waterpoorf-krabbels BuitenwerkingsteUing woonruimtewet baart Sneker raad zorgen Zwembad volgende week vrijdag open IJLST WYMBRITSERADEEL I van en Accommodatie ijsbaanterrein nog niet je het van kFT Vreselijk ongeluk treft gezin uit Sneek JONKERS NEEMT HET NIET LANGER Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, J .i Uil 124e jaargang nr 59 Donderdag 24 juli 1969 I en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Twee zusjes verdronken in IJssel bij Kampen Oud-IJlster ds. J. de Jong in Vrouwenparochie overleden Dieven betrapt en gevlucht Het Sneekar Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT SNEEKER NIEUWSBLAD GEDUNDE GELEDEREN we De De afgelopen weken gingen ook heel wat Snekers naar het we eerlijk zijn, het is een prachtig teren wel in de belangstelling stond. Niet alleen bij kinderen, ook enkele ouderen zochten hier verkoeling. Op zulke warme dagen gooi je het liefst de kleren uit, om toe te geven aan het verlangen naar de oertijd toen de mensen naakt liepen. Iedereen zoekt dan Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091. Het voorstel om de sporthal uit te breiden met een materiaalberging was voor de heer J. P. de Vries aanleiding om te wijzen op het feit dat de gar derobe wel wat bekrompen aandoet als er veel publiek is en dat het lang duurt voor al dat publiek door de nauwe uitgang naar buiten is. Nu men toch aan ’t verbouwen slaatDe heer Fijlstra voegde daar aan toe dat de banken niet zo gemakkelijk zitten zon der ruggesteun. De heer Van den Akker had een woord van lof voor de Raiffeisenbank, die geld leent voor de financiering van de nieuwe jachthaven. Ook vond hij het jammer dat er in deze haven geen schiphuizen komen, althans niet de tot De heer Van den Akker pleitte ten slotte voor beveiliging op de ringweg als het verkeer daar straks over zou worden geleid i.v.m. verbetering van de Prins Hendrikkade. Het ligt in de bedoeling dit karwei niet in de drukke zomermaanden, maar waarschijnlijk in september uit te voeren. De ruimtevaart brengt ons op nog een ander onderwerp. De perfectie waarmee 1' Sneek af gerekend, een soort fles- sehals vormde. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4,- per half jaar. Per post f 6,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad zal verrichten Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi- nistratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 In onze krant van maandag ver meldden wij drie Snekers die de houdt in dat voor het betrekken van woonruimte geen vergunning meer nodig is en dat de bevoegheid van de gemeente om, zo nodig, woonruimte te vorderen komt te vervallen. Op het oog een aantrekkelijke zaak; vrijheid blijheid. Maar hoe moet het straks wanneer toekomstige industrieën vragen woonruimte te reserveren. Hoe moet ’t met de sanering? En vooral met de mensen die al een hele tijd op de lijst staan in afwachting van de toewijzing van een woning? Er zijn er die anderhalf jaar of langer wachten, zo werd dinsdagavond meegedeeld in de raadsvergadering. Verschillende leden van de Sneker raad bleken helemaal niet zo gelukkig te zijn met deze buiten- werkingstelling. eim-aax uaii wCC1 vei- ki'ri^eren- Ook honden vinden het een heerlijk plaatsje. Een drinken^er* mensen’ Hier fcTkenne- geregelde waterverversing zou geen overbodige luxe zijn. lijk geen sprake van perfectie. Aan (Foto Obbema) Weer een bar erbij in onze stad. Nu moesten zij Opnieuw zijn het de gebroeders G. De gelederen waren nogal gedund deze zomeravond. Niet minder dan 7 raadsleden waren verhinderd: mevr. De Graaff, mevr. Unema, de wethou ders Baaijens en Visser en de heren Zeilstra, Lichthart en Meijer. De over blijvende twaalf namen alle voorstel len van b. en w. zonder hoofdelijke stemming aan, waarbij af en toe enige discussie ontstond. Op een vraag van de heer Gerrits n.a.v. het