van Burgemeester Rasterhoff opende uniek bedrijf in Sneek: Cash and Carry van fa. Van der Meulen Staking diensten op lijn Sneek-Staveren ten enenmale onmogelijk N.V. Sneeker Jachthaven onderneemt actie tegen ligplaatsen Oudvaart AqOtDA „G.0 J.” in IJlst had gezellig avondje IJLST W Y M BRITS ER A DEEL n en van in Meerpaal-actie zeer geslaagd: ca. f 6.000, f HOGERE SUBSIDIE VOOR CONCORDIA Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, J 124e jaargang nr 30 Maandag 14 april 1969 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD G.S. van Friesland in brief aan staatssecretaris: ■UUKèaj» H«l Sneekar Nieuwsblad is een Gecombineerde uitqave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Ziekenfonds ..Sneek e.o.” bestaat 125 jaar Ondanks slechte weer ruim 225 deelnemers aan wandeltochten SWU Botsingen met schade Jongetje bijna tegen auto geblazen Raadsvergadering Ijlst a.s. donderdag SNEEKER NIEUWSBLAD Donderdag a.s. ’s avonds om M STRUCTUUR EN LEEFBAARHEID Financiële aspecten mogen niet al leen doorslaggevend zijn, vinden G.S. Vooral zal men de vraag moeten stel len of de verbindingen niet van zeer Bij de foto: Burgemeester Rasterhoff wordt door de heer en mevrouw Van der Meuten naar de ingang van het nieuwe bedrijf geleid. WAT KOST SNEEK-WORKUM? Ter illustratie laten wij onderstaand overzicht volgen: Rijtijd Workum-Sneek per N.S. 12 minuten (16 km); per autobus (ZWH -f- LAB) 42 minuten (24 km), exclusief overstap te Bolsward; de overstaptijd is verschillend, loopt van directe over stap tot 29 minuten wachttijd. verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3001 Redacteur H. A de Boer Telefoor 4091 De actie die vrijdag en zaterdag werd gehouden ter inzameling van gelden, voor de Meerpaal, is bijzonder ge slaagd. Vanmorgen werd een voorlopig totaal genoteerd van tegen de zes duizend gulden. Daar zal wellicht nog wat by komen. Ongeveer 100 jongelui verleenden hun medewerking aan deze actie. Ze trokken met intekenlijsten door de stad. Eerst de buitenwijken en daarna de binnenstad. A.s. zaterdag zal er in hotel „Fries land” een pop-avond worden gehouden, waarvan de opbrengst ook ten goede komt aan de Meerpaal. Opnieuw waaiden vorige week de vlaggen breed uit op het industrieter rein tussen Oppenhuizerweg en Rijks weg 43. Ditmaal ter ere van de firma Van der Meulen, die naast de be staande boekhandel aan het Hoogend, aan de Lorentzstraat een unieke „Cash and Carry’’ opende. Uniek niet alleen voor Sneek en de noordelijke provin cies, maar voor geheel Nederland, want hoewel er in ons land wel een aantal Cash en Carrybedrijven zijn in de levensmiddelensector, is dit onge twijfeld het eerste in luxe papierwaren, wenskaarten en speelgoederen. Ook is de uitgeverij van stadsgezichten in het gebouw gevestigd. groot belang zijn voor de structuur en de leefbaarheid van de betrekken ge bieden. In de brief wordt de suggestie ge daan te komen tot een vereenvoudigd exploitatiesysteem, zoals in Gronin gen met succes wordt toegepast, terwijl voorts de rijksoverheid zou moeten bijspringen met subsidie, zoals ook in vele andere landen geschiedt. Over de lijn Sneek-Staveren schrij ven G.S. nog het volgende: ,De plaats Workum is voor deze lijn een belangrijk punt. Dagelijks worden vooral op de spitsuren vele rei zigers van Workum naar Sneek (en verder) vice versa vervoerd. Het be treft hier vooral scholieren en winkel-, kantoor- en fabriekspersoneel, dat tus sen woon- en werkplaats heen en weer reist. Een even goede alternatieve ver- voersverbinding behoort niet tot de mogelijkheden, aangezien Workum en Sneek niet rechtstreeks via een weg met elkaar verbonden zijn. Indien per bus gereisd zou moeten worden tussen Workum en Sneek in dit verband wijzen wij tevens op de moeilijkheid, dat dit gebied tot het vervoersgebied van twee busmaat schappijen behoort dan zou dat via Bolsward moeten geschieden, hetgeen zowel qua reistijd als qua kosten voor de reizigers als alternatief onaanvaard baar is. