Kaars oorzaak brand Oosterkade Hotze Schuil vervulde weer eens een glansrol in Arum Lodewijk Meeter eerste in Grouw Rienk de Groot, Gerrit de Jong en Tamme Velstra in Warga op het erepodium woning 2e {^AGENDA IJLST W Y M BRITS ER A DE EL in Skütsjesilen werd drij[partij 1 van en Attracties voor Ulsters en vacantiegangers weer achter de rug Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, Maandag 28 juli 1969 60 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Burgerlijke stand RONO Nieuwe auto vernield Door inhaalmanoeuvre onder Woudsend drie gewonden Man gewond bij ketting botsing onder IJsbrechtum John Hofland veroverde zesde titel bij regenbogen Ir. Brilman naar Hengelo (O.) Vrouwen en kinderen van personeel van Lankhorst Touwfabrieken maakten jaarlijks reisje H«t Snee kar Nieuwsblad is een Hagenaar aangehouden t.z.v. diefstal in Sneek en Oppenhuizen 124e jaargang nr Bliksem sloeg in te Scharnegoutum Ruime aandacht van voor P.C. Gecombineerde uifqave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Burgerlijke stand SNEEKER NIEUWSBLAD FINALE EERSTE OMLOOP DERDE OMLOOP FINALE Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091. Zaterdagmiddag werd in Warga de traditionele eerste klas wedstrijd vrije formatie gespeeld. Aan dit treffen dat als de ouverture voor de P.C. van woensdag mag worden beschouwd na men 10 parturen deel. Doordat vooral een aantal opslagers excelleerde kwam het perkspel niet tot grote ontplooiing. Maar het was een lust ook hen aan het werk te zien. Dat uiteindelijk de formatie Rienk de Groot zou zege vieren lag gezien de schouderbles- sure van Tamme Velstra niet in de lijn der verwachtingen. Maand aug. „Het Singeit sje”, Singel. Iedere avond Dino Zanella. Maand juli „De Lichtboei”, Markt straat. Iedere avond 8 uur Italiaans Dans- en Showorkest Dino Zanella. Toen de laatste race voor het open nationaal kampioenschap Regenbogen zondagmiddag op het Alkmaardermeer begon, waren John Hofland en Bouw van Wijk de grote kanshebbers voor de titel. De dertien skutsjes gingen bij de Tryntsjepolle van start, nadat ze door de nauwe Tynje gesleept waren. De „Frisia” van Ulbe Zwaga bleek een snel schip te zijn, dat de skutsjes van Heerenveen en Philips voorbij ste vende. Er werden aantrekkelijke duels uitgevochten, maar toen de wind ging TWEEDE OMLOOP TRIO R. DE GROOT VERLIEST VAN OKKINGA Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4,- per half laar Per post f 6,— per half laar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi nistratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 64 en toen de Weidumer Talsma in gebreke bleef de kaats te passeren kwam het halve spel toch nog onver wacht bij De Groot 43. Een serie fouten van Tamme (tweemaal buiten en het niet passeren van twee kleine kaatsjes) bracht opnieuw de parturen in evenwicht 44. Op 64 was het een prachtige triktrak tussen Klaas van Wieren en Tamme Velstra, die door laatstgenoemde tot de middenlijn werd ingekort en deze kaats werd daarna vakkundig door De Jong ge nomen 5 om 4. Het einde kwam op 64, toen Velstra er in het tussenspel als de kippen bij was en de bal tot in het perk retourneerde. EERSTE OMLOOP enige bordje aan de hang. Daarna was het verschil veel te groot zowel in het perk als op de stuit en op 51 en 62 zette Okkinga er een punt achter door de bal tot achter de kaats te retourneren. Zou het trio van Pier de Groot opnieuw voor een ver rassing kunnen zorgen? Deze vraag stelde men toen dit partuur aantrad tegen Rienk de Groot c.s. Het heeft er maar even naar uitgezien. Via 21 voor R. de Groot c.s. werd het daarna snel 51 en 6—4, waarop Pier het perk miste. venslag zijn formatie een 40 voor sprong gaf. De Jong retourneerde