HEEG NIET INGENOMEN MET KOMST VAN VMS* WATERSPORT N.V.? NBI-woningen in Stadsfenne ca. 2 ton duurder dan vorig jaar geraamd ^AGENDA W IJLST WYMBRITSERADEEL en van Raadslid probeert zaak te rekken, doch meerderheid achter b. en w. A k*' h drijfhout; nieuwsblad Zweefvliegtuig maakt noodlanding onder IJsbrechtum Kleuter aangereden op Kaatsland, later overleden de gemeenten SNEEK, Officieel Orgaan Donderdag 21 aug. 1969 De gevel van het Gereformeerd Verpleeghuis, Wijde Noorder- 4 „Tryater”: nije namme fan Fryske Toanielstifting I Drie-slaapkamerwoningen: f 217,05 per maand Bejaarden Oosthem e.o. maakten reisje naar Texel Begin van brand in „Messingklopper”. Ijlst Maandagmiddag ging plotseling de sirene in IJlst loeien en wist ieder direkt dat er brand was. Deze keer was het in de woonkamer van de heer en mevrouw Bergstra, wonende in het achtergedeelte van de bekende „Messingklopper”. 124e jaargang nr. 67 Man uit Pakistan wist niet meer of hij links of rechts moest rijden i - SNEEKER NIEUWSBLAD onderhands De meeste tijd en de meeste belangstelling kreeg dinsdagavond in de raads vergadering van Wymbritseradeel het voorstel van b. en w. om het algemeen verzorgingshuis te Heeg te verkopen aan Warns’ Watersport N.V. te Sneek. In Heeg is men hier tegen, deelde de heer Visser (zelf Hegemer) mee. Hij wilde weten waarom de keus eigenlijk op Warns is gevallen. Enkele bezwa ren tegen dit bedrijf zou hij liever in een besloten vergadering naar voren brengen. Burgemeester Van Hout besloot daarop de vergadering te schorsen. Tot ongenoegen van een aantal mensen uit Heeg, die speciaal voor dit punt naar Sneek waren gekomen. SALARISVERHOGING GEMEENTEPERSONEEL STORK-KWANT WIL NOG KANTTORGEBOUW ERBIJ Voorgesteld, wordt om aan de fa. Gebr. Schuhmacher alhier een terrein ter grootte van ongeveer 270 m2, ge legen aan de Louw Doniastraat, te ver kopen tegen een prijs van f30,65 per m2. Het terrein ligt achter de timmer fabriek van Gebr. Schuhmacher (Lem merweg). De firma heeft te kampen met ruimtegebrek en wenst het terrein te bestemmen voor de opslag van hout In het terrein bevindt zich een rio lering, die na het dempen van de voor malige Draaisloot is aangelegd t.b.v. de afwatering van de achtererven van de panden Lemmerweg 42, 44 en 48. Het is naar de mening van b. en w. wenselijk bij de verkoop te bedingen dat deze riolering, alsmede het onder houd daarvan, aan de verfkrijgster van het terrein worden overgedragen. Ge let op de bestemming van het aangren zende terrein (kleuterschool), is het gewenst te bepalen dat het onderha vige terrein niet mag worden bebouwd, doch uitsluitend mag worden benut voor de opslag van hout. De terrein- afscheiding zal dienen te bestaan uit gecarbolineerde houten schroten, hoog 2,00 m, bevestigd tegen horizontaal ge plaatste regels, welke de gewapende beton- of hardhouten palen koppelen. FA. SCHUHMACHER WIL TERREIN KOPEN Maandagmiddag om ongeveer 5 uur is op het Kaatsland de driejarige Mar cel Fleur aangereden door een auto. Het kind kreeg zodanige verwondin gen, dat het dinsdagmorgen in het ziekenhuis is overleden. ger aankomen. De man die links ver keer gewend is, meende dat deze auto op hem af kwam, mogeljjk doordat óf de tegenligger öf de VW inderdaad teveel links reden. Op dat moment wist hij ineens niet meer aan welke kant van de weg hij moest rijden. In een schrikreactie gooide hij het stuur naar links en kwam in de linker berm terecht. De wagen bleef op de zij kant liggen. Gelukkig werd de tegen ligger niet geraakt. Advertentieprijs: 15 cent pei mm Bij kontrakt hand elsad vertenties lager. Abonnementsprijs f 4,- per half laar Per post f 6,— per hall laar Giro 85 07 48 ten aame van Sneeker Nieuwsolad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi nistratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091. Op grond van de thans bekende ge gevens t.a.v. de stichtingskosten dient rekening te worden gehouden met een stijging van de bouwkosten wegens meerwerk en wegens invoering van de BTW van naar raming f 200.000 voor het complex van 152 NBI-woningen in de Stadsfenne. Deze kostenstijging heeft een ongunstige invloed op de hoogte van de huren. De kleuter stak plotseling de rijbaan over, zodat de bestuurder van de Volkswagen, de 18-jarige L. van der M., alhier, hem niet meer kon ontwij ken. Hij liep ernstig hoofdletsel op. Marcel was het achtste en jongste kind van de monteur M. Fleur in de Morra- hemstraat. Gecombineerde uitqave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Sneeker Nieuwsblad is een De Fryske Toanielstifting sil tonei bikend stean under de namme „Try- ater”. Men socht by de stifting al in skoft om in koarte, karafcteristike namme, in namme om maklik mei un der it publyk komme to kinnen. By dit sykjen is de stifting mei sin üt- gien fan it bigryp theater, omdat dat mear omfettet as allin.ne mei it wurd toaniel oantsjutten wurdt, Foar .theater* waerd yn it 18de-ieuske Frysk it wurd „tryater” brukt. In forbastering dy’t doe sawol yn de folksmüle as by skriu- wers yn gebruk wie. Oer bits jutting en gebruk fan it wurd „tryater” is ünder oaren skreaun troch prof. Gerberzon. De namme „Tryater” is sadwaende in gearfetting fan Frysk, histoarje en ar- tistyk stribjen. it aai u’e mees- zijn begonnen S -rlnilr opn cfrnf.p Fietsers, die uit de Stadsfenne of s B. en w. stellen de raad voor een perceel industrieterrein van ongeveer 1050 m2 te verhuren aan Stork-Kwant N.V. alhier. Voor deze n.v. is momenteel een fa briekshal in aanbouw. Op het te hu ren gedeelte wil men een tijdelijk, hou ten kantoorgebouw stichten. Het lag aanvankelijk in de bedoeling het kan toorgebouw vóór de fabriekshal op te Met een bus van de ZWH gingen de bejaarden van Oosthem en omstreken en het organiserende bestuur op reis om een bezoek te brengen aan het eiland Texel. Via de Afsluitdijk reed men naar Den Helder, waar het gezel schap met bus en al werd ingescheept, wat voor veel oudjes een gebeurtenis was. Het eerste doel was de Koog en de vuurtoren, waar even „gepleisterd” werd. De rondrit die hierna over het eiland werd gemaakt liet zien hoe mooi het eiland is met zijn duinen, bos en strand. En vooral de grote kudden schapen die hier verblijven. Om vijf uur vertrok men weer met de boot naar de vaste wal. Er werd een rond rit gemaakt door Den Helder en daar bij werd de marinehaven met zijn ve le boten bezichtigd. De reis, waarbij de humor van de chauffeur niet ontbrak, werd voort gezet naar Den Oever. Een heerlijke koffietafel stond hier klaar. Niets ont brak en de passagiers hebben dan ook volop genoten. De terugreis werd aan vaard, maar dat ging niet zonder ver traging. Bij de Lorentzsluis aangeko men, stond een lange file auto’s te wachten en bleek dat de brug stuk was. Dat leverde een uur vertraging op. Toch was de stemming in de bus er niet minder om. De muziekvereniging „Hald Moed”, die het lange wachten moe was ge worden, was weer naar huis gegaan, zodat men deze keer zonder muziek thuis kwam. De heer Talsma dankte voor de mooie reis en goede verzor ging, die de bejaarden was geboden. Voorzitter Veninga bracht dank aan de bevolking, die het mede mogelijk had gemaakt om deze tocht te doen slagen. Wei voldaan keerden daarna allen huiswaarts. dan gehoopt werd. T.z.t. krijgt de raad een nieuw verzoek, ’t Zal de gemeente meer gaan kosten. De heer D. de Jong kreeg eervol ontslag als vader van het verzorgings huis te Heeg. De voorzitter sprak zijn erkentelijkheid uit voor zijn werk. De heer C. Lanting, technisch ambtenaar A te Beilen, werd benoemd tot tech nisch hoofdambtenaar