soms aan Regenboogzeiler Ulrik Jager moest door pech eerste plaats aan Alberda atstaan R. Landman droeg voorzittershamer over Woningnood: soms nog schrijnende gevallen van Setieivedsttijden KZVS met 64 inschrijvingen IJLST WYM BRITSER A DEEL en Loopbrug krijgt nog leuningen en meer treden Tweetal inbraken: paar honderd gulden weg Officieel Orgaan de gemeenten S N E E K, aecotnbtneerde uihjave NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Gastarieven wijken in Sneek weinig af van SROG Mevrouw Brens naar de koningin Maandag 28 april 1969 124e jaargang DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Sneker raad nam begroting 1969 onder de loep Binnenkort actie voor Himsterhüs, Oosthem h*! Sneekar Nieuwsblad is een Zondag dodenherdenking SNEEKER NIEUWSBLAD BASKETBAL VEILIGHEID voor deze bejaar- De Regenboog- en Pampusklasse voeren de route viermaal. en SCHOOLSTRAAT 42 B. en w. stellen de raad voor om de bevorderen, zodra resultaten kunnen i/erschijnt MAANDAGS- en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoor 4091 PAMPUS Van de tien Pampuszeilers versche nen er zes op het wedstrjjdtoneel. Deze klas zeilde, evenals de Regenboogklas- se, de route vier maal maar startte slechts eenmaal. H. Donker lag dade lijk in gunstige startpositie, evenals P. Bonnema en P. de Jong. H. Lampe bevond zich ook in de voorhoede. Don ker wist zich gedurende de gehele wedstrijd op kop te handhaven, terwijl Bonnema keurig als tweede volgde. P. de Jong werd derde, H. B. Jonge- jans vierde en H. Lampe vijfde. H. A. Wieringa had de strijd opgegeven De woningnood is nog hoog en er komen nog steeds schrijnende gevallen voor, vindt een Sneker raadslid. Hij had in een toespraak van de burgemeester gelezen, dat onder ogen zal worden gezien maatregelen te nemen de door stroming te bevorderen. Aangezien hij van zodanige maatregelen niet al te veel resultaat verwacht, verzocht hij b. en w. te onderzoeken of het ook mo gelijk is ééngezinswoningen te bouwen zonder dat daarvoor bouwvolume nodig is, zoals thans bij de bouw van NBI-woningen het geval is. REGENBOOG Door een klein ongelukje is Ulrik Jager zaterdagmiddag bij de regenbo gen de zege op het nippertje ontgaan. Johannes Alberda ging nu met de eer strijken. Ulrik Jager, die een groot ge deelte van de wedstrijd de leiding had verloor bijna aan het eind van de wed strijd z’n spinnakerboom en daarmee was de kans op de eerste plaats ver keken. Een schip moet met een volledige uitrusting starten en natuurlijk ook fi nishen. Dit is in de wedstrijdreglemen ten vastgelegd. Ulrik Jager kon dus dit rondhout niet even laten drijven om het na de wedstrijd op te halen. Hij moest dus terugkeren om het op te pikken. Z’n naaste concurrent Joh. Alberda kon toen gemakkelijk de lei ding overnemen om die niet weer uit handen te geven. ring dat de inzichten op het gebied van de stedebouw en de woningbouw doorlopend aan verandering onderhe vig zijn en dat deze factor tot voor zichtigheid noopt. Het structuurplan zal naar gelang van de behoefte en met inachtneming van de dan be staande stedebouwkundige opvattin gen in bestemmingsplannen moeten worden uitgewerkt. Evenals vorige jarere zal ook dit jaar de dodenherdenking worden gehou den op 4 mei. Dat is zondag a.s. De ministerraad heeft bepaald dat dit jaar niet van deze dag zal worden afge weken en dat de herdenking dus ook op 4 mei zal plaats vinden. In het afgelopen weekeinde is de Sneker politie geconfronteerd met een tweetal inbraken. In de nacht van vrij dag op zaterdag in een woning in ’t Sperkhem en de volgende nacht in een snackbar. In de woning van de familie G. in het Sperkhem zijn de inbrekers bin- nengekomen door een achterdeur die niet op slot was. De bewoner ontdekte de volgende morgen, dat er ongewenst