jaarverslag van de districts- schoolartsendienst over de behoefte aan gymnastieklokalen in Sneek werd geantwoord dat het aantal lokalen voor het ogenblik voldoende is. Met algemene stemmen werd heer S. de Haan alhier benoemd leraar aan de R. J. Sipkensschool. IJSBAANTERREIN Een vreselijk ongeluk heeft maan dagmiddag het gezin van de heer L. Huisman, hoofd van de P. Bakker- school (christelijke school voor b.l.o. aan de Harinxmakade) getroffen. Twee dochtertjes, de bijna veertienjarige Marian en de elfjarige Roelien, kwa men door verdrinking om het leven toen de boot waarmee de familie op de IJssel voer door een tanker werd overvaren. Het Sneker zwembad zal volgende week vrijdag, 1 augustus, voor het zwemmend publiek worden open gesteld. Zwemliefhebbers kunnen dit seizoen nog tot ongeveer oktober terecht in het verwarmde water van het openlucht-bad. Eindelijk is het zover! Hoewel de groenvoorzieningen nog niet gereed zijn (waaronder de ligweide), zal t< ?h nog een tweetal maanden van het verbeterde en uitgebreide zwembad gebruik kunnen worden gemaakt. Zoals bekend, kan het water worden verwarmd, waardoor het zwemseizoen langer zal zijn. Om deze ingebruikneming goed te laten verlopen heeft de directie alle medewerking van het zwem mend publiek nodig. Dit houdt ondermeer in dat alle door of na- mens de directie gegeven aanwij zingen stipt worden opgevolgd. Gebeurt dit niet, dan zullen straffe maatregelen nodig zijn. Voorkom dit! De tarieven zijn aangepast in die zin, dat rekening is gehouden met de nieuwe accommodatie en het dit jaar korte seizoen, zo blijkt uit mededelingen van de directie. Alle gewenste inlichtingen kan men vanaf maandag 28 juli a.s. aan de kassa van het zwembad verkrijgen. De feestverlichting in verband met de Sneekweek (daar heb je het al, ook nu zullen er vast en zeker zijn, die vinden dat het geld beter Het ongeluk gebeurde omstreeks 5 uur. De kruiser die eigendom is van de heer E. Sprietsma alhier, was op weg naar Kampen. In een flauwe bocht van de rivier, bij Wilsum in de gemeente IJsselmuiden, kwam onver wacht de tanker op de kruiser invaren. Op die plaats wordt het zicht belem. merd. De dag tevoren was op vrijwel dezelfde plaats een zeilboot door een vrachtschip overvaren. Op het moment dat de tanker een waarschuwingssig- naal gaf was het al te laat en werd de kruiser geraakt. Deze zonk onmiddel lijk. De beide meisjes bevonden zich in de slaaphut. Kikvorsmannen uit Kampen moesten later duiken om hen te vinden. Ds. J. de Jong, emeritus-predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk, die in de nacht van zondag op maandag op ruim negentigjarige leeftijd te zij nen huize in Lieve Vrouwenparochie is overleden, is hedenmiddag in deze plaats begraven, nadat daar vooraf in de hervormde kerk een rouwdienst was gehouden, waarin voorging ds. J. ter Steege, predikant van de her vormde gemeente van Lieve Vrouwen parochie. Jelle de Jong werd op 9 april 1879 te Ijlst geboren. Hij bezocht het gemeentelijk gymnasium te Doe- tinchem en studeerde vervolgens aan de gemeentelijke universiteit te Am sterdam en daarna ook nog aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Ds. De Jong stond achtereenvolgens in Zwaag- westeinde, Losdorp en Lieve Vrou wenparochie en als hulpprediker in Lettelbert. De moeder werd gered door de 15- jarige zoon Machiel, die vanaf een boot van kennissen het ongeluk zag gebeuren en direct overboord sprong. De heer Huisman kon zich zwemmend redden, evenals een vriend van Machiel, de 16-jarige Lucas Slob. Zij waren aan dek. De kruiser voer goed stuurboord, vlakbij de strekdammen. Het gezin maakte een vakantietocht. Het schrijven van de minister waar in de maatregel aan de gemeentebe sturen werd meegedeeld bevond zich bij de ingekomen stukken. B. en w. stelden voor dit voor kennisgeving aan te nemen. Maar