Waterpoort - krabbels Weer onderwijstentoonstelling in FSM Meerderheid b. en w. Sneek voor fluoridering drinkwater Zesde openbare lagere school komt in Stadsfenne f AGENDA I l WYMBRITSERADEEL IJLST van en drijfhout; nieuwsblad o o o Minderheid is tegen dwang o o o o o o o o o Winkels in Sneek op donderdag 28 november tot 9 uur open? Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, oecombmeefde ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en o t o I ratieve Zuivelbank ontvingen, en 0 waarin wij melding maakten van de A officiële opening van het bijkantoor van de bank aan het Schaapmarkt- j plein, krijgt een kleine aanvulling. Het hele gebouw is nl. niet voor de 0 bank. De eerste en tweede etage zijn bestemd voor de Coöperatieve Centrale Landbouwboekhouding te f I o t I o o o I t o o l o o o o w O Donderdag 14 nor, 1968 123e jaargang nr. 92 nu .Wat ze hier met kinderen moeten is mij 'n raadsel’ Meningen b. en w. verdeeld Repetitiebouw met school tc Heerenveen geeft aanzienlijke kostenbesparing Mevrouw Otto heeft ook Shih-lzu Gisteren zijn de opgravingen achter Cruycebroedershof voor de eerste „put” voltooid. Men heeft de nog gave funderingen gevon- 1 den van de in 1456 gebouwde kapel van de „Kruisheeren”. Onder de zware stenen trof men houten funderingen aan. De gevonden resten zijn van het z.g. koor. De funderingen zijn ca. 10 meter breed. Vandaag is men begonnen fatn een tweede put om te trach- 1 ten nog meer overblijfselen te vinden. Onze medewerker drs. H. Halbertsma, die de leiding heeft van deze opgravingen, hoopt bin- nen kort in onze krant hier meer over te vertellen. Ijlst feest maar door SiMelur Nieuwsblad is een Bejaardenwoningen in Stadsfenne bijna klaar 0 l 4$ 0 BOF SNEEKER NIEUWSBLAD TANDBEDERF ratieve Zuivelbank ontvingen, I MUTATIES huizen-Boven (Gr.); 2. P. A. de Jong,! 1 0’4411 B. en w. stellen voor om het besluit van de regering voor het rijksperso neel, om over dit jaar een uitkering- ineens te verstrekken ter grootte van f 116,ook van toepassing te verkla ren op het personeel in dienst van de hoofd van de o.l.s. te Sijbrandaburen. gemeente. Daarmee wordt de vrijwel steeds gevolgde gedragslijn gehand haafd, dat aansluiting wordt gezocht bij de voor het rijkspersoneel getrof fen maatregelen. De regering stelt zich wel op het standpunt dat de overheid als werkgeefster niet van het procen tuele systeem kan afwijken. Deze uit betaling in „centen” dient dan ook als een incidentele maatregel te worden beschouwd. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt fhan^elsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Per post f 6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 1 met het gemeentebestuur tot kwam, alleszins aan te bevelen. De expositie blijft tot de Kerstvakantie (tot 20 december) in Sneek. Aan de kennel „Fan de griene grei- den” van mevrouw A. H. Otto-v. d. Hamme, Leeuwarderweg alhier, is nu ook een Shih-tzu toegevoegd. Een hondje dat in Zweden zeer in de be langstelling staat, in Engeland veel, doch in Nederland nog maar weinig voorkomt. over de Nederlandse industrie aan het publiek. En logisch dat men dan bij de jeugd begint. Spontaan kreeg men voor deze tentoonstelling, waar het om de kunststoffen (plastics) draait, me dewerking van Staatsmijnen. Daar produceert men niet langer steenkool; het bedrijf is een volledig chemisch bedrijf geworden. Het is tegenwoordig zelfs goedkoper om de cokes uit Ame rika aan te voeren dan om in ons eigen land de vette kool te verwerken tot cokes, vertelde de heer Wapstra. Van daar dat Staatsmijnen dit niet meer doet. De Sneker raad krijgt van het college van b. en w. twee adviezen over de zo langzamerhand beruchte kwestie van de fluoridering van het drinkwater. De meerderheid is er voor en meent dat toevoeging van fluoride een heil zame