weer Mevrouw van Hout opende Vrijheidzeilers troffen prachtig met Paaswedstrijden BENEDENZAAL VAN ,1)E MEERPAAL’ BRAND VERWOEST PAS VERBOUWDE) Unema b. en w. over gastarieven in Sneek bejaardensoos van Jutr ij p-Hommerts f AGENDA^ B< 0 t'W' w... Wim Loots Hoofdprijzen Jac. Aarts voor en Bestuur zet bliksemactie op touw IJLST W YM BRITS ER A DEEL en van Grote actie in Folsgare voor vergadercentrum Burgemeester Rasterhoff kreeg ook eerste kievitsei Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, Mevrouw Pop won f 1000, - met VW-actie 124e jaargang nr 28 Dinsdag 8 april 1969 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD ll t weidde oei wie four juffrouw Ds. Eggink van Bolsward (Bloemkamp) naar Emmcn ^*=2? Sneekar Nieuwsblad is een ha.: g|[4' 1i aecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Eerste kievitsei in Ijlst Veemarkt Sneek V Br Bi SNEEKER NIEUWSBLAD ZONDAG UITSLAGEN MAANDAG Op het ogenblik dat de brand uit brak was er niemand in het gebouw aanwezig. De heren Frits van Reysen en Dick Feenstra hadden de zaak om 5 uur afgesloten en waren gaan eten. Om 7 uur zou men weer open gaan. OORZAAK SIGARETTENPEUK? BLIKSEMACTIE Maar het bestuur van „De Meerpaal” zit niet stil. Gisteravond hebben o.a. de heren Van Reysen en Feenstra na de brand tot half één boven zitten wachten om de zaak in de gaten te houden. Toen zijn er plannen gesmeed om een bliksemactie in Sneek te gaan houden. Een ieder zal bezocht worden met een kollektebus, waarin men zijn bijdrage kan storten voor de wederop bouw van de Meerpaal. Redt de Meer paal uit de brand! verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3001 Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 Gisteravond is de pas verbouwde benedenzaal van het „kosmies jongeren centrum De Meerpaal” aan de Kleine Palen door een korte, maar felle brand volledig verwoest. Hoe groot de schade is was vanmorgen nog niet bekend, maar deze zal zeker in de buurt liggen van zo’n 35.000 gulden. Het bestuur zet een bliksemactie op touw onder het motto: „Redt de Meerpaal uit de brand”. Deze actie moet zo snel mogelijk van start gaan. Zondag en maandag openden de Vrijheidzeilers met hun traditionele Paas wedstrijden de lange reeks van wedstrijden die dit seizoen weer op het Snee- kermeer zullen worden gehouden. Het was beide dagen prachtig zeilweer. hoewel de wind zondag eigenlijk wat te krachtig was. Hierdoor sloegen in de morgenwedstrijd drie boten om. Voor de A-klasse hadden 18 zeilers inge schreven en voor de B-klasse 13. Ze verschenen echter niet allen op het strijd toneel. Crack Cees de Haas bijv, liet verstek gaan, omdat hij geen beman ning had. In totaal werden er drie wedstrijden gevaren: zondag twee en gis teren één. In de A-klasse wist Jac. Aarts de meeste punten uit het vuur te slepen en in de B-klasse streek Wim Loots met de eer. Hij finishte drie keer als eerste. De Vrijheidsklasse Organisatie organiseerde de wedstrijden in sa menwerking met de Sneeker Zeilclub. Sneek mag dan een stad zijn, toch worden er op haar grondgebied kie vitseieren gevonden. Het eerste werd zaterdagmorgen gevonden op een stuk land bij de boerderij van Tilma aan de Ds. J. G. H. Eggink is Paaszondag in de kapel van het verpleeghuis „Bloemkamp” voor het laatst voorge gaan als geestelijk verzorger van het