Open haven voor 480 boten aan t Nederlandse zuiveltvezen Parel aan de kroon van Subsidie voor restauratie pand Singel 90 Verlichtingsinstallatie voor ijsbaan tot stichting derde jachthaven Voorstel b. en tv. Nauta veertig jaar bij de KNM IJLST WY M BRITS ERA DEEL van en Jongetje van drie in Gaastmeer verdronken Verbetering Prins Hendrikkade Stand deelnemers Sneekweek: nu 845 Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, IN 124e jaargang nr 58 'laandag 21 juli 1969 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 9 Geslaagd Liggeld van ca. 125 tot 290 per jaar Geslaagd 9 9 Minimum broodprijs in Sneek en Ooststellingwerf Drie Snekers volbrachten Vierdaagse Nijmegen Advendo gaat in september naar Nancy Sneekar Nieuwsblad is een Gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en SNEEKER NIEUWSBLAD VOETBRUG PLAATS EXPLOITATIE SUBSIDIE l Als de Sneker raad z’n fiat verleent aan het voorstel van b. en w., dat mor genavond in de raadsvergadering zal worden behandeld, krijgt Sneek er bin nen afzienbare tijd een derde jachthaven bij met een accommodatie van on geveer 480 boten. De haven zal worden gegraven in de toekomstige stadsuit breiding „De Domp”. Van de raad wordt gevraagd voor dit doel een krediet van f 570.000,beschikbaar te stellen. Gistermorgen om ongeveer half acht is in Gaastmeer de 3-jarige Hotse van Netten door verdrinking om het le ven gekomen. Het jongetje was met zijn vader, de melkvaarder S. van Net ten, mee en is in een onbewaakt ogen blik overboord gevallen. Mede uit stedebouwkundige overwe gingen zal de aan te leggen woonwijk door een ruime, in het jachthavencom plex opgenomen groenstrook van de haven moeten worden gescheiden. Verder ligt het in de bedoeling bij de uitmonding van de jachthaven een terrein ter grootte van ongeveer 4000 m2 in gereedheid te brengen waar be drijven kunnen worden gesticht die op het watertoerisme zijn gericht. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagden: voor het kandidaats examen bouwkundig ingenieur onze stadgenoot W. B. Leeman en voor het doctoraal examen werktuigkundig in genieur J. Tiemersma, eveneens uit Sneek. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen civiel-ingenieur de heer W. van der Wal te Woudsend. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4,- per half jaar. Per post f 6,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi nistratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091. Het gebeurde midden in het dorp Gaastmeer. De vader was met melk bussen bezig op ’t stalt van boer Tys- ma. Toen hij ’n praatje maakte met de boer, bemerkte hij op een gegeven ogenblik dat zijn zoontje verdwenen was. Er werd nog gezocht op het erf van de boerderij, maar toen hij daar niet bleek te zijn, rees het bange ver moeden dat hij in het water was ge vallen. Vrij spoedig nadat met dreg gen was begonnen werd het jongetje gevonden. Twee artsen, met vakantie in Gaastmeer, pasten nog mond-op- mond-beademing toe, maar het mocht niet baten. korte termijn met de aanleg van de haven te beginnen. Op deze wijze zal ook de noodzakelijke ontsluiting van het bestemmingsplan „De Domp” kun nen worden gestimuleerd. dan komt een goede tijd mag zijn”, zo besloot hij zijn rede. De ondernemingslust, durf tot het nemen van initiatieven en mogelijk heden tot aanpassing van de jubilaris werden geprezen door ir. Th. C. Rjjs- senbeek, oud-hoofd van de afd. zuivel en veeteelt van het ministerie van Landbouw. Als vertegenwoordiger van het ministerie wees deze spreker op de vele functies van de heer Nauta buiten het bedrijfsleven. „Wij hebben de contacten met u zeer gewaardeerd”, zo besloot hij. ONDEUGD MET GOEDE KANT worden begroot op f2.300,Het eer ste jaar zal daar nog f 1.000,bijko men voor ’t maken, van een beerput met overstortleiding. Indien in de toekomst mocht blijken dat een andere, c.q. ruimere voorzie ning op dit punt nodig is, zal even tueel het stichten van een gebouw moeten worden overwogen. Gelet op de aanmerkelijke investering die hier mede gemoeid is, ook bij uitvoering in W.S.W.