tot in het perk 42 en toen daarna De Jong met geluk de grote kaats pas seerde, na meten was de kaats juist enkele centimeters voorbij) was het De bezoekers waren het er allen over eens dat wanneer Okkinga c.s. Tamme Velstra de bal gaven de zaak vlug bekeken was. Maar de beide perkspelers De Jong en Velstra speel den een uibgekookter partijtje tegen Okkinga c.s. dan op de drie V. d. Meer en zijn mannen hadden gedaan. Gerrit Okkinga werd zoveel mogelijk van de bal gehouden en de 2e opslag van Klaas van Wieren was van veel minder kaliber dan die van Velstra. En als klap op de vuurpijl paste het trio Okkinga de regel om Tamme alles op de „lea” te geven niet toe. De kracht van Okkinga en ten dele ook die van Klaas van Wieren is vooral voorin en daar stond de Sneker De Jong zijn mannetje. Hij was in prima vorm en schijnt nu bezig te zijn deze elke week nog verder in positieve zin om te bui gen. Het partuur Rienk de Groot vandaag voor het eerst met reklame van een ijsfabrikant op de rug van het trainingspak uitkomend kwam op 20 en 60 door een bovenslag van Gerrit de Jong al vlug op rozen 30. Maar Okkinga en zijn maten lieten zich zo maar niet naar de slacht bank voeren. Een zitbal op 62 van Okkinga, een bovenslag van Klaas op 64, een kwaadopslag van Rienk op 64 bracht de strijd in evenwicht 33. Een serie opslagfouten van Rienk had hen hierbij geholpen en pp 33 en 20 was het de Menaldumer Klaas van Wieren, die met een prachtige bo- Op de rijksweg Sneek-Lemmer is zaterdagmiddag omstreeks 2 uur ter hoogte van Woudsend in de nabijheid van de Wellebrug een ongeval ge beurd, waardoor drie mensen werden gewond. Zij moesten naar het zieken huis in Sneek worden vervoerd. Het trio Okkinga had de hulp nodig van Vrouwe Fortuna in de strijd tegen V. d. Veen, Groenedijk en Mienstra. Op 41 en 66 sloeg Okkinga vrese lijk hard en daarop bleef Mienstra het antwoord schuldig. Dit was de omme keer in de strijd en de beslssing viel op 54 en 62, toen V. d. Veen de bal kwaad opsloeg. J. v. d. Veen, P. Groenendijk en R. Mienstra ondervonden van S. de Boer, G. Dijkstra en J. Kooistra felle tegen stand. Maar na drie eersten gelijk was het de nieuwe aanwinst Mienstra, die de ontbrekende drie halve spellen afrondde. Eerst op 66 door voor de kaats te keren, en daarna op 62 en 66 met twee prachtige bovenslagen. Het trio Okkinga moest tegen Pier de Groot, Henk Leeuwen en Gerrit v. d. Heide alle registers open trekken na twee spel gelijk nam het trio Okkinga afstand. Ze triomfeerden op 54 en 62 doordat de Menaldumer voorinse Klaas van Wieren met een goed geko. zen veldopstelling de bal voor de kaats blokkeerde. Het trio Tamminga, Jos van Wieren en Hallema herstelde zich wel iets van de magere indruk, die ze zaterdag in Warga achterlieten, maar wisten het tegen Tamme Velstra eerste op slag Rienk de Groot voorin en Gerrit de Jong achterin bij lange na niet te klaren. Met een zitbal van de Baarder op 52 en 60 gingen ze de boot in. Het trio Van Seijst, Sikkema en Westra kon de juiste cadans maar niet vinden. Tegen Zijlstra, Heeringa en Roosenburg kregen ze slechts een spel. Het sterke partuur V. d. Meer, Soolsma en Halbesma bracht er tegen Schuil, Robert van Wieren en Oenc Hiemstra weinig van terecht. V. d. Meer lag veelvuldig met de juiste rich ting overhoop en daar kan Flip Sool sma niet best over. Zo vonden hun Waterloo op 5-0 en 6-0 met ’n prachtige hoog achterin geplaatste opslagtreffer van good old Hotse Schuil. Via een staand nummer kwamen P. Ysbrandy, J. Mulder en P. Zondervan op de tweede lijst. dan Okkinga, K. van Wieren en Tal sma en deze matadoren moesten alle reserves aanspreken om een 24 achterstand om te buigen in een zege. Hotse tastte het perk