Tjitte Brouwer Heerenveen overtuigend winnaar inTerhorne I gemaakt. I i i s waterpoort-krabbe's op de kermis de Sneek-Week Wat komt er K as in IJLST W Y M BRITS ER A DEEL van en Aan onze postabonnees stortingsbiljet voor het abonnementsgeld 2e halfjaar 1969 o o Officieel Orgaan o o o I de gemeenten SNEEK, l o I DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Skütsjesilen: 0 Alcohol gebruikt Mooie strijd in De Veenhoop, brokken in Eernewoude „Camping-Competysje” freed wer foar RONO Sneker zeilers in Holland week I 0 0 De 34ste Sneekweek staat voor de deur en gedurende dit zeïl- festijn moet onze stad er na tuurlijk zo fraai mogelijk uit zien. In het centrum en aan de invalswegen van de Waterpoort- stad zijn „lichtmasten” ge plaatst, die een verlichte boot- figuur torsen, terwijl de Ooster dijk „getooid” is met grote vlag gen in de Sneker kleuren. De drukte van de Sneekweek is reeds te merken, niet alleen op Automobilist reed door na aanrijding van scooter Proces-verbaal wegens schennis der eerbaarheid Melding: uitslaande brand bij Wouda’s Meel. maar 't viel wat mee Organist Flor Peeters uit België naar Bolsward 124e jaargang nr 61 Donderdag 31 juli 1969 0 A het algemeen en voor de Sneekweek 0 0 In het vi- voor maar de hele maand augustus, iedere Jan van Nassaustraat, die zich heeft dante” van Mozart. Haar voorkeur geen In dit nummer vindt u bijgesloten een Deze kaart kunt u zonder meer weg doen als u het abonnementsgeld reeds per giro of bank hebt betaald. Wanneer u dit nog niet hebt gedaan, maakt dan gebruik van de moge lijkheid om door middel van bijgesloten kaart te betalen. De incasso kosten zijn zo hoog geworden, dat zij niet meer in verhouding staan tot het leesgeld. Vermeld s.v.p. vooral uw naam en adres op het giroformulier. ADM. SNEEKER NIEUWSBLAD Redacteur EL A. de Boer Telefoon 4091. taurant „De Kriel” een kip van ’t spit rijksweg 43 onder Oppenhuizen tegen- nuttigen. Amsterdam in het eindklassement de vijfde plaats. De opnamen werden dinsdagavond in de RONO-studio in Leeuwarden stukken leest zij eerst in braille (met de vingertoppen) en daarna Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties lager. Abonnementsprijs t 4,- per half jaar Per post f 6,per hall )aar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsolad even uur aan Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi- nistratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 0 De Sneker skütsjekommissie be- uitgereikt als een bewijs van waar dering en erkentelijkheid van het gemeentebestuur van Sneek aan hen die zich voor de zeilsport in directie verzocht ons er op te wij zen dat ook voor de ouderen, dus boven 16 jaar, nog een zoenkaart verkrijgbaar is. Blinden doen soms de zienden versteld staan. Ondanks hun handi cap weten zij zich op bewonderens- waardige wijze te redden. Vóór drie weken schreven wij reeds over mee- Tegelijk met de zeilwedstrijden op het Sneekermeer gaat zaterdag ook de jaarlijkse kermis van start. Men kan te kust en te keur in allerhande attrac ties op het Martiniplein, het Oud Kerkhof en Leeuwenburg. En wie moe is van de veel inspanning vergende ontspanning op de kermis vindt tal van mogelijkheden om even „uif te blazen”. De Sneker horeca-bedrijven bieden rustige zitjes, waar men onder genot van een koel drankje en een zacht