vriezen Speelterreinen in Noorderhoek bijna zei de Sint Blok met 12 woonlagen in Stadsfenne [^AGENDA J .Mijn tenen van m n voeten k van Sneek Sinterklaas arriveerde weer m IJLST W Y M BRITS ER A DE EL en Rechtsgeding tussen gemeente Sneek en parti culier voor Hoge Raad i k Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 123e jaargang nr, 93 Maandag 18 nov. 1968 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 5 5 Voorstel b. en tv. Antwoord b. en w. aan mevr. W. Unema-Éhlhardt Finale verkoop woonhuis Oudega (W.) Renteloze voorschotten van „Veronica” overdoen aan „Advendo" 152 galerijwoningen volgens industriële bouwwijze voor ca 5,8 miljoen W enningstichting Baerderadiel nei „Midden-Friesland Auto’s botsten door gladheid Zaterdagmiddag werden op het Hoog- end twee personenauto’s ernstig be schadigd door een botsing als gevolg van de gladheid. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. De auto van H.M. uit Sneek begon te slippen en kwam daardoor dwars op de weg te staan. Een tegenligger, bestuurd door T. van L., eveneens uit Sneek, botste er bovenop. Auto reed door rood licht: botsing Twee auto’s op Lemmerweg beschadigd Sneeker Nieuwsblad is een oecombéneerde urtqave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en F. J u 'V I 4 SNEEKER NIEUWSBLAD GESCHENKEN Notaris mr. R. Mulder te Langweer verkocht vrijdagavond in hotel ,,’t Ai de Gea” te Oudega (W.) finaal het burgerwoonhuis Oudega 135, gelegen aan de weg van Oudega naar Heeg. Koper werd de heer Herre v.d. Velde te Gaistmeer voor f 26.510.De be- schrijvingssom was f 26.500. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt 'han^elsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Per post f 6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. ren een driewerf hoera aan. St. Nico- laas sprak ook nog over de barre weers omstandigheden. Hij geloofde dat de kinderen in Sneek wel lief waren ge weest en beloofde ze te bezoeken. „He laas kan ik niet alle kinderen bezoe ken, maar bij diegenen waar ik zelf niet kon komen de Pieten wel.” VEEL WOORDEN Na de begroeting op het bordes, ging het hele gezelschap naar binnen, waar eerst een „bakje” thee werd gedronken. De Zwarte Pieten zochten een plaatsje op de trap en voor de oude baas stond een stoel gereed. De burgemeester had de Sint op het bordes al welkom ge heten, maar deed dit nog een keer ten overstaan van de genodigden. Burgemeester Rasterhoff zei, dat de burgers van Sneek zich goed hadden gedragen. Het viel hem op, dat de staf van Zwarte Pieten elk jaar groter wordt. De burgemeester sprak van een goede ontwikkeling van de midden stand en een uitbreiding van de groot winkelbedrijven. „Ook in de recreatie- en ontspanningsbedrijven is een ten dens naar uitbreiding waar te nemen. Er zijn lieden, die streven naar een soort Zwolsman-concern”, aldus de eer ste burger. Het aantal auto’s (perso nenauto’s, vracht- en vooral sportwa gens) neemt toe en daarmee wordt ook het parkeerprobleem groter. Maar we zullen er wel een oplossing voor vin den. Wat de woningbouw betreft ma ken we het de Sint en zijn knechten wel gemakkelijk door steeds meer in de hoogte te bouwen. Ze'behoeven niet meer zulke grote afstanden over de vaak glibberige daken af te leggen”, sprak de burgemeester. TOESPRAAK SINTERKLAAS Sinterklaas begon zijn rede in het Latijn. Hij hoopte dat, als de rondweg in 1970 klaar is, het