waterpoort-krabbels I Wymbritseradeels probleem: hoe ontvolking stoppen? WY M BRITS ER A DE EL IJLST i van en Begrotingsvergadering met .bloemen, muziek en vogeltjes' Mogelijkheden om subsidie te krijgen Centrale overheid, doe iets aan werkgelegenheid Tsjaikofski’s Pathetique hoogtepunt in concert Frysk Orkest t t t t t t „Faek sitte GS. op ’e stoel fan ’e riedsleden” Officieel Orgaan Probleem vuilverwerking heeft voorrang de gemeenten SNEEK, 124e jaargang no. 7 Leeuwarden bijelkaar Goede saxofoniste in Scharnegoutuni A. N. Osinga voor Friese boeren op graslanddag We moeten deze tijd positief aanvaarden Pro ces-verbaal tegen huisvrouw ALGEMENE BESCHOUWINGEN t Pro ces-verbaal legen 17-jarige _j, J h, [At Donderdag 23 januari 1969 Inbraak in werkplaats Veilingen van Sneek en Er IS ÈTOnd om te houwen I bedraagt 6% per jaar; dat is belang- Zeepost SÉ (Zie vervolg pagina 2) Overdag is het al moeilijk voor J.W.B. en bo- ken. De laatste 14 a 15 jaar is in Zuid- west-Friesland het aantal koeien per man verdubbeld, nl. van ca. 10 tot 20. Veel van het oude verdwijnt. Maar we zullen deze tijd positief moeten aan vaarden. Wat de recreatie betreft waarschuw de hij ervoor om er geen „Loosdrecht” de toestand m.b.t. de Gouden Bodem. Tenslotte pleitte hij voor meer in spraak bij de voorbereiding van be stemmingsplannen. Hij vroeg naar het aantal krotten in de gemeente, die worden bewoond. De beide besturen hebben in begin sel overeenstemming bereikt over een fusie. Maar de leden moeten beslissen. Enkele jaren geleden mislukten de plannen om te komen tot één veiling vereniging voor heel Friesland. Sinds dien hebben de besturen van Sneek en Leeuwarden besprekingen gevoerd. afbraak is „Klapstuk”, waaraan vier Snekers bebouwing meedoen. Het zijn leden van de ge- Adverter.tieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt 'han4elsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f4, per half jaar. Per post f 6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name v Sneeker Nieuwsblad. t 1 I f t t verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 s* De gemeentepolitie heeft tegen de 17 jarige los werkman I. van W. proces verbaal opgemaakt ter zake van dief stal van een bankbiljet van f 100 en een transistor-radio uit winkels in Sneek. Deze stokoude panden aan de Singel worden gesloopt om plaats te maken voor een parkeerterrein. Zo kan men straks gemakkelijk de achterkant van de panden aan het Grootzand, waar tot voor kort de N.V. Brenzon was gevestigd, bereiken. In oktober bericht ten wij reeds, dat vijf panden aan het Grootzand en drie daar achter gelegen panden aan de Singel waren verkocht. De Nieuwe Weme, die thans winkels heeft in Heerenveen en Wolvega, zal hier een grote supermarkt openen. Enkele panden aan het Groot zand blijven magazijn en bedrijfsruimte, het grootste wordt ver bouwd tot winkel. Over de oude panden aan de Singel binnenkort meer in onze krant. FNP'er Heeringa vergeleek deze ver gadering met een muziekconcours. De ze middag het concoursstuk op de mu- ziekstander. Hij vond de aanbiedings brief van b. en w. bij de begroting nogal uitvoerig. Over tal van onder werpen. zou men wel een aparte mid dag kunnen praten. Door de bomen ziet men nu 't bos haast niet meer. Als voornaamste oorzaak voor het achteruitgaan van het bevolkingsaan tal noemde hij de werkgelegenheid, vooral voor de agrariërs. Gelukkig, dat de werkloosheid nog niet groter is. ’t Is te hopen dat Sneek veel mensen kan opvangen. Aan de andere kant moet Wymbritseradeel doen wat zij kan om de mensen vast te houden. We zullen ook meer „naar de stad toe” moeten bouwen, aldus de heer Heeringa. De particuliere bouw dient te worden aangemoedigd, ook in de Dinsdagmiddag heeft de raad van de jaarlijkse „rijstebrijberg” gegeten. In een 1 uren duurde werd de meeste tijd gesproken over de begroting 1969. De problemen van de gemeente werden onder de loep