ach- tergrondmuziekje weer „op toeren kan komen”. Dinsdag bereikte de zomer in ons land een hoogtepunt. De temperatu ren liepen op tot 34 graden, hetgeen Hef Sneeker Nieuwsblad is een RUSTIGE ZITJES Degenen die de voorkeur geven aan een wat rustiger omgeving komen ruimschoots aan hun trekken. O.a. in restaurant-bar „De Poort van Kleef”, aan de Prins Hendrik kade, lunchroom J. Olij op het Groot- zand, Rinke’s Koffiebar in de Seharne- straat (hier kan men ook dan sen), koffiebar „De Witte Kat” in de Kruizebroederstraat, cafétaria „De Hal te” aan de Prin Hendrikkade (diverse hapjes en specialiteiten) en Bar „De zwarte Panter” aan de Oosterdijk. Voor een hartige hap kan men ook terecht bij Russcheris Automatiek en Snel- buffet en Snackbar „De Lantaarn” van concerten geven in steden waar zich grote en belangrijke orgels bevinden. Eén dezer concerten, die alle met steun van voornoem/d Verdrag wor den georganiseerd, zal plaats vinden op dinsdag 5 augustus a.s. ’s avonds om 8 uur in de Martinikerk te Bolsward. Er wordt muziek van oudvlaamse meesters en J. S. Bach ten gehore gebracht. Flor Peeters’ orgelcomposities be horen tot het internationaal repertoire van de hedendaagse organisten. De melodie kent gregoriaanse zwier en tournures, de vormgeving leunt aan bij de oude Nederlandse polyfonisten, terwijl het harmonisch palet resoluut modern is, sterk uitgesproken modaal en vaak gebruik gemaakt wordt van polytonaliteit en polyritmie. Yn de Fryske RONO-ütstjüring fan freed bigjint om likernóch fiif minuten foar sawnen de twadde „Camping- Competysje”, in kriich tusken twa Fryske campings, diskear opnommen yn Sondel. Teams fan Sondel en Alde- mardum komme yn dit programma tsjin elkoar üt yn twa rounten óf- wiksele mei muzyk en sang fan „The Early Birds” üt Akkrum. dam en woensdag 6 augustus is er een optreden van Pepper and Soul (7- mans bezetting). Men kan ook dansen in de gloednieuwe bar-dancing „Scotch Inn” in de Wijnkanstraat. Discjockey Frans v. d. Bulk (vroeger bij Radio Luxemburg) praat in de discotheek de plaatjes aan elkaar. I I I I I o I Enkele Sneker zeilers hebben deel genomen aan de Holland-week I, die van vrijdag tot en met dinsdag op de Loosdrechtse plassen is gehouden. In de Vrijheidsklasse werd Onno Zweep resp. 1, 4 en 9, maar hij verspeelde een hogere plaats in de eindklassering door diskwalificatie op zaterdag. Jan Eringa kwam tot een 7e, 6e, 3e en 8e plaats. De hoofdprijs in de Vrijheidsklasse werd gewonnen door P. Ossendorp. Verder was de algemene rangschik king: 2. C. de Haas; 3. G. Paulich; 4. Jac. Aarts; 5. O. Zweep; 6. J. Eringa. In de Schakelklasse eindigde Harry op avond. Franck Bierens draait de hele maand plaatjes in de „Luda-Bar”. Het jongere publiek kan terecht in café „De Beurs”, waar men voor de Sneek week een prachtig „pop-programma” heeft samengesteld. Zaterdag 2 augus tus treden „The Shoes” hier op; zon dag 3 augustus Surfgroep Check; Zaterdagavond omstreeks 10 uur is onder Nijland op rijksweg 43 een scoo ter aangereden door een auto. De scoo- terrijder, A.J.P. uit Alkmaar, werd licht gewond. Beide voertuigen reden in de rich ting Bolsward. De auto werd bestuurd door D.A. uit Bolsward. Door de aan rijding viel P. op de weg en bleef daar enige tijd liggen. Een naderende auto kon net op tijd stoppen, maar het had weinig gescheeld