aantal verkeers borden in Sneek ook wat uitgedund zal worden. ..Mijn Pieten kunnen door al die borden de weg bijna niet meer vinden. Voordat we naar Sneek kwa men, heb ik een cursus moeten geven om hen wegwijs te maken”. Voor het kruispunt bij Thabor en de knipperbol- len bij de voetgangersoversteekplaats op de Leeuwarderweg had Sint Nico- laas veel waardering. Kritiek had hij op de bouw van een tunnel bij de spoorweg; hij snapte niet dat dat zo lang moest duren. De Sint zou de wen sen van het gemeentebestuur, een cul tureel jeugdcentrum, een vuilverbran dingsinstallatie en een overdekt in- structiebad, een volgend jaar proberen te vervullen. Verbaasd was de Sint over het feit, dat er in Sneek geen „openbare water plaatsen” meer zijn. Juist in de grote steden begint men weer met de bouw van urinoirs. De Sint wist wel een oplossing: de Wip dempen en onder aardse toiletten maken. Bovendien was dan het parkeerprobleem grotendeels opgelost. Bij schrijven dd. 29 oktober zijn door het lid van de raad mevr. W. Unema- Ehlhardt, i.v.m. het gereed komen van de eerste E.B.A.-flats in de stadsuit breiding Noorderhoek II, aan burge meester en wethouders de volgende vragen gesteld: 1. „Welke stappen heeft het gemeen tebestuur ondernomen voor het be schikbaar stellen van speelterreinen voor de ongetwijfeld talrijke kinderen die in deze flats zullen wonen. 2. Destijds zijn vragen gesteld over de bestemming van de oude schietbaan (Mijn inziens eventueel geschikt te maken voor speelterrein zonder al te veel kosten). Uw antwoord hierop sprak over het in studie zijn van deze zaak. Wat is de uitkomst van deze stu die?” Het college beantwoordt deze vragen als volgt: 1. In de stadsuitbreiding Noorder hoek II zal een aan de Suffridusstraat gelegen terrein, ter grootte van onge veer 1350 m2 beschikbaar worden ge steld voor speelterrein. Het ligt in de bedoeling de grond de komende maan den te egaliseren, te bewerken en vol gend voorjaar in te zaaien en van een beschuttende beplanting te voorzien. Tussen de huizenblokken aan de Edo Jongamastraat en de Jancko Douwa- mastraat is enkele jaren geleden een speelvijver aangelegd, die in voor- en najaar, nadat het water is verwijderd, als rolschaatsbaan kan worden ge bruikt en in de winter als ijsbaan. De tegelplateaux en de gazons naast de speelvijver zijn eveneens voor ’e jeugd beschikbaar. Voor de kinderen uit de Noorderhoek II is bedoeld gebied ge makkelijk bereikbaar via het brugget je en het voetpad tussen de Kempius- straat en de Edo Jongamastraat. Voorts kan de onbebouwde grond be horende bij de voor de stichting Wo- nimstmbting ..Patrimonium” in aan bouw zijnde E.B.A.-flats, alsmede het B. en w. stellen de raad van Sneek voor te besluiten tot de bouw van 152 galerijwoningen in de Stadsfenne. De bouw zou moeten plaatsvinden volgens het N.B.I.-systeem in drie blokken, nl. twee blokken van elk 5 woonlagen en één blok van 12 woonlagen, met bergruimte en garages in de onderhuizen. De blokken van 5 lagen zullen bevatten: 20 2-kamerwoningen (woonkamer plus slaapkamer), 10 3-kamerwoningen, 50 4-kamerwoningen en 24 garages; het blok van 12 lagen: 24 2-kamerwoningen, 12 3-kamerwoningen en 36 4-kamer- woningen. Op de funderingen van de woningen en de onderhuizen worden de wonin gen samengesteld uit betonelementen, welke worden vervaardigd in de fa briek van de N.B.I. (N.V. Noordelijke Bouwelementen