Hoe moet dat straks Regenbogen zeilden weer eens in Grouw Recreatieverkeer te water wordt bovenaf bekeken van R. de Groot, G. de Jong, T. Velstra herstelden zich in Harlingen Wommels sterkste partuur na vinnige strijd F AGENDA 1 met de parkeermeters? „God bouwt zijn huis in stilte” IJLST W YM BRITS ER A DEEL van en Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, Maandag 7 juli 1969 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Wensen t.a.v. nieuwe dienst- Jongenskaatspartij in Sneek regeling N.S. Ds. Van Halsema in intredepreek in Geref. Kerk: Sneek II won verrassend teamwedstrijd Vrijheidsklasse Tamme Velstra onttroonde Gerrit Okkinga als koning Man zonder rijbewijs nam auto, botste tegen paal Luchtfoto’s van Sneekermeer Sint-Antoniusziekenhuis krijgt eigen predikant Successen voor Sneker stadsbeiaardier Kerknieuws Finale verkoop woningen te Gocnga, Oppenhuizen, Sneek Sneekar Nieuwsblad is een en tellingen in Sneek Floraliawedstrijden en sloeg politieman gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en 124e jaargang nr. 54 I SNEEKER NIEUWSBLA FINALE ms TWEEDE OMLOOP DERDE OMLOOP In de 3e omloop moesten Leeuwar- ZATERDAG 1. TWEEDE OMLOOP ZONDAG ALLES AAN DE HANG I eerste prijs voor improvisatie. j te Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091. Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Evenals voorgaande jaren bestaat de gelegenheid eventuele wensen en be zwaren aangaande de dienstregeling 1969-1970 van de N.V. Nederlandse Spoorwegen vóór 28 juli a.s. in te die nen bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Friesland, Willemska- de 29, Leeuwarden. Deze opmerkingen zullen door de Kamer voor verdere behandeling in de Spoorwegraad wor den doorgegeven. Wieren en S. Heeringa kwamen tegen S. de Boer, J. Kooistra en G. Dijkstra tot de helft. Th. Vrij, D. Scheepstra en O. Hiemstra waren geen partij voor P. Ysbrandy, J. Mulder en P. Zonder- van. Pier de Groot, H. Leeuwen en G. v. d. Heide speelden tegen J. v. Sejjst, S. Sikkema en A. Roosenbung minder sterk, waardoor Van Seijst c.s. op de been konden blijven. Roosenburg speel de niet sterk, maar zij wonnen op 54 en 6—4 toen Leeuwen de kaats niet wist te nemen. Een prachtige partij speelden de op papier minder sterke tegenstanders H. Zijlstra, Piet de Groot en A. Miedema tegen de latere win naars. Ondanks hun verzet tot spellen gelijk, konden zij verder geen vuist maken. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4,- per half laar. Per post f 6,— per half laar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi nistratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Toen in Leeuwarden de diefstal werd opgemerkt en de Leeuwarder politie aan het onderzoek begon, was de man al onderweg in de richting Sneek. Daarbij botste hij in Wijtgaard tegen een lantaarnpaal met het gevolg dat de auto ernstig werd beschadigd. De gemeentepolitie van Sneek, die was gewaarschuwd, hield de joyrider om half vier vannacht aan. Hij begon toen meteen te slaan. De man werd meegenomen naar het bureau en inge sleten voor nader onderzoek. Hij bleek niet in het bezit te zjjn van een rijbe wijs. Na te zijn verhoord is hjj ter be schikking gesteld van de politie te Leeuwarden. Door notaris E. K. Hoekstra alhier zijn donderdagmiddag in De Wijnberg finaal vier woningen