goed af, dï zoon van Arp verrrichtte op de stuit prach tig werk en daar kwam nog bij dat het nerk weinig liet ziitten en goede kaatsen sloeg. Maar de ommekeer kwam doordat Talsma, die geruime tijd met een inzinking had gekampt, deze op het meest kritieke moment overwon. Met een juweel van een tref fer op 43 en 66 van Okkinga werd het twee spel gelijk en toen daarna Hiemstra en Schuil voor het eerst ste ken lieten vallen op de stuit, was het vlug afgelopen. Op 54 en 60 was het alweer Okkinga de grote ani mator die verdiend tot koning werd gekroond die met een treffer in het achterperk sukses had en daarmee de partij besliste. Kuipers; Gert Peter, zv W. Zijlstra en H. Ottema; Simone Renata, dv L. A. D’heer en A. Jissink; Gorrit Andries, zv A. Visser en E. J. Terpstra; Jantje, dv S. H. de Jong en A. Bosma. Ondertrouwd: geen. Gehuwd: geen Overleden: geen. UITSLAG 1. G. Okkinga (koning), K. van Wieren en D. Talsma. 2. H. Schuil, R. van Wieren en O. Hiemstra. 3. J. v. d. Veen, P. Groenendijk en R. Mienstra. De RONO zal woensdag 30 juli rui. me aandacht besteden aan de jaarlijkse grote PC-kaatswedstrijden te Frane- ker. Van 18.00 tot 18.30 uur wordt een reportage uitgezonden in het RONO- dagboek: van 19.4520.00 uur zal de P.C. in een speciale uitzending aan de orde komen. Verslaggevers zijn Hein ze Bakker en Johan Lolkama. Een brandende kaars die omviel zet te vrijdagavond de bovenverdieping van de woning 2e Oosterkade 35 een der laatste bewoonde huisjes in de vroegere z.g. „Graafsbuurt” in brand. De brandweer had het vuur spoedig geblust, doch de nablussing nam geruime tijd in beslag. De boven verdieping brandde nagenoeg helemaal uit, op de benedenverdieping werd waterschade aangericht. De bewoonster, de 58-jarige alleen staande mej. W. Feenstra, wilde tegen half elf naar bed gaan. Toen zij met De race werd bijzonder spannend, want de twee cracks gaven elkaar niets toe, aldus schrijft het A.D. Zij rond den achter in het veld de eerste boei en. Bij de ingang van de tweede ronde van de lange baan waren de twee kemphanen nog niet verder gevor derd dan een negende positie voor Hofland en een tiende voor Van Wijk. In de tweede ronde kwam Van Wijk duidelijk iets aan snelheid te kort. Hof land maakte in het kruisrak een goe de opsteker onder de wal, waardoor hij plotseling opschoof naar de vijfde plaats. Bij de finish was Hofland, nu zeker van zijn zege in het totaalklas- sement, zelfs ingelopen tot de vierde plaats. Van Wijk werd direct achter hem vijfde. Van Staveren was toen reeds lang tevoren als winnaar door de lijn ge komen. de brandende kaar*s naar boven ging, is deze omgevallen. Terwijl omwo nenden zich over de vrouw ontferm den, verspreidde het vuur zich in de grote hoeveelheid spulletjes, die uit vorige woningen van mej. Feenstra afkomstig waren en in het kleine huis je lagen opgeslagen. De rookontwikke ling was hevig, maar gelukkig was er weinig wind. De brandweer was vrij spoedig ter plaatse met groot mate rieel. Enkele mannen gingen met be hulp van persluchtmaskers het bran dende huis binnen om zo dichter bij de vuurhaard te kunnen komen. Bur gemeester Rasterhoff stelde zich per soonlijk op de hoogte van de omvang van de brand. De woning is tegen brand verzekerd. Hoe hoog de schade is kon tot nu toe niet vastgesteld worden. De vrouw werd bij buren ondergebracht. Vorige week woensdag hadden de vrouwen en kinderen van het perso neel van N.V. Lankhorst Touwfabrie ken hun jaarlijkse uitstapje ’s Morgens om 8 uur vertrokken zij in vijf grote bussen van de NTM, uit geleide gedaan door directie en familie leden. De tocht ging via Heerenveen naar IJhorst, vlak bij Meppel. Dit was de eerste pleisterplaats. De jeugd kon zich hier vermaken