heeft aangewend om het de korpsen goed naar de zin te maken. Hij hoopte dat het concours veel bezoek zal trek ken. En dat ook de belangstelling van de jeugd voor de muziek zal kunnen worden gewekt, De jongere generatie Concerto, opus 3 nr. 3 leverde het Con sort prachtig samenspel. Arcangelo Corelli (1650-1713), pos tuum in de adelstand verheven, was een der grootste Italiaanse instrumen talisten. Zijn 6e en 8e opus behoren tot de belangrijkste werken op het ter rein van de instrumentale muziek, die gekenmerkt wordt door expressiviteit van melodie. Concert Grosso opus 6 nr. 1 is een zeer boeiend stuk en op gebouwd uit een regelmaat van lang zame en snelle delen. Corelli plaatst een solistische groep, een trio, het z.g. concertino, tegenover het ensemble, het z.g. repieno, met basso continuo. In Corelli’s concerto was het Consort goed, op dreef. Het reageerde uitstekend op de simpele aanwijzingen van de lei der. Het aandeel van het Consort in dit concert werd besloten met Mozart’s Divertimento, K.V. 136, dat een uit stekende vertolking ten deel viel, en tevens een feestelijk besluit was. Adri Huizinga, die als alt-zangeres haar medewerking verleende, begon haar optreden met zelden gehoord werk van een groot dilettant-musicus uit de Gouden Eeuw: Huygens. Con- stantyn Huygens (1596-1687), geheim schrijver van Frederik Hendrik, Wil lem II en Willem III, geleerde, groot dichter en musicus van formaat, had door zijn grote kennis en beschaving en door zijn hoge familie-relatie con tact met vele groten in Europa. Uit een brief uit 1687 blijkt dat hij „800 ende meer musieckstucken ende stucxkens” heeft gemaakt en „vijfderhande in strumenten” bespeelde. Op zijn di plomatieke reizen ging hij nimmer zonder zijn lievelings-instrument, de „Theorba”, een soort bas-Iuit en werd overal bewonderd om zijn zang- en luitspel. Van al zijn composities is slechts één bundel bewaard. Deze, de „Pathodia sacra et profana occvpati” bevat twintig psalmen, twaalf Itali aanse en zeven Franse aria’s. Huygens droeg het werk op aan zijn leerlinge Utriccia Ogle, met Fr. Duarte en Tesselschade gevierde zangeressen van de Muiderkring. Adri Huizinga had haar keus laten vallen op de Psalmen 42 en 139. die een zeker inzicht ver schaffen in Huygens’ componeer-ta lent. Met een voor klavier gearrangeerde luitpartij begeleidde Gerben Bergstra zorgvuldig en correct op clavecimbel. De zangeres vervolgde met aria „Where ’er you walk” van Handel en Purcell’s „Evening Hymne” beide met basso continuo (clavecimbel en violon cello (Yme Poortman). Afgezien van enkele minder ge slaagde momenten heeft het Fries Barok Consort het bewijs kunnen le veren op de goede weg te zijn. Het heeft grondig gestudeerd en het zal zich met de stijleigenaardigheden van 1 de verschillende componisten meer vertrouwd kunnen maken. Hoe artis tiek waardevol de afzonderlijke delen ook mogen zijn, het zal meer aandacht kunnen besteden aen de totaliteit der werken. In haar pogingen de muzikale ge dachten in haar stukken vervat, zoda nig naar voren te brengen, dat de luisteraar daardoor wordt geboeid is de zangeres ten dele geslaagd. Haar volume schoot te kort, haar geluid was te toonloos om de kerkruimte te vul len. Technische beheersing alleen is niet voldoende een werk muzikaal ge stalte te geven. De r.k. kerk, door de pastoor en het kerkbestuur welwillend ter beschik king gesteld, leent zich uitstekend voor dit soort concerten. De akkoestische omstandigheden mochten veel bijdra gen tot de fraaie klankvorming en waren bepaald niet hinderlijk. Het koor was voor deze gelegenheid van een eenvoudige, doch stijlvolle entou