werking heeft t.a.v. het beperken van tandbederf bij jong en oud. Zij wijst er op, dat er aan het leidingwater ook reeds jodium wordt toegevoegd ter voorkoming van struma. De minderheid acht het beginsel, dat niemand gedwongen mag worden tegen zijn wil medicijnen of middelen ter voorko ming van ziekten in te nemen een te groot goed. Bovendien wijst zij op de onzekerheid over de schadelijkheid van fluoride in combinatie met allerlei geneesmiddelen. B. en w. adviseren de raad van Sneek het verzoek van de Vereniging van Sneker Zakenlieden in te willigen om voor donderdag 28 november a.s. het sluitingsuur voor winkels te bepalen op 21.00 uur. Een minderheid in het college adviseert de raad evenwel af wijzend op het verzoek te beschikken. Wethouder Baaijens mocht gistermid dag in het Fries Scheepvaartmuseum de zoveelste onderwijstentoonstelling in Sneek van de „Vereniging Neder lands Fabrikaat” officieel openen. Hij bleek diep onder de indruk van wat hij er van had gezien. „Wat ze hier met kinderen moeten is mij een raadsel”, merkte hij op. De aan de expositie verbonden vas te leerkracht, de heer A. B. Wapstra, wist de heer Baaijens en een vijftiental onderwijskrachten alsmede enkele be langstellenden, wat gerust te stellen. Hij legde op begrijpelijke wijze uit hoe men „Van delfstoffen tot kunststoffen” zo heet deze tentoonstelling komt. Een buitengewoon omvangrijke en in gewikkelde materie wordt hier op ver bluffende wijze zodanig in beeld ge bracht, dat kinderen van de zesde klas van een lagere school er iets aan heb ben. Al hoeven ze dan nog niet alles te weten van elektronen, neutronen, protonen enz. De heer Wapstra vertelde dat men eerst een proef heeft genomen met een 6de klas elders in het land. Dit is de nieuwste tentoonstelling van VNF, Het gaat VNF om de voorlichting Zo is er dan vrijdag- en dinsdag avond in het Mienskipshüs te IJlst een soort slot-bijeenkomst geweest van verschillende medewerkers aan de „grote feestweek”, maar daar blijft het niet bij. De hoofdcommissie is van me ning dat iedereen in de gelegenheid moet worden gesteld nog eens rustig het geheel te zien en weer mee te be leven! met gas gestookte centrale verwarming en een centraal antenne-systeem voor radio en t.v. en bestaan uit een woon kamer, een keuken, één slaapkamer, een bergruimte en een sanitaire ruim te. Belanghebbenden kunnen zich voor nadere inlichtingen wenden tot de Ve afdeling van de secretarie der gemeen te Sneek. B. en w. stellen de raad van Sneek voor te besluiten tot stichting van een nieuw schoolgebouw. Gelet op de ontwikkeling van de woningbouw in dit stadsdeel menen b. en w., dat het gew enst is thans definitief een plaats voor deze zesde openbare lagere school, die sedert 1 augustus 1967 voorlopig is ondergebracht in de v.m. Gysbert Japiksschool aan de Priorstraat, aan te wij zen in de Stadsfenne, waarvoor in aan merking komt het op de hoek van de Middelzeelaan en de Loëngasterlaan gelegen terrein. personeelskamer, die tevens als onder - zoekkamer dienst kan doen en voorts de nodige secundaire ruimten als toi letten, keukentje, bergruimte en gan gen met garderobes. De ruimten zijn in het plan zodanig gegroepeerd, dat enkele tegen de wind beschutte bin nenterreinen worden verkregen, waar op bij gunstige weersomstandigheden eventueel buitenlessen kunnen worden gegeven. De speelplaats is aan de Loëngaster laan geprojecteerd en wel zodanig, dat deze behoorlijk vrij van het schoolge bouw komt te liggen, zodat daarop door de kinderen van de aangrenzende buurt buiten de schooltijden gespeeld kan worden, zonder dat er gevaar voor beschadiging van het schoolgebouw behoeft te ontstaan. Voor de bouw van de school is reeds een bedrag van f 625.000,gevoteerd. B. en w. merken tenslotte op, dat eind vorig jaar een urgentiêverklaring voor de