winnaar van Onderbouw nieuwe ZS op overtuigende wijze Zilveren Doeltoernooi Drie Snekers noordelijk zeilkampioen: Puck de Vries, Onno Zweep, Hessel Donker brug in Osingahuizen aanbesteed IJLST W Y M BRITS ER A DEEL van Nieuw clubhuis Black Boys officieel geopend van f RWi P'iiii Mill en Mi Officieel Orgaan Kampioenswedstrijden kregen vreemd slot "f de gemeenten SNEEK, Hf 124e jaargang nr 66 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - ;:lï "X 4;s Sneeker Nieuwsblad is een Maandag 18 augustus 1969 gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en L-z 1 - - ning voer' X Kampioen in de Pampusklasse werd Hessel Donker (rechts) met als beman ning Karei Gildemacher. Onno Zweep (links) veroverde de kampioenstitel in de Vrijheidsklasse met 's bemanning George Weeteling. in de finale gekomen. Door een ruime 31 zege op een wat tegenvallend O.N.S. en een 20 zege op toonden de witzwarten zoch in deze poule veruit de sterksten. Vooral de debuterende Dijkstra had met drie treffers een groot aandeel in dit resul taat. O.N.S. verloor in deze poule op wat ongelukkige wijze van H.J.S.C. (12), door welk resultaat de club uit Hommerts tegen Black Boys kwam in de strijd. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsad vertenties) lager. Abonnementsprijs t 4,- per half jaar. Per post C 6,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi nistratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091. gissing nam hij ook een merkteken, dat in Gossepalen lag en nog door de zeilers gerond moest wonden, mee. De Valken en 30 m2-zeilers konden de boei natuurlijk niet vinden en kwamen naar de wal. Men besloot toen deze klassen niet opnieuw te laten varen, maar het klassement te berekenen over en wegverkeer. T.b.v. van de vernieuwing van de brug zijn nog enkele grondtransacties noodzakelijk. Van de heer M. Flapper dient een gedeelte verharde reed ter grootte van ongeveer 20 m2 te worden aangekocht en verder nog een klein stukje weiland van ongeveer 50 m2, dat weer kan worden overgedragen aan de heer G. Andringa. Van laatst genoemde zal plm, 105 m2 erfgrond moeten worden aangekocht. Dien aangaande is overeenstemming bereikt op een bedrag waarin zowel koopsom als waardevermindering van het pand en tijdelijke schade aan het winkelbe drijf is verdisconteerd. Tijdens de werkzaamheden zal ten zuiden van de brug een tijdelijke over- gang worden aangelegd. De eigenares en pachter van de grond, die hiervoor tijdelijk ter beschikking wordt gesteld, krijgen een schadeloosstelling. VERKOOP BOUWTERREIN De heer J. Sikma te Sneek wil in Oosthem aan de Bolswardervaart een bungalow bouwen. Daarvoor wil hij van de gemeente het benodigde ter rein van ongeveer 675 m2 grootte aan kopen. B. en w. stellen de raad voor tot verkoop te besluiten. SNEEKER NIEUWSBLAD "II In het afgelopen weekend is op het Sneekermeer de strijd om de noor delijke zeiltitels van de NNWB weer gestreden. Van de kampioenen van vorig jaar wist alleen de uitstekend zeilende Onno Zweep de titel te prolongeren. In de Pampus-klasse was de krans voor onze stadge noot Hessel Donker, terwijl in de Regenboogklasse H. de Vries met klein verschil de titel voor de neus van Ulrik Jager weg kaapte. Andere titelhouders werden J. W. Alkema uit Oosterhoogebrug (16 m2), Tjeerd Geveke uit Leeuwarden in de 30 m2, ir. A. Bonnema in de 22 m2 en D. Resink