waterpoort-krabbels Aafje Heynis dwong bewondering af Noorder Compagnie overdreef soms teveel in Tsjechow-programma i I l’ I l' l’ I* Schaats-toertocht door omgeving Sneek: ca. 70 km „tusken de wallen” I I f en van IJLST WYMBRITSERADEEL Sneker Joop Kluitenberg statenlid (voor P.v.d.A.) Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Gewonde door gasontplof fing en begin van brand op Bothniakade f Si 123e jaargang nr 100 Donderdag 12 dec. 1968 DRIJFHOUT* NIEUWSBLAD IJswegencentrale heeft route voorlopig uitgestippeld '1 Frysk Orkest musiceerde uitnemend i: Sint Nicolaas bezocht scholen in Oudega (W.) Geslaagd Hat Sneaker Ntatwsblad i» een wcombwiwde uHeeve »en NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT Leerlingen gymnasium week op ..De Oorsprong” over verdovende middelen i Voor Kunst aan Kleuterschool te Oudega (W.) „vol’* Allen” Raad Sneek behandelt nieuw Alg. Ambtenarenreglement w t O SNEEKER NIEUWSBLAD maal door één man gebeuren, die de I Purcell concert ingeleid. het J. W. B. bme de toevoer van zout of zand regelt. Van de laadbak gaat dit via Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 I I I I I1 I i I I I j Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt 'han-'elsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4,— per half jaar. Per post 'f 6,— per half jaar. Giro 35 07 48 ten name Sneeker Nieuwsblad. Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur ont- heeft in tal van zijn werken „grounds” aangewend. Dit zijn - ------- sitie is opgetrokken. Deze techniek De eerste ongelukken met vuur werk zijn al weer gebeurd. Nog steeds zijn er die denken dat vuur werk een soort speelgoed is. Som mige winkeliers (hopelijk zijn ze niet in onze stad) zien er geen been in om het gewin dit speeltuig zelfs aan kinderen te verkopen. Sint Nicolaas is nog maar net voorbij, of de winkeliers zijn hun etalages alweer aan het veranderen. Ze worden aangepast aan het na derende Kerstfeest. Ook op straat is de verandering merkbaar. Zoals ieder jaar worden er weer kerst bomen in de stad geplaatst. Die bij de Wip is reeds opgetuigd. Ook staan op diverse hoeken van stra ten weer de kerstpotten van het Leger des Heils en op de markt kon men dinsdagmorgen kerstbomen ko pen. Onze stadgenoot, de 32-jarige Joop Kluitenberg is dinsdagmorgen geïnstal leerd tot lid van de Provinciale Staten van Friesland. In de vergadering van de Staten legde hij de belofte af. Hij is de opvolger van de heer C. Gaastra uit Oudemirdum in de PvdA-fractie. Slechts een betrekkelijk klein pu bliek was gisteravond komen kijken naar de voorstelling die de Noorder Compagnie gaf van drie eenakters van Tsjechow. Vooral de ouderen hadden verstek laten gaan. Gelukkig zorgde een groot aantal jongeren er voor, dat de belangstelling niet minimaal was. Jaap Maarleveld, leider van de Noor der Compagnie, hield een korte inlei ding over de sfeer en de intentie van de te spelen eenakters en de regie van Peter Scharoff. Deze Russische gast regisseur, hiervoor reeds regisseur van vele Tsjechow-stukken bij Hollandse en buitenlandse gezelschappen, heeft een hele tijd in Frieschepalen bij de Maarievelds gelogeerd. Het is voor de Noorder Compagnie een groot voor recht geweest, dat hij hen heeft willen regisseren. Tsjechow is schrijft Antoon Kool haas in zijn inleiding op het program ma een cultuur op zichzelf. Een cultuur aan de rand van de ondergang, met visie op de toekomst. De enorme wijdheid van het Russische land, die zovelen in Rusland tot dromen en tot inertie dwong, omdat er geen begin nen was aan hervormen en verbeteren, is zowel realifeit in zijn werk, als een symbool voor alle onmacht in de we reld, die mensen van goede wil doet terugschrikken voor de feiten, die aan