Raadslid Osinga, Wymbritseradeel teleurgesteld over beslissing OS agenda""] Ver. CVS Oudega (W.J: geslaagde ledenvergadering W YM BRITS ER A DEEL IJLST van en Ook in 1969 weer feest in IJlst MEDEDELING DINSDAG 8 APRIL Organist Boeijenga doet voor 50ste keer mee aan uitvoering passiemuziek Eerste kievitsei in Wymbritseradeel gistermiddag gevonden 31 zeilers voor Paaswedstrijden Vrijheidsklasse Officieel Orgaan In Rauwerderhem bleven 2 eerste kievitseieren liggen de gemeenten SNEEK, aecombtneerde uitaave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Maandag 3 april 1969 124e jaargang no. 27 Volièrevereniging kan meer leden best gebruiken Cash and Carrybedrijf fa. Van der Meulen wordt donderdag geopend Nieuwe vereniging PCKBO: startavond in Leeuwarden SNEEKER NIEUWSBLAD mitiiiif iiiiiih tiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiitiiniiii Adm. „Sneeker Nieuwsblad”. IHIIHIHHHHtHIHHHIHIIIIHIIIHIIHtHHIH In verband met PASEN zal ons volgend nummer niet op maandag 7 april, doch op Als weer ieder meewerkt zoals in 1968 (en waarom zou dat niet?) kan het weer een week worden die IJlst ten goede komt! Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt 'hanJelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f4, per half jaar. Per post f 6,per half jaar Giro 85 07 48 ten name Sneeker Nieuwsblad Het eitje werd even later aangebo den aan burgemeester Van Hout. De jongen mocht een beloning en het ge bruikelijke diploma van de Bond van Friese Vogelbeschermings-Wachten in ontvangst nemen. Tjeerd had gisteren een vrije middag. Hij is leerling aan de mavo-afdeling van het christelijk Bogerman-college in Sneek. De jongeman is een enthou siaste eierzoeker. Dat zit trouwens in de familie, want ook zijn vader, die be steller is bij de PTT, mag graag het land in gaan. Voor zo ver bekend is het de eerste keer dat het eerste ei in de gemeente door een Scharnegoutu- mer wordt gevonden. verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer Telefoor 4091 verschijnen. Inzenders van nieuws- berichten en advertenties gelieven hiermede rekening te houden. Advertenties kunnen die dag tot 12.00 uur worden opgegeven aan ons bureau GED. POL 6 of per telefoon 3005. aan. z n voet. Het zal velen verdriet doen, dat het bestuur de knoop heeft doorgebakt en het vonnis over deze mooie boom heeft geveld. Maar we schreven een poosje geleden al, dat het noodzakeljjk werd geacht, omdat er in de directe omgeving niets wilde groeien bij gebrek aan zon. 17-jarige bestal patroon Door de gemeentepolitie van Sneek is dezer dagen proces-verbaal opge maakt tegen een 17-jarige fabrieks arbeider, B. A. uit onze stad, ter zake van diefstal ten nadele van zijn pa troon. Het geld, ruim tweehonderd gulden, is grotendeels teruggevonden. De jongeman is na verhoor terugge geven aan zijn ouders. Nu we het toch over bomen heb ben, de dikke boom op het terrein van het Gereformeerd Verpleeg- .u huis staat er nog. De reus is al ont- eerder dicht dan anders op vrjjdag- De wens werd uitgesproken dat God zijn zegen op het werk mag geven. Mevr. W. Valkema trad af als lid van de handwerkcommissie. Zij werd met een kort woord bedankt. In haar plaats werd benoemd mevr. A. van Popta. In de plaats van het aftredende bestuurslid P. IJ. IJkema werd geko zen mevrouw Oord, die de benoeming Het Sneeker Nieuwsblad is een Wegenbouwer in Lemmer heeft interesse voor gebouwen N.V. Ooms Maandagmiddag zijn bij Hanenburg de gebouwen van N.V. Algemeen aan nemingsbedrijf A. Ooms en Zn. aan de Valkstraat (nr. 18) op het Eiland provisioneel geveild door notaris E. K. Hoekstra. Het kantoorgebouw met werkplaats, in totaal 57.75 are, werd door M. v. d. Wal, wegenbouwbedrijf te Lemmer, beschreven op f 88.600, Diezelfde middag vond tevens de fi nale verkoping plaats van de panden van