Renteloze voorschotten voor Belgen op sportgebied iets sterker Stedelijk Muziekkorps dwong in leper grote bewondering af B. en W. van Sneek willen rechtsvordering instellen tegen het rijk AGENDA vervanging privaattonnen beteringskosten, met dien verstande dat voor de berekening van de premie ten hoogste een bedrag van f 4.000,— als verbeteringskosten in aanmerking wordt genomen. O.l.v. Gijsbert Nieuivland WYMBRITSERADEEL IJLST van en ft Eerste paal voor gymnastiekzaal cdvs de de grond in Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Maandag 19 mei 1969 40 I I IlSWM- [jwnlmenh» SB Jongetje liep tegen auto 1 124e jaargang nr Botsing in Scharnegoutum Vrachtauto „snijdt” bromfiets in Hommerts Pas geverfde deuren besmeurd in Ijlst Opnieuw insluiping in woning Bromfietser botst tegen portier auto SNEEKER NIEUWSBLAD VERZORGENDE FUNCTIE Het college heeft daarom DODENHERDENKING OVER DE GRENS VOETBAL .■H w 7 De twee concerten, die het Stedelijk Muziekkorps Sneek in leper heeft ge geven, hebben op de toehoorders diepe indruk gemaakt. Een wat oudere bezoe ker verklaarde ronduit: „Een dergelijk orkest hebben wij hier de laatste vijf jaar niet gehad”. Ook het „volksconcert” in de geweldige Lakenhalle (nog wel in Koninklijke zaal) viel zeer in de smaak. De sportgebeurtenissen speelden zich af in een vriendelijke sfeer. De Snekers leden hier een kleine nederlaag, van de acht onderdelen werden er vijf door de leperlingen gewonnen en drie door de Snekers. De belangstelling voor de diverse gebeurtenissen van de kant van het Vlaamse publiek was jammer genoeg niet zo groot. Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091. ver- wegens Woensdagmiddag om 3 uur werd de drie-jarige Onno de Vries gewond toen hij in de Jachthavenstraat plotseling de weg overstak. Hij werd gegrepen door een auto, bestuurd door F. R., alhier. Met enkele hoofdwonden moest hij naar het ziekenhuis worden ver voerd voor observatie. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4,- per half jaar. Per post f 6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi nistratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 TAFELTENNIS De laatste dag in leper begon met tafeltennis-wedstrijden in de Laken halle. „Hellebaard” en Saskatjes” tegen het Sneker „Kraak’m”. En ze kraakten de leperlingen. De eindstand: 133 voor Sneek, een fraai resultaat. Er werden vier partijen gespeeld door alle deelnemers. Door D. Brouwer en J. Zoethout werden vier partijen gewonnen, B. D. Roosenstein won drie partijen en verloor er één, N. Draaisma won er twee. De agenda voor de eerstvolgende vergadering van de raad van Sneek, die op dinsdag 20 mei wordt gehouden, bevat een voorstel van b. en w. tot het instellen van een rechtsvordering te gen de Staat der Nederlanden tot be taling van rente over de koopsom voor een perceel bouwterrein op de hoek Worp Tjaardastraat Dr. Obe Postma- straat, waarop een nieuw gewestelijk arbeidsbureau zal worden gesticht. Zaterdagmiddag vond een hoogte punt van deze sportuitwisseling plaats, nl. de voetbalwedstrijd leper-Sneek. Vooraf was er een optocht door de Snetker en leperse muziekkorpsen. Le den van de raad voor sport enz. mar cheerden voorop met de Nederlandse, Friese en Sneker vlag. Voor de voetbalwedstrijd begon kre gen de Snekers eerst een optreden van Picanol te zien op ’t veld. De leperse majorettes en drum-meisjes in groene jasjes, witte rokjes en laarsjes en op het hoofd een witte kolbak met groene veer, gaven een aardige show. Picanol in grijze uniformen beschikt bovendien nog over een aantal tamboers. Op het veld was het koud en de re genbuien wisselden elkaar af. Toch werd het naar de mening van velen een mooie partij voetbal, vooral de eerste helft. Ook nu moesten de Sne kers hun meerdere erkennen in leper, dat won met 31. (Vervolg op pagina 6) MONUMENTALE STAD Op de Grote Markt van leper waant