Dreigt oud-l]lst achterbuurt te worden ISM: Grafiekkollektie Van Lautrec tot Heyboer I uitvoering met veel show Keurig verzorgd programma viel zeer in de smaak ^AGENDA Pwoil De W ater-Poorters' F Nee, want er ui van rr gaven Boeiende staaltjes van prentkunst zijn grote plannen! IJLST WY M BRITS ERA DEEL en van Dansavond „De Meerpaal” t.b.v. actie geen kassucces Automatiek in IJlst uitgebrand Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 32 Maandag 21 apri] 1969 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Begroting voor 1969 kreeg veel waardering van Ijlster raad i Op drie plaatsen ingebrokenbuit gering I 124e jaargang nr Vannacht om ca. 2 uur: Sneekar Nieuwsblad is een gecombineerde uHqave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en ■F Jk SNEEKER NIEUWSBLAD RONDVRAAG VOORZITTER ANTWOORDT wel eens nevengedachten oproepen, die enigszins afbreuk kunnen doen de ongetwijfeld goede bedoelingen van de verzamelaar. VEEL PUBLIEK Redacteur H. A. de Boer Telefoor 4091 In de nacht van vrijdag op zaterdag is in onze stad op drie plaatsen inge broken. In het kantoor van Nirota, in dustrieterrein, in de R.J. Sipkens- sohool aan de Wilhelminastraat en in het gebouw van de Rijkslandbouw- voorllchtingsdienst aan de Lemmerweg. De inbrekers wisten binnen te dringen door het verbreken van ruiten. Er werden voorts enkele schrijfbureaus geforceerd. De buit bleef gering. Bij Nirota wordt niets vermist, in de school werd voor enkele guldens gestolen en bij de RLVD ongeveer 60 a 70 gulden- De aangerichte schade bedraagt aan zienlijk meer. De politie stelt een on derzoek in. V ersc'üjnt MA \N U AGb en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3001 Adverte. tieprijs: 15 cent oer mm Bij kontrakt han 4 elsad vertenties) lager. Abonnementsprijs f 4, per half iaar. Per oost f 6,— per halt iaar Giro 85 07 4p en name Sneeker Nieuwsblad De automatiek van de heer H. Wolfs winkel Zevenpelsen 2 te Ijlst, is van nacht uitgebrand. Wat de oorzaak is was vanmorgen nog niet bekend, maar omdat de brand tussen het plafond en de zoldering is ontstaan denkt men aan kortsluiting. Het vuur werd om ongeveer 2 uur ontdekt door de gymnastiekleraar L. Bergstra. Deze sloeg alarm door de sirene in werking te stellen. Heel IJlst en wijde omgeving (tot in Sneek toe) werd uit de slaap gehaald door het minutenlange aanhoudende loeien van de sirene. De brandweer van IJlst was er vlug bij, maar het huis brandde toen al flink. Men kon niet verhinde ren, dat het van binnen totaal uit brandde. Het naastgelegen pand van de heer Speerstra kwam vol rook te staan. De heer Speerstra is eigenaar van het uitgebrande perceel. Burgemeester Ca- zemier was op het terrein van de brand aanwezig om de blussingswerkzaam- heden gade te slaan. De heer Wolfswinkel had vorig jaar in juni deze automatiek geopend. De inboedel was dus nog tamelijk nieuw. De eigenaar is verzekerd. Om ongeveer half een had de heer Wolfswinkel zijn zaak gesloten. De be woners moesten toen de brand ontdekt was gewekt worden. enige reparaties uitgevoerd worden aan de gasbuizen en de water- en elek- triciteitsleidingen. Bovendien wordt er een brandbeveiliging aangebracht. De benedenzaal zal weer op dezelfde ma nier worden opgebouwd. Het is mo gelijk dat men hier en daar een wijzi ging gaat aanbrengen, maar deze zul len niet van ingrijpende aard zijn. Men denkt vóór de zomerrecreatie, die 1 augustus begint en duurt tot na de Sneekweek, weer normaal te kunnen draaien. Van Monumentenzorg is toegezegd