Industrie) te Koot- stertille, evenals de houten puien voor buiten zowel als binnen. Deze elemen ten bestaan in hoofdzaak uit gehele wanden of wandgedeelten, vloerge- deelten, separatiewanden enz. welke door middel van speciale voegen en verankeringen een constructief geheel vormen. In het blok van 12 woonlagen zullen twee en in elk van de blokken van 5 woonlagen zal één lift worden aange bracht. Deze liften zullen geschikt zijn voor het vervoeren van goederen bij verhuizing en voor ziekenvervoer per brancard. De liften zullen op elke bouwlaag een stopplaats hebben. In het blok van 12 lagen bevinden zich per woonlaag zes woningen; de totale lengte van dit blok is ruim 54 meter. In de blokken van 5 woonlagen zijn per woonlaag acht woningen on dergebracht; de totale lengte van deze blokken bedraagt ruim 72 meter. De woningen zijn vanaf de galerij bereik baar via een tochtportaal en een hal. De woonkamers hebben een grootte van 5,38 m x 4,00 m, de keuken is 4,10 x 1,92 m. In de woningen met 3 slaap- B. en w. stellen de raad voor tot het aangaan van een overeenkomst met de heer K. Oosterhof te Leeuwarden en het instellen van beroep in cassatie te gen het vonnis van de Arrondisse mentsrechtbank te Leeuwarden bij de Hoge Raad der Nederlanden. De rechtbank stelde in de kwestie, waarbij het ging om vergoeding van schade als gevolg van een ongeval, overkomen aan de heer J. Hiemstra, werknemer van de gemeente, beide partijen voor een gedeelte in het ge lijk. B. en w. noemen dit vonnis onbe vredigend. Maar in aanmerking nemende .de grootte van de thans nog in het geding zijnde vordering (ca. f 1500) en de kosten die aan een verdere rechtsgang zijn verbonden, zou het weinig aantrek kelijk zijn deze zaak tot in hoogste instantie voort te zetten. Niettemin is een uitspraak van de Hoge Raad van bijzonder belang te achten. Want niet alleen de gemeente Sneek worstelt met problemen rond de uitleg van enkele artikelen van de Ver haalswet ongevallen ambtenaren, ook het Rijk en verschillende andere ge meenten alsook de verzekeringswereld wachten op een uitspraak van ons hoogste rechtscollege. Naar het zich laat aanzien kan er voor de kosten van een en ander met die andere belanghebbenden een rege ling worden getroffen. Het is mogelijk hoger beroep over te slaan en direct cassatie te vragen als ook de tegen partij (de heer Oosterhof). hieraan wil meewerken. Daarvoor moet een over eenkomst met hem worden aangegaan. De tegenpartij is hiertoe bereid. STICHTINGSKOSTEN De stichtingskosten worden begroot op f 5.795.240.nl. grondkosten f 848.500,en bouwkosten f 4.946.740.- De maandelijkse kale huur is voor lopig!!) berekend op gemiddeld f 166,15 per woning, inclusief een op slag van f 1,10 per woning per maand i.v.m. eventuele risicoverrekening. De gemeente moet voor een aantal EBA-woningen in de Noorderhoek, nl. 132 van de' in totaal 288 stuks, be schikken over het voor 1969 nog toe te kennen bouwvolume. Het provinci ale contingent voor 1969 bedraagt 1358 woningen, hetgeen 59 woningen min der is dan in 1968. Er moet dus maar afgewacht worden of het aandeel dat Sneek hiervan krijgt voldoende zal zijn om de resterende EBA-woningen hier uit te dekken of dat nog over een ge deelte van het volume voor 1970 zal moeten worden beschikt. Bij deze stand van zaken is het niet mogelijk coor 1970 nieuwe projecten aan 1 vangen. Na de toespraak werden de ge schenken