men zich in het hart van een stad als Leeuwarden of Groningen. Enkele mo numentale gebouwen springen in het oog, in de eerste plaats de geweldige, meer dan 130 meter lange Lakenhalle met het Belfort, een toren die geheel leper beheerst. Het grote plein is om ringd door hotels, café’s en welvoor ziene winkels; de voornaamste winkel straten komen er op uit. Het is het hart van de stad en op zaterdag ko men de mensen uit wijde omgeving hier naar toe om koopjes te doen op de markt. Niet te geloven dat dit imposante plein met z’n hoge gebouwen behoort aan een stad van slechts 18.000 inwo ners, een stuk kleiner dan Sneek met 25.000. overwo gen, op welke bevredigende wijze van gemeentewege deze financiële bezwa ren zo veel mogelijk zouden kunnen worden ondervangen. De kosten, ver bonden aan het vervangen van een privaatton door een watercloset, be dragen ongeveer f 2.000,a f 2.500, In deze kosten kan op grond van de „Premieregeling woningverbetering en -splitsing 1953” een premie worden toegekend, die voor 2/3 gedeelte ten laste van het rijk komt en waarvan het resterende gedeelte door de gemeente worden gedragen. De toe te kennen premie bedraagt 33 1/3% van de ver- Het was een gemengd gezelschap, dat donderdagmorgen in alle vroegte van het Martiniplein vertrok. In drie bus- sen, met een auto voor de instrumen ten der muzikanten. In totaal zouden er 167 personen moeten zijn. Een aantal voetballers kon evénwel niet eerder dan vrijdag vertrekken. Zij moesten op Hemelvaartsdag nog spelen. De reis verliep voorspoedig. Onder weg kwamen vier kleurige spandoeken tevoorschijn, waarop in grote letters te lezen stond: „Sneek-Ieper”. Leerlingen van de Christelijke detailhandelsvak- school hadden dit eventjes „versierd”. Zo hoefde niemand in Nederland of België in het ongewisse te blijven om trent het doel van die „ollandse” bus- sen. Er werd in Breda gezamenlijk gedineerd en vandaar was het niet zo ver meer naar de grenspost Wemhout. De ouderen in leper zijn er, na meer dan vijftig jaar, nog altijd niet over heen en de jongere generatie wordt er voortdurend met de neus bovenop ge drukt. De eerste wereldoorlog heeft een onuitwisbaar stempel gedrukt op de bevolking en op het landschap. Want om de zoveel kilometer vindt men wel een monument. De Belgische fotograaf, die wij op dracht gaven enkele eenvoudige foto’s te maken, o.a. van het optreden van de muziek, schoot dit plaatje op het sportterrein in leper toen majorettes en tamboers o.l.v. de heer J. Bergijk een stukje show gaven. TENNIS De „Tennisclub Yprois” behaalde ’n overwinning op de Snekers, met een eindtotaal van 86. De Snekers ver- de raad voor sport enz., bood de loren drie partijen in heren enkel. Eén partij in heren dubbel werd gewon nen door het duo E. Posthuma-D. Schaap. In enkel dames won mevr. J. J. M. Brouwer-Hanenburg (hoe kan ’t anders) en ook mej. M. Siemens boek te winst. In dames dubbel alleen winst voor het duo mevr. Brouwer-mej. Sie mens. Tenslotte gemengd: winst voor mevr. Brouwer tegen twee Belgen, alsmede winst voor het duo mej. Sie- mers-D. Schaap. Voorzitter C. Hordijk bood de voor zitter van Picanol, het leperse muziek korps (eigenlijk een bedrijfs-korps van de fabriek Picanol), een plaquette aan met het embleem van de Waterpoort. De heer Nieuwland kreeg een herinne ring mee aan ’t fijne concert en de lei der van de drumband TGP, de heer Bergijk, kwam met twee cadeautjes, één voor de voorzitter van Picanol en één voor de leider van de leperse drumband. In de koopakte werd overeengeko men, dat indien de betaling van de koopsom plaats zou hebben later dan één maand na de datum van goedkeu ring van het raadsbesluit door Gedep. Staten, de Staat aan de gemeente Sneek een rente verschuldigd zou zijn over het bedrag van de koopsom, be rekend naar 5 procent per jaar en over het tijdvak aanvangende één maand na de datum van goedkeuring