goede wil niet genoeg hebben om te veranderen. Dat is een van de dingen, die het toneel van Tsjechow modern houden. Tsjechow is vertelde Jaap Maar leveld in zijn inleiding vooral be kend om de melancholieke sfeer van zijn stukken, maar door deze eenakters wil hij de mensen laten lachen; hij wil dat door allerlei herkenningsmotieven de mens zichzelf en zijn omgeving op het toneel ziet en hij wil ons daardoor Dinsdagavond verscheen het Frysk Orkest op het Amicitia-podium met een aantrekkelijk programma: werken van Britten, Mahler, Debussy en Kodaly. De leiding was in handen van een gastdirigent. de uitgeweken Tsjech Zdenek Macal. Onze nationale alt-zan- geres Aafje Heynis trad als soliste op. Met een Chacony van het tweede strijkkwartet van Henry Purcell (1659-1695), voor strijkorkest bewerkt door Benjamin Britten (geb. 1913), I werd het concert ingeleid. Purcell zers van onze krant als verslaggever van zeilwedstrijden, en verzorgde af- gelopen zomer ook enkele malen zeil- verslagen voor de RONO. Sneek is thans met vier personen in de Staten vertegenwoordigd: de gede puteerden Gerbrandy en Van der Mark, mevr. De Graaff-Nauta voor de CHU en de heer Kluitenberg voor de PvdA. programma verreweg het grootste aan deel hadden, Manon Alving, Jaap Maarleveld en Joop Hart, was een ju weeltje. Men kon ook aan het publiek merken, dat dit het beste aansprak, Jaap Maarleveld als Smirnow was prachtig, vooral in zijn monoloog, pre cies balancerend op het goede over- drijvingsrandje. Resumerend: een mooie Tsjechow- avond. M"t goede kostuums, met een vrij aardig, maar wel wat sjofel décor, wellicht door het reizen en trekken. In de eerste eenakter was het décor het slechtst, in een abominabele kleur stelling; ook dat werd in de volgende eenakters steeds beter. Met een alles overheersende regie van Peter Scha roff, die door de akteurs naarmate de avond vorderde, steeds beter werd in gevuld. Een avond, die leerde, dat ook de overdrijvingsmaat kostelijk is. Riek Landman Aan de Universiteit te Groningen slaagde voor het le gedeelte van het doctoraal examen rechten onze stad genoot de heer Richard Brennink- meyer. Als ’t een beetje door blijft vriezen, zal de IJswegencentrale Sneek-Wyni- britseradeel-IJlst kortweg IJWC genoemd een schaatstoertocht organi seren door de omgeving van Sneek. Op deze tocht, die voert over het ijs van vaarten en sloten en niet over de meren, zullen de deelnemers kennismaken met zeldzame hoekjes van Wymbritseradeel. Een commissie van vier wijze man nen uit de IJWC heeft voorlopig de route als volgt uitgestippeld: Start in Sneek op de Woudvaart, dan via de Witte Brekken en de Broeresloot naar Oppenhuizen/Uitwellingerga, waar er gens de eerste controle zal zijn; vervol gens Leijesloot, Leijepoel, Nauwe Wy- merts, Zoolsloot, IJlst (2e controle); ’t Zouw, Wijnsloot, Wijde Wymerts, Noorder EE, Woudsend (3e controle); terug over ’t Heegermeer naar Heeg (4e controle); Weinsleat, Idsegaster- poel, Kerksloot, Oudega (5e controle); De Brekken, Sipkemeer, Rietmeer, Westhemmer opvaart, Nijlander vaart, bij Nijlanderzijl passeert men rijksweg 43 (6e controle); van Nijland naar Tirns, via Franekervaart, Oude Ried, Scharnegoutum (7e controle); Zwette. richting Oosterwierum, via Dille (8e controle) naar Gauw en over de Snee ker Oudvaart terug naar Sneek. De lengte van de tocht is ca. 70 kilo- De heer KluÜenberg, die op 9 sep tember 1936 is geboren, is het jongste Statenlid. Hij werkt bij het kadaster in Leeuwarden en thans tijdelijk in Gro ningen als sous-chef. Maar hij brengt de weekends door in Sneek. Hij is on gehuwd. Evenals de heer Gaastra, die moest aftreden omdat hij ambtenaar in pro vinciale dienst is geworden, zal hij zich vooral bezighouden met vraagstukken