na Waterpoort-krabbelt Uitgeluid met uit krachten gegroeide 9Cactusbloem’ Verzekeri ngsm oei lij k heden verkeersongeval Joure AGENDA^ IJLST W Y M BRITS ER A DEEL van Laatste feestavond Volksonderwijs en Oud-Sneker J, Schuil baptistenpredikant in Drenthe Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, «combineerde v4fl NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en 123e jaargang nr 90 Donderdag 7 nov. 1968 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Burgemeester zal nieuw l’ kunststoffen” in Sneek i’ een l’ Dankbaarheid werd in Ijlst aanschouwelijk i Gemeente Sneek contra verzekeringsmaatschappij l’ l' l' l' l' I* i Snsekar Nieuwsblad h ewi 500,- van gemeente voor knipperlichten bij chr. school Jutrijp-Hommerts ,,Van delfstoffen tot gebouw Zuivelbank openen s W l’ Pro Juventute verkoopt Oranjekalender 1969 Zeepost Opnieuw feest in kleuren SNEEKER NIEUWSBLAD Onderwijstentoonstelling krijgt zulke restauratie-opdrach- mensen die het tegendeel bewe- drijven. „Ik krijg de wonderlijk- heeft altijd in ’t hout geze- restauratiewerk”zei hij. presidentsverkiezingen in De kwestie van al of niet fluorde- Dat kan JAN VAN DER VEER J. ■1 Woensdag a.s. zal er in het Fries Scheepvaart Museum weer een onder - de U.D.-verkiezingsavond, enkele wetenswaardigheden Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 I I 'l 'l I I I l' l’ l' l' i l' l’ l' j I I I I I I I I I I I I I I I l’ l' l' l’ l' I I I l' l' l' l' I I I I I I I I I I I I l' I I l' I ‘l I l' l' I I I I i i i' werk kan verrichten. Het verzoek van ds. Den Hartog aan de gemeente, om na de dienst de keurig verzorgde in houd te brengen bij diegenen waar voor het bestemd was, kreeg een gulle ontvangst. Toen de kerkeraad, na tel ling der kollekte, ook zou helpen bleek alles reeds verdwenen. Blijkbaar is dit initiatief in goede aarde gevallen. Hervormde vrouwen ring Sneek hadden lezing over monniken Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Per post f 6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. ten instellen teneinde van haar beta ling van de schade te verkrijgen B. en w. hebben de wetten er eens op nagezien en zijn tot de slotsom ge komen, dat de gemeente Sneek een zelfstandig vorderingsrecht heeft te genover de verzekeringsmaatschappij en dat deze zich tegenover de ge meente niet op nietigheid van de met Ringersma gesloten overeenkomst kan beroepen. maanden enige weken stage te Eindho ven, Leeuwarden, Hauler wijk en Stads kanaal. In juli werd hij door de com missie voor de opleiding beroepbaar verklaard bij de Unie van Baptisten Gemeenten in Nederland. Kandidaat Schuil is beroepen in de vacature van ds. H. Bijleveld, die in oktober 1967 naar Heerenveen is vertrokken. van de Limiet ook wat meer „vol- daartegenover wat wassener” kunnen worden, zo lezen we in een redaktioneel stukje in dit eerste nummer van het nieuwe sei- folder. Begin deze week is de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonder zoek onder leiding van drs. H. Hal- bertsma (u weet wel, H.H.) begon nen aan een opgraving op de bin nenplaats achter Cruycebroeders- hof. Daar is vroeger al eens een zandstenen sarcofaag gevonden. Er stond eertijds een kapel. De R.O.B. is ook bezig met opgravingen op het Oldehoofster Kerkhof in Leeu warden, waarvan onlangs in het t.v.