-verband, zijn b. en w. van oor deel dat het treffen van eerst de hier voor geschetste tijdelijke voorziening aanvaardbaar is. Tenslotte nog de geluidsinstallatie die waarschijnlijk niet zal kunnen wor den gemist. Gezien de belangrijke aan het maken van een vaste installatie verbonden kosten, zullen b. en w. over deze aangelegenheid nog eens in over leg treden met de beheerscommissie. De verbetering en uitbreiding van de ijsbaan maakt deel uit van het z.g. Bos plan voor het gebied tussen Leeuwar- derweg en Zwette, van-2 de r.k. be graafplaats tot de grasdrogerij te Lo- enga. Ruim twee jaar geleden stelde de raad al een krediet van f 40.199, beschikbaar t.b.v. de eerste fase van dit plan (de ijsbaan). van f 8,per m2 zal de exploitatie sluitend gemaakt kunnen worden. Het liggeld is, vergeleken bij de thans in Sneek toegepaste tarieven, vrij hoog, n.l. voor een schip van het 16 m2-type ongeveer f 125 per jaar, stijgende voor grote schepen tot ongeveer f 290. De door de gemeente aan de stich ting in rekening te brengen jaarlijkse vergoeding zal op basis van de exploi tatiebegroting rond f 45.000,moeten bedragen. Met de stichting zou daartoe een overeenkomst voor de tijd van tien jaren moeten worden aangegaan (waarna verlenging, eventueel gepaard gaande met een herziening van de ge- bruiksvergoeding) De financiering van de stichtings- kosten zal d.m.v. een geldlening moe ten geschieden. De Ooöp. Raiffeisen bank Sneek e.o. is bereid de totstand koming van de accommodatie te be vorderen door het verstrekken van een geldlening met een looptijd van 25 jaar tegen een rente van 7%%, koers 100. De stichting alsmede de beide zeil verenigingen hebben medewerking aan dit plan toegezegd. Na onze publikatie van vorige week woensdag zijn er nog weer enkele wij zigingen gekomen in het aantal deel nemers aan de Sneekweek. Blijkens opgave van het Sneekweek-comité is het totaal nu 845 schepen. De Valkklasse is na woensdag met 1 uitgebreid tot 57, de Schakels tot 124. Er hebben zich 5 boeiers en grote Friese jachten aangemeld en 6 kleine Friese jachten. In de gemengde klasse zijn geen aanmeldingen. In 1965 is reeds aan het bestuur van de „Stichting Oud-Sneek en de Zuid westhoek” een subsidie toegekend t.b. v. restauratie van het deze stichting in eigendom toebehorende pand Singel 90 (op de hoek bij de Kleine Palen). To'. op heden is de voorgenomen restaura tie nog niet gerealiseerd. Het hangt al lemaal op de subsidiëring. Het bestuur heeft thans een verzoek gedaan om verhoging van het reeds toegekende subsidie tot 30% van f 82.730,of f 24.819,te bevorderen. Het bedrag van f 82.730,is het sub- sidiale deel van de totale kosten, die thans zijn geraamd op f 107.850. Ook rekening houdende met een provinciaal subsidie verwacht het bestuur de restauratie thans te kunnen financie ren en het verbouwde pand op basis van een redelijke huurprijs te kunnen exploiteren. B. en w. nemen het standpunt in, dat pogingen om het historisch aanzien van Sneek te bewaren, de steun van het gemeentebestuur verdienen, voor