verkocht. Het woonhuis met aangebouwde schuur, erf, boomgaard met vruchtbomen te Goënga nr. 11, groot 16.60 a, met bij behorend perceeltje land groot 19.25 a, werd uit de hand verkocht. (Beide ka vels waren beschreven op resp. f 10.750,en f 1199,De burger woning met erf en garage te Oppen huizen, Noardein 70, groot 9.28 a (met zijerf ter grootte van plm. 3.28) werd gekocht door S. Wijnia te Oppen huizen, bij cumulatie voor f 30.500, Het perceel was aangeboden in twee kavels, beschreven op resp. f 23.654, en f 751,De burgerwoning School straat 13 te Sneek, groot 92 ca. werd gekocht door S. Rinsema te Jubbega voor nader te noemen lastgever. De r eschrijvingssom van f 10.569,werd verhoogd tot f 10.850,Als laatste ging de burgerwoning Ernst Casimir- straat 10 te Sneek, groot 90 ca, onder de hamer door. Koper werd G. Hoek stra te Heerenveen en mede-eigenaren voor f 11.234,Dat was ook de be- schrijvingssom. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. De sterk kaatsende Norberhuis had een groot aandeel in de zege van zijn partuur op Grouw. Met een ferme bo venslag bezorgde hij de Leeuwarders tenslotte de overwinning. Een boeien de strijd was ook die tussen Makkum en Wommels. Wommels had daarbij de langste adem en won met 54 en 60. De jongens van Zweins, die in de le omloop veel moeite hadden gehad met Wijnaldum, hadden kennelijk te veel van hun krachten gevergd en moesten tegen Franeker met 53 en 62 het hoofd buigen. Door dit resultaat was Franeker al van een plaats in de finale verzekerd. De 25-jarige B.JAIJ). uit Drogeham is er in de afgelopen nacht in Leeu warden met een auto (Citroën DC, een „snoekebek”) vandoor gegaan. Toen hij in Sneek werd aangehouden begon hij zonder enige aanleiding te vechten en mishandelde daarbij de hoofdagent S. van der Zee. vol. Er waren verscheidene genodig den, onder wie wethouder Baaijens als vertegenwoordiger van het gemeente bestuur van Sneek; verder vertegen woordigers van de raad van kerken in Sneek, de andere Sneker kerken, ge reformeerde kerken uit de omgeving enz. Voorganger was drs. P. de Bruyn uit Den Haag, een oude vriend van ds. Van Halsema. Deze hield een preek n.a.v. de tekst Exodus 25:9. In dit boek van Mozes wordt be schreven hoe de tabernakel (de „wo ning” van God) moest worden inge richt. „Er wordt ons geopenbaard dat alles gemaakt moet worden naar ’t model door God aangegeven”, aldus de predikant. „We kunnen er uit leren dat God bij ons, onder ons wil wonen”. Het ambt van de predikant vertoont gelijkenis met de taak die Mozes hier kreeg. Maar ’t gaat niet alleen om Mozes of de dominee in onze tijd het gaat om allen. Ds. De Bruyn wees tot slot op Christus, die meer is dan de tabernakel. Ds. Jan< Helenius van Halsema be antwoordde een viertal vragen met „ja, van ganser harte” en was daarmee in het ambt bevestigd. De gemeente zong hem toe Psalm 134:3. Daarna wissel den beide predikanten van plaats. Na de dienst sprak ds. J. G. Brink man een hartelijk welkomstwoord. Hij herinnerde even aan de voorganger van de nieuwe predikant, ds. G. J. de Leeuw, die twee jaar geleden is over leden en wiens plaats thans weer is ingenomen. Het hele gezin Van Halse ma (er zijn vier kinderen) werd tot slot toegezongen uit Gezang 118 en ds. Van Halsema bedankte nog eens voor de „hartverwarmende” ontvangst in