bezoek was geweest. Er zijn een paar honderd gulden gestolen. In de nacht van zaterdag op zondag is de houten snackbar van de heer B. aan de Frieswijkstraat opengebroken. Geld was er niet, maar wel zijn etens waren ter waarde van ca. f75 ont vreemd. Vorig jaar is deze snackbar ook al eens op deze wijze door onbe kenden bezocht. De politie stelt naar beide zaken een onderzoek in. Maar Ulrik Jager, Jack de Wilde, Joh. Alberda en Henny Röfekamp volgden in zijn kielzog en Van der Ven kon het niet belwerken. Alberda kwam aan de leiding maar door een goede slag in ’t kruisrak veroverde Jager de leiding, die hij later op jammerlijke wijze weer zou moeten afstaan. Stand: 1. Joh. Alberda; 2. T’lrik Ja- SCHAKEL Dat de Schakel ’n geliefd wedstrijd- schip bij de jeugd is, bewees de grote deelname in deze klasse. Vlak na start voer de gehele Schakelklasse naar de verkeerde boei. Mej. Fokje Geertsma, die in de achterhoede zat, kreeg dit het eerst in de gaten en kon daardoor als eerste de boei bjj Sybe- sloot ronden. Ze liep steeds meer uit en lag later een straat voor. Harry Binnenkort kan denwoningen en de NBI-woningen een voorstel tot het vaststellen van een doorstromingsregeling tegemoet wor den gezien. Dat het gemeentelijk woningbedrijf een omvangrijk bedrijf is, blijkt wel uit het bedrag aan huur dat per jaar verschuldigd is. Dit is in totaal f2.801.000,In antwoord op een vraag van een der leden delen b. en w. mee, dat per ultimo 1968 de totale huurschuld f65.142,bedroeg, onge veer 2,3 van het totaal. Voor de gemeente Sneek is de prijs per m3 gas gelijk aan het z.g. SROG- tarief. Het vastrecht is in Sneek krach tens raadsbesluit in het algemeen f 0,25 per maand hoger gesteld dan volgens het SROG-tarief wordt berekend, o.a. in verband met de hoge lasten, voort vloeiende uit de capaciteitsvergroting van het distributienet (ringleiding). VALKEN Van de ingeschreven vijf Valken startten er vier, tw. H. v. d. Veen, H. G. de Boer, J. K. de Boer uit Har degarijp en G. de Vries. In de eerste wedstrijd ging De Boer uit Hardega- Afgevaardigden en bestuur hielden vorige week jaarvergadering van het dorpshuis Himsterhüs te Oosthem, De voorzitter, de heer R. Landman, heette de afgevaardigden van achttien ver enigingen welkom. Het aantal had gro ter kunnen zijn. De voorzitter was blij dat er nog zoveel belangstelling was. De notu len en het jaarverslag over het afge lopen jaar werden door secretaris V. d. Kooy voorgelezen, waarna het ver slag van de penningmeester volgde. Hierover werden nogal wat vragen ge steld, met name wat de uitgaven be trof. Sommige punten zullen door het bestuur in onderhandeling worden ge nomen. De heer K. R. Abma bracht verslag uit namens de controlecom missie. Alles bleek prima in orde te zijn. In het bestuur waren twee leden aftredend en door het overlijden van de heer W. Grondsma was er nog een derde vacature. Na verschillende stem mingen werden gekozen de heren D. W. Dijkstra, Sj. Sijbrandij en Sj. de Boer. Als nieuw lid van de kascorh- missie werd benoemd de heer W. R. Abma. Een mededeling van het bestuur dat er weer een actie wordt gehouden ten Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt han-’elsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f4,— per half jaar. Per post f 6,— per half jaar Giro 85 07 48 ten name Sneeker Nieuwsblad Deze vraag staat in het verslag van de sectievergaderingen van de Sneker raad voor het onderzoek van de ge meentebegroting 1969. Zoals bekend worden in dit verslag geen namen ge noemd van de raadsleden. Het antwoord van b. en w. luidt als volgt: Zoals ook reeds bij vorige ge legenheden aan de raad is meegedeeld, o.m. bij de behandeling van het voor stel tot de bouw van de 152 NBI-wo- ningen in de Stadsfenne, is het niet mogelijk