zo ver de financiële middelen dit toela ten. Op de gemeentebegroting wordt voor dit doel jaarlijks een bedrag ge raamd. Het onderhavige pand komt, zoals bekend, voor op de lijst van bescherm de monumenten in Sneek. Het maakt ruimtelijk deel uit van een gebied rond om de Waterpoort en het Hoog end, aan welk gebied ’n kunsthistorische waar de wordt toegekend. B. en w. zijn van mening, dat voorkomen moet warden, dat dit pand verloren gaat en achten de restauratie daarvan van zodanig belang, dat ook de thans gevraagde verhoging van het toegezegde subsidie Voor deze meer algemene gemeente lijke belangen wordt van de raad een bijdrage a fonds perdu van f 50.000, uit de gemeentekas gevraagd, te put ten uit het fonds ter verbetering van de infrastructuur. „Er is mij onnoemelijk veel lof toegezwaaid vanmiddag. Ik vraag mij af of dit wel terecht was. Want volgens de moderne opvattingen is iemand die veertig jaar bij dezelfde baas is niet een van de besten. Volgens deze opvat tingen moet men een paar keer van betrekking veranderen”. Dit zei vrijdag middag de heer J. Nauta aan het slot van een voor hem onvergetelijke re ceptie in de foyer van Amicitia ter gelegenheid van zijn veertigjarig jubi leum bij de KNM. Behalve al scommercieel directeur van deze maatschap pij maakt de heer Nauta zich ook verdienstelijk als bestuurslid van tal van organisaties op het gebied van de zuivel. „Wie mij niet kent zou de indruk kunnen krijgen: dat is een doorgewinterde baantjesjager”, aldus de jubila ris, „maar de insiders weten dat dit beslist niet het geval is”. Terugziende op de afgesloten periode van veertig jaar was zijn conclusie: „Het was een leuke tijd voor mij”. Op 30 juli zal een verordening in werking treden, waarin o.a. voor Sneek en Ooststellingwerf minimumprijzen voor brood worden vastgesteld. Deze minimumprijzen zijn: 71 cent voor ver pakt en gesneden witbrood, 67 cent voor ander witbrood, 68 cent voor ver pakt en gesneden bruinbrood en 64 cent voor ander bruinbrood. B. en w. achten het de meest doel matige oplossing de exploitatie van de haven op te dragen aan de Stichting Jachthaven- en kampeercentrum „De Domp”. (In deze stichting zijn zowel de gemeente ais de beide zeilverenigingen vertegenwoordigd). De regeling zou kunnen worden getroffen, dat de ge meente en de zeilverenigingen ieder voor een derde gedeelte garant gesteld worden voor een eventueel jaarlijks tekort op de exploitatie. tot f 24.819,verantwoord is. Voorts stellen b. en w. voor aan de Stichting Noordelijk Toneelgezelschap „De Noorder Compagnie” voor de sei zoenen 1967-1968, 1968-1969 en 1969- 1970 een subsidie uit de gemeentekas toe te kennen van onderscheidenlijk ten hoogste f 1.517,f 4.212,en f 5.033,—. Tenslotte wordt de raad voorgesteld de verkoopprijzen van het industrie terrein tussen Oppenhuizerweg en rijksweg 43 nader vast te stellen op f 19,per m2 voor de terreinen van geringe diepte en de aan de weg en in- steekhaven gelegen terreinen en f 18, per m2 voor de overige terreinen. Met het oog hierop zijn enkele wijzi gingen aangebracht in het oorspronke lijke plan. Zo is in eerste instantie de bouw van een woning voor een haven meester achterwege gelaten. Het lijkt mogeüjik de havenmeester van „De Domp”, met assistentie, in te schakelen. De ruimte om in de toekomst wel een woning te stichten is aanwezig. De totale kosten ten bedrage van f 570.000,kunnen worden gespecifi ceerd als volgt: grondwerken f 191.500; rioleringen en drainage f 27.970; be schoeiingen en steigers f 123.210; be stratingen f 81.080; diversen f 