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt han '’elsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f4, per half jaar. Per oost f6,— per half laar Giro 35 07 43 ten name Sneeker Nieuwsblad „Staking van de reizigersdiensten op dit traject, gelegen in de zich vooral recreatief ontwikkelende Zuidwest hoek, achten wij ten enemale onmoge lijk”, schrijven Gedeputeerde Staten aan de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat. Met dit traject wordt be doeld de spoorlijn Sneek-Staveren. Bij brief van 3'1 mei 1967 deed de staatssecretaris mededeling van de mo gelijke staking van de reizigersdien sten op een 15-tal onrendabele spoor lijnen, waaronder de lijnen Sneek-Sta- veren en Leeuwarden-Harlingen. Reeds eerder verklaarden G.S. dat dit voor hen een onaanvaardbare zaak zou zijn. Staking van de reizigersdiensten op deze lijnen zou lijnrecht indruisen te gen het door de regering t.a.v. ons ge west gevoerde stimuleringsbeleid. G.S. merken daarbij op, dat Leeu warden, Sneek en Harlingen als in- dustrialisatiekernen zijn opgenomen in het stimuleringsbeleid, zoals dit wordt gevoerd door het ministerie van Eco nomische Zaken. Dit houdt o.a. in dat met rijkssteun wordt gestreefd naar modernisering van de verbindingen, zowel te land als te water. Gebleken is dat er op beide lijnen jaarlijks grote tekorten zijn: Sneek- Staveren ongeveer f800.000 en Leeu warden-Harlingen f 700.000. Maar ver gelijkt men dit met het totale tekort van N.S., dat thans in de orde van grootte van f 125 miljoen per jaar ligt, dan gaat het om relatief geringe be dragen. Tijdens de receptie, die onder leiding stond van de heer W. Betsema, trad als eerste spreker naar voren de heer P. v. d. Est, een zwager van de familie, die zijn waardering in dichtvorm had gegoten. Namens het Noorder Boek huis, van welke inkoopcombinatie de heer Van der Meulen direkteur is, sprak de heer Dijkstra van Leeuwar den woorden van lof voor het gedurfde initiatief om deze nieuwe zaak te stichten. Namens de bouwers wenste architect Jan de Vries de firma veel succes met de nieuwe onderneming en uit naam van de Ballograf-Bic-Bene- lux deed de heer V. d. Aasen hetzelfde. De heer W. G. Baarda feliciteerde na mens de Sneker collega’s. Hij prees zich gelukkig met het feit, dat ook de Sneker bedrijfsgenoten thans in een hyper modern bedrijf verschillende artikelen kunnen krijgen. Tot slot dankte de heer T. van der Meulen al len, die door hun aanwezigheid deze opening tot een grandioos feest had den gemaakt. Hij sprak de hoop uit, dat dit voor het noorden unieke be drijf het patroon van het zakendoen tussen grossier en detaillist aanzienlijk zal wijzigen. Voor Helèneke van der Meulen was toen het grote moment aangebroken om burgemeester Rasterhoff de schaar te mogen overhandigen voor het door knippen van een lint, waarna de aan wezigen in de gelegenheid waren de hal met een oppervlakte van 1200 m2 te bezichtigen. Door de grote overzichtelijkheid waarmee de artikelen zijn uitgestald Prijs enkele reis per N.S. f 1,20 (2e klasse); per autobus (ZWH LAB) f 1,75. ld. retour resp. f 1,80, f 3,15. ld. maandtrajectkaart resp. f28,60 en f 57,30. De reistijd (inclusief gemiddelde overstaptijd in Bolsward) is voor een reis Workum-Sneek of omgekeerd per autobus te stellen op plm. 50 minuten, derhalve ongeveer 4 x zo lang als per N.S. De prijs van het vervoer per autobus is ongeveer 73% hoger dan bij N.S. De gemeente Sneek heeft aan de Oudvaart, langs de Zeilstraat (tegenover de oude jachthaven) deze winter een groot aantal ligplaatsen voor plezier vaartuigen gecreëerd. Er zijn zowel ligplaatsen overdwars als in de lengte. De doorvaartruimte is vooral door de overdwars liggende schepen zeer beperkt geworden, omdat ook de jachthaven ter plaatse over een groot aantal lig plaatsen beschikt. De gemeente heeft toegezegd dat