t zinvol NKV wil zelfstandigheid waar mogelijk samenwerking waar en KRW had zeer geslaagd solistenconcours in Scharnegoutum l agenda"] Feestavond Kaatsvereniging „Sneek” was weer ouderwets gezellig Verzekeringsmaatschappij „Woudsend” huldigde twee jubilarissen is WYM BRITS ER A DE EL IJLST van en de gemeenten SNEEK, aec9mlHne«r<k HIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT Snitser Skotsploech krijgt jongerengroep Officieel Orgaan 25 jaar - Maandag 3 februari 1969 124e jaargang nr 10 Hoofdbestuurder Van Dorp sprak op jubileumfeest afd. Sncek: 9 *****Mlrf" Sneekar Nieuwsblad is een en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Deelnemers van goed gehalte: veel eerste prijzen t i Door rukwind Auto total loss in Jutrijp, bestuurder ongedeerd Sneker stuurde oorkonde I met medaille terus G. Cannegieter - 40 jaar - en J. Klijnstra - kregen mooie cadeaus SNEEKER NIEUWSBLAD of NVV. In de nacht van zaterdag op zondag de GROTE PLANNEN GENOEGLIJK STUK BESTUUR HIELD ONTVANGST UITSLAG Iedere Frank De heer M. Steegstra sprak namens NVV en CNV in Sneek, welke afde- de Kulturele Raad is te verwachten, dat over een jaar weer een derde con cours zal volgen. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt han 4elsad vert enties lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Per post f 6,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name v Sneeker Nieuwsblad. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoor 4091 Jan on- Wel, een plezierige avond is het ze ker geworden. De onbekende auteur van „De Lietsjesjonger” bewandelde weliswaar nogal platgetreden paadjes, waarbij hij het goedkope sentiment al lerminst schuwde, alles bij elkaar ge nomen was dit blijspel toch een lekker speelbaar stuk. Een ogenschijnlijk be rooide liedjeszanger komt na jaren weer in zijn geboortedorp terug, waar hij logeert bij zijn oudere broer en diens vrouw (met wie hij vroeger ver loofd is geweest). De oudere broer heeft een goede positie, is bovendien wethouder en ziet nogal op de „zwer ver” neer. Volkomen ten onrechte, zo als later blijkt, want de wethouder zit in grote financiële moeilijkheden, die evenwel door de liedjeszanger (die overigens een beroemd zanger blijkt te zijn) worden opgelost. En passant Wethouder Baarda, in gezelschap van zijn collega Visser, vond dat een bestaan van een halve eeuw het vieren wel waard is. Toen waren er in Sneek een klein aantal industrieën en een groot aantal ambachtelijke bedrijven. De pioniers van de vakbeweging onder namen in die tijd na de eerste wereld oorlog tal van activiteiten. Men tracht te de gevolgen van misstanden weg te nemen. Thans is het beleid er meer op gericht de misstanden te voorkomen. Het doel is sociale gerechtigheid en men streeft hier naar, samen met de andere bonden. Ook als gemeente hebben we nogal wat contact met de vakbeweging, daar om is hier een woord van dank na mens het gemeentebestuur op z’n plaats, aldus de heer Baarda. Hij noem de de heer J. P. de Vries, de erevoor zitter t’an de afdeling, „de man die de hitte des daags en de koude des nachts heeft doorstaan”. In moeilijke jaren hanteerde hij de voorzittershamer. Het werk van de vakbeweging gaat uiteindelijk om de mens, zo besloot de wethouder. Men wordt zich steeds meer bewust: we staan niet machteloos tegenover de maatschappij, maar we moeten meedoen deze desnoods om te buigen. kreeg