15.340; toiletgebouw f 51.000; nutsvoorzienin gen f 3300; beplantingen f 17.550; rij wielstalling, terreinverlichting f 17.550 directiekosten f 24.000; renteverlies f 17.500. Uitgaande van een liggeld per jaar met douches enz. en een gelegenheid tot het te water laten van schepen van af boottrailers. Indien de behoefte zou worden ge voeld en uit financieel oogpunt ge zien <ie mogelijkheid daartoe aan wezig is, kunnen in de toekomst over de steigers jachthuizen worden ge bouwd. De uit het graven van de kolk vrijkomende grond kan ten dele wor den bestemd voor ophoging van in het bestemmingsplan „De Domp” gelegen bouwterreinen. De heer A. Weening (adj. directeur van de Frico) sprak namens de Hol land Cheese-Exporters Association. De heer Nauta werd voor het eerste jaar benoemd tot voorzitter van deze orga nisatie en sinds 1951 is hij elk even jaar voorzitter en elk oneven jaar vice-voorzitter geweest. Voor deze as sociatie ging de heer Nauta wel naar Amerika om de belangen van de Ne derlandse kaasexporteurs te beharti gen. Met ditzelfde doel reisde hij naar Portorico. Bij alle deugden noemde de heer Weening ook één „ondeugd” van de heer Nauta, nl. bridgen. Dan weet hij van geen ophouden. Hij pres teerde het zelfs om eens in New York een record te vestigen, ’t Is wel een ondeugd met een goede kant. Na me vrouw Nauta te hebben bedankt voor het afstaan van haar man gedurende heel wat uren bood de heer Weening een fraaie stoeltjesklok aan, daarbij opmerkend: „Suvel-Fryslan kin greatsk op jo wêze”. Namens de Vereniging van Kaas exporteurs, van welke vereniging de heer Nauta al 23 jaar bestuurslid is, sprak de heer J. Schots. Hij was blij dat de jubilaris voorlopig nog aanblijft als voorzitter. Een zilveren sigaretten doos met inscriptie was het cadeau van deze vereniging. Bovendien had den de kaashandelaren geld ingeza meld en dat was bestemd voor het maken van een reis, deelde de heer Schots mee. De heer A. Noordhoek sprak namens de kaascommissie van het Produkt- sclhap Zuivel. In een zeer humanisti sche toespraak werd een kostelijke typering gegeven van de heer Nauta, die al 30 jaar in deze commissie zit ting heeft en sinds 1967 de voorzit tershamer hanteert. De heer H. de Jong roemde namens het ZKB (Zuivel-kwaliteitscontrole- bureau) de kennis van zaken en de ge degen voorbereiding van de heer Nau ta. En als laatste spreker merkte ir. B. van Dam, voorzitter van het Product schap Zuivel op: „U bent werkelijk een van de parels aan de kroon van ’t Ne derlandse zuivelwezen”. Met dit korte slotwoord, waarin de heer Nauta alle sprekers van deze middag hartelijk bedankte, is de jubi laris eigenlijk al getypeerd. Hij is een nuchter, zakelijk en bescheiden mens. Uit de vele toespraken kwam hij ook als zodanig naar voren. Er was veel belangstelling voor de receptie, zowel uit Friesland ais van ver daar buiten. Een hoekje van de foyer leek al gauw op een bloemenkas. De gasten onderhielden zich met elkaar onder het genot van een drankje en feeste lijke pianomuziek. Burgemeester Van Hout van Wym- britseradeel beet het spits af van de rij van sprekers. Hij deed dat tevens namens burgemeester Rasterhoff van Sneek, die zelf verhinderd was het Sneker gemeentebestuur was wel ver tegenwoordigd, nl. door wethouder Bergstma. Want hoewel er op de druk werken van de Kon. Ned. Maatschap pij van Kaas- en Roomboterfabrieken staat „KNM te Sneek”, staat de Sne ker vestiging officieel net buiten de grens, dus op het gebied van Wymbrit- seradeel. In het telefoonboek zal men dan ook onder IJsbrechtum moeten