St. Anna trotse bondswinnaar 1969 Concert van a.s. donderdag belooft grandioos te worden Haven van watersportbedrijf Foekema in Heeg werd feestelijk geopend Grouw trof mooi weer met opening zeilseizoen ^AGENDA WYMBRITSERADEEL IJLST en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Tiener van nu Dinsdag 27 mei 1969 42 Waterpoortmars Veemarkt Sneek Ds. J. Dethmers studenten predikant in Indonesië Drie gewonden lagen onopgemerkt aan de weg Hei SneeUr Nieuwsblad is een oecombmeerde urtaave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Geslaagd Tieners componeerden uit te voeren werken Sneker hond kampioen in Zuidlaren Jongelui uit Ijlst en Oppenhuizen botsten tegen Hartwerder Automatiek in Ijlst heropend na brand Meisje uit Sneek liftte, gewond bij ongeval Kerknieuws Bromfietsers tegen elkaar bij Wellebrug Bestuurder uit Sloten gedood Zaterdag record aantal wandelaars voor 21ste 124e jaargang nr Baard tweede in slijtageslag Rijksscholengemeenschap Sneek Vakopleiding „jong-gezel” schilderen SNEEKER NIEUWSBLAD Nijland, HET PROGRAMMA ZATERDAG i Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091. Aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen slaagde voor het M.O.-B-examen scheikunde onze stadgenoot de heer J. H. Turkstra. Aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen slaagde voor het artsexamen onze stadgenoot de heer W. M. Veenema. Het jubileumconcert ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Sneker afdeling van Jeugd en Muziek en het 20ste geboortejaar van de vereniging zelf belooft een grandioos gebeuren te zullen worden. Het wordt een festijn voor alle mensen in Sneek en wijde omgeving en dat zijn er nogal wat. Om al die honderden belangstellenden een plaats te kunnen geven zal de nieuwe sporthal aan de Almastraat de plaats zijn waar deze indruk- H. de Roos, Leeuwarden; Flits B: 1. F. Fokkema, Wolvega; 2. B. de Jong, Grouw; 3. R. Geveke, Leeuwarden; 4. A. de Jong, Leeuwarden. Spanker: 1. C. de Vries, Grouw; 2. J. de Wal, Grouw. S ERIEWED STRIJDEN ZATERDAG EN ZONDAG Sneek aangaat De golden retriever Afke van IJs- brechtumre Hemme (eigenaar de heer G. Vrolijk te Sneek) behaalde op de internationale hondententoonstelling te Zuidlaren, waar 1067 honden aanwezig waren, haar definitief kampioenschap. Fokker van deze hond is de heer J. Suwijn te IJsibrechtum. De beste jachthond werd de stabij Csardas van het Hondsbos, die tevens 7de van de hele tentoonstelling werd. Eigenaar de heer J. Jansma te Buiten post, lid van de Ned. vereniging van Stabij- en Wetterhounen. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsad vertenties lager. Abonnementsprijs f 4,- per half jaar. Per post f 6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad l Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi nistratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 vooral zullen in grote getale aanwezig willen zijn om dit interessante pro gramma te beluisteren. „Jeugd en Mu ziek” rekent op een uitverkochte Sporthal en dat zal stellig lukken. Gerrit v. d. Meer, Flip Soolsma en Willem Hiemstra bonden Pinkster maandag op het beroemde Sjükelan na een spannende eindstrijd de drie sterk