uitgereikt. Korpschef Kooi- stra, die bijna aan zijn pensioen toe is, heeft volgens de Sint altijd met „een gouden hand” geregeerd. Hij werd daarvoor beloond met een gouden hand je, dat voorzien was van een schroef draad en op zijn eigen arm kon wor den geschroefd, (ahum). In bepaalde wijken van de stad, krijgt men, als men de kraan opendraait, niet koel helder water, maar een troebel sopje. De Sint kreeg een fles van dit vieze leidingwater toegestuurd van een dame. Deze fles overhandigde hij op zijn beurt aan directeur Ek van de GWS, met de opdracht het water goed te onderzoeken en het euvel te verhel pen. Directeur De Boer van gemeen tewerken kreeg een z.g. piketstok ofwel een rood-wit geblokte meetstok. Vol gens Sint Nicolaas faalt de heer De Boer nooit in zijn meetwerkzaamheden. Behalve die ene keer, toen hij bij het uitzetten van een nieuwe weg in de Stadsfenne een grote fout maakte. De heer Rentenaar van de gemeentereini- ging kreeg een klein harkje, omdat hij zo ijvert voor het schoonhouden van de stadsgrachten. De burgemeester, die grootvader is geworden, kreeg een klein „puidje” zakje) met speelattributen, die hij aan zijn kleinkind zou kunnen geven. Volgens de Sint is de burgemeester Olympisch recordhouder op het gebied van openingen, uitreiken van onder scheidingen e.d. Mevrouw Rasterhoff kreeg een bloemstukje. De presentjes van „genoemde lieden” waren natuurlijk schertsend bedoeld. De burgemeester kreeg nog een aante kenboek en de wethouders Baaijens, Baarda, Visser en Bergsma kregen een rollade, evenals de heren Koster, De Boer, Ek en Rentenaar. Ook de heer Brinksma kreeg een dergelijk vlees gerecht. De hoofdpiet is elk jaar de taak toe bedeeld korpschef Kooistra toe te spre ken. „Het valt niet mee om elk jaar weer wat anders te vinden”, zo sprak hij. Hij herinnerde eraan, dat het nu wel de laatste keer was, dat hij de heer Kooistra toe kon spreken ..Over enige tijd kunt u zich geheel wijden aan uw hobby’s zoals vissen en autorijden”. De heer Kooistra kreeg een parkeermeter van marsepein. Ook kreeg hij een keu rig van marsepein en suikergoed ge maakte miniatuur vissersvlet. Voorts werd de korpschef beloond met een z.g. diplomatentas. De heren Brouwer en Keet van de gemeentepolitie als mede mevr. V. d. Zee en mevr. Nauta en ook de pers kregen een presentje van Sinterklaas. De heer D. v. d. Werf, die samen met de heer J. Doevendans veel werk verzet heeft voor de intocht van St. Nicolaas, werd nog toegesproken door de burgemeester. Hij noemde de heer Van der Werf een altijd actief man vooral in het verenigingsleven. Tot slot richtte de burgemeester nog een woord van dank tot de commissie van voorbereiding voor de voortreffe lijke wijze waarop de intocht is ver lopen. Ook Sinterklaas werd bedankt voor de vele goede woorden die hij tot het gemeentebestuur heeft gericht. Om ongeveer 5 uur was het feest in het stadhuis afgelopen en glibberde en gleed (het was door de sneeuw spie gelglad geworden) iedereen naar huis. Er hadden zich dit jaar geen kinderen die op 5 december vijf jaar worden, opgegeven. openbaar groen vóór deze flats, voor jonge kinderen eveneens eer. veilige speelgelegenheid bieden. 