om van gemeentewege een gezinswoningen te bouwen, zonder dat daarvoor bouwvolume nodig is. Reële mogelijkheden om de premiebouw door stimulerende maatregelen te bevorde ren zien burgemeester en wethouders niet. De toewijzing van volume voor premiebouw met garantie van de ge meente is zeer gelimiteerd. De woningstichting „Patrimonium” ontving in 1968 een toewijzing van 40 eenheden voor de ingediende plannen tot de bouw van 119 woningen (zgn. keuzewoningen) in het bestemmings plan Tinga en van 16 bejaardenwonin gen in de wijk Stadsfenne. Hiervan zijn 32 eenheden gebruikt voor de bouw van 32 keuzewoningen en 8 eenheden voor de bouw van 16 bejaar- denwoningen. In 1969 is, tegelijk met de toekenning van ’t bouwvolume voor de woningwetbouw, opnieuw een vo lume van 32 premiewoningen ontvan gen. De genoemde woningstichting heeft verder plannen in voorbereiding voor de bouw van 2 x 58 premiewo ningen in een tweetal wijkjes in de uitbreiding Stadsfenne. DOORSTROMING De verhuring van de 36 bejaarden woningen in de Stadsfenne verloopt niet naar wens. B. en w. zullen de ontwikkeling van de woningmarkt nauwlettend volgen en niet aarzelen de totstandkoming van een doorstro mingsregeling te daarvan gunstige worden verwacht. Er werd verzocht om scherper politie toezicht voor de omgeving van ’t Mar- tiniplein. De omwonenden zouden veel last ondervinden van de bezoekers van aldaar aanwezige café’s. Een lid informeerde naar de bevei liging tegen brandgevaar in flats. B. en w. zijn van oordeel dat bij de bouw van flatgebouwen in deze gemeente in hoge mate aan de eisen, die uit een oogpunt van brandbeveiliging kunnen worden gesteld, tegemoet wordt geko men. Er is overwogen een hoge brarid- weerladder aan te schaffen. Hierom trent hebben b. en w. hun standpunt evenwel nog niet bepaald. N.a.v. opmerkingen over de onrust die bestaat over de beveiliging van de nieuwe overweg met halve overwegbo men, wordt geantwoord, dat aan de N.S. ojn. de voorwaarde is gesteld, dat de overweg zolang dat nodig wordt geacht wordt bewaakt. Het publiek wordt geïnstrueerd en geobserveerd. Meegedeeld wordt dat er geen mo gelijkheid is op een volledig beveiligde overweg. Een der leden had nl. ver zocht hierop nog eens aan te dringen. Aan de hoofden der scholen is ver zocht om de leerlingen, die van de overweg gebruik maken in de praktijk te oefenen hoe zij de spoorbaan op voorzichtige wijze moeten oversteken. De door enkele leden bepleite be- ligde voetgangersoversteekplaats over de Goeman Borgesiuslaan ter hoogte van de aan deze laan te bouwen.nieu we Looxmaschool zal er waarschijnlijk niet komen. Daarvoor wordt enerzijds de verkeersintensiteit niet groot ge noeg geacht en anderzijds het aantal overstekende voetgangers per uur. De ontwikkeling van de verkeersintensi teit op de rijksweg zal overigens moe ten worden afgewacht. Van het instellen van een parkeer verbod aan één zijde van de Napjus- straat verwachten b. en w. geen op heffing van de bestaande bezwaren. Wel verwachten zij dat het gemotori seerde verkeer door de sluiting van de overweg Bloemstraat zal afnemen. Een oplossing voor het parkeerpro bleem is dan wellicht te vinden door het aanbrengen van parkeerhavens aan weerszijden van de Napjusstraat, voor zo ver betreft het gedeelte tussen de Gysbert Japiksstraat en de Winse- miusstraat. Het gedeeltelijk op de trot toirs plaatsen van voertuigen zal daar dan waarschijnlijk niet meer nodig zijn. Meegedeeld werd dat het met een voudige middelen en door het plaat sen van palen mogelijk is op straten en pleinen het basketbalspel te beoe fenen. Hij zou dit gebruik van de straat willen aanmoedigen door op de daarvoor in aanmerking komende pun ten van gemeentewege de nodige pa len met daaraan de bijbehorende spel- benodigdheden