bouw van een openbare lagere school met vier lokalen in de Stads fenne is ontvangen. Daar verwacht wordt, dat de zesde o.l.s. binnen af zienbare tijd zal uitgroeien tot een school met zes leerkrachten is aan de inspecteur van het lager onderwijs te Sneek verzocht te bevorderen, dat naast de reeds verleende urgentiever- klaring nog een dergelijke verklaring voor de bouw van twee lokalen in de Stadsfenne wordt afgegeven. GEMEENTEPERSONEEL KRIJGT UITKERING-INEENS Eén belangrijke bijdrage aan de luchtvervuiling werd gisteren om streeks het middaguur weer gele verd door de regelmatig rokende vuilnisbelt langs de Woudvaart. Dikke zwarte rookwolken deden ditmaal de bewoners van de Lem- merwegwijken (de wind was oost) het ergste vrezen. De stank benam sommigen de eetlust. Het berichtje in onze krant van vorige week, samengesteld uit de uitnodiging die wij van de Coöpe- In februari van dit jaar werd begon nen met de bouw van 36 bejaardenwo ningen in de Stadsfenne. Deze voor de verhuur bestemde woningen, die voor rekening van de alhier gevestigde „Stichting tot bevordering van een passende huisvestiging van bejaarden” worden gebouwd onder directie van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten, naderen thans hun voltooiing. Ze zijn gebouwd in vier blokjes van elk negen woningen in één woonlaag en liggen gunstig aan de ingang van de woonwijkjes Kreek, Meliere, Schier- stins en Olde EE aan de noordzijde van de Middelzeelaan. Op 10 december a.s. ’s middags half 5 zullen de kinderen en ’s avonds 8 uur andere belangstellenden in de ge legenheid worden gesteld in het Mien skipshüs deze keurig verzorgde col lectie dia’s te bewonderen. Naar we achteraf vernamen is een groot deel van deze collectie vervaardigd door mevr. F. Sijbrandij-Meijer (Sneeker- pad). Iedereen is welkom! Verzuim de ze kans niet. Daar met de uitwerking van een plan voor de bouw van een nieuwe school en het verkrijgen van de goed keuring daarop over het algemeen veel tijd gemoeid is, is overwogen of een herhaling van een reeds bestaand schoolgebouw de voorkeur verdiende. In verband hiermee is met name uitge zien naar een repetitie-bouw van een school in een andere gemeente. Daarbij is het oog gevallen op een voor het eerst in Heerenveen gebouwde zes- klassige school, waarvoor het bouw plan werd ontworpen door de dienst van gemeentewerken, aldaar. Het be treffende bouwplan is reeds in enkele andere gemeenten herhaald, terwijl het gemeentebestuur van Heerenveen het voornemen heeft de bouw óók in eigen gemeente te repeteren. Burgemeester en wethouders van Heerenveen hebben desgevraagd me-> degedeeld bereid te zijn het bouwplan aan de gemeente Snèék beschikbaar te stellen tegen een vergoeding van 2Vz% van de kosten volgens aanbe steding van de hoofdbouw, de loodgie- terswerken sanitair, de elektrische in stallatie, het glas- en schilderwerk en de centrale-verwarmingsinstallatie, te zamen rond f 345.000,wat neerkomt op f 8.625,terwijl de kosten voor het maken van lichtdrukken óók voor rekening van de gemeente Sneek ko men. Deze voor de overname van het bouwplan bedongen voorwaarden acht het college zeer billijk en voor de ge meente bepaald aantrekkelijk. Afge zien van de grote tijdsbesparing bete kent een herhaling van de bouw een besparing aan architectenhonorarium. De school krijgt zes leslokalen, een schoolzaal van ca. 90 m2, die kan wor den gebruikt voor het onderwijs in handenarbeid en ouderavonden e.d., ’n Zoals bekend, heeft onze gemeente een eigen distributiebedrijf, dat het van de I.W.G.L. ingekochte water doorlevert aan de inwoners van Sneek en de alhier gevestigde (industriële) bedrijven. Bij het onderzoek van de gemeentebegroting voor 1963 werd reeds de vraag gesteld of b. en w. de tijd rijp achtten voor het nemen van een positieve beslissing inzake