maar voor Kritetoaniel Suits spile Gerryt <le Swalker’ Steeds meer flats, zijn er liefhebbers iVaterpwrl-kfidihb IJLST WY M BRITS ERA DEEL en van Sneker raad had het moeilijk mee er even Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, öS 123e jaargang DRIJFHOUT* NIEUWSBLAD 9 te Opbrengst kollekte Jeugd en Muziek lekende met Mozart en Strawinski in l.t.s. nr 94 Donderdag 21 nov. 1968 Sneek zal in de toekomst van grote afstand zijn te zien in het wijde Friese land. Twee woonhuizen in Sneek provisioneel verkocht Boerenbehuizinge te IJsbrechtum en woonhuis Sneek provisioneel geveild Geen debatten over fluoridering. behoefte aan meer inspraak, koopavond op donderdag gaat door Haf Sneekar Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DANKBAARHEID I BENOEMINGEN i sen voor belangrijks is gebeurd in de raad. en woningen kan die nood tenminste PASSENDE WONING? vice! c.m.t.s. Directeur Gerrits schrijft in aardig. zelfs soms grond drastisch is teruggebracht. Ook de heer J .P. de Vries was door het antwoord van de wethouders met bevredigd. Krijgen de woningzoeken- De kollekte t.b.v. het geestelijk ge handicapte kind heeft in Opp.nhuizen en Uitwellingerga f 175,40 opgebracht. Het Fries Scheepvaart Museum ont- heden dat~is verheugend. Ook gezien in ving een legaat van wijlen mevrouw Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt 'han^1 elsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f4, per half jaar. Per post f 6,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Foarsitter F. S. Doting fan de Krite Snits koe tiisdeitojoun in flinke seal mei folk it wolkom taroppe; hij hiet yn it bysünder wolkom mefr. Raster- hoff en „harkers” fan de kriten Meppel en Slootdorp. •fc Weer een nieuw schoolblad. Het In feite onttrekt zich alles wat aan de rechtspersoonlijkheid hebbende li chamen geschiedt aan de waarneming van de individuele raadsleden. Zij heb ben te weinig inspraak. Aldus de heer Van Dijk. Hij kwam tot deze uitspraak naar aanleiding van een schrijven van het dagelijks bestuur van de „Muziek school voor Sneek en Omstreken”, waarin de ontwerp-begroting voor het jaar 1968-’69. Zelf heb ik in dezen ook boter op ’t hoofd, verklaarde de heer Van Dijk. Hij vroeg zich evenwel af welke mogelijkheden er zijn voor de raadsleden om zich een beter oordeel te vormen. Aan het begin van de vergadering gaf de voorzitter de raad in overwe ging het punt betreffende de fluoride ring van het drinkwater van de agen da af te voeren. Het leek het college verstandiger de behandeling van deze kwestie uit te stellen nu c" een nieuw rapport zal verschijnen van de Gezond heidsraad. De heer Van Dijk vond dit uitstel niet noodzakelijk. Er is immers al zo veel over deze kwestie gesproken. De voorzitter dacht dat het alleszins» redelijk zou zijn, nu de staatssecretaris een nieuw onderzoek naar de gevolgen van de fluoridering heeft laten instel len, deze ontwikkeling even af te wachten. De meerderheid van b. en w. hoopt daarin een versterking van haar standpunt te vinden misschien hoopt de minderheid dat ook, merkte hij op. Allen gingen akkoord met dit uitstel; ook de heer Van Dijk legde zich er bij neer. TE WEINIG OPENHEID De voorzitter was het met de con statering wel eens. Dit soort gemeen schappelijke regelingen hebben nu eenmaal de tendens dat de bindingen met de diverse raden losser worden. Veel wordt aan de normale controle van de raden onttrokken. Een oplos sing is niet eenvoudig. Het speelt bij tal van lichamen. Als voorbeeld noem de de burgemeester de Marrekrite en de Industrieraad. Er is te weinig open heid. Mevrouw De Graaff beet het spits af van de rij der verontrusten. Zij sprak namens een deel van haar frac tie (PCG) en wees er op, dat de raad niet vrij is bij het nemen' van een be slissing, want de grond in het bestem mingsplan is bedoeld voor