't jaar 1881 Krijgshaftig concert [AGENDA J clat> lang creatief bezig Nut hield Sneker kinderen IJLST WYMBRITSERADEEL en van Aanwinsten Fries Scheepvaart Museum in Ds. G. ZeyI - Sneker van geboorte - met emeritaat Wymbritseradeel 92 inwoners minder Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, I f i I 124e jaargang nr 2 Maandag 6 januari 1969 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Kerknieuws I Inbraak in benzinestation onder Nijland: niets vermist Water-toerisme neemt sterk toe in Ijlst Rectificatie bespreking nieuwe kaart Chauffeuse gewond en auto total loss onder Scharnegoutum Zeepost Ontsparing bij RPS in december Nieuwe brug Abbegaster- ketting wordt geopend Drietal inbraken in Sneek: voor enkele honderden guldens gestolen Met hulp van Stichting Creatieve Recreatie Moest uitwijken voor onverlichte wagen Burgerlijke stand SNEEKER NIEUWSBLAD VERBLEEKTE FOTO ALLES ZELF DOEN MILITAIR CONCERT zeker voor herhaling vatbaar Als V GROEP TUSSEN WAL EN SCHIP In de nacht van zaterdag op zondag is in het benzinestation onder Nijland aan rijksweg 43 (bijna op de grens met Bolsward) ingebroken. Er wordt evenwel niets vermist. De inbreker (s) verschafte(n) zich toegang door een ruit te vernielen. Binnen werden kast jes en laden doorzocht. Men was ken nelijk alleen op geld uit, maar dit was niet aanwezig. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Het benzinestation wordt beheerd door de heer Nijholt te Bolsward. in in Zaterdag 11 en zondag 12 januari Ne derlandse schaatskampioenschappen dames en heren senioren in Ijssta dion Thialf te Heerenveen. Aanvang zaterdag 11.30 uur, zondag 10.30 uur. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt han Jelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Per post f 6,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoor 4091 In de bespreking van de nieuwe kaart van Friesland in het nummer van 30 december j.l. is abusievelijk vermeld dat de neuwe weg (in wor ding) Workum-(Parrega)-Bolsward er niet op staat. Hij staat er gelukkig wel op’ - J. M. De vorige keer schreven wij over enige raadselachtige vondsten uit Sneker bodem een reuzenschelp uit de modder van een landsloot achter „Norman- dia” en een porceleinen zegel van de Assyrische koning Assurnasipal II (883- 859 voor Chr.). Het eerste mysterie is intussen in zoverre opgelost dat de ont brekende helft van de reuzenschelp eveneens terecht is! Beide helften lagen, jaren geleden, namelijk in de voortuin van de voormalige steenhouwerij met woning' van wijlen de heer Hofstra, aan de Swette of Leeuwarder Trekvaart. De familie Hofstra was zo vriende- lijk ons hiervan op de hoogte te stel len, al begreep men niet hoe de ene helft ooit zoek kon zijn geraakt om, geruime tijd later, weer aan de over kant van de vaart terug gevonden te worden. De andere helft siert thans de tuin van een der getrouwde dochters. Men kon ons echter niet vertellen hoe de beide schelphelften in de tuin aan de Swette gekomen waren. Vermoede lijk met afkomend materiaal van een begraafplaats, een oud landhuis of an derszins. Nu nog af wachten hoe het zat met het zegel van onze Assyrische vorst! Wie deze George Grefe wel geweest mag zijn? In ieder geval moest in 1881 de Amerikaanse baniermarsch voor de Holland-Society nog worden 6. Fantaisie, Romeo Julia Gou nod. 7. Quadrille Militair - Weimarshaus. 