uit Deventer in de Valkenklasse. DE FINALE Dat doelpunt was een verdiende be loning voor het betere spel der Sne kers, die iets gemakk-elijker combi neerden dan de sterk verdedigende roodwitten. Ook de linies sloten bij W.Z.S. wat beter aan en al heeft Heeg zeker wel kansen gehad, de beste waren toch voor de witzwarten wegge legd. Aanvalsleider Poiesz verscheen De wedstrijden kregen voor de deel nemers in de Valkenklasse en de 30 m2-klasse overigens een vreemd slot. Eén van de leden van het wedstrijd- comité was na het startschot voor de middagwedstrijd al vast begonnen met het ophalen van boeien, die niet meer gebruikt hoefden te worden. Bij ver- DE VRIES VERRASSEND KAMPIOEN In het vorige weekend had Puck de Vries bij de Regenbogen reeds de ba sis voor zijn zege gelegd. Hij stond bovenaan met Jack de Wilde, die zijn titel moest verdedigen, op de tweede plaats. Maar De Wilde heeft het hem dit weekend niet moeilijk gemaakt en kon De Vries niet van de titel afhou den. Zaterdag werd hij derde na Ul rik Jager, die na Johannes Alberda als tweede over de finish ging. De Vries werd vierde. Gistermorgen zocht Johannes Al berda. direct na de start weer de wal op. Hij voer met een „amateur-beman ning”, zijn vaste bemanning had zich verslapen en kwam te laat. Alberda kreeg aftrekbare startpunten. Ter Beek uit Groningen ging toen met de eer strijken, terwijl Ulrik Jager als tweede over de eindstreep gleed. Her man Van Dijk en Tom Zwart profiteer den van het feit dat Jack de Wilde en Puck de Vries boven de finish- boei terecht kwamen en toen terug moesten. Zij verspeelden daardoor enige plaatsen en kwamen respectie velijk als zesde en vijfde binnen. Van Dijk werd derde en Zwart vierde. Met zijn score van deze wedstrijd was Jager ondertussen een geduchte konkurrent van De Vries geworden. Vooral toen De Vries gistermiddag na een overtreding het strijdtoneel ver liet en Jager in een gunstige positie lag, leek het pleit beslist. De Lemster crack werd evenwel voorbij gestreefd door o.m. Alberda, Van der Ven en Van Dijk en ging tenslotte als zesde door de finish. Ter Beek eiste opnieuw de hoogste eer voor zich op, terwijl Van Dijk als tweede voor Wouter van de Ven werd afgeblazen. De Vries kon zijn gistermiddag verzamelde start punten aftrekken en dit bracht hem uiteindelijk de zege. Ulrik Jager werd tweede in het klassement en Jack de Wilde derde. Röfekamp was te vroeg weg en keerde ondanks herhaaldelijk toeteren niet terug en werd gediskwa lificeerd. Even later moest hij even wel toch de wal opzoeken wegens averij. DRIE KANSHEBBERS In de Vrijheidsklasse was de strijd nog helemaal open. Na vorige week waren er drie kanshebbers: Thijs Zijl- stra, Onno Zweep en Heero Meinder sma, die de beste papieren had. Mein- dersma maakte in deze dagen, behou dens dan zijn tweede plaats gistermid dag achter Thijs Zijlstra, niet zoveel klaar. De strijd ging voornamelijk tus sen Zweep en Zijlstra. Zweep ontnam laatstgenoemde alle uitzichten op de titel toen hij gistermorgen als eerste eindigde, nadat hij ook zaterdag reeds met de overwinning was gaan strij ken. Zijlstra moest tweemaal met de tweede plaats genoegen nemen, maar nam gistermiddag wraak. Hij noteer de toen nl. de hoogste score. Zweep zag zich ook nog gepasseerd door Mein- dersma. Toch werd hij kampioen en Meindersma tuimelde van de hoogste naar de derde