in de speeltuin. De limonade, waar allen op getracteerd werden viel goed in de smaak, even als de koffie voor de dames, Maar de reis ging verder. Via Hol- terberg met z’n mooie omgeving naar Hengelo, waar een grote speeltuin is, compleet met autoscooter, rolbaan enz. Ook kon men er roeien. Van het laat ste werd veel gebruik gemaakt. Het was goed warm, zodat jong en oud verkoeling zochten. Om kwart over drie werd weer ingestapt en toen ging de tocht via Almelo naar Dwingeloo. Hier werd gestopt om de benen te strekken en verkoeling te zoeken in de bossen. Frisdranken werden hier uit gedeeld, maar toen bleek dat er nog dorstige kelen waren, werden er nog een 300 flesjes rondgedeeld. Dat werd zowel door de dames als de kinderen op hoge prijs gesteld. De laatste pleisterplaats was Oranje woud. Ook hier gingen allen nog even in de speeltuin. De kinderen kregen opnieuw limonade, de vrouwen kof fie. Terwijl het laatste traject werd afgelegd, was de stemming opperbest. Er werd weer lustig gezongen. Om kwart over acht kwam men weer in Sneek aan. Daar stonden directie en familieleden al klaar om hun vrou wen en kinderen te verwelkomen. Allen waren moe, maar zeer vol daan en dankbaar jegens de directie van Lankhorst Touwfabrieken, die dit ieder jaar weer mogelijk maakt, en het bestuur van de personeelsver eniging die zorgde voor de organisatie. De gemeentepolitie heeft donderdag avond de 21-jarige monteur J. van E. uit Den Haag aangehouden ter zake van diefstal van sigaretten uit een hotel in Sneek. Tevens wordt hij ervan verdacht gereedschappen te hebben gestolen uit een in aanbouw zijnde fabriekshal op het industrieterrein (Oppenhuizen), alsmede een fototoe stel te hebben ontvreemd uit een ge parkeerde auto te Oppenhuizen. De man is ter beschikking gesteld van de rijkspolitie Wymbritseradeel. Hij zou vandaag voor de officier van justitie worden geleid. WYMBRITSERADEEL, van 19 t.e.m. 25 juli. Geboren: Doreen Dorothea Juliana Janna, dv Andreas S. Huitema en Susanna A. Portiek te Heeg. Gehuwd: Willem Haagsma, 21 jr te Uitwellingerga en Ingetje Maria Zaa- nen, 18 jr te Noordwijk. Sibbele Sijpersma, 22 jr te Scharnegoutum en Akke Pietje Leijenaar, 21 jr te Oos- terlittens. Uiltje Bouma, 24 jr te Oos- terend en Pietertje de Vries, 21 jr te Hommerts. Bokke Meine de Jong, 21 jr te Nijemirdum en Froukje Atsma, 22 jr te Uitwellingerga. Sape Catrinus van Abbema, 26 jr te Garijp en Aaltje Wittermans, 24 jr te Jutrijp. Jouke Boonstra, 23 jr te Leeuwarden en Minke Langeraap, 21 jr te Ysbrechtum. Overleden: Hotze van Netten, 3 jr., zv Simon van Netten en Hotske Vier- sma te Gaastmeer. Tijdens het hevige onweer van don derdag werd een boom vlak bij de boerderij bewoond door de heer Ids Schaap aan de Ivige Leane onder Scharnegoutum door de bliksem ge troffen. Het vuur ging langs een buis en spatte in de. stal uiteen. Gelukkig ontstond er geen brand. De heer Schaap, die net in de stal bezig was, kreeg de schrik van zijn leven, maar bleef ongedeerd. De boerderij en woonhuis waren pas geheel gemoderni seerd. Een „trekker” had de Arumer Hun rivalen werden niemand minder kaatsvereniging „Willem Westra” zon dag op haar lijst. Dat was voor Jan Meijer ingevallen Hotse Schuil. On danks zijn bijna 45 jaren bleek al snel dat hij nog heel wat in de melk te brokken had. Het scheelde in de finale maar een haar of hij was met Robert van Wieren en Oene Hiemstra in de kransen gekomen. Hoewel het nog volop vacantie en ook vacantieweer is, schiet de tijd toch al weer op. Nog een paar weken en het normale leven gaat zich herstellen. De dagen zijn reeds aan het korten, we gaan de winter weer tegemoet. De inter-kerkelijke commissie die zich in IJlst gevormd had en onder