start van Piet Kleine uit Jeugdgemeenteraad Sn eek gaat half maart junior Drente trotse overwinnaar Slechts drie kampioenswedstrijden bij het skütsjesilen 1969 agenda"] I?? -I en Aantal deelnemers maximaal 14 IJLST W Y M BRITS ER A DEEL van „Adam Atze' hield langebaanwedstrijd op baan en nieuwe Op 1 februari solisten concours in Scharnegoutum tl Makelaar wil 22 ééngezins woningen bouwen Marten Hoekstratweede en Eppie Bleeker derde Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Maandag IC december 1968 Nieuwe fietsenstalling bij station aanbesteed Weer twee inbraken, buit gering ANWB en ANVV starten met botelclassificatie In Stadsfenne Burgerlijke stand X u - >X 5 X'13 123e jaargang nr 101 Hei Sneeker Nieuwsblad is een oecembweerde urtqave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en - moest hij genoegen en Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 -v' HUUR WONINGEN AAN GONGGRIJ PSTRA AT De gemiddelde huurprijs van de 14 simpiex-woningen aan de Gonggrijp-1 straat is voorlopig bepaald op f 127,10 per woning per maand. B. en w. stellen de raad voor om, uitgaande van dit bedrag (de voorlopige ..kale” huur) de huur inclusief bijkomende vergoedin gen en de eventuele risicoverrekening vast te stellen op f 133,50 per maand. Hier is de vaste vergoeding voor de centrale verwarming inbegrepen. Bij de ingekomen stukken is een schrijven van de heer E. Zijlstra alhier met het verzoek het raadsbesluit in te trekken waarbij hem op zijn verzoek ontslag is verleend als onderwijzer aan de Lemmerwegschool. B. en w. stellen de raad voor het besluit in te trekken. De raad krijgt in de morgenavond te houden vergadering voorts een wijzi ging van de bouwverordening te be handelen. Op de 3000 meter bevestigde Piet Kleine zijn klasse door deze afstand in 4.53,0 te rijden. Deze tijd was vol doende voor de afstandszege en voor de eindzege. De winst haalde hij ove rigens op de laatste 500 m, want toen kon Marten Hoekstra nog 2 sekonden verliezen. Maar in de felle eindsprint wist hij zijn achterstand van 2 sekon den om te zetten in een winst van to taal 5,5 sekonden. Marten Hoekstra liet 4.58,5 voor zich afdrukken. Door een zeer snelle slotronde had Tonny Ferwerda daarvoor al een tijd van 5.00,1 genoteerd. Deze tijd bleek echter net niet voldoende om Eppie Bleeker van de derde plaats in het eindklassement te verdringen. Hij no teerde 5.04,8. Een uitstekende 3000 m reden ook Jappie van Dijk (5.00,3), Henk Pasman (5.01,9) en Zwier Selles (5.01,5). De prijzen bestonden uit eretekens en werden na de wedstrijd op de baan uitgereikt. Voor de eerste vijf waren er prijzen beschikbaar gesteld, ter wijl ook de beste drie op elke afstand beloond werden. De belangstelling van het publiek was gering. BESTE ZESTIEN 1 Piet Kleine (Hollandscheveld) 45,4; 2.18,9 4.53,0; 2 Marten Hoekstra (Hee- renveen) 44,8 2.19,2 4.58,5; 3 Eppie Bleeker (Wolvega) 45.1 2.22,0 5.04.8; 4 Tonny Ferwerda (Bolsward), 45,7 2.22,8 5.00,1; 5 Durk van der Veer (Sondel) 46,4 2.22,1 5.02,8; 6 Zwier Selles (Kampen) 46,4 2.23,1 5.01,5; 7 Henk Pasman (Deventer) 45,7 2.26,9 5.01,9; 8 Jappie van Dijk (Ruigahui- zen) 47,5 2.25,0 5.00,3; 9 Henk Langen kracht meer en moest hij genoegen nemen met 2.19,2. Bleeker’s tijd was 2.22,0. Uitslag 1500 meter: 1 Piet Kleine, 2.18,9; 2 Marten Hoekstra, 2.19,2; 3 Ep pie Bleeker, 2.22,0; 4 Durk van der Veer, 2.22,1; 5 Tonny Ferwerda, 2.22,8. 