op het gebied van de sport en recreatie en bovendien de ruilverkavelingen. Hij is een tijdlang voorzitter ge weest van de provinciale jongerenor ganisatie van de Partij van de Arbeid in Friesland en lid van de PvdA-com- missie voor sport en recreatie. Ook is hij wedstrijdzeilen geweest in de Vrij- heidsklasse. Hij is voorzitter van de Vrijheidsklasse-organisatie Noord. Hij is verder geen onbekende voor de le- De laatste wilde er aanvankelijk om verschillende redenen mee stoppen, vooral omdat hij het druk heeft met enkele functies. Maar het bestuur acht te het toch in het belang van de IJWC dat er een nauwe relatie bestaat met gemeentewerken Wymbritseradeel (waar de heer Westerhof werkt). Daar om is geprobeerd een opvolger uit die hoek te vinden. De heer Westerhof is nog eens „onder druk gezet” en deze heeft zich toen bereid verklaard te blij ven tot herfst 1969. Dan hoopt men de heer A. G. van Dijk op deze post te kunnen benoemen. Ook de heer Van Brug wilde zich aanvankelijk terugtrekken. Hij is één van de oprichters en al langer dan 25 jaar bestuurslid. Op hem was eveneens aandrang uitgeoefend om te blijven, want aldus de voorzitter „het is zeer belangrijk dat er een goede pen ningmeester is”. De heer Van Brug is voor die aandrang bezweken. Maar dan moet er wel wat meer medewer king komen van de rayonbesturen dit hun geld op tijd dienen af te dragen. Het voornemen van de penningmees ter om desnoods af te treden had wel enige indruk gemaakt. Enkele leden verklaarden dat de zaken bij hun rayon gingen zoals het hoort. De heer I. Kuipers las weer een ge dicht voor. Dat is haast traditie gewor den. (Het is in deze krant afgedrukt). In de rondvraag kwam nog naar voren, dat er bij de mensen dikwijls veel on begrip heerst en het een hele toer is de IJWC-kaartjes kwijt te raken. geïnteresseerd doen zijn, wil ons dwin gen de emoties en gevoelens mee te beleven. De eerste eenakter was Het Huwe lijksaanzoek, gespeeld door Jaap Maar leveld, Manon Alving en Joop Hart, en hierin kwam de regie van Scharoff een heel groot part van de aandacht op eisen, Maarleveld had in zijn inleiding al gezegd, dat men onder Scharoff’s regie tot een graad van overdrijving was gegaan, die ze zonder Scharoff zeker niet zouden hebben aangedurfd. Het kreeg nu een stuk niet ingevulde overdrijving mee, die de juist voor Tsjechow zo belangrijke herkenning van de situatie en de personages niet bevorderde en daardoor juist zijn doel voorbij schoot. Bij zo’n regie is het voor de acteurs uiterst moeilijk, juist die graad van overdrijving te bereiken, die het stuk invult en de herken ningsmotieven verhevigt. Het is niet de bedoeling om alles zo natuurlijk moge lijk te doen, maar de overdrijving moet de herkenning niet in de weg staan en dat nu was voor een deel het geval in Het Huwelijksaanzoek. De tweede eenakter Het Jubileum, waarin naast de drie akteurs van het vorige stuk ook Fiet Dekker en Ad van Kempen en zelfs Gabe Faber de toneelmeester meededen, was vooral in de aanzet erg goed. Toen trof vooral Jaap Maarleveld een juiste toon van overdrijving, die nodig is om die, in wezen soort hogere herkenning van het menselijke gedrag, te bereiken. Maar het eind van deze eenakter was zo vol gepropt met overdrijving, dat het alleen maar mal en gek werd; de overdrijving kan zo weinig verdragen, het iets te ver gaan sluit de toeschou wer af. De laatste eenakter De Beer, met weer alleen de drie akteurs, die in dit Leerlingen van de vijfde klas van het Magister Alvinus gymnasium alhier zijn deze week naar het vormingscen trum „De Oorsprong” te St. Nicolaasga. Zij volgen er een soort, cursus, die als motto heeft meegekregen „Escapism...?” Bij de samenstelling van het pro gramma van deze cursus is rekening gehouden met de wensen en verlangens van de jongelui. Er. zal worden gepro beerd uit te vinden of de mens werke lijk op „escape” (vlucht) uit is. Als dat zo is, wat wil hij dan ontvluchten? Wat' bezielt degene die verdovende midde len gebruikt? Hoe moet in dit verband bepaalde hedendaagse poëzie gezien worden? Maandagmiddag kregen de leerlin gen een uiteenzetting over verdovende middelen van de heer G. A. Broek, apotheker aan het St.