bij Wymbritse radeel. De raad krijgt verder te behande len een voorstel tot wijziging van de Bezoldigingsregeling gemeenteperso- neel 1960, i.v.m. een algemene salaris verhoging; een voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenregle ment en vaststelling van het z.g. „mi nimum loon” m.i.v. 1 juli ’69 op f 631,80 per maand; vaststelling van een Ver- plaatsingskostenverordening; een voor stel tot verhoging van het subsidie voor de restauratie van het Klokhuis, i.v.m. een lagere subsidiëring door het rijk, waardoor het gemeentelijk aan deel wordt gebracht op 30%; een voor stel tot toekenning van premies op grond van de „Premieregeling woning verbetering en -splitsing 1953”. Gistermiddag om ongeveer kwart over één heeft een zweefvliegtuig een noodlanding gemaakt op het land van de heer P. Sijperda onder IJsbrech tum. Gebrek aan stijgwind, de z.g. thermiek, noodzaakte de piloot, luite nant J.P. uit Leeuwarden, het ranke toestel aan de grond te zetten. Luitenant P. was gistermorgen om ongeveer 12 uur met zijn één-persoons vliegtuig opgestegen van de vliegbasis te Leeuwarden, alwaar hij werkzaam is. Hij was van plan een overlandvlucht te maken naar Terlet, een centrum voor de zweefvliegsport in de buurt van Arnhem. Bij de noodlanding de den zich geen persoonlijke ongelukken voor. Ook het vliegtuig werd niet be schadigd. Het toestel werd ter plaatse gede monteerd, een kwestie van ongeveer een kwartier, en met een jeep op een speciaal daarvoor ingerichte aanhang wagen naar Leeuwarden terug ge bracht. Het gebeuren trok natuurlijk de nodige belangstelling, vooral van de jeugd. Maand augustus ,,’t Singeltsje”, Singel 67. Iedere avond 8 uur Italiaans Dans- en Showorkest Dino Zanella. Maand augustus „Luda Bar”, Kruize- broederstraat. Iedere avond Dee-jee Frank Bierens. Maand augustus „De Lichtboei” Markt straat. Iedere avond orkest Arie Rib- bens. Vrijdag 22 augustus ’s Avonds 7.30 uur Waterpoortrit MAC J. C. Visser”. Start bij hotel Bonnema. Vrijdag 22 augustus Oranje Volksfees ten Scharnegoutum. ’s Avonds 8 uur dansen met „The Midnight Four” in de Showroom van A.B.C. Zondag 24 augustus Speedbootkam- pioenschappen op het Sneekermeer georganiseerd door FBC en KZVS. Aanvang ’s middags 2 uur. De achtergevel van dit monumentale woonhuis krijgt op ’t moment een flinke opknapbeurt, wat betreft het schilderwerk. De jonge gebroeders Heeringa waren bezig met het afbran den van de oude verflaag. Een ogen blikje liepen ze bij hun werk vandaan en hadden niet opgemerkt dat juist waar ze het laatst hun apparaat had den gebruikt een vermolmd gat in de raamsponning zat. Het gevolg was dat de papieren balustrade vlam vatte en ook de gordijnen onmiddellijk werden aangetast. Op dat ogenblik kwam mevrouw Bergstra, die op zolder een en ander had verricht, de kamer binnen en kreeg de schrik van haar leven. Zij sloeg direkt alarm. Buurtbewoners wis ten door snel ingrijpen de brand spoe dig te bedwingen, zodat de brandweer niet in aktie behoefde te komen. De schade wondt door verzekering ge dekt. Na een half uurtje in besloten zitting te hebben vergaderd, kreeg de heer Visser nogmaals het woord. Hij ver klaarde dat de middenstand een be langrijk deel uitmaakt van de bevol king. In dit. geval is deze middenstand onvoldoende gekend in de plannen. Niet alles is misschien even duidelijk, aldus de heer Visser; ook zouden b. en w. naar zijn mening meer informaties dienen in te winnen over ’t bedrijf. Hij stelde daarom voor het voorstel tot verkoop van de agenda af te voeren. Met andere woorden: uitstel. De voorzitter antwoordde dat b. en w. geen enkele behoefte hadden aan meer informatie. De heer Visser kreeg verder geen steun en het voorstel van b. en w. werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De heer