3000 METER berg (Lemmer) 47,2 2.29,3 5.10,2; 10 Ids Osinga (Woudsend) 46,6 2.30,1 5.15.6; 11 Durk Schotanus (Sloten) 48,4 2.29,1 5.09,5; 12 Bernard Geysen (Balk) 48.3 2.31,4 5.16,7; 13 Willem Elzinga (Vegelinsoord) 48,9 2.30.9 5.16,0; 14 Klaas Groenewold (Leeuwarden) 48,4 2.31,5 5.17,9; 15 Jappie Hengst (Tirns) 47.6 2.31,5 5.23,2; 16 Bennie Fransen (Heerenveen) 49,1 2.31,7 5.32,2. Bij de foto: Durk van der Veer (rechts') en Jappie van Dijk vlak na de start voor de 500 meter. De zege was. voor Van der Veer. een belangrijke plaats in de JGR zul len gaan innemen de JGR zullen vormen, maar dat ook niet aan politieke partijen gebonden jongeren ruim schoots de gelegenheid zal worden ge geven een zetel in de raad te gaan be zetten. De bedoeling van de JGR is namelijk, dat zoveel mogelijk jongeren uit Sneek zich gaan interesseren voor het ruime terrein, waar de politiek zich mee be zighoudt, dat zij hier gaan meepraten en zich op die wijze een visie gaan vor men over onderwerpen, die voor een goed functioneren van onze samenle ving, zowel in Sneek als daarbuiten be langrijk zijn. Zoals de zaken van voorbereiding er nu voorstaan, kan worden gezegd, dat de JGR omstreeks half maart zal kun nen zijn gevormd. Nu reeds kunnen de politiek geïnteresseerde jongeren in Sneek gaan werken aan de vorming van partijen. Begin januari van het vol gend jaar komt de voorbereidingscom missie met de uitgewerkte plannen en dan kan worden begonnen door de jongeren) met de „verkiezingscampag ne”. De Sneker jongeren horen er bin nenkort meer van. SNEEKER NIEUWSBLAD Het maken van een nieuwe rijwiel stalling en autoparkeerplaats bij het station is onderhands aanbesteed en gegund aan fa. W. Albada en Zoon te Staveren. De fietsenstalling, direct bij de uit gang van bet station, zal plaats bieden aan ca. 380 fietsen en 50 brommers. Op parkeerplaats, die wordt aangelegd waar nu de oude rijwielstalling is, kunnen traks ongeveer 30 auto’s staan. Er zal echter geen toezicht zijn. Het kan een hele verbetering worden ver geleken bij de chaotische toestanden die tot nu toe dikwijls ontstaan doordat er aan de overkant van het station fietsen worden neergezet. „Maar dan moet het publiek zich wel aan de re gels houden”, aldus het commentaar van stationschef P. Muilwijk. Men is al druk bezig met de verbeteringen en men hoopt deze nog voor de Kerst dagen klaar te hebben. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt 'hanelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f4, per half jaar. Per post f 6,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name v.-~ Sneeker Nieuwsblad. In de nacht van donderdag op vrij dag zijn er weer twee inbraken ge pleegd. Bij service-station Fritsma aan de Oppenhuizerweg drongen onbeken den via een raampje naar binnen en eigenden zich een bedrag van ongeveer honderd gulden, alsmede rook- en snoepwaren toe. In de technische school aan de Kloosterdwarsstraat kwam men via een w.c.