een subsidie van f 100.000 op voor waarde van de minister dat wallen en voortuinen in eigendom komen van de gemeente, waarmee wij thans óók druk bezig zijn. Ook het plan voor de verkeerssituatie ligt geheel klaar en we hopen dit in de naaste toekomst te realiseren. Hoeveel show de landelijke rijver- eniging „De Water-Poorters” ook in haar uitvoering deed vrijdag- en za terdagavond, het ongekunstelde optre den van de zesjarige Hans van der Berg op de Welshpony Alexandra met haar piepklein veulentje (ongeveer 3 weken oud) was zonder twijfel het onderdeel dat de mensen het meest vertederde. Bij de rondvraag vroeg de heer Wassenaar of dit jaar de achterkant van het gemeentehuis een opknap beurt krijgt. Antwoord: we hopen het wel. Ook vroeg hij naar de molen ,,de Rat”. Antwoord: Verleden zondag avond nog een inlichtingen telefoontje over gehad van uit New-York. Ten slotte stelde hij voor de grond langs de weg, westelijk van dokter Sytsma, tegen lagere prijs aan te bieden om er woningen op te bouwen. Antwoord: dat wordt straks ideale grond, als de weg wordt aangepakt. De heer Van Brug vroeg waarom het vaak zo lang duurt voor de subsi die bij een verbouwing wordt uitbe taald. Antwoord: ligt aan de mensen zelf; als ’t karwei klaar is melden ze dit niet en wij kunnen zulks niet rui ken. Zodra men aan de sekretarie heeft meegedeeld dat het is uitge voerd, wordt aan de uitbetaling van de subsidie gewerkt. Hierna schorste de voorzitter de ver gadering. Na heropening werd punt 9 van de agenda een financiële aan gelegenheid conform het voorstel van b. en w. aangenomen. De voor zitter bedankte de heren voor de pret tige manier van besprekingen voeren. herinnerde aan de Napoleontische tijd wat de uniformen van de ruiters be treft. Zij reden voornamelijk in galop. De aankondiging van de pauze ge beurde door een viertal jeugdige ama zones en ruiters met ballonnetjes. Na de pauze vergde de opstelling van de hindernissen voor het groeps- en jachtspringen nogal wat tijd. Dat was de reden dat men zaterdag enkele nummers omwisselde. Het springen en bogenrijden kwamen toen inderdaad veel beter tot hun recht. De „Water- Poorters” kunnen zonder twijfel te rugzien op een zeer geslaagde uitvoe ring. Enkele onderdelen daarvan zul len op Koninginnedag worden her haald op verzoek van ’t Oranjecomité. De voorzitter zei: u hebt het mij n-iet moeilijk gemaakt u van antwoord te dienen. Zeer positief bent u tegenover dit werk en ik stel dat op prijs. Ook uw waardering voor wat secretarie ën buitendienstpersoneel verricht. Het verheugt mij dat te mogen horen; wij van onze kant zijn er ook van over tuigd dat de mensen zich voor hun werk inzetten. Wat betreft oud-IJlst, mijnheer Zijs- ling, ik ben het volkomen met u eens, dat moet hoge prioriteit hebben en we zijn daar heel hard aan bezig. De eigen technische dienst daarmee be lasten gaat niet, maar behoeft ook niet, daar dit werk in handen is ge steld van het ingenieursbureau „Oran jewoud”. De tekeningen zijn in Den Haag gunstig ontvangen en liggen mo menteel in Assen. Aan de algemene beschouwingen werd deelgenomen door de heren Zijs- ling, Wassenaar, De Vries en Rijpma. De heer Zijsling zei met aandacht de begroting te hebben doorgenomen. Hij wilde zich beperken tot een op merking betreffende oud-IJlst. Zijn fractie wil daar echt de klemtoon op leggen, daar prioriteit aan geven. Aan wallen, riolering en verkeerssituatie. Beide avonden was er veel belang stelling. Verscheidene mensen konden zelfs geen zitplaats vinden