dat was de heer Van Dijk veel te summier, ’t Lijkt alsof het college instemt met de maatregel van minister Schut, betoogde hij. Wat vinden b. en w. er eigenlijk van? Hij wees op de industrie, de sanering enz. De situatie in Sneek is niet zo roos kleurig. Zou men daarom niet stelling dienen te nemen en dat aan de minis ter kenbaar maken? En is men ook van plan om voor de woningen die eigendom zijn van de gemeente een woningcommissie in te stellen die de toewijzingen regelt? Hoe denkt raads lid B. de Vries, tevens voorzitter van de woningbouwvereniging Patrimoni um, hierover? De heer J. P. de Vries vroeg zich af wat er straks zal veranderen. De heer Nienhuis informeerde ook naar de instelling van een „toewijzings- commissie” en dacht dat het van be lang zou zijn Patrimonium in het over leg te betrekken. De voorzitter betoogde dat de brief niet, zoals de heer Van Dijk had ge steld, bij verrassing kwam. In 1966 was reeds tot liberalisatie besloten en de raad had er toen zijn zegje over gezegd. Deze maatregel is een logisch vervolg hierop. Natuurlijk bljjft niet alles op dezelfde voet doorgaan. De particuliere eigenaars kunnen hun be zit straks vrij verhuren; voor de ge- meentewoningen zal een bepaald toe wijzingsbeleid, dat gericht is op een billijke verdeling, tot stand moeten komen. De commissie verdeling woon ruimte verdwijnt en er zal iets nieuws voor in de plaats moeten komen. Het ligt in de bedoeling van b. en w. om met Patrimonium contact op te nemen. De heer B. de Vries verklaarde dat Patrimonium niet voor bepaalde cate gorieën is, maar voor de hele gemeen te klaar staat. Hij vertrouwde er dan ook op, dat men tot overeenstemming zal komen. De heer J. P. de Vries meende dat de maatregel wel een verrassing en dan een onaangename is voor de mensen die soms 1% jaar of langer op een woning wachten. Zij zullen ver ontrust zijn over de opheffing van de woningcommissie.' Daarom pleitte de heer De Vries voor een soepele over- gang naar de nieuwe situatie. De overheid heeft gelukkig nog een vinger in de pap m.b.t. een kleine 4090 woningen, meende de voorzitter. Ruim 2900 van de gemeente en de ove rige van Patrimonium. In overleg zal een en ander tot stand moeten komen. De heer Van Dijk was nog niet ge heel tevreden gesteld. Liever had hij gezien dat er wat meer over de libe ralisatie was gezegd. „Als ’t niet goed reilt en zeilt, dan moet dat ter kennis van de minister gebracht worden”. Hij herinnerde er aan dat destijds ve len tegen de liberalisatie waren. De discussie werd door de voorzitter be ëindigd. mogelijk te zwemmen; even verder zijn mooie plekjes genoeg. xx. Nog oen weekje, dan kan men dichter bij huis blijven. Maar kend goed? Wie'dë’kr*anten opslaat om nog even terug te komen op het badje, dit lijkt op de foto wel vindt er behalve de verslagen van mooier dan het is. Volgens buurtbewoners lijkt het in werkelijk- de maanreis ook tal van berichten heid meer op een open riool. Er zitten meer muggen in het water aXs°tfg^X?n dm wee/ver- dan ki^eren. Ook honden vinden het een heerlijk plaatsje. Een De heer Fijlstra was blij met de verbeteringen aan het ijsbaanterrein, waardoor straks langebaanwedstrijden mogelijk wonden. Hij vroeg zich even wel af: is de verlichting voldoende? De verlichtingsmasten komen nl. aan de binnenkant van de lange baan. Zal er dan aan de buitenkant genoeg licht zijn? De plannen om de accommodatie te verbeteren stelden hem teleur. Zou er in plaats van tijdelijke accommoda tie niet direct definitieve kunnen ko men? Met toiletgelegenheid en een bescheiden restauratie? De voorzitter antwoordde dat, ge- gezien de speciale studie die er is ge maakt, de verlichting vast wel vol doende zal zijn. Wat de accommodatie betreft, leek het hem beter eerst maar eens af te wachten hoe groot de toeloop van publiek zou zijn. Deze oplossing is een