genomen. Ze hangen nauw met elkaar samen: Er is een terugloop van de bevolking, vooral onder de agrarische beroepskrachten. Dat komt o.a. door het ontbreken van industrie. Ook de zuigkracht van de grote stad speelt een rol. Er moeten verder meer woningen komen en tenslotte is van belang dat er goede verbindingen zijn, goed onderwijs en de mogelijkheid tot recrea tie. In de algemene beschouwingen klonken deze verlangens door. Bur gemeester Van Hout, bijgestaan door de beide wethouders, beantwoord de de raadsleden, die algemene beschouwingen hielden, uitvoerig. De burgemeester begon met een kort meuwjaarsspeechje. „Over uw hoofden heen wens ik eigenlijk heel de ge meente voor 1969 veel heil en zegen”. Hij wees er op, dat de leden van het gemeentebestuur er zitten om te trach ten een bijdrage te leveren tot het wel zijn van de burgers. De begroting geeft een gedetailleerd beeld van de ge meentelijke huishouding. De burge meester besloot met: We kunnen het nieuwe jaar tegemoet treden met hoop en verwachting, maar ook met de bede, dat Hij die ’t al bestuurt Zijn ze gen over ons werk mag geven. De 13 aanwezige raadsleden (de he ren Couperus en Galama waren wegens ziekte verhinderd) hadden geen be zwaar tegen toelating van het nieuwe raadslid J. Gerbrandij uit Offingawier, wiens geloofsbrieven door een kleine commissie in orde werden bevonden. De verbreding van de weg Osinga- huizen-Draaisterhuizen werd onder hands aanbesteed aan de N.V. Wegen bouwbedrijf De Opbouw te Leeuwar den, die het laagste had ingeschreven van de drie door b. en w .uitgenodigde bedrijven. Het werk zal verricht wor den voor f432.000 (plus BTW). De be groting van gemeentewerken bedroeg ruim f 446.000. De heer Veldhuis wees nog even op de noodzaak van dit werk. De voorzitter hoopte dat men spoedig kan beginnen. De overige punten op de agenda le verden geen stof tot praten, zodat de raad al spoedig aan de hoofdmoot, de begroting, toe was. Enkele leden hiel den algemene beschouwingen. Het Sneeksr Nieuwsblad is een Ongeveer honderd auto’s per dag krijgen de mannen van de ANWB Wegenwacht in Sneek te controleren op verlichting. Zoals bekend wordt hier deze week de ANWB-verlich- tingsaktie gehouden in de Kanaal straat. De wegenwachters zijn niet Brenzon is inmiddels verhuisd controleren, wel ongeveer 150 per Via de monetaire situatie in ons land belandde de heer Heeringa op het ter rein van de gemeente-inkomsten. Over de financiële verhouding tussen ge meente en rijk was hij bitter gestemd. „Faek sitte G.S. op ’e stoel fan de rieds leden”. Is een sluitende begroting dan wel reëel? zo vroeg hij zich af. SNEEKER NIEUWSBLAD Aldus de heer A. N. Osinga, voor zitter van de Stichting tot Bevordering van Landbouwkundig Onderzoek en Landbouwvoorlichting in Z.W. Fries land, vanmorgen in zijn openingswoord op de Graslanddag in Amicitia. De heer Osinga kon een flink aantal boeren uit de Friese Zuidwesthoek het welkom toeroepen, alsmede enkele bij zondere gasten, o.w. gedeputeerde H. M. Gerbrandy. De heer Osinga vertelde dat de ge middelde arbeidsprestatie wat het mel ken betreft in Friesland ligt op 60 koei en per dag. Toenemende mechanisatie biedt perspectieven voor de toekomst. De boer zal daardoor meer tijd vrij krijgen voor de zorg bij de geboorte en opfok van kalveren e.d. In ruilverkavelingen bouwt men nog vaak te traditioneel, aldus de heer Voor de KVP-er Ketelaar stonden woningbouw en krotopruiming boven aan op het lijstje. Er is volgens hem behoefte aan ruime kwaliteitswonin- gen. Hij drong ook aan op de vervan ging van de 750 privaattonnen die er nog zijn in de gemeente. Er is nog veel onbekendheid met de subsidiemogelijkheden voor woning verbetering, meende hij. Hij pleitte er voor om ook in het noordelijke deel van de gemeente ruil verkaveling plaats te doen vinden. De standsorganisaties zouden door de ge meente op de mogelijkheden geatten deerd kunnen worden. Hij