2. Burgemeester en wethouders heb ben aan de stedebouwkundige op dracht gegeven, een bestemmingsplan te vervaardigen voor het gebied Fra- nekervaart. Dit plan is in ontwerp gereed. De bebouwingsvoorschriften worden thans door de stedebouwkun dige ontworpen. Zodra bedoelde voor schriften gereed zijn, kan de vaststel- lingsprocedure op gang worden ge bracht. Het plan beoogt onder meer te voorzien in de aanleg van een rijwiel pad en een voetpad vanaf de Furme- russtraat naar de Dr. Obe Postmastraat welke paden zullen lopen over de voormalige schietbaan. De groenstrook aan de westzijde van deze paden, ter lengte van ongeveer 200 m en een breedte van gemiddeld 20 m, zal door 'e jeugd als speelweide kunnen wor den gebruikt. Burgemeester en wet houders hebben aan de Kon. Ned. Hei- demij. opdracht verstrekt een plan voor de aanleg van de paden en de „speelstrook” te maken. Gedacht-wordt aan uitvoering in A.C.W.-verband. Het plan heeft het karakter van een voor lopige schets. kamers zijn de afmetingen van de slaapvertrekken resp. 3,50 m x 3,41 m, 4,56 m x 2,70 m en 3,55 m x 1,30 m. In de woningen met twee slaapver trekken hebben deze dezelfde afmetin gen als de twee laatstgenoemde van die met drie slaapkamers. De slaapka mer in de woningen met één slaap vertrek is 4,00 m x 3,19 m. Elke wo ning is verder voorzien van een was ruimte, waarin een douche is aange bracht, een bergruimte annex werk- kast en een w.c. naast het tochtpor taal. Alle woningen beschikken over een ruim zitbalcon over de gehele breedte van de woning. De breedte van dit balcon, dat van dat van de naastligger is gescheiden, bedraagt 1,50 m evenals de breedte van de ga lerij voorlangs de woningen. In de on derhuizen van de woningen met 5 woonlagen bevinden zich per blok 12 garages, voor elke woning een berg ruimte en een ruimte voor de c.v. en de hydrofoorinstallatie. De woningen zullen worden voor zien van een met gas gestookte cen- trale-verwarmingsinstallatie, een cen traal antennesysteem en een bliksem- beveiligingsinstallatie. De aanbieding welke door de N.B.I. voor de bouw van deze woningen is gedaan beloopt een bedrag van f 4.210.400.In deze prijsaanbieding is begrepen het aanbrengen en instal leren van, alsmede het verrichten van de bouwkundige werken ten behoeve van: 1. De hydrofoorinstallatie ten behoeve van de bovenste 9 woonlagen van het blok met 12 en de bovenste 2 woonlagen van de blokken met 5 woonlagen. 2.3 stuks centrale antenne-systemen, ontvangst voor A.M., F.M. en T.V., geschikt voor de ontvangst van Ne derland I en II en Duitsland Aurich I en II. 3. De bouwkundige werken ten behoe ve van de centrale-verwarmingsin- stallatie en de liftinstallaties. 4. Thermopane beglazing voor de grote ruiten tot 2,10 m vloer van de woonkamers op alle woonlagen. 5. Een elektrische badkamerverwar- ming in alle badcellen. 6. Een bliksembeveiliging van de drie blokken. Voor de centrale-verwarmingsinstal- latie en de liften is prijsopgave ge vraagd aan een aantal installateurs. Deze aanbiedingen zijn nog niet alle ontvangen, zodat bij de kostenopzet van een geraamd bedrag per woning is uitgegaan. Tongersdei haldde 'de algemiene kom- misje fan ’e Kultuerried Baerderadiel har jierlikse gearkomste mei doarps- belangen fan alle doarpen üt Baerdera diel yn it gritenijhüs to Mantgum. Op 3 doarpen nei (hwerom wierne se der net?) koe foarsitter Miedema fan Win- sum de oaren in wolkom taroppe. De wurklist bistie üt in taljochting fan skriuwer Oosterwijk oer it wurk en it oerdwaen fan’e wenningstichting Baer deradiel nei de wenningbouwforiening Midden-Friesland. Dit bislacht 3 ge