hoogbouw. Evenmin is er een keuzemogelijkheid. „We staan bij voorbaat al niet meer met beide benen op de begane grond”, merkte zij op. Zij vroeg zich af of er in Sneek be hoefte is aan zoveel flats. Een goede, ruime, betaalbare eengezinswoning vergroot volgens haar de vraag, trekt mensen aan. Een flatwoning daaren tegen kan mensen die hier willen wo nen, maar dit niet uit noodzaak behoe ven te doen, sceptisch maken en af stoten. De prijs is bovendien vrij hoog en die wordt met een jaarlijkse huur-' verhoging van 4 of 6% relatief gezien nog hoger. Al deze flats zijn boven dien voor grotere gezinnen minder aantrekkelijk, omdat er niet meer dan drie slaapkamers zijn, terwijl 22 wo ningen het met twee slaapkamers moe ten doen. Mevrouw De Graaff zag hier dan ook nog geen huurders. Waarop baseert u de belangstelling voor deze woningen informeerde zij. Zij was ook bang, dat als de woning- produktie over een aantal jaren geva rieerder wordt, de flats zullen leeg lopen. Sneek zou niet de eerste ge meente zijn die haar flats niet kwijt kan. In dit verband wees zij op de Metallicus-flat in de Lemmerwegwijk, die nog steeds niet alle zijn bewoond. De fundering onder dit pand vind ik niet stevig, figuurlijk gesproken, ver volgde zij. Zullen in 1970 wel vol doende woningwet- en premiewonin- gen worden toegewezen, als er flats leegstaan? Of zal de toezegging daar door vertraagd kunnen worden? En hoe staat de provinciale directie tegen over deze zaak? De raad wees de heer Baaijens aan als bestuurslid van „De Bestuursschool Friesland” en de heer Visser als plaats vervangend lid. B. en w. hadden een aanbeveling ge maakt voor de benoeming van een lid van het algemeen bestuur van „Zuidwest Friesland”, nl.: 1. K. Zeil- stra, 2. R. van den Akker. De heer B. de Vries deelde mee dat de heer Zeil- stra zich overdag moeilijk kan vrijma ken voor vergaderingen .Of de raad daar rekening mee wilde houden. Dat deed de raad, want hij benoemde de heer Van den Akker. En als plaatsver vanger de heer Jonkers De heer A. Bergsma te Zevenhuizen- Boven (Gr.) werd benoemd tot hoofd van de Lemmerwegschool. Hij kreeg 14 stemmen; 5 stemmen gingen naar nr .2 van de voordracht, de h«er P. A. de Jong te Sijbrandaburen. Tot lid van de Culturele Raad werd in de vacature-B. Brouwer benoemd de heer J. D. van der Molen. Mej. A. Beeksma te Kimswerd werd benoemd tot onderwijzeres aan de zes de openbare school voor gewoon lager onderwijs. Bij de ingekomen stukken was nog een voorstel van mevr. De Graaff tot vaststelling van een nieuw reglement van orde voor de raadsvergaderingen. Dit werd in handen van b. en w. ge steld om advies. (Vervolg op voorpagina 4e blad) Zaterdag klonk in het tekenlokaal van de lagere technische school mu ziek van Mozart en Strawinsky. Een divertimento en „Le Sacre du prin- temps” dienden als inspiratiebron voor vele jongeren. Een bron waaruit zij de fantasie moesten putten om hun ge voelens in een vrije tekening uit te drukken. Een divertimento van Mozart is een vrolijk en speels stuk dat oorspronke lijk als amusementsmuziek is geschre ven. „Le Sacre du printemps” van Strawinski is bedoeld als balletmuziek. Na een aarzelende, doorzichtige inzet van de fagot, wordt het ritme steeds straffer en eindigt het stuk in een ge weldige ontlading. Het bleek niet zo eenvoudig te zijn om de jmpressie van de muziek in vorm en kleur om te zetten. Maar dankzij de helpende hand van de heren Meinte Walta en Veenstra, waren de resultaten heel verrassend. Het was SNEEKER NIEUWSBLAD langrijk deel te danken aan overredingsvermogen van meester Rasterhoff. Hij het licht van de publikaties die gis- L- Kleinstra-Boersma. gewoond heb- teren in de dagbladen verschenen bende in, Frittemahof. Het, betreft over c_ d 1 1—j-, pas in 1973 kan zijn opgeheven, is dat omstreeks 1740 is vervaardigd. Het