wees ook op De wegen Oudega-Blauwhuis Lytshuizen-Heeg stonden bij hem venaan op het verlanglijstje. In ver schillende dorpen moeten herstratin- gen gedaan worden. Er zijn nogal wat financiële perike len. Daarom zou de heer Visser veel voelen voor een eigen belastinggebied voor de gemeente. Dat zou de autono mie bevorderen. Teleurgesteld was hij over het tem po waarin de dorpen op het aardgas worden aangesloten. Dat gebeurt met een slakkengang. De brug in Osingahuizen is niet meer veilig. Sportvelden werden door de heer Visser van veel belang geacht. Door de recreatie mogen de belangen van de ingezetenen niet in het gedrang komen, waarschuwde hij. Door het stichten van dorpshuizen, zwembaden e.d. wordt de leefbaarheid bevorderd. Tenslotte verklaarde hij, dat de AR- fractie er voor is om het ambtsgebed in de raadsvergaderingen te handha ven. Maar de tekst mag wel aangepast worden aan de hedendaagse taal. In de nacht van dinsdag op woens dag hebben onbekenden een deur ver nield van een werkplaats in de Haven straat, eigendom van de heer Wielen- ga. Er wordt een oud fototoestel en een oude bandrecorder vermist. De po litie stelt een onderzoek in. De besturen van de Zuidfriese Tuin bouwvereniging te Sneek en de Friese Tuinbouwvereniging te Leeuwarden zullen hun leden voorstellen om te gaan fuseren. De veilingen van Dok- kum en Leeuwarden zijn reeds eerder bij elkaar gegaan. Dinsdagavond concerteerde het Frysk Orkest onder leiding van gast-dirigent Joop van Zón in een matig bezet Ami citia. In onze krant van donderdag 9 janu ari j.l. publiceerden wij de vragen van de PCG-fractie, die vooral ook uiting gaf aan haar verontrusting over de hinderlijke rookontwikkeling Plannen omtrent een wijziging in de methode van vuilverwijdering worden voorbereid, zo deelt het college verder nog mee. Op het solistenconcours van de Oude Bond te Leeuwarden behaalde mej. U. Sijbesma te Scharnegoutum met haar sopraan-saxofoon het hoogste aantal punten van het concours: 118. Zij kreeg een le prijs met lof van de jury. Een mooie prestatie. komen uit tegen de gereformeerde oudervereniging Westduin- en Op- standingskerk te Den Haag. De vier deelnemers uit Sneek zijn: mevrouw R. Jansens en de dieren T. Dijkstra, O. van der Goot en G. van der WaL Maandag zijn de opnamen gemaakt. De quiz is een onderdeel van de Steravond, die om 5 voor half negen begint. De heer Veldhuis, woordvoeder voor de CH-fractie, merkte op, dat dit de belangrijkste vergadering van het jaar was. Daarom zou de boel best wat opgefleurd kunnen worden. Ook bij trouwerijen zou een bloemetje de raad zaal verlevendigen. „Wy kunne lykwols de blomkes net buten sette letterlik en figuerlik net”. De totstandkoming van de weg Ab- bega-Rige geeft je als raadslid een zekere voldoening. En het was een fijn, ongedwongen feest. Wel blijkt hier hoe moeizaam iets tot stand komt. In het voorwoord van deze begro ting miste de heer Veldhuis het ele ment. „visie” wel wat. Feiten zeggen natuurlijk een heleboel, maar niet al les. Voor wat de Kulturele Raad doet had hij alle waardering. Hierover had hij. reeds in de sectievergadering een nota gevraagd. Het antwoord van b. en w. op een vraag over ontwikkelings hulp vond hij wat te mager. Hier heeft de provincie typisch een taak. Van de gemeente wordt 1 cent per inwoner ge vraagd. Een dorpshuis in Heeg noemde hij „meer dan noodzakelijk”. Kunnen b. en w. behalve stimuleren en begelei dend ook initiatiefnemend optreden? Een dergelijk huis biedt mogelijkhe den voor een bibliotheek, voor de re creatie enz. De heer Veldhuis opperde de mogelijkheid van z.g. „hobbyboxen”. Sedert vorig jaar is er op het gebied van het aardgas heel wat gebeurd. Maar hoe nu verder? Kunnen er niet wat meer inlichtingen door Westergo verstrekt worden? Moet deze zaak niet eens opnieuw worden bekeken, nu de afname van het gas zo sterk toeneemt? Is het niet tijd om ten gunste van het