stuk goedkoper dan een groter, definitief gebouw, dat in dit stadium niet te realiseren is. De heer Van den Akker vroeg zich af welke sporten er in de zomermaan den beoefend kunnen worden en wel ke accommodatie daarvoor is. Had men geen advies kunnen inwinnen bij de raad voor sport, recreatie en jeugd werk? Over die zomer-sportbeoefening had het college zich nog geen concrete voorstelling gemaakt, antwoordde de voorzitter. Men wilde eerst zien hoe het terrein wordt. De heer Nienhuis betrok het voorstel m.b.t. de subsidie voor restauratie van het pand Singel 90 in de discussie. „Daar wordt meer dan een ton tegen aangegooid, hier moeten de mensen het maar met een paar wagentjes doen. Dit zijn wel minimale voorzie ningen en ik ben er dan ook niet erg gelukkig mee”. Devoorzitter: „Er zijn teveel onze kere factoren om er een groot bedrag in te steken”. De heer Jonkers vond dat b. en w. hier toch iets te voorzichtig waren. In het verleden werd de baan altijd goed gebruikt, als dat kon tenminste. Als er een goede accommodatie komt zal er ook straks goed gebruik van worden gemaakt, dacht hij. ’s Zomers zou men er atletiek en kaatsen kunnen beoefenen. De heer Bosma wees op de kosten van het heen en weer rijden van de toiletwagens. Als je dat bedrag zou kapitaliseren, zou je daar ook een aar dig gebouwtje voor kunnen neerzetten. De heer Van Dijk vroeg daarop het college om het voorstel van de agenda terug te nemen en eerst nog eens ad vies te vragen aan de raad voor sport enz. Maar daar voelde de voorzitter niet voor; er zou dan voor de winter niets tot stand komen. Als de raad het nu niet zou doen, zou men straks de middelen niet meer kunnen krijgen. Wethouder Baarda kwam de voorzit ter te hulp. Hij betwijfelde of er wer kelijk wel zo’n overweldigende be langstelling voor de ijsbaan zou be staan. Als ’t wat langer vriest ,gaan de mensen veel liever tochten maken. Dan wordt de accommodatie onvol doende benut. De heer B. de Vries stelde zich ge heel achter het college en prees dit om de voorzichtigheid die uit dit voor stel sprak. SPORTHAL EN WATERSPORT In de afgelopen nacht hebben onbe kenden getracht een hoeveelheid oude metalen te ontvreemden uit het pak huis van Brinksma op het stationsem- placement. Blijkbaar werden zij ge stoord doordat surveillerende politie mannen op het emplacement naderden. Zij troffen een grote hoeveelheid aan die klaarstond om te worden meege nomen. De onbekenden hadden toen al het hazenpad gekozen. De politie stelt een onderzoek in. Voor twee weken werd ook een kleine hoeveelheid ontvreemd uit het zelfde pakhuis. Het buiten werking stellen van de Woonruimtewet 1947 per 1 oktober a.s. direct. Hij vroeg zich af hoe de ver- houding tussen de vraag naar open en de vraag naar overdekte ligplaatsen zou zijn. Hij dacht dat er nu wel voor namelijk grotere schepen zouden ko men te liggen. De voorzitter antwoordde dat dit een aangelegenheid is voor de stichting die de haven zal exploiteren. Het is mogelijk dat de haven eerst wat aan de grote kant is; dat is met het oog op de toekomst. INFORMATIE IN RUIL VOOR LENING? De heer Jonkers viel bij het voorstel een aanvullende hypothecaire geldle ning te verstrekken aan Blanco N.V. over het feit dat de raad geen inzage had gekregen in de financiële positie van het bedrijf. Graag had hij in het vervolg, zeker wanneer het om grote bedragen ging, wat meer gegevens bij de stukken gehad. De voorzitter achtte dit niet nodig, ’t Gaat er om dat men geen risico loopt en daarvoor zijn genoeg zeker heden: in de eerste plaats de waarde van gebouwen en grond; bovendien de garantie van de moedermaatschap pij, waar Blanco een dochter van is. Er zou geen enkele reden zijn zich in bijzonderheden omtrent het bedrijf te verdiepen. De heer Poiesz meende dat de ver bouwing waarvoor de lening nodig is al praktisch voltooid