te plaatsen. B. en w. achten dit op straten en pleinen niet mogelijk, maar zeggen toe te onderzoeken of het mogelijk daarvoor het openbare gro< in te schakelen. De vernielzucht van de jeugd is de oorzaak dat de beplanting van het plantsoen bij de Monnikstraat in een desolate toestand is geraakt en ver wijderd. Het werd door vele leden betreurd dat van de drie begrafenisverenigin gen er twee zijn die een afwijzend standpunt innemen t.a.v. de oprichting van een aula bij de algemene begraaf plaats. Het drijvend vuil in het Grootz-nd kwam ook weer ter sprake. B. en w. zullen een proef doen nemen met het leggen van palen bij de drie bruggen ten einde op deze wijze het vuil te ke ren. Door gemeentewerken is een schets- plan gemaakt voor een verbouwing van het scholencomplex aan de Loox- ma- en Priorstraat tot muziekschooL De kleed- en douchegelegenheid op het sportpark aan de Leeuwarderweg kwam eveneens ter sprake. Als er ge lijktijdig door heren en dames b.v. wordt gehockeyd, is er geen afzonder lijke kleed- en douchegelegenheid. B. en w. zullen zien wat daaraan gedaan kan worden. De aanbesteding van het instructie- bad zal op 27 mei a.s. plaats kunnen vinden. B. en w. staan op het standpunt dat een dagverblijf voor gehandicapten in Sneek zou moeten komen. Dit stand punt is uiteengezet aan het bestuur van de „Stichting dagverblijven ge handicapten Bolsward e.o Onder sombere weersomstandigheden hield de Koninklijke Zeilvereniging „Sneek” zaterdagmiddag de eerste van haar reeks seriewedstrijden op het Sneekermeer. Voor de Flits-, Schakel-, Vrijheid-, 16 m2-, Valken-, Pampus en Regeriboogklasse waren in totaal 64 inschrijvingen binnengekomen. Dit is evenveel als vorig jaar. Alle inschrijvers verschenen evenwel niet aan de start. Zo liet o.m. de gehele 16 m2-klasse (vier inschrijvingen) verstek gaan. De Regenboogklasse was met negen schepen flink bezet, maar de Scha kelklasse spande met 16 boten de kroon.' Door de organisatoren was ‘n kleine baan uitgezet, die door de kleinere klassen tweemaal moest worden gevaren. hij nog steeds het veld aan, maar Van der Veen was aan een opmars begon nen, die niet was te stuiten. Hij lag toen reeds in tweede positie terwijl De Boer (Sneek) de derde plaats innam. Van der Veen wist ook De Boer van de eerste plaats te verdringen en al eer ste te finishen. De Boer (Hardegarijp) werd tweede, De Boer (Sneek) derde en De Vries vierde. Na het startschot voor de tweede wedstrijd was De Vries het eerst weg, gevolgd door De Boer (H), De Boer (S) en Van der Veen. De Boer uit Sneek kwam in tweede positie, door dat zijn naamgenoot uit Hardegarijp de strijd staakte. Misschien hierdoor geïnspireerd zette hij een offensief in op koploper De Vries en met succes. De Vries viel nog verder terug en werd vlak voor de finish ook nog ge passeerd door Van der Veen. Stand: 1. H. v. d. Veen 1299 p; 2. H. G. de Boer 1123 p; 3. J. K. de Boer 600 p; 4. G. de Vries 521 p. Dit antwoorden b. en w. op de vra gen, die onlangs door mevrouw W. Unema-Ehlha: ’t schriftelijk zijn ge steld n.a.v. een publikatie in de dag bladen. Mevrouw Unema vroeg o.m. waarom de tarieven afwijken. B. en w. antwoorden dat de publi katie in de dagbladen onjuist was. Uit een vergelijking met het SROG-tarief blijkt dat de Irosten van het gasver bruik in Sneek zeer weinig verschil len. woning Schoolstraat 42 te verkopen aan de heer M. Bosma te Balk voor de som van f 22.500, Reeds eerder besloot de raad tot verkoop van de woningen Schoolstraat 38 en 40. Daar deze woningen in ver schillende opzichten niet meer aan de eisen voldoen, meenden b. en w. dat er aanleiding bestaat de verkoop bij leegkoming te overwegen. Voor de betreffende woning waren drie gegadigden. De heer Bosma schreef het hoogst in. De woning