in het res taurant ,In de ruif, zo vol was ’t. Voor zitter P. Dijkstra hield bij de op te voeren nummers een toelichting. De show werd geopend met een pre sentatie van 28 ruiters en paarden. De heer Dijkstra richtte een bijzonder woord van welkom tot de voorzitter De ah’s en oh’s volgden elkaar op en de dames riepen om beurten: „wat enig”. Het veulentje draafde mooi zijn rondjes mee, voortdurend door de moeder in de gaten gehouden. Dat stel de wel eisen aan de rijkunst van de kleine Hans, maar hij bracht het er verbazend goed af, gezien zijn leeftijd. Hij stal de show. Keurig maakte hij front naar het publiek en groette cor rect voor hij plaats maakte voor het volgende nummer, dat het publiek in verrukking bracht. Dit nummer was getiteld „Show en gratie” en werd gebracht door 12 rui ters met evenzovele danseressen. Zij voerden een soort ballet op. De luch tig geklede meisjes bleven tot het einde toe boeien, ondanks dat dit onderdeel nogal wat tijd in beslag nam. Ze had den bepaald geen lichte opgave. Maar ook aan de ruiters werden hoge eisen gesteld om voortdurend het ritme van de muziek vast te houden. Het programma voor de pauze on derscheidde zich van uitvoeringen in het verleden door het show-element. Veel zorg was besteed aan de kos tuums en de begeleidende muziek. Na de pauze volgde vrijdagavond het springen, als altijd een spektakulair onderdeel, en tot slot bogenrijden met verlichte bogen. Dr. Vondeling (rechts) opende vrij dagavond de tentoonstelling van zijn vriend, de heer Dirk Stigter uit Leeu warden, in het Sneker Fries Scheep vaartmuseum. Foto Obbema Er hangt o.a. een fijne krijttekening van de Groninger Jan Wiegers, mede oprichter van de Groninger expressi- onistengroep De Ploeg. Deze moet dan weer wedijveren met de kunst van Boele Bregman, met de magische te kens van een Anton Heyboer en de prenten van Eugène Brands, bekend van de al weer enige jaren geleden „ter ziele gegane” Cobra-groep waar toe ook Appel, Lucebert, Constant, Corneille e.a. behoorden. Kortom, teveel en te gevarieerd om op te noemen en daarom zal deze op somming onvolledig moeten blijven. De aanvulling kan er zijn voor een ieder, die zelf deze machtige brok prentkunst gaat zien, zodat de bedoe ling waar gemaakt wordt, nl. een eta lage te zijn voor de kunstenaar en zijn werk. Men kan terecht in de galerie voor deze expositie tot 11 mei. Henk van der Tempel Maand april Bar-Dancing „De Licht boei” elke avond vanaf 8 tot 1 uur Italiaans Dans- en Showorkest „New Blue”. Luda-Bar-Dancing elke avond Frank Bierens Top-Deejee. Zaterdag 19 tot en met zaterdag 26 april Lunapark op het Martiniplein te Sneek. Geopend tot ’s avonds 11 uur. Zondag 20 april gesloten. Maandag 21 tot en met zaterdag 26 uur. Maandag 21 april ’s avonds 8 uur Stad huisconcert in de raadzaal te Sneek door het vioolduo Bouw Lemkes en Jeanne Vos. Donderdag 24 april Algemene leden vergadering Fries Scheepvaart Mu seum in café rest. Onder de Linden’. Aanvang 8 uur. Inleiding van drs. H. R. M. Defoer, conservator van het Aartsbisschoppelijk Museum te Utrecht, over het onderwerp „Moet de neo-gotiek de kachel in?” Vrijdag 25 april Vergadering van vol machten van het Waterschap „Heeg” in café De Boer te Oudega (W.). Aanvang ’s avonds 7.45 uur. Naar aanleiding van een expositie van een verzameling tekeningen van dichter-schilder Lucebert, eertijds in Boymans-Van Beuningen in Rotterdam, sprak de „kollektionneur” o.m. de vol gende woorden: De verzamelaars hebben hun nut. Ze werken als magneten