verpleeghuis. Als zodanig was hij sinds 5 juli 1964 predikant voor bijzondere werkzaamheden van de hervormde ge. meente van Bolsward. Zondagmiddag 20 april a.s. zal hij om half drie in „de Voorhof” te Angelslo, na vooraf in diezelfde dienst te zijn bevestigd door ds. J. Ribbink uit Halle, intrede doen in de hervormde gemeente van Em men, waar hij in verband met zijn be noeming tot predikant van het her vormd diaconessenhuis beroepen is tot predikant voor bijzondere werkzaam heden. Ds. Eggink was o.a. lid van de com missie bejaardenzorg, uitgaande van de hervormde diaconale raad in de kerkprovincie Friesland en bestuurs lid van het kleuterdagverblijf in op- Zo’n inzet brengt altijd enige strub belingen met zich mee. Zo had Sjoerd Feenstra uit Groningen bijvoorbeeld z’n spinnakerboom vergeten. Enno van der Zee versierde het nog mooier. Hij liet zich op de eerste dag naar het meer slepen en daar aangekomen kwam hij tot de ontdekking dat hij zijn tuig vergeten had! Het zal je maar ge beuren. Bovendien verschenen enkele deelnemers door allerlei oorzaken zon dag te laat aan de start. Bouwe en Gerben Speerstra üt Fols- geare, 12 en 9 jier, founen it twadde Ijipaei yn Wymbritseradiel. Gerben sei: „dit moat juffrouw ha”. En doe gong de reis nei Snits, nei de Alma- strjitte hwer juffer Groen-Zijlstra wennet. Hja wie tige mei har moei aeike yn ’t skik en liet dit ek oan de jonges blike. Maandag: 1. W. Loots; 2. Gez. van der Heide; 3. W. G. Bus; 4. H. B. Steen sma; 5. T. Jensma; 6. W. Stephan; 7. J. Goesten; 8. mej. K. Kerkhove; 9. Froukje Balstra; 10. T. v. Niekerk. Einduitslag: 1. W. Loots, 3645 pnt.; 2. G. v. d. Heide, 2198; 3. J. Goesten, 2022; 4. W. G. Bus, 1691; 5. W. Stephan, 1420; 6. T. Jensma, 1230 7. mej. K. Kerkhove, 1151; 8. T. v. Niekerk, 1043; 9. H. B. Steensma, 714 en 10. H. J. Cla- son, 639. j richting te Bolsward. Zwette. Vinder is de heer S. Hoekstra, 38 jaar, verver bij Lankhorst Touw- fabrieken en wonend in de Klooster- dwarsstraat. Hij vond het gespikkelde eitje om ongeveer half acht en bood het om half elf aan burgemeester Ras terhoff aan. Deze aanvaardde het als één van de laatste Friese burgemees ters die nog geen eitje hadden ontvan gen, in dank. Dick Feenstra en Frits van Reysen, de beroepskrachten van „De Meerpaal”, namen vanmorgen verslagen de droeve resten van de prachtige benedenzaal in ogenschouw. Het gezegde „Een on geluk komt nooit alleen” deed ook hier opgeld. „We zijn gistermiddag boven niet open geweest en we hadden de barkrukken, die anders in de koffie bar staan, naar beneden gehaald. Die De brand werd om ongeveer half ze ven ontdekt door de buurman, de heer A. Betten, die daarop de brandweer alarmeerde. Ongeveer 3 minuten later was deze aanwezig en ging het vuur te lijf met een hogedinikstraal. De spuit gasten moesten een persluchtmasker dragen wegens de enorme hitte-ont- wikkeling. Om ongeveer kwart voor acht was men de brand meester en een kwartiertje later rukten de brand weerlieden in. Volgens de gemeentepolitie is de brand waarschijnlijk ontstaan door een sigarettenpeuk die achter de bar heeft liggen smeulen. Vanaf die plaats heeft het vuur om zich heen gegrepen. SCHADE De eerste dag hadden de organisato ren een kleine baan uitgezet, die twee maal moest worden gevaren. Het woei vrij hard uit het noord-oosten. De eer