rage voorzien. en door de, slechte direktie, ging er ook veel de „mist” in. Toch onder scheidde zich iemand bij dit orkest, nl. de paukenist. In de sectie fanfare vaandelafdeling waren twee korpsen aanwezig, nl. het „Stedelijk Orkest” te Purmerend en „Constantia” uit Menaldum. Beide orkesten voerden het symphonisch ge dicht „Vers I’ Ideal” van Albert Adroit, en de ouverture „Dionysos” van Marcel Poot uit. Purmerend had in het begin nogal wat moeilijkheden met de stemming. De techniek was goed verzorgd, wat vooral in het keuzewerk „Dionysos” tot uiting kwam. „Con stantia” Menaldum, ook een korps met nogal wat jeugd, bracht „Vers I’ Ideal” op een meer,overtuigende wijze. „Dio nysos” was iets minder, maar het was vooral voor dirigent S. Hoekstra uit Nijland een prachtige prestatie, dat voor beide werken een eerste prijs werd toegekend. In de sectie harmonie vaandelafde ling maakte „Excelsior” uit Lemmer een uitstekend debuut. Gespeeld wer den „Sinfonia Concertata” van Doni zetti, en het eerste deel uit de „le Symphonie” van Saint-Saëns. Dirigent P. Hoekstra had beide werken mooi gekleurd, waarin vooral de hoboïst, en de scherp-kopergroep uitblonken. Deze beide werken werden ook uit gevoerd door „Het Stedelijk Muziek korps Sneek”. Dirigent Jo Diederen liet beide werken boeiend en uiterst muzikaal tot klinken brengen. Trou wens de hoorngroep is wel eens beter op dreef geweest. Maar er stond zoveel positiefs, tegenover, dat de le prijs met lof van de jury, onmiskenbaar ver diend mag worden genoemd. Proficiat dirigent en leden! Direkt na het bekendmaken van de uitslag, zorgde de drumband „T.G.P.” voor een verrassing, door „Het Ste delijk” een serenade te brengen. Er waren bloemen voor dirigent Jo Die deren en voorzitter C. Hordijk. Om nog even op de verplichte wer ken terug te komen. Nu er tegenwoor dig zoveel originele muziek voor har monieorkest geschreven wordt, is het dan wel verantwoord, om drie arran gementen in de sectie harmonie vaan delafdeling verplicht te stellen? Ove rigens kan het gewest „Friesland” van de Koninklijke Nederlandse Fede ratie op een zeer geslaagd concours De GSW-commissie heeft geadvi seerd een wijziging van de statuten te bevorderen, waarin tevens een andere naamgeving betrokken wordt, zodat de stichtingsnaam ook als handelsnaam zou kunnen worden gebruikt. Met de ontwerp-wijziging kan het stichtings bestuur zich verenigen. De voorgestelde wijziging geeft een doelstelling weer, welke in overeen stemming is met de wet. De tot nu toe in de statuten voorkomende uit drukking „werkinrichtingen” wordt niet meer passend geacht. Meer op haar plaats is „sociale werkplaats”. Ook de benaming „minder-validen” dient, gezien de lijn der ontwikkeling van de sociale werkplaatsen, niet meer te wor den gebruikt. Een aantal wijzigingen heeft betrek king op de interne organisatie en het stichtingsbestuur. Omtrent de naam geving merken b. en w. op, dat zij zich met het door het bestuur gedane voorstel om de naam „Stichting Fin- kenburgh” te kiezen verenigen. Bij het merkenbureau ontmoet deze naam geen bezwaar als handelsmerk. MEDEWERKING VOOR NIEUWE CHR. SCHOOL De raad wordt voorgesteld medewer king te verlenen aan de Vereniging voor Chr. Schoolonderwijs. Het be stuur van deze vereniging heeft een beroep gedaan op art. 72 van de L.O. wet 1920 om gelden uit de gemeente kas beschikbaar te stellen voor het stichten van een school voor gewoon lager onderwijs in de Lemmerwegwijk- westzijde (bestemmingsplan Tinga). Het schoolgebouw zal zes lokalen be vatten en ruimte bieden voor 179 leer lingen. Het bestuur heeft een verklaring afgegeven, dat de op té