leiding stond van de heer R. Kingma Eegracht had niet alleen voor de vacantiegasten, maar ook voor eigen ingezetenen drie welkomstdiensten en twee puzzle-tochten georganiseerd en heeft als beginneling in deze nieuwe materie van oecumene en saamhorig heid, voortreffelijk werk geleverd. De commissie is steeds actief ge weest! Als buitenstaander vonden we het natuurlijk vanzelfsprekend, dat op die drie zondag-avonden op het ter- reintje achter het stadhuis die kist jes eii planken daar waren en dat er in de pauze koffie klaar was, dat er muziek en zang was en één van de plaatselijke dominees zijn woordje klaar had. O ja alles heel gewoon, maar het moest gebeuren en geregeld worden en daarvoor past hartelijke dank alle medewerkers, hoe en wat ze er ook voor gedaan hebben. Of het veel resultaten heeft opgeleverd? Dat weten we niet daar weet niemand nog iets van, maar er was elke keer belang stelling. Maar afgaande op wat we er wél van weten, het opgaan van de stammen naar de verzamelplaats, het samen zingen en luisteren, de gezellig heid en de sfeer van broederschap die we er vonden dat samen rechtvaar digt de wens: tot volgend jaar hopelijk! Fr. liggen werd het een kwestie van dob beren en drijven. De spanning was er uit. Er moesten twee ronden worden ge zeild over de Wijde Ee en het Pikmeer. Om een uur of half zeven had nog niemand de route gevaren en in de achterhoede werden de zeilen gestre ken. Allengs volgden er meer. Alleen Lodewijk Meeter en Hylke de Vries zetten door en om ongeveer zeven uur dreven zij, met Meeter voorop, door de finish. De „wedstrjjdi” trok duizenden toeschouwers. DERDE OMLOOP Op de drie ging de strijd tussen de drietallen V. d. Meer en Okkinga. Zo op het oog kon het een interessante strijd worden, want met het trio V. d. Meer behoeft niemand te spotten. Het trio Okkinga kreeg een 3—0 voor sprong, maar dankzij prachtig werk van Halfoesma op de boven en goed werk op de stuit slaagde het trio v. d. Meer er in de achterstand tot 3—2 te verkleinen, nadat ze tot tweemaal toe op 66 gelijk een bordje hadden ver loren. Maar in deze fase van de strijd rees de ster van Okkinga naar grote hoogte en met zijn snelle lage ballen wist Flip geen raad. Er volgden vele treffers en op 52 en 66 retour neerde Dirk Talsma tot in het perk. Uitslag: 1. R. de Groot, G. de Jong en T. Velstra; 2. G. Okkinga, K. van Wie ren en D Talsma; 3. G. v. d. Meer, F. Soolsma en J. Halbesma. Het trio V. d. Veen nam tegen het partuur Ysbrandy geen halve maat regelen. Na 1 om 1 zette Reitse Mien stra op 66 door het passeren van de kaats en op 62 met een bovenslag zijn partuur op een veilige 31 voor sprong. Wel trachtte Ysbrandy de ba kens te verzetten door in het achter perk te kruipen, maar dit zette weinig zoden aan de dijk. Een tegenvallende Zondervan, die veel ballen kwaad uit sloeg, gaf zijn partuur de genadeklap door de kaats niet te passeren. Van veel belang was het treffen tussen de parturen van R. de Groot en Okkinga. Het was duidelijk dat het partuur Okkinga belust was op revanche van de zaterdag in Warga geleden neder laag. Beslissend was dat opslager Vel stra op een 4 om 3 achterstand, maar m-’t een 64 punten voorsprong, eerst de dikke kaats buiten sloeg en daarna nog deze het perk miste, waardoor het 5 om 3 werd. Met de tiende buiten slag van Velstra op 54 en 62 viel de beslissing. Opnieuw sloeg het trio Schuil verrassend toe. Hun rivalen Hein Zijlstra c.s. kregen geen enkel eerst aan de hang en capituleerden op 50 en 64 na een treffer van Schuil. In de vacature bij het consulentschap voor de rundveehouderij en akkerbouw te Hengelo zal worden voorzien door de benoeming van ir. G. Brilman te IJsbrechtum tot consulent. Ir. Brilman