meenten: Idaerderadiel, Baerderadiel en Raerderhim. Troch dizze foroaring kinne der yn de doarpen nou ek pre- mywenten boud wurde, neist de sa- neamde wenningwetwenten. Troch de skriuwer binne de mooglikheden dêr- fan ütlein. Mar de oanwêzigen seagen der foar de lytse doarpen net sa folie Ijocht yn. De bistürsleden üt’e doarpen sille dan ek wach wêze moatte om fan dizze «nije organisaesje to profi- tearjen. De fragen hjirnei üt forskate doarpen wiisden hjir ek wol op. As twadde sprekker kaem de hear Fokkens mei in ütliz oer de bystanwet. Hy sketste hoe dizze wet üntstien is en hwa rjocht hawwe op bijstan. Foar parten minsken it dat noch net kleare wyn, al hat Baerderadiel mei hjar rounskriuwen elts üt’e doeken dien hwat men krije kin. De doarpsbelangen witte nou hoe ’t it sit mei dizze wet. Men kin dan ek oan’e minsken fan it bistjür freegje hoe it allegeare kin en moat. Zaterdagmorgen werden twee per sonenauto’s beschadigd doordat F.P. op het kruispunt Ged. Poortezijlen-Oos- terdijk-Ged. Pol-Wijde Burgstr. door het rode licht reed. P. naderde van de Oosterdijk. De andere auto, bestuurd door J.L., kwam van de Ged. Poorte- zijlen. Het bestuur van de r.k. drumband ..Veronica” heeft medegedeeld, dat het in verband met het teruglopen van het aantal leden niet meer mogelijk was de drumband langer te doen voort bestaan. B. en w. stellen de raad nu voor om het onafgeloste deel van het aan Veronica verstrekte voorschot op naam te stellen van de chr. tamboers-, trompetters- en pijperskorpsen „Ad vendo”. Tevens wordt voorgesteld aan „Advendo” een nieuwe renteloze geld lening te verstrekken van f 3855, In 1964 besloot de raad een renteloos voorschot te verstrekken van f 5000, aan Veronica. Advendo kreeg een zelf de bedrag. De besturen van beide korp sen hebben verzocht de niet afgeloste delen samen te voegen tot één nieuw voorschot. Het niet afgeloste deel van het aan Advendo verstrekte voorschot bedraagt per 1 december a.s. f 1000,Het on afgeloste gedeelte voor Veronica f 2855,—. Zodat de uit de nieuw te slui ten overeenkomst van geldlening voort vloeiende schuld f 3855,bedraagt. EIGENDOMSOVERDRACHT Voorgesteld wordt te besluiten tot eigendomsoverdracht aan de heer J. Huizinga alhier van een perceel in dustrieterrein aan de Kamerlingh On- nesstraat, onder beding van jaarlijkse grondrente. De heer Huizinga is van plan hier een bedrijfspand te stichten, waarin een aantal koel- en vriescellen voor het door hem gehouden ijsdepot zullen worden ondergebracht. Het gaat om een perceel van ongeveer 1020 m2. De prijs van de grond dient f 16,50 per m2 te bedragen. Bij eigendomsover dracht onder beding van jaarlijkse grondrente is jaarlijks verschuldigd 7% van f 16,50 f 1,15 per m2. Dinsdag 19 tot 23 november Tentoon stelling schilderijen en tekeningen van Jo Heeres, Bolsward, in Fries Scheepvaart Museum. Geopend werkdagen van 10-12 en 13.30-17.00 uur. Tiisdei 19 en woansdei 20 novimber Krite Snits mei it blijspul „Gerryt de Swalker” yn Amicitia, 8 ure. Woensdag 20 november Meerpaal Theater Chantant. De Engelse folk- en blueszanger Johnny Silvo. Maandag 25 november Jaarlijkse leden vergadering Openbare Bibliotheek in het gebouw Marktstraat 19. Aanvang ’s avonds 8 30 uur. Iedere vrijdag, zaterdag en zondag Non stop Discoshow met Frederik Klomp en Graham Gill in de Luda-bar. Elke zondag matinée om 3 uur. 1 B. en w. hebben daarom omgezien