Schoolstraat 40 werd verkocht voor f22.501,—. TRANSFORMATORSTATION Voorgesteld wordt aan de provincie Friesland een perceel grond, gelegen aan de G. Japiksstraat te verkopen t.b.v. de bouw van een transformatar- station voor het P.E.B. Het station is nodig t.b.v. de elek triciteitsvoorziening in de Noorder- hoek. Het stukje grond heeft een op pervlakte van ongeveer 42,5 m2. B. en w. vinden dat er een verkoopsprijs van f40,per m2 dient te worden bedongen. Samen met drie andere Friese dames gaat mevrouw H. Brens-Gjaltema, wo nende in de Winsemiusstraat alhier, woensdag naar Soestdijk. Deze vier Friese dames zijn op dezelfde dag als koningin Juliana geboren en dat is de reden voor de uitnodiging. Tien jaar geleden, toen de koningin 50 jaar werd, zijn ze ook naar Soestdijk ge weest. Ze worden daar ontvangen door de Oranjevereniging Baarn, die het défilé organiseert in de tuin van het paleis. Friesland zal in dit défilé vertegen woordigd zijn door een zestal groepen. Daarbij is ook een 12-tal leden van de Snitser Skotsploech. Met twee bussen en enkele particuliere auto’s zal het gezelschap woensdagmorgen naar Soestdijk reizen. Ter beveiliging van de gebruikers van de loopbrug over de spoorweg bij de Bloemstraat is aan de zijkanten gaas aangebracht. Ten behoeve van de ouden van dagen zullen nog leu ningen worden aangebracht. Bij het overleg met de Nederlandse Spoorwegen was een minder steile op gang aan de kant van de Parallelweg overeen gekomen, maar de uitvoering daarvan bleek technisch niet mogelijk. In overleg met de Nederlandse Spoorwegen zullen voorzieningen wor den getroffen, die tot een meer bevre digende toestand zullen leiden, te we ten: a. de afstand tussen de treden zal tot een redelijke maat worden terugge bracht; b. de treden zullen worden verbreed van 20 tot 40 centimeter; c. het tussenbordes in de opgang aan de kant van de Parallelweg zal op een meer gunstige hoogte worden aange bracht; d. de treden zullen wit worden ge verfd. Aan de kant van de Parallelweg zal voor de loopbrug een zgn. schrikhek worden geplaatst ten einde zoveel mo gelijk te voorkomen dat van de brug komende voetgangers, in het bijzonder kinderen, onverhoeds de rijweg betre den. B. en w. antwoorden dit op de schrif telijke vragen, die vorige week over deze aangelegenheid werden gesteld door het raadslid mevrouw D. Y. W. de Graaff-Nauta (zie onze krant van donderdag j.l.). SANERING BINNENSTAD Er bestaat naar de mening van b. en w. geen aanleiding t.a.v. meerdere buurten van geringe omvang, waar van de woningen in de loop der laat ste jaren praktisch alle onbewoonbaar zijn verklaard, plannen te maken voor het plaatsen van nieuwe gebouwen. Bij de sanering en krotopruiming gaat het in de eerste plaats om verbetering van de volkshuisvesting, vinden b. en w. Daaraan kan, door het in versneld tempo onbewoonbaar verklaren van woningen thans meer aandacht worden besteed dan in het verleden, toen de woningsituatie geen gelegenheid bood om in de huisvesting van de betrok kenen te voorzien. Binnenkort zal de raad een voorstel worden gedaan tot het verlenen van financiële faciliteiten aan diegenen voor wie de vervanging van een ton- nenprivaat door een w.c. financiële bezwaren oplevert Een raadslid vroeg of de presentie gelden nog voldoende worden geacht. SCHAAPMARKTPLEIN De suggestie werd gedaan om het Schaapmarktplein tot een rustpunt te maken door het planten van bomen en het plaatsen van banken, speciaal ten behoeve van ouden van dagen. B. en w. achten het evenwel voors hands van belang dat het Schaap marktplein parkeerterrein blijft, om de invloed op de mate van parkeren in de binnenstad door het plaatsen van parkeermeters te kunnen vaststellen. Later kan blijken of dit gedeelte als parkeerplaats gemist kan