spreekt vanzelf dat men er zeer mee ingenomen is. Mevrouw Unema plaatste een kant tekening bij de brief van de heer B. Brouwer, waarin deze meedeelde zich als lid van de Culturele Raad te moe ten terugtrekken. Niet alleen in deze raad heeft de heer Brouwer veel werk verzet, maar ook was hij actief voor Jeugd en Muziek. Namens de fractie sprak mevrouw Unema haar dank baarheid hiervoor uit. Mevrouw De Graaff zou graag in het vervolg op de stukken zien toege voegd, dat de betrokkenen voor de be wezen diensten werden bedankt. Wethouder Baarda: De dames bren gen toch een zekere charme met zich mee De raad nam een verstandig be sluit. Beter één vogel in de hand dan tien in de lucht, beter 152 flat woningen dan geen woningen. Het besluit getuigt, van een zekere durf, van visie op de toekomst, omdat er Mart de Haas en de chauffeur Sander Moaiwaer. Unmooglike rollen, hwer ’t foar in spiler gjin eare oan to biheljen is. It stik hie lykwols genóch mei om foar in fleurige joun to soargjen; dat dat tiisdeitojoun net alhiel der üt kaem is, lei foar in great part oan de regy, of leaver sein oan de net-regy. Hwant oan mise-en-scène wie sa goed as neat dien. De measte spilers stiene hwer’t se stiene of sieten hwer’t se sieten en dat op sa’n kostlik rum toaniel as dat fan Amicitia. It like wol of hiene de spilers lym oan de skuon of oan ’e broek (lykas Piter Atema, dy’t altyd presys yn it midden fan ’e bank sitten gyng). Soks is gjin spiler to forwiten; dat leit him folslein oan ’e regy. Dy moat spilers wize hwer’t se gean of stean moatte, dan kriget men net spilers, dy’t hieltyd yn ’e selde hoeke, twa stappen links, twa stappen rjochts dogge. Dan ek krije nije spilers lyk as Auke Sybrandy en Alie Pheifer de kans om sjen to litten, dat se spylje kinne. Nou witte dizze minsken mei har halding gjin rie en steane as houten klaezen har ünge- lokkich to fielen. De aide toanielratten Catrien Wolt- huizen, Hessel Ferwerda en Jan Hof meester hiene fan dit gebrek oan regy gjin lést. Harren biwegen is in lust foar eagen, hja rédden harren wol. Mar de minder bitüfte spilers bliuwe yn ’e kjeld stean. En men merkt it oan it publyk: sadré ’t ien 'an de „ratten” opkomt, giet men der foar sitten, dan bart der hwat. Mar der wiene tofolle en to lange einen, dat der neat Maandagavond heeft notaris E. K. Hoekstra in café Leeuwen twee woon huizen provisioneel verkocht. De bur gerwoning met voor- en achtererf en vrije steeg, groot 2.12 a, aan de J. W. Frisostraat 13 werd door de heer J. Bosgraaf uit Dantumawoude beschre ven op f 20.999,De woning met achter- en zijerf, groot 2 are, aan de Oude Dijk 10 werd door de heer J. Plantinga uit Parrega beschreven' op f 10.189,—. De heer J. P. de Vries verklaarde ook bezwaren tegen deze flats te heb ben, gezien het grote aantal woning zoekenden. De overheid heeft tot taak hen aan een passende woning te hel pen. De vraag is of men daar dit soort flats onder mag verstaan. Overigens had de heer De Vries wel begrip voor de moeilijkheden van het college. Ook vond hij de huur lager dan hij had verwacht,.al is het wel een hoge huur. Hij vroeg zich af of er hier mogelijk heden zijn de woningzoekenden te helpen .Misschien neemt in de toe komst de werkgelegenheid ook nog toe en betekent dat weer meer inwo ners voor de gemeente. De heer Bosma zag het donker in wat het vinden van de bewoners be treft. vooral met het oog op de huur. Wethouder Visser gaf het eerst een toelichting op het voorstel. Zelf had hij het er ook moeilijk mee gehad en tegen het oorspronkelijke aantal van 264 woningen had hij beslist bezwaar gehad Gelukkig is dat teruggebracht tot 152. Hij dacht dat het bouwen van flatwoningen onontkoombaar is. Want I Nederland verstedelijkt. In de komen de 25 jaar staat ons land voor de op gave om 4 miljoen woningen te bou wen. Dit aantal van 152 noemde de heer Visser een minimum .En het is voor de gemeente een laatste mogelijkheid. Hij meende dat ook het woningbouw beleid van de minister aanleiding geeft om achter dit plan te staan. Wethouder Bergsma herinnerde ook aan het bestemmingsplan, waar oor spronkelijk zelfs sprake is geweest van 376 woningen in hoogbouw .