-journaal melding werd ge maakt. Wie weet welke wetens waardigheden over de historie van onze stad nog weer aan het licht komen. Onze oud-stadgenoot kandidaat Schuil uit Schagen zal a.s. zondag in de middagdienst (na in de morgen dienst te zijn bevestigd door drs. J. Reiling uit Bilthoven, rector van het Nederlands Baptisten-seminarium te Bos en Duin bij Den Dolder) intrede doen als predikant van de Baptisten gemeente van Tweede Exloërmond in de provincie Drenthe. Jacob Schuil werd op 11 april 1943 uit een typograafsgezin te Sneek ge boren. Na een mulo-opleiding te Am sterdam was hij ongeveer een jaar werkzaam bij de Amsterdamse Bank N.V. te Amsterdam en daarna ook on geveer drie jaar bij het bijkantoor van de Amsterdamse Bank te Leiden. Na derhand studeerde hij ongeveer vijf jaar aan het Nederlands Baptisten-se minarium te Bos en Duin. Op 31 mei van dit jaar legde hij zijn kandidaats examen af. Verder volgde hij enige theologische colleges aan de rijksuni versiteit te Utrecht. In de jaren 1964 t.e.m. 1967 liep hij tijdens de zomer- Het nieuwe gebouw van de Coöpe ratieve Zuivelbank aan het Schaap- marktplein, bijkantoor van de Coöp. Zuivelbank te Leeuwarden, zal op maandag 18 november a.s. officieel worden geopend. Burgmeester Raster- hoff zal de openingsplechtigheid ver richten, nadat om 3 uur de genodigden zich in hotel De Wijnberg hebben ver zameld. In juli van dit iaar besloot de Sne- ker gemeenteraad tot het instellen van een rechtsvordering in eerste aanleg tegen D. Ringersma alhier tot ver goeding van de schade als gevolg van het op 31 juli 1967 aan een achttal werknemers in dienst van de ge meente Sneek overkomen ongeval. Thans doen b. en w. de raad het voor stel om een rechtsvordering tegen de Volkswagen-Verzekerings-Service N.V. te Amsterdam in te stellen. In de procedure doen zich nl. enkele complicaties voor. Het motorvoertuig waarmee op 31 juli 1967 het verkeersongeval nabij Joure werd veroorzaakt was door de heer Ringersma all risk verzekerd bij de Volkswagen-Verzekerings-Service Weer een schoolkrant deze week. Het is „Limiet” van het Boger- Deze Limiet zal plaatselijk nieuwsblad, dat het nieuws in eigen stad en omgeving Het enkele honderden jaren oude pand Grootzand 43 staat al een poosje in de steigers. De bovenste helft van de fraaie ge vel icordt gerestaureerd. Het moeilijkste deel van de restau ratiewerkzaamheden is voltooid, namelijk het maken van een houten sierkop bovenop de ge vel. De heer A. M. Sustring, eigenaar van het pand, waarin de zilverfabriek Joh. Schijfsma is gevestigd, gaf kunsthan delaar Pieter Atema van de Oude Koemarkt de opdracht ’n nieuwe sierkop te maken, die natuurlijk zoveel mogelijk op de oude diende te gelijken. De oude kop werd in brokken de werk plaats van de heer Atema bin nengesjouwd. „Je kunt wel nagaan dat het ding oud was, want hij zat nog met gesmede spijkers in elkaar”, vertelde de heer Atema. Het was geen eenvoudige opdracht. Er waren geen tekeningen en alles moest dus „op het oog” worden gemaakt, daarbij de vormen aan houdend van de oude kop. Bo vendien moest ’t nieuwe gedeelte precies aansluiten op het stuk, dat tegen de gevel was blijven zitten en niet gerestaureerd hoefde te worden. De kop, die in Lodewijk XHI-stijl werd ge maakt, is door de heer Atema uit een massief stuk (soort gre nenhout) gehakt. Het hele kar wei heeft zo’n drie weken ge duurd. Een karwei dat langer duurde, was het maken van een sierlijst voor een deur in het Gerechts gebouw, in opdracht van de Rijksgebouwendienst. De lijst, ’n z.g. tongnaald, is ongeveer 2,40 m lang, 15 cm breed en helemaal het als een uitdaging. Wat er ten, want zijn vader had een J bewerkt met eiken bladeren. Dit vroeger in kerken en andere ka- wagenmaker ij. Behalve restau-- karwei èn het gedeeltelijk res- pitale gebouwen aan houtsnij- ratiewerkzaamheden maakt de taureren van een trap duurde werk werd gemaakt, kan nu nog heer Atema wel wandplastieken bijna 5 weken. De heer Atema worden gemaakt. Er zijn veel e.d. voor bijv, jubilerende be- f In een eindeloos