of hij was overreden. De automobilist bekommerde zich niet, om zijn slachtoffer en vervolgde zijn weg. Dankzij de oplettendheid van iemand in Nijland, die de wagen twee maal zag rijden en het nummer door gaf, kon de rijkspolitie van Wymbrit- seradeel hem achterhalen. De man had alcohol gebruikt. Hij heeft pro cesverbaal gekregen. met l in een hopeloze positie. Hij startte als voor I laatste! Maar hij zette een offensief in en wist naar de voorste gelederen door te stoten. Hij behaalde een redeLjke klassering (6). Hielke de Vries (Eer newoude) maakte deze middag niets klaar. Hij finishte als laatste, een kwartier na winnaar Tjitte Brouwer. In de eerste ronde kwam hij overigens nog goed mee, daarna zakte hij steeds meer af. De uitslag luidt: 1. Tjitte Brouwer, Heerenveen; 2. Lodewijk Meeter, Hui- zum; 3. Ulbe Zwaga, Langweer; 4. Sie- te Meeter, Leeuwarden; 5. Jan van Akker, Sneek; 6. Klaas van der Meu- len, Woudsend; 7. Rienk Zwaga, Lang weer; 8. Hattum Hoekstra, Drachten; 9. Sietse Brouwer, Leeuwarden; 10. Cor Salverda, SWH; 11. Sietse Hobma, Lemmer; 12. Sipke Tjerkstra, Drach ten; 13. Hielke de Vries, Eernewoude. Gisteravond tegen 10 uur werd de Sneker brandweer gealarmeerd. Er zou een uitslaande brand woeden in Wouda’s Meelfabriek aan de Koop- mansgracht. Het viel gelukkig wat mee. Er was een begin van brand ont staan op het dak, zodat omwonenden al dachten dat de vlammen door het dak kwamen. Er worden daar momen teel laswerkzaamheden verricht. Ver moedelijk is ondanks uitgebreide voor zorgsmaatregelen toch nog een vonkje terecht gekomen op een plaats waar dat niet hoort en verder gaan smeulen. Het eigen personeel wist met de reeds klaarliggende brandslangen het brand je spoedig te bedwingen. De Sneker brandweer, die met groot materieel was uitgerukt, behoefde toen dienst meer te doen. Gisteren zeilden de skütsjes, i een stevige bries uit het noorden, voor de eerste maal in dit seizoen op het Sneekermeer bij Terhorne. Zeiltech- nisch gezien was dit één van de beste wedstrijden. Er was geen spanning ten aanzien van de eerste plaats. Direct na de start nam oud-kampioen Tjitte Brouwer van Heerenveen de leiding en zijn eerste plaats kwam niet meer in gevaar. De grote strijd werd in de midden moot gestreden, waar vooral Ulbe Zwaga en Lodewijk Meeter voortdu rend in de clinch lagen. Meeter boek te de meeste winst en eiste de tweede plaats voor zich op. Een schitterende presatie als men bedenkt dat hij in de achterhoede gestart was. Maar in een kruisrak vanaf de Heerenzijl naar het strand bij Terhorne sloeg hij zijn slag en rukte op naar de middenmoot. In de derde ronde nam hij de tweede plaats in na nog een duel te hebben uitgevochten met broer Siete, die later ook Ulbe Zwaga voor moest laten gaan. Ook deze was in de achterhoede gestart. Ook Jan van Akker leverde -- - - -- - een verdienstelijke prestatie. Hij ging kest niet alleen tijdens de Sneekweek, met de Sneker Pan als vijfde over de streep. Klaas van der Meulen van het Woudsender skütsje lag aanvankelijk In het kader van het Belgisch-Ne- derlands Cultureel Verdrag maakt de bekende Belgische organist Flor Pee ters (66) in het tijdvak van 18 juli tot en met 14 augustus 1969 een toemee door Nederland. Hij zal een twaalftal netjes mogelijk te ontvangen. O.a. de starttoren kreeg een verfbeurt