platteland de tarieven eens te bekij ken? ’t Begint er op te lijken dat het dezelfde kant op gaat als met de stroom: dan krijg je rendabele en on rendabele gebieden. Over de terugloop van de bevolking zei de heer Veldhuis dat het gemeen tebestuur zich hierdoor niet moet la ten ontmoedigen, maar doorgaan met de plannen. Hij dacht dat er vooral behoefte is aan grotere woningen. De gemeente moet zien de ontwikkeling een slag voor te blijven. In dit verband is krotopruiming van groot belang. De toewijzing van 18 woningen voor 1969 stelt teleur. Het is minder dan in 1968. Vooral in het zuiden van de ge meente, met name Heeg, zijn woningen nodig. De werkgelegenheid neemt af, vooral in de agrarische sector. Wat komt hier voor in de plaats? Het is een bepaalde ontwikkeling, die men niet kan tegen houden. Doet de centrale overheid hier niets aan? Dat moet toch mogelijk zijn. Wymbritseradeel mag fungeren als speeltuin voor het Westen. Wat de re- eatie betreft zijn er grote mogelijk- 1°n. Maar ’t geeft ook verplichtin gen. Daarom is het noodzakelijk dat er een verantwoorde opzet gevonden wordt. Andere zaken mogen daardoor niet in het gedrang komen. Wij hebben niet veel kapitaalkrach tige inwoners. Dat er toch nog zoveel tot stand komt, is voor een groot deel te danken aan de inspanning van de gemeenteleden. Inspraak van de raad in het beleid is noodzakelijk. „Wy moatte mear meielkoar dwaen en mear yn iepenheil”. Voor de bewoners van het eiland „De Gouden Boaijem” is de toestand onhoudbaar geworden. Hier ligt een morele en sociale plicht voor de ge meenschap. „B. en w., fjochtsje foar dizze minsken”. nisch verbluffend knap gespeelde soli van Manuel Villuendas en Hasso van der Westen. Blijkbaar had het orkest zich volle dig geprepareerd op wat na de pauze werd gebracht, want in Tsjaikofski’s zwanenzang, de z.g. „Pathetique”, lag het musiceer-niveau beduidend hoger. Van Zon had de gecompliceerde parti tuur uitstekend in zich opgenomen en het fel reagerende ensemble gaf deze symfonie, waarvan de componist schreef: „Ik houd van haar, zoals ik van geen van mijn muzikale kinderen heb gehouden” een verklaring, die alle respect verdient. Tsjaikofski werd het hoogtepunt van de avond. Het vraagstuk van de vuilverwer king moet met voorrang tot een oplos sing worden gebracht. Aldus antwoor den burgemeester cn wethouders van Sneek op vragen van de PCG-fractie in de gemeenteraad. De gemeentepolitie heeft proces-ver- baal opgemaakt togen de 44-jarige huisvrouw D.D. uit de omgeving van Sneek. Zij wordt ervan verdacht" goe deren te hebben gestolen in de winkel van C. en A. Het gestolene heeft een waarde van ongeveer f 75. We leven in een bijzondere tijd. De I Osinga. Dat betekent ook: te duur. produktiviteitsstijging in de landbouw Maar het gaat onmiskenbaar de kant o MUMncil rj.k meer (lall in andere bedrijfstak- A.R.-woordvoerder Visser las zijn in het Hollands gestelde beschouwing voor. Hij noemde het jammer dat het overschot op de begroting minder is dan in 1968. We zullen zuiniger aan moeten. Maar gelukkig worden b. en w. er niet door weerhouden in het voorwoord hun visie te tonen. Als voorbeelden hiervan noemde de heer Visser het dorpenplan en de recreatie- plannen. Hopelijk raken, de kleine dor pen niet in de vergetelheid. Evenals de vorige spreker was hij teleurgesteld over de terugloop van de bevolking. Daarom vraagt de woning bouw steeds meer de aandacht. Wat kan er worden gedaan om de bouw activiteit te vergroten? Misschien is ’t wat om Simplex-woningen te bouwen of in de premiesector? Door gebrek aan grond hoeft het in ieder geval niet over te gaan. In Heeg evenwel is te weinig grond voor industrie, meende de heer Visser. Er zou in het algemeen meer propa ganda voor vestiging van industrie ge maakt moeten worden, dacht hij. Met een werk van de Nederlandse componist Lex van Delden (geb. 1919) werd begonnen. Van Delden, als com ponist