ste boei lag bij de strekdam bij Ter- horne, vandaar ging het naar de boei bij de Sybesloot en het laatste merk teken, dat gerond moest worden, lag in de Gossepalen. In de morgenwedstrijd ontbrak in de A-klasse o.a. de 1414 van de na tionaal kampioen Rienk Alberda. De motorboot die hem naar het meer zou slepen kreeg motorpech. ’s Middags was hij wel van de partij. Sjoerd Feenstra maakte zondagmor gen een knappe start, evenals de ge broeders Zweep en Thijs Zijlstra. Jac. Aarts zat in de middenmoot, maar hij zou daar niet lang blijven. Hij zette direct een aanval in en bij het ingaan van de tweede ronde lag hij reeds in tweede positie achter de gebroeders Zweep. Heero Meindersma volgde knap met Sjoerd Feenstra op zijn spie gel. In het kruisrak naar de strekdam bij Terhorne boekten zowel Aarts als Feenstra winst. Aarts verdrong de gebroeders Zweep van de eerste plaats terwijl Feenstra het duel met Meinder sma in zijn voordeel besliste en de derde plaats bezette. Verschillende boten moesten door averij het strijdtoneel verlaten. Sjoerd Jaasma, die door pech te laat aan de start verscheen, zocht de wal op met een kapotte fokkeval, evenals A. Heu- bers uit Landsmeer. Zijn ballonfok was naar beneden gekomen. Reinier Zweep verloor zijn horloge en Rienk Alberda miste zondagmiddag zijn trouwring. Hans Rutgers uit Heumen maakte bij de gijpboei bij Sybesloot onaangenaam kennis met het koude water. Door een onoplettendheid sloeg zijn „Naatje” om. Later zouden er nog twee volgen Bij de start voor de middagwedstrijd waren Enno van der Zee en J. Boom- sma uit Sneek te vroeg weg. De laatste reageerde wel op het sein, dat vanaf de starttoren werd gegeven, maar gaf de strijd op. Enno van der Zee heeft het teken waarschijnlijk niet gezien of gehoord en voer door hetgeen dis zijn nu ook weg”, aldus de heer Van Reysen. Dick gaat verder; „We had den een geluidsfilmprojector van kunst centrum „De Prinsetün” gehuurd. Die dingen kosten gauw zo’n 5000 gulden. Ook weg”. De dure draaitafels en ge luidsinstallatie zijn verwoest, terwijl er van de grammofoonplaten niets meer over is dan een vormeloze hoop ge smolten celluloid. Er is geen electrici- teit en de waterleidingbuis is gespron gen, zodat men de koffiebar boven ook niet voor het publiek kan openen. „Voorlopig kunnen we niets doen. Het is een trieste zaak, ook voor de jon gens die in hun vrije tijd zoveel uren aan de verbouwing hebben meege werkt”, aldus de heer Van Reysen. Gisteren was het ideaal zeilweer. Een lekker zonnetje en een zwakke wind uit het Oosten. De zeilers voeren ditmaal de z.g. Poelenroute: door Hee- rezijl, Zoutepoel, Goïngarijpster poel, Sybesloot, Gossepalen. In de A-klasse ging Jan Eringa als eerste weg, met een kleine voorsprong op Peter Ossendorp uit Loosdrecht en Rienk Alberda. Rienk veroverde al snel de leiding en zou die niet meer afstaan. Hij voer met een hol tuig, precies geschikt voor dit weer. Hij had het zondagmiddag ook gebruikt, maar toen was de wind te krachtig om met dit tuig tot goede prestaties te komen. Bij het ingaan van de tweede ronde vormde Rienk Alberda samen met On- no Zweep en Jan Eringa een kop- groepje. De nationaal kampioen had toen een kleine voorsprong, die hij langzaam maar zeker vergrootte. Bij het ronden van de laatste boei lag hij een straat voor. Jac. Aarts