plaats. De tweede kwam overigens met recht toe aan de zeer verdienstelijk zeilende Thijs Zijlstra. De 22 m2-klasse heeft dit weekend slechts twee wedstrijden gevaren. Na de ontmoeting op zondagmorgen was de kampioen reeds bekend en de laat ste race overbodig. De gelukkige is ir. A. Bonnema uit Hardegarijp die beide keren op de eerste plaats eindigde en daardoor verzekerd was van de titel. Zijn grote konkurrent J. de Boer uit Grouw, die na het vorige weekend met hem gelijk stond, verscheen beide dagen niet op het strijdtoneel. Bonne ma heeft overigens nog veel werk ge had met A. A. Bouwes uit Leeuwarden, die hem beide wedstrijden op de spie gel zat. In de 30 m2-klasse die om reeds ge noemde reden dit weekend ook slechts twee wedstrijden gevaren heeft, kon titelhouder G. W. van der Meer uit Leeuwarden zijn stadgenoot Tjeerd Ge veke niet van de titel houden. Deze behaalde evenals Van der Meer een eerste en een tweede plaats. Zijn pres taties van vorige week gaven evenwel de doorslag. Van der Meer werd twee de. In de Pampusklasse verloor oud- kampioen Piet Bonnema zijn titel aan Hessel Donker. Reeds na twee wed strijden was het pleit beslist en was Donker kampioen. Bonnema werd tweemaal derde en Donker stuurde zijn Sjalom als eerste en tweede over de winlijn. Zaterdag werd hij gevolgd door Max van Dijk, die gistermorgen triomfeerde en daardoor tweede werd in de klassering. Bonnema moest ge noegen nemen met de derde plaats. vijf wedstrijden zonder aftrek van de slechtste wedstrijd. De boei was nader hand weer op haar plaats gelegd, zo dat de wedstrijden verder een normaal verloop hadden. Beide dagen werd bij een overwe gend uit noordelijke richting waaiende wind dezelfde baan gevaren. Het start- schip lag in Gossepalen en de finish was bij de Roekoepolle. Er was een prachtige baan uitgezet met enkele mooie kruisrakken en een lang voor- dewinds rak vanaf een boei in de buurt van de strekdam bij Terhome tot in Gossepalen. Wat het weer betreft heeft men het niet zo goed getroffen. Zaterdag regende het gedurende de ge hele wedstrijd, terwijl de zeilers zon dag in de morgenwedstrijd werden „geteisterd” door een hevige stortre gen. Gisteren knapte het weer in de loop van de middag overigens op en kwam het zonnetje er nog bij. UITSLAG Valkenklasse: 1. D. Resink, Deventer, 3426 pnt.; 2. S. M. van der Meer, Hei- loo, 3171 pnt.; 3. A. Wester, Grouw, 2727 pnt.; 4. J. K. de Boer, Hardegarijp, 2602 pnt.; 5. M. C. Breuning, Grouw, 2413 pnt. Regenboogklasse: 1. H. de Vries, Sneek 3696 pnt.; 2. U. Jager, Lemmer, 3617 pnt.; 3. J. de Wilde, Sneek, 3344 pnt.; 4. A. A. ter Beek, Groningen, 3265 pnt.; 5. Joh. Alberda, Sneek, 3164 pnt. Vrijheidsklasse: 1. O. A. Zweep, Sneek, 4807 pnt.; 2. Th. W. Zijlstra, Sneek, 4631 pnt.; 3. H. Meindersma, Sneek, 4029 pnt.; 4. J. P. Eringa, Sneek, 2555 pnt.; 5. J. F. Wester, Groningen, 2473 pnt. 22 m2-klasse: 1. ir. A. Bonnema, Hardegarijp. 