„We heb ben geen alternatief: géén woningen voor 1970 Of deze woningen”, merkte hij op. B. en w. hebben het risico dat er dan misschien een aantal niet be woond zal zijn aangedurfd. ..We moe ten vertrouwen hebben in de toekomst van Sneek”, aldus de heer Bergsma. Het gaat er ook om, dat Sneek iets te bieden heeft wanneer het industrie wil aantrekken. Wanneer men ziet naar het totaal aantal woningen in aanbouw voor de komende twee jaar dan is dat nog ruim honderd minder dan het to taal over 1966-’67. van groot belang, dat de woning bouw doorgaat. Al is de woning nood hier dan niet zo erg als in het van belang, dat eventuele gegadig den voor industriële vestiging in Sneek in ieder geval niet door een groot woningtekort van hun voor nemen worden afgebracht. We heb ben wat te bieden. En al is het nog onzeker wie er in deze flats willen (en kunnen) wonen, het totale wo ningaanbod neemt toe met 152 en een fijne, experimentele avond, vonden de deelnemers, waar zij met plezier aan terug denken. Notaris G. H. Galema heeft gister avond in café-restaurant Onder de Linden een boerenbehuizinge met land te IJsbrechtum en een woonhuis te Sneek provisioneel geveild. De boeren behuizinge met erf en land, gelegen aan de Harste 1, werd geveild in 3 percelen. De boerenbehuizinge met erf, groot 25.85 a, werd door de heer H. Schrale te IJsbrechtum beschreven op f 28.349. De heer P. Sieperda te IJs brechtum beschreef twee percelen weiland, groot 66.30 a, voor f 7.689, Een perceel weiland aan de Franeker- vaart, kadastraal groot 1.88.70 ha, werd voor f 22.469 beschreven door de heer J. Plantinga te Parrega. De burgerwoning met vóór- en ach tererf en steeg aan de Johan Willem Frisostraat 36, kadastraal 1.17 a, werd door de heer U. Bergsma te Drachten beschreven op f 19.689, Verschillende raadsleden stonden dinsdagavond nogal sceptisch tegenover het plan van b. en w. om in de Stadsfenne 152 nieuwe flats in twee blok ken van 5 en één blok van 12 woonlagen (zie onze krant van maandag j.l.) te bouwen. Hun voornaamste zorg was: vinden we er wel huurders voor, te meer daar er volgend jaar al een groot aantal flats bij komen? Toch lukte het de burgemeester om iedereen te overtuigen, dat dit plan in de gegeven situ atie het beste is. Zou de raad deze mogelijkheid nl. niet aangrijpen, dan zou er vóór 1970 helemaal niet gebouwd kunnen worden. Het was een kwestie van; alles of niets. De raad koos alles. En met algemene stemmen. NOG GEEN VERTROUWEN Mevrouw De Graaff was door de beide wethouders nog niet overtuigd. Waarop baseert u dat vertrouwen in de toekomst? vroeg zij. De heer Gerrits verklaarde zich voor het plan, omdat er geen alternatieve mogelijkheid is. Hij wees op de voor delen van de tweekamerflats, voor al leenstaanden b.v. De heer Van den Akker was be nieuwd naar de bestemming van de dié „over” is nu het aantal zo Excelsior, steeds hoger! Onze stad begint al aardig de allures aan te nemen van een echte gro te stad, nu de drie EBA-flats in de Noorderhoek zowat klaar zijn. Dinsdag nam de gemeente raad het besluit om ook in de Stadsfenne nieuwe flats te bou wen. Eén blok krijgt zelfs 12 woonlagen. Dat betekent dat dit blok ongeveer anderhalf maal zo hoog wordt als de flats op de foto, die van hetzelfde type sen op de „tribune” waren duidelijk lector in Utrecht, op voor. Een bis- zijn als die aan de Lemmerweg, vol bewondering. Meermalen kon schop wordt evenwel niet gekozen. - er ook hartelijk worden gelachen Als dat het geval zou zijn, zou de