zoeken. Burgemeester Van Hout verklaarde dat hij hierom met een gerust gemoed het woord voerde, temeer daar er voorheen te Oudega een vestiging was en nog altijdi in Osdngahuizen de afde ling Lankhorst van het concern Hol- landia waartoe ook de KNM behoort. En daar kwam nog bij dat de jubilaris zijn jeugd heeft doorgebracht in „Al- degea oan ’e Brekken” en daar pret tige herinneringen aan bewaart. De contacten tussen de heer Nauta en de gemeentelijke overheid lagen meestal op zakelijk terrein. Toch had de heer Nauta steeds ook oog voor het algemeen belang. MET KAAS DE WERELD ROND Zijn werkgebied beperkte zich ove rigens niet tot het grondgebied van Wym'britseradeeL Hij reisde uit hoof de van zijn functie de wereld rond. Indien dit ooit nog eens mogelijk zou zjjn zou hij vast proberen zelfs op de maan afzetgebied te vinden voor zijn kaas. Want op dit terrein is de heer Nauta heel deskundig. En hij ging al tijd geheel op in z’n werk. Een groot deel van de Wymbritseradeelse boe ren wisten waar ze naar toe moesten met hun melk en ze wisten ook dat ze „jild yn it molkpüdtsje krigen”, aldus de burgemeester. Hij was er niet bang voor of de heer Nauta zal volgend jaar, als hij de pensioengerechtigde leeftijd hoopt te bereiken, zijn tjjd we ten te vullen, gezien zijn vele interes ses. „Wij wensen u toe dat de tijd die Onze stadgenoten W. G. Adema, IJ. Kornelis en Tj. de Vries hebben zonder noemenswaardige moeilijkhe den de 53e Nijmeegse Vierdaagse uit gelopen. Adema deed dit voor de 8ste, Kornelis voor de 2de maal en De Vries voor de 6e maal. De marsen waren dit jaar behoorlijk zwaar vanwege het zeer warme weer. De te lopen afstanden bedroegen vier maal 50 km. Van de 17.710 wandelaars uit 21 landen volbrachten 14.359 deel nemers de marsen. Vrijdagmiddag vond de glorieuze intocht plaats over de St.-Annaweg te Nijmegen, waar duizenden toeschouwers de wandelaars verwelkomden. glaslampen van 150W. Met deze voorziening zal naar ra ming een bedrag van f 29.000 gemoeid zijn. Voorgesteld wondt een krediet beschikbaar te stellen tot dit bedrag. TIJDELIJKE VOORZIENINGEN TER VERBETERING ACCOMMODATIE Het tweede punt is de accommodatie bij de ijsbaan. Het bestaande houten gebouw, afmetingen plm. 3x4 meter, is door baldadigheid grotendeels ver nield, doch moest overigens ook als on voldoende worden aangemerkt. Hoewel het terrein, door de voorzie ningen* op het punt van drainage, af watering en egalisatie, tevens een goed speel- en sportterrein zal kunnen wor den zodat het ondermeer dienstbaar zal kunnen zijn voor allerlei openlucht manifestaties die niet op de sportter reinen kunnen plaats vinden, menen b. en w. dat voorshands slechts voor zieningen moeten worden getroffen die in de winter nodig zijn om de ijsbaan te kunnen gebruiken. De desbetreffende, minimale voor zieningen die nodig zijn betreffen toi letten, ruimte voor opberging van ma teriaal, voor kaartverkoop, voor een verblijf voor leidinggevend personeel, voor garderobe en enige kastruimte. Hierin zal kunnen worden voorzien door het plaatsen van enkele schaft- wagens en een toiletwagen. Deze laat ste zal ’s winters van de tennisbanen bij het Zuidersportpark kunnen wor den overgebracht naar de ijsbaan. Te rugbrenging van deze wagens en de schaftwagens naar de vroegere stand plaatsen zal dan in het vroege voorjaar moeten geschieden. De jaarlijkse kosten, aan het treffen van deze voorzieningen verbonden, Het Tamboer-, Jachthoorn- en Pijper- korps „Advendo” heeft de komende maanden een druk programma af te werken. In september gaat het