3617 pnt.; 2. A. A. Bou wes, 2112 pnt.; 3. J. de Boer, Grouw, 1859 pnt. Pampusklasse: 1. H. Donker, Sneek, 3817 pnt.; 2. M. van Dijk, Lemmer, 3526 pnt.; 3. P. J. Bonnema, Sneek, 2822 pnt. 30 m2-klasse: 1. Tj. Geveke, Leeu warden, 3651 pnt.; 2. G. W. van der Meer, Leeuwarden, 3350 pnt.; 3. H. Geveke, Kampen, 2988 pnt. 16 m2-klasse: 1. J. W. Alkema, Oos terhoogebrug, 5602 pnt.; 2. J. van der Goot, Leeuwarden, 4914 pnt.; 3. Thom de Haan, Sneek, 4914 pnt; 4. J. A. Hel der, Paterswolde, 4478 pnt.; 5. A. J. Helder, Haren, 3853 pnt. Door in de finale Heeg (de winnaar van poule A) met 10 te kloppen, werd W.Z.S. winnaar van de traditionele Zilveren Doeltoornooi, dat j.l. za terdag door Black Boys op de terreinen in de Noorderhoek werd gehouden. Een gestadig neesijpelende regen heeft vooral ‘s morgens een nadelige in vloed op het bezoekersaantal gehad, maar gelukkig voor de organisatoren klaarde het in de middag op, zodat de finalepartijen toch nog flinke pu blieke belangstelling trokken. W.Z.S. toonde zich in de finale duidelijk de betere ploeg en kwam, dank zij een uitstekend doelpunt in de tweede helft, voor een jaar in het bezit van het Zilveren Doel. eenmaal alleen voor doelman Het- tinga, maar schoot toen tegen de uit gelopen keeper op, terwijl even later een projectiel van linksbuiten Gerrit- sma vóór het Heger doel langs vloog endaarna sissend leegliep. De krachtexplosie was te groot geweest! Aan de andere kant was voor links buiten Hoomans een unieke kans weg gelegd, maar hij richtte te hoog. De driemans-voorhoede van Heeg kon tegen de goed sluitende W.Z.S.-defen- sie maar weinig uitrichten en daar in de versterkte achterhoede van de rood witten ook maar weinig openingen te vinden waren, leek een dubbelblanke eindstand het resultaat te zullen wor den. Kort vóór tijd wist W.Z.S. even wel toch nog, dank zij een goed gericht schot van Poiesz, beslag te leggen op de volle winst. (10). GOEDE EN SLECHTE PLAATSEN In de 16 m2-klasse wisselde J. W. Alkema zijn zeer sterke eindplaatsen (1-1-3) in het eerste weekend zaterdag af met een zeer slechte. Hij wend toen als één na laatst, dus als nummer 21, afgeblazen, mijlen ver achter konkur rent Thom de Haan die het eerst door de finish ging met Joop A. Helder op de tweede plaats en Taede Visser op de derde. Gistermorgen kwam Alkema keurig terug en was de „second in command”, na Joop A. Helder, die de eerste plaats voor zich opeiste, terwijl Thom de Haan tiende werd. De derde plaats was voor Wiebe Kort. Gister middag droeg J. v. d. Goot, die de grootste bedreiging voor koploper Al kema vormde, de erepalm weg na twee slechte klasseringen. Hij werd gevolgd door Joop A. Helder en Taede Visser. Alkema werd zevende, maar toch was zijn puntentotaal voldoende om hem de wimpel te bezorgen. Van der Goot werd tweede in de eindrangschikking en Thom de Haan derde. D. Resink uit Deventer wend de nieuwe titelhouder in de Valkenklasse, hoewel hij dit weekend niet zo goed heeft gevaren als de week daarvoor. Zaterdag finishte hij zelfs niet en gis termorgen moest hij met een derde plaats genoegen nemen achter S. M. van der Meer uit Heiloo, die voor de finish ook zijn spiegel nog aan Max Breuning liet zien, die daardoor op de tweede plaats eindigde. F. J. IJ. van Slooten werd zaterdag derde na Albert Wester. Van der Meer uit Heiloo ein digde in de totaalstand op de tweede plaats, terwijl Albert Wester de derde plaats innam. OM DE 3e EN 4e PRIJS In dit treffen had Black Boys wei nig moeite met een leeggespeeld H. J.S.C. De gasten konden de technisch vaardiger zwartjes niet r ^nstig bedrei gen, zodat deze zonder overmatige in spanning beslag konden leggen op de 3e plaats. Voor rust maakte Th. Dijk stra er 10 van, terwijl De Groot na de hervatting met twee knappe treffers voor de verdiende 30 eindstand zorgde. De