een prachtig bloemstuk aangebo den. De heer Klijnstra kwam ook al in een moeilijke tijd, namelijk in de oor log. Toen was het voor de verzekerings maatschappijen geen gouden tijd. De heer Klijnstra kwam van de ulo en be gon daarom als jongste bediende. En zoals alle jongste bedienden moest hij allerlei klusjes opknappen. Later werd ook hij op de brand-afdeling geplaatst. Jaren later breidden de transportver zekeringen zich hoe langer hoe meer uit en werd de heer Klijnstra in die branche ingedeeld. Hoewel de trans portverzekering een moeilijke materie is, was hij toch snel ingewerkt. In april 1959 werd hij sous-chef van die afdeling en in 1964 werd hij tot chef bevorderd. „U bent een man van weinig woorden en hard werken. Nooit is u iets te veel en u geeft niet graag werk uit handen. Wij zijn u ook bij zonder dankbaar voor wat u voor ons bedrijf gedaan heeft”, sprak de heer Tromp. Ook mevrouw Klijnstra kreeg een bloemstuk. De heer Loen vertelde dat het voor de heer Cannegieter eigenlijk een dub bele feestdag was. Hij vierde namelijk nog een 20-jarig jubileum als penning meester van de loterijclub. Namens het gehele personeel van „Woudsend” bood de heer Loen een prachtige Zaan- is in Jutrijp een auto volkomen ver nield (total loss), doordat de bestuur der, vermoedelijk door een hevige ruk wind, de macht over het stuur verloor. De man, M.Z. uit Jutrijp, bleef onge deerd, op wat schrammen en builen na. Het ongeval gebeurde omstreeks half twee op de rijksweg Sneek-Lemmer. Omwonenden werden opgeschrikt door een harde klap. Toen men poolshoogte ging nemen, bleek een personenauto, Renault Dauphine, over de kop te zijn geslagen. De wagen had een boompje en een lantaarnpaal geraakt. De be stuurder was er al uit gekropen, Hij was de enige inzittende van de auto. Dit zei vrijdagavond de heer J. van Dorp, penningmeester van het lande lijke NKV, bij de jubileumviering van de 50-jarige NKV-centrale Sneek, in Amicitia. Hij waarschuwde ervoor geen overhaaste „breuk in de historische lijn” te veroorzaken. Dat zou tot on gewenste situaties kunnen leiden. De hoofdbestuurder vond, dat een terugblik in het verleden, een korte bezinning op z’n plaats was. Nog steeds staat en valt de centrale met het en thousiasme van al die stille werkers aan de voet. Op verzoek van de heer Van Dorp brachten de aanwezigen een applaus voor alle pioniers in het ver leden. Maar aktueler dan wat er in ’t verleden ligt is de vraag wat de vak beweging vóór zich heeft. Het NKV is thans een grote sociale macht, vond de heer Van Dorp. Hij wees aan het slot van zijn korte toespraak op de bijzondere plaats die de beambten hebben in de vakbewe ging. Die plaats mogen ze behouden, maar ze zullen zich tevens moeten la ten leiden door solidariteit met de an dere werknemers. De vakbeweging kan het niet stellen zonder een „pressie groep”. De heer Van Dorp wenste de afdeling Sneek geluk met deze „gou den mijlpaal, die de weg naar een gelukkige toekomst zal markeren”. De aanwezigen, die door de heer M. C. Larmené welkom waren gehe ten, konden daarna genieten van het toneelstuk „Haar laatste wil”, dat door eigen leden werd opgevoerd. Het feest werd besloten met een bal. Behalve leden uit Sneek en omstreken waren er vertegenwoordigers van de geeste lijkheid, van naburige afdelingen van het katholieke vrouwengilde, van de plaatselijke NVV- en CNV-centrales. Het door de