korps naar Nancy in Frankrijk en in februari van het volgend jaar drie dagen naar Figaretio in Italië. Verder ontving het korps nog een officiële uitnodiging voor Perzië, maar in verband met een eventuele reis naar de Verenigde Staten, zal het be stuur hierover straks een beslissing nemen. Dit geldt ook voor een uitno diging om in mei 1970 naar Barcelona te komen. De behoefte aan ligplaatsen voor bo ten ten behoeve van de watersport neemt hand over hand toe. De beide jachthavens in deze gemeente aldus het college in zijn uitvoerig preadvies kunnen reeds geruime tijd niet aan verzoeken om een ligplaats voldoen. Deze vraag is niet alleen afkomstig van ingezetenen, maar ook van elders wonenden, die de watersport op de Friese meren beoefenen. Wil Sneek haar positie als watersportcentrum in alle opzichten handhaven, dan zal aan het vraagstuk van de jachthavenac commodatie ernstig aandacht moeten worden besteed. Het treffen van voor zieningen zal op korte termijn nodig zijn, wil er op diit gebied in de eerst volgende jaren, ook vergeleken met de situatie elders, geen achterstand ont staan. In een voorstel aan de raad zeggen b. en w. dat de asfaltverharding van de Prins Hendrikkade reeds enige ja ren in een slechte toestand verkeert, terwijl ook de klinkerbestrating ver beterd dient te worden. Tot dusverre was een ingrijpende verbetering moei lijk te verwezenlijken, aangezien het zware vrachtverkeer over rijksweg 43 bezwaarlijk omgeleid kon worden door de binnenstad. Na het ingebruiknemen van de overweg,bij de Goeman Borge- siuslaan is het thans mogelijk dit ver keer langs de noordzijde van de stad te leiden. In verband met het vorenstaande hebben b. en w. een plan tot een vrij ingrijpende onderhoudsbeurt van de Prins Hendrikkade doen uitwerken. De uit te voeren werkzaamheden bestaan in hoofdzaak uit het verwijderen van delen van het wegdek, die los geraakt zijn, het daarna egaliseren van het wegdek en het aanbrengen van een asfaltlaag. Voorts zullen bij het kruis punt Koninginnebrug voorzieningen worden getroffen, waardoor het ver keer onder meer een betere opstel- ruimte voor de verkeerslichten ter plaatse verkrijgt. De dekkingsmiddelen voor deze omvangrijke onderhouds werken zijn, aangezien het op de post „Onderhoud van straten” geraamde bedrag voor dit doel niet toereikend is, ten dele gevonden door verlaging van enkele uitgaafposten in de ge meentebegroting en verder door tot een bedrag van f 15.200,over de post voor onvoorziene uitgaven te beschik ken. Voor de uitvoering van het plan, dat aanvankelijk in de stichting van schip- huizen vóórzag, is getracht een subsi die te verkrijgen uit ’s rijks kias, doch de daartoe aangewende pogingen heb ben geen resultaat opgeleverd. Bij toe passing van de voor de subsidiëring door de rijksinstanties aanvaarde lig gelden, moet het project als „selfsup porting” worden aangemerkt. Als aan vullend werk waarvoor het plan ook i: aangemeld zou, indien de omvang van de werkloosheid daartoe aanlei ding zou geven, de uitvoering van het plan wellicht op een zeker ogenblik voor subsidiëring in aanmerking ko men. Enige zekerheid omtrent het tijd stip waarop in dat geval de uitvoering ter hand zou kunnen worden genomen bestaat er evenwel niet. Gelet op het toenemend nijpend te kort aan ligplaatsen en op de noodzaak om tot het treffen van voorzieningen, ook voor de toekomst, over te gaan, k-'.rrt het b. en w. gewenst voor op Over de Sneker Oudvaart zal een verbinding tussen beide jachthavens moeten komen. B.v. via de aanwezige sluis of door middel