Onder de gasten van de nieuwe (alleen van buiten?). Bertus Poiesz, jachthaven zijn volgens de heer de beide jachthavens heerst een jes knak verkopen, ook de grote eerder zijn geweest, hetgeen tot uit- grote bedrijvigheid Hier een tent zal weer worden opgetrokken, drukking brengt dat het in de ha- kijkje vanaf de Zeilstraat (Ei- - ven gezellig, toeven, is. Onder de land) op de oude jachthaven, De skütsjes voeren maandag onder ideale weersomstandigheden de twee de race van dit seizoen in De Veen hoop. Er stond een knappe bries die de tjalken een flinke vaart gaf. Lode wijk Meeter van de Doarp Huzum zorgde voor een schitterende overwin ning. Het skütsje-gevecht dinsdagmid dag in Eernewoude mondde uit in een brokken-race. Vijf skütsjes zochten voortijdig met averij de wal op. Onder prachtige weersomstandigheden be haalde Hattum Hoekstra met het Drachtster skütsje een verdiende over winning. De uitslagen luiden: De Veenhoop: 1. Lodewijk Meeter (Huizum); 2. Tjit te Brouwer (Heerenveen); 3. Rienk Zwaga (Langweer); 4. Siete Meeter (Leeuwarden); 5. Ulbe Zwaga (Boorn- zwaag); 6. Klaas van der Meulen (Woudsend); 7. Cor Salverda (ZWH); 8. Hielke de Vries (Eernewoude); 9. Jan van Akker (Sneek); 10. Sietse Hobma (Lemmer); 11. Sietse Brouwer (Leeuwarden); 12. Sipke Tjerkstra (Philips); 13. Hattum Hoekstra (Drach ten). Eernewoude: 1. Hattum Hoekstra; 2. Sietse Brouwer; 3. Sietse Hobma; 4. Sipke Tjerkstra; 5. Rienk Zwaga; 6. Siete Meeter; 7. Jan van Akker; 8. Hielke de Vries. gens voor en ’s avonds na de wed- ruim 100 schepen en ook dit aantal strijden. zal zaterdag groter worden. De heer Appeldoorn weet niet hoe hij het Ook op het starteiland is men in moet hebben. Hij zit nu al krap en het water aan de vele zeilbo- de weer geweest om de zeilers zo woekert met de ligplaatsen. ten en motorboten, maar netjes mogelijk te ontvangen. O.a. starttoren kreeg een verfbeurt Onder de gasten ook, op straat waar men de wa- (-”cc~ ---- buiten0) Dcztuo Poiesz ‘«vlithaven tersporters er zo „uit pikt”. In allen welbekend, gaat weer brood- Appeldoorn veel mensen die er al tent zal weer worden opgetrokken, drukking brengt dat het in de ha- ven De organiserende zeilverenigin- schepen bevindt zich o.a. de hele gen, de KZVS en de SZC, hopen Hollandse regenboogvloot. cv aar verschillende zeilers hun natuurlijk op een zo groot mogelijke tenten hebben opgeslagen. publieke belangstelling. Men kan In deze jachthaven Morgenvroeg om 7 uur met z’n allen naar het zwembad. Eindelijk is het zo ver. Wat zou het druk geweest zijn als het bad deze week al open was geweest. Zwemlustigen hoeven de rest van de zomer geen verre reizen meer te maken, school kinderen kunnen één- of tweemaal per week onder leiding van hun onderwijzer(es) gaan schoolzwem men en het allerbelangrijkste is nog dat de jeugd in het instructie- bad het zwemmen kan leren. Want dat moest toch eigenlijk iedereen in ons waterrijke landje kunnen. Hoe Gecombineerde uitaave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en De rijkspolitie Wymbritseradeel heeft vorige week proces-verbaal opgemaakt tegen de Sneker v.d.W. ter zake van Leeuwen aan de Parkstraat. Of met I schennis der openbare eerbaarheid, een rustig achtergrondmuziekje in res- De man heeft dit delict gepleegd op - -- over enkele vrouwen. De opnamen die de VARA-t.v. vrij dag 8 augustus van het skütsje silen op het Sneekermeer hoopt te maken zullen niet dezelfde avond, maar zaterdagmiddag worden uit gezonden. Deze uitzending is van 5 tot 5.35 uur. Het skütsjesilen ge niet internationale belangstelling. Behalve de VARA komt er ook een Ondanks de grote drukte is het Amerikaans t.v.