-raampje naar binnen. Hier werden de bureaus door zocht. Er wordt ongeveer vijf gulden vermist. De politie heeft beide zaken in onderzoek. VEERTIEN SK ETSJES Op voorstel van de Stichting „Ljou- wertêr Skütsjé” werd besloten hét aan tal deelnemende skütsjes op 14 te stel len. Voorts ging de vergadering accoord met een voorstel van de Stichting Do nia en de wedstrijdcommissie Lang weer om een commissie te benoemen, bestaande uit leden van het bestuur, de zeilraad en deskundigen, die het wed strijdreglement zullen bestuderen op eventuele noodzakelijke wijzigingen. Een bestuursvoorstel n.a.v. het inci dent Sneek tot wijziging van de pun tentelling werd aangenomen. Hierdoor is de puntentelling meer waterdicht ge maakt. Lodewijk en Siete Mester hadden voorgesteld een wedstrijd te houden in Lemmer, waarvan de baten ten goede Met ingang van 1 januari a.s. hante ren de ANWB en ANVV een gezamen lijke hotelclassificatie. Bij deze classi ficatie is rekening gehouden met de tot. dusver bereikte resultaten in het overleg voor een publiekrechtelijke re geling. Deze zal gelden voor de 1700 geïnspecteerde ANWB- en ANVV-ho- tels. Dit is een resultaat van een jaren lang overleg tussen beide toeristenor ganisaties. De hotels zullen geclassifi ceerd worden aangegeven in ’t ANWB- handboek en de ANVV-hotelgids, die in het voorjaar zullen verschijnen. De classificatie houdt in, dat de be doelde hotels zullen worden ingedeeld in vijf klassen, aangeduid met sterren. Zo wordt een luxe hotel aangegeven met. vijf sterren; een eerste klas hotel met vier sterren: een comfortabel hotel met drie sterren; een eenvoudig, ge rieflijk hotel met twee sterren, en een eenvoudig hotel met één ster. Hotels, die nog niet helemaal aan de minimum eisen voldoen, maar toch voor velen aantrekkelijk zijn, zullen in het ANWB- handboek worden aangeduid met de naam .hotelette” en in de ANW-hotel- gids met „laagste categorie”. B. en w. van Sneek stellen de raad voor om aan de heer D. Schengerga. makelaar e.n taxateur te Sneek. c.q. de kopers van de in zijn opdracht te bou wen woningen, te verkopen c.q. onder beding van een jaarlijkse grondrente in eigendom over te dragen enkele percelen bouwterrein, gelegen in de wijk Bottinge in de „Stadsfenne”. Het ligrt in de bedoeling van de heer Schen- genga ter plaatse 22 ééngezinswo ningen met garages te doen bouwen. De percelen bouwterrein hebben een totale oppervlakte van ongeveer 5740 m2. Ze werden reeds voor de heer Schengenga gereserveerd. De koopprijs van de terreinen, waarvoor sinds 1 juni 1967 de reserveringsvergoeding wordt voldaan, bedraagt f 36,per m2, en de koopprijs van het resterende perceel bouwterrein (ca. 1590 m2) f39.- p. m2. Bij eigendomsoverdracht onder beding van grondrente bedraagt de jaarlijks verschuldigde grondrente respectieve lijk 7% van f36.- f2,52 p. m2 en 7% van f39,f2,73 per m2. De terrei nen dienen te worden aanvaard in de toestand waarin zij zich thans bevin den. CONCLÜSIES De conclusies omtrent deze punten zijn door de commissie vastgelegd in een plan, dat is voorgelegd aan b. en w., die behoudens enkele kleine wijzi gingen, hun instemming betuigden en verzochten om tot uitvoering van de ze plannen te komen. Met deze uitvoe ring zal zo spoedig mogelijk worden gestart. Dan zal tevens meer bekend worden gemaakt over de wijze waarop de JGR zal worden gevormd en hoe de jongeren van Sneek zich een plaats in deze raad kunnen veroveren. Wel kan nu reeds gesteld worden, dat niet alleen jongeren (van 16-25 jaar) uit politieke jeugdorganisaties die overigens wel moeilijkheden veel geringer zouden worden, indien er ’n scherpere controle bij de boeien was. De herrie