van een hoge voet brug. Nu de terreinwerkzaamheden voor de ijsbaan hun voltooiing naderen de egalisatie van het terrein is nl. vrij wel gereed en de drainage vordert flink dient een beslissing te worden genomen over de verder te treffen voorzieningen om de ijsbaan de ko mende winter te kunnen gebruiken. Deze voorzieningen betreffen in de eerste plaats de verlichting. De oude ijsbaanverlichting bestond uit een aantal houten palen met zeer eenvoudige armaturen en bovengrond se stroomleidingen. Deze installatie is gesloopt; de materialen waren derma te versleten en onvolledig dat deze niet meer konden worden gebruikt. Bovendien was het verlichtingssysteem voor de langebaan, die nu wordt inge richt, ongeschikt. Om tot een doelmatige verlichting bij een verantwoorde investering te komen, is een plan ontworpen dat voorziet in de plaatsing van houten lichtmasten (solide geconserveerd om gedurende vele jaren weer en wind te kunnen trotseren). De lengte der masten is 9 meter, en de plaatsing zal geschieden in de bin nenring van de langebaan. Op deze wijze dienen zij voor verlichting van deze baan en de daaromheen liggende baan voor het schaatsenrijdend pu bliek. Om bij kortebaaniwedstrijden op de daarvoor bestemde, m het centrum van de ijsbaan uit te zetten baan ter lengte in rechte lijn van 160 meter en een uitloop van plm. 20 meter, bij avondwedstrijden voldoende licht te hebben zullen de verlichtingsarmatu- ren gedraaid kunnen worden en naar het midden van de baan gericht. Deze armaturen zullen bestaan uit 192 Philipsarmaturen DV 16 voor Pers in het ontwerp van het bestemmings plan „De Domp” is, zoals bekend, een jachthaven geprojecteerd van behoor lijke omvang. De voor dit doel bestem de grond wordt begrensd door de Groe- nedijk, de Sneker Oudvaart en het Jachthavenkanaal en is gelegen in de onimiididellijke nabijheid van de jacht haven „De Domp”. De totale opper vlakte van het onderhavige gebied is ongeveer 55.000 m2. Hoewel het be stemmingsplan voor dit stadsdeel nog niet is vastgesteld en goedgekeurd, is met toepassing van artikel 20 der We- deropbouwwet, onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten, voor de aanleg van deze jachthaven de vereiste bouw vergunning verleend. Dientengevolge behoeft met de aanleg van de gepro jecteerde haven niet te worden ge wacht totdat het bestemmingsplan rechtskracht heeft verkregen. In dit opzicht kan het project elk ogenblik ter hand worden genomen. OOK KAMPEERTERREIN B. en w. hebben dan ook een plan laten opmaken voor een open jachtha ven waarin ongeveer 480 boten van verschillende grootte plaats kunnen vinden langs de wal en aan een zestal steigers. De ruimten tussen de steigers hebben verschillende afmetingen. De totale wateroppervlakte is ongeveer 28.800 m2. Ten tijde van de aanleg van de haven zal nader onder ogen worden gezien of, met behoud van voldoende „verkeersruimte” in> de Kolk, door verlenging van de steigers niet meer ligplaatsen kunnen worden geschapen dan het aantal dat hiervoor werd ver meld en hoe in verband met nadere te maken prognoses de definitieve inde ling van de steigers zal moeten zijn. Ook de mogelijkheid van het toe passen van drijvende steigers, ter ver groting van de flexibiliteit van de ha ven, zal dan kunnen worden overwo gen. Er is voorts een kampeerterrein van ongeveer 10.400 m2 geprojecteerd en voor andere doeleinden te bestemmen terreinen waaronder parkeerterreinen, van plm. 15.800 m2. Verder omvat het plan de bouw van een toiletgebouw

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1