Sneek. Hoofdschotel van het zaterdagse me nu was evenwel de jaarlijkse steden ontmoeting in de Vrijheidsklasse, waar in verrassend genoeg Sneek II als win naar te voorschijn kwam. Met een vierde plaats van Niemendal, een ze vende van Bus en een negende van Enno van der Zee kreeg dit team 40 punten. De vierde maat J. Pheifer fi nishte niet. Deze uitslag was erg sneu voor de beide Grouwsters G. Postma en R. Bourna, die resp. eerste en twee de waren en zich daardoor reeds ze ker waanden van de. eindzege. Zij had den echter de pech dat één van hun teamgenoten niet was komen opdagen, terwijl de ander door een gebroken giek de strijd moest staken. Het ver schil met Sneek II was overigens mi niem: 40 tegen 40.439 p. Pech had ook het als favoriet ge starte Sneek I, dat vanaf de instelling van deze wedstrijd in 1966 steeds eer ste was geweest. Wel bereikten Onno Zweep en Wim Loots met resp. een 3 e en 5e plaats zeer goede resultaten, maar Leen van der Meer, die voor Rienk Alberda zeilde, verscheen veel te laat aan de start, terwijl hij tot overmaat van ramp ook nog een ver keerde route voer. En om de tegen- De finale was beduidend minder van kwaliteit. Het konstant draaiende trio van Wommels liep aanvankelijk uit tot 31, moest toen een half spel aan de tegenstanders toestaan, maar kwam toch, dank zij een voorbij geslagen kaats door de uitstekend spelende Zijl- De beide dagen waarop de Konink lijke Zeilvereniging „Oostergoo” te Leeuwarden haar 121e jaarlijkse zeil wedstrijden hield, gaven wel een heel sterk kontrast te zien. Zaterdag stond er een straffe wind, die in de vlagen zelfs bijzonder krachtig was, en zondag liet zij de zeilers praktisch geheel in de steek. Vooral ’s morgens was het een drijfpartij. Een attraktie voor het Grouwster publiek was de deelneming van de regenbogen. Het gebeurt niet zo vaak meer dat de koninginnen van de Friese wateren op het Pikmeer zeilen. beschikbaar gesteld. De verkeerswetgeving is een aan gelegenheid van rijksbelang. Niettemin heeft de raad bevoegdheid voor be paalde onderdelen regelen te stellen. De parkeermeters zijn bedoeld voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen. De parkeerduur is vastgesteld op ten hoogste twee uur. De uitvoe ring van het systeem zal bij het college van b. en w. berusten. Zij achten het gewenst dat de par keermeters op alle werkdagen van 9.00 tot 18.00 uur in werking zijn (dus niet op zondag). De maximum-parkeer duur dient naar de mening van b. en w. gesteld te worden op 1% uur. De apparaten zijn van een zodanig mechanisme voorzien dat het mogelijk is bij wijziging van de parkeerduur of het verschuldigde bedrag de meters daarbij aan te passen. Het wordt ge wenst geacht in de verordening te be palen dat het plaatsen van fietsen en bromfietsen tegen een parkeermeter dan wel het zodanig plaatsen van deze voertuigen, dat daardoor het gebruik van een meter kan worden belemmerd of verhinderd, wordt verboden. Het parkeertarief zal, als de raad ak koord gaat, bedragen: een dubbeltje voor een half uur; twee dubbeltjes of een kwartje voor ten hoogste een uur; drie dubbeltjes of een kwartje voor anderhalf uur. De in andere gemeen ten opgedane ervaring heeft aange toond dat het ten gerieve van de par keerders gewenst is de keus te laten tussen het gebruik van dubbeltjes en kwartjes. Om een