ontstaat door de protesten. Als ’n onpartijdige jury meteen maatregelen neemt, krijg je al die ellende niet. Skütsjeeigenaar A. L. v, d. Veen was van oordeel dat de spanning te groot is. Het wordt een Europacupzaakje. Het laatste jaar was het helemaal mis. Op zo’n manier wordt het skütsjesilen een chaos. Hij geloofde echter niet dat de belangstelling voor het skütsjesilen door de maatregel minder zou worden. De heer A. Brinksma uit Heerenveen werd met grote meerderheid als opvol ger van de heer De Groot uit Drachten tot voorzitter van de Sintrale Kom- misje gekozen. Hij was het eens met het beperken van de kampioenswed strijden. In de laatste wedstrijden va ren sommigen niet meer om te winnen, maar om de tegenstanders strafpunten te bezorgen. Ondanks deze felle debatten was het toch wel een rustige vergadering. Over de belangrijkste beslissingen werd slechts kort gediscussieerd. Ulbe Zwaga werd als particulier schipper toegela ten, waardoor de vloot in 1969 uit veer tien schepen bestaat. Ook hierover werd nogal fel gedebatteerd. Siete Mee- ter trok de zaak zelfs in het persoon lijke vlak. Over de toelating van mijn broer Lo dewijk Meeter moest destijds wel wor den gestemd en pu bij Zwaga niet. Er dient ook nu gestemd te worden, zei hij. Voorzitter De Groot antwoordde dat er vorig jaar veel kritiek was gekomen, toen men over de toelating van Lode wijk Meeter had laten stemmen. Nu stemmen we niet en is er ook kritiek. Laten we dan eerst maar beslissen of over de toelating van Zwaga gestemd dient te worden. Dit voorstel, eigenlijk een motie van wantrouwen tegen het bestuur, werd met grote meerderheid 45-9 verworpen. Het belangrijke voor stel om in twee klassen te varen ver oorzaakte weinig deining. Men blijft in één klasse zeilen. In een volgende vergadering wordt uitgemaakt op welke data er zal wor den gezeild en welke wedstrijden het predikaat „kampioenswedstrijd” zul len krijgen. De laatste wedstrijd in Sneek telt in ieder geval als kampioens wedstrijd. Enige tijd geleden hebben burge meester en wethouders van Sneek de wens te kennen gegeven in Sneek te komen tot de oprichting van een jeugd- gemeenteraad. Hiervoor hebben zij zich gewend tot de plaatselijke Raad voor Sport, Recreatie en Jeugdwerk, met het verzoek de mogelijkheden voor een jeugdgemeenteraad te willen onderzoe ken en zo mogelijk met een plan te komen, dat de wensen moet kunnen doen verwezenlijken. De Raad voor Sport, Recreatie en Jeugdwerk heeft vervolgens uit zijn midden een drietal leden aangewezen, die tezamen met een aantal jongeren, gedeeltelijk uit de politieke jongeren organisaties en gedeeltelijk daarbuiten, een commissie zijn gaan vormen. Deze commissie heeft zich tijdens een aantal vergaderingen beziggehouden met de vraag, hoe men het beste tot de opzet van een jeugdgemeenteraad kan komen. Tevens heeft de commissie zich beraden op datgene, waarop een jeugd gemeenteraad gericht dient te zijn, over de wijze van begeleiden en over de fi nanciële konsekwenties, zowel ten aan zien van het instellen, als het doen blij ven functioneren van een jeugdgemeen teraad. Het is een proef, die men nodig achtte vanwege de onaangenaamheden, die in de afgelopen zomer zijn voorge vallen. Onaangenaamheden die naar de mening van de indieners voor een groot deel veroorzaakt, waren door de span ningen, die de