voor de kunstenaars of beter ge zegd als etalages. Want bij mij en anderen wordt hun werk gezien en daar door krijgen zij bekendheid.” Deze woorden leiden, als zij waar gemaakt zullen worden, onherroepelijk tot het onder de mensen brengen van de verzameling, dus tot een expo seren in een openbare ruimte. Dit zou voor de hier te behandelen expositie van toepassing kunnen zijn, des te meer doet, met bovengesteld doel voor ogen, een opening zoals deze vrijdagavond jl. in het Fries Scheepvaartmuseum plaats vond, misschien wel eens nevengedachten oproepen, die enigszins afbreuk kunnen doen aan De eigen technische dienst zou hier voor ingeschakeld moeten worden. De nieuwbouw heeft veel opge slokt, maar het gevolg daarvan mag niet zijn dat oud-IJlst een achterbuurt gaat worden. De heer Wassenaar vond oppervlak kig gezien, het een prachtige begro ting. Hij had grote waardering voor wat er op tafel lag. B. en w. hebben in het voorwoord nog verschillende wensen neergelegd. Momenteel heb ben we hier in IJlst een te geringe toe zegging van woningen. Toch kunnen we trots zijn op alles wat er in IJlst tot stand is gekomen. Hij hoopte dat er binnen afzienbare tijd een ge- meente-timmerman komt. En dat ie dere Ulster zal meewerken om straten en plantsoenen netjes te houden. B. en w. kregen van hem het opkikkert je de moed niet te laten varen, maar de voet tussen de deur te zetten in Leeu warden en in Den Haag. De heer De Vries achtte de huidige woningbouw voor de doorsnee burger haast niet te betalen. Er is behoefte aan woningen met een huurprijs van plm. 20 gulden per week. We schieten als raad te kort als we de mensen niet helpen aan goede woningen. De ton- ophaaldienst op 1 januari 1970 stop pen is geen haalbare zaak als deze goedkope woningen er niet komen. De heer Rijpma zei respekt te heb ben voor de voortreffelijke wijze waarop door b. en w. en alle mede werkers is gewerkt. Hij sprak zijn dank uit voor het prachtige maar niet eenvoudige werk door hen verricht! van de Streek Zuidwest, de heer Van der Goot, en afgezanten uit de Noord- oostpolder. Ideeën voor deze uitvoe ring en adviezen had men nl. aan de landelijke ruiters uit de polder te dan ken. Medewerking werd verleend door enkele trompetters van „Jong Adven- do”. Op de tonen van een vrolijke mars brachten ruiters en paarden daarop een stukje show met parade voor het publiek. Het volgende nummer was geïnspi reerd door de Hongaarse poesta’g. El ke ruiter mende bovendien een paard aan lange witte leidsels. Dit voorste paard was getooid met kleurige plui men op het hoofd. De ruiters waren gekleed in typische Oosteuropese kos tuums. Dit nummer viel zeer in de smaak van het publiek. De ruiters toonden zich bekwame menners en volbrachten de moeilijke opdracht om twee paarden achter elkaar te sturen en daarbij figuren te beschrijven. HILARITEIT maakt het evenzeer moeilijk om de diverse prenten en de makers ervan op hun waarde te beschouwen. Im mers, het tentoongestelde hoeft niet totaal representatief te zijn voor de desbetreffende kunstenaar',omdat hierbij de smaak van de verzamelaar in het geding is. En dan is de volgende uitspraak een goed getroffen definitie op een kollek- tie-tentoonstelling, nl. dat een expo sitie van een partikuliere verzameling niet alleen een beeld geeft van de kunstenaar(s), maar ook en niet in het minst van de verzamelaar. (Lucebert, maart 1964). PRACHTIGE VOORBEELDEN VAN PRENTKUNST Bovenstaande in acht genomen kun nen we content zijn met het tentoon gestelde en