[^AGENDA WYMBRITSERADEEL IJLST moeten de fakkels waterpoort-krabbels nu Gemeentebegroti ng aangenomen (10 tegen 7) SNEEK, overnemen Jongeren aan komt met G.S. Poiesz stemt voor en motie van afkeuring van en Bandenvernielers gepakt Alweer verhoging wethouderssalarissen Jongens- en meisjesstad heeft leid(st)ers nodig Officieel Orgaan van de gemeenten Geen WZS-spelers mee naar leper iW ■g Woensdag 14 mei 1969 39 Burgemeester Rasterhoff installeert jeugdgemeenteraad Sneek - Bond beslist: het karwei, dat bijna veertigduizend gulden heeft gekost gereed. Advies van burgemeester I Botsing met schade in Woudsend NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT Het oude en het nieuwe. Het Sneker klokhuis is nu zo goed als klaar. Het is door aannemingsbedrijf G. Doevendans in z’n oude luister hersteld. Het nieuwe hout steekt wel een beetje af bij de eeuwenoude stenen van de sacristie van de Martinikerk, maar het is een prachtig stukje werk. Op het ogenblik is men binnen in het klokhuis nog bezig met het maken van een nieuwe zoldering. Daarna komen de deuren en de stoep nog aan de beurt en dan is Benoemd Koninklijk Paleis A’dam open voor publiek Nieuw Paspoart foar Fryslan en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Onderweg - kerk bij rotonde Heerenveen start op Eerste Pinksterdag 124e jaargang nr Fabriek fa. Andriol verkocht aan Bergstra I erklaarden dronken te zijn geweest 99 O SNEEKER NIEUWSBLAD ENTHOUSIASME van huis kunnen, Op donderdag 29 mei aal de Sne- -T - T T Tii alle UITKERING-INEENS De commissie Vakantie-ontspanning Jongens- en Meisjesstad Sneek Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091. De voorzitter van de JGR, de heer J. Kluitenberg, nam na de installatie- houderssalaris niet vergelijkbaar zijn. Het voorstel van de heer Van Dijk is niet passend in de raad, meende zij. De heer W. Geylvoet te Sneek is be noemd tot hoofd van de „Reinböge”, school voor zeer moeilijk lerende kin deren te Heerenveen. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt (handelsadvertenties lager. Abonnementsprijs f 4,- per half jaar. Per post f 6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi nistratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 ej. u«t Sneekar Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van bij het secretariaat van de Sneker VVV, Kleinzand 2. Het kost een rijks- daalder. Maar die is het meer dan waard, al was het alleen om de waar debonnen (voor meer dan f20). Het Koninklijk Paleis te Amsterdam zal ook dit jaar gedurende de maanden mei tot en met september voor bezich tiging zijn opengesteld, deelt de Rijks- voorlichtingsdienst mee. Vanaf 7 mei j.l. kan het paleis elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur worden bezichtigd, tenzij het paleis voor representatieve doeleinden wordt gebruikt. Dit jaar is opnieuw het „Paspoart foar Fryslan” verschenen, uitgegeven door de Provinciale Friese VW. Het is in de eerste plaats bedoeld voor de niet-Friezen, die in dit han dige boekje een schat aan informatie over ons „heitelan” aantreffen. (Na tuurlijk zijn ze ook zonder „paspoart” van harte welkom in onze provincie). Die informatie wordt gegeven in vijf talen: Fries, Nederlands, Frans, Duits en Engels. De tekst is van K. Sikkema e.a., Hallema en Terpstra verzorgden de layout en drukkerij Westerbaan en Westerhuis te Leeuwarden de druk. Het boekje is in Sneek verkrijgbaar aan het VVV-kantoor, Martiniplein, of Vrijdagavond stonden even geestelijk gehandicapte kinderen in slaap hielden. Daar de wethouders menen aan gezien zij persoonlijk bij deze aangele genheid zijn betrokken zich van advies te moeten onthouden, heeft de burgemeester een advies uitgebracht aan de raad m.b.t. een voorstel van G.S. om de wedde der wethouders in de gemeente Sneek, die sedert 1 janu ari 1968 f 14.825,bedraagt, te bepa len op f 15.975,per jaar m.i.v. 1 januari 1969. dat we „gemeenschapsmensen” zijn. De