-Antoniuszieken- huis. Deze moest er niet veel van heb ben. Dinsdag werd de hedendaagse dichtkunst onder de loep genomen, ’s Avonds sprak de student in de psy chologie H. L. C. Geluk uit Amster dam. Hij was voor bepaalde gevallen voorstander. De persoonlijkheid kan door het gebruik van middelen soms ten goede veranderen. Woensdag werd de film „Juliette en de geesten” van Fellini vertoond. Vandaag hebben de leerlingen gezamenlijk het toneelstuk „De kale zangeres” van Inesco gelezen en besproken. Morgen wordt deze werkweek besloten met ’n soort teach- in over het thema van deze cursus. I de _de ostinato-basfiguren waarop de compo sitie is opgetrokken. Deze techniek werd reeds door vroege virginalisten vaardig gehanteerd. Purcell’s muziek klinkt in dit voor groot strijkorkest gezette arrangement vrij zwaar en de partituur werd dan ook tamelijk log weergegeven. Met de begeleiding van de „Kinder- totenlieder” van Gustav Mahler (1860-1911), dit meesterwerk van ele gische schoonheid, waarin de vocale soli oorspronkelijk aan de bariton wa ren toebedeeld, leverde het orkest een respektabele bijdrage. Voor Aafje Hey nis’ vertolking Van de soli kan men slechts de grootste bewondering heb ben. Zij bezit de gave de sfeer in Mahler's opus op ontroerende wijze te benaderen, haar voordracht is indrin gend, haar klankvorming bijzonder schoon. De ovatie van de behoorlijk gevulde zaal was welverdiend en gold niet al leen de soliste; ook dirigent en orkest werden er terecht in betrokken. Na de pauze volgden nog twee „mo dernen”. Eerst Debussy’s Prélude a l’après-midi, het in 1892 ontstane heer lijke orkeststuk, geschreven naar Mal- larmé’s gelijknamig gedicht. Stond men aanvankelijk vreemd tegenover Debus sy’s min of meer bizar aandoende akkordeonreeksen, later begreep men dat hier een muzikale taal werd ge sproken door een man die eën grote bijdrage zou leveren tot de ver nieuwing van Frankrijks muziek. Met Kodaly’s Variaties over het Hongaarse volkslied „De pauw is opge vlogen”, geschreven in 1939 en opge dragen aan het Amsterdamse Concert gebouworkest onder Willem Mengel berg, werd het concert besloten. Be vrijdde Debussy zich van de Wagneri aanse invloeden door in het Franse verleden te schouwen, in Hongarije ontworstelde men zich aan de Duitse romantiek door het volkslied als bron voor nieuwe inspiratie aan te boren. Dirigent Macal, wiens directie van geheel andere allure was dan opgebla zen publikaties deden vermoeden, be heerst zeker de materie en onder zijn artistieke leiding heeft het orkest vooral na de pauze uitnemend gemu siceerd. Voor de kleuterschool te Oudega (W ziin op het ogenblik 40 kleuters inge schreven. Dat is het maximum-aantal en dat houdt dus in dat de school „vol” is. De christelijke lagere school in Oude ga, „Klaver Trije”, wordt momenteel bezocht door 89 leerlingen. ïn de hardbevroren grond is het voor de insekteneters haast onmo gelijk nog wat te vinden. Men ziet dan ook troepen eenden in de stra- gen pe njeuwe strooieenheden be ten en ze zijn er „als de kippen bij als er een kruimeltje overschiet. Op donderdagmiddag 5 december vond Sinterklaas nog tijd om de scho len in Oudega (W.) aan te doen. Nadat hij eerst de lagere school .Klaver Trije’ had bezocht, wandelde hij met z’n Pieten door het dorp