van zich afslaande kaatsers uit het dorpje Baard als laatsten aan hun ze gekar. De finale van dit kaatsfestijn werd een waardig slot van een kaats- dag, die naast hoogtepunten ook diep tepunten had. Omstreeks kwart voor zes kwamen Baard en St. Anna de arena binnen. De kansen waren moei lijk te peilen. Veel zou afhangen van de prestatie van grootmeester Tam me Velstra. Het was duidelijk dat ook zijn reserves aan grenzen gebonden waren. In de vorige partijen, met na me die tegen Marssum was veel van hem gevraagd. Na de brand enige weken geleden in de automatiek van de heer Wolfens- berg te MIst is de zaak zaterdag weer opnieuw begonnen. Alles is keurig her steld en vernieuwd. Veel Misters en pinkstergargers hebben zich reeds weer dankbare klanten getoond. Het is te hopen, dat het seizoen de heer Wolfensberg spoedig over de geleden Het ongeval gebeurde omstreeks kwart over negen. S.W. uit Harlingen reed in de richting Spannenburg, ter wijl uit tegemoetkomende richting W.v.d.K. uit Delft naderde. Laatstge noemde kreeg een schedelbasisfrac- twir en kneuzingen aan ’n duim en te nen. De andere bromfietser liep vlees- De 17-jarige Eiso Wijbenga uit IJlst is in de nacht van zaterdag op zondag een dusdanig ernstig verkeersongeval overkomen, dat overbrenging naar het academisch ziekenhuis in Groningen noodzakelijk bleek. Op zijn brommer met als duopassagier zijn schoolkame raad R. Steenbeeek uit Oppenhuizen (ook 17 jaar), botste hij frontaal hoe het kwam weet men nog niet op een tegemoetkomende bromfietser, de eveneens 17-jarige G. J. Bloemhof uit Hartwerd, dicht bij diens ouder lijke woning. Hoe lang het drietal zwaar gewond aan de weg heeft gelegen, is niet pre cies bekend. Een voorbijganger ont dekte het ongeval en zag dat er nog licht brandde in de woning van de familie Bloemhof. Nadat hij de heer Bloemhof had gewaarschuwd, gingen ze samen hulp bieden en alarm slaan. De heren Steenbeek en Bloemhof wer den opgenomen in het ziekenhuis te Sneek. Eiso Wijbenga moest operatief worden behandeld, zijn voorhoofd bleek ernstig letsel te hebben opgelo pen. Hij werd daarom direkt doorge zonden naar Groningen. Alle drie zijn er ernstig aan toe: ge lukkig leek er maandagavond geen di rekt levensgevaar meer. Niettemin her kende Eiso gistermiddag zijn vader en zuster niet, waaruit de ernst van zijn toestand nog wel duidelijk blijkt. wekkende manifestatie zich zal afspeten. Donderdag a.s. ’s avonds acht uur begint dit feestconcert, dat men voor slechts f 1,50 (belasting inbegrepen) kan meemaken. Dit is tevens het slotconcert van het Sneker concertseizoen 1968-1969. Oud-stadgenoot ds. J. Dethmers uit Woubrugge, die door de Raad van Sa menwerking (van de zending van de Gereformeerde Kerken in Nederland) is benoemd tot studentenpredikant te Semarang op midden Java in Indone sië, heeft zondag 25 mei afscheid ge nomen van de Gereformeerde Kerk van Woubrugge. De Ned. Herv. gemeente van Oost- hem-Abbega en Folsgare heeft toezeg ging van beroep uitgebracht op dr. B. W. Steenbeek, predikant te Nun- speet Grouw beleefde zaterdag en tijdens de Pinksterdagen de opening van zeil- seizoen 1969. Zaterdag was de grote jaarlijkse openingswedstrijd