als de burgemeester een rake opmer- heer Van Eijden vast een heleboel barde. Fan de spilers kin neat as goeds sein wurde. Der waerd mei greate ynset spile en de tekst siet der prima yn. Hessel Ferwerda en Jan Hofmeester holden it stik oerein, Catrien Wolthui- zen hie mar in lytse rol, mar hwat se der mei die wie geweldich, se is im- men. Ek Janneke Nijboer spile goed en Auke Sybrandy wie, as men der rekken mei haldt, dat hy foar it earst op de planken stie, in goede Rudmer. Mei in strakke lieding kin de krite dér noch in soad genot fan krije. Alie Phei fer en Piter Atema hiene de net botte tankbere taek om de rol fan hüshaldster en chauffeur to spyljen, mar hja diene it beide mei goede ynto- naesje. Gerrie Miedema wie prima as mefr. Hogermans. It toaniel wie moai oanklaeid; der wie soarg oan bistege en alles siet logisch yn-elkoar. It kapwurk fan Ha- mersma wie as altyd, tige forsoarge. Einyndruk: de krite kin mear, mei ynspanning fan alle krêften en in goe de regisseur kin in folie better resul- taet bihelle wurde. En dat is men oan it krite-publyk forplichte. AD INTERIM Dêrnei wie it wurd en de died oan it Kritetoaniel mei it stik „Gerryt de Swalker”, oerset troch A. Siderius- Boonstra. In stik mei in aerdich ge geven. De simmerwente fan de famylje Buruma, dy’t winterdei leech stiet, wurdt yn dat winterskoft, bitten mei- witten fan de eigner (Hessel Ferwer da), biwenne troch Gerryt de Swalker (Jan Hofmeester). De dochter fan Bu ruma (Janneke Nijboer) komt mei de hüshaldster fan har heit (Alie Pheifer) by tafal yn de simmerwente. Hja meitsje harren net bikend, mar ünder- werpe har oan ’e oarders fan „kom- mandant” Gerryt, lykas ek twa jong- keardels dy’t troch autopech ek yn ’e wente bilanje Rudmer Hogermans (Auke Sybrandy) en syn chauffeur Sander Moaiwaer (Piter Atema). As dan de eigner fan it simmerfor- bliuw komt en him as „de djüre” ek deljaen moat under de oarders fan Gerryt en dêrnei ek noch mefr. Ho germans (Gerrie Miedema), binne de forwikkelingen net fan ’e loft. Ek frou Feechstra (Catrien Wolthuizen) komt noch op it aljement, as in baes- frommis fan in plysje. In aerdich gegeven dus, mar foaral tsjin it ein hwat ryklik lang ütmolken, en mei in pear sleauwe byfiguren, dy’t it spul ophalde en it der net better op meitsje to witten: de hüshaldster Een vergelijking met de Metallicus- woningen gaat niet op, meende de bur gemeester .Overigens zal de gemeente het risico dat een bepaald aantal aan vankelijk leegstaat moeten aanvaar den. Dat vloeit nu eenmaal voort uit het feit dat er een groot aantal tegelijk gereed komt. B. en w. weten ook wel dat de men sen liever eengezinswoningen hebben. Hoe de situatie in 1970 zal zijn is thans onmogelijk te zeggen. De provinciale directie heeft over dit plan gunstig ge adviseerd in Den Haag, vertelde hij. En of de flats misschien het eerst zul len leeglopen ingeval de woningsitua- tie ruimer wordt? Misschien wel, aldus de burgemeester, maar er zal ook een zekere doorstroming zijn. Overigens, achteraf heeft de raad nog nooit spijt gehad van een genomen besluit op dit gebied. Mevrouw De Graaff: Ik kan uw op timisme niet delen. De voorzitter: Noem het liever gematigd optimisme. MOOIE FLATS De heer Van Dijk liet een geheel an der geluid horen. Dit is een buiten kans ,ik ben er zelfs bijzonder blij mee, verklaarde hij. Het zijn bijzonder mooie flats en ik ben helemaal niet bang dat er geen bewoners zullen zijn. Wethouder Visser vertelde dat als men, uitgaande van het oorspronkelij ke plan „van 264 flatwoningen, daar voor in de plaats eengezinswoningen zou willen bouwen, dan zou het aantal tot 120 beperkt blijven en ze zouden 'heel dicht op elkaar staan, terwijl de grondprijs per woning helemaal on aanvaardbaar zou zijn. Als men een gezinswoningen in ditzelfde bestem mingsplan zou bouwen, zouden er en