is. Heeft men dit op de gok gedaan? Dan is de raad wel wat in een „marionettenpositie”, vond hij. De voorzitter bestreed dit. Het be drijf is daarin immens vrij; als de raad het verzoek zou afwijzen, zou men om andere middelen moeten zien. De heer Van Dijk viel zijn fractie genoot Jonkers bij, dat het toch wel redelijk zou zijn enig inzicht te heb ben in de positie van het bedrijf. Het enige wat men nu weet is dat het met verlies heeft gewerkt. De heer B. de Vries wees op een rapport van het ETIF, waaruit was gebleken dat er een duidelijke over waarde is op de hypothecaire lening. „MET DE RUG TEGEN DE MUUR” We staan weer eens met de rug te gen de muur, aldus de heer Jonkers bij het voorstel tot aankoop van land van de heer W. Nieuwenhuis. Deze had namelijk voor deze verkoop enkele voorwaarden gesteld. De heer Jonkers noemde dat „machtsmisbruik” en bo vendien was het land hem veel te duur. „De helft, dan valt er met mij te praten. Maar hier doe ik niet aan mee. Er zal nog wel meer land zijn dat on der de onteigeningsprocedure valt; dan dit er maar bij”. De voorzitter legde uit dat de ge meente het land op korte termijn no dig heeft: voor het bestemmingsplan Tinga en voor de nieuwe rondweg. De heer Van Dijk vroeg naar een taxatie van de schadeloostelling. Graag wilde hij over deze zaken meer in formatie. Op een vraag van de heer Van den Akker werd geantwoord dat er in geval het op onteigening zou uit draaien geen lagere prijs voor de grond uit zou komen. Met de aantekening dat de heer Jonkers geacht wenste te worden te hebben tegengestemd werd het voorstel aangenomen. Tegen de aankoop van weiland nabij de Zwarte Brekken had hij geen be zwaar. „Dat loopt mij als „lij wetter” in de oren”, merkte hij op. EEN BOVENSLAG B. en w. hebben hier een lekker partijtje gekaatst, aldus de heer Fijl stra bij het voorstel betreffende straat- naamgeving in „Tinga”. Hij was van mening dat er toch eigenlijk ook een Bovenslagstraat bij moest zijn. De heer Poiesz: „Dat Boetsstraat vind ik zo boetserig”. Liever had hij daarvoor een andere naam gezien. Zou het geen mooie gelegenheid zijn de naam van een vroegere kaatskoning, b.v. van André Rienstra aan een straat te verbinden? De heer J. P. de Vries wees er op dat in Lemmerwegwijk-west de straat Kaatsland is, dan krijg je een 9-tal hem-straten en dan nu weer kaats- straten. Wekt dat niet verwarring? B. de Vries was het daar mee eens. Wat hem betrof was het kaatsen in de naam Kaatsland voldoende geëerd. Lie ver had hij namen gezien van plaatsen uit de Zuidwesthoek. De heer Bosma was ook niet gelukkig met deze na men en had liever namen van zeilers uit het verleden. De voorzitter wees er op dat als men liever een Bovenslagstraat had, Opslagstraat zou moeten vervallen. Anders zou de PTT bezwaar maken, omdat beide namen teveel op elkaar lijken. Besloten werd toen de naam Bovenslagstraat te kiezen. DOORSTROMING De raad was ingenomen met de doorstromingsregeling. Wel achtte de heer Van Dijk het wenselijk een com missie voor bezwaarschriften in te stel len. Hierover ontstond enige discussie. De doorstroming van het verkeer kwam vervolgens ter sprake. De heer Poiesz had enkele suggesties gedaan bij de plannen tot het plaatseif van parkeermeters. Hij vroeg of de par- keertijd niet tot 7 uur i.p.v. 6 uur moest worden verlengd. Ook had hij liever gezien dat de raad i.p.v. het college beslissingen neemt. De voor zitter achtte een tijd tot 6 uur vol doende. J De maanreis heeft in de dagbla- t den tal van commentaren uitgelokt, i De meeste waren zeer positief. Wij t willen het hier niet dunnetjes over- f doen, maar wel signaleren, dat een t Sneker predikant afgelopen zondag f herinnerde aan het feit dat in oude t tij den wel kinderen werden geofferd aan de maangod. Uitgaande van het i feit, dat de ruimtevaart miljarden f kost, voor welk