van de ge zamenlijke Leeuwarder en Grouwster zeilverenigingen, Pinksterzondag zwaaide de Grouwster Watersportver eniging de scepter op de starttoren en maandag de z.v. „Lyts Frisia”. De wed strijden van zondag en maandag wa ren z.g. seriewedstrijden, waarbij pun ten werden toegekend. Over het al gemeen trof men het uitstekend met het weer. Er was alle dagen behoorlijk wind, al was het weer maandagmor gen wat aan de koude kant. De uitsla gen luiden: 16 m2: 1. Th. de Haan, Sneek; 2. H. A. Minks, Leeuwarden; 3. Gebr. Kei- del, De Veenhoop; 4. W. B. Kort, Gorre- djjk. Flits A: 1. Gebr. v. d. Pal, Grouw; 2. Gebr. Broer, Grouw; 3. T. v. d. Wa gen, Leeuwarden. Valken A: 1. J. K. de Boer, Hardegarijp; 2. A. R. Wester, Grouw; 3. J. Hoeben, Leeuwarden; 4. S. M. v. d. Meer, Heiloo. Vrijheid A: 1. R. S. Alberda, Sneek; 2. Sj. Jaasma, Sneek; 3. J. P. Eringa, Sneek; 4. O. A. Zweep, Sneek. G.W.S.-schouwen: 1. A. Terpstra, Akkrum; 2. T. R. Kooistra, Grouw; 3. S. Leistra, Grouw. O.K.-jol- len: 1. J. J. Atema, Haren; 2. R. Bijker, Emmeloord. 30 m2: 1. H. Geveke, Kampen; 2. H. Geveke, Leeuwarden. 22 m2: 1. ir. A. Bonnema, Hardegarijp; 2. I. Brijder-Pasma, Harlingen. Finn- jollen: 1. J. Faber, Leeuwarden; 2. H. Zetzema, Grouw. Top: 1. J. Duister- hout, Heerenveen. Valken B: 1. F. Waanders, Rauwerd; 2. F. v. d. Meer, Wartena; 3. W. Frölich, Drachten; 4. J. J. v. d. Veen, Sneek. Vrijheid B: 1. Gebr. Jensma, Leeuwarden; 2. J. Au kes, St. Nicolaasga. 16 m2 B: 1. Gebr. Veenstra, Grouw; 2. Ch. Brouwer, Op einde; 3. Gebr. Kampen, Largweer; 4. Bij de brug over de Wellesloot zijn zaterdagavond twee bromfietsers ge wond toen ze door tot nu toe onbe kende oorzaak nagenoeg frontaal tegen elkaar botsten. Beiden moesten wor den opgenomen in het ziekenhuis in Sneek. Bij een verkeersongeval onder Lem mer is zaterdagavond de 33-jarige J. van Dijk uit Sloten om het leven ge komen, terwijl twee 16-jarige meisjes, die waren meegelift, gewond werden. Eén van deze meisjes, Sippie Remery uit Sneek, kreeg een hersenschudding en enkele snijwonden. Het andere meisje, Grietje Boseh- ma uit Lemmer, kreeg eveneens een hersenschudding en verwondingen. Het ongeval gebeurde omstreeks 7 uur in de buurt van het Oude Tolhuis, waar de weg tal van gevaarlijke bochten maakt. De bestuurder heeft onvol doende rechts gehouden. Daardoor kwam de wagen, een VW, in botsing met een vrachtauto, bestuurd door W. Knoops uit Hardegarijp. De VW was totaal vernield. Na het ongeval liepen twee andere auto’s lichte schade op doordat ze tegen elkaar botsten. Het feestconcert wordt gegeven door het volledige Frysk Orkest, ditmaal gedirigeerd door Bram Feenstra. Het programma is samengesteld uit jeugd werken van beroemde componisten en begint met de Ouverture tot dan ook wat soepel wezen”. Hopelijk zal het gemeentebestuur dit kunnen doen, als het tenminste niet door ho gere bestuursorganen aan banden ge legd wordt. De nieuwe jachthaven voorziet be slist in een behoefte, al is het een voorlopige oplossing. Want deze haven van 60 bij 20 meter is nog veel te klein om alle ligplaats-zoekende boten te bergen. Er kunnen in totaal zo’n veertig boten, zowel motorboten als zeilschepen, een plaatsje