grotendeels autodidact, self- mademan, die zijn talenten wil stellen in dienst van de gemeenschap, is een vruchtbaar componist en beweegt zich op een breed muzikaal terrein. Hij schreef symfonieën, een piano-sonate, een duo voor fluit en harp, een Diver timento voor fluit, bratsche, fagot en gitaar, een harp-concert, het oratorium De Vogel Phoenix en andere werken. Het Frysk Orkest introduceerde dinsdag Van Deldens „Trio per or chestra d’archi (voor strijkorkest), ge schreven in 1954. Het draagt een tame lijk droefgeestig karakter en ondanks de interessante harmoniek, boeit het weinig. Mozart’s Synfonie Concertante voor viool, altviool en orkest, waarin het ernstige middendeel gemarkeerd wordt door de feestelijke boekdelen, maakte evenmin veel indruk, ondanks de tech- Tot slot sneed de heer Veldhuis de kwestie van de kunstmatige eiland jes in het Heegermeer en de Flues- sen aan. Hij vond dit een aantasting van het landschap. Hier vindt men ruimte, uitzicht, rust. Maar ook de golfslag’ heeft zijn bekoring. De heer Veldhuis, opperde namens de fractie de mogelijkheid dat de raad een brief naar het provinciaal bestuur zou schrijven waarin hij zich tegen deze plannen uitspreekt. „It liket op it oanlizzen fan sintralc forwaerming yn ’e bütenloft om it klimaet to for- betterjen”. Wymbritseradeel zich weer door i vergadering die bijna 6 van maken ,jk haw ek gjin forlet ioco n„ fan jn Langwar en sokke gelegenhe den. Fryslan stiet bikend om syn rest. Lit dat sa bliuwe. Wy moatte mear dwaen om ’t wetter skjin to halden”. Daarom was hij ook geen voorstander van eilandjes in de meren. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes ach ter de naam van het schip vermeld: Australië: ms „Alameda’ (31-1); Bra zilië: ms „Graveland” (31-1); Canada: ms „Alex” (30-1); Chili: m; „Cartage na de Indias” (28-1); Indonesië: ms „M.H. Thamrin” (29-1); Kenya, Oe ganda: ms „Montalto” (31-1); Ned. An tillen: ms „Parthenon” 28-1; Surina me: ms „Sinon” (27-1); Verenigde Sta ten van Amerika: ms „Mosel Express” (27-1); ms „Atlantic Saga” (30-1); Z.- Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W-Afrika: ms „Zonnekerk” (29-1). Inlichtingen be treffende de verzendingsdata van post pakketten geven de postkantoren. premiesector. Als voorbeeld noemde hij de bungalows in IJsbrechtum. De woningadviescommissie kan worden opgeheven. stond. Hij meende in de buurt van Grouw of Irnsum. Maar gelukkig Vanavond zullen verscheidene is het probleem weer opgelost. Dins- I Snekers vol spanning weer eens als dag kreeg men een telefoontje dat NCRV komt dan met een quiz: sterzwaag was gevonden. slechts 4 a 5 van elke 100 auto’s heeft een verlichting waar niets aan mankeert. De rest vertoont grotere of kleinere gebreken. Meestal be treft het de afstelling van de lam- Badminton is een sport, waarvan pen; vaak ook moeten kleine onder- de geschiedenis zeer ver teruggaat, delen vervangen worden. „De wa- t Het moet, volgens oude manuscrip- gens die het meest aan een beurt t ten en overleveringen, al vele eeu- toe zijn krijgen we hier jammer ge- wen geleden zijn, dat in het Verre n.oeg niet”, vertelde men ons. Dat t Oosten, met name in China en India, zijn meestal de oudere wagens. Op- een dergelijke sport beoefend werd, vallend is ook dat er nog al wat Dit lazen wij voor u in het tweede automobilisten uit andere plaatsen nummer van het verenigingsorgaan hier hun wagen laten controleren. van de Sneker Badminton Club. In Europa zijn al ruim 215.000 badmin- tonspelers en speelsters. In 1931 werd reeds in ons land een eigen na- t tionale badmintonorganisatie opge- velen om zich te oriënteren als ze richt, waarbij in 1967 niet minder °P onbekend terrein zijn, ’s nachts dan 218 clubs met ca. 8000 badmin- nog des te meer. Dat ondervond deze J ton-beoefenaren waren aangesloten, week de heer G. Zijlstra, schipper Maar de meeste liefhebbers van dit alhier. In de nacht van zondag op