ontwikkeling in ons belastingstelsel wijst hier op: hoe langer hoe meer worden de collectieve voorzieningen centraal gesteld en daarvoor worden van de gemeenschap offers gevraagd. In deze tijd past het streven naar een verenigd Europa. En er wordt geld van ons gevraagd voor hulp aan on derontwikkelde gebieden. De burgemeester wees op de moge lijkheden die de JGR heeft om zich met deze zaken bezig te houden. Hij riep de leden op om de jongste ge schiedenis te bestuderen en daardoor tot beter begrip te komen van de maatschappij. Eigenlijk bent u benijdenswaardig, zei hij, want een echte gemeenteraad zit in het keurslijf van wettelijke be palingen. Door hogere overheden wordt hij beperkt in z’n bevoegdheden. Ook wat de financiële armslag be treft, terwijl de eis wordt gesteld van een goed financieel beheer van de ge meentelijke gelden. De burgemeester had grote ver wachtingen van de JGR en noemde als belangrijkste punten: confrontatie met de problemen van de gemeenschap, de mogelijkheid die de jongeren krij gen om te bewijzen dat zij een die nende functie willen vervullen, de be langstelling die wordt gewekt voor de politiek, ook met het oog op de toe komst. rede van de burgemeester zijn zetel in en begon met enkele zakelijke mede delingen. Hij bedankte de burgemees ter en de heer Doevendans en wees op het enthousiasme van alle leden van de JGR, ja eigenlijk van ieder die heeft meegewerkt aan de totstandko ming. In het bijzonder sprak hij een woord van lof tot de heren De Graaff en Baarda, leden van de raad voor sport enz., die zich voor de JGR zeer hebben ingespannen. De heer Kluitenberg was blij dat er vertegenwoordigers waren van de jeugdgemeenteraden van Leeuwarden en Lemsterland. Van Weststellingwerf was een brief binnengekomen. De secretaresse, mej. mr. K. Schuit, deelde exemplaren rond van de statu ten, waarin het doel, de samenstelling enz. zijn omschreven. Elk lid legde vervolgens zijn „intree-verklaring” af. De rest van de agenda werd op uiterst vlotte wijze afgewerkt. Er werd een commissie ter voorbereiding van een reglement van orde in het leven geroepen, die in de volgende vergade ring al een ontwerp-reglement op tafel zal leggen. Deze commissie bestaat uit de voorzitter, de secretaresse en de le den Evert Metz, Johan Miedema en Koos van Opzeeland. De commissie ter voorbereiding van het op de volgende vergadering te be handelen onderwerp „cultureel cen trum” bestaat uit: Johan Miedema, Willem Steeneker, Trijntje de Boer, Jan Hoekzema en Peter Brattinga. De jeugdgemeenteraad komt dinsdag 3 juni weer bjj elkaar. De Rotondekerk te Heerenveen zal, evenals vorige jaren, dit zomerseizoen vijftien kerkdiensten houden voor de „mensen onderweg”. Vanaf zondag 25 mei (eerste Pinksterdag) tot en met zondag 31 augustus zullen elke zondag twee diensten (van 9.30-10.30 uur) worden gehouden in het kerkje van Terband, dat maar enkele honderden meters van de verkeersrotonde bij Heerenveen af ligt. Vorig jaar is het kerkje door honderden weggebruikers bezocht. De kommissie heeft daaruit de conclusie getrokken, dat haar werk op prijs wordt gesteld. De diensten zullen dit jaar handelen over bijbelteksten, die men kan sa menvatten onder de noemer „gesprek ken rondom Jezus”. Elke zondag zul len andere sprekers en andere liturgen de diensten leiden. De Rotondekerk is een volledig oe cumenisch object. De kommissie is sa mengesteld uit leden van zeer „ver schillende christelijke pluimage”. Zij vertegenwoordigen echter geen kerk als instituut. Naast de onvermijdelijke ingrediën ten zoals samenzang, bijbellezing or gelspel en meditatie, zal er in de dien sten ook ruimte zijn voor meer kunst zinnige uitingen. Vocalisten en musici zullen hun medewerking verlenen. De Rotondekerk is de armste kerk van Friesland. Zij die de Rotondekerk willen helpen kunnen hun bijdrage storten op de girorekening van de Ne derlandse Middenstands Bank te Hee renveen (rekening 