fa. C. en A. Nauta en de Verenig de Verffabrieken. resp. Oude Koe markt 38a en Grootzand 83. Hier werd de beschrijvingssom van f 170.000, niet verhoogd. Koper werd de heer K. v. d. Valk, makelaar te Leeuwarden, voor nader te noemen lastgever. Ook de beschrijvingssom van f 73.333 van het bedrijfspand c.a. aan de Prins Hendrikkade 5, werd niet verhoogd. Koper werd J. Monsma te Leeuwarden, voor nader te noemen lastgever. nieuwe vereniging voor Protestants- Christelijk Kleuter- en, Basisonderwijs is voortgekomen (P.C.K.B.O.) In provinciaal verband bestaat be hoefte deze eenheid naar buiten te manifesteren. Als spreker op deze startavond is bereid gevonden: prof, dr. I. A. Diepenhorst te Zeist. Muzikale medewerking is toegezegd. Verwacht wordt dat deze avond een grootse manifestatie zal worden. Ieder een is op deze avond welkom. Voor een goede organisatie is het wel nodig zich te voorzien van een toegangsbewijs. De schoolbesturen zullen gegevens ont- De 13-jarige Tjeerd de Boer uit Scharnegoutum heeft gistermiddag om ca. 3 uur op het land aan de Ivige Leane onder Scharnegoutum het eer ste kievitsei van Wymbritseradeel ge vonden. sloot men aan wethouder Gerbrandy een bloemetje te sturen. Deze ligt in het ziekenhuis, herstellende van een operatie. Drie andere raadsleden ont braken deze middag eveneens: de heer Veldhuis wegens ziekte, de heer Visser had een ongevalletje gehad en was nog niet in staat te komen en de heer Nauta was verhinderd. De voorstellen van b. en w. werden alle zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Met uitzondering van de be noeming van enkele personeelsleden van gemeentewerken. Stemming was hier volgens het reglement van orde vereist. Na een besloten zitting van ruim een kwartier volgde de benoe ming van de heren IJ. Adema te IJpe- colsga, W. Nagelhout te Woudsend, en J. v. d. Leij te Sloten (zie ook onze krant van maandag j.L). De heer Osinga merkte bij het voor stel om medewerking te verlenen aan de bouw van 20 nieuwe woningen op: „Ga zo door voorzitter!” Deze vertelde daarop, dat er druk gewerkt wordt aan meer plannen, maar daarover kon den nog geen concrete mededelingen worden gedaan. Met de 700-jaar-stadfeesten van ver leden jaar is bewezen dat de Ulsters in staat zijn een feest te organiseren en het te vieren ook. Met deze gedachte als ondergrond heeft zich opnieuw een feestcommissie gevormd, die zich ten doel stelt in de eerste week van juli a.s. verschillende feestelijke attracties aan te bieden. Zoals o.m.: opening Südergoweg, ringrijden, fierljeppen, optocht enz. Er wordt wel eens gezegd: de raad heeft toch niets in te brengen; alles is onderworpen aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Het lijkt er op dat dit zo is, vond de heer Osinga gis termiddag in de vergadering van de raad van Wymbritseradeel. Hij was bijzonder ontstemd en teleurgesteld over de mededeling dat het raadsbe sluit van 15 mei 1968 voor één onder deel geen goedkeuring had gekregen. Het betrof een wijziging in de bouw verordening betreffende het verlenen van vrijstelling van brandveiligheids eisen voor rundvee- en paardenstallen en bergplaatsen voor hooi, stro e.d. Het verlenen van vrijstelling „in bepaal de omstandigheden” zou volgens G.S. te vaag zijn en daardoor tekort doen aan de rechtszekerheid. De heren Osinga en Heeringa vielen er over dat de raad dit nu pas op de agenda kreeg. Maar daar had de ge meentesecretaris een goede verklaring voor. De voorzitter verzachtte het voor de heer Osinga wat door er op te wijzen dat het slechts om een wijziging van de redactie van de betreffende be paling ging. Er zal nog wel eens met de raad over gepraat worden. In een goed uur was men door de 12 punten tellende agenda heen. De voorzitter stond aan het begin van de vergadering een ogenblik stil bij