worden. Op gemerkt wordt dat het slechts zeer in beperkte mate mogelijk zal zijn bo men te plaatsen wegens de aanwezig heid van een gewelf over een oude watergang onder het straatdek. N.a.v. van klachten hierover wordt De eerste twee boeien lagen in de Gossepalen, het derde merkteken bij Sijbesloot en het vierde bij Roekoe- pólle. De kleinere klassen zeilden twee wedstrijden. Voor de tweede wedstrijd was een kleine baan, die één keer moest worden gevaren, uitgezet. FLITS Er verschenen zes flitsjes aan de start. De gebroeders Jaap en Kees Hiemstra bewezen weer eens. hun klasse door in de eerste wedstrijd als tweede en in de tweede wedstrijd als eerste te eindigen. Deze prestaties waren goed voor de eerste plaats in het klassement. De start van de eerste wedstrijd verliep vrij rommelig. Tjeerd van der Zee was te laat, evenals mej. H. Smith die als laatste over de streep ging. Adriaan Ubbink en de gebr. Hiemstra waren het eerst weg gevolgd door KI. Doevendans. Ondanks zijn late start wist Tjeerd van der Zee zich op te werken tot de derde plaats achter Ubbink (1) en de gebr. Hiemstra (2). KI. Doevendans was tot de vierde plaats teruggevallen terwijl Jan Jaap Suwijn in vijfde positie voer. In deze volgorde werd ook gefinished. In de tweede wedstriic’ gingen de gebroeders Hiemstra als eersten over de winlijn, terwijl Adriaan Ubbink ge noegen moest nemen met een vierde plaats. Mej. H. Smith werd tweede, terwijl Tjeerd van der Zee opnieuw de derde plaats bezette. Jan Jaap Suwijn was ook ditmaal vijfde. Stand: 1 Gebr. Hiemstra 1707 pnt.; 2 A. Ubbink 1406 pret. REGLEMENT VAN ORDE Waarschijnlijk zal er in de vergade ring van morgenavond geruime tijd worden gesproken over het advies van b. en w. naar aanleiding van de inge diende amendementen op het ontwerp voor een reglement van orde voor de vergaderingen van de raad. Zoals bekend ontwierp mevrouw D. Y. W. de Graaff-Nauta eind vorig jaar een nieuw reglement van orde. B. en w. achtten dit niet in alle opzichten bevredigend en maakten zelf een ont werp, in overleg met mevrouw De Graaff. Op dit ontwerp nu zijn weer een aantal amendementen ingediend en wel doormevrouw De Graaff en de heer Van Dijk. Alles met el kaar een aardig pak papier, waar de raad zich morgenavond doorheen moet worstelen. bate van het dorpshuis vond aller in stemming. In welke vorm zal nader worden bezien. Ook zullen er enkele onderhoudswerkzaamheden worden uitgevoerd. Bij de rondvraag kwamen -erschil- lende punten aan de orde, o.a. ge bruik van de telefoon, handdoeken in de toiletten, die steeds weer verdwij nen, plannen dansles voor gehuwden te houden. Ook het voorstel recreatie- plannen in de zomermaanden leverde nogal wat stof voor bespreking op. De heer R. K. Abma dankte voorzit ter Landman, die aftrad, voor het vele werk dat hij voor hert dorpshuis heeft gedaan. Veel is aan hem te danken, hij stond steeds op de bres voor de be langen van het Himsterhüs. Gaarne zien wij u dan ook vaak in 't Himster hüs en dat u de belangstelling in ons werk mag voorzetten. De heer Landman bracht dank, voor de woorden tot hem gericht. Hij had steeds met genoegen zijn werk gedaan mede in het belang van de gemeen schap. Tot slot bracht de concierge, de heer Van Berkum, nog dank aan de voorzitter. Hij meende dat deze door de vele voetstappen, gedaan voor dit werk, wel een paar schoenen had ver sleten. Met dankgebed sloot de voor zitter deze gezellige vergadering. INSPRAAK Door een der leden werd aangekon- digd, dat hij in zijn algemene beschou wing o.a. de jeugdgemeenteraad te berde zal brengen. Ook zal hij spre ken over een gezinsvervangend tehuis. Verschillende leden waren voor meer inspraak door de bevolking. B. en w. zijn van oordeel dat, indien het gaat om bestemmingsplannen van be