812160, t.n.v. Ro tondekerk Kommissie). Naar wij van de zijde van WZS ver nemen zullen de spelers van deze ver eniging niet meegaan naar leper voor de daar te spelen stedenontmoeting leper-Sneek. De clubs CAB en Tryn- walden hadden' hiertegen bezwaar ge maakt, omdat de Sneker club Hemel vaartsdag tegen Dokkum moet spelen en derhalve met invallers in deze voor de bezetting van de bovenste plaats zo belangrijke ontmoeting zou moeten uitkomen. De bond heeft dit bezwaar erkend en WZS een telegram gezonden met de mededeling, dat uitstel van WZS-Dok- kum niet mogelijk was en het zijn spe lers verboden was in het Sneker elftal tegen leper uit te komen. Gisteravond tegen 10 uur zijn op de ventweg langs de weg naar Balk in Woudsend een personenauto en een vrachtwagen met elkaar in botsing ge komen. Er was alleen materiële scha de, aan de personenauto. De vrachtwagenbestuurder, A.S.N. uit Woudsend reed op de ventweg en wilde rechtsaf de grote weg oprijden. Uit Woudsend kwam de personenauto, bestuurd door C.C. uit Balk, die de manoeuvre van de vrachtwagen te laat opmerkte om een botsing te voorko men. GEMEENSCHAPSMENSEN In historisch perspectief ziet de ou dere generatie thans overeenkomst met de tijd van voor de oorlog. Zij ziet sporen opduiken van verwarring en wankelend normbesef. De confron tatie met het onrecht vindt men ook terug in de geschiedenis der laatste ja ren. Maar de symptomen van toen, zoals o.a. de angst voor werkloosheid, hebben geleid tot een stelsel van so ciale zekerheden. In vergelijking met andere landen mogen we trots zijn. Er is een stuk onrecht geliquideerd. Zo groeien we toe naar het begrip, Aan het begin van de samenkomst herinnerde de heer K. Doevendans, voorzitter van de raad voor sport, re creatie en jeugdwerk, aan de voorbe reidingen sinds men in september 1968 opnieuw de oprichting van een jeugd gemeenteraad aanpakte. Vroeger was het nl. ook al eens geprobeerd, doch mislukt. Ditmaal was de belangstelling van de jeugd enorm gewe,est. Het is gebleken dat de jeugd wel wil mee denken over de problemen van het gemeentelijk bestuur. Hier wordt een belangrijke stap gezet op het gebied van de kadervorming. De heer Doevendans spak de hoop uit, dat deze JGR een klankbord mag vinden en zelf ook klankbord mag zijn. De burgemeester stelde de vraag waarom men tot deze jeugdgemeente raad komt. Doet de echte raad het soms niet goed genoeg? Hij herinnerde er aan dat er een lange strijd is ge weest voor het tot de huidige be stuursvorm kwam. De Snekers bestu ren zichzelf. Onze voorouders beitel den het reeds in het stadhuis. Het be tekent dat er eigenlijk geen verschil mag zijn tussen overheid en bestuur der. Ze zijn met elkaar verbonden als vlees en bloed. Met de voorgenomen wijziging wordt beoogd de aan het overheidspersoneel toegekende salarisverhogingen op de wethouderswedden toe te passen. De burgemeester merkt °P, dat dit een normale aanpassing betreft aan de sa larisontwikkeling. Voorts verzoeken gedeputeerde sta ten, gevolg gevende aan een suggestie van de minister van binnenlandse za ken, de raden der Friese gemeenten er zich mee akkoord te verklaren, dat het per 1 januari 1969 vast te stellen be drag van de jaarwedde der wethouders in hun gemeente in de toekomst door hen wordt verhoogd met dezelfde per centages, waarmee de overheidssala- rissen in verband met de algemene be wegingen in het loon- en salarisniveau worden herzien, zonder dat alsdan de raad daarover wordt gehoord. Naar de mening van de burgemeester behoeft hiertegen geen bezwaar te bestaan. Hij geeft de raad dan ook in overweging om G.S. te berichten, dat: a. de in het voornemen liggende wijziging van de jaarwedden der wethouders de raad geen aanleiding geeft tot het maken van opmerkingen; b. de raad zich ak koord verklaart met de door G.S. voor gestelde regeling. De staatssecretaris van binnenlandse zaken heeft meegedeeld, dat de rege ring heeft besloten de