vinden. Het ligt dan ook in de bedoeling van de heer Foekema in de toekomst nog ver der uit te breiden. De haven werd gemaakt in hoofd zaak door eigen krachten. Een kraan machinist van gebroeders Altenburg uit Osingahuizen hielp met het grond werk. bal kan verlopen bleek weer eens over duidelijk. Gestadig werd van de forse achterstand iets weggeknabbeld en ze kregen hoe langer hoe meer de loop te pakken. Tamme maakte vijf eersten gelijk met een prachtige bovenslag en aan Piet Tuinman was de eer wegge legd de winst veilig te stellen op 5—5 en 64 door de kaats royaal te pas seren. Nauwelijks was het publiek van deze sensatie bekomen of het kon zijn hart ophalen aan het treffen tussen St. An na en Leeuwarden. Het favoriete LKC trio nam in de beginfase het heft in handen en bouwde een kleine voor sprong op, via 20, 33 tot 43. Toen trokken de Biltkers de registers open. Zij kwamen door een zitbal op 60 van v. d. Meer op twee spel, kregen de vijf eersten, doordat Daan Scheepstra op 64 de kaats niet voorbij sloeg, ter wijl op die stand steunpilaar Flip Sool- sma met een indrukwekkende boven slag op 64 zijn trio door een staand nummer in de finale loodste. De andere finalist moest naar voren komen uit het treffen tussen Baard en Tzumma- rum. Dit wend een eenzijdig duel om dat Heer inga en zijn maten waren uit gekaatst. De beslissing viel op 52 en 60, toen Sjoerd Heeringa kwaad uit- sl oog. Uitslag: 1. St. Anna (G. v. d. Meer, F. Soolsma en W. Hiemstra); 2. Baard (T. Velstra, P. Tuinman en W. Wierin- ga); 3. Tzummarum (S. Heeringa, Th. Vrij en J. Broekstra); 4. Leeuwarden (R. de Groot, D. Scheepstra, J. Westra); 5. Marssum J. Posseth, J. van Wieren en L. Breuker). Jan Dethmers werd op 14 december 1933 te Sneek, waar zijn vader direc teur van de Boaz Bank was, geboren. Hij bezocht eerst de afdeling hbs B aan het christelijk lyceum „Johannes Bo- german” in zijn geboortestad, deed naderhand staatsexamen gymnasium A en studeerde vervolgens aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij in december 1962 zijn kandidaats examen theologie aflegde. Nadat de heer Dethmers kort daarna na prae- paratoir examen door de classis Am sterdam was beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Neder land en hij naderhand op 17 september 1964 nog door de classis Rijnland pe remptoir was geëxamineerd en toege laten tot de dienst des Woords en tot de bediening der Sakramenten in ge noemde kerken werd hij op 18 oktober van datzelfde jaar door prof. dr. J. Verkuyl, uit Amsterdam, toen nog al gemeen sekretaris van de Nederlandse Zendingsraad en thans hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, be vestigd als predikant van de Gerefor meerde Kerk van Woubrugge. Tijdens zijn studententijd was de heer Dethmers van september 1962 tot september 1964 twee jaar adjunkt-se- kretaris voor onderwijs en jeugdwerk van de Nederlandse Zendingsraad. Tij dens zijn ambtsbediening als predikant van de Gereformeerde Kerk van Wou brugge was ds. Dethmers enkele ja- ren scriba van de classis Rijnland en in deze classis deputaat voor de zen ding. Verder heeft hij gedurende de cursus 1967/1968 ook nog een jaar godsdienstonderwijs gedoceerd aan de lagere technische school te Oude We tering. Ds. Dethmers treedt op 1 juni 1969 in dienst van de Raad van Samenwer king (van de zending van de Gerefor meerde Kerken in Nederland) en zal eerst nog ongeveer een jaar studeren aan het zendingsseminarium van de Gereformeerde Kerken in Nederland te Eaarn. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden, hoopt hij in de loop van 1970 naar Indonesië te vertrekken. Shakespeare’s Midsummernightdream. Felix Mendelssohn-Bartholdy was nog maar 17 jaar toen hij dit stuk schreef. De hoofdpersoon uit het dra ma worden hierin muzikaal gekarak teriseerd. Het is luchtige en char mante muziek, die door iedereen be grepen kan worden. Dan volgt een concert voor piano solo en orkest. Wolfgang Amadeus Mozart schreef ’t in 1733, op 17-jarige leeftijd, toen hij pas van een reis door Italië in Salzburg was teruggekeerd. Dit concert bestaat uit drie delen: Allegro, Andante ma un poco adagio, Allegro. In 1782 voegde Mozart er nog een Rondo aan toe. Mozart’s muziek is geliefd in elk milieu. Hij wist zich te verplaatsen in de muzikale mentaliteit van zijn toe hoorders, ook van hen die in de las terkunst niet zo bijzonder bedreven zijn. De piano-solo zal vertolkt worden door onze vroegere stadgenoot Brugt Nauta. De heer Nauta kreeg zijn op leiding aan het Utrechts Conservato rium. Aan deze instelling behaalde hij het einddiploma. Zijn verdere studie, onder leiding van Wolfgang Wijdeveld, werd bekroond met het solisten-diplo- ma, een onderscheiding V'aar lang niet iedere muziekstudent aan toekomt. Na de pauze volgt weer een jeugd werk: de Symphonie in D-Dur van George Bizet (1838-1875), vooral be kend als componist van de beroemde Carmen. De Symphonie is eveneens het produkt van een 17-jarige. Men heeft het eerst in 1935 bij toeval ont dekt. Opmerkelijk is de frisse oor spronkelijkheid van deze muziek. Het werk bestaat uit de delen: Allegro vivo, Adagio, Allegro vivace en Allegro vivace. Het is bijzonder kleurig geïnstrumenteerd. Vooral het hoorn- kwartet en de houtblazers hebben hier heel mooie trekjes. Het concert wordt besloten met de Ouverture Tancredi van Rossini (1792- 1868), geschreven in 1813, dus op 19- jarigê leeftijd. Dit werk bezorgde Rossini meteen een wereldnaam. Zoals u ziet is dit een programma om van te watertanden. Tieners waren deze componisten nog toen zij deze prachtige stukken schreven. Tieners Geslaagd voor 't eindexamen m.s.v.m- afdeling: D. J. Aukema, A. H. M. de Boer, B. C. M. Bosma, L. M. Capelie, A. Douma, M. J. P. Dijkstra, M. C. V. Ha- mersma, J. J. M. de Ree, T J. Walda, allen uit Sneek; E. J. M. Hettinga, W. H. Hettinga, Burgwerd; M. J. Visser, Heerenveen; S. Meintema, Ooster- wierum; E. M. M. Ypma, Oudega (W.) H. C. M. Rijpma, Tirns. 16 m2 A: 1. W. B. Kort, Gorredijk; 2. H. Oldip Agterhuis, Heerenveen; 3. Th. de Haan, Sneek; 4. A. H. P. Graatsma, Sneek; 5. R. de Jong, Wolvega. Flits A: I. Gebr. v. d. Pal, Grouw; 2. W. Faber, Drachten; 3. Gebr. Broer, Grouw. Val ken A: 1. S. M. v. d. Meer, Heiloo; 2. M. C. Breuning, Grouw; 3. J. Hoeben, Leeuwarden; 4. J. K. de Boer, Harde garijp. Vrijheid A: 1. J. P. Eringa, Sneek; 2. R. S. Alberda, Sneek; 3. O. A. Zweep, Sneek; 4. J. Eringa, Sneek. G.W.S.