richten school door het vereiste minimum-aantal leer lingen (dit is 75) zal worden bezocht. Deze verklaring berust op de te ver wachten samenstelling van de bevol king in de betreffende wijk. B. en w. zijn van oordeel, dat aan deze ver wachting voldoende bewijskracht toe gekend moet worden en daar ook ove rigens de aanvraag aan de wettelijke eisen voldoet stellen zij voor deze in te willigen. Gorkum, voor van gemeentewerken en van Op 79-jarige leeftijd is gisteren alhier overleden de heer Bauke Jonkmans. De overledene, die vroeger ’n bloemen- zaak in de Parkstraat dreef, is tijdens zijn werkzaam leven vele jaren be stuurslid geweest van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. In 1928 werd hij lid van het bestuur en vanaf 1946 na het vertrek van dr. H. de Vos naar Groningen, heeft hij tot zijn af scheid in de vergadering van 27 sep tember 1966 het voorzitterschap be kleed. In deze bijeenkomst werd hij wegens zijn grote verdiensten voor de vereniging tot erevoorzitter benoemd. In de kwestie tussen het rechtzinnige en vrijzinnige deel van de ned. herv. gemeente in Sneek, die vele jaren de gemoederen van de lidmaten heeft beroerd, heeft de heer Jonkmans een belangrijke rol gespeeld. Hij heeft altijd naar een kerkelijk verantwoorde oplossing gezocht en niet toegegeven aan het verlangen van sommige leden en bestuursleden om een eigen voor ganger aan te stellen. De heer Jonkmans heeft zijn laatste levensjaren doorgebracht in het be jaardencentrum „Nij Nazareth”, van waaruit donderdag a.s. om 11 uur ook de begrafenis is. De Prof. Mr. P. S. Gerbrandyschool aan de Fries wijkstraat biedt aan de in die wijk woonachtige leerlingen van het gewoon lager onderwijs plaats ruimte. De kinderen uit de Lemmer- wegwijk-westzijde, die prot. chr! lager onderwijs wensen te ontvangen, zijn echter voornamelijk aangewezen op de Jan van Nassauschool aan het Oud Kerkhof. Mede in verband met de inwerking treding van de Wet op het voortgezet onderwijs heeft het bestuur van de Ver eniging voor Chr. Schoolonderwijs op 31 juli van dit jaar het bestuur van de beide van deze vereniging uitgaande scholen voor u.l.o. overgedragen aan de Vereniging voor Chr. Voortgezet Onderwijs te Sneek om te worden in gébracht in de van deze vereniging uit gaande scholengemeenschap. Met deze overdracht ging gepaard de overdracht van het schoolgebouw van één van beide u.l.o.-scholen, t.w. de Rehoboth- school aan de Lindenlaan. Het gebouw van de in 1961 gestichte Ds. Lucas Fockensschool aan het Kaatsland werd evenwel niet aan de Vereniging voor Chr. Voortgezet Onderwijs overgedra- gen, o.a. omdat het bestuur van de Ver klinkende munt gebracht. Nog meer cadeaus ontving hij, o.a. een brand- blusapparaat voor de auto. Kapelaan Feijen, die nu dan pastoor genoemd mag worden, merkte op dat het ’t lot van een kapelaan is om steeds maar weer overgeplaatst te worden door de bisschop. Niettemin heeft hij in de korte tijd dat hij in Sneek was goede contacten gehad. Juist die per soonlijke contacten waren zo prettig. „Ik heb het gevoel dat ik u in de steek laat”, zei hij. Ook in de pastorie heer ste altijd een goede sfeer. „Van de medechristenen in de an dere kerken in Sneek heb ik steeds veel hartelijkheid ondervonden. Dat heb ik nog nooit eerder zo ervaren. Je voelde de verbondenheid in het ene geloof. Hier is het iets levends ge worden. Iets dat je vervulde, wat je blij maakt. Ik hoop dat het zo mag doorgaan”, aldus de kapelaan. Namens de plaatselijke centrale van het NKV sprak de heer H. Beers. De weleerwaarde wordt thans zeereer- waarde, merkte hij op. De kapelaan wordt „hergewaardeerd”. Namens