naar mogelijkheden om stagnatie van de woningbouw te voorkomen. De eni ge weg hiertoe is de bouw van wonin gen volgens het systeem van de grote- elementenbouw. Daarvoor heeft de laatste jaren een bijzondere contin- gentsregeling gegolden. Aanvankelijk is er sprake geweest van 264 galerijwoningen, in twee blok ken van 12 lagen en drie blokken van 5 lagen op een onderhuis. Maar aange zien de gemeente dan in korte tijd een groot aantal meergezinswoningen ge reed zou krijgen (de bouwtijd is bij deze industriële bouwmethode n.l. aanmerkelijk korter dan bij de tradi tionele bouwwijze) is.het aantal terug gebracht tot 152. Zaterdag was voor vele kinderen hèt ogenblik weer aangebroken: Sint Ni colaas, de grote kindervriend, arriveerde in ons land. Nadat de goede bis- schop om ongeveer 1 uur in Veere aan land was gegaan, maakte hij om onge veer half drie zijn opwachting in Sneek. De boot, waarop de Sint zich bevond, meerde af bij de Waterpoort, waar een grote menigte kinderen en ouders zich stond te verdringen om een glimp van de goedheilig man en zijn gevolg op te vangen. Het koude weer ontlokte hem de opmerking: „Mijn tenen vriezen bijna van mijn voeten”. Bij de aanlegplaats leek het wel een mierenhoop. De vele kinderen krioel den door elkaar heen en verdrongen elkaar om een mooi plaatsje vooraan te krijgen. De nieuwe Wonderbrug bleek een mooie uitkijkpost. Op de ka de wachtten leden van de ruitervereni- ging „De Water-Poorters” en enkele pony’s. Natuurlijk stond ook de schim mel van de Sint klaar. Ook de „Har monie” en TGP waren aanwezig. Leer lingen van de christelijke detailhan- delsvakschool hadden een reclamewa gen voor de Sneker middenstand ver zorgd. Om ongeveer half drie was het grote ogenblik, waarop de kinderen hadden gewacht, aangebroken. Statig kwam de „stoomboot”, geëscorteerd door twee boten van de zeeverkenners, aangeva ren en meerde af bij de Waterpoort. Sinterklaas had weer zijn Zwarte-Pie- tenband meegebracht, die vrolijke Sin terklaasliedjes ten gehore bracht. De oude baas, die 5 december zijn 969ste verjaardag hoopt te vieren, was nog vlug ter been. In een oogwenk zat hij op zijn met pluimen getooide schimmel. Ook de belangrijkste „Pietjes” hadden een rijdier tot hun beschikking. Hierna volgde de gebruikelijke rijtoer door de stad, waar het overal langs de route krioelde van de kinderen. Met het weer trof de Sint het niet zo best, het was knap koud en later begon het zelfs te sneeuwen. Omstreeks half vier arriveerde de stoet bij het stadhuis, waar natuurlijk ook weer vele kinderen, groot en klein, stonden te wachten. Öp het bordes wachtten burgemeester Rasterhoff en de vier wethouders. Bij de begroeting zei de burgemeester dat hij blij was, dat St. Nicolaas de stad weer had aangedaan, ondanks de felle kou. Hij geloofde dat de kinderen dit jaar'niet erg stout waren geweest en heette na mens hen de goedheilig man harte lijk welkom. Daarop hieven de kinde- Gisteravond botsten twee personen auto’s op de Lemmerweg ter hoogte van het Sneekterrein op elkaar. Er ontstond schade aan beide wagens. Niemand werd gewond. Het ongeval gebeurde omstreeks half negen. J.P. uit Bakhuizen moest stoppen voor een op de weg stilstaande auto. De achter hem yn ri'dende J.D. uit Scharnegoutum botste te daarop tegen de wagen van P. De stil- 1 staande ar.to werd niet beschadigd.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1