-team. Dat zal a.s. bijzonder op enigerlei wijze ook ’s avonds tamelijk rustig in de maandag opnamen maken bij Sta- We laten hier volgen wat er tijdens de Sneekweeek op en rond de kermis is te doen. Eerst de attracties op het Martiniplein. Daar staan: een auto scooter (V. d. Honing); zweefmolen (Panbakker); minicars (Coolen); race- bootjesmolen (Moonen); sheeball (De nies); draaimolen (Van Dam); rups- baan (Arjaans); steile wand (Visser); maandag 4 augustus B.Z.N. uit Volen- bumperspel (Zuidema); Thunderbird J x (Denies); holi-cranes (Cloo); schiet tent (Abrahams); twee bulldozer - sehuifspelen (van resp. Wanningen en Keizer); balco (Sipkema); zig-zag-rol- balspel (Ophof); waarzegtent (Abra hams); kijktent (Schaaf); slagmachine (Haytsma); ijsverkoop (Monier). Op het Oud Kerkhof staat behalve een lijntrek-bussenspel (Guhnen) en een nougat-suikerkraam (van Van Gas tel) een draaibord van Borgman. Bij een kermis behoren natuurlijk ook gebak- en viskramen. Kooistra lcotaulaliL_ua staat met twee gebakkramen op Leeu- De Corner” weriburg (t/o Zandstra en t/o Van der Wal). Berkhout is er met een suikerspin en Borgman met een pin- da-limonadekraam. Dijkgraaf verkoopt worst en voor paling kan men terecht bij Kelderhuis en Poepjes, die ook een palingkraam op het Martiniplein heb ben. De visliefhebbers kunnen hun hart ophalen bij Abbinks Vishandel in een viskraam op Leeuwenburg. Hof- stra verkoopt feestartikelen. Voor schiere paling uit eigen rokerij en vele andere soorten vis kan men bo vendien tot laat in de avond terecht bij vishandel Geert de Haan. Van der Reydt verkoopt ook schiere paling in de verkoopwagen op de hoek van de Eierbrug. Heeft u trek in fruit? U komt aan uw trekken bij fruithandel „Thijs en Zonen” die met ’n grote sortering „superfruit” op de Eierbrug staat. GEZELLIGHEID De verschillende café’s, restaurants, bars en bar-dancings zorgen weer voor vertier en gezelligheid. Café-restau- rant Piso contracteerde weer het be kende trio „The Amalfi’s”. In hotel Hanenburg treedt het dans- en stem- mingsorkest „Éenelux Kwintet” met Astrid Norma op. In café-restaurant Leeuwen spelen „The Troubadours”. In Peter’s Taveerne zorgt het trio J. the Fighter voor een passend muziekje, terwijl het trio Les Dues de stemming verhoogt in de S. Pan Bar. Orkest Gaston Wiersma doet dit in het pavil joen aan het Sneekermeer. In café- restaurant „Onder de Linden” zorgt Ben Hoekstra op zijn wonderorgel voor achtergrondmuziek bij een drankje of een etentje. In café-restaurant „De Kroon” wordt de muziek verzorgd door het trio Visser met o.a. kunstfluiten en elektronische wonderaccordeon. Bar„De Koopermolen” engageerde het internationaal show-orkest Peter Cor- da. In bar-dancing „De Lichtboei” kan men dansen op muziek van het orkest Arie Ribbens. Dansen kan men ook in ,,’t Singeltsje” met begeleiding van het Italiaanse dans- 'en showorkest Di no Zanella. Evenals het orkest Rib bens in „De Lichtboei” speelt dit or- kanaal 5), kan men mevrouw El- voorbeeld