Kulturele Raad van Wymbritseradeel (KRW), in samenwer king met de Federatie van muziekverenigingen Wymbritseradeel e.o., geor ganiseerde solistenconcours, dat zaterdag werd gehouden te Scharnegoutum, mag bijzonder geslaagd heten. Er werd over het algemeen boven verwach ting goed gemusiceerd en het vooral ’s avonds vrij talrijke publiek heeft ge noten. Het bleek weer, dat zo’n concours door de veel grotere variatie van het gebodene voor het publiek nog aantrekkelijker is dan een „gewone” muziekuitvoering, mogelijk mede door het wedstrijdkarakter. Hoe dan ook, de zaal genoot en leefde erg mee met de executanten, wat vooral bleek bij de bekendmaking van de behaalde punten. ’s Middags kon de jury, bestaande uit de heren Henk Pijlman (Heeg) en Bram Feenstra (IJlst) bij 9 beoorde lingen 3 maal een eerste prijs toeken nen en ’s avonds bij 17 beoordelingen 13 eerste prijzen, waarvan 5 met het predikaat „met lof”. Hoewel het concours bedoeld is voor leden van de muziekverenigingen, aan gesloten bij de federatie, was tot de middaguitvoering als speciale deel neemster toegelaten mevr. Elzinga- Brandt van Sneek, die hoewel blind op piano een treffende vertol king gaf van een Adagio van Mozart, wat haar met 85 punten een le prijs opleverde. Hoogste was ’s middags het sax-trio van „Oranje” Bolsward, met 86’4 punt. De middag-uitvoering werd geopend door burgemeester Van Hout, die later ook de diploma’s aan de muzikanten uitreikte. ’s Avonds werd met spanning de strijd tegemoet gezien tussen de so- praan-saxofonisten, van wie mocht worden verwacht, dat ze heel hoge ogen zouden gooien. Met 94 punten en een le prijs met lof kwam R. Dijkstra van Bolsward als eerste uit de strijd, met als goede tweede mej. Sijbesma van Scharnegoutum, met een half puntje lager. Een frappant optreden leverde het klarinet-duo van vader en zoon Hordijk, waarbij de kleine Hor dijk jr. (12 jaar) de eerste partij ver vulde en waarbij de volkomen gelijke toon van beide blazers opviel. Het werd een le prijs met 84 punten. Gezien het bijzonder goede resultaat van dit tweede solistenconcours van Maand februari Luda Bar. avond non-stop Disco-Show m.m.v. de internationale Dee-Jee Bierens. Bar Dancing „De Lichtboei”. Iedere dag behalve dinsdag het Turkse Dans- en Showorkest „Ulvi Ternel”. Maandag 3 februari Openbare vergade ring A.R. en C.H.-kiesvereniging in ..Elim” te Scharnegoutum. Spreker de heer H. Kikkert van Zeist, Aan vang ’s avonds 7.30 uur. Zaterdag 8 februari 8e Prestatietocht Sneker Wandelunie over 10 km. Start Veemarkt Café Vellinga. Wed strijd 1.45 uur, toertocht 2 uur. se klok en een band-recorder aan. Voor i mevrouw Cannegieter waren er bloe men. De activiteiten van de heer Klijnstra beperken zich ook niet alleen tot de verzekeringsmaatschappij. Zo is hij o.a. penningmeester van de voetbalcommis- sie en bestuurslid van de personeels vereniging. De heer Klijnstra werd be loond met een kleinbeeldcamera en een diaprojector, terwijl zijn vrouw ook een bloemetje kreeg. „Ik meen dat ik mijn plicht heb ge daan en hoop dat ik dat ook in de ko mende jaren zal doen”, sprak de heer Cannegieter in zijn dankwoord. „Toen ik hier kwam, werkten er 12 man. Nu is het aantal personeelsleden 20 maal zo groot”, merkte hij op. Hij bedankte de heren Tromp en Loen voor hun waarderende woorden en de prachtige cadeaus. Ook de heer Klijnstra sprak een dankwoord. „Deze 