puntentelling voor de kampioenscompetitie oproept. Het voor stel ontmoette veel kritiek. De felste tegenstander was de heer S. Franke uit Eernewoude. „Wat willen jullie nu eigenlijk, vroeg hij. Een echt kampioenschap. Dan moeten alle wed strijden ook meetellen. Dit wordt een surrogaat-kampioenschap. Schipper Hylke de Vries was van mening dat de SNEEK, van 7 t.e.m. 13 december. Geboren: Marijke, dv Wibertus An- tonius Johannes Poiesz en Aletta Ger- ritsma; Pieter Hendrik, zv Ulbe Bonne- ma en Uitje Cornelia Kuipers, van Folsgare; Willempje Jantje, dv Egbert Schepers en Grietien Westerink; Jetske, dv Sjirk Dotinga en Trijntje Meijer; Neeldert Jan Geert, zv Geert Hoekstra en Jantje Klaaske Herrema, van Ban- tega; Petronella Agatha, dy Petrus Eg- bertus Miedema en Catharina Carolina Kingma. Ondertrouwd: Albert. Piet Schurer, 22 jaar en Elisabeth Hingst, 21 jaar; Johannes Abram Karei Brinksma, 31 jaar en Feikje Jetske Huisman, 24 jaar; Hendrik Grendel, 29 jaar'en Jiske du Prie, 25 jaar. Getrouwd: Franciscus Petrus Jozefus van Essen, 22 jaar en Anja Maria Geer- truida Ligthart, 24 jaar; David Visser, 21 jaar en Jordina Maria de Boer, 17 jaar; Eelke Jan Koster, 30 jaar en Wiepkje van der Meulen, 29 jaar; Jaap Jongejans, 22 jaar en Janke Gepke Sik- kes, 22 jaar; Jan Albertus Gosselaar, 22 jaar en Doetje Sap. 21 jaar; Ruurd Ger rit de Jager, 23 jaar en Trijntje Jo- sephina Margaretha Faber, 24 jaar; Jel- mer Kees Kuipers, 29 jaar en Alie In grid Pheifer, 21 jaar; Marten de Vries, 30 jaar en Gatske Irene Harkema, 23 jaar; Jan Bosma, 21 jaar en Trijntje Kobes, 18 jaar; Leendert Pieter de Jong, 23 jaar en Louisa de Vries, 22 jaar; Age Peters, 32 jaar en Wietske Buis, 28 jaar; Sieger Buis, 21 jaar en Hendrikje van der Werf, 21 jaar; Kris- tiaan Mekkering, 21 jaar en Mieke Wil helmina Jongstra, 20 jaar. Overleden: Johannes Gerrit Vellinga, 41 jaar ev Hiltje Tinga, van Amster dam; Folkert Alta, 93 jaar wv Wiebrig Twerda; IJpe Albada, 77 jaar ev IJbel- tje Quak, van Mirns; Pier de Vries, 56 jaar ev IJmkje Pietersma, van Wouds end; Hotsche van der Velde, 74 jaar wv Bartele de Jong; Joukje de Jong, 74 jaar ev Ruurd Jorna; Marten Veensma, 96 jaar wv Femke Mulder; Elisabeth Bos, 89 jaar wv Wiebren Brandsma. Tot 19 december Tentoonstelling schil derijen en tekeningen van Anne de Boer. Oosthem in Fries Scheepvaart museum, Kleinzand. Geopend op werkdagen 10-12 en 13.30-17.00 uur. Dinsdag 17 december Tippeltocht MAC „J. C. Visser”. Start 8 uur bij hotel Bonnema. Dinsdag 17 december Vergadering van de raad der gemeente Wymbritsera- deel in het gemeentehuis. Aanvan^ ’s middags 2 uur. Dinsdag 17 december en woensdag 18 december Zitting Pas-Tunette cor- setière mevr. Anspach in speciaal zaak Metz, Grootzand 14. Beide dagen van 9-5 uur. Woensdag 18 tot en met zaterdag 21 december Vogeltentoonstelling Kana rievereniging „Vogelvrienden” in „Ons Gebouw”. Openingstijden: 18 dec. 20.00 tot 22.00 uur, 19 en 20 dec. 10.00 tot 22.00 uur en 21 dec. 10.00 tot 15.00 uur. Iedere vrijdag, zaterdag en zondag Non stop Discoshow met Frede'lb Klomp en Graham Gill in de Luda-bar. Elke zondag matinée om 3 uur. Zaterdag 21 en zondag 22 december Internationale schaatswedstrijden in Ijsstadion Thialf te Heerenveen. Aanvang beide dagen 13.00 uur. Vrijdag 3 januari Creatieve dag van Het Nut Sneek. Speeldag voor kin