tweemaal zoveel Duitsers gooid, hetgeen gevaar opleverde geweest als vorig jaar, terwijl ook voor de scheepvaart. Het obstakel het aantal Belgische watersporters moest uit het water worden ge- -- 2 rij een Amerikaans jacht in de haven, gehaald. Met een hogedruk-spuit Het negen meter lange scheepje is spoot men de modder onder het afkomstig uit Californië. De eige- blok vandaan, zodat dit in de bodem naar, een enthousiast watersporter, zakte, heeft aan het begin van de lente reeds vakantie genomen en het schip dwars door Amerika naar New York gevaren. Hij heeft de boot als ballast voor een vracht schip (dan kost het niet zoveel) naar Europa laten brengen en nu ligt hij in Sneek. De Amerikaan voelt zich hier best thuis. een zo groot mogelijke publieke belangstelling. Men kan In deze jachthaven komen de auto kwijt in de aangegeven par- evenmin ongeregeldheden voor. Na- keerterreinen in de buurt van het tuurlijk moet er wel eens een paviljoen. U betaalt hiervoor twee groepje jongelui tot de orde wor- kwartjes per dag. Een retourtje den geroepen, maar dat is normaal, met de pont kost ook vijftig cent Dit gebeurt dan op een vriendelijke en de kaarten, die nodig zijn voor manier, want met schelden bereik het betreden van de startterreinen je volgens de heer Appeldoorn niets, kosten f 1,50 per dag. Kinderen tot Bovendien ben je „ergens” het vi- 15 jaar hebben gratis toegang. Kaar- sitekaartje van Sneek en dan moet ten die alle dagen geldig zijn kos- je wat om je woordkeus denken, ten f 5,Kaarten zowel voor het Schelden doet voor anderen niet parkeren als de pont en de toegang plezierig aan. tot de terreinen zijn verkrijgbaar bij de controleurs op de weg bij het parkeerterrein en op de terreinen. Sneek biedt ’s avonds vele mo- velen "de nodige zweetdruppeltjes gelijkheden om uit te gaan. Als gekost heeft. De warmte zorgde ook l voor ongemak Zo werd het water- sportverkeer in onze stad tamelijk recht in één van de vele bars of ontwricht. De Lemmerwegibrug, die café’s om onder het genot van een geheel van metaal is gemaakt, zette zacht achtergrondmuziekje een door de warmte flink uit. Het brug- - -„tot zich te nemen”, dek werd de hele dag nat gespoten. SNEEKER NIEUWSBLAD Morgenavond zal burgemeester Rasterhoff in de raadzaal de Sneek week officieel openen. Dan zal ook een nieuwe schipper in de Orde van de Sneker Pan bekend worden f gemaakt. Deze onderscheiding wordt Q- ITiit.cfPirjaiilrif nTc* KoaxHtcj Tr.nn ’nroor. zeer verdienstelijk hebben gemaakt, haven. De gasten, onder wie na- De eerste schipper in de „orde” tuurlijk veel jongeren, gedragen werd in 1954 benoemd. Dat was de zich doorgaans vrij goed. „Natuur- v helaas overleden bekende Klaas lijk moet ik af en toe flink optre- staat 26 aug. 25 jaar. In 1944 waren Vrolijk. Vorig jaar viel de onder- den, maar ernstige delicten hebben de mannen van ’t eerste uur: Sie- scheiding te beurt aan mr. D. H. zich nog niet voorgedaan”, aldus bren Kuipers, Molle van der Werf, Okma, oud-voorzitter van de Mar- havenmeester Douma. Wel vindt Gerlof v. d. Werf, Pier Oljj, Jelle rekrite. We zijn benieuwd wie het hij dat de mentaliteit van de jeugd Zwart en Hille Cnossen. Aan dit dit keer wordt. verandert. De jongeren worden vrjj- jubileum zal straks ongetwijfeld er en brutaler.