het verscheiden van oud-raadslid Willem Grondsma. De herinnering aan hem is nog zeer levendig. Hij kwam als gebo ren en getogen inwoner van Oosthem niet alleen op voor de belangen van dit dorp, maar het welzijn van de hele gemeente ging hem na aan het hart. Met dankbaarheid mogen we geden ken wat hij allemaal voor Wymbritse radeel heeft gedaan. Hij deed dat met veel toewijding. Tekenend was, aldus de burgemees ter, dat hij enkele maanden geleden zijn zetel al ter beschikking stelde. Zijn overlijden heeft ons toch nog overrompeld en onze harten met wee moed vervuld. Vanaf deze plaats wen sen wij ook mevrouw Grondsma en de familie sterkte. De raad nam daarop staande enkele ogenblikken stilte in acht ter nage dachtenis aan de heer Grondsma. Op voorstel van de burgemeester be- aannam. Opnieuw werd er koffie ge schonken. Meester De Vries sprak vervolgens over: „Wat is er met de school aan de hand?” De aanwezigen luisterden met aandacht. Er is veel veranderd verge leken bij vroeger. Door mevr. Oord werden enkele filmpjes vertoond van vorige feesten in het dorp. Het scheidende bestuurslid De stad zal weer worden versierd, waarvoor de commissie ieders mede werking vraagt. Iedereen heeft verle den jaar praktisch een vlag aange schaft, versiering is hier en daar al licht ook nog aanwezig. Met wat goede wil is er dan al gauw iets van te ma ken. Een circulaire is reeds huis-aan- huis verspreid, met bijzonderheden over de optocht. De aanmelding voor de optocht moet uiterlijk deze week gebeuren bij het onderwijzend perso neel. GISTEREN „TWAKE” Gisteren is er in de gemeente Rau- werderhem overigens al een „twake”, twee kievitseieren in één nest, gevon den. Die lagen in het natuurreservaat. De vinders, de gebroeders Dirk Holte (14) en Ytjen Klaas Schaap (12), zoons van de veehouder Hoite Evert Schaap, hebben ze dus zoals het hoort laten liggen. Want in een reservaat mag niet geraapt worden. Er mag zelfs niet ge zocht worden. De jongens waren niet in overtreding, omdat ze zich op het land van hun vader bevonden, dat deel uitmaakt van het reservaat. hele gezelschap achter de „Li- monaire” aan naar de Middel- zeelaan, waar zo’n 60 populieren iijke tochf is al eens meer* gedaan werden geplant. vertelde Piet Stellinga ons. Zelf heeft hij het ook al eens eerder ge probeerd. Vanmorgen omstreeks 9 uur vond de 24-jarige Gjalt de Groot, wonende te Baensterbuorren onder Rauwerd, ’t eerste kievitsei in de gemeente Rau werderhem. Het is aangeboden aan burgemeester Van den Bent. De heer De Groot, die secretaris is van de Vogelwacht Rauwerd én om streken, vond het ei op het land van z’n buurman H. C. Schaap. Hij heeft hiermee ook de zilveren beker ver diend die de Vogelwacht uitloofde voor de vinder van het eerste ei, indien de ze lid zou zijn van de Vogelwacht. In dat geval zou het ei getoond moeten worden aan de secretaris. En dat is de heer De Groot zelf. Onze stadgenoot de heer J. W. Boeijenga zal morgen in Bolsward een bijzonder jubileum vieren. Vol gens insiders is het de vijftigste keer dat hij meewerkt aan een uit voering van de Matthaus Passion. Zelf weet de heer Boeijenga het niet zo precies. Hij denkt dat het met de uitvoeringen van de Johan nes Passion erbij wel ongeveer klopt. „Schrijft u dan maar: Bach’s passiemuziek”, zegt hij. In 1945 is het begonnen in Bolsward. Hij speelt de orgel-continuo-partij. Soms waren er wel vier uitvoerin gen in een jaar, op verschillende plaatsen in Friesland; Sneek en Bolsward. maar ook wel in Drach ten. Vandaar het hoge aantal. De heer Boeijenga doet het nog altijd bijzonder graag. „Ik vind het heel mooi. De muziek kun je op ‘t laatst wel dromen. Die muziek van Bach is zo wonderbaar lijk mooi. Je ontdekt telkens weer andere facet ten. Het is het werk van een genie. Je raakt er nooit over uitgesproken. Het