moest met een vierde plaats genoegen nemen ach ter de gebroeders Zweep (2) en Jan Eringa (3). De B-klasse had de tweede dag een pracht van een „indringstart”, wat na tuurlijk de nodige protesten uitlokte. Wim Loots ging te vroeg over de lijn en moest terug, evenals Froukje Bal stra en H. J. Clason uit Enkhuizen. Loots ging toen als laatste over de startlijn en had daardoor een achter stand van ongeveer een minuut op het veld, dat aangevoerd werd door Wim Stephan uit Beulaker. Bij het in gaan van de tweede ronde had Loots zich echter reeds opgewerkt naar de tweede plaats achter Stephan. Steen sma volgde als derde en de vierde plaats was voor Gezinus van der Hei de. Maar dat zinde Wim Loots nog niet helemaal. In de tweede ronde nam hij de leiding over van Stephan en ver grootte zijn voorsprong zienderogen. Bij de finish lag hij 5 minuten voor op Gezinus van der Heide. W. G. Bus ging als derde over de winlijn. De meeste schepen die zondag te- teruggeroepen werden wegens te vroeg starten, keerden door de startlijn te rug. Dit mag niet meer. De zeilers moeten voortaan buiten één der boeien om. Deze nieuwe regeling treedt dit jaar in werking. Zondag zag het wed- strijdcomité het terugkeren door de startlijn nog door de vingers omdat het de eerste wedstrijd was. Zondag avond wees de vlootvoogd van de VKO mr. E. R. Zweep bij de prijsuitreiking in hotel Bonnema op deze nieuwe re geling. Vrijdag 11 april a.s. hopen de ge zamenlijke verenigingen van Folsgare een verkoop- en spelavond te organi seren. Luxe, nuttige en huishoudelijke artikelen worden te koop aangeboden of bij opbod verkocht. Verschillende zakenlieden hebben iets aangeboden om deze avond te doen slagen. Door ook nog een verloting te houden hoopt men er een gezellige avond van te ma ken. Enthousiast zet de jeugd zich hiervoor in. Waarvoor dit alles? ’t Plan is om in Folsgare een vergadercentrum te stichten in het voormalige schoolhuis. De verkoop begin ’s middags 3 uur en ’s avonds half acht in het voormalige schoolhuis. s Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt 'han Jelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f L per half jaar. Per post f6,— per half jaar Giro 85 07 48 ten name Sneeker Nieuwsblad kwalificatie tot gevolg had. Sjoerd Feenstra en de gebroeders Zweep gin gen als eersten over de startlijn. Rienk Alberda bevond zich ook in de voorste gelederen evenals Jan Eringa. Bij het ingaan van de tweede ronde voerde deze de meute aan, gevolgd door de gebroeders Zweep en Jac. Aarts. De uitslag van de middagwedstrjjd toonde niet veel verschil met ’s morgens. Op vallend was dat er over het algemeen wel beter gezeild werd. Och ja, je moet er ook even in komen. Jac. Aarts ging als eerste over de winlijn, gevolgd door Zweep, Jan P. Eringa en Rienk Alberda. In de B-klasse gaf onze stadgenoot Wim Loots, die in de 1422 van Henk Repko voer, de toon aan. Repko kon zelf niet aan de wedstrijden deelnemen, omdat hij voor ’n examen zit. Zijn be manningslid Wim Loots liet zien dat hij het, samen met zijn bemanningslid Adolf Kuipers, ook wel kon. Beide da gen eindigde hij op de eerste plaats. Ook Jan Goesten en W. G. Bus, beiden uit Sneek, verrichtten knap werk. Zon dagmorgen ging ook Froukje Balstra uit Langweer en onze stadgenoot H. B. Steensma om. De politieboot die de