beter inzicht te krijgen in het algemene gedragspatroon van de recreanten te water, zullen deze maand met behulp van luchtfoto’s tellingen worden verricht van het recreatiever keer te water in Friesland. De lucht foto’s zullen gegevens moeten ver schaffen omtrent de aantallen boten, de plaatsen waar wordt aangelegd en de tijd waarop zich dit afspeelt. Aange vuld met waarnemingen „op de grond” hoopt men op deze wijze een inzicht te krijgen in de gedragingen van de men sen, die hun recreatie in Friesland op het water zoeken. Uitvoering en lei ding van het onderzoek berusten bij Provinciale Waterstaat en Cultuur- tecnische Dienst directie Friesland ge zamenlijk. Australië ms „München” (7-7). Brazilië: ms „Eemland” (10-7). Canada: ms „Rapallo” (9-7). Chili: ms „Susanne Skou” (8-7). Indonesië: ms „Setiabudhi” (9-7); „F.umaeus” (11-7). Kenya, Oeganda: ms „Albin Köbis” (9-7). Tanzanië: ms „Adrian” (11-7). Ned. Antillen: ms „Prins der Neder landen” (9-7), Suriname: ms „Themis” (7-7). Verenigde Staten van Amerika: ms „Atlantic Star” (7-7); ms „Atlantic Saga” (10-7). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W.-Afrika: ms „Ommenkerk” (9-7). B” de zaterdag in het Sportpark ge houden jongenskaatspartij bleek het partuur uit Wommels het sterkste. Na eerst de obstakels Huizum en Makkum uit de weg te hebben geruimd, wisten de roodgroenen via winst op L.K.C. Lee warden de finale te bereiken. Met 5 om 3 en 6—6 werd de strijd tegen het sterke Franeker partuur in het voordeel van Wommels beslist. ir—w—mii i r i mwR* Maand juli „De Lichtboei”, Markt straat. Iedere avond 8 uur Italiaans Dans- en Showorkest Dino Zanella. Maand juli „Luda Bar”, Kruizebroe- derstraat. Iedere avond Dee-Jee Frank Bierens. Woensdag 9 juli Bar Dancing „De Wa terpoort” Sneek Zweedse topgroep „Look Around”. Vrijdag 11 juli Orgelconcert in de Gro te Kerk door Dirk S. Donker. Aan vang ’s avonds 8 uur. Zondag 13 juli S.Z.C. Ringsteken voor motorboten voor de starttoren. Aan vang ’s middags 2.30 uur. De geweldige groei van de plezier vaart in de afgelopen jaren heeft de behoefte doen ontstaan aan meer uit gebeelde gegevens met betrekking tot het recreatieverkeer te water. Vandaar dat door het provinciaal bestuur, daar toe geadviseerd door de provinciale werkgroep verkeer, besloten is om een onderzoek in te stellen naar het gedrag van de pleziervaarders. Het onderzoek, dat deze maand plaats vindt, draagt een beperkt en min of meer voorbereidend karakter. Op grond van de resultaten zal name lijk worden beoordeeld of het nodig is volgend jaar een meer uitgebreid en en diepgaand onderzoek uit te voeren. Ook elders in Nederland wordt dit jaar reeds enig onderzoek naar het Vorige week is door de Gerefor meerde Kerk te Sneek een beroep uit gebracht op ds. J. N. Nammensma te Schiedam (vacature ds. Van Loo). Een tot de laatste slag spannende partij speelden daarna S. de Boer, G. Dijkstra en J. Kooistra tegen P. Ys brandy, J. Mulder en P. Zondervan. De Boer c.s. boekten een voorsprong van 3maar Ysbrandy c.s. maakten ge lijk. Toen Sjouke daarna op 46 bui ten sloeg hadden Ysbrandy c.s. de lei ding met 43. Door een blunder van Piet in het retourneren kon G. Dijkstra gelijk maken. Jelle retourneerde en daarna sloeg Sjouke voor, stand 55. Op 55 en 66 legde Kooistra een kaats bij de boven, die Mulder