-schouwen: 1. D. v. d. Schaaf, Grouw; 2. S. Andringa, Grouw; 3. ir. W. A. Mijnlieff, Grouw. O.K.-jollen: 1. R. E. Wester, Grouw; 2. J. J. Atema, Haren; 3. R. Bijker, Emmeloord. 30 m2: 1. G. W. v. d. Meer, Leeuwarden; 2. H. Geveke, Kampen; 3. Tj. Geveke, Leeu warden. 22 m2: 1. ir. A. Bonnema, Har degarijp; 2. H. Goedemoed, Ferwerd; 3. R. Dijkstra, Schellingwoude. Finn- jollen: 1. J. Faber, Leeuwarden; 2. H. Zetzema, Grouw. Top: M. Fridsma, Sneek. Valken B: 1. J. G. Brouwer, Leeuwarden; 2. F. Waanders, Rauwerd; 3. J. v. d. Wal, Leeuwarden; 4. F. v. d. Meer, Wartena; Vrijheid B: 1. J. Gees ten, Sneek; 2. W. A. Bouwes, Leeu warden; 3. Gebr. Jensma, Leeuwarden. 16 m2: 1. H. J. Eggink, Groningen; 2. Ch. Brouwer, Opeinde; 3. Gebr. Kam pen, Langweer; 4. Y. Jonker, Leeuwar den; 5. J. de Söhiffart, Grouw. Flits B: 1. B. de Jong, Grouw; 2. F. Fokkema, Wolvega; 3. H. Pijlman, Grouw; 4. G. Groene woud, Drachten. Spanker: 1. J. de Wal, Grouw. Op de vandaag gehouden veemarkt werden 2468 dieren aangevoerd, tw.: 17 melk- en kalfkoeien f 1050, f 1250,—, f 1450,—. 40 slachtkoeien f3,80, f4,40, f4,50, f 5,25 gesl. gew. 30 pinken f 680,f 780,f 980, 6 graskalveren, geen notering. 470 nuchtere kalveren f 80,f 180, f200,—, f300,—. 50 bokken en geiten, geen notering. 300 schapen f 80,f 160,f 2,65, f 3,20 gesl. gew. 350 enters f 85,f 165; f 6,40, f 7,25 gesl. gew. 1000 lammeren f 75,f 125, 80 varkens en slachtbiggen f 1,95, f 2,25, f 2,30, f 2,42 levend. 100 zouters f 2,50, f 2,54 levend. 25 kleine biggen f 50,f 85, Stemming: Gebruiksvee prijshou dend; slachtvee duur; pinken staande prijzen; nuchtere kalveren duur; wol- veemarkt prima stemming, prijshou dend; varkensmarkt onveranderd; kleine biggen prijshoudend. Zaterdag 31 mei a.s. organiseert de Sneker Wandel Unie, in samenwerking met de Politie sportvereniging Sneek, weer de traditionele Waterpoortmars. Het wordt de 21ste keer. De afstanden zijn zodanig, dat er voor elk wat wils is, nl. 5, 8, 12, 18 en 25 km. De par- coursen zijn uitgezet in de richting Noorderhoek, IJsbrechtum, Hartwerd, Tirns enz., hetwelk een prachtige wandeling garandeert, in dien het weer meewerkt Voor de schoolgroepen op de 8 en 12 km zijn fraaie prijzen en wisselbekers beschikbaar. De chr. nat. school „Kla ver Trije” te Oudega (W.) zal o. a de wisselbeker op de 8 km verdedigen. De organiserende verenigingen hopen weer op een grote deelname, hetgeen uiteraard de beste beloning is voor het vele werk hieraan besteed. De voor inschrijvingen doen verwachten dat ’n record aantal wandelaars bereikt zal worden. De beginfase was overduidelijk voor Baard. In een wip wees de telegraaf 20 aan. Maar de kentering liet niet lang op zich wachten. De achtervolging van de Biltse formatie leverde sukses op en toen Willem Hiemstra op de kri tieke stand 32 en 66 grandioos tot in het perk retourneerde, was het 42 voor St. Anna. Maar Baard vocht te rug. Het werd 43, doch op 53 en 66, toen vele toeschouwers zich al gereed maakten het veld te verlaten, omdat men in de veronderstelling ver keerde dat het perkduo Soolsma-Hiem- stra de kleine kaats van een meter wel zou nemen bracht Tamme