aantal taferelen heeft de toneelvereniging T.O.G. uit Leeuwarden met ’t als „dolkomisch” aangekondigde blijspel ,,De Cactusbloem” het geduld van de toeschouwers wel erg op de proef gesteld. Dit gebeurde dinsdagavond in Amicitia, waar de vereniging Volksonderwijs haar jaar lijkse feestavond hield. Met een bewonderenswaardige moed hebben de Leeuwarder amateurs zich 3l/i uur lang met de breed uitgesponnen en vaak ook saaie dialogen beziggehouden. Gelukkig bevatte het blijspel toch ook nog voldoende humor en komische situaties, zodat het vrij talrijke publiek deze marathonzitting goed heeft doorstaan, waartoe zeker ook het goede spel van T.O.G. in niet onbelangrijke mate heeft bijgedragen. Want lachen wilden de toeschouwers wel. En, zoals gezegd, die gelegenheid was er vaak ook wel in dit door Pierre Barillet en Jean Pierre Grédy geschreven en door Remco Campert vertaalde blijspel. Het bezwaar was alleen, dat in het dichte woud van veel overbodig gepraat de bloempjes van de humor soms moeilijk te vinden waren. Het is verder ook helemaal niet erg, als het gegeven onwaarschijnlijk is; het hindert ook niet, als bepaalde ge beurtenissen te voren voorspeld kun nen worden; maar het wordt wel bij zonder vervelend, als deze gebeurte nissen zich in eindeloos doorzeurende dialogen al ver van te voren aankon digen. Regisseur S. Geerdes had een veel acceptabeler geheel gekregen, als hij drastisch met het rode potlood te werk was gegaan. Er zaten overigens ook wel goed ge schreven gedeelten in deze klucht. Vooral na de pauze, toen er ook iets meer vaart in kwam, viel er nog wel wat te genieten, waarbij de ruzie- scène tussen de tandarts en zijn assis tente wel het hoogtepunt vormde. Was het voor het publiek al een hele zit, voor de spelers moet het bijna een uitputtingsslag hebben betekend. Dat de prestaties desondanks toch nog re delijk tot zeer goed genoemd kunnen worden, moge een compliment inhou den voor deze amateurtoneelgroep. Met name Sjoe Stapensea-Giezen le verde een uitstekende prestatie en was ongetwijfeld de grote uitblinkster in dit gezelschap. Een heel fijne vertol king. De heer F. H. S. Hamel bleek als tandarts zeer aannemelijk, maar kon mij als minnaar minder overtuigen. Mien Bruining-Schumacher als Antoi nette en Tom Doesburg als Igor ont liepen elkaar maar weinig en wisten op zeer acceptabele wijze hun rol te vervullen. Dit kon niet helemaal ge zegd worden van Douwe Brinksma, bij wie alles wat te nadrukkelijk en te gewild vlot aandeed. Daar was verder een leuke typering van Abe Poorte als kolonel, een drukdoenerige madame Durand van Alie Veldhuys en een volkomen overbodig rolletje van Greet Knierien-v. d. Akker, die echt niet meer van haar creatie kon maken. Niettegenstaande de vlotte change menten, waarbij het décor, meer func tioneel, dan fraai, in een oogwenk voor het volgende tafereel klaar stond, ble ken de onderbrekingen toch storend voor het geheel. Alle lof verder voor de tekstkennis en het hoge tempo, waarvoor regisseur Geerdes verant woordelijk was. Voorzitter Edens had in zijn ope ningswoord verteld, dat dit de laatste feestavond van Volksonderwijs bete kende. Met ingang van 1 januari 1969 zal de vereniging niet meer bestaan, maar samengaan met de Nederlandse Ouderraad. Het onderwijs zal aangepast moeten worden aan de mechanisering en auto matisering. Het produktieproces, aldus de heer Edens, zal voortaan een taak van specialisten zijn, die opgeleid zullen moeten worden door specialisten van het onderwijs. Hij wekte de aanwezi gen tenslotte op daadwerkelijk steun te verlenen aan de nieuwe vereniging, die en bijzonder zware, maar dank bare taak te vervullen krijgt. De ring Sneek