er zeer fijne en treffende staaltjes van grafische kunst bewon deren. Men treft er de diverse grafi sche technieken aan zoals litho’s, etsen enz. We vinden er enkele fijne prent jes van de Haagse impressionist Flors Verster, bekend om zijn beroemd ge worden stillevens, hoewel niet aanwe zig op deze expositie. Desondanks is onmiskenbrar uit deze enkele prenten de grootheid van deze kunstenaar van De 16 punten tellende agenda, die donderdagavond de raad van IJlst werd aangeboden, eiste geen uitvoe rige besprekingen, uitgezonderd de vaststelling van de gemeentebegroting 1969. omstreeks de eeuwwisseling te onder kennen. Leo Gestel, vertegenwoordigd door enkele sterk expressieve tekeningen. Al snel blijken enkele simpele teke ningen van De Lautrec in al hun eenvoud machtige blikvangers, aller minst in een hoekje gedrukt door de aanwezige moderne grafiek. Men ontmoet er enkele gevoelige schilderstukjes van de bekende Friese kunstschilder Andries van der Sloot, met in kontrast het modernere en veel kleuriger werk van zoon Bouke. Oog in oog met de fijngevoelige in troverte portrettekeningen van de 52- jarige Pieter Gittay, waarmee we al eerder in 1961 kennis mochten maken in Kunstzaal Van Hulsen te Leeuwar den. Ongekompliceerde en rake teke ningen en schetsen. Daar tegenover weer de meer barok aandoende, maar zeer stérk in span ning van licht en donker, litho’s van de jonge Leidse kunstenaar Kees Buurman, in 1961 bij Van Hulsen, we derom in Leeuwarden in ’63, maar toen in het Kunstcentrum Prinsentuin. De zaterdagavond in hotel „Fries land” gehouden dansavond van „kos- mies jongerencentrum De Meerpaal” ten bate van de actie „Help de Meer paal uit de brand” is geen kassucces geworden. Integendeel, de organisato ren komen wat geld tekort om alle onkosten te kunnen dekken. Er waren ongeveer 200 jongelui. Zij konden ge nieten van een overigens goed pro gramma, waaraan meegewerkt werd door de Haagse „Prova dy Haghe”, de Leeuwarder „Pugh’s Place” en de Sne ker „Scold”, die allen gratis optraden! Het is- jammer dat er niet meer jongelui zijn komen kijken. De entree prijs mocht toch geen bezwaar zijn. Deze was zeer laag gehouden. Het was een leuke avond, die werd geopend met een optreden van de groep „Pugh’s Place”. Deze formatie bracht een soort muziek ten gehore, die wat. naar de „underground” neigt, maar waarin ook bluesonderdelen te herkennen waren. Lichteffekten zorgden voor een pas sende entourage. Helemaal „underground” was het werk van „Prova dy Haghe”, een uit elf man bestaande groep. Deze valt in twee delen uiteen: de band „Super Sister”, die uitsluitend experimentele muziek ten gehore bracht, en een ploeg die het effect van het optreden van deze band versterkte met een licht show, op het programma aangekondigd als „Kosmos Lichtshow”. De „under ground” groepen zijn een uit Amerika naar ons overgewaaid'verschijnsel en zullen ook in ons land naast de be staande beat-, rhythm en blues en soul- groepen een steeds grotere plaats in nemen. De avond werd besloten met het op treden van de plaatselijke beat- en rhythm and blues-groep „Scold”. Voor de actie „Help de Meerpaal uit de brand” is nu zo’n f 6000 gulden bin nen gekomen. Men ontvangt nog regel matig bijdragen over de giro. Hoeveel geld er precies nodig is kon het Meer- paalbestuur ons niet meedelen. Over ongeveer 3 weken hoopt men de zol- derkoffiebar, die niet door het vuur is aangetast, weer voor het publiek open te kunnen stellen. Er moeten nog Na de opening door burgemeester