Velstra met ’n sublieme opslagbal hoog achterin ’t perk de stand op 5-4. De spanning steeg naar een kookpunt, maar Willem Hiem stra deed op 54 en 44 een hele haal door de bal opnieuw tot in het perk te retourneren. Daarmee was een prach tige basis (64) gelegd voor de eind zege, die een feit werd toen Velstra aan de stuit miste. Wanneer we de balans opmaken van de eerste omloop dan was de nederlaag die bekerhouder Franeker leed tegen St. Anna wel het meest schokkende feit Dat ook Sneek na een 52 voor sprong nog van St. Jacob verloor was een triest gebeuren. Het werd nog tweemaal zes gelijk, maar de Snekers misten de finishing touch. Op 55 en 64 kreeg Ysbrandy de bal achterin en sloeg vandaar juist achter de zij- kwaadlijn. Het grote vuurwerk waarop het kri tische en deskundige publiek wachtte kwam pas in de vijfde omloop. Baard liet zijn tegenstander Marssum een grote 52 voorsprong nemen en er was toen geen enkele toeschouwer, die dit partuur nog een kans gaf. Hoe grillig echter het spel met de kleine Maand mei De Lichtboei. Iedere avond het Italiaanse Dans- en showorkest I. Cosacchi. Maand mei Luda Bar-Dancing-Disco- theek. Iedere avond de bekende top Dee-Jee Francis Miller. Donderdag 29 mei ’s avonds 8 uur Tieners van toen. Feestconcert voor jong en oud in de Sporthal. Mede werking Frysk Orkest, dirigent Bram Feenstra; pianosolist Brugt Nauta, toelichter Ru Sevenhuysen. Feeste lijke verkiezing van: De Tiener van nu. Zaterdag 7 juni Seriewedstrijden voor leden en jeugdleden Kon. Zeilver. „Sneek”. Eerste start ’s middags 2 uur. Donderdag 12 juni Bespreking Con- cept-Kamerplan voor het dorp Woudsend in „De Driuwpölle”, aan vang ’s avonds 8 uur. Zaterdag 31 mei 21e Waterpoortmars. Start Veemarkt 2 en 2.30 uur. Donderdag 29 mei Hengelaarsvereni ging „De Vriendschap”. Na-uitrei- king visvergunningen in café restau rant Leeuwen, 's avonds 8 uur. U weet dat Sneek wat de muziekcultuur aangaat groot steedse allures heeft aangenomen. Er is dan ook heel wat gebeurd tussen mei 1968 en nu: een reeks orgelcon certen in de Grote Kerk, een voor name cyclus concerten van het Frysk Orkest, prachtige concerten van „Een uur kerkmuziek”, met als uitschieter dat van het NCRV Vocaal Ensemble met het Kamerorkest in de Ooster- kerk, stadhuisconcerten (zeldzaam in Noord-Nederland), het optreden van C.O.V. en „Morgenrood”, van onze muziekkorpsen, van de muziekschool, etc. Achter dit drukke seizoen wordt dus donderdagavond een punt gezet. Een Punt met een hoofdletter. Wat er zich dan zal afspelen zal iedereen interesseren en doen besluiten er heen to gaan. Donderdagavond verzamelde zich de gehele vloot van Heeg, bestaande uit de boten van particulieren en zeil- instituten, in kiellinie op het Var even buiten Heeg. Aan het hoofd van de lange rij plaatste zich als admiraal schip de Lemsteraak „Georgette” van de fam. Bron uit Sneek. Aan boord bevond zich het college van burge meester en wethouders met zijn secre taris en het bestuur van de water sportvereniging Heeg. De vloot voer, vergezeld van het muziekkorps Cres cendo, het meer op om daarna te keren en de steven te wenden naar het eigenlijke doel van de expeditie: de nieuwe jachthaven