onfortuinlijke zeilers naar de wal bracht, had niet over „klandizie” te klagen. Er was al een hele tijd geleden spra ke van een bejaardensoos in Jutrijp- Hommerts. Maar het kwam maar niet tot een oprichting. Dorpsbelang meen de dat het niets zou worden, gezien de uitgestrektheid van de beide dor pen. Na lang aarzelen was het evenwel donderdag zo ver. In aanwezigheid van vele belangstellenden kon mevrouw Van Hout, echtgenote van de burge meester van Wymbritseradeel en te vens hoofdbestuurslid van de VHV (Vrouwelijke Hulp-Verlening), de „soos” officieel openen. De aanwezigen werden welkom ge heten door de voorzitter van Dorps belang, de heer A. Osinga. Mevrouw Van Hout was vergezeld van twee andere hoofdbestuursleden, nl. mevr. G. Pull-v. d. Brug en mevrouw Ozinga. Ook de plaatselijke afdeling van de VHV was vertegenwoordigd, evenals de plaatselijke vrouwenverenigingen. De voorzitter memoreerde de voor geschiedenis. Hij was blij dat het nu, beter laat dan nooit, zo ver was dat er een dertigtal was dat zijn tijd in de nieuwe soos wilde doorbrengen om verpozing te vinden. Dit was de zevende soos die in Wym britseradeel werd geopend. Mevrouw Van Hout zei, dat een bejaardensoos voor de man misschien het belang rijkst is, aangezien de vrouw altijd wel werk heeft in haar huishouding. Daarin komt geen verandering met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. De man daarentegen is uit het bedrijf of zijn werkkring. Hij kan nu een gedeelte van zijn tijd in de soos doorbrengen. Er zijn nu zo’n dertig. Vermoedelijk zijn er nog veel meer mensen in de beide dorpen die over tijd beschikken. Ook dezen moesten hier eigenlijk ko men. Want het is goed voor een mens om eens wat anders te doen en even uit de sleur te zijn van het dagelijks gebeuren. Mevrouw Van Hout sprak de hoop uit dat velen de weg naar de soos zullen weten te vinden en ver klaarde deze daarmee voor geopend. Zij overhandigde hierbij een enveloppe met inhoud. Soosvoorzitter F. de Haan stelde zijn medebestuursleden voor. Secretaris is de heer H. Atsma en penningmeester de heer Tj. Rienstra. De voorzitter be dankte het bestuur van Dorpsbelang voor het vele dat het heeft gedaan voor de oprichting van de soos. Ook de ge meente komt dank toe voor de jaar lijkse bijdrage van f 80,die is toe gezegd. Mevr. Pull, hoofdbestuürslid VHV, hoopte dat de soos een lang leven be schoren is en dat ieder meeleven zal Kv...Xv.y^- Waardoor is Volkswagen befaamd in de gehele wereld? „Omdat hij ge woon meer kilometers rijdt en toch minder kost dan je had gedacht”, ant woordde mevrouw Pop en won f 1000,—. Zaterdagmiddag nam zij, vergezeld van haar man, de heer J. Pop, leraar aan het christelijk lyceum te Sneek, en hun dochter, de prijs in ontvangst bij H. Pheifer’s Autobedrijven aan de Valkstraat. Een districtsmanager van Pon’s Automobielhandel N.V., te Amersfoort die de VW’s in ons land importeert, was speciaal uit Zwolle overgekomen om met een korte toe spraak het briefje van duizend te overhandigen. Deze, de heer H. Brou wer, vertelde dat er van tijd tot tijd acties worden gehouden, waarbij het er om gaat te weten te komen hoe prijsbewust automobielbezitters wel zhn. Bij Pon had men ongeveer 60.000 adressen verzameld van autobezitters. Zij werden in de gelegenheid gesteld de waarde te taxeren van een aantal