er overdwars geen sche pen mogen liggen die langer zijn dan 7 m. Er zijn momenteel die deze lengte ver overschrijden. De raad van beheer van de N.V. Sneeker Jachthaven heeft nu bij Gedeputeerde Staten bezwaren aakt tegen deze plaatsen. Dit zei mr. E. R. Zweep, voorzitter van de raad van beheer, vrijdagavond op de jaar vergadering van aandeelhouders in restaurant „Onder de Linden”. nodige ruimte voor onderhoud gehou den. De vergadering keurde de begro ting goed. VERKIEZINGEN De heer P. Olij vormt samen met de heer S. Jorna de kascommissie. Evenals vorig j.aar zal de heer J. F. May als executeur optreden, terwijl de vacature in de commissie verdeling schiphuizen vervuld zal worden door de heer E. G. Dijkstra. De drie leden van de raad van beheer, de heren G. W. Goodijk, P. O. Revet en mr. E. R. Zweep, die periodiek moesten aftre den, werden allen bij acclamatie her kozen. Van de obligatielening van 1959 wer den 12 obligaties uitgeleend, t.w. de nummers: 55, 67, 149, 43, 82, 132, 148, 1, 91, 134, 119 en 89. HUURVERHOGING? Als de raad van beheer het nood zakelijk acht zal hij zeker niet aarze len de huren van de ligplaatsen te verhogen. In vergelijking tot andere jachthavens zijn ze erg laag. In het oude schiphuis betaalt men f 6,per m2, in de nieuwe f 7,50 m2. Door een verhoging van ongeveer f 1,per m2, zou de financiële positie van de n.v. wel verbeterd worden. Een huurver hoging is dit jaar nog niet te ver wachten, maar volgend jaar zou het er wel eens van kunnen komen. De rondvraag leverde niets meer op. Om ongeveer kwart over tien kon mr. Zweep de geanimeerde vergadering sluiten. De prijzen die men voor de ligplaat sen aan de gemeente betaalt, zijn zo laag, dat de oude jachthaven er onmo gelijk tegen kon concurreren. Boven dien is het zo dat de bootbezitters bij de jachthaven drinkwater aan boord nemen en elektriciteit gebruiken zon der dat zij hiervoor een cent betalen. Je krijgt dan een onnodige in- en uit vaart in de kolken. „We zullen het nog een jaartje aanzien met deze mensen. Komen er klachten, dan gaan we maat regelen nemen”, aldus mr. Zweep. AANDELEN Vrijdagavond werd het Ulster Mien- skipshüs in beslag genomen door de dames en heren die nu of in het ver leden in een of ander opzicht in con tact staan of stonden met de gemeente. Het was de G(emeente) O(ntspan- nings) J(aarvergadering), de naam die in de loop van de avond werd geboren. Om acht uur opende burgemeester Cazemier met een kort welkomstwoord voor de nieuwelingen in deze ge meentelijke kring gold dat in ’t bij zonder en stelde dat het goed was, zelfs zeer belangrijk, om samen een gezellige avond bij elkaar te zijn. Daarna gaf hij de leiding in handen van wethouder Frankena. Deze ging er van uit: een goed be gin is ’t halve werk en kondigde daar mee direkt de eerste koffiepauze aan. Er heerste al bij het begin een gezel lige drukte en die onbevangen omgang met elkaar zette zich in ’t vervolg van de avond in groeiende mate voort. Na die eerste pauze vroeg de leider zich af of het wel noodzakelijk was om aan dit gezelschap leiding te geven, waar van toch ieder op zijn of haar plaats er mede voor zorgt dat leef- en woon klimaat in de gemeente zo gunstig mo gelijk zijn en de burgerij wordt ge diend. Hij dacht zelf deze avond te kunnen volstaan met de aankondiging van de programmapunten. Het eerste daarvan was: Fabeltjes krant, verzorgd door de gereformeerde jeugdvereniging van IJlst. De jongens en meisjes hadden zich nauwkeurig verkleed in de diersoort die zij uit beeldden en ook hun stemmen zo goed mogelijk in overeenstemming daarmee geoefend. Het was een kleurrijk, goed ingestudeerd stukje werk, tot stand gekomen met medewerking van mevr. _.omevr. Tichelaar en mevr, schotel van deze vergadering is de Hoekstra (Bernardstraat). Deze verklede vogels en viervoeters waren het, die de nieuwe G.O.J.