naar de kleuter school. die enige tijd geleden startte in ,Ons Gebouw’. De 40 kleuters zaten in spanning uit te zien. Ze hadden een .heerlijke middag’. De Sint had voor elke kleuter een aardig presentje mee gebracht. Vol enthousiasme deden de kleuters o.l.v. mej. Hempenius Sinter klaas uitgeleide, die deze dag nog meer bezoeken moest afleggen. Hier en daar werd gistermiddag door de jeugd al geschaatst. Zoals op de vijver langs de Lemmerweg, ontwaken de ijsclubbesturen uit hun wicht spelen daarbij een grote rol. Voor de toeschouwers is net „zomerslaap” en de eerste wedstrij- heerlijkste ogenblik aangebroken als de waaghals door het ijs zakt. den werden vandaag al weer ge- js duidelijk dat het ook alleen maar sport is, als het water on der on^ep d-ep water js }iet een levensgevaar lijke bezigheid, die niet sterk genoeg kan worden ontraden. Sinds Groot- onheugelijke tijden wordt in onze provincie dit skoskesetten ge daan op waterplassen en slootjes. De jongeren proberen elkaar te overtroeven, de ouderen houden hun hart vast. I stond op de Bothniakade een gasont ploffing. Twee mensen van het ge meentelijk gasbedrijf kregen lichte brandwonden, geschroeide wenkbrau-I wen en haar. Een derde, de heer J. Sijpersma, kreeg een vleeswond aan een been door een vallend hek. De mensen van het gasbedrijf waren bezig een aansluiting op het gasnet te maken voor een kachel in het kantoor van fa. Sijpersma. Op een gegeven ogenblik stroomde er gas in de vlak bij het pand van Sijpersma gegraven kuil. Door tot nu toe onbekende oor zaak ontplofte dit. Het is mogelijk dat iemand een sigaret achteloos heeft weggeworpen; ook wordt gedacht aan de mogelijkheid dat in de waar- schuwingslichten voor het verkeer een vonkje is ontstaan. Door dé ontploffing brak een ruit en het in het kantoortje aanwezige gas deed een begin van brand ontstaan. Met eigen krachten lukte het om dit grotendeels te doven met behulp van brandblusapparaten. De inmiddels ge waarschuwde brandweer, die heel vlug ter plaatse was, behoefde nauwelijks meer dienst te doen. Het laatste vuur was spoedig verdwenen toen de nevel- spuit in werking was gezet. De zoon van de heer Sijpersma kreeg door de ontploffing het hekwerk, dat op straat het verkeer omleidde, tegen zich aan. Hij werd voor behandeling naar het ziekenhuis gebracht en later terug naar huis. De schade valt wat mee. De raadsleden hebben een dikke sta pel papieren ontvangen waarin het voorstel van b. en w. van Sneek is ver vat, tot vaststelling van een Algemeen Ambtenarenreglement, een Arbeids overeenkomstenverordening, ’n Wacht- geldverordening en een Uitkeringsver- ordening alsmede ’n voorstel tot wijzi ging van de Overlegverordening en ’t Reglement voor de Medezeggenschaps commissies. Tevens wordt de raad ter vaststelling aangeboden een „Pre- miespaarregeling gemeentepersoneel 1969”. Bij de ingekomen stukken is een schrijven van de heer H. Bruinsma al hier. met het verzoek om ontslag als onderwijzer aan de Sperkhemschool. Voorgesteld wordt dit eervol te verle nen. houden. Als het blijft vriezen kan de Sneker jeugd a.s. woensdagmid dag zijn hart ophalen. Dan wordt nl. weer de traditionele C zandster Harderij gehouden. De vorst brengt ook veel ongemak met zich mee. Wie geregeld met de auto gaat loopt kans de wagen ’s morgens niet te kunnen starten. Als er nog gewoon water in de ra- diateur zit, mag men dit wel gauw vervangen door anti-vries. Binnens huis vraagt de waterleiding de aan dacht (buitenshuis is deze al lang afgesloten of kapotgevroren). Kra nen en leidingen kunnen zo nodig met oude wollen lappen worden be schermd. Beter is natuurlijk afslui ten en aftappen. De dieren, en wel speciaal de vo- v geU hebbendenJieel moeiljjke tijd. een"Vransporieu7“naar' dV