auto-onderdelen. Bovendien werd ge vraagd in maximaal 25 woorden de bovengenoemde vraag te beantwoor den. Mevrouw Pop had van de onder delen vrijwel exact gezegd wat ze kos ten. De slagzin deed de rest. Zij was daarmee één van de tien gelukkige prijswinnaars, die deze dag allen f 1000,in ontvangst mochten nemen. Het geld komt de familie Pop goed van pas, wanter is net een boot aangeschaft. Overigens rijdt men al jaren VW. Mevrouw Pop prees de ver koper van Pheifer, de heer G. Wijnja: „U heeft Her een zeer enthousiaste verkoper”, zei ze. Bij Pon gaat men rustig door met acties. Er zijn plannen om binnenkort een foto-wedstrijd te houden, waarbij het er om gaat VW’s te fotograferen. Zondagmorgen A-klasse: 1. Jac. Aarts, Oud-Loosdrecht, 1356 pnt.; 2. O. A. Zweep, Sneek, 1055; 3. Sj. Feenstra, Groningen, 879; 4. Heero Meindersma, Sneek, 754; 5. Th. Zijlstra, Sneek, 657; 6. P. Óssendorp, Loosdrecht, 578; 7. P. de Groot, Drachten, 511; 8. H. Niemen dal, Sneek, 453; 9. J. C. Boon, Sneek, 402; 10. E. van der Zee, Sneek, 356; 11. J. P. Eringa, Sneek, 315; 12. J. F. Wes ters, Groningen, 277. Zondagmiddag: 1. Jac. Aarts 1356; 2. O. A. Zweep, 1055; 3. J. P. Eringa 879; 4. R. S. Alberda, 754; 5. H. Mein dersma 657; 6. P. Oossendorp 578; 7. Sj. Feenstra, 511; 8. Th. Zijlstra, 453; 9. A. Heubers, 402; 10. P. de Groot, 356; 11. J. F. Westers, 315; 12. J. C. Boon, 277; 13. H. Niemendal, 242 Maandag: 1. R. Alberda, 2. O. Zweep; 3. J. Eringa, 4. J. Aarts, 5 Th. Zijlstra, 6. H. Meindersma, 7. H. Rutgers, 8. Sj. Feenstra, 9. P. Ossendorp, 10. H. Nie mendal; 11. P. de Groot, 12. J. Boom- sma, 13 J. C. Boon, 14. E. v. d. Zee, 15. Sj. Jaasma, 16. A. Heubers, 17. J. F. Westers. Einduitslag: 1. J. Aarts, 3466 pnt.; 2. O. A. Zweep, 3165; 3. R. Alberda 2110; 4 Th. Zijlstra, 2068; 5. Sj. Feenstra, 1901; 6. J. P. Eringa, 1785; 7. P. R. Os sendorp, 1609; 8. P. de Groot, 1223; 10. H. Niemendal, 1097; 11. J. C. Boon, 956; 12. J. F. Westers, 744; 13. A. Heubers, 683, 14. H. Rutgers, 679; 15. J. Boomsma, 630; 16. E. van der Zee, 598; 17. Sj. Jaasma, 311. Zondagmorgen B-klasse: 1. W. Loots, Sneek, 1215; 2. J. Goesten, Sneek, 914; 3. mej. K. Kerkhove, Vinkeveen, 738; 4. W. Stephan, Beulaker, 613; 5. T. v. Niekerk, Warmond, 516; 5. W. G. Bus, Sneek, 437; 7. G. B. v. d. Heide, Enk huizen, 370. Zondagmiddag: 1. W. Loots, 1215; 2. G. B. v. d. Heide, 914; 3 J Goesten, 738; 4. T. Jensma, 613; 5. W. G. Bus, 516; 6. H. J. Clason, 437; 7. W. Stephan, 370 8. T. v Niekerk, 312 De 14-jarige Hendrik Rinia en de 12-jarige Douwe Osinga waren de twee gelukkige vinders van het eerste kie vitsei in de gemeente IJlst. Burge meester Cazemier gaf beide jongens een beloning; de oorkonde was voor Hendrik Rinia, die het ei geraapt had. Vanmorgen werden op de Sneker veemarkt 2736 dieren aangevoerd, t.w.: 26 melk- en kalikoeien f 1200, f 1300,—, f 1400,—. 60 slachtkoeien f 3,70, f 4,50, f 4,60, f 5,10 gesl. gew. 20 Pinken f680,—, f780,—, f980,—. 1882 nuchtere kalveren f 60,f 120, f 130,—, f 220,—. 10 bokken en geiten, geen notering. 300 schapen f85,f 160,f3,50, f 3,80 gesl. gew. 250 enters f 90,f 165,f 6,65, f 7,20 gesl. gew. 28 kleine lammeren, geen notering. 80 varkens en slachtbiggen f 1,70, f 1,88, f 1,90, f2,30 levend. 