kele tonnen (geld) bij-moeten om het verlies op de grond goed te maken. De heer B. de Vries verklaarde daarop door de woorden van b. en w. hoe langer hoe meer overtuigd te zijn geworden. Ook de heer J. P. de Vries kwam terug op zijn bezwaren en stel de zich positief op Mevrouw De Graaff vroeg zich nog steeds af: „Is de bevolking van Sneek flatminded?” Maar na alles wat zij had gehoord voegde zij er aan toe: ,,Ik heb niet de moed om stemming te vragen”. Nadat de praktisch aangelegde heer Bosma bevestigend antwoord had ge kregen op een vraag of er ook tele foonaansluitingen in de woningen ko men, werd het voorstel zonder hoofde lijke stemming aangenomen FLUORIDERING breed zijn. Geloof ons: we zouden onze springcapaciteiten graag aan u Even een nieuwtje er tussendoor, bewijzen!” Ongekende mogelijk- i voor het Frysk Ljeppers Boun... den op deze manier een passende wo ning of niet? De voorzitter: We willen ze natuur lijk graag aan een passende woning helpen. Op dit ogenblik is er voor de gemeente evenwel geen andere moge lijkheid. Dit type woning biedt rede lijke woongelegenheid .Men moet ook rekening houden met de steeds toe nemende woningbehoefte. Afgezien van de in te helen achterstand is voor het vervullen van die behoefte toch altijd een aantal van zo’n 250 wonin gen per jaar nodig. GEMATIGD OPTIMISME dit een goed besluit geweest. S^e InXÏm^L^ het openingsartikel te hope.? dat de u t mee ingenomen 1S humor niet zal ontbreken Hij waar- Dat dit besluit, ondanks het scep- schuwt tevens de eerste letter van ticisme van een deel van de raad, Een aantal roomskatholieke jon- c.m.t.s niet uit het oog te verliezen toch nog met algemene stemmen geren in het Noorden heeft een lijst- De krant zal ongeveer 5 maal per werd aangenomen, is voor een be- je gemaakt van personen die vol- jaar verschijnen. Het eerste num- het gens hen in aanmerking komen om mer bevat verslagen van gebeurte- burge- de bisschop van Groningen op te nissen in en om de school, een op- weet de volgen. Daar komt ook de naam van wekking voor „Friesland solidair” voorstellen van het college altijd drs. R. J. A. van Eijden, tot voor enkele mopjes, sportflitsen en zelfs uitnemend te verdedigen. De men- kort kapelaan in onze stad en thans een puzzelrubriek Het ledental van de afdeling Sneek van de PvdA vertoont bij vo rig jaar november een lichte achter- uitgang. De afdeling telt thans 537 leden tegen 585 op 1 november ’67. .«.v vF uc uuxiMi w Sneker zakenlieden krijgen Opmerkelijk is dat er in de loop van zoveel onzekere factoren zijn. Het is duso°k hun zin, zoals men in het het jaar 42 leden bedankten. Het raadsverslag kan lezen, en dat be- aantal nieuwe leden is 11. De secre- tekent dat de winkels volgende taresse van de fractie in de raad, cl._ als llc.v week donderdag en vrijdag tot meVr. Unema, geeft een overzicht westen des lands, door de nieuwe 9 uur zijn ge0Pe«d. Dat geldt ook van wat er in het afgelopen jaar aan woningen kan die nood tenminste voor paandaS 2> dinsdag 3 en belangrijks is gebeurd in de raad, wat gelenigd worden. Het is ook woensdag 4 december. Zaterdag- Zij besluit met: „We hadden graag avond 30 november gaan de winkels méér willen doen, en méér berei- normaal om 6 uur dicht. Het Sneker ken. Maar de gemeentelijke finan- postkantoor sluit hierbij aan en is ciële polsstok is helaas zo kort en de op dezelfde avonden tot ’s avonds provinciale wedstrijdjury zo streng, half negen geopend. Wat een ser- dat de meeste sloten nog altijd te vice! - ook hartelijk worden gelachen Als dat het geval zou zijn, zou de king plaatste. Trouwens, de manier Snekers achter zich vinden, waarop hij de vergaderingen leidt al is hij volgens sommigen wel eens wat al te kortaf is werkelijk su bliem. Dat mag best eens gezegd worden. .zl

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1