en ein digende op de datum van de betaling van de koopsom. De beschikking van Gedep. Staten kwam op 22 november 1967 af en de koopsom ad. f 114.442.30 werd voldaan op 21 februari 1968, zodat over het tijdvak van 22 december 1967 tot en met 21 februari 1968 een rente is ver schuldigd van 60/360 x 5/100 x f 114.442.30 f 953.69. Op 15 november 1967 werd aan het G.A.K. verkocht ’n aan bovengenoemd perceel grenzend terrein, ter grootte van plm. 1150 m2. In de akte werd In de afgelopen nacht om half één zijn in Scharnegoutum twee auto’s tegen elkaar gebotst. Er was nogal wat schade, doch niemand werd gewond. Het ongeval gebeurde toen F. v. d. V. uit Wommels de auto van mej. I. Plan- tinga, die van plan was de links van de weg gelegen inrit voor haar huis in te slaan, links ging inhalen. Mej. Plan- tinga had wel richting aangegeven. De eerste avond om 9 uur konden de Snekers kennismaken met de dage lijkse herdenking der gevallenen in de eerste wereldoorlog. Zoals al vaker gemeld, wordt elke avond door trom petters de „Last Post” gespeeld ter nagedachtenis aan speciaal de Britse omgekomen. Deze eerste avond werd de plechtig heid opgeluisterd door ons Stedelijk Muziekkorps Sneek, voorafgegaan door majorettes en tamboers van TGP, ge volgd door vertegenwoordigers van het Sneker gemeentebestuur en de raad voor sport, recreatie en jeugdwerk. Wethouder Baaijens was er in zijn functie als loco-burgemeester van Sneek, aangezien burgemeester Raster- hoff verhinderd was; wethouder Vis ser was er omdat alle zaken, de sport, recreatie enz. betreffende, onder zijn zorg vallen. Het Stedelijk Muziekkorps speelde bij het geweldige monument de Me- nenpoort, dat de Engelsen hier hebben opgericht en waarin de namen van alle gevallenen staan gebeiteld, enkele pas sende stukken. Na de korte plechtig heid marcheerde men naar de Stads schouwburg, waar de film „De stem van het water” (van Bert Haanstra) werd gedraaid. NAAR DE FRANSE GRENS De volgende morgen om 9 uur stond een ieder aangetreden voor een rond rit door leper en omgeving. Zonder twijfel een hoogtepunt in het program ma. leper is een stadje in het zuiden van West-Vlaanderen, tegen de Franse grens aan. In de eerste wereldoorlog stonden hier de Duitse en Franse troe pen, gesteund door de Engelsen, tegen over elkaar. Er woedden verschrikke lijke veldslagen. Niet minder dan 600.000 doden vielen in deze streek. Ze liggen begraven op 133 oorlogskerk- hoven. JUDO EN VOLLEYBAL Ook de Judoclub leper bleek sterker te zijn dan de Stichting Judo Sport kring Sneek. Dit onderdeel eindigde met een puntenstand van 257 in het voordeel van leper. Alleen J. de Vries won zijn partij met 7 punten tegen 0 punten van zijn tegenstander. De leper - lingen beschikten over een eerste dan en een bruine-band-drager. Zoals gehoopt en verwacht was boekte Sneek met volleybal een over winning. De eerste set werd gewonnen met 156, de tweede verloren met 915, de derde weer gewonnen met 1517. De spanning steeg ten top. Ook de vierde set was voor de Snekers: 1513. Einduitslag: 31. KUNSTCONCERT Het was de bedoeling geweest, dat het Stedelijk Muziekkorps in leper zou worden gedirigeerd door Jo Diederen, de vaste dirigent. Deze is evenwel ook hoboïst in het Frysk Orkest en tevens plaatsvervangend dirigent. Ter elfder ure werd bekend, dat de heer Diede ren vrijdag niet in leper zou kunnen zijn. Men heeft toen de heer Gijsbert Nieuwland, bekend als dirigent van de Amsterdamse Politiekapel en thans van het Promenade-orkest, bereid gevon den naar leper te komen. Niemand heeft daar spijt van ge had, de heer Nieuwland zelf allerminst. Het korps musiceerde op nauwelijks te evenaren niveau. Het was voor velen het hoogtepunt van de gehele uitwis seling. Jammer, dat de leperlingen, die de laatste tijd vrij veel festiviteiten hebben gehad, te weinig belangstelling toonden. van Neptunus werden gescoord