25 jaar zijn voorbij gevlogen en ik begin daarom vol goe de moed aan de volgende 15 jaar, zo dat ik eens op de stoel kom te zitten waarop de heer Cannegieter nu zit”. Ook hij bedankte de beide sprekers. lingen ook al langer dan 50 jaar actief zijn. „We zijn naar elkaar toegegroeid”, merkte hij op en herinnerde aan het bestaan van de contactcommissie, waar in, al is het nog niet zo vaak, dan toch wel prettig wordt samengewerkt. „Er bestaan grote plannen voor samenwer king”, vertelde de heer Steegstra. Ook met de werkgevers is de samenwerking, vergeleken bij 50 jaar geleden, aan zienlijk verbeterd. Veel eisen van toen zijn al ingewilligd. „Laten we hopen dat we gezamenlijk de doelen die we nastreven zullen bereiken”. Erevoorzitter J. P. de Vries kreeg tot taak de ongedwongen bijeenkomst met een speechje te sluiten. Het werd een gloedvol betoog, waarin nog eens op het belang van samenwerking werd gewezen. „We leven in een tijd waarin veel overhoop wordt gehaald. Mijns inziens wel eens wat teveel”. Maar het is goed, aldus de heer De Vries, ken nis te maken met „andersdenkenden”. Dat dat in dit gezellige uurtje was ge beurd, daarover was hij uitermate vol daan. ’t Is vandaag de dag heel moeilijk om mensen te vinden die zich willen inzetten voor de goede zaak, betoogde de heer De Vries. Daarom moet men gelukkig zijn met het huidige bestuur. Hij raadde dit aan, de blik op de toe komst gericht te houden en niet op te geven, want er is nog veel te doen. Daarvoor zijn mannen nodig die ver antwoordelijkheid durven dragen. Elzinga-Brandt, piano, Sneek, 85 p. le pr.; A. de Groot. B. Wynia (bugles) „Oranje” Bolsward: Les Contes d’Hoff- man, Offenbach, 70 p. 2e pr. M; S. Ho- geboom, M. Conradi (tuba), „Oranje” Bolsward: Duo de Concours, Nerijnen, 80 p. le pr. Z; C. Hordijk, L. Hordijk (clarinetten), Sted. Muziekkorps Sneek: Ich wolt’ meine Lieb’ ergösse sich, Mendelsohn, le pr. L; L. Dijkstra (bariton) „Oranje”, Bolsward: Man of Harlech, Round 86 p. le pr. M; Sj. de Boer (sopr.sax) „Hald Moed, Oost- hem: concert d-moll op. 9, Albinoni 87 p. le pr. Z; T. Gietema (piston) „Oran je”, Bolsward: Old Folks, Hartman 90 p. le pr. met lof Z; T, Kooistra (bari ton) „Oranje”, Bolsward: The Beauti ful American, Hartman 80 p. le pr. Z; R. Dijkstra (sopr.sax) „Oranje”, Bols ward: concert d-moll op. 9, Albinoni 94 p. le pr. met lof Z; S. Hogeboom (tuba) „Oranje”, Bolsward: The Beau tiful American. Hartman 90 p. le pr. met lof Z; U. Sybesma (sopr.sax) „Excelsior”. Scharnegoutum: Sonate in bes, Cimarosa 93% p. le pr. met lof Z. O Vrijdagmiddag huldigde de Verzekeringsmaatschappij „Woudsend” te Woudsend voor de eerste maal in de geschiedenis van het bedrijf twee jubilarissen tegelijk. De heer G. Cannegieter trad op 1 februari 1929 in dienst van de maatschappij en de heer J. Klijnstra kwam op 1 mei 1944. De beide heren werden waarderend toegesproken door directeur A. H. Tromp en de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer L. H. Loen. Namens de direc tie overhandigde de heer Tromp de jubilarissen de bekende enveloppe met inhoud en uit handen van de heer Loen ontvingen zij prachtige cadeaus. De huldiging, die in het dorpshuis werd gehouden, geschiedde in twee gedeelten. De zaal was namelijk te klein om het gehele personeel van „Woudsend” te bevatten. Er zijn ruim 250 mensen in dienst. De heer Cannegieter was voordat hij besloot