8 Baniermarsch - George Grefe.” In de middagpauze kregen allen patat met chocolademelk, terwijl af en toe een versnapering werd uitgedeeld op kosten van het Nut. Het bestuur van het Nut was heel tevreden na afloop. Het is een geslaagde dag, aldus de heer Greydanus. Hij vond dat dit experi ment was. De bevolking van Wymbritseradeel bestond op 1 januari 1968 uit 5539 mannen en 5273 vrouwen, totaal 10812. Zij vermeerderde door de geboorte van 134 jongens en 134 meisjes en vermin derde door het overlijden van 45 man nen en 37 vrouwen. Geboorte overschot derhalve 89 mannen en 97 vrouwen, totaal 186. Niet voor niets was dan ook het le ven van zieners en profeten rijk aan ■teleurstellingen en gevaren, om hef even of zij in de oudheid leefden dan wel in onze eeuw! Gunnen wij daar om de brave Snekers uit 1881 hun concert en de zoete herinnering aan hun vermeende wapenroem. En afge zien daarvan, de muziek kon het toch óók niet helpen. En Gounod nog min der! Ik zou dat programma uit 1881 best wel eens willen horen bezaten wij er nog maar een opname van. H.H. In dezelfde martiale sfeer verplaatst ons een tweede geschenk van de heer Huges, te weten het in verschillende kleuren op bordpapier gedrukte pro gramma van een te Sneek in 1881 ge geven „militair concert”. Zulks ter ge legenheid van het ,,50 Jarig - Jubilé van den Tiendaagschen Veldtocht 1831”. Wat men toen al niet een feest waard achtte, vragen wij ons nu af. Het programma was gedrukt als litho bij C. M. Pouwels te Sneek, en wel zo dat de mededelingen gevat stonden binnen de voorstelling van ’n mititair erekruis, gedrukt in een goud- bronzen tint! Men had er dus wel zijn best op gedaan! Binnen dit bronzen kruis, waarvan talrijke Nederlanders in 1831 een echt exemplaar hadden verworven, staart, rondom de jaartal len 1830-1831, het volgende te lezen: „Programma van het Militair-Con- cert, te geven door het Muzijk-Corps der d.d. Schutterij van Sneek, onder leiding van den Luit: Dr. M. Edzard Grefe in de Sociëteit „De Harmonie”. 1. Cantate „Holland” - Ediz. Grefe. 2. Fantaisie „Faust” - Gounod. 3. Le Clairon, Solo Trompet - Panne. 4. Volksliederen, Zangkoor. 5. Triumph Marsch ter eere van het Metalen Kruis - Edz. Grefe. Uit de gemeente vertrokken 309 man nen en 328 vrouwen; er vestigden zich 174 mannen en 185 vrouwen, zodat er een vertrek-overschot was van 135 mannen en 143 vrouwen, totaal 278. De bevolking bestond derhalve op 1 janu ari 1969 uit 5493 mannen en 5227 vrou wen, een vermindering van 92 perso nen. Er werd door de drie groepen vol overgave gespeeld. Alle drie bleken ze een duiveltje in het verhaal te hebben verwerkt. Verder kwamen er heksen, prinsen, aardmannetjes en wat niet al in voor. Er werd vol overgave ge speeld. De kleurige, zelfgemaakte kos tuums versterkten de sprookjesachtige sfeer. Het publiek luisterde ademloos toe. Wat was het doel van deze dag? De heer H. A. Greydanus, secretaris van het Sneker Nut: „Het Nut meent dat een bepaald aspect van zijn taak aan het verdwijnen is. Daarom zoekt het nieuwe wegen om nuttig te zijn. Nu wordt er voor de tieners en de oudere jeugd al een heleboel gedaan. De Meer paal doet veel voor hen b.v. Maar voor de leeftijdsgroep van 8 tot 12 is er eigenlijk niets. Deze groep zit wat tus sen de wal en het schip”. Dertig kinderen in een groep is heel wat. Normaal streeft men er naar een groep niet meer dan 25 te laten tellen. Maar aanvankelijk zouden er vier mensen van de Stichting komen. Ge lukkig waren er nog enkele vrijwilli gers uit Sneek om te assisteren. De heer Van Brakel vertelde ons, dat men wel vaker dit soort dagen organiseert. Hij was wel tevreden. „Deze kinderen zijn vrij makkelijk”, vond hij. „Deze dingen zouden veel meer moeten gebeuren. Niet alleen met de jeugd, ook bij voorbeeld met groe pen ouden van dagen. Maand januari Elke avond van 8-1 uur dansen in ,De Lichtboei’. Intern. Orchester Antonio Gullotto uit Italië. Elke avond in de Luda Bar de inter nationale Dee-Jee Frank Beerens. Dinsdag 7 januari Rhythm and Bluesavond met Jan van Tuinen. Maandag 6 en maandag 13 januari Po pulaire zaalconcerten Stedelijk Mu ziekkorps Sneek m.m.v. diverse Sne ker zangkoren (plm. 250 medewer kers). Dinsdag 7 januari Foyer Amicitia 20 uur „Noorder Compagnie” met Sha kespeare toneel en een moderne een akter voor Mij. tot Nut van het Al gemeen dep. Sneek. Vrijdag 10 januari Tippeltocht „J. C. Visser”. Start 8 uur bij hotel Bon- nema. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip vermeld: Argentinië: ms „Pasteur” (6-1); Brazilië: ms „Pasteur” (6-1); Chili: ms „Ganymedes” (7-1); Ned. Antillen: ms „Solon” (7-1); Suriname: ms „Palamedes” (6-1); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.W.-Afrika: ms „Rand- fontein” (7-1). Inlichtingen betreffen de de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. Dat het water-toerisme met sprongen toeneemt moge blijken uit onderstaan de gegevens, betrekking hebbende op de doorvaart door de brug te IJlst. In 1967 passeerden er 6.217, dat was 430 meer dan in 1966. In 1968 waren het 7.608, dat is 1391 meer dan in 1967. Daarbij komt nog de doorvaart van 40 platbodemj achten tijdens de stadsfees ten in juni, terwijl in juli ter gele genheid van de elfstedentocht te wa ter 346 schepen zich meldden. In to taal zijn dus in 1968 7.994 schepen IJlst gepasseerd. Het lijkt er op dat in 1969 de tienduizend gehaald zullen worden! Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd is door de classis Amersfoort van de Gerefor meerde Kerken in Nederland met in gang van 1 januari 1969 emeritaat ver leend aan ds. G. Zeyl, predikant van de Gereformeerde Kerk van Baarn. Gerrit Zeyl werd op 1 december uit een bankiersgezin te Sneek geboren. Hij bezocht het stedelijk, thans Magis ter Alvinus-gymnasium te Sneek en studeerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. In 1927 legde hij zijn kan didaatsexamen theologie af. Hij studeerde ook nog een semester bij wijlen prof. Karl Barth aan de universiteit van Münster (West-Duitsland). In 1928 werd hij na praeparatoir examen door de classis Sneek beroepbaar verklaard in de Ge reformeerde Kerken in Nederland. Op 17 augustus van 1930 werd ds. Zeyl bevestigd als predikant van de Gere formeerde Kerk van De Glind (bij Achterveld in de provincie Utrecht). In 1934 verwisselde hij deze gemeente met die van Eindhoven en in 1947 werd hij bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Baarn. Ds. Zeyl werd bij herhaling afge vaardigd naar de particuliere synode van Noord-Brabant en Limburg en van Utrecht. Ook maakte hii deel uit van de Generale Synode van Utrecht in De officiële opening van de nieuwe weg en brug over de Bolswardervaart te Abbegasterketting is gesteld op woensdag 15 januari a.s., ’s middags 2 uur. De nieuwe wegverbinding tus sen Abbega en Abbegasterrige kan hierdoor in gebruik worden genomen. Plaatselijk Belang Abbega zal er een feestelijk gebeuren van maken. De feestgenoten verzamelen zich daartoe bij het begin van de nieuwe weg aan de Abbegasterrige. De opening zal worden verricht door de heer Andries Otter te Abbega, die als broodbezor ger jarenlang de moeiten van het iso lement van de omgeving aan den lijve heeft ondervonden. Enkele honderden guldens zijn in het afgelopen weekeinde gestolen bij inbraken in Sneek. De gemeentepolitie heeft de zaken in onderzoek. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken bij ijzerhandel v.h. J. Geertsema N.V. in de Grote Kerk straat. Door een ruit te vernielen kon men naar binnen. De buit bedroeg vier- a vijfhonderd gulden aan klein geld en drie luchtbuksen. Dezelfde nacht kreeg lompen- en metaalhandel Velleman aan de IJ1- sterkade ongewenst bezoek. De inbre- ker(s) versohafte(n) zich toegang door een ruit eruit te halen. Hier wordt evenwel niets vermist. Tenslotte werd in het weekend in gebroken bij kledingmagazijn Eringa aan de Oosterdijk. Weer werd een ruit ingeslagen. Ook hier wordt een paar honderd gulden