door A. en K. Hagens. Deze eerste wedstrijd speelde zich af in een vriendelijke sfeer. Het niet al te talrijke publiek had enkele genoeglijke en spannende ogenblikken. Maand mei De Lichtboei. Iedere avond het Italiaanse Dans- en showorkest I. Cosacchi. Maand mei Luda Bar-Dancing-Disco- theek. Iedere avond de bekende top Dee-Jee Francis Miller. Maandag 19 mei Alg. Ledenvergade ring Vereniging v. Vreemdelingen verkeer Sneek en Omstr. ’s avonds 8 uur in Restaurant „Onder de Lin den”. Woensdag 21 mei Leerlingenavond Mu ziekschool voor Sneek en Omstreken. Amicitia Theater ’s avonds 8 uur. Maandag 26 mei (2e Pinksterdag) Toertocht SZC voor leden. Vertrek ’s morgens uiterlijk 9.30 uur. Zaterdag 7 juni Seriewedstryden voor leden en jeugdleden Kon. Zeilver. „Sneek”. Eerste start ’s middags 2 uur. Na ontvangst van de premie blijft 2/3 deel van de kosten van het aan brengen van een watercloset voor re kening van de betrokken eigenaar. In een groot aantal van de 80 gevallen zal ook betaling van deze gereduceerde kosten op bezwaren stuiten. Deze be zwaren zouden naar de mening van b. en w. veelal echter kunnen worden ondervangen door van gemeentewege renteloze voorschotten te verstrekken tot ten hoogste het bedrag van de on gedekte kosten. De termijn waarbin nen de lening zou moeten worden te rugbetaald, zou h.i. gesteld dienen te worden op ten hoogste tien jaren. Zij achten het alleszins verantwoord een dergelijke regeling te treffen uit hygiënische overwegingen en mede ge let op het financiële belang dat de ge meente heeft bij een vermindering van het aantal privaattonnen en stellen daarom voor voor het onderhavige doel renteloze voorschotten uit de ge meentekas te verstrekken tot ten hoog ste het bedrag van de niet gedekte kosten van deze vervanging, onder be paling dat deze voorschotten moeten worden terugbetaald in ten hoogste tien gelijke jaarlijkse termijnen, en voor dit doel een krediet beschikbaar te stellen van f 120.000,— (80 x f 1.500) Na de totstandkoming van deze re geling, zullen b. en w. de eigenaren van panden, waar nog van een tonnenprivaat gebruik wordt gemaakt en waar vervanging door een water closet wel mogelijk en economisch verantwoord moet worden geacht op grond van artikel 25 van de Wonh.g- wet aanschrijven deze voorziening te treffen. Vanmorgen werd in Hommerts op het' kruispunt Hegerhoek de 17-jarige bromfietser B. Sieperda uit Woudsend licht gewond toen hij werd „gesnedén” door een vrachtauto met aanhangwa gen, bestuurd door J. G. uit Bolsward. De 'jongeman kwam uit de richting Woudsend, de vrachtauto uit tegemoet komende richting. De chauffeur wilde rechtsaf slaan in dé richting Heeg. In IJlst hebben onbekenden van een blok van acht in aanbouw zijnde wo ningen de pas geverfde deuren be smeurd met verf, die zij uit de wonin gen hadden genomen. Daartoe moest eerst ingebroken worden. De deuren moeten opnieuw geverfd worden, na te zijn afgeschraapt. Dat betekent een flinke schade. De rijkspolitie stelt een onderzoek in naar deze daad van vandalisme. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben onbekenden een bezoek ge bracht aan de familie Van B. in het Sperkhem. Beneden werd alles door zocht en een radiotoestel ontvreemd ter waarde van ca. f 300. De politie stelt een onderzoek in. Enkele weken geleden gebeurde iets dergelijks in dezelfde straat. Een oudere inwoner vertelde ons hoe hij in 1920 naar zijn geboortestad was teruggekeerd en slechts één grote puinhoop had aangetroffen. De leper lingen hebben hun stad, waarvan geen steen op de andere stond, geheel moe ten herbouwen. Een enorm karwei, maar tien jaar na de grote oorlog was de stad grotendeels in haar oude luis ter hersteld. De leperlingen zijn daar bijzonder trots op. Maar het stadsbe stuur zit nog altijd met de lasten, want het heeft flink wat gekost. De stad is in de Middeleeuwen veel en veel groter