in de assurantiën te gaan, als beambte op een secretarie werkzaam. Na een inwerkperiode kwam hij op de afdeling brandverzekeringen. En op deze afdeling is hij nog steeds werk-, zaam, hetgeen volgens directeur Tromp wel een teken is dat de heer Canne gieter steeds tevreden is geweest met zijn werk. „Toen u bij „Woudsend” kwam, waren de tijden niet al te best. De crisisjaren stonden voor de deur en gedurende die periode ging het de verzekeringsmaatschappijen niet voor de wind”, aldus de heer Tromp. Er is veel veranderd in de 40 jaar dat de heer Cannegieter bij de maatschappij werkt. Toch heeft hij zich steeds aange past, hoewel de veranderingen, vooral in de administratie, van ingrijpende aard waren. Het werk van de heer Cannegieter bestaat uit het accepteren en beoordelen van mutaties in de brandverzekeringen. „Mijnheer Cannegieter, u wordt ook zeer gewaardeerd door uw collega’s. U heeft altijd de belangen van het be drijf zo goed mogelijk behartigd. Ik hoop dat u in de komende jaren met dezelfde ambities uw werkzaamheden zult verrichten”, zo besloot de heer Tromp. Ook mevrouw Cannegieter werd in de huldiging betrokken; zij Onder goede belangstelling hield de Snitser Skotsploech vrijdagavond haar 16de jaarvergadering. Men kon terug zien op een verslagperiode van 14 maanden; in ’t vervolg zal het ver- enigingsjaar met het kalenderjaar sa menvallen. In dit verslagjaar waren o.m. hoogtepunten de herdenking van het 15-jarig bestaan en de organisatie van het zo goed geslaagde en uitste kend bezette internationaal folkloris tisch festival in juli 1968 te Sneek. Mede dank zij de aktiviteit van en kele leden zal het mogelijk zijn deze maand een junioren-afdeling met een eigen oefenprogramma te starten. Er zullen 12 a 15 paren jongeren in de leeftijd van plm. 18-28 jaar aan kunnen meedoen. Na spoedige aanmelding kun nen mogelijk nog enkele paren worden toegelaten (aangifte bij L. Moedt, Kleinzand 73. tel. 05150-3184). Na een inwerkperiode zal deze junioren-groep geleidelijk samenwerken met de be staande groep. Op deze wijze zal het voortbestaan van de Snitser Skots ploech, die na het festival al weer enkele nieuwe leden had kunnen aan trekken, de eerstkomende jaren ge waarborgd zijn. De muzikale begelei ding op de repetities gebeurt als regel met levende muziek (3 akkordeonisten, 2 violen en 1 contra-bas); ter afwisse ling wordt soms gebruik gemaakt van plaat en band. Er waren 26 beoordelingen in totaal voor de jury. De deelnemers konden worden onderscheiden, in drie klassen: licht (L), middel (M) en zwaar (Z). ’s Middags werden de volgende resul taten geboekt: R. Dijkstra, A. Conradi, S. Burg- graeff (saxen), „Oranje”, Bolsward: Trio, Beethoven, 86% p. le pr. Z; R. Fokkens, D. Fokkens, E. de Haan, J. Ypma (bugles, tuba, bariton), „Con cordia”, Gauw: kwartet Vogelkoop- man, Zeiler 70 p. 2e pr. L; A. Walinga, „Crescendo”, Heeg (bes-bas) Dans der Teddyberen, Jakma: 77 p. 2 pr. L; S. de Boer (bariton) „Excelsior”, Nij- land: 14e solo de concours 72 p. 2e pr. M; T. v. d. Velde, A. v. Berkum (alt sax, cor) „Concordia”, Gaastmeer: Allegro no. 5 Clodomir, 70 p. 2e pr. L; C. van Scheltinga (trompet) Crescen do, Heeg: Air Varié, Arban, 70 p. 2e pr. M. De overige deelnemers gaven ’s avonds blijk van hun. kunnen, dat als volgt werd gewaardeerd: A. Cnossen (esbas) „Oranje”, Bolsward: Dans der teddy-beren, Jakma, 78 p. 2e pr. M; J. Eisma (cor) „Excelsior”, Scharnegou tum: Simple Aveu Thomé 70% p. 2e pr. L; J. Rosier (tuba) Sted. Muziek korps Sneek: Fantasie Originale, Aerts 90 p. le pr. met lof Z; Greta Glashou wer, (hobo) Sted. Muziekkorps Sneek: 4 dansen, Fischer, 80 p. 2e pr. L; H. de Jong (tuba) Sted. Muziekkorps, Sneek: The Cavalier, Sutton 80 p. le pr. M; W. de Wit (fluit) Sted. Muziekkorps Sneek: 2e deel suite, Handel, 74 p. 2e pr. M; J. Brens (alt-sax) „Harmonie” Sneek: Menuet, Bizet 80 p. le pr. M; W. Lautenbach (trombone), Berlikum. 86 p. le pr. Z; W. Cnossen (cornet) Scharnegoutum, 54 p. 3e pr. Z; mevr. Als we ons als NKV werkelijk waar moeten maken, dan zullen we onze eigen identiteit moeten bewaren. We zullen moeten streven naar: zelfstandig heid waar dit zinvol is en samenwerking waar ’t mogelijk is. Voor de vak beweging is een bundeling van krachten nodig. Dat geldt voor alle georga niseerde werknemers. De overgrote meerderheid van onze leden denkt hier reeds zo over. Bij een samenwerking zullen beide zusterorganisaties moeten worden betrokken en niet alleen CNV Aan het feest in Amicitia ging een soort receptie vooraf in „De Wijnberg”. Behalve de vertegenwoordigers van het hoofdbestuur kon de heer Larmené hier vertegenwoordigers van het districts- bestuur, het gemeentebestuur, het kerkbestuur, de r.k. middenstandsorga nisatie, de plaatselijke NVV- en CNV- centrales en de vrouwenorganisatie welkom heten. Tijdens een gezellig samenzijn, dat al om 6 uur begon, kon het bestuur tal van gelukwensen in ontvangst nemen. O.a. van een der werkers van het eerste uur, de 82- jarige Bernard Voulon. Districtsbestuurder W. H. A. de Win ter uit Assen merkte op, dat veel plaat selijke centrales in deze tijd hun 50- jarig bestaan vieren. Wat is de zin van dit herdenken? De heer De Winter vond het zinvol, mits het niet slechts een stilstaan is bij wat er is gebeurd, maar ook een sterk vooruitkijken. Er is in de afgelopen 50 jaar veel bereikt. Maar tussen toen en nu bestaat grote overeenkomst. Evenals in 1918 kunnen we de vraag stellen: waar gaan we heen met de vakbeweging? Ook is er verschil: toen waren het revolutio nairen, die de maatschappij wilden hervormen. Er was weinig te verlie zen. Nu wel en in die zin ontstaan wel eens moeilijkheden. „Ik wens u toe, dat u mag zijn een vakbeweging waar in ruimte is en die revolutionair is. Want die revolutionaire geest van 50 jaar geleden hebben we nu weer hard nodig”, besloot de heer De Winter. CONTACT MET DE GEMEENTE Burgemeester Rasterhoff van Sneek heeft van een inwoner van zijn ge meente terugontvangen een indertijd uitgereikte oorkonde met herinne- ringsmedaille wegens het op trouwe en waardige wijze dienen van het va derland in Indonesië bij het herstel van orde en vrede in de jaren 1946 1949. Volgens een begeleidend schrijven geschiedde de terugzending in de eerste plaats als een protest tegen de hetze, die men via een overbekende omroep tegen oud-militairen onder neemt en in de tweede plaats zo onverhoopt mocht blijken dat inder daad oorlogsmisdaden zijn gepleegd als protest tegen deze daden. vindt hij zelf ook nog de vrouw van zijn dromen en weet hij de zoon van zijn broer aan het aardige dienstmeisje te koppelen. De toneelgroep onder regie van de heer A. Dijkstra heeft kennelijk hard gewerkt er., het resultaat was dan ook merkbaar beter dan het vorige jaar. De spelers toonden zich over