spel (of sport)?) vindt men toch wel maandag verliet hij zijn auto toen in Engeland. Vandaar de aparte deze in de modder vast kwam te woordenlijst: Engelse woorden die zitten. De volgende dag kon men de bij badminton gebruikt worden. wagen niet terug vinden. En de heer J Zijlstra wist niet precies waar deze aecombtneenle uitqave *an NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Osinga. Dat betekent ook: te duur. I Maar het gaat onmiskenbaar de kant op van doelmatige bedrijfsgebouwen. In de toekomst zuilen meer- en meer golfplaten daken en hooitorens het beeld bepalen in het Friese landschap. Hoewel de gemiddelde bedrijfsgroot- te in Zuidwest-Friesland met 20 ha ver boven het landelijk gemiddelde van 12 ha ligt, zal de bedrijfsvergroting ook hier door moeten gaan. Eenmansbedrij ven zijn verre van ideaal. In Amerika heeft men becijferd dat een aantal koeien van 35 tot 50 beschouwd kan worden als het „economisch minimum” voor één man. Het probleem van de financiering zal hoe langer hoe meer moeilijkheden op leveren. De dag stond verder in het teken van de bemesting en de voederwinning. Over het eerste onderwerp sprak ir. Ch. H. Henkens, rijkslandbouwconsu- lent voor bemestingsvraagstukken te Wageningen. Hij wees er op, dat alleen een juiste bemesting zichzelf betaalt. Door een te weinig zal de opbrengst niet worden gehaald; een te zware be mesting zal zich wreken in de gezond heid van de dieren. Kleigronden zijn kalkrijk. Wanneer de pH niet voldoende is en een alge hele verbetering noodzakelijk dan eerst die pH en kalktoestand in orde ma ken, daarna pas inzaaien. Men moet oppassen voor te zware fosfaatbemesting. Bij een te lage fos- faattoestand zou evenwel, als men niet met fosfaat bemest, de opbrengst 20 a 30% minder zijn. In geld uitgedrukt is dit f 250 tot f 360. Op 24% van de percelen in dit ge bied is de kalktoestand te laag. Een bemesting met kali geeft een hoog ren- dement. De magnesiumtoestand is over ’t algemeen goed. Ir. IJ. Tj. Bakker, directeur van „De Schothorst” te Amersfoort, sprak over het tot waarde brengen van het gras land. Hij wees er op dat een duidelijke daling valt waar te nemen van het netto rendement als er bemest wordt met meer dan 200 kg stikstof per ha, vooral op veengrond. Bij de voedering van vandaag zijn allerlei conflictsituaties te onderschei den: vijfmaal daags kuilvoer geven geeft b.v. een hogere opname dan tweemaal daags. De laatste jaren neemt de belang stelling voor de doorloopmelkstallen toe. Aldus ir. J. C. Glerum, adjunct- directeur van het Instituut voor be drijfsgebouwen te Wageningen. Hij dacht dat experimenten mogelijk zul len resulteren in een tussenvorm tus sen grupstal en ligboxenstal. Het gevolg van deze natuurlijk wel dat de f langs de Singel wordt onderbroken reformeerde echtparengroep en "ze Er zal een „gat” ontstaan. Maar ja, -----c-J~ een vergroting van het aantal par keerplaatsen is ook wat waard. En men kan moeilijk zeggen dat de oude huisjes het stadsbeeld opvro lijkten. Afbraak lijkt dan ook ver antwoord; er worden geen monu menten beschadigd. Vergelijkt men dit met een eventuele demping van f de Wip, waarover de laatste tijd nogal wat is geschreven in onze in- T gezonden-stukkenrubriek, dan blijkt een duidelijk verschil: Demping van de Wip zou ongetwijfeld voordelen bieden. Maar het karakter van dit 1 stadsdeel zou dan tevens onherstel- j bare schade zijn toegebracht. t naar het industrieterrein. Daar zal au^°’s morgen officieel het nieuwe be- c~~ i drijfsgebouw worden geopend. Het ^ag- Het resultaat verschilt in Sneek J heeft een vloeroppervlakte van 2500 weinig van dat in andere plaatsen: I m2 en er is een showroom bij van i 350 m2. vanouds naar de radio luisteren. De de wagen in de buurt van Hoorn- NCRV komt dan met een quiz: sterzwaag was gevonden, verscheidene is het probleem weer opgelost. Dins-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1