geld men ook vele kinderen van de hongerdood kan redden, komt men zo redeneerde de ene kant is de mens in staat het laatste stukje voor de brug, van t deze predikant ongeveer tot de fantastische dingen te doen met de J f slotsom, dat er nu eveneens sprake techniek, aan de andere kant speelt t is van kind proffers aan de maan- die techniek hem voortdurend par- god. Maar is het niet zo, dat dit- ten. Ook in dat opzicht kan de i zelfde gezegd kan worden van alle automobilist iets leren van de ruitn- I geld dat wij besteden aan zaken die tevaarders. Eigenlijk zou men voor Vierdaagse in Nijmegen hebben uit- t we niet direct nodig hebben? Bo- elke autorit ook maar moeten lopen. Het is ons gebleken dat er vendien is het voorbarig te zeggen gaan aftellen, d.w.z. elk onderdeel nog meer Snekers zijn, die deze i dat de maanreizen geen nut heb- nauwkeurig inspecteren. En men wandelprestatie hebben geleverd, f ben. Dat nut zou nog best kun- zou er bij het rijden of wat dan Sommigen doen al vele jaren mee. f nen blijken. Het is een kwestie van: ook goed aan doen om te stre- f hoe kan ik mijn geld het best be- ven naar perfectie, om zo de kans t steden? Wat dat aangaat zijn onze op een ongeval te verkleinen. De Sneekweek is weer het groot- met witte steentjes. Het wachten is De parkeermeters zijn nog niet geplaatst, maar de plaatsen waar ze komen zijn duidelijk aangegeven guldens ook beter besteed aan hon gerende kinderen dan aan ijsjes, bier, limonade enz. Dat laatste dan ste zeilevenement van ons land. Een nu op het ogenblik dat de 110 me- maar nalaten en het geld gireren? record aantal deelnemers van 845 ters in Sneek arriveren. Dat kan Het zullen weinigen zijn die dit in zijn ingeschreven. Het aantal had elke dag zijn. uiterste consequentie doorvoeren, nog groter kunnen zijn, als een Zn i« ook rlp besteding van miljar- twintigtal liefhebbers zich eerder den dollars aan ruimtevaart alleen bad aangemeld. 1T- maar een vergrote projectie van wat worden 'afgewezen omdat ze te laat en A. van Dalen en hun zwager wij allen dagelijks besteden aan za- waren. J. P. Luurs, die deze zullen exploi- ken die eigenlijk minder belangrijk teren. Het is de bar-dancing ,,’t zijn dan het leven (of de dood) van De weS naar bet Sneekermeer Singeltsje” aan de Singel, na „de anderen. Wel, wie een oplossing over Offingawier kan weer worden Lichtboei” en „de Luda-bar” de voor deze moeilijke problemen weet gebruikt. De nieuwe brug bij de derde van het bovengenoemde drie- mag ’t zeggen. Domp is opengesteld voor het ver- tal. Burgemeester Rasterhoff zal keer, dat met verkeerslichten werd de officiële opening verrichten geregeld de laatste dagen, omdat dinsdagavond a.s. om 9 uur. Nog geen foto van het nieuwe Sneker zwembad, daarom maar er vast en zeker eentje van het speelvijvertje aan de Worp Tjaardastraat, dat gis- besteed kan worden) wordt deze week aangebracht in de binnenstad. De Waterpoort, de toren op de Mar tinikerk en het stadhuis baden in’n x zee van licht, zoals ook vorige ja- zoveel mogelijk de waterkant op. ren het geval was. Sneek is deze c- -;,--- weken echt de lichtstad. En, laten J ouster zwembad, anderen reden met de auto naar het IJ ssélmeer gwicht.1J Z1Jn’ Ct 1S een pracïltig bij Makkum of Workum. De dichtstbijzijnde gelegenheid voor Sneek is eigenlijk wel het Sneekermeer, waar je bij het Paviljoen in het water kunt komen. Ook het Prinses Margrietkanaal in Ditwellingerga is in trek, maar je moet daar natuurlijk goed voor de Amerikanen te werk zichtig zijn. Wie niet opziet tegen een fietstochtje kan ook naar gaan dwingt grote bewondering af. de Langweerderwielen. Vlakbij de brug in de rijksweg is het al Men zou haast spreken van een griezelige perfectie. Tot vanmorgen ging het dan ook bijna vanzelfspre- s jSssKs WBf .X

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1