niet wist te nemen. In de halve finale speelden J. v. Seijst, S. Sikkema en A. Roosenburg een felle partij tegen de latere win naars. Op twee spellen gelijk en 6—-6 sloeg Roosenburg, die veel beter speel de dan in de vorige partij jammer ge noeg kwaad boven en op 54 en 6—6 rondde Tamme de partij af met een hercules. De finale hebben we reeds in de aanhef omschreven. De uitslag was: 1. R. de Groot, G. de Jong en T. Velstra; 2. S. de Boer, G. Dijkstra en J. Kooistra; 3. Joh. v. Seijst, S. Sikke ma en A. Roosenburg In de eerste omloop verloren J. Tam- minga, J. v. Wieren en B. Hallema na heftig verzet van Pier de Groot, H. Leeuwen en G. v. d. Heide op 55 en 62 met een zitbal van Pier. G. v. d. Meer, F. Soolsma en J. Halbesma speel den een felle partij tegen de latere winnaars. Op 23 en 66 sloeg Flip op een bal die ver voor was, waardoor de aansluiting werd gemist. Zij ver loren daarna in snel tempo. G. Okkin ga, K. van Wieren en D. Talsma speel den alle drie miserabel slecht. Zjj ver loren van H. Zijlstra, Piet de Groot en A. Miedema op 45 en 66, toen Zijl stra retourneerde. J. Meijer, R. van De lijst telde slechts 11 afdelings- parturen, een aantal, dat hopelijk niet een juiste afspiegeling is van het jon- genskaatsen in Friesland. Sneek ont brak helemaal op de lijst, maar ook bekende plaatsen als Harlingen, Bols- ward, Minnertsga e.d. waren niet ver tegenwoordigd. Hopelijk betekent dit een tijdelijke inzinking, want anders ziet het er in de toekomst voor onze kaatssport niet bijster rooskleurig uit. Mocht de deelname kwantitatief dus teleurstellend zijn, kwalitatief was er alle reden tot tevredenheid. Er was over het algemeen weinig krachtsver schil, terwijl het peil in enkele wed strijden behoorlijk hoog lag. recreatieverkeer te water verricht, a.o. door de technische hogeschool te Delft. Het onderzoek in Friesland houdt in, dat op één zondag in juli, wanneer de weersomstandigheden gunstig zijn, vanuit een vliegtuig series van onge veer acht foto’s worden gemaakt van het Sneekermeer met omgeving op negen verschillende tijdstippen van de dag met variërende tussenpozen te be ginnen ’s morgens acht uur en eindi gende om zeven uur ’s avonds. Tevens zullen ’s morgens en ’s middags een malige opnamen worden gemaakt van de Langweerderwielen, het Pikmeer en de Wijde Ee, het Prinsenhof bij Eernewoude en het Jentjemeer en de Langstaart enipoeL De foto’s zullen worden gemaakt door het fotovliegbedrijf van de heer B. Hofmeester te Rotterdam. Het Sneekermeer is als primair ob ject voor het onderzoek gekozen, om dat het als representatief onderzoe- kingsgebied wordt beschouwd. Boven dien is het verkrijgen wan ontwerp- normen in dat gebied het meest urgent, uiwege de daar in uitvoering zijnde ruilverkavelingen. Gedurende alle zondagen in juli zul len op enkele toegangsvaarten tot het mee. (Houkesloot, Noorder Oudegweg, Heerenzijl en sluis Terhorne) de in- en uitgaande schepen worden geteld. Te vens wordt op die zondagen ’s morgens en ’s middags het aantal aan de wal en in de Sneker jachthavens liggende boten opgenomen. Zondag hebben de kaatsliefhebbers in de havenstad een wedstrijd meege maakt, die hun nog lang zal heugen. In de middag trad de regen als spel breker op, maar scheidsrechter P. Kui pers en de kaatsers wilden van geen wijken weten. De talrijke