het al gemeen meer vertrouwd met het to neel en ook het tempo was (behoudens het 3e bedrijf) ruim voldoende. De „lietjesjonger” voelde zich hele maal thuis op de planken evenals zijn broer Geart Dijkstra en diens vrouw, Minke (die haar rol in twee weken tijd, heeft moeten instuderen). Maar ook de jongere krachten hebben goed werk geleverd, m.n. Tine Roarda en Dijkstra. Wytske stond nog wat wennig op het toneel, maar dat kan beslist niet gezegd worden van de „master”. Natuurlijk zijn er nog wel enkele kritische opmerkingen te maken. Men speelde nog wel eens tè nadrukkelijk naar elkaar toe (met overbodige hoofd- en armbewegingen) waardoor de natuurlijkheid in het gedrang kwam, terwijl ook de tekstkennis (vooral van het derde bedrijf) nog wel verbeterd kan worden; er is evenwel met groot enthousiasme gespeeld. De goed gevulde zaal heeft dan ook een genoegelijke avond gehad. Voor de entre-act-muziek was het Seiskip Toussaint uit Bolsward verant woordelijk, dat tevens de muziek voor het geanimeerde bal verzorgde. Jan van der Veer. Het bestuur van de jubilerende afde ling Sneek i :n het Nederlands Katho liek Vakverbond mocht tijdens een soort receptie in hotel „De Wijnberg” tal van gelukwensen in ontvangst nemen. Al meer dan 20 jaar wordt de jaarlijkse feestavond van de kaatsvereni ging „Sneek” door de eigen toneelgroep verzorgd. Ook dit jaar werd niet met deze traditie gebroken en zorgde de toneelgroep met het blijspel „De Lietsjesjonger” zaterdag in zaal Hanenburg weer voor een ouderwets gezellige avond. Enkele van de initiatiefnemers van destijds werden daarbij nog eens voor het voetlicht gehaald. Dat was in de eerste plaats de heer Hoitsma (nog steeds actief) die enorm veel werk heeft gedaan en nog doet voor deze toneelgroep en na afloop van de voorstelling door voorzitter Rienstra werd gehuldigd, en verder de in Nieuw Zeeland woonachtige Wiebe Oppenhuis, één van de oprichters van de toneelclub. Deze laatste kon uiteraard de dank van het bestuur niet persoonlijk in ontvangst nemen, maar hij had in zijn» zoon Jelle Oppenhuis, die tijdelijk in Sneek verblijft, een waard represen tant. Dat Wiebe Oppenhuis de kaats- sport en het toneel nog niet heeft ver geten, bewees zijn zoon, die het be stuur van de kaatsvereniging namens zijn vader een wisselbeker schonk, welke zal worden verkaatst in de C- competitie van de ledenwedstrijden. Dit was echter niet het enige ge schenk, dat de kaatsvereniging in ont vangst mocht nemen. Want, zodra er iets gebeurt, waar de kaatsvereniging bij betrokken is, is de heer Siksma uit Haarlem ook aanwezig. En hij komt nooit met lege handen. Ditmaal bood hij een vaantje aan, dat bestemd is voor het winnende partuur van deze zomer te houden jongenskaatspartij. Een evenement overigens, waarvoor helaas niet de minste belangstelling bestaat, aldus voorzitter Rienstra in zijn openingswoord. De voorzitter toonde zich niet onte vreden over de ontwikkeling van de kaatssport in Sneek. Er komt wat meer animo, de deelname aan de on derlinge competitie wordt groter en met name de Waterpoortpartij is, voor al wat het spelpeil betreft, een groot succes geweest. De heer Rienstra sprak verder de hoop uit, dat het Sneker partuur op de bondspartij nu eens met een eerste prijs uit de bus zal komen en wenste tenslotte alle aanwezigen een plezierige avond.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1