geweest. Zij was toen een belangrijk centrum voor de laken industrie. Zo zijn de geweldige Laken hallen ontstaan en is het verklaarbaar dat er een geweldige kathedraal staat, naast verscheidene andere kerken. abusievelijk een onjuist kadastraal nummer vermeld, hetgeen tot gevolg had dat de overdracht van het terrein bestemd voor het nieuwe gewestelijke arbeidsbureau niet onmiddellijk kon plaats vinden. Een en ander is door middel van een akte van rectificatie hersteld, welke akte op 1 februari 1968 ten hypotheekkantore is overgeschre- ven. De inspecteur der domeinen heeft medegedeeld dat aan het verzoek, het bedrag van de verschuldigde rente in de gemeentekas te storten, niet zal worden voldaan, omdat de gemeente aanvankelijk niet in staat was het ter rein te leveren en de by de aankoop ontstane vertraging niet te wijten is aan de Staat. B. en w. zijn van mening dat er geen aanleiding bestaat van de duidelijke bewoordingen van de akte, waarin m.b.t. de betaling van rente geen enkel voorbehoud is gemaakt af te wijken en van invordering van het verschuldigde rentebedrag af te zien. Het is een nor male bepaling dat rente wordt be taald over een in het bezit van de ko per gebleven koopsom. Het feit, dat het passeren van de koopakte enige weken moest worden uitgesteld door een, ook buiten de verantwoordelijk heid van de gemeente liggende oor zaak brengt hierin h.i. geen verande ring. De staat heeft dientengevolge langer de beschikking over de koop som kunnen houden. Terug in leper hield burgemeester Dehem een ontvangst in het fraaie stadhuis. Over en weer werden vrien delijke woorden gesproken. De Bel gische televisie maakte hier enkele op namen. Burgemeester Dehem herinnerde aan de eerste ontmoeting, op Koninginne dag 1966. In haar bestaan heeft leper zelden een dergelijke uitbarsting van volksvreugde gekend, zei hij. Sindsdien zijn er nog enkele contacten geweest. Vele leperlingen voelen zich al een beetje Snekers. En de heer Jansens van de BRT zei: „Er bestonden geen grenzen meer; er was een ganse eenheid. De t.v. heeft de twee landen bijelkaar gebracht. De muren zijn afgebroken”. Aangezien de toen door leper gewonnen trofee nog nooit was uitgereikt, deed hij dit nu. Deze trofee stelde twee middeleeuwse kampvechters te paard voor, die een steekspel aangingen, een tweekamp. Wethouder Baaijens merkte op: „Wij eren Vlaanderen als het land dat Ne derland z’n cultuur heeft gegeven. Dankzij de invloed van Antwerpen en Brussel is Nederland Nederland geble ven. De Snekers zijn er trots op te war den betrokken in de rij van verbinte nissen die leper heeft met andere ste den in Europa, nl. een stad in Frank rijk, in Engeland en in Italië. De heer Baaijens sprak waarderende woorden aan het adres van de BRT en de NCRV, aan zijn collega Visser en de leden van de raad voor sport, recrea tie en jeugdwerk. Zij zetten zich be langeloos in om dit „wereldje” wat leefbaar te maken. Burgemeester De hem kreeg een fraai wandbord van Makkumer aardewerk aangeboden. De heer K. Doevendans, voorzitter van -- r-- - heer R. Mailliard, voorzitter van het Sportcomité leper, een fraaie cup aan, beschikbaar gesteld door de heer A. Schurer te Sneek. „Wij zijn blij, el kaar bovenal als mens te kunnen ont moeten. We worden al een beetje als lepenaren beschouwd”, aldus de heer Doevendans. WATERPOLO De eerste sportieve ontmoeting tus sen Nederlanders en Belgen vond vrij dagmiddag plaats in het niet al te war me water van het hoog ommuurde zwembad, door de leperlingen „zwem kom” genoemd. Gelukkig kwam het zonnetje af en toe door het wolkendek. De Sneker waterpoloclub Neptunus was goed opgewassen tegen de Bel gische spelers, maar toch lukte het niet een overwinning te behalen. Eind uitslag: 32 voor leper. De doelpunten In een voorstel aan de raad zeggen b. en w. van Sneek dat een groot aan tal eigenaren van panden, waar nog van een