kijkers kre gen een finale te zien, die op hoog peil stond! De regen was intussen iets gaan minderen. In deze eindstrijd streden de parturen Sjouke de Boer. Gerrit Dijkstra en Jelle Kooistra en Rienk de Groot, Gerrit de Jong en Tamme Vel stra. Gerrit de Jong zagen wij dit seizoen nog niet zo goed in vorm als zondag. Over het algemeen werd verwacht dat De Groot c.s. snel zouden winnen. Maar Sjouke de Boer toonde zich een waardige eerste klasser en ook Jelle Kooistra was zijn plaats meer dan waard. Daarbij dient gezegd, dat Ger rit Dijkstra in prima vorm verkeerde. Het eerste spel was snel voor De Groot c.s., maar doordat Kooistra eerst de kaats wist te nemen, daarna G. Dijk stra een hercules plaatste en G. de Jong in gebreke bleef de kaats te ne men, namen De Boer c.s. de leiding. Gerrit de Jong maakte gelijk met een enorme herculesslag. G. Dijkstra maak te er 43 van, maar door een buiten slag van Sjouke werd de stand twee spellen gelijk. Op 66 sloeg Tamme daarna slecht uit en Sjouke deponeerde de bal weer in het perk. Op 54 en 66 sloeg Sjouke een onverwerkbare bal op, maar deze viel net buiten de zijlijn. Met een schone 6 kregen De Boer c.s. weer de beste kansen, maar Kooistra bleef in gebreke en G. Dijk stra gaf Tamme gelegenheid tot twee maal toe een bal te retourneren. Jelle Kooistra sloeg een kaats bij de midden lijn en Tamme antwoordde met een geweldige hercules, zodat deze partij een prachtig sluitstuk werd. Rienk de Groot verdient een pluim voor het feit dat hij alle vier ballen na 55 en 60 binnen de lijnen bracht. DE WEDSTRIJD EERSTE OMLOOP Eén van de boeiendste krachtmetin gen was de strijd tussen de nummers 1 en 2 (Berlikum en Leeuwarden), waarbij de laatsten met twee spel vóór toch nog ernstig in gevaar kwamen. Eerst op de stand 55 en 64 werd de strjjd in het voordeel van L.K.C. beslist. In deze omloop sneuvelden verder Rauwerd, Huizum, St. Jac. Pa rochie en Wijnaldum. De krachtige wind speelde vooral de jeugdige op- slagers parten, waardoor veel ballen buiten de „krite” terecht kwamen. Het bestuur van het Sint Antonius- ziekenhuis heeft mede door bemid deling van de Sneker raad van kerken benoemd tot ziekenhuispredikant voor de protestantse bevolking ven het ziekenhuiscomplex: ds J. den Hartogh, hervormd predikant te Bedum. Ds. Den Hartogh, 54 jaar, zal nauw samenwenken met rector W. F. Swit- zar msc. Hij krijgt hier een volle dag taak aan. De hervormde kerkeraad van Sneek heeft ds Den Hartogh beroepen als predikant voor bijzondere werk zaamheden. Eerder stond ds. Den Har togh in Langweer en Wommels. De uitslag van de floraliawedstrijden aan de Looxmaschool luidt als volgt: le klas: 1 Elise de Boer; 2 Johannes Ringnalda. 2e klas: 1 Remco v. d. Werf; 2 Jannie Heemstra. 3e klas: 1 Rienk Heemstra; 2 Eva de Wilde. 4e klas: 1 Leo v. d. Werf; 2 Margreet de Jong. 5e klas: 1 Foeke Kootje; 2 Steven de Jong. 6e klas: 1 Wiebe de Vries; 2 Tj allien de Wilde. Schoolkampioen: Elise de Boer. Zoals bekend zal er in onze stad een proef worden genomen met 110 par keermeters, die worden geplaatst in de Marktstraat, op het Waagpiein, het Leeuwenburg en het Schaapmarktplein. Parkeervakken zijn daartoe door mid del van witte steentjes reeds aange bracht. Hoe een en ander in de prak tijk zal werken, staat in de parkeerme- terverordening en de parkeergeldver- ordening, die