de flu oridering van drinkwater. Het ant woord was dat b. en w. het niet nodig vonden cp dat tijdstip een besluit van de raad te bevorderen. Aangezien de I.W.G.L. afwijzend stond tegenover fluoridering zou het voor Sneek be stemde water eerst dienen te worden gefluorideerd, terwijl het toegevoegde fluor, wanneer het water het Sneker buizennet verlaat ingevolge de met de I.W.G.L. gesloten overeenkomst dient de gemeente Sneek immers on enkele punten aan de gemeentegrens leidingwater aan de I.W.G.L. te leve ren, bestemd voor Oppenhuizen en Uitwellingerga weer zou moeten worden verwijderd. Reeds enige jaren bestaat er verschil van mening tussen het college en de I.W.G.L. over de eisen, die laatstge noemde stelt t.a.v. het z.g. doorgevoer de water, indien Sneek tot Ruoriderin" zou besluiten. Thans blijkt de raad van commissarissen van de I.W.G.L. tot een ander standpunt te zijn gekomen. B. en w. achten nu het ogenblik aangebro ken voor de raad om zich over het vraagstuk der fluoridering uit te spre ken. Vrijdag 15 tot 23 november Tentoon stelling schilderijen en tekeningen van Jo Heeres, Bolsward, in Fries Scheepvaart Museum. Geopend werkdagen van 10-12 en 13.30-17.00 uur. Iedere vrijdag, zaterdag en zondag Non stop Discoshow met Frederik Klomp en Graham Gill in de Luda-bar. Elke zondag matinée om 3 uur. Zaterdag 16 november Opening „Disko- bar” Bar-Dancing „Den Hof van Hol land”. Veronica’s Drive in show met o.a. Rob Out, Les Cheveaux Noirs en diskjockey Henny. Aanvang ’s av. 8 uur. Tevens zondagavond. Zaterdag 16 november le Herfstwan- 1 deltocht van de Chr. Wandelsport- ver. „Sneek”. Afstanden 12, 8 en 5 km. Start 2 uur bij Aere Perennius. Zondag 17 november Kerkmuziek door de Martini Cantory m.m.v. violisten Frysk Orkest in de Martinikerk te Bolsward. Aanvang ’s middags 2.45 uur. Zondag 17 november Interkerkelijke 1 samenkomst uitgaande van de Raad van Kerken te Sneek. Liturgen: ds G. J. Brinkman en kapelaan J. Bee- rens. Medewerking van de Bolswar- der Martini Cantory. Aanvang ’s av. 7.30 uur. Tiisdei 19 en woansdei 20 novimber Krite Snits mei it blij spul „Gerryt de Swalkér” yn Amicitia, 8 ire. Maandag 25 november Jaarlijkse leden- v?"ta:lering Openbare Bibliotheek in ‘■nnw Marktstraat 19. Aanvang uur. 1 Het gaat hier om een afwijking van de wettelijke regeling, volgens welke de winkels tot 21.00 uur open mogen zijn op de werkdagen, liggende in het tijdvak van 29 november tot en met 4 december. In dit jaar dus van vrijdag tot en met woensdag. Het bestuur van de Ver. van Sneker Zakenlieden acht de zaterdagavond, zowel voor het winkelpersoneel als voor het publiek, als koopavond niet aantrekkelijk en geeft er de voorkeur Het is een algemeen bekend feit, al dus het college, dat het euvel van het tandbederf hand over hand toeneemt. De voornaamste oorzaak hiervan is 'e in de laatste vijftig jaar opgetreden verandering in de voedingsgewoonten. In velerlei opzicht is de voeding ver beterd, maar, mede tengevolge van een steeds veld winnende snoeggewoonte, is het suikerverbruik sterk gestegen. Bovendien wordt de voorbewerking van het voedsel steeds groter, waar door het kauwen, de natuurlijke reini ging van het gebit, aan betekenis in boet. Aangezien een slecht gebit een 0 gevaar betekent voor de gezondheid en bovendien het herstel en de verzorging daarvan het economisch leven op aan zienlijke verliezen aan arbeidstijd en -kracht komen te staan, is het van groot belang dat tegen de hiervoor ge noemde oorzaken van tandbederf zo veel mogelijk wordt opgetreden en dat een goede mondhygiëne wordt bevor derd. De ervaring heeft echter geleerd dat langs deze weg alléén geen verbe tering in de deplorabele toestand, waarin, het gemiddelde gebit verkeert, wordt gebracht. IN AMERIKA AL ’52 In het toevoegen van fluoride aan het drinkwater heeft