Cizemier, gingen notulen en ingeko men stukken vlot onder de hamer door. Door G.S. was goedgekeurd het verzoek het presentiegeld der raads leden dat tot nog toe f 10,bedroeg te brengen op f 20,per vergadering. Tevens werd meegedeeld, dat het ge ding tussen de gemeente en de N.V. Nooitgedagt inzake door de N.V. gele den schade in verband met een gebro- k-n kabel in het uitbreidingsplan „Nijezijl” als eindresultaat heeft opge leverd dat niet de gemeente hiervoor aansprakelijk gesteld kan worden, waaruit volgt dat de gemeente niet de gevraagde schadevergoeding van ruim f 1100,behoeft te betalen en dat de gemaakte onkosten voor rekening van de N.V. komen. De subsidiëring van „Concordia” kreeg enige bespreking. B. en w. stel den voor de subsidie, die aanvankelijk was gebracht op f 700,thans te ver hogen tot f 1.000,na een bespreking die het college heeft gevoerd met het bestuur van „Concordia”. De heer Rijpma vroeg of het niet mogelijk was de subsidie te brengen op f 1250.- of beter nog op f 1500.-. Het muziekkorps zit financieel zwaar en hij acht het moeilijk voor hen iets te organiseren dat zoden aan de gel delijke dijk zet, gelet op hun man kracht. De voorzitter antwoordde hierop dat het bestuur niet meer heeft gevraagd dan f 1000.- en gezegd heeft daarmee geholpen te zijn. Wij hebben hier toch een daad gesteld en bovendien moeten wij ook de zelfwerkzaamheid van de vereniging bevorderen. De heer Zijsling verklaarde met de ze toezegging aan de muziekvereni ging blij te zijn. Het onderhavige agendapunt werd daarna met aller in stemming aangenomen. Dan een aanvraag tot aanschaffing van een type- en stencilmachine voor de hervormde school. De heer Van Brug informeerde of het gevraagde apparaat kan dienen voor gezamenlijk gebruik der scholen is er voldoende werk voor? De voorzitter zei dat vol gens het schoolbestuur er voldoende werk voor is; over het gezamenlijk ge bruik is ook in b. en w. reeds gedacht. De verkoop van bouwterrein, resp. aan de heren Van Amstel te Heeg en P. Walsweer te Sneek, kreeg de in stemming van de raad. Alleen de heer De Vries merkte op of het wel juist is ten opzichte van het boerderijtje van de heer W. Feenstra, om de meest westelijke punt, grenzende aan het erf van Feenstra, ook aan de heer Wals weer te verkopen, dit met het oog op mogelijke beplanting die het uitzicht van de naastligger kan belemmeren. De voorzitter antwoordde dat hier over een bepaalde afspraak met de heer Walsweer kan worden gemaakt. De aankoop van een vloerwrijver t.b.v. het stadhuis en de aankoop van rr-teriaal t.b.v. de vrijwillige brand weer, kregen beide aller instemming. BEGROTING 1969 De nieuwbouw rendeert zich volle dig zelf. U zult geen enkele post op de begroting vinden van extra inpom pen van geld in de nieuwbouw-sektor. Inderdaad, mijnheer Wassenaar, zijn ons weinig woningen toegezegd. Waar dit naar onze mening moet, zetten we heus de poot wel tussen de deur. De kwestie van de hoge huren, mijn heer De Vries, baart ook het college grote zorgen, maar woningbouw is een kostbare zaak. Dat de verhoudingen te veel uit elkaar lopen is inderdaad waar. De tonnen-affaire heeft onze volle aandacht. Wij zullen rekening houden met uw wensen. Wethouder SHenstra sprak zijn vol doening er over uit dat de heren zich zo rond hebben uitgesproken. Het col lege en de raad moeten open kaart spelen en dat is hier gebeurd, naar aanleiding waarvan de burgemeester het raadhuis een praathuis gaat noe men. De begroting werd daarna per hoofd stuk per volgnummer