van de hervormde vrouwengroepen vergaderde dinsdag in ,.Ons Gebouw”. De presidente, mevr. Postma, las voor Exodus 15 1-11, waarna een mooie inleiding volgde. Na de verslagen van penningmeesteresse en secretaresse had mevr. Koopmans uit Abbega een schitterend verslag over de vormingsdagen op „de Oor sprong”. De spreker van deze avond was de heer Hofstra uit Haren, die in Gro ningen theologie studeert. Zijn onder werp was: „Monniken vroeger en nu”. Hij vertelde hoofdzakelijk van het kloosterleven op het eiland Athos in Griekenland, waarbij prachtige dia’s werden vertoond. De groep „Criterion” uit Hommerts voerde na de pauze een leuke sketch op: „Het paddenstoelen-diner”. Al met al was het een zeer geslaagde ver gadering, die door ongeveer 260 dames werd bezocht. Nadat de dames nog met elkaar gezang 90 5 hadden ge zongen, besloot de vice-presidente mevr. Bruinsma met dankgebed. B. en w. van Wymbritseradeel stel len de raad voor een bijdrage van f 500,te verlenen aan het bestuur van de school voor christelijk natio naal schoolonderwijs te Jutrijp-Hom merts, in de kosten van aanleg van een knipperlichtinstallatie. De installatie, die inmiddels is aan gebracht, vergde een uitgaaf van ruim f 1000 van het bestuur. Een te grote last om alleen te dragen, weshalve een beroep op het gemeentebestuur is ge daan. B. en w. merken in hun voorstel aan de raad op een bijdrage uit de gemeentekas verantwoord te achten op grond van de veiligheid van het ver keer. De 118 leerlingen van de school moeten viermaal per dag vanaf de Parallelweg de drukke rijksweg over steken. De praktijk, heeft reeds bewe zen, dat de installatie werkelijk een beveiliging is voor de leerlingen. In de eerstvolgende vergadering van de raad, die op 28 november wordt ge houden, komt voorts de vaststelling aan de orde van de werkelijke kosten Van het openbaar onderwijs over 1967. Deze hebben f 5041.69 bedragen. Er was evenwel f 4083,33 beschikbaar ge steld, zodat er dus f 958.36 meer is uit gegeven; dat is f 23,per leerling. Het jaarlijkse verloop van de exploitatie bij het openbaar gewoon lager onder wijs moet aan de besturen van de bijzondere scholen worden meege deeld, zodat deze in staat worden ge steld de exploitatie van hun scholen aan te passen. Met het oog op de rechtspositie van het gemeentepersoneel wordt de vast stelling van een nieuw Algemeen Ambtenarenheglement en een nieuwe Arbeidsovereenkomstenverordening, evenals een Wachtgeldverordening en een Uitkeringsverordening nodig ge acht. Voor gesteld wordt de van het Centraal Bureau inzake gemeenschap pelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegeenheiden ontvan gen ontwerpen van toepassing te ver klaren, voor Wymbritseradeel. Samen met nog een elftal Friese gemeenten is destijds een regeling ge troffen voor het verpleeghuis „Bloem- kamp” te Bolsward. Dit verpleeghuis, dat ruimte biedt voor 130 bedden, is nu 5 jaar in gebruik, doch kan niet vol doen aan het aantal aanvragen. Er staat een groot aantal patiënten op een wachtlijst. De directie wil dan ook graag uitbreiden. Van de raad wordt thans een nieuw besluit gevraagd m.b.t. de financiële regeling. De goedkeuring wordt gevraagd voor een tweetal reeds gesloten geldlenin gen tot een totaal van f 525.000.bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten. Deze leningen zijn bestemd voor: a. het bouwrijp maken van gron den te Oudega (f 219.000,b. de wegverbetering Osingahuizen-Draai- sterhuizen (f 306.000,—). Aangezien niets de realisering van deze werken in de weg staat kan er binnenkort mee worden begonnen. l te worden. Daarop staat: al blijft het een „voorkeur-bij-ge- „Speeltuinwerk biedt ruimte voor brek-aan-beter”), een Engelse brief, goede rekreatie”. Tenslotte ver- een oproep aan de leerlingen om te spreidt het actieve bestuur nog een schrijven en nog een opstelletje. Woensdag 13 november Vergadering van Volmachten van het Waterschap „Heeg”, des morgens 9.30 uur in Café Visser te Heeg. Zaterdag 16 november le Herfstwan- deltocht van de Chr. Wandelsport- ver. „Sneek”. Afstanden 12, 8 en 5 km. Start 2 uur bij Aere Perennius. Tiisdei 19 en woansdei 20 novimber Krite Snits mei it blijspul „Gerryt de Swalker” yn Amicitia. 