heeft een aparte stijl, een bij zondere, gewijde sfeer”. Een tijdlang zijn de uitvoeringen van de Matthaus Passion ook in Sneek gegeven. In verband met restauratie van de Bolswarder Martinikerk. Maar de Sneker Mar tinikerk leende zich minder voor dit doel. „Elke uitvoering heeft trou wens z’n eigenaardigheden”, vindt de heer Boeijenga. In Sneek kon men in die jaren merken dat de belangstelling wat minder werd. Maar dat is de laatste jaren in Bolsward niet het geval. Ook van de kant van de jongeren bestaat voor dit muzikale hoogte punt van het jaar een goede belang stelling. Veel jongeren maken ge bruik van het cultureel jongeren- paspooort, waardoor ze reductie hebben op de entreeprijs. Volgende week donderdag wordt op het ipdustrieterrein een nieuw be drijfspand officieel geopend: het z.g. cash and carrybedrijf van de fa. Van der Meulen, groothandel in papierwa- ren en speelgoed en uitgeverij. In het pand is een zelfbedieningszaak vc r detailhandelaren gevestigd. Het is dan ook uitsluitend toegankelijk voor der gelijke handelaren, die daartoe een speciale legitimatiekaart zullen ont vangen. De oppervlakte bedraagt 1000 m2. Onder vrolijke klanken van het draaiorgel de „Limon^ire” plantten gistermorgen zo’n "110 schoolkinderen van de Looxma- school en de zesde openbare school een dikke honderd bomen langs de Groene Dijk en de Mid- délzeelaan. Het was gisteren „nationale boomplantdag” en al om in den lande werd op deze manier dit feest gevierd. Het was gelukkig droog, maar wel vinnig koud. Dat mocht de pret niet drukken, want de kinderen werkten zich wel warm. Alvo rens ze aan Voor de nationale wedstrijden van de Vrijheidsklasse Organisatie, welke gedurende de Paasdagen op het Snee- kermeer worden gehouden, hebben zich tot nu toe 31 deelnemers gemeld. Het aantal inschrijvingen voor deze openingswedstrijden is wel eens groter geweest, vermoedelijk heeft het koude weer velen er van weerhouden naar Sneek te komen. Tot de deelnemers behoren o.m. de Hollanders C. de Haas, P. Osendorp en Jac. Aarts. Zondag worden er twee wedstrijden gevaren (om 11.00 en 14.00 uur) en Paasmaandag één om 11.30 uur. Zater dagavond 6 uur komen de zeilers bij een in de Jeugdherberg „Wigledam” voor een nassi-maaltjjd en zondag is er om 8 uur een feestavond in» hotel Bon- nema met medewerking van het orkest Gaston Wiersma uit Joure. Aan het begin van deze avond zal het bestuur van de S.Z.C., dat de wedstrijden in samenwerking met de V.K.O. organi seert, de dagprijzen uitreiken. Verder is er nog een prijsuitreiking na de wedstrijd op maandag op de Salon boot „Toerist”. Deze boot vaart beide dagen naar het meer, zondagmorgen vanaf de Jo;usterkade om 9.15 uur en maandagmorgen om 10 vur. Bij slecht weer wordt zondag een rondvaart ge organiseerd met de „Toerist”. In gebouw „Oan ’e Brek” te Oudega (W.) vond de algemene ledenvergade ring plaats van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Oudega. De vergadering werd ge opend door voorzitter F. de Jong. Daarna werd een psalm gezongen en een gebed uitgesproken en heette de voorzitter allen welkom. Hij las een gedeelte voor uit de brief aan de Corinthiers, over de opstanding van wercj toegesproken door de voorzitter Christus. 1 - De secretaris las de notulen en het jaarverslag voor. Er werd koffie ge- I dankgebed werd uitgesprokeVdoiir het i-t /-vr" Iio hoor a/i f i7inM vor- Maand april Bar-Dancing „De Licht boei” elke avond vanaf 8 tot 1 uur Italiaans Dans- en Showorkest „New Blue”. Luda-Bar-Dancing elke avond Frank Bierens Top-Deejee. Vrijdag 4 april' (Goede Vrijdag) ’s mid dags 2 uur Matthaus Passion in de Martinikerk te Bols ard. Vrijdag 4-12 april Tentoonstelling Pie ter Bruegel de Oude. Foto’s en kleu- renreprodukties in Fries Scheep vaartmuseum, Kleinzand. Geopend alle werkdagen