60 zouters f2,47, f 2,50 levend gew. 20 kleine biggen f48,f75, Stemming: Gebruiksvee korte aan voer, onveranderd; slachtvee nog duur; pinken prijshoudend; nuchtere kalve ren zware dieren duur, lichte soort prijshoudend; wolvee prijshoudend; varkensmarkt prijshoudend; kleine biggen onveranderd. KIEVITSEIEREN Vanmorgen bedroeg de aanvoer van kievitseieren in Sneek in totaal onge veer 3000 stuks. Ze brachten 50 st. per stuk op. tonen, opdat het niet uitgaat als een strovuurtje. Maar, dacht zij, deze soos heeft zeker reden van bestaan als ieder plichtsgetrouw komt. Ouderen kunnen veel voor elkaar doen. Neem hen mee, die nog niet de stap durfden doen, aldus mevr. Pull. Namens de provinciale commissie voor de VHV bood zij een damspel en een envelop pe met inhoud aan. Twee dames van de plaatselijke vrouwenverenigingen, mevr. Hofman en mevra Dijkstra, hielden een toe spraak op rijm en boden ieder nog een enveloppe met inhoud aan. Mevrouw Pull wilde dia’s laten zien over het bejaardenwerk. Zij vroeg daarom eerst hoeveel tijd ze had. Voor zitter De Haan ontwoordde: Ik hoef niet te melken! Mevrouw Pull rea geerde daarop met: Ik ook niet! Er was dus nog tijd genoeg voor een plaatje en een praatje. En wat er te zien en te horen was viel bijzonder in de smaak. Er werd op gewezen, dat er nog zeer velen zijn die de leeftijd hebben en nog niet zijn aangesloten bij de soos. Zij weten beslist niet wat ze missen. Ze zouden eens een kijkje moe ten nemen. Wanneer ze niet aan de biljarttafel of sjoelbak terecht zouden kunnen en alle damborden ook bezet zijn, dan is er nog wel een die wat wil bomen over het wel en wee van deze tijd of over vroeger. Men mist veel wanneer men thuis blijft. Maand april Bar-Dancing „De Licht boei” elke avond vanaf 8 tot 1 uur Italiaans Dans- en Showorkest „New Blue”. Luda-Bar-Dancing elke avond Frank Bierens Top-Deejee. Woensdag 9 april Populair Dankbetui- gingsconcert Chr. Muziekvereniging „Harmonie” in Amicitia Theater door de „Harmonie” en het Zwitser se Blaukreuz-Music-Vereins uit Win- terthur/Brugge. Aanvang ’s avonds 7.45 uur. Woensdag 9 april Tentoonstelling Pie ter Bruegel de Oude. Foto’s en kleu- renreprodukties in Fries Scheep vaartmuseum, Kleinzand. Geopend alle werkdagen van 10-12 en 13.30- 17.00 uur. Vrijdag 18 en zaterdag 19 april Show- programma van de Landelijke Rij- vereniging „De Water Poorters” in de manege te Sneek. Aanvang ’s av. 7.45 uur. Zaterdag 26 april Openbare les met tentoonstelling in de Technische School, nam. 2-4 uur. Vrijdag 9 mei Openbare les in de Chr. Technische School. Van Schouwen burgstraat 19, van 18.30-20.30 uur. L k Het raadslid mevr. W. Unema- Ehlhardt (PvdA) stelt het college van b. en w. een vraag over een artikel, dat naar aanleiding van een enquête over de gastarieven in Nederland, ge publiceerd en uitgevoerd door de Con sumentenbond, op dinsdag 1 april ver scheen in „Het Vrije Volk”. Dit bevat een kort uittreksel uit de resultaten van de enquête. Hierin komt Sneek bijzonder c ernstig uit de bus, wellicht ten onrechte. Daarom stelt mevrouw Unema het college de volgende vraag: „Acht u het niet gewenst een ver klaring te geven van de hoogte van het gastarief in de stad Sneek en aan te geven waarom en hoever dit afwijkt van de door de SROG geadviseerde bedragen, teneinde gerezen onrust bij de bevolking weg te nemen?”

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1