b. en w. de raad ter vast stelling hebben aangeboden. In hun preadvies merken b. en w. op, dat hun is gebleken dat in andere gemeenten tot opheffing van de blau we zones werd besloten. De opgedane ervaringen hebben aangetoond dat aan dit systeem te grote praktische bezwa ren zijn verbonden. De raad heeft dus kennelijk een goed standpunt ingeno men door geen blauwe zones in te stel len. Het plaatsen van parkeermeters geeft naar de mening van b. en w. een bevredigende verlichting van het par keerprobleem in de binnenstad en maakt het ook mogelijk van degenen die belang hebben bij de aanwezigheid van parkeerruimte een geringe bijdra ge te vragen voor de door de gemeente te treffen voorzieningen. Voor de aanschaffing van de 110 parkeermeters werd door de raad reeds eerder een krediet van f 41.800, stra, weer een spel voor. Door goed perkspel van de Franeker jongens kon de achterstand opnieuw verkleind worden (43), maar toen voorinse Joustra enkele malen onverwacht goed uit de hoek kwam, was het snel ge daan met Franeker. Eindstand 53 en 66. De uitslag: 1. Wommels met de kaatsers: P. de Jong, J. Joustra en H. Zijlstra; (3 reiswekkers, 3 vaantjes, aangeb. door de heer P. Siksma, Haar lem, benevens de afdelingsmedaille). 2. Franeker met: A. de Boer, H. Pro- cée en R. de Jong (3 luxe wekkers); 3, Leeuwarden met de kaatsers: T. Pier- sma, K. Roosjen en A. Norberhuis (3 tafelcouverts). De wisselbeker, die vorig jaar door Minnertsga was gewonnen, kwam nu bij de jongens uit Wommels terecht. Rest nog te vermelden, dat de prij zen gedeeltelijk waren aangeboden door Fa. Schurer te Sneek en dat de organisatie als vanouds weer in ver trouwde handen was van de Kaatsver- eniging Sneek. Scheidsrechter was de heer Pander uit Leeuwarden. Valken B: 1. J. van der Wal, Leeu warden; 2. W. Frölich, Drachten; 3. D. A. van Slooten, Leeuwarden; 4. B. T. de Boer, Sneek. Schakels B: 1. R. H. Schaap, Deersum; 2. H. L. van der Schaaf, Hardegarijp; 3 Fronie van der Feer, Sneek; 4. mej. A. F. de Boer, Joure. O.K. Jollen: 1. H. Lammers, Enschede; 2. R. E Wester, Grouw; 3. M. Evers, Schoonhoven. Flitsen A: 1. B. de Jong, Grouw; 2. gebr. v. d. Pal, Grouw; 3. S. v. d. Wagen, Leeuwarden. 16 m2 klasse B: 1. J. de Schiffart, Grouw; 2 H. Th. M. ten Brink jr., En schede; 3. Y. Jonker, Leeuwarden; 4. C. van der Ploeg, Wolvega; 5. gebr. Veenstra, Grouw. Vrijheid B: 1. J. Schouwstra, Grouw; 2. J. Goesten, Sneek. Flitsen B: 1. T. Yntema, Leeu warden; 2. W. Hepkema, Leeuwarden; 3. J. Zetzema, Grouw; 4. mej. L. Hoe- ben, Leeuwarden; 5. P. Wijbenga, Grouw; Finnjollen: 1. H. Zetzema, Grouw Akkrumer jollen: 1. H. Beek- sma, Akkrum; 2. K. Stegeman, Zeist. Valken A: 1. M. C. Breuning, Grouw; 2. S. M. van der Meer, Heiloo; 3. A. Wester, Grouw; 4. F. Veen, Leeuwar den; 5. C. H. de Jong, Leeuwarden. Schakels A: 1. S. van der Schaaf, Grouw; 2. J. W. Hoogterp, Hoogeveen; 3. M. Woudstra, Grouw; 4. R. J. de ‘Boer, Steenwijk; 5. S. T. O. Schurink, Grouw. 30 m2 klasse: 1. Tj. Geveke, Leeuwarden; 2. G. W. v. d. Meer, Leeuwarden; 3. H. Geiveke, Kampen. 22 m2 klasse: 1. J. de Boer, Grouw; 2. ir. A. Bonnema, Hardegarijp; 3. Th. Pasma, Sneek; 4. A. A. Bouwes, Leeu warden. 