de vakbeweging veel dank. De voorzitter van de Interkerkelijke Werkgroep Sneek, de heer S. Zeilstra, bedankte voor de bouwstenen, die hij heeft bijgedragen voor de oecumene. En ds. Vaandrager herinnerde aan de praatavonden in de Meerpaal: een symptoom van het naar elkaar toe groeien. Hij wenste de kapelaan Gods zegen toe op zijn verdere levensweg. terugzien. Beide dagen werd, er geslo ten met een couplet van het „Wilhel mus.” Uitslagen concertwedstrijd: Sectie Fanfare 3e afdeling: „St. J’oseph” Uithuizen 91 pnt. 2e pr.; „De Bosnimf” Havelte 91% pnt. 2e pr.; „O.K.K.” Langezwaag 100 pnt. le pr. Sectie Harmonie le afdeling: „Apol lo” Den Oever 98 pnt. 2e pr.; „Con cordia” Breezand 97 pnt. 2e pr. Sectie Fanfare afdeling Uitmuntend heid: „Crescendo” Makkinga 104% pnt. le pr. Sectie Harmonie afdeling Uitmun tendheid „Harmonie ’67” Groningen 83 pnt. 2e pr. Sectie Fanfare vaandelafdeling: „Sted. Orkest” Purmerend 103 pnt. le pr.; „Constantia” Menaldum 101% pnt. le pr. Sectie Harmonie vaandelafdeling: „Excelsior” Lemmer 104% pnt. le pr.; „Het Stedelijk Muziekkorps Sneek” 112 pnt. met lof van de jury. Uitslag marswedstrijd: Ere afdeling „O.K.K.” Langezwaag 36 pnt. le pr. Zaterdagmiddag werden de afgevaardigden namen aan 1 korpsen hand over hand toeneemt. Maar gelukkig doet zich dit in Sneek niet voor. „Wat zouden we zijn zonder korpsen?” vroeg de burgemeester zich af. Hij wenste alle korpsen veel succ es cn hoopte dat het concours zou sla gen. Tegen het Stedelijk Muziekkorps zei hij: „Stedelijk Muziekkorps, zet hem op”. B. en w. doen de raad een voorstel om de statuten van de Pier de Boer Stichting te wijzigen. Dit wordt o.m. noodzakelijk geacht om de doelstelling van de stichting aan te passen aan de wettelijke regeling inzake het bieden van aangepaste werkgelegenheid. Nu de ontwikkeling van de sociale werk plaatsen in een meer commerciële rich ting gaat, verdient het gebruik van een handelsnaam de voorkeur, omdat deze bij de afzet van de gemaakte produk- ten meer mogelijkheden biedt, aldus het college. den waarin de particuliere autobuson dernemingen in Friesland, verkeren. B. en w. stellen de raad voor aan dit schrijven adhesie te betuigen, gezien het bijzonder grote belang dat Sneek als centrumgemeente voor een uitge strekt verzorgingsgebied heeft bij een goed functioneren van de door particu liere autobusondernemingen in stand gehouden lijndiensten naar en van Sneek. Bij de rijksbegroting voor 1969 is een bijdrage uit ’s rijks kas voor onrendabele lijnen in uitzicht gesteld. VISITEKAARTJE \zal immers ingeschakeld moeten wor den om later het vaandel over te ne men. Namens het district Friesland van de Federatie sprak de heer F. J. de Boer. Hij stond éven stil bij het overlijden van de Federatie-voorzitter, de heer C. G. M. van Riel, burgemeester van Angelo en Giesbeek. Hij vertelde dat de heer Van Riel op een vergadering al bekend had gemaakt, dat hij om ge zondheidsredenen de voorzittershamer wilde neerleggen. „Hij gaf de federatie een jeugdig élan”, aldus de heer De Boer. Hij bedankte verder voor de voortreffelijke ontvangst. In de kantine van de Pier de Boer Stichting werd vorige week aanbe steed de uitbreiding van de werkplaats van de Pier de Boer Stichting. Deze uitbreiding omvat het aanbrengen van was- en kleedgelegenheden, toiletten en kantoortjes. Ingeschreven werd als volgt: Vertelman, Zwaagdijk f 179100,J. Geertsma, Gorredijk f 170380,Aann. bedr. B. Wester, Bolsward f 169818, IJ.. Gosliga, Wommels f 168100,S. de Vries, Scharnegoutum f 168000, Aann. bedr. J. Nauta, f 165647,Aann. bedr.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1