8 ure. De Amerika houden de gemoederen in ring van het drinkwater heeft in de hele wereld bezig. Het was ook ieder geval velen de ogen geopend andere loop nemen als gevolg van lid Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Iberia” (11-11). Chili: ms „Mette Skou” (12-11). Indonesië: ms „Hoechst” (12-11). Kenya, Oeganda: ms „Montaigle” (13-11). Ned. Antillen: ms „Mercurius” (12-11). Nieuw-Zeeland: ms „Essex” (11-11). Suriname: ms „Aristoteles” (11-11). Verenigde Staten van Amerika: ms „Atlantic Span” (14-11). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Serooskerk” (13-11), ms „Po- lana” (15-11). Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de Dat tal van kinderen extra zorg hard nodig hebben is bekend. Ook, dat Pro Juventute probeert die kinderen te helpen, in samenwerking met de ouders en met eerbiediging van hun levensovertuiging. Ten bate van die taak is (met,instemming van Hare Ma jesteit de Koningin en Zijne Konink lijke Hoogheid Prins Bernhard) de Oranjekalender 1969 een feest van kleuren verschenen. Deze kalender is ook nu weer geheel in kleuren uitgevoerd en bevat fraaie foto’s van leden van het Koninklijk Huis. De kalender is verkrijgbaar bij alle verenigingen Pro Juventute en het landelijk besteladres a f3,90 (verzend kosten f 0,60 extra), te storten op post giro 517400 t.n.v. Kalenderactie Pro Ju ventute, postbus 7101, Amsterdam. Tel. (020 790949. Door een kalender te be stellen kunnen kinderen-in-moeilijkhe- den geholpen worden. Zij hebben een zacht plekje nodig in warm kloppende harten. Behalve de Nederlandse is er ook een op buitenlandse relaties afgestemde Oranjekalender verkrijgbaar. Deze heeft een viertalig kalendarium: En gels, Frans, Duits en Spaans. De on derschriften van de foto’s zijn in het Engels. Tijdens de dankdienst voor gewas en arbeid gisteravond in de Ned. her vormde gemeente te IJlst stond er voor de preekstoel een vrij lange tafel op gesteld, waarop verschillende mandjes met fruit en bloemen. Dit als symbool van dankbaarheid voor de genoten zegeningen in de voorbije zomer. De bloemen en het fruit waren daar ge bracht door gemeenteleden, met het doel een en ander’ als geschenk te brengen naar zieken, bejaarden en eenzamen. Het was een mooie, tot dankbaar heid stemmende aanblik. Het is immers niet zo gewoon en vanzelfsprekend dat men gezondheid ontvangt en z’n postkantoren. N.V. De verzekeringsmaatschappij be roept zich thans tegenover de verze kerde op de nietigheid van de verze- kerings-overeenkomst. Zij motiveert dit door te stellen, dat de verzekerde in strijd met de verzekeringsvoorwaar- den tegen betaling personen heeft ver voerd en voorts, dat hij bij het aan gaan van de verzekering een onjuiste opgave heeft verstrekt, althans om standigheden heeft verzwegen tenge volge waarvan de verzekering nietig is krachtens artikel 251 van het Wet boek van Koophandel. Een en ander zal tot gevolg hebben, dat, wanneer de gemeente haar vor dering tegen de heer Ringersma ziet toegewezen, deze laatste tegen de ver- r zekeraar een rechtsvordering zal moe- wijstentoonstelling worden geopend. Ditmaal heet de expositie „Van delf stoffen tot