salarissen van het overheidspersoneel m.i.v. 1 juli a.s. te verhogen met 2%. Op het eerste halfjaar van 1969 zal een uitkering- ineens worden verleend van 2%. Het verdient naar de mening van b. en w. aanbeveling de vrijwel steeds gevolgde gedragslijn te handhaven en ook in dit geval aansluiting te zoeken bij de voor het personeel in dienst van het rijk getroffen maatregelen. De commissie Vakantie-ontspanning Jongens- en Meisjesstad Sneek hoopt van 7 t.m. 11 en 14 t.m. 18 juli a.s. weer de bekende jongens- en meisjes stad te organiseren. De voorbereidin gen hiervoor zijn reeds in een verge vorderd stadium gekomen. De tenten, alsmede een terrein, zijn beschikbaar gesteld en een aantal lei ders en leidsters, heeft zich al aange meld. Het aantal leiders en leidsters is, gelet op het aantal kinderen dat ie der jaar aan het kamp deelneemt (plm, 250 per week) echter nog bepaald niet voldoende. Aan jongens- en meisjesstad Sneek kunnen de kinderen uit Sneek in de leeftijd van 9 tot 12 jaar deelnemen. Aan hen zal gedurende één of twee weken van de zomervakantie ontspan ning worden geboden. Er wordt hier voor een programma samengesteld met verschillende groepsspelen, reisjes, speurtochten e.d. Het kamp is geopend van maandag tot en met vrijdag, van ’s morgens 9 tot ’s midags 5 uur. De aanmelding voor deelname aan het kamp zal o.a. via de scholen mogelijk zijn. Om alle kinderen die graag aan dit kamp mee willen doen daartoe in de gelegenheid te kunnen stellen, zal het totaal aantal leiders en leidsters nog aanzienlijk moeten worden uitgebreid. Per week zullen in totaal ruim 30 per sonen beschikbaar moeten zijn. Voor hen, die zich gedurende één of twee weken willen inzetten om de jeugd, maar ook zichzelf, een goed be stede vakantie te bezorgen, bestaat de gelegenheid zich als leider of leidster op te geven bij de secretaresse van de commissie mej. T. de Boer, Suffridus- straat 19 te Sneek, tel. 05150-5937. U voelt hiervoor? Talm dan niet langer, maar meldt u aan! De fabriek van de fa. G. Andriol Zn. aan de Valkstraat (Eiland) is door bemiddeling van makelaarskan toor Bos en Wind verkocht aan de fa. D. Bergstra, grossierderij Kleinzand, Sneek. Het is de gemeentepolitie gelukt de personen op te sporen die ervan wor den verdacht in de nacht van donder dag op vrijdag van een dertigtal auto’s ii. de binnenstad één of meer banden te hebben vernield. Het zijn de 22- jarige D.S. en de 21-jarige W.J., bei den uit Sneek. De beide mannen, los werkman van beroep, konden geen andere verkla ring voor hun vernielzuchtige gedrag geven, dan dat zij dronken waren ge weest. Ze hebben voor een paar dui zend gulden schade aangericht. De mannen zijn gisteren aangehouden. De politie had deze zaak wel eerder kun nen oplossen, als er meer medewer king was geweest van de kant van het publiek. OOK ZONNESCHERMEN VERNIELD In de nacht van maandag op dins dag zijn bij Bervoets kledingmagazijn op de hoek van de Wijde en Nauwe Burgstraat twee markiezen kapot ge sneden. De schade bedraagt naar schat ting f 500. De heer Poiesz legde een verklaring af waaruit bleek, dat zijn standpunt in principe niet was veranderd; hij wilde echter het aannemen van de begroting mogelijk maken. Over de kwestie van de wethouders salarissen is in het verleden al genoeg gezegd, meende hij en herinnerde er aan dat wethouder Visser aanvankelijk met zijn collega Bergsma zich tegen de verhoging had uitgesproken. Later ging de heer Visser evenwel tot de voor stemmers behoren. Hij stelde, dat on danks het feit dat de post door de raad wordt afgewezen, deze toch op de begroting wordt geplaatst door G.S. Het is m.a.w. vechten tegen de bier kaai. Het bestuur der gemeente zou door het niet aannamen van deze post op ernstige wijze kunnen worden ge stagneerd. Voor de goede gang van zaken had de heer Poiesz besloten zich achter het standpunt van wethouder Visser te stellen. Voet bij stuk houden zou een verdere