onder de r_ j- i -ti wagen bevestigde strooischijf. Daar door wordt op de weg bovendien ’n gelijkmatiger strooipatroon verkre- sparen dus per wagen twee man, werken beter en zuiniger, terwijl het gekoukleum achter op zo’n open Gladde wegen zijn in dit jaarge- auto ook tot het verleden behoort, tijde ook helemaal niet zeldzaam. Dure wagens? „Och”, zegt de direc- Maar als dit voorkomt is men bij de teur van de gemeentereiniging, de gemeentereiniging paraat. Maandag heer D Rentenaar, ,,’t is maar hoe kreeg men twee prachtige automa- je het bekijkt. In principe niet, want tische strooiwagens. Vroeger (nog deze wagens bezat de gemeente niet zo lang geleden) stonden achter reeds. Hier zijn alleen nieuwe in- op de vrachtwagen met zand of zout stallaties aangebracht”. Gisteren twee mannen, die met een schop heeft de gemeentereiniging er een het spul in ’n trechtervormig strooi- trommelwagen voor het huisvuil bij apparaat gooiden. Nu kan dit alle- gekregen en binnenkort komt er l' maal door één man gebeuren, die de nog een vierde vrachtwagen voor I wagen bestuurt en vanuit de ka- het contrainervervoer. Skoskesette of skosketraepje is een sport waarbij het er om gaat zo lang mogelijk over het ijs te gaan, terwijl dit nog niet of niet meer houdt. Snelheid, gevoel voor evenwicht en natuurlijk ge meier. Er zal over verschillende details nog nader worden beslist. B.v. over de vraag of er op één plaats wordt gestart of op verschillende plaatsen. Ook is overwogen voor hen die 70 km wat te ver vinden een kortere tocht te orga niseren, eventueel gecombineerd met een tocht voor kinderen. De route zal hier en daar moeilijkhe den opleveren. Vooral als er wegen „genomen” moeten worden. Dan wordt het „klunen”. Dinsdagavond werd dit plan bekend gemaakt door de heer J. van der Wal, directeur gemeentewerken Wymbritse radeel, aanwezig op de algemene leden vergadering van de IJWC als technisch' adviseur. De vergadering werd door een 25- tal afgevaardigden van de diverse ray ons bijgewoond. Voornamelijk oudge dienden, voor wie het een jaarlijks feest is de handen van vele bekenden te drukken en herinneringen aan vroe ger op te halen. De voorzitter, burgemeester Van Hout, sprak er in zijn kort openings woord zijn vreugde over uit, dat de rayons goed vertegenwoordigd waren op deze vergadering, ,,’t Lijkt ei’ op dat het gaat vriezen. In dat geval is de IJWC paraat”, aldus de voorzitter. Bij het punt mededelingen bleek dat men dit jaar geen convocatie heeft ge had van de algemene vergadering van de Friese Ijsbond. De voorzitter ver telde dat er in het bondsbestuur en kele mutaties hebben plaatsgevonden. Ir. Volbeda is thans bondsvoorzitter. Het jaarverslag van secretaris E. Wes terhof was kort en bondig. De route voor de reeds genoemde toertocht werd vorige winter reeds uitgestippeld, doch bij gebrek aan ijs kon deze tocht geen doorgang vinden. Het is al vier jaar geleden dat de baaninspecteurs erop uit zijn getrokken en vijf jaar dat de IJWC in actie kwam. In al die jaren heeft men aardig wat opgepot. Er kan thans worden be schikt over een bedrag van f 14.543,18. In het afgelopen jaar, zo deelde pen ningmeester J. van Brug mee, bedroe gen de uitgaven f 4101.80 en de inkom sten f3631,51, zodat er een nadelig sal do is van f 473,29. Er werden 2147 kaartjes verkocht, die netto f897,25 op brachten. In het seizoen 1966/’67 be droeg de kaartjesverkoop 2960 stuks. De controlecommissie had de stukken van de penningmeester gecontroleerd en was tot de slotsom gekomen: ,,’t Wie dik yn oarder”. De aftredende bestuursleden werden allen bij acclamatie herkozen. Dit zijn S. Abma, G. Bakker, J. van Brug, D. Visser en E. Westerhof.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1