-naam aan de tot nog toe naamloze verzame ling gemeentecontact-mensen gaf. Hou- en zo Een warm applaus en een enveloppe met wat er in voor de verenigingskas was een welverdiende beloning. Tij dens de pauze en de lege tijd tussen de verschillende programmanummers was er muziek en zang van de Mister „Lyko’s” (mej. Lycklema a Nijholt en mej. Kooistra klopt precies met de naam). Fleurige stukjes, gemakkelijk te zingen voor iedereen. Een spelletje trok heel velen voor een ogenblik van hun stoel. De traktatie ontbrak niet en met het kienspel werden aardige prijsjes gewonnen. Met dat al draaide de klok steeds door. Het programma vermeldde nog één punt: afscheid van de heer Van der Veen. De burgemeester releveerde de tijd die Van der Veen hier in IJlst heeft gewerkt; gemeentebestuur en Van der Veen hebben in die tijd elkaar wel eens de waarheid gezegd (waarom ook niet?), maar in ’t algemeen genomen heeft u uw werk ten volle tot onze tevredenheid verricht. Als aandenken aan deze periode ontvangt u van het gemeentebestuur een boekje IJlst 700 jaar met voorin een inscriptie met handtekening, terwijl het perso neel u een boek, handelend over uw vak als tuinman, gaarne aanbiedt. Mo ge het u en uw gezin wel gaan in uw nieuwe woonplaats en werkkring. Al dus burgemeester Cazemier. Mevr. Van der Veen werd een bloemetje aange boden. Wethouder Stienstra sloot de avond STAVEREN-ENKHUIZEN Naast het vorenstaande memoreren wij de betekenis, die de lijn Sneek- Staveren in de zomermaanden heeft voor het vervoer van recreanten en de omstandigheid, dat in de nota van N.S. „de Rail in het Noorden des Lands” de aanleg van een spoorlijn van Staveren naar Enkhuizen in de be schouwingen is betrokken. Bij staking van de reizigersdiensten op het gedeelte Sneek-Staveren, zou ook de rentabiliteit verminderen van de lijn Leeuwarden-Sneek. Dit sneeuw baleffect wij wezen u hierop reeds eerder bij een andere gelegenheid vrezen wij. Het zou de weg kunnen openen naar een verdere afbrokkeling van het bestaande spoorwegnet in ons gewest.” Tenslotte wijzen G.S. er op, dat voor de beoordeling of een lyn al of niet belangrijk is, niet alleen rekening dient te worden gehouden met het totale be loop aan reizigers, maar dat ook in het bijzonder moet worden gelet op de om- vang van het vervoer op de spitsuren. Het algemeen onderling ziekenfonds „Sneek en Omstreken” hoopt op 1 mei a.s. zijn 125-jarig bestaan te vieren. Het bestuur houdt ter gelegenheid hiervan op die dag een receptie in ho tel Haneruburg. Zaterdag hield de Sneker Wandel Unie voor de negende maal ha Z :ee- kermeertocht. Aan deze lange-af- standstocht werd door 25 wandelaars deelgenomen. Het parcours was 45 km lang. Voor de jeugd was er de tweede Paaswandeltocht over 8 en 12 km. Hieraan deden ruim 200 wandelaars mee. Gezien de bar slechte weersom standigheden is het totaal aantal deel nemers geweldig. „Het was een monstert ocht”, zei ons de heer J. M. Hoekstra, bestuurslid van de SWU. Hij bedoelde de lange- afstandstocht. Vooral het laatste ge deelte van het parcours, van de Lege Geaën naar Sneek, hadden de lopers het zwaar te verduren. Ze moesten tegen een ctormachtige wind optornen, doorweekt door de herhaaldelijke re gen- en hagelbuien. In Rauwerd gaven dan ook 8 wandelaars de strijd op cn klommen in de bezemwagen. Ook de e.h.b.o. was op het parcours aanwezig. De deelnemers kwamen o.a. uit En schede, Amsterdam, Kampen, Dok- kum, Leeuwarden en Sneek. Onder de deelnemers aan de Paas- wan-deltocht bevonden zich een negen tal groepen. De deelnemers aan de 8-km-tocht moesten over de nieuwe weg naar IJlst en over de oude weer terug. De 12-km-wandelaars wandel den naar het centrum van IJlst, van daar naar Nijezijl en vervolgens weer naar Sneek. De wandelaars die de Sneekermeer- tocht volbrachten werden beloond met houtsnijwerk (een wandelaar in hout gesneden), terwijl de deelnemers aan de Paaswandeltocht een herinnerings- lintje kregen. kan de zakenman zeer gemakkelijk en in korte tijd zyn inkopen doen. Hier voor zijn karretjes beschikbaar, zodat de kopers zelf hun eigen waar kunnen uitzoeken en direkt aan de kassa kun nen betalen. Een belangrijk voordeel is ook dat er een grote parkeerplaats voor auto’s is, alsmede een overdekte laadplaats. Alles is royaal opgezet. Een groot aantal bloemstukken ver hoogde het feestelijke van deze voor de familie Van der Meulen zeer bijzon dere dag. De uit staalplaat gebouwde hal werd vervaardigd door bouwbedrijf Wiersma te IJlst. Verder werkten aan de tot standkoming mee: Schildersbedrijf A. Wagenmakers, Electr.