aan kleingeld vermist. „Ik vind het heel erg mooi”, zei een in flanel gehulde jongen ons. Hij speel de vrijdagmiddag voor slaaf. Met een dertig andere kinderen deed hij mee in het zelf bedachte spel over mannen die een hut aan het bouwen waren En toen kwam er een duivel, die liet het dak verdwijnen. Daarna ging het spo ken en tot overmaat van ramp werden de jongens door slavenhandelaars meegenomen aan boord van een schip. Maar gelukkig was er zoveel whisky aan boord, dat de boze mannen dronken gevoerd konden worden en de slaven ontsnapten. Nog meer avonturen beleefden ze vervolgens in een circus. De duivel kwam opnieuw en veranderde hen in leeuwen. De tienjarige Peter Velds, die ons dit allemaal vertelde, leefde zich helemaal in zijn rol in. Voor hem was het een geweldige dag. Voor de andere jongens en meisjes trouwens net zo goed. Er hadden zo’n honderd jongens en meisjes, in leeftijden van 8 tot en met 12 jaar, gevolg gegeven aan de uitnodi ging van het Nuf om in de R. J. Sip- kensschool deze „creatieve dag” van de Stichting Creatieve Recreatie mee te maken, ’s Morgens 10 uur waren er 94 komen opdagen; ongeveer tweederde van hen waren meisjes. Onder leiding van de heer Pier van Brakel uit Am sterdam zouden ze een hele dag al im proviserend bezig zijn. Eerst werd de kinderen gevraagd wat ze wilden doen. Toneelspelen bleek de voorkeur te hebben. De groep werd in drieën gesplitst, daar er drie mensen van de Stichting naar Sneek waren ge komen. Behalve de leider nog twee vlotte jongedames. De groepen kre gen ieder een lokaal om te repeteren. De heer Ugo Huges, voorheen te Sneek, thans te Bergen (N.H.), zond ons een zeer oude, danig verbleekte en gehavende foto, waarmee het museum niettemin zeer is verblijd. Met enige moeite leest men onder de ovale foto het volgende: „Herinnering aan 30 Maart 1878”. De foto zelf stelt voor de roemruchte Sneker schutterijmuziek, met sabel en al aangetreden in de oude zaal van „Amicitia”. Achter de groep rijst het vaandel op; met gouden letters op zwart of groen? fluweel staat te lezen: „Muziekcorps D(er) Dienst doende) Schutterij 1878 Sneek”. Het zou ons niet verbazen indien dit vaandel juist op 30 maart 1878 tijdens een feestelijk concert was aangeboden en aanvaard. Helaas is de foto niet van dien aard dat het gemakkelijk valt bepaalde personen te herkennen. De foto is bo vendien al bijna een eeuw oud, zodat er thans wel niemand meer zal leven die een van deze heren nog heeft gekend. Vermoedelijk was in 1878 de dirigent •reeds de heer Edzard Grefe, een in zijn tijd zeer gevierd man en vermaard componist van marsen. Hij bezweek in het jaar 1888 of 1889 aan een beroerte. Boven zijn graf werd een monument opgericht, waartoe de gelden voor een belangrijk gedeelte waren bijeenge bracht door de Holland-Society te New In ieder geval was het voor de moe ders wel mooi dat ze één vakantiedag geen zorgen behoeften te hebben over het bezighouden van hun kinderen. De jeugd was bijzonder enthousiast. Allen waren serieus bezig. Zo nodig sprong de leider ertussen, maar de bedoeling was dat zé het allemaal zelf moesten doen. Zelf ook zo nodig een „drempel overwinnen”. Er werd uitsluitend aan toneel- improvisatie gedaan. In de school kon men moeilijk gaan timmeren en schil deren. De Stichting doet dit wel op andere plaatsen. Ook is zij veel actief in de zomermaanden op de campings. Sneker Feïjenoordsupporters strandden op autobus Vier Sneker jongemannen die gis teren op weg waren naar de wedstrijd Feijenoord-MVV kwamen in Rotter dam met hun personenauto in botsing met een autobus. Het ongeluk ontstond doordat de be stuurder van de personenauto geen voorrang verleende aan de bus, omdat hij te laat bemerkte dat zijn remmen weigerden. Hierdoor was een botsing onvermijdelijk. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor, maar de per sonenauto werd flink beschadigd. 1946 en van die van Leeuwarden de jaren 1955/’56. Verder heeft hij de loop der jaren vele bestuursfunkties en deputaatschappen vervuld en zitting gehad in verschillende colleges en commissies. Van zijn hand verschenen enige pre ken in druk en verder verzorgde hij ook een maand het avondboek voor jonge mensen „Dagfinale”. Ds. Zeyl heeft zondagavond zijn asmbtbediening als dienstdoend predi kant in de Gereformeerde Kerken in Nederland neergelegd en afscheid ge nomen van de Gereformeerde Kerk van Baarn, die hij ruim éénentwintig jaar heeft gediend. Na zijn emeritaat blijft ds. Zeyl te Baarn wonen en het ligt niet in zijn bedoeling om nog er gens hulpdiensten te gaan verrichten. Bij de Rijkspostspaarbank is in de cember 20,5 miljoen galden meer op genomen dan ingelegd (in december 1967 was er een spaaroverschot van 21,8 miljoen). In de afgelopen maand werd inge legd 123,9 miljoen (in december 1967£ 120,6 miljoen) en opgenomen 144,4 mil joen (in december 1967: 98,8 miljoen). Het inleggerstegoed bedroeg ultimo december 5028 miljoen pilden (31 de cember 1967-ï 4672,1 miljoen). Onder Scharnegoutum, op de Lege- dyk, is vanmorgen even voor half acht de 21-jarige mej. J. Stelwagen uit Itens gewond geraakt en haar auto totaal vernield bij een poging een stil staande, onverlichte trekker met aan hangwagen te ontwijken. Mej. Stelwagen was met haar Tau- nus 17M op weg naar haar werk, een kantoor te Heerenveen. Zij reed in de richting van Scharnegoutum. Plotse ling moest zij naar links uitwijken voor de trekker met wagen, eigendom van de veehouder J.B. Diens zoon had de melkbussen naar de weg gebracht. Toen de bestuurster, na te zijn uit geweken naar links, probeerde weer naar rechts te gaan, heeft zij vermoe delijk de macht over het stuur verlo ren. De wagen raakte in de berm, sloeg over de kop en belandde in de bermsloot. Mej. Stelwagen kreeg in wendige kneuzingen en verwondingen, doch niet van dien aard dat over brenging naar het ziekenhuis noodza kelijk was. Na door een arts te zijn behandeld is zij naar huis gebracht. trouwens meer vinden in ons werkje is het gegeven, over de eigen horizon- Sneeker Hardzeildag, in 1965 versche- ten heen te schouwen. Misschien is dit nen. i maar goed ook... want het lachen zou Op het toneel staat nog een tweede i ons wel eens kunnen vergaan, vaandel op een standaard, maar de foto is te zeer verschoten dan dat wij het opschrift daarvan vermochten te ontcijferen behalve „SNEEK”. Het toneel herbergt intussen nog meer merkwaardigheden. Te weten een gipsen? - buste van ’n gebaard man met epauletten op de schouders. Deze buste staat boven op een zeer hoge, obelisk-achtige sokkel. Het geheel is omgeven door bloemstukken, kransen, slingers en palmen, mitsgaders aller hande vlaggen en banieren. Achter de buste is een lint gespannen, dat de verklaring geeft voor heel deze bedoe ning „Hulde aan den Koning”! Men zal op 30 maar 1878 wel de verjaardag van koning Willem III hebben gevierd, welke werd opgeluisterd door een concert van het Sneker Schutterij - korps. Een uitgezóchte gelegenheid uiteraard, dit korps een nieuw vaan del te schenken! Als wij goed hebben geteld, was het muziekkorps 23 man sterk, waarbij wij dan ook maar de besnorde krijgs man met sabel, doch zonder instrument rekenen, die kennelijk zijn best deed óók op de foto de baas van het geheel te schijnen! Het was wel een genoeglijke boel daar in het oude „Amicitia". Het to neel was naar onze begrippen bijzon der bescheiden van omvang, maar men deed het er te Sneek lange jaren mee. Er zijn onder ons nog velen die zich de oude zaal nog heel goed kunnen herinneren en hun eerste planken koorts op het