tekenis, of om b.v. de vaststelling van een structuurplan voor de gehele gemeente, aan belangstellenden voor lichting en gelegenheid tot het maken van opmerkingen zal moeten worden gegeven. Overwogen wordt of het mogelijk is lijsten van straatnamen t.b.v. het publiek uit te geven. OPNAME BEJAARDEN Er is op initiatief van de besturen van de bejaardentehuizen een commis sie gevormd die voornamelijk ten doel heeft een meer gecoördineerd opna- mebeleid te bevorderen. Ook de ge meentelijke tehuizen zijn in deze com missie vertegenwoordigd. Om de plannen ter vervanging van het Cruycebroedershof te verwezenlij ken is het zeer moeilijk daarvoor de benodigde financieringsmiddelen te verkrijgen. De mogelijkheid werd ge opperd hierin door een z.g. burgerzin- lening te voorzien. Deze mogelijkheid zal zo nodig worden overwogen. Een der leden was bezorgd over ge leden renteverlies van naar schatting f9GOO door het feit dat de aanslagbil jetten der reinigingsbelasting voor 1968 waren gedateerd op 30 november 1968 en de vervaldagen yastgesteld op 15 januari en 15 februari. Het aantal aanvragen om bijstand onderging gedurende de laatste maan den een grote stijging. Daardoor door een vacature was er per 21 maart j.l. een achterstand van 160 te behan delen aanvragen. NOG GEEN PLANNEN VOOR NIEUW GEBIED N.a,v. een vraag om voor het gebied dat na de grenswijziging aan de ge meente Sneek komt een ontwikke lingsplan te laten opmaken, antwoor den b. en w. dat bestemmingsplannen behoren t. zijn afgestemd op de re delijke verwachtingen m.b.t. de be- met Feitse Potma aan de fok, ging als tiende door de finish. Zijn derde plaats in het klassement heeft Jan Ruiter te danken aan zijn prima start in de tweede wedstrijd. Hij voerde samen met Harry Amster dam het veld aan, maar moest in laatstgenoemde zijn meerdere erken nen. Derde werd Henk Nauta uit Alk maar, terwijl mej. Fokje Geertsma en Jan Schurer de vierde en vijfde plaats voor zich opeisten. Stand: 1. Harry Amsterdam 2359 p.; 2. mej. Fokje Geertsma 2008 p.; 3. Feitse Potma 1355 p; 4. Jan Schurer 1309 p; 5. Henk Nauta 1270 p. VRIJHEID De Vrijheidsklasse telde tien in schrijvers, maar er verschenen negen aan de start. De nationaal kampioen Rienk Alberda ontbrak op het appel. Hans Niemendal had een knappe start. Hij veroverde spoedig de leiding en wist deze te behouden. Bij het ingaan van de tweede ronde bezette Sjoerd Feenstra de tweede plaats, terwijl Jan Westers in derde positie lag. Wim Loots volgde knap als vierde. Westers besliste een duel met Feenstra in zijn voordeel. Wim Loots wist hiervan ook te profiteren, zodat Sjoerd Feenstra tenslotte naar de vierde plaats terug geworpen werd. Nienke Bron werd vijfde. Ook in de tweede wedstrijd was Hans Niemendal de grote man. Jan Westers finishte nu als derde na Sjoerd Feenstra, terwijl de vierde plaats werd ingenomen door de deze middag knap zeilende Nienke Bron. Wim Loots moest met een vijfde plaats genoegen nemen. Uitslag: 1. Hans Niemendal 2202 p; 2. Jan Westers 1424 p; 3. Sjoerd Feen stra 1299 p; 4. Wim Loots 1026 p; 5. mej. Nienke Bron 901 p. voet gevolgd door zijn naamgenoot uit Sneek. Daarachter kwamen De Vries en Van der Veen. Na één ronde voerde in aanvankelijk W. v. d. Ven uit De venter, die met z’n „Anak Mas” een goede start maakte, de leiding had. 5. Jack de Wilde; 6. W. v. d. Ven; 7. H. Röfekamp; 8. Ter Beek (Almelo); 9. A. Betten. kade zal worden verbeterd. Een plan voor een vrij ingrijpende en kostbare onderhoudsbeurt is in bewerking. gende laren. Zij mogen niet op ge spannen voet staan met de realiteit. In de tweede plaats leert de erva- tweede over de winlijn, gevolgd door Wim Kroon (3), Jan Schurer (4) en mej. W. v. d. Ouden (5). Jan Ruiter,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1