deren van 8 t.e.m. 12 jaar. Impro- visatietoneel, ontwerpen en maken van decors, kleding etc. Nam. plm. 5 uur gratis voorstelling voor de ouders. zouden komen aan de voorstellers. Dit voorstel werd verworpen, omdat de Stichting „It doarp Huzum” thans me dezeggenschap heeft in het skütsje van Lodewijk Meeter. In de plaats van de heren T. Bakker, Heerenveen en S. de Jong, Grouw, die beiden als bestuurslid aftraden en zich niet meer beschikbaar stelden, werden gekozen de heren F. Hoekstra te Grouw en S. Jager te Drachten. Staveren bracht schriftelijk verslag uit namens de kascommissie en verklaarde dat al les in orde was bevonden. Uit het fi nancieel verslag bleek dat er in het afgelopen jaar een voordelig saldo was van f 966,29. Grouw werd in de nieuwe kascommissie gekozen. Vorig jaar was besloten om 50% van de totale entreegelden beschikbaar te stellen voor de eigenaren-commissies. In dit fonds was f 5305,15 gestort, zodat elk skütsje een kleine f400,uit dit. fonds krijgt. Tijdens de rondvraag bracht de heer S. de Jong uit Grouw hulde aan de aftredende voorzitter A. de Groot. Hij stelde voor de heer De Groot te benoe men tot erevoorzitter, welk voorstel on der applaus werd aangenomen. Tevens kreeg de heer De Groot als blijk van waardering een insigne. De heer D. v. d. Werf (Sneek) stelde voor het huishoudelijk reglement en de statuten te wijzigen en aan te passen aan de sterk gewijzigde omstandighe den (reclame etc.). Namens alle eige naren-commissies bracht de heer Van der Werf de heer De Groot dank voor zijn vele werk voor het skütsjesilen. Als stoffelijk blijk van waardering bood hij hem een foto in lijst aan van het skütsjesilen. Ook het aftredende bestuurslid de heer S. de Jong kreeg een dergelijke foto en de heer T. Bak ker een Sneker produkt. Ondanks veel tegenkanting is zater dag in de jaarvergadering van de Sin trale Kommisje Skütsjesilen in hotel Hanenburg te Sneek besloten dat er volgend jaar slechts drie kampioens wedstrijden zullen zijn, namelijk in die plaatsen waar een zgn. vliegende start mogelijk is. De overige wedstrijden evenveel als vorip jaar tellen niet mee voor de kampioenscompetitie. Het voorstel van de tien indieners werd verdedigd door de heer A. v. d. Veen uit Drachten. selectiewedstrijden voor het lands kampioenschap in Heerenveen I gereden. Dit was ook de reden waarom I de wedstrijd in Terzool later begon dan was vastgesteld. Eerst om twaalf uur klonk het startschot voor de eerste rit op de 500 m, terwijl dit al een uur eerder had moeten zijn. In totaal wa ren er 29 rijders. De eerste rit op deze afstand ging tussen D. van Dijk uit Dongjum en Tonny Ferwerda uit Bolsward. Tonny liet een tijd van 45,7 sekonde voor zich afdrukken. Voor Van Dijk werd 48,4 genoteerd. De 45,7 van Ferwerda leek hem aanvankelijk de zege op deze af stand op te leveren. In één van de laatste ritten verbeterde echter Piet Kleine deze tijd met 0,3 sekonde. In een overigens aantrekkelijk duel met de junior Ids Osinga uit Woudsend kwam Kleine tot een tijd van 45,4. Osinga finishte 1,2 sekonde later (46,6). Maar toen kwam Marten Hoekstra in aktie, De 500 m wedstrijd was al afge lopen, toen hij met de andere vier selectierijders arriveerde. Ze kregen alsnog gelegenheid tot rijden. Schijn baar en passant eiste Hoekstra met 44,8 sekonde de zege voor zich op. Ook „laat-komer” Eppie Bleeker boekte een knappe tijd. Hij reed 45,1 waardoor Kleine en Ferwerda een plaats zakten. Uitslag 500 meter: 1 Marten Hoek stra, 44,8; 2 Eppie Bleeker, (Wolvega) Vrijdag hield de ijsclub „Adam en Atze” te Terzool voor het eerst nationale langebaanwedstrijden op haar nieuwe 400-m baan, waarbij de 17-jarige Piet Kleine uit Hollandscheveld (Drente) zich bijzonder onderscheidde. Hij had zijn zege te danken aan zijn goede tijd op de 1500 m. Piet Kleine realiseerde een tijd van 2.18,9 en was daarmee de snelste. Marten Hoekstra (Heeren veen) liet 2.19,2 voor zich afdrukken. Hoekstra had echter ook al een af stand voor zich opgeëist: hij won de 500 m met een tijd van 44,8. Kleine werd op deze afstand derde met 45.4. Na de 500 en de 1500 m mocht Marten Hoekstra op de 3 km drie sekonden op Piet Kleine verliezen. De jonge Drent boekte met zijn tijd van 4.53.0 zijn tweede zege en een winst van 5,5 sekonde op Marten Hoekstra, die 4.5",5 voor zich liet noteren. ’s Morgens hadden Marten Hoekstra, 45,1; 3 Piet Kleine, 45,4; 4 Tonny Fer- Durk van der Veer, Durk Schotanus, werda en Henk Pasman (Deventer), Jappie van Dijk en Eppie Bleeker nog 45,7; 5 Zwier, Selles (Kampen) Neder- Durk van der Veer (Sondel) 46,4. DE SCHAATSMIJL Om ongeveer kwart over één klonk het startschot voor de rit van Henk Langenberg (Lemmer) tegen H. Wes- terhof (Kampen), de eerste rit voor de 1500 m ofwel de schaatsmijl. De Lem- ster toonde weer zijn klasse door 2.27,3 voor zich te laten afdrukken, terwijl Westerhof niet verder kwam dan 2.35,0. Hoewel de tijd van Langen berg behoorlijk scherp was, werd hij in de volgende rit door Jappie van Dijk (Ruigahuizen) al weer te niet gedaan. Hij liet de chromometers op 2.25,0 klik ken. Zijn rivaal Ids Osinga kwam tot 2.30,1. Een prima prestatie voor deze talentvolle Woudsender. Voor de grote verrassing zorgde de grote Piet Kleine in de rit tegen Tonny Ferwerda. Kleine deed een ieder grote ogen opzetten door 2.18,9 te rijden, een voor natuurijs uitzonderlijke snelle tijd. Tonny Ferwerda, die deze zomer niet veel getraind heeft, reed 2.22,8. In de slotrit zette Marten Hoekstra alles op alles om de tijd van Piet Kleine te overtroeven of in ieder geval te evenaren. Aanvankelijk leek het er op dat hem dit zou lukken. Hij ging goed van start in zijn rit tegen Eppie Blee ker en reed de eerste ronden precies volgens zijn tijdschema. Maar na de laatste bocht had hij geen voldoende Op zaterdag 1 februari 1969 zal er in „Elim" te Scharnegoutum weer een solistenconcours worden gehouden, uit gaande van de Kulturele Raad Wym- britseradeel en de Federatie Muziek verenigingen Wymbritseradeel e.o. Het vorige winterseizoen werd het solistenconcours in Oosthem gehouden op 27 januari van dit jaar. Dat werd een groot succes en direct bij het slot werd dan ook reeds aangedrongen op een herhaling. De organisatoren koes terden de hoop er een vaste jaarlijkse traditie van te maken. Het komende concours wordt ’s mid dags en ’s avonds gehouden. Gehoopt wordt dat er deelnemers zullen zijn op alle soorten instrumenten, ook slag werkers, om zoveel mogelijk variatie te krijgen .De begeleiders zullen even eens gelegenheid krijgen iets ten beste te geven. Voor de jury zijn gevraagd de heren Henk Pijlman en Bram Feen- stra. r Wi: X s'

Sneeker Nieuwsblad nl | 1968 | | pagina 1