primitieve plankier van „Amicitia” wisten te overleven! SNEEK, van 28 december t.e.m. 3 januari. Geboren: Arjen, zv Arie Hermanns Blom en Annigje Meijer; Arjan, zv Barteld Hoving en Willy Ruiter; Eli zabeth Petronella, dv Rintje van der Schaaf en Elizabeth Petronella Willem sen; Hedwig, dv Sijberen Rollema en Tjitske Dijkstra; Wiebren Arend, zv Sjerp Dijksma en Jantje de Boer, van Joure; Anne Bouke, zv Cornells de Bakker en Petronella Smith; Eduard, zv Eduard Hammega en Minke Bos- graaf: René Petrus Theodorus, zv Pe trus Theodoras Huitenga en Dorothea Mania van der Mei, van Joure; Gerrit Lambertus, zv Evert Henk Sprietsma en Maria Johanna de Rhoter; Klaas Dirk, zv Gerrit Hiemstra en Riemkje Knol, van Bolsward; Sijbren, zv Sijbe ren Hart Hengst en Johanna Maria Schouten; Ingrid, dv Harmen Meester en Akke Hoekstra; Ronald Frank, zv Klaas de Haan en Willy Rozema; Firn, dv Jelle Visser en Baukje de Vries, van Akmarijp. Ondertrouwd: Kornelis Boom, 22 jaar en Maaike Thea van der Baan, 21 jaar; Johan Willem Mugge, 22 jaar en Jantina Fokje Jonkers, 22 jaar; Evert Jeen Venema, 24 jaar en Johanna Aleida Hoekstra, 22 jaar. Getrouwd: Hendrik Grendel, 29 jaar en Jitske du Prie, 25 jaar; Johannes Gerardus Wiebertus Nauta, 23 jaar en Maria Theresia Berendina Bergman, 24 jaar; Tjalling Tjalsma, 31 jaar en Lam- migje Steensma, 24 jaar; Jan Clerum, 25 jaar en Jantje Trijntje de Groot, 25 jaar. Overleden: Albertje de Boer, 62 jaar ev Jan Sinnema, van Parrega; Jantje Hoekstra, 77 jaar wv Hotze de Groot; Oene Plantinga, 84 jaar wv Marijke de Jong; Roelof Pieters, 88 jaar wv An tonia van Esveld; Maria Jorritsma, 61 jaar ev Hessel Haitsma, van Wons; Marie Mulder, 72 jaar ev Willem Mein, van Workum; Fouke Leffertstra, 78 jaar wv Hendrika van Arkel; Rienk van der Molen, 74 jaar wv Catharina van der Meulen, van Joure; Arend Jacob Bakker, 61 jaar ev Sijke Jou- stra; Trijntje Taekema, 66 jaar, van Bolsward. WYMBRITSERADEEL, van 28 de cember 1968 t.e.m. 3 januari 1969. Geboren: Ulco Martin, zv Pieter H. Vlas en Hotske de Groot te Heeg; Ja cob Wietze, zv Joost Visser en Niesje Stuiver te Scharnegoutum; Agatha Ca- nisia Maria, dv Dirk Hoekstra en Aga tha C. Altenburg te Blauwhuis. Gehuwd: Emiliaan Antonius Maria Verweij, 25 jaar te Joure en Gerda Ivonna Roodhof, 22 jaar te Heeg; Jo hannes Wijnia, 20 jaar te Burgwerd en Catharina Martha Breeuwsma, 21 jaar te Nijland. Overleden: Foeke de Jong, 65 jaar gehuwd met Luitje L, Couperus, van Woudsend. OPTREDEN: HOOGTEPUNT hoogtepunt van deze creatieve dag was aangekondigd het optreden voor de ouders. Dat vond plaats om goed vijf uur en werd door flink wat ouders en bestuursleden van het Nut bijgewoond. HW Het Sneekar Nieuwsblad is een aecombineerde uüqave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en stig bedoelde manifestaties zal vin den, en zich de tranen lachen zal over de films, waarop de huidige generaties met hun leuzen de lucht vervullen? Ieder mens is nu eenmaal een kind Gereformeerde Kerken vrijge maakt). Beroepen te Delfzijl: H. W. Ophoff te Sneek. York. Grefe had namelijk voor deze deftige Society een mars gecompo-geschreven. Het doet ons nu alles zeer neerd, zulks naar aanleiding van hetkomisch aan, maar in 1881 was dit nog feit dat de Holland-Society Sneker dodelijke ernst! Wie weet, hoe grappig Hardzeildag 1888 had bijgewoond en men over weer eens 50 jaar ónze ern- vol lof was geweest over de prestaties van de Sneker schutterij, haar korps en haar dirigent! Grefe had voor zijn compositie de muziek opgevraagd van de „Star Spangled Banner” en deze in zijn mars verwerkt. Men kan hierover 'van zijn tijd, en maar héél weinigen trouwens meer vinden in ons werkje SinaaItnv T-Tarrl'zdilrla v in 1 QRn P-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1