men een middel gevonden om het tandbederf te be perken. Reeds in 1952 spraken de of ficiële gezondheidsinstanties in Ame rika zich uit voor waterfluoridering op grond van de resultaten in de gemeen ten, die reeds in 1945 tot deze maatre gel waren overgegaan. De Gezondheidsraad kwam tot de conclusie dat toevoeging van fluoride aan het drinkwater tot een concentra tie van 1 tot 1,2 mg per liter water een zeer belangrijke daling van het tand bederf tot gevolg zal hebben en als on schadelijk voor de gezondheid is te be schouwen. Ook de provinciale raden voor de volksgezondheid kwamen tot de conclusie dat fluoridering is aan te bevelen, evenals de Voedingsraad. De Ned. Mij. tot bevordering van de Tand heelkunde en de Ned. Mij. voor Ge neeskunst spraken zich eveneens uit voor waterfluoridering. Niet door allen wordt de fluoridering van het drinkwater toegejuicht, mer ken b. en w. op in hun preadvies. Ook niet door alle medici. De van tijd tot tijd naar voren gebrachte bezwaren zijn echter voor de officiële medische instanties geen aanleiding geweest on hun standpunt terug te komen. Hoewel wordt toegegeven dat de onschadr’ijk- heid van het middel zich nooit laat be wijzen, zijn deze .instanties toch van mening dat de verrichte onderzoekin gen de onschadelijkheid „voldoende waarborgen”. Zo komt de meerderheid van het college tot de slotsom dat het verant woord is de genoemde instanties, voor zo ver het de medische zijde van het vraagstuk betreft, te volgen. En aan gezien het tot de taak van de overheid behoort de volksgezondheid te bevor deren dient het middel van de fluori dering „niet ongebruikt te blijven”. Soms is het laten zien van enkele cijfers zo duidelijk, dat commentaar geheel overbodig is. Hier volgen die cijfers: in 1967 vonden er in ons land 2336 dodelijke verkeersonge vallen plaats en daarbij kwamen 2862 mensen om het leven. Dat be tekent gemiddeld 55 doden per week. De slachtoffers waren: 601 voetgangers, 594 autobestuurders, 560 bromfietsers, 507 fietsers, 448 autopassagiers en 117 motor- en scooterrijders. Van hen was 39 pro cent nog geen 25 jaar; 20 procent was 65 jaar of ouder. Het aantal dodelijke verkeersongevallen over 1967 was 8 procent hoger dan in 1966. De gemiddelde jaarlijkse stij ging over de laatste tien jaar be draagt volgens het centraal bureau voor de statistiek 6,3 procent. In 1967 was alcoholgebruik in het ge ding bij 5,9 procent van alle onge vallen met persoonlijk letsel en bij 11,5 procent van de dodelijke onge vallen. Voor de dodelijke ongeval len op zaterdagen, resp. zonda gen bedroeg het aandeel van de al- coholgevallen resp. 17 en 27 pro cent. Volgens de standaard moet dit hond je het hoofd hebben van een leeuw, het lichaam van een beer, de voeten van een kameel, een staart als een nlu- meau, oortjes van palmblad, tanden als rijstkorrels, een tong als een parel achtig bloemblad en zich voortbewegen als een vis. Dit soort hondjes komen uit Tibet en worden ook „Lhasa- De woningen zijn voorzien van een I leeuwtjes genoemd. Shih-tzu betekent in het Chinees: Leeuwhondje. Het ras is gekruist met een pekingees, maar heeft een ander karakter. In 1930 kwamen ze uit Chi na naar Engeland. Het gewicht van de Shih-tzu mag 5 tot 8 kg zijn en de schouderhoogte 27 cm, De hondjes zijn zeer opgewekt van aard. Shih-tzu spreekt men uit als: „sjid-zoe”. Mej. J. Nijboer alhier heeft een ver zoek om ontslag als onderwijzeres aan de zesde openbare school voor g.l.o. in gediend. De heer E. Zijlstra heeft ont slag gevraagd als onderwijzer aan de Lemmerwegschool (openbare school voor g.l.o.). Voorgesteld wordt de ge vraagde ontslagen eervol te verlenen. De heer B. Brouwer heeft een brief geschreven waarin hij meedeelt zich als lid van de Culturele Raad te moe ten terugtrekken. Ter voorziening in de ontstane vacature