-Technisch Bu. reau D. de Boer, (verlichting), Firma H. J. v. d. Weij (sanitair), Firma Schuhmacher (stellingen), Machinefa briek Rijpkema (staalconstructie) en Firma Kleine te Hoogezand (centrale verwarming). Het nieuwe bedrijf zal worden geleid door de heer Wieger van der Meulen jr. Donderdag a.s. ’s avonds om half acht komt de raad van IJlst in open- o bare vergadering bijeen De hoofd- Spijksma, vaststelling van de gemeentebegroting en begroting woningbedrijf 1969. Ver volgens enkele begrotingswijzigingen 1969, exploitatierekening 1966 en 1967 woningbouwvereniging IJlst en wijzi ging salarisverordening per 1 januari 1969, inhoudende de salarismaatrege len die getroffen zijn voor het rijks personeel, een algemene verhoging van 5%, ook ten behoeve van het gemeen- tepersoneel toe te passen. Verder wordt de raad voorgesteld de subsidie voor de muziekvereniging Concordia te verhogen van f 706,tot f 1000, per jaar. Het volgende punt is een aanvraag door het bestuur van de Ver. voor Chr. onderwijs te IJlst, to* aanschaffing van een type- en stencilmachine. Het schoolbestuur stelt, dat deze appara tuur gebruikt zal worden voor aanvul ling en verwerking van de lessen en verder voor opbouw van een eigen lesmethode. Door inwilliging van het verzoek worden de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stel len, niet overschreden. Dan een voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein in het bestem mingsplan „Nijezijl” aan de heer H. van Amstel te Heeg. Het terrein is groot 1465 m2. De prijs is berekend naar f22,25 per m2, totaal f32.596,25. Voorgesteld wordt aan de heer P. Wals- weer te Sneek, een perceel te verko pen, groot 1485 m2, totaal voor f33.041,25. Beide percelen zijn gele gen aan het Wijddraai. Vervolgens de aankoop van een vloerwrijver t.b.v. het stadhuis en ten slotte de aankoop van materiaal t.b.v. de vrijwillige brandweer tot een be drag van f 3.200,68. Er komen bij de raad van beheer herhaaldelijk verzoeken binnen van mensen die aandelen willen kopen. „We hebben nog steeds 64 ongeplaat ste aandelen, maar we verhandelen ze niet. Doch in de statuten is bepaald dat er obligaties uitgegeven kunnen worden voor een door de raad van beheer te bepalen koers, die niet bene den de nominale waarde mag liggen. In principe is de raad van beheer dus bevoegd om aan de verzoeken van de mensen die aandelen willen hebben, te voldoen. Ik denk dat dit een nieuw geluid is voor de heren aandeelhou ders”, aldus mr. Zweep. Dat was het inderdaad. De meeste heren wisten niet dat de raad van beheer deze be voegdheid had. De algemene wens van de aandeel houders was niet aan deze verzoeken te voldoen, omdat de jachthaven te klein is. Er zijn momenteel geen lig plaatsen meer over. Je kunt op een jachthaven nu eenmaal geen verdie ping bouwen. „We zullen ons aanpas sen aan de wensen van de aandeelhou der, maar ik wilde u er even op wij zen, dat de raad van beheer eventueel aandelen kan uitgeven”, antwoordde mr. Zweep. Onder zeer grote belangstelling (plm. 750 belangstellenden complimen teerden de familie Van der Meulen met het nieuwe bedrijf) verrichtte burgemeester Rasterhoff de officiële opening. Hij deed dit door een viertal ballonnen los te laten, waarna vanaf het dak van het nieuwe pand nog 500 ballonnen de reis door de ruimte be gonnen. Tijdens zijn