van 10-12 en 13.30- 17.00 uur. Vrijdag 4 april Kosmies Jongerencen trum Meerpaal Sneek, ’s avonds 8 uur Premiere eigen speelfilm. Zaterdag 5 april Kosmies Jongerencen trum Meerpaal Sneek, Oscar Benton Bluesband. Aanvang ’s avonds 8 uur. Zondag 6 april (le Paasdag) Discobal in de Meerpaal. Maandag 7 april (2e Paasdag) Band- Discobal in De Meerpaal. Aanvang ’s avonds 8 uur. Maandag 7 april (2e Paasdag) Inter kerkelijke samenkomst uitgaande van de Raad van Kerken te Sneek. Liturgie kapelaan J. Schoenmakers, meditatie ds. J. H. D. Louwerse, m.m.v. Chr. Gem. Koor „Excelsior” en een groep uit het StecL Muziek korps. Martinikerk v.m. 10.00 uur. Maandag 7 april (2e Paasdag) Paas- zangdienst in de Chr. Geref. Kerk, Julianapark. Aanvang ’s morgens 9.30 uur. Zaterdag 26 april Openbare les met tentoonstelling in de Technische School, nam. 2-4 uur. Vrijdag 9 mei Openbare les in de Chr. Technische School. Van Schouwen burgstraat 19, van 18.30-20.30 uur. Wat dat aangaat hebben enkele jongelui uit onze stad een veiliger wijze van verplaatsing uitgezocht: ter. Hij wenste de jongens veel nL lopen. Je moet toch wat in de hoopte dat ze zich Paasvakantie, is ’t niet? Een man of zeven zullen volgende week woensdagavond met de trein naar Groningen gaan en terug lopen naar Wielrijdster gewond e auto’s beschadigd bij botsingen in Sneek Dinsdag en woensdag hebben zich enkele verkeersongevalletjes voorge daan in onze stad. In totaal werd daar bij één persoon licht gewond, maar er was wel veel schade. Mej. J.F. uit Jutrijp fietste dinsdag middag omstreeks 1 uur op de Bols- warderweg. Vanaf de Kerkhof slaan naderde een auto, bestuurd door de Sneker S.B. Deze verleende geen voor rang aan de wielrijdster. Mej. F. werd licht gewond aan de knie en haar fiets werd beschadigd. Diezelfde morgen botsten op het kruispunt De Bourbonstraat-Amalia- straat twee auto’s op elkaar. Bestuur der N.F. verleende geen voorrang aan bestuurder B.L., beiden Snekers. De auto’s werden beschadigd, doch nie mand kreeg letsel. Gistermorgen omstreeks half tien was de Bolswarderweg ter hoogte van de MeeuwerJaan andermaal het toneel van een botsing. Ditmaal waren daar bij twee personenauto’s en een bestel wagen betrokken. Alle drie kwamen uit de richting Bolsward. De voorste, bestuurd door A.N. uit Vledder, moest plotseling stoppen. Daarachter reed H.V. te Haren en daarachter de bestel wagen, bestuurd door W.K. uit Gro ningen. Deze slaagde er niet zo gauw in zijn voertuig tot stilstand te bren gen. De middelste wagen werd zoals gewoonlijk het zwaarst beschadigd. Niemand werd gewond. Van Ons Gebouw aan de Wester- singel staat thans geen steen meer op de andere. Alles ligt plat. Het ziekenhuis kan nu maar uitbreiden. Ter beveiliging geldt op gevaar lijke kruispunten, o.a. in rijksweg 43 een maximum-snelheid van 70 - km. Er wordt nauwelijks de hand het werk togen, aan gehouden. Wie precies 70 gaat werden ze toegesproken door rijden, kan dat constateren als an- burgemeester Rasterhoff, die dere automobilisten hem voorby- werd vergezeld door de wethou- racea’ Hef ügt nu.in de bedoeling j V. om deze kruispunten te beveiligen ders Baaijens en Visser en de met aflopende snelheden vanaf 90 heer G. J. de Boer, directeur km. Men wordt er dan beter op van gemeentewerken. „Als de attent gemaakt. Wij zouden allen die boom geplant is zijn jullie nog ?ich de Paasdagen in het ver- niet klaar. Lr moet ook op toe- drukken: wees voorzichtig, er kun- gezien worden of hij het straks nen levens van afhangen! wel goed doet. Zo niet, dan moet dit gemeld worden aan gemeen tewerken”, aldus de burgemees- succes en flink zouden weren. Nou, en dat deden ze. In minder dan geen tijd hadden ze de ongeveer 70 Sneek. Desgevraagd verklaarde één wilgen langs de Groene Dijk in van de initiatiefnemers, Piet Stel