kunststoffen”. Het is de ver eniging Nederlands Fabrikaat, die als onderdeel van haar voorlichtingsaktivi- teiten dit soort tentoonstellingen in- richtl Daarmee beoogt zij de kennis van de eigen industrie te vergroten en het belang van de industrie voor onze economie onder ogen te brengen. Een vaste leerkracht zal de bezoekende klassen weer les geven. Iedere vrijdag, zaterdag en zondag Non stop Discoshow met Frederik Klomp en Graham Gill in de Luda-bar. Elke zondag matinée om 3 uur. Vrijdag 8 november Tsjeehisch dans ensemble „Broln” in Amicitia The ater. Aanvang ’s avonds 8 uur. Vrijdag 8 november „De Meerpaal”, kleine Palen, filmavond. „Inside North Vietnam”. Aanvang 8 uur. Zaterdag 9 november Ijsstadion Thialf, Heerenveen. ’s Avonds 8 uur Ijs hockey wedstrijd Thialf-Antwerpen. Maandag 11 november Stadhuisconcert in de grote raadzaal. Gisela Depkat, violoncello en Fredrik Wagner, piano. Aanvang 's avonds 8 uur. Maandag 11 november Voorlichtings vergadering over de nieuwe omzet belasting (B.T.W.) in Restaurant Pi- so. Spreker mr. Van Muiden. Aan vang ’s avonds 8 uur. Dinsdag 12 november Uitvoering o.l.v. de heer Bram Feenstra van „The Messiah” van G. Fr. Handel door de Oratoriumver. „Bolsward”, het Sne- ker Cantatekoor m.m.v. het Frysk Orkest. Solisten: mevr. Adi Wolt- man-Le Gué, sopraan; mevr. Atie Letter, alt; Gerard Honig, tenor; Aerde Kuiper, bas; mevr. J. Kueter- Zwaga, clavecymbel. R.K. Kerk, Bolsward, ’s avonds 8 uur. Dinsdag 12 november Show van de Middenstandszaken in het Himster- hüs te Oosthem. ’s Middags van 2 tot ’s avonds 10 uur. ten doorgaans door bemiddeling ren”, aldus deze in Twijzel ge- ste opdrachten uit het hele land. I van architecten. „Ja. het restau- boren kunstenaar. De heer Ate- Toch geef ik de voorkeur aan Teren ligt me wel. Ik beschouw ma heeft altijd in ’t hout geze- restauratiewerk”, zei hij. bijzonder spannend. Je kreeg de in- voor het gevaar van tandbederf, druk dat de t.v. er minstens zoveel Nu worden er in sommige gemeen- aan deed als aan b.v. een verkiezing ten acties gevoerd om het snoepen van een nieuwe Tweede Kamer in door kinderen zoveel mogelijk te- eigen land. Petje af voor de heren gen te gaan. Uit onderzoeken van Neuman, De Jong en Hilterman, die de tandheelkundige dienst is geble- man-College. ons voortdurend op de hoogte hiel- ken dat het met de gebitten van de voortaan alleen voor de „ouderen” den en waarschijnlijk de hele nacht meeste kinderen allerbedroevendst zijn. Er is nl. besloten, dat de eer- geen oog dicht hebben gedaan. Bij is gesteld. Dat kan voorkomen steklassers een .eigen krantje zul- zulke voor de hele wereld belang- worden door het gebruik van suiker len krijgen. Hiermee zal de inhoud rijke gebeurtenissen dreigt het en suikerhoudende stoffen drastisch nieuws in de eigen omgeving wat te beperkc - en op de achtergrond te raken. Het meer fruit en rauwkost te eten. De speeltuinvereniging ,,’t Kaats- zoen. Het krantje bevat voorts een altijd voorop stelt, kan aan het land” gaat een ledenwerfactie hou- aardig opstelletje, een verslag van wereldgebeuren niet die aandacht den onder het motto „De jeugd van de U.D.-verkiezingsavond, enkele besteden als een dagblad doet. Maar de straat en in de speeltuin” Er gedichten, wetenswaardigheden het kan er ook niet zonder meer wordt naar gestreefd tenminste 200 over de Bijbel, de presidentsverkie- aan voorbijgaan, want zelfs plaat- leden te winnen. Er is zelfs een zingen in Amerika („Al met al ver selijke gebeurtenissen kunnen een raambiljet dat de mensen oproept dient Humphrey de voorkeur,. ook wat er duizenden kilometers ons vandaan plaatsvindt.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1