was als consulent verbonden aan het Rijkslandbouwconsulentschap Zuid- west-Friesland in Sneek. Zoals bekend zijn de 58 regionale consulentschappen onlangs opgeheven onder gelijktijdige instelling van 42 nieuwe consulent schappen. Onder IJsbrechtum heeft zich zater dagmorgen op rijks(ongevallen)weg 43 een tweetal ongevallen voorgedaan, waarbij één man ernstig werd gewond, een auto totaal vernield en drie auto’s werden beschadigd. Het gebeurde omstreeks half twaalf. De heer G. H. Edens uit Haren (Gr.) reed in een vier maanden oude Renault in de richting Bolsward. Op een gegeven ogenblik raakte de wagen in de berm, sloeg over de kop en be landde in de sloot. De vrijwel nieuwe auto werd totaal vernield, de bestuur der, die verklaarde dat de wagen plot seling was begonnen te slingeren, bleef ongedeerd. Even later kwamen uit de richting Sneek drie auto’s aanrijden. Twee minderden vaart, doch de bestuurder van de laatste, H. Tuinstra uit Oos- terend, had dit zo gauw niet in de gaten en botste tegen de voorligger, een wagen bestuurd door J. Weites uit Krommenie. De heer Tuinstra (23 jaar) moest met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis worden gebracht. Zijn moeder, mevr. A. Tuinstra-Vollema, eveneens uit Oosterend, kreeg enige snijwonden. Do auto van de heer Wei tes werd aan de voor, en achterkant flink beschadigd, daar de wagen door schoot en tegen de voorligger, een wagen van K. Hoogmoed uit Zaandam botste. Deze laatste wagen werd aan de achterisayt beschadigd. Sjouke de Boer, Gerrit Dijkstra en Jelle Kooistra mochten niet over ge luk klagen tegen Piet Ysbrandy, Jaap Mulder en Piet Zondervan. In de be ginfase waren de parturen goed aan elkaar gewaagd en op 22 en 66 was het de Dongjumer achterinse, die met een onderhandse bovenslag zijn par tuur de leiding gaf. Na 42 kwamen de twee ontbrekende halve spellen voor het trio De Boer op 66 aan de hang, de laatste maal door een zitbal van Sjouke de Boer die nogal eens sukses had met zijn hoge opslag. Ger rit Okkinga, Klaas van Wieren en Dirk Talsma rekenden daarne snel af met Hein Zijlstra, Sjoerd Heerin ga en André Rooseniburg. Het laatste partuur was in ernstige mate gehan dicapt doordat Heeringa niet fit was. Op 52 en 64 verloor het door een kwaaduitslag van Okkinga, die zijn rol briljant vervulde. Rienik de Groot, De Jong en Velstra profiteerden van het feit dat de opslager uit de Dok kumer wouden V. d. Veen veel last had van de wind. Waarom Reitse Mien stra deze niet voorbest overnam en V. d. Veen de tweede was een raadsel. Het werd driemaal zes gelijk en alle malen ging het bordje naar De Groot c.s. Een beste haal deed De Jong op 3I en 66 door ee ndikke kaats tegen de boven met een herkules te nemen. Verrassend was het sterke spel, dat Pier de Groot, Henk Leeuwen en Ger rit v. d. Heide ten toon spreiden. Tegen de sterke formatie Van Seijst, Sikkema en Westra schitterde vooral Pier de Groot. Op 31 en 66 plaatste hij een formidabele zitbal en hij be ëindigde de partij op 53 en 66 met een treffer diep in het achterperk, profiterende van een nogal wat riskan- te per kops telling van de tegenpartij. Trouwens dat het trio Van Seijst nog drie eersten kreeg was te danken aan een solo van Johan van Seijst, die op 51 en 66 de kleine kaats in winst omzette 52 en daarna met drie zitbal- len de basis legde voor het derde eerst. Omdat vooral de opslagers V. d. Meer en Soolsma best opsloegen en Johan Halbesma het in het perk en op de boven weer eens goed deed lie pen zij tegen Jan Tamminga, Jos van Wieren en Bouke Hallema snel uit tot 50 en 60. Toen passeerde Soolsma gemakkelijk de kaats. TWEEDE OMLOOP Het trio De Boer, Dijkstra en Kooi- stra kreeg doordat Klaas van Wieren op 30 en 