de grond. De jongens moesten l^ga: „We doen het gewoon voor de gaten waarin de bomen ston- tocLTeeTloïtóje^Sab den, vol gooien, terwijl de meis- ve uit Sneek komen enkele deelne- jes deze vasthielden. Toen dit mers aan deze monstertocht uit was gebeurd werden er gaten Groningen en Leeuwarden. De jon- qegraven voor de ruim 1000 ffns ha,dden gedacht om ongeveer k y z, i. u 11 uur s avonds uit Groningen te heesters krenteboompjes, veld- vertrekken. Ze hopen in de loop van iepjes enz.). Toen ze ook dit kar- donderdag, ze denken een uur of wei hadden geklaard, ging het drie, in Sneek te arriveren. Ze vol- - - - - - - gen niet rijksweg 43, maar gaan vanaf Drachten over Akkrum en vandaar op Sneek aan. Een derge- In haar vaste lokaliteit van restau rant Leeuwen hield de Volièrevereni- ging Sneek maandag haar jaarverga dering. Uit de verslagen van secretaris en penningmeester bleek dat, hoewel de financiële positie kerngezond is, toch het ledental, sinds lange tijd rond de vijftig schommelend in het afgelo pen jaar daar iets onder gezakt was. Algemeen vond men dit niet nodig, gezien het feit dat het houden van vo gels nog steeds toeneemt. Het propagandistisch effect van een grote vogelshow zoals in het verleden enige malen is gehouden, is er niet meer. *Het enige daarvoor bij uitstek geschikte gebouw wordt momenteel met de grond gelijk gemaakt. Getracht zal worden langs andere wegen vogel liefhebbers op te wekken tot nader contact met de Sneker afdeling van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers. Het kan hun hobby en hun vogels slechts ten goede komen. De voor april geplande bijeenkomst zal dan ook een propagandistisch ka rakter dragen, waartoe deze avond zich trouwens bijzonder leent. De vo- gelspecialist van de fa. Sluis, de heer Volkering verzorgt een avond. Voor het overige bleken de leden het normale programma, dat zich toe legt op voorlichting en contact, zeer wel te waarderen. Het jaarlijks uit stapje naar een broedgebied in mei kan zich ook dit jaar weer in grote belang stelling verheugen, zo bleek nu reeds. Na de pauze werd een wedstrijd ge houden met mogelijkheden om punten te verzamelen en ook weer te verlie zen, wat een spannend verloop had. Aan de hand van een voorgelezen be schrijving moest een bepaalde vogel herkend worden. Een kwestie van snel en juist reageren tot lering en vermaak dus. Al met al een gezellige en goed geslaagde avond. Op donderdag 11 september 1969, ’s avonds om 7.45 uur, r\l c een grote provinciale startavond zijn voor het protestants-christelijk kleuter- en ba sisonderwijs in de Harmonie te Leeu warden. Deze avond beoogt een startsein te geven aan het gezamenlijk optrekken van de oude besturenorganisaties van het protestants-christelijk onderwijs in éen verband, tot stand gekomen in de nieuwe besturenorganisatie, de P.C.K.B.O. Zoals bekend hebben de ie vuuizien drie oorspronkelijke besturenorgani- plaatselijke saties: C.N.S., C.V.O. en G.S.V. met1 daartoe tx.t. nadere elkaar een fusie aangegaan, waaruit de vangen. en tot slot zong men het bekende lied I „Dankt, dankt nu allen God”. Een I w —1 l QT schonken. De heer M. Ozinga ver- (jer school, de heer Esselink. klaarde namens de kascommissie dat de boeken en bescheiden in orde wa- l ren. Er werd een overzicht gegeven I van de financiën. In het afgelopen jaar zijn er volgens j het hoofd der school nogal wat ver anderingen gekomen in het personeels bestand. Vervolgens kreeg het hoofd van de kleuterschool het woord. Het leerlingenaantal bedraagt thans: ba- sischool 89, kleuterschool 40. D- Het postkantoor is morgenavond met het oog op Goede Vrydag wat J daan van z’n kruin en de bijl staat avond. Men sluit om 19 uur. /VWW**AA*A*/>A»V>AA*AAAAAA***\*^A»*^****^***MW>*AI ■-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1