vertraging betekenen in de werkzaamheden van het gemeentebe stuur. Het belang van een goed be stuur eist dat dit niet meer gewenst is. Daarop kwam de heer Poiesz met twee voorstellen. In de eerste plaats m.b.t. het presentiegeld, dat de raads leden voor deze extra vergadering zouden ontvangen. Hij stelde voor dit geld te schenken aan het comité sport- belangen. Vervolgens las hij de tekst voor van een motie van afkeuring m.b.t. de gang van zaken rond de wet houderssalarissen, welke motie ter ken nis van G.S. zou moeten worden ge bracht. Met 10 stemmen voor en 7 tegen heeft de Sneker raad maandagavond toch nog de gemeentebegroting voor 1969 vastgesteld. De heer Poiesz, die vorige week tot de tegenstemmers be hoorde, stemde ditmaal voor. De heer Meijer die woensdag afwezig was, stemde tegen. Twee tegenstemmers van woensdagavond waren ditmaal verhinderd, nl. de heren Jonkers en J. P. de Vries. Zoals wij donderdag reeds meldden, staakten toen de stem men (9-9) en daarom was deze extra raadsvergadering nodig. De voorzitter maakte een eind aan de discussie en men ging over tot de stemming over de begroting. De hele PCG-fractie, de KVP’er Poiesz en wet houder Visser van de PvdA waren voor; de overige PvdA’ers stemden te gen, evenals de WD’er Bosma en de CPN’er Meijer. Daarmee was de begro ting vastgesteld. De motie-Poiesz werd op voorstel van de voorzitter aangehouden tot de volgende vergadering. Enkele wijzi gingen in de pas vastgestelde begroting leverden geen moeilijkheden op, zodat de vergadering na twintig minuten kon worden gesloten. Dinsdagmorgen werd het markt een belasting het is voor de ouders, terrein aan het Grootzand bezocht en vooral voor de moeders, een der- door wethouder Bergsma, de direc- gelijk kind groot te brengen. Nor- teur en een opzichter van de ge- maliter immers zullen de ouders meentereiniging. Doel van hun be- hun kinderen een opvoeding geven, zoek: het eventueel persoonlijk con- die er op is gericht ze tot zelfstan- stateren van moedwillige verontrei- digheid te brengen. Geestelijk ge- niging, met afvalstoffen, van de handicapte kinderen zullen nimmer gracht aldaar. Men deed dit onder- zelfstandig warden, ze blijven kind, zoek n.a.v. de tijdens de begrotings- Daarom was het goed dat deze pro- behandeling in de gemeenteraad blemen even onder de aandacht van door enige raadsleden geuite bezwa- het grote publiek werden gebracht, ren. Voorlopige conclusie van de De gemeenschap heeft hier een taak wethouder: Ditmaal geen enkel ge en daarvoor werden offers ge- val gezien, waarbij het afval door vraagd. Jammer dat nog zovelen de kooplieden in het water werd blijkbaar niet uit hun stoel bij de gedeponeerd. Ook geen kwajongens t.v. zijn weg te krijgen, getuige de aangetroffen, die het vuil in de aantallen mensen die vrijdagavond gracht schoppen. Weliswaar lag er wel geld wegbrachten. Die aantallen een kleine hoeveelheid papier in de hadden wel hoger gekund. Als men gracht, doch dat is volgens de heer de mensen nu eens thuis bezocht, Bergsma niet te voorkomen i.v.m. zou er vast meer geld binnenkomen, de wind. Als praktisch bezwaar, Ook met het oog op hen die moeilijk dat het schoonhouden in de weg van huis kunnen. staat, werd genoemd, althans voor de reinigingsdienst, het parkeren van auto’s op de walkant. Deze be lemmeren in hoge mate de werk zaamheden van de reiniging. Zodra de kooplui hun spullen hebben op geruimd, om plm. 1 uur, loopt het parkeerverbod voor andere auto’s af en kan de reiniging wéér het vuil niet vlot verwijderen. Maand mei De Lichtboei. Iedere avond het Italiaanse Dans- en showorkest I. Cosacchi. Maand mei Luda Bar-Dancing-Disco- theek. Iedere avond de bekende top Dee-Jee Francis Miller. Woensdag 14 mei Vergadering van de Raad der Gemeente Wymbritsera- deel in het gemeentehuis. Aanvang ’s avonds 7.30 uur. Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) Openingswedstrijden SZC in alle klassen. Aanvang 13.30 uur. Vrijdag 16 mei Mij. tot Nut van het Algemeen Dep. Sneek. Tentoonstel ling van kindertekeningen gemaakt op de Nutskursus o.l.v. de heer H. v. d. Tempel. Opening en prijsuit reiking ’s avonds 20.30 uur in de Openbare Bibliotheek Sneek. Maandag 19 mei Alg. Ledenvergade ring Vereniging v. Vreemdelingen verkeer Sneek en Omstr. ’s avonds 8 uur in Restaurant „Onder de Lin den”. Zaterdag 7 juni Seriewedstrijden voor leden en jeugdleden Kon, Zeilver. „Sneek”. Eerste start ’s middags 2 uur. Wethouder Visser deelde mee, dat er op 30 mei een plaatselijke actie zal worden gehouden voor verwarming in het nieuwe instructiebad en in het open zwembad, zodat er in de toe komst een maand eerder gezwommen kan worden en eveneens een maand langer, ,,’t Bad warm, de actie hart verwarmend”, aldus de heer Visser. Het comité zou het geld, dat door de heer Poiesz werd bedoeld, voor deze actie kunnen aanwenden en de heer Visser stelde zich dan ook achter het voorstel van Poiesz. Dit werd met al gemene stemmen aanvaard. De heer Van Dijk zei dat het be- bezwaar tegen de verhoging van de wethouderssalarissen vooral betrek king heeft op dat deel, dat het gevolg is van de overschrijding van het inwo nertal van de gemeente van 25.000. Hij noemde het een „volstrekt overbodige verhoging” en deed de suggestie, dat de wethouders dit extra geld ook maar zouden afstaan voor de verwarming van het zwembad. De heer B. de Vries vond, dat de wethouders zelf maar moeten weten wat ze met het geld dat hun rechtens toekomt wülen doen. Daar gaat het hier helemaal niet om, meende hij, het gaat om de begroting. Er ontstond een twistgesprek tussen de heer Van Dijk en de leden van de PCG-fractie. Mevrouw De Graaff vond dat het pre sentiegeld en een deel van het wet- Onder overweldigende belangstelling van jongeren zowel als ouderen is maandagavond door burgemeester Rasterhoff in de raadzaal de jeugd gemeenteraad geïnstalleerd. De burge meester hield een lange rede, waarin hij betoogde, dat de jongeren de „fak kels moeten overnemen” van de ou deren. Hij dacht dat althans deze jon geren hiertoe wel in staat waren. „Ik heb vertrouwen in de jeugd. Beschaam dit vertrouwen niet. Ik ben ervan overtuigd dat jullie het kunnen”. De synode van de Gereformeerde Kerken in Nederland is maandag avond in Sneek geopend. Voor de gereformeerden in het hele land ’n belangrijke gebeurtenis. En ook voor degenen uit de andere kerken, die met interesse de ontwikkelin gen in de gereformeerde kerk gade slaan. Radio, t.v. en dagbladen be steden er dan ook aandacht aan. - - - Landelijk nieuws. Misschien is dat ker Sporthal opnieuw concertzaal de reden, dat men het plaatselijk ZIjn' was bij de ope- blad zelfs niet in kennis heeft ge- m 1967 Onder auspiciën van steld van de te houden gebeurtenis. J?11. Muziek alhier zal het Frysk Orkest ditmaal een concert geven waarbij de Bolswarder mu sicus Brugt Nauta, zoon van de be kende Sneker musicus J. Nauta, als Onlangs verschenen alarmerende solist optreedt. De solo omvat het berichten over een teruglopen van 5de pianoconcert KV 175 van W. A de kikkersband als gevolg van het Mozart. Het orkest, voor deze ge- gebruik van chemicaliën op ’t land, legenheid onder leiding van gast- Het gevolg daarvan is geweest, dat dirigent Bram Feenstra uit IJlst, er praktisch geen ooievaars meer speelt verder: van Mendelssohn de voorkomen in ons land. Wel, de kik- Ouverture Midzomernachtdroom, kers zijn toch nog niet helemaal uit- van Britten de Simple Symphony^ gestorven. Dat bleek gisteravond en van Rossini de Ouverture Tancrede vannacht in de buitenwijken van en van Bizet de Symfonie in C. Een onze stad, waar ze door hun luid populair programma dus. de gekwaak sommige mensen uit de de belangstelling. Een lang verge ten groep. Geen mens, die er niet op een of andere wijze mee te ma ken heeft, kan zich indenken welk k ....Al

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1