--- „We hebben het hier nog nooit I vaak lees je niet van verdrinkings- vc 0 gevallen. Als de slachtoffers de men moe is van het zwieren en i zwemkunst machtig waren geweest Op de kermis kan men te- waren ze in veel gevallen nog in rec}j| jn ggn van de vele bars of j leven. Daarom mogen we dankbaar caf^’s om onder het eenot van een f zijn dat Sneek weer over een goed zao^ av;d, geoutilleerd zwembad beschikt. De k-oeie dronk Vooral de jeugd komt goed aan ’s Middags werd het verkeer om- mpfialp cpï ^*aar trekken. Tijdens de Sneek- geleid, de brug werd opengedraaid speciale sei- week, is onze stad het ,pop-cen- en het brugdek bijgeslepen. Voor de brug bij Wouda’s Meel fabrieken lagen dinsdagmiddag een stuk of tien jachten te wachten. rekrite. We zijn benieuwd wie het hij dat de mentaliteit van de jeugd Zwart en Hille Cnossen. Aan dit dit keer wordt. 1 T>“ -J--- er en brutaler.enige aandacht worden geschonken. De N.V. Bruynzeel te Zaandam stelt ook dit jaar weer de speciaal „We hebben het hier nog nooit Nog een jubileum. De heer H. de daarvoor ingerichte boot, de Bruyn- zo druk gehad. Het is veel drukker Vries is al 40 jaar bij dezelfde baas, zeel Waterwacht, beschikbaar ten dan andere jaren”. Dit zegt haven- dat is de PTT. Vrijdag 8 augustus dienste van de deelnemers aan de meester Appeldoorn, die in de nieu- wordt bij dit heuglijke feit j Sneekweek voor hulpverlening aan we jachthaven „aan het roer” staat, stil gestaan. Er is die dag om 6 - de deelnemende jachten. Zo nodig Ook op de camping, die bij de jacht- een receptie bij hotel Ozinga kunnen aan de wedstrijden deelne- haven hoort, is het vol. Hier staan de Lemmerweg. Daar zal de jvbila- mend§ jachten van deze boot ge- een dikke 110 tenten en dit aantal ris, die zich ook op maatschappelijk bruik maken als sleepgelegenheid zal zich zaterdag nog uitbreiden, terrein verdienstelijk maakt, in de f tussen Sneek en het meer ’s mor- In de haven is het vol. Er liggen bloemetjes worden gezet. vrouw C. H. Elzinga-Brandt uit de q T-AT-4—4. 0 Vliicb WC v JLXXTgCd. viax wcxcix jlxo. speelt zij zë uit het hoofd op de 0 piano. In de RONO-rubriek „Ama teurs yn ’e baen”, hedenavond tus sen half zeven en half acht (FM zinga beluisteren. Zij speelt.'„An- gaat uit naar de klassieke muziek. toegenomen. Momenteel ligt er haald. De brandweer werd er bij Het negen meter lange scheepje is spoot men de modder onder het haar trekken. Tijdens de Sneek- geleid, de brug werd opengedraaid trum” van het noorden. Er is op verschillende plaatsen dansen. Ja, dat gaat geld kosten. In de oude jachthaven, waar ha- Deze brug, die eveneens geheel van venmeester Douma de scepter metaal is vervaardigd, was zo uit zwaait, is het momenteel „hartstik- gezet dat hij klemde en niet meer vaiL„aöMuo...aaL, ^e” Hy heeft ruim 85 gas- omhoog wilde. Zeer tot ongenoe- geworpen op de muziek De muziek- ten- kan er n°S z0’n 15 s0116' gen van de wachtende waterspor- - - - - pen j,jj hebben, dan is de haven ters. vol. Volgens de heer Douma is het Maar de duikerploeg van de aantal bezoekers aan de jachthaven brandweer zorgde hier voor een tot nu toe groter dan vorig jaar. welkome afleiding. Vlak bij de brug Vooral het aantal buitenlanders is had iemand een blok beton van on gestegen. Zo zijn er tot nu toe bij- geveer 60x60x60 in het water ge-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1