worden door b. en w. voorgedragen: 1. J. D. van drr Molen, Grootzand 79; 2. P. Struik, Barrewier 1. Dan krijgt de raad een voorstel om in het algemeen bestuur van „De Be- stuursschool Friesland” aan te wijzen: als lid de heer M. Baaijens, als plv. lid de heer J. R. Visser. Tenslotte de benoeming van een hoofd van de Lemmerwegschool. Door b. en w. worden voorgedragen: 1. A. Bergsma, hoofd van de o.l.s. te Zeven de wandelweg langs het z.g. Spoor - dok vrijwel onbegaanbaar is. Het is één drekboel. Het is dan ook niet aan te raden hier goede schoenen aan te wagen. aan op zaterdagavond 30 november a.s. de winkels gesloten te houden. Als compensatie voor het verlies van deze avond wil men nu graag de donder dagavond. B. en w. wijzen er op Sat de raad da bevoegdheid heeft voor ten hoogste 21 door hem aan te wijzen werkdagen per jaar vrijstelling te verlenen van het verbod om na 6 uur ’s avonds een win kel voor het publiek geopend te heb ben. De meerderheid acht het verzoek dan ook redelijk en vindt dat er vol doende grond is om daaraan te vol doen. Een minderheid voert daarentegen aan, dat de raad volgens de Winkel sluitingswet 1951 niet bevoegd is te bepalen dat de winkels op zaterdag avond 30 november gesloten moeten zijn na 18.00 uur. Indien een aantal winkeliers niet genegen is dez° avond hun zaken te sluiten, houdt de toe stemming voor de donderdagavond in, dat de taak van het winkelpersoneel in die zaken wordt verzwaard. Zo lang geen volledige zekerheid bestaat dat de sluiting op zaterdagavond algemeen zal zijn, is de minderheid van het col lege van mening, dat aan het verzoek niet moet worden voldaan. Onze stadgenoot Jan van Tuinen, u weet wel, de kunstschilder, gaat exposeren in Harlingen en wel in „Arthouse-bar de Blauwe Hand”. De Maastrichtenaar Ger Brouwer zal morgenavond de tentoonstelling officieel openen. Het laatste nummer van CTS- contact, de schoolkrant van de christelijke technische school, bevat een bijzonder duidelijk overzicht van de organisatie van de school en de mogelijkheden die de jongens hebben. Directeur Van der Schouw geeft een uitvoerige toelichting. In deze krant vindt u tenslotte een Sinterklaaspagina met o.m. een puzzel. Hopelijk beleeft u er veel genoegen aan. veuume uauuDuuwooeKnuumng ie Q Leeuwarden, dat hier een bijkan- toor krijgt. (Dit stond niet op de 0 convocatie.) Het gebouw heeft twee ingangen: het bijkantoor voor de Zuivelbank aan het Schaap- marktplein; het bijkantoor voor de CCLB aan het Leeuwenburg. Men maakte ons er op attent dat fj De heer Baaijens merkte op, dat de wereld van vandaag wordt opengebro ken. Als men ziet naar wat er in de chemische bedrijven gebeurt, heeft het haast d'e schijn van oen nieuwe schep ping. Er worden geheel nieuwe stoffen gemaakt, sommige met fantastische ei genschappen. Als onderwijzer kan men het moeilijk krijgen met al deze nieu we dingen. Toch blijft de opdracht om er iets mee te gaan doen. Het onder wijs heeft hier als taak deze mogelijk heden, die we ons vroeger nooit heb ben voorgesteld, zichtbaar te maken en in de belangstellingssfeer te halen. De onderwijzer moet er wel voor waken dat het kind niet in de materie „ver drinkt”. Aan de andere kant weten de kinderen vaak veel meer over deze dingen dan de ouderen vermoeden; soms speelt de t.v. daarin een rol. De komende dagen zullen vele klas sen van de lagere scholen (alleen 6e klassen) en scholen voor voortgezet onderwijs door de heer Wapstra, die het overigens subliem weet te „verko pen”, worden voorgelicht en een klein beetje wegwijs worden gemaakt in de uiterst complexe wereld van de che mie. Ook voor ouderen, die in deze za ken belang stellen, is een bezoekje aan deze expositie, die in samenwerking q met het gemeentebestuur tot stand I Lbi

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1