van Foekema’s Watersportbedrijf. Hier was een ketting gespannen, dat door het admiraalschip werd doorge varen, waarbij burgemeester Van Hout de gedenkwaardige woorden sprak: „Hiermee verklaar ik de haven Foe kema voor geopend”. Na afloop van deze plechtigheid recipieerde de familie Foekema in ho tel Visser. De leiding berustte bij de heer H. de Blauw, ambtenaar voor de recreatie der gemeente Wymbritse- radeel. De burgemeester memoreerde dat het college van b. en w. voor de twee de maal in korte tijd in Heeg acte de présence gaf. Daar was eerst de hearing en nu ’t eren van een respec tabel particulier initiatief. Hij was dankbaar dat hij als representant van het gemeentebestuur de haven had mogen openen. Het zou hem niet verwonderd heb ben als hij hiervoor 'niet uitgenodigd was. Het gemeentebestuur had in het verleden gedwongen door aller hande voorschriften het de heer Foekema nogal moeilijk gemaakt. De burgemeester vroeg <’e aanwezigen van hem te willen aannemen, dat dit met bloedend hart was gebeurd. Ook het gemeentebestuur weet, dat als het dorp Heeg werkelijk tot het volgens het provinciale plan primaire wa- tersportcentrum wil uitgroeien, initia tieven als van de heer Foekema bitter nodig zijn. Maar er zijn altijd ook nog uitbreidings-, bestemmings- en last but not least kommenplannen. De par ticulier ziet daar vaak niet het nut van in, maar de vergunning verlenende overheid heeft er maar rekening mee te houden. De burgemeester hoopte intussen ook realisering van de tweede fase van de havenplannen van de heer Foe kema mee te maken. In rondborstige taal beantwoordde deze de speech van de burgemeester. De ondertoon van zijn woorden was: „Ik wil wel werken, wel risico’s ne men, maar laat het gemeentebestuur Voor de op 21 en 22 mei 1969 door de Stichting Landelijke Vakopleiding Schildersbedrijf in de Technische School, Kloosterstraat 1 gehouden examens „leerlingexamen schilderen” slaagden voor diploma „jong-gezel” (2-jarige opleiding) de volgende leer lingen van deze school: J. Bouwsma, Workum; J. Brouwer, Lollum; J. J. Dijkstra, Bolsward (met lof); H. R. Hofstra, Sneek; T. Idsinga, Langweer; H. Osinga, Sneek; T. H. G. v. d. Ploeg, Sneek; H. N. de Vries, Woudsend; D. Zeldenrust, Warns. Afgewezen: geen. Morgenavond is de grote voetbal wedstrijd in Madrid tussen Ajax en A.C. Milan. Wie zal het Winnen? Dui zenden landgenoten zullen naar de Spaanse hoofdstad reizen en nog veel meer zullen het verslag op de t.v. vol gen om de afloop te zien. De volgende avond is ér weer een belangrijke wedstrijd, alleen niet op de televisie en veel dichterbij. In de Sne ker Sporthal wordt dan n.l. de „Tiener van Nu” gekozen. Vette prijzen wach ten de winnaar, n.l. f 100,f 50,en f 25,—. Men kan zich schriftelijk, mondeling of telefonisch opgeven bij de Meer paal (tel. 4767) of bij het sekretariaat van Jeugd en Muziek, Wierde 12 (tel. 4667). Wees er vlug bij, het aantal deelnemers wordt beperkt gehouden! De wedstrijd wordt gehouden in de pauze van het jubileumconcert. Volwassenen mogen niet meedoen aan de wedstrijd, maar zijn als toe- si-houwers/toehoorders hartelijk wel kom!

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1