toespraak maakte de heer Rasterhoff bekend, dat als dank voor het vele werk, dat de heren Van der Meulen sr. en jr. tijdens de oorlogsjaren voor de Joodse gemeen schap hebben gedaan, te hunner ere in Israël een tweetal bomen zijn ge plant, waarvan de familie Van der Meulen te zijner tijd een in zilver ge vatte oorkonde zal worden toegezon den. Voorts is het echtpaar Van der Meulen uitgenodigd voor een bezoek aan Israël i de komende zomer. Een zesjarig jongetje (K.K.) fietste zaterdagavond in de Drakenstraat. De storm blies het ventje met grote snel heid door de straat. Dat werd hem bij na noodlottig toen hij by het nemen van een bocht op de linker weghelft terecht kwam. Daar naderde juist op dat moment een auto, bestuurd door J.M. Het jongetje schrok zo, dat hij met z’n fietsje kwam te vallen voor de auto. Doch de automobilist had zijn wagen goed onder controle en stopte net op tijd. De jongen bleef daardoor ongedeerd, maar de fiets werd wel flink beschadigd. Vrijdagmiddag om ongeveer half twee verleende mevr. J.B. uit Blauw huis, toen ze met haar auto van de Dr. Boumaweg kwam, geen voorrang aan autobestuurder G.V. uit Sneek die in de Parkstraat reed. Het gevolg was een botsing. De schade viel gelukkig wat mee en niemand kreeg letsel. Een kwartiertje later was er op nieuw een aanrijding tussen twee per sonenauto’s. Ditmaal op het kruispunt Kloosterdwarsstraat/Kapelstraat. Hier verleende S.K. geen voorrang aan .de van rechts komende E.G. Gelukkig liep ook dit ongeval af met alleen materiële schade. Maand april Bar-Dancing „De Licht boei” elke avond vanaf 8 tot 1 uur Italiaans Dans- en Showorkest „New Blue”. Luda-Bar-Dancing elke avond Frank Bierens Top-Deejee. Dinsdag 15 april Openbare bijeenkomst P.v.d.A in restaurant „Onder de Lin den”, Marktstraat. Aanvang 8 uur. Donderdag 17 april Oriënteringsrit MAC „J. C. Visser”. Start ’s avonds 8 uur bij hotel Bonnema. Vrijdag 18 en zaterdag 19 april Show- programma van de Landelijke Rij- vereniging „De Water Poorters” in de manege te Sneek. Aanvang ’s av. 7.45 uur. Maandag 21 april ’s avonds 8 uur Stad huisconcert in de raadzaal te Sneek door het vioolduo Bouw Lemkes en Jeanne Vos. Donderdag 24 april Algemene leden vergadering Fries Scheepvaart Mu seum in café rest. .Onder de Linden’. Aanvang 8 uur. Inleiding van drs. H. R. M. Defoer, conservator van het Aartsbisschoppelijk Museum te Utrecht, over het onderwerp „Moet de neo-gotiek de kachel in?” Zaterdag 26 april Openbare les met tentoonstelling in de Technische School, nam. 2-4 uur. Vrijdag 9 mei Openbare les in de Chr. Technische School. Van Schouwen burgstraat 19, van 18.30-20.30 uur. JAARVERSLAG In het afgelopen jaar is de samen stelling van de raad van beheer ge lijk gebleven. Met de vernieuwing van de schiphuizen 1-14 is de laatste fase van vroeger gemaakte plannen vol tooid, zo blijkt uit het jaarverslag van secretaris P. Kroon. Ook het uitbag geren van de haven kwam dit jaar ge reed. In plaats van de normale vuilnis vaten heeft men containers in gebruik genomen. In totaal vonden 248 schepen deze winter een overdekte ligplaats in de haven, terwijl het gastenboek gete kend werd door 265 mensen, onder wie 64 Duitsers, één Engelsman en één Amerikaan. Penningmeester T. Wieringa consta teerde een verliessaldo van f 3258,67. „Dit lijkt niet zo erg. We staan er re delijk goed voor”, aldus mr. Zweep. Bij monde van de heer C. W. Schaap ver leende de kascommissie de penning meester décharge. Voor 1969 heeft men een aardig slui tende begroting vastgesteld. Er is de met een hartelijk dankwoord. De heer Goelema dankte voor de uitnodiging die ook deze keer de oud-strijders in het gemeentelijk apparaat weer had den ontvangen. Na vertrek van de ouderen werd er door de rest nog naar hartelust gedanst, gelachen, gepraat en gedronken, een en ander muzikaal be geleid door Apple Bergstra.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1