66 kwaad uitsloeg het Er waren drie auto’s bij betrokken, die achter elkaar reden in de richting Sneek. Op een gegeven ogenblik wil de de bestuurder van een Daf, W.F.M. v.d. H. uit Geldrop, de voorste auto inhalen. Op hetzelfde moment evenwel werd de Daf ingehaald door een BMW, bestuurd door B. de Vries uit Wouds end. De meest redhts rijdende auto, een Datsun (Japans merk), raakte daarop in de berm en belandde via de sloot tegen een betonnen brugpdjler. De bestuurder, A. F. Kalkhoven uit Den Haag, kreeg een hersenschud ding en een gebroken knieschijf. Me- de-inzittende mevrouw Fonck, even-i eens uit Den Haag, was er het ergst aan toe. Zij had een schedelbasis- fractuur. De derde inzittendie mevrouw Huizinga uit Harlingen mocht na in het ziekenhuis te zijn behant ld naar huis terugkeren. De auto wend ver nield. Maand juli „Luda Bar”, Kruizebroe- derstraat. Iedere avond Dee-Jee Frank Bierens. Gemeente IJlst, juli 1969. Geboren: Merward Laurens, zv G. Sijperda en A. J. Wildschut; Remco Th. J. Wahle en A. de Vries; Berend, zv H. Oppedijk en S. Hof; Hyke Janke, dv I. Mulder en K. Het trio Schuil, R. van Wieren en Hiemstra plaatste zich via een staand nummer als eerste voor de finale. Wie had dat voor mogelijk gehouden? Zaterdagmiddag om twee uur start ten in Grouw met een knappe zuid oostelijke bries dertien skutsjes. Slechts twee passeerden vijf uur later de fi nish. De wind liet in de loop van de wedstrijd verstek gaan, zodat er geen beweging meer in de schepen zat. Elf schippers staakten na ongeveer vier en een half uur dobberen de strijd. Lodewijk Meeter en Hylke de Vries (Eemewoude) zetten door. Meeter werd eerste. Harald, zv SNEEK, van 19 t.e.m. 25 juli. Geboren: Tjeerd, zv Romke de Boer en Ymkje Vleer; Taeke Marten Luther, zv Rein Oppewal en Prina Westra; Bouwiena Aleida, dv Gerben Dotinga en Jetske de Jong; Sjoukje, dv Sijtze de Boer en Trijntje Wiersma; Elisa beth, dv Sjoerd Stilma en Marijke Bé Hoekstra; Gorrit, zv Lolke Jansen en Wijpkje Breeuwsma, van Bolsward; Henrica, dv Romke de Jong en Antje Bijlsma; Hendrik, zv Cornells Visser en Tietje Postma, van Wijckel; Corne lls, zv Cornells Visser en Tietje Post- ma, van Wyckel; André Mark, zv Atze Anne Osinga en Clara Janny Weidema; Margaretha Irene, dv Piet Hoomans en Klazina Hettema; Trijntje Petra, dv Pieter Fennema en Hinke Rienstra. Ondertrouwd: Wijtze Veltman, 27 jaar en Maria Baudina Irene Veringa, 27 jaar; Geert Klaas Meester, 20 jaar en Grietje Plantenga, 18 jaar; Sjoerd Zeilstra, 23 jaar en Klaaske de Boer, 20 jaar. Getrouwd: Walter Theodoor Geer- dink, 25 jaar en Ruzena Hanna de Haan, 23 jaar; Katrinus Zeilstra, 21 jaar en Wietske Brandinga, 19 jaar; Marten Eppinga, 22 jaar en Cornelia Elizabeth Rodenburg, 22 jaar; Theo dor us Petrus Batstra, 21 jaar en Sietske Visser, 18 jaar; Frans Jan Stouthart, 25 jaar en Foekje Schuil, 24 jaar; Gerrit Stobbe, 27 jaar en Grietje Roelfina'Kobes, 21 jaar; Steven Slaap, 23 jaar en Akke Vergonet, 29 jaar; Richard Peter Muller, 27 jaar en Daio^ Agnes Picauly, 22 jaar; Jan 27 jaar en Antje Kuiper, 20 Richard Peter Muller, Okkinga miste daarna het perk1 stobbe zvv» zvzv»-* zl rv TXTz-vlzJi 1 rwt z,-. I ’r> r» -ï V* jaar. Overleden: Bouke Molenaar, 80 jaar ev Grietje Jorritsma, van Workum; Willem Boomsma, 59 jaar ev Geeske van der Meer, van Uitwellingerga; Jan Bles, 81 jaar wv Wijtske Boonstra, van Sint Nicolaasga; Sijtske van der Veen, 71 jaar ev Epke Wiersma, van Oude- mirdum; Freerk Mark de Vries, 10 maanden; Martinus Duim, 75 jaar ev Alberdina Arema; Jantje Westra, 48 jaar ev Thijmen Nooitgedagt, van IJlst; Johannes Thomas Stöpetie, 68 jaar ev Cornelia Bentem, van Hich- tum.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1