einduitslag luidt derhalve: I. W.Z.S.; 2. Heeg; 3. Black Boys en 4. H.J.S.C. Er komt schot in met de nieuwe brug over de Wymerts te Osingahui zen. Afgelopen donderdag was de aan besteding van het maken van de on derbouw. Hiervoor bestond goede be langstelling: 44 opgevraagde bestekken en 38 inschrijvingen. Hoogste inschrijver was A. K. Plie- ger N.V. te Lexmond met f 633.000, De drie laagsten waren: G. de Boer, Workum met f 415.000,Meyering en Benus N.V. te Stadskanaal eveneens f415.000,en fa. A. J. Waterlander, Heerenveen, met f 403.200,Door Prov. Waterstaat was een begroting opgemaakt, welke een bedrag van f 395.900,— beliep. B. en w. besloten het werk te gun nen aan de laagste inschrijver, de fa. Waterlander te Heerenveen voor de som van f403.200,- dan wel f413.000,- indien geen verrekening van wijzigin gen in lonen en sociale lasten zal plaatsvinden. De nieuwe elektrisch bediende brug krijgt een totale lengte van 27,10 m en een totale breedte (incl. voetpaden enz.) van 12,30 m. De breedte van de rijweg wordt 7 m en het fietspad 3,40 m. De doorvaartwijdte 914 m. Voorts komen er elektrisch bediende slagbo men en een seinverlichting voor water- Puck de Vries (midden) werd kampioen in de Regenboogklasse. Air beman- mee Wijbo de Visser (links) en Harry Schriemer (rechts). POULE A Heeg was finalist geworden dank zij een overwinning op L.S.C. en een ge lijk spel tegen Black Boys. Ook tegen L.S.C. demonstreerden de Hegemers een sterk verdedigende taktiek, afge wisseld met enkele doeltreffende uit vallen. Wel hadden de blues door een uitstekend afstandsschot van J. Dijk stra de leiding kunnen nemen, door een fraaie kopstoot van J. v. d. Heide en twee treffers van M. Bergstra konden de roodwitten de 01 achterstand daarna nog in een 31 overwinning ombuigen. De strijd tussen Heeg en Black Boys was van matig gehalte, waarbij beide ploegen met een schotloze voorhoede sukkelden en derhalve eindigden, zo als zij waren begonnen (00). Daar Black Boys in deze poule eveneens van L.S.C. had gewonnen (21) dank zij doelpunten van Bos en Klijnstra), ein digden de zwartjes gelijk met Heeg en moesten strafschoppen beslissen, wie in de finale zou uitkomen. Heeg toonde zich daarin het vaardigst. 4 POULE B W.Z.S. was op overtuigende' wijze NIEUW CLUBHUIS GEOPEND Vóór de aanvang van het toernooi werd het nieuw gebouwde clubhuis officieel in gebruik genomen. Door verhindering van het oudste ere-lid, de heer J, Miedema, die de opening zou verrichten, werd het clubhuis nu bij monde van de voorzitter, de heer W. J. Hoekstra officieel voor geopend ver klaard. Hij sprak daarbij zijn bewon dering uit voor hetgeen hier door een aantal leden was gepresteerd, leden, die zoveel van hun vrije tijd hadden opgeofferd om dit met elkaar op te bouwen. Dit gebouw, aldus voorzitter Hoekstra, is daarom een symbool van de vriendschap in de vereniging. Black Boys kan inderdaad met recht trots zijn op deze nieuwe aanwinst, die stellig in een behoefte voorziet. Het gebouw is eenvoudig, maar doel matig ingericht en voorzien van t.l. verlichting en oliekachel en veel ra men, die het geheel licht en pret tig aanzien geven. Behalve het keurige meubilair is er verder een „bar”, waar koffie en frisdranken verkrijgbaar zijn, waarvan op de openingsdag al een druk gebruik werd gemaakt. w

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1