16 m2 klasse A: 1. T. Visser, Leeuwarden; 2. H. Wester, Heeren veen; 3. W. B. Kort, Gorredijk; 4. A. J. van der Veen, Leeuwarden; 5. R. de Jong, Wolvega. Vrijheidsklasse A: 1. R. S. Alberda, Sneek; 2. Th. W. Zijl stra, Sneek; 3. J. P. Eringa, Sneek; 4. W. Loots, Sneek; 5. O. A. Zweep, Sneek. Regenbogen: 1. W. van der Ven, De venter; 2 U. Jager, Lemmer; 3. J. Al berda, Sneek. slag nog groter te maken sloeg Thijs Zijlstra tegelijk met het skütsje van Eernewoude, dat met plm. 25 mensen aan boord een eindje verder zeilde, in een vlaag om, zodat er voor Sneek I niets meer te redden viel. Het eindigde met 49 punten op de vierde plaats. Geen enkel team kwam trouwens ongeschonden aan de finish. Ook Gro ningen raakte een man kwijt en met een 6e plaats van Jan Westers, een tiende van Sjoerd Feenstra en een elfde van Jan Goesten, die als student j.n Groningen voor de Martinlstad zeil de, behaalden de Groningers met 47 punten de derde plaats. Leeuwarden tenslotte sloot de rij met 50 punten. P. de Groot van Drachten eindigde als achtste en H. Kespers, Leeuwarden als twaalfde. De uitslagen van de open wedstrij den luiden: Onze stadgenoot de heer Dirk S. Donker, stadsbeiaardier van Sneek, Joure en Groningen, behaalde vorige week tijdens het beiaardconcours op de Raadhuistoren te Hilversum een eerste prijs voor interpretatie en een den en Wommels uitmaken, wie de te genstanders van de jongens van Jan Bogstra zquden worden. In een prach tige, gelijkopgaande strijd wist het partuur uit Wommels, waarin achter- inse T’ Zijlstra zowel in ’t perk als aan c stuit, voortreffelijk werk deed, de hoofdstedelingen te kloppen. Met een zitbal van Zijlstra werd Wommels op de stand 54 en 66 tenslotte win naar. Het was doodstil in de (gereformeer de) Oosterkerk gisteravond toen ds. J. H. van Halsema zijn eerste preek hield in Sneek. Eigenlijk niet hele maal de eerste. Een jaar of zeventien geleden had de nu 46-jarige pre dikant hier ook eens gepreekt. Het was hem toen opgevallen dat het zo rumoe rig was in de dienst. „Wij leven in een. wereld vol kabaal en we weten het niet meer dat achter dit leven het grote zwijgen van God staat. Uit dat grote zwijgen is Jezus Christus tevoor schijn gekomen. God bouwt zijn huis en het is volkomen stil. God werkt ook vandaag nog in stilte”, aldus de pas in Sneek bevestigde predikant. De tekst voor deze eerste preek was gekozen uit het boek Koningen, hoofd stuk 6, vers 7. Daarin wordt de bouw van de tempel in Jeruzalem beschre ven. Dat geschiedde zonder lawaai. Het was volkomen stil. Ds. Van Halsema plaatste dit verhaal tegen de achtergrond van onze onrus tige tijd. Wij moeten allemaal mee in ’t kabaal van alle dag, maar als we ook stil kunnen luisteren, zal de door braak van boven plaatsvinden. Door ’t lawaai heen ontdekken we dan de bouw van het Godshuis. De rustige en duidelijke manier waarop de nieuwe dominee zijn medi tatie bracht liet niet na indruk te ma ken op de kerkgangers. De Oosterkerk was bijna helemaal Regenbogen: 1. U. Jager, Lem mer; 2. J. Alberda, Sneek. Flitsen A: 1. Geibr. v .d. Pal, Grouw; 2. D. Dijk stra, Schellingwoude; 3. B. Broer, Grouw. Akkrumer Jeugdjollen: 1. H. Beeksma, Heerenveen; 2. J. Bakker, Langweer; 3. P. Stienstra, Leeuwarden; 4. L. van Kampen, Akkrum. Flitsen B: 1. E. Roeye, Akkrum; 2. S. v. d. Meer, Wartena; 3. J. Groenewoud, Drachten; 4. Hannie Smith, Sneek; 5. J. Zetzema, Grouw.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1