doorgenomen. Het bleek dat de raad met ernst en ambitie van het geheel had kennis ge nomen. Veel vragen en opmerkingen werden geplaatst. Het bleek ook dat de burgemeester over een groot geduld beschikt. Uitvoerig werden de heren ingelicht. Een en ander resulteerde in de vaststelling van de begroting met algemene stemmen. Hetzelfde gebeur de met de begroting van het gemeen telijk woningbedrijf. Evenals de vast stelling van een tiental begrotingswij zigingen. De voorzitter deelde mee dat IJlst een verhoogde uitkering had ontvan gen uit het Gemeentefonds, groot f 22.330,wat inhoudt dat na de be grotingswijzigingen de post onvoorzien van f 16.804,74 is uitgegroeid tot f 22.434,09. Een flink aantal genodigden was aanwezig om de opening luister bij te zetten van de tentoonstelling van een groot aantal grafieken van Dirk Stigter uit Leeuwarden, tot voor kort inspekteur der belastingen aldaar. Op amusante en lovende wijze wer den een aantal zaken opgediend door de inleider, dr. ir. A. Vondeling, aan het adres van de heer Stigter. Aardige woorden, niet geheel van een politiek tintje ontbloot, maar, propagerend dat kunst en maatschappij onlosmakelijk nauw met elkaar verweven zijn, dan kan men zelfs daar vrede mee hebben. Toch en dat vind ik persoonlijk twijfelachtig doet een dergelijke opzet van openen een beetje de vraag rijzen: om wie gaat het, om de ver zamelaar of om het tentoongestelde, m.a.w. wat was er te zien ofwie waren er? DE VERZAMELAAR EN ZIJN KOLLEKTIE Zien we daarentegen de tentoonge stelde prenten, dan wordt, gelet op de samenstelling van de verzameling, toch duidelijk dat 'men hier niet van een manie zonder meer kan spreken, maar dat de liefde voor deze kunst vorm toch de overhand heeft. De verzameling vormt een fijn ge heel. Misschii i heeft deze een inslag licht neigend naar het romantische, maar dat is het goed recht van de verzamelaar, daar men hier met per soonlijke smaak heeft te doen. Dit Grote hilariteit verwekte de esta fette „Tafeltje dekje”. Het ging er om dat vier ruiters elk een aantal met water vol geschonken glazen naar een ander tafeltje moesten overbrengen. Sommige paarden waren bang voor het water. Als het na veel moeite luk te het glas al over te brengen zat er vaak maar weinig vocht meer in. Dit spelletje vereiste veel stuurmanskunst en beheersing. Paarden worden im mers gauw nerveus. Vrijdag bleven twee tafeltjes leeg. Een zeer verzorgd onderdeel was „Rendez-vous a Paris”. Dames in fleu rige kostuums en heren in ’t zwart met glanzende hoge hoeden. Het thema was het rendez-vous, de ontmoeting. De hoeden der heren kwamen vaak af. Bij het volgende nummer waande men zich in het circus. De dikwijls vertoonde truc met de dame in de kist, die doormidden wordt gezaagd is al tijd weer een beetje griezelig. Tot ie ders verrassing bleek in de ene helft van de kist een big te zitten. Luid schreeuwend werd het arme dier weg geleid. De dame viel tot groot ver maak door de bodem van de kist. Het laatste nummer voor de pauze Zaterdag 26 april Pres. Rooseveltmar- sen. Start Veemarkt. Afstanden 30, 25, 15, 10 en 5 km. Eerste start 13.30 uur. Zaterdagen 26 april, 3 mei en 7 juni Seriewedstrijden voor leden en jeugdleden Kon. Zeilver. „Sneek” Eerste start ’s middags 2 uur. Zaterdag 26 april Openbare les met tentoonstelling in de Technische School, nam. 2-4 uur. Vrijdag 9 mei Openbare les in de Chr. Technische School. Van Schouwen- bu. l.-’i at 19. van 18 30-20.30 uur.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1