tonnenprivaat gebruik wordt gemaakt en waar vervanging door een watercloset wel mogelijk en econo misch verantwoord is, nalatig gebleven zijn in het nakomen van deze verplich ting. Het aantal privaattonnen in Sneek bedraagt thans nog rond 360, waarvan 80 aanwezig zijn in percelen, die binnen afzienbare tijd van de wo ningvoorraad zullen worden afgevoerd door onbewoonbaarverklaring en/of afbraak, zodat momenteel 280 in aan merking komen voor vervanging. Uit een enquete is gebleken, dat in bijna 80 gevallen de verplichting tot vanging niet is nagekomen financiële bezwaren. De overgang van Nederland naar België verliep, oppervlakkig be schouwd, ongemerkt. Een massa din gen zijn niet anders dan bij ons. Maar wel kreeg men de indruk dat al thans langs de route Antwerpen-Gent- Kortrijk men in België wat minder ver is met wegenbouw en woning bouw. Niet dat de wegen slecht wa ren; ze liepen evenwel langs en door tal van stadjes en dorpjes, terwijl men in ons land de moeilijkheden die dit oplevert (veel verkeerslichten, voor dwarsverkeer) oplost door rondwegen te maken. In dit deel van Vlaanderen treft men sterke contrasten aan, althans langs de bovengenoemde route. Je ziet prach tige, kapitale landhuizen naast een voudige „boerespultsjes”. Het lijkt of men er maar wat op los bouwt, zonder schoonheidscommissie enz. Vrijheid blijheid. Met die wat gemakkelijike mentali teit van de Vlamingen wordt men al spoedig geconfronteerd. Zo is b.v. in leper het aantal café’s ontelbaar. Je vindt ze in praktisch elke straat. De favoriete drank is bier. Tegen 6 uur donderdagmiddag was de ongeveer 450 km lange rit ten einde. De secretaris van het Sportcomité leper, der heer Tytgat, wachtte de Snekers al op met een auto waarop „leper-Sneek” was te lezen. Vanmorgen om ongeveer kwart over tien heeft de heer J. Runia uit Hee- renveen, inspecteur voor de lichame lijke opvoeding van het beroepsonder wijs de eerste paal voor de gymnas tiekzaal van de christelijke detailhan- delsvakschool aan de IJlsterkade in de grond geheid. Evenals de rest van de school zal dit gebouwtje in semi-per- manente constructie worden uitge voerd. Het geheel krijgt een oppervlakte van 200 m2 en zal worden voorzien van sanitair (o.a. 24 douches) en kleedruimtes, terwijl ook aan het „toe- stelpark” de nodige aandacht zal wor den geschonken. Het gebouwtje zal worden opgetrokken door de firma Meinesz uit Harlingen. De totstandkoming is vrij vlug ge gaan. Op 15 november van het vorig jaar heeft men de aanvraag verstuurd en op 28 april van dit jaar kwam het bevestigende schrijven. Men hoopt de zaal voor de aanvang van de nieuwe cursus, die eind augustus begint, in gebruik te kunnen nemen. De 18-jarige bromfietser W. K. uit Joure werd zaterdagavond om kwart voor acht licht gewond toen hij op het Kleinzand tegen het portier van een auto botste. Er zat niemand in de auto; waarschijnlijk is het portier openge waaid. De jongeman verloor de macht over het stuur en botste tegen een andere auto. Beide auto’s werden be schadigd en de bromfiets werd nage noeg vernield. De jongeman kreeg schaafwonden. De streek is voornamelijk agrarisch. In leper treft men één groot industrie- bedrijf, Picanol, een fabriek waar men weefmachines maakt (38 per dag). Er werken zo’n 2000 mensen. Daarnaast is er nog wat kleine industrie. De stad telt veel en mooie winkels. Evenals Sneek heeft zij een sterk verzorgende functie voor een groot gebied. Dat blijkt ook op marktdag, als de mensen met bussenvol komen. De rondrit door het heuvelland langs de Franse grens was een hoogtepunt in het bezoek van de Snekers. Op de hoogste berg, meer dan 150 meter bo ven de zeespiegel, kan men tot ver in België en Frankrijk zien. Dit gebied trekt veel toeristen. BELGISCHE T.V. MAAKTE OPNAMEN Ua| Sneeker Nieuwsblad is een aecotnbtneerde uitaave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1