Visser had voor de schorsing verklaard, dat dit voor het hele dorp een belangrijke aangelegenheid is. Maar het is bekend dat er meer seri euze gegadigden waren voor het ver zorgingshuis. En was het niet beter geweest om overleg te plegen met vertegenwoordigers uit de plaatselijke bevolking? De heer Osinga vroeg zich af of de bevolking in dit geval van de toene mende recreatiemogelijkheden kan mee profiteren. De heer Attema vond het een positief punt dat er door de verkoop tal van voorzieningen kunnen komen, zoals b.v. de verbreding en uitbaggering van het Sypke. Maar wat komt er nu pre cies? wilde hij weten. De voorzitter lichtte het voorstel nog eens uitvoerig toe. Hij noemde het verzorgingshuis, dat inmiddels als zodanig is gesloten, een gebouw van allure. Het staat er mooi en het college is dan ook steeds van- mening geweest, dat er een bestemming voor moest worden gevonden, die past in de plaats Heeg. Dat was ook de reden, dat men niet warm liep toen een fabriek van visserijbenodigdheden interesse toonde. In een vroeger stadium is met de raad informeel van gedachten gewisseld over de toekomstige bestemming van het pand. Men was het er in principe over eens dat het gebouw voor de recreatie bestemd moest worden. DRIE SERIEUZE GEGADIGDEN B. en w. plaatsten advertenties en daar kwamen reacties op. „Op de vingers van twee handen te tellen”, aldus de burgemeester. Enkelen vielen meteen af, toen het er om ging een koopsom vast te stellen. Tenslotte ble ven er drie serieuze gegadigden over, die ook geïnteresseerd waren in de verbreding van het Sypke (de lasten worden nl. de gebruikers in rekening gebracht). Er werd overleg gepleegd met de heer Kingma van de „Phars- hoeke”. Hier was men niet onverschil lig wie er in het verzorgingshuis zou komen. Het overleg tussen gemeente en „Pharshoeke” vond plaats op een pret tige wijze. B. en w. bleven vasthouden aan de gedachte dat het gebouw een recrea tieve bestemming moest hebben, te meer daar industrie op deze plaats minder gewenst werd geacht. Het ge bouw zou z’n allure moeten behouden. Daarom meenden b. en w. met een mooie oplossing te zijn gekomen. „Het verbaast mij dat er tegenkanting is. Ik begrijp dat niet. Wij waren zelf enthousiast”, aldus de burgemeester. Hij legde uit, dat de keus op Warns is gevallen omdat: a. deze het eerst was; b. deze zijn sporen in de recreatieve sector heeft verdiend. De derde gega digde was inmiddels afgevallen, zodat het tenslotte een keus uit twee is ge weest. Contact met de Hegemers is er niet geweest; dat zou niet gebruikelijk zijn geweest. Overigens noemde de burgemeester Heeg een schoolvoor beeld van een plaats waar de midden stand heeft geprofiteerd van de recre atie. Op de vraag van de heer Attema deelde hij nog mee dat er een soort „botel” in het pand komt. Vooral de zeilers zullen hier terecht kunnen. Zij kunnen er eten (waarbij gedacht wordt aan een „stevige maaltijd”) en er zijn logiesmogelijkheden. De heer Veldhuis uitte zijn instem ming met deze bestemming van het huis. De belangstellende Hegemers waren algemeen van oordeel dat Heeg „de vogels over ’t net heeft laten vliegen”. Waarom is vanuit het dorp zelf nie mand als serieuze gegadigde naar vo ren gekomen? zo vragen ze zich af. ’T WORDT TOCH „TRAMSTRJITTE” De heer Gerding vroeg of door de buitenwerkingtreding van de Woon- ruimtewet 1947 per 1 oktober a.s. nu ook de bepaling, dat het betrekken van een tweede woning is onderworpen aan de toestemming van b. en w., vervalt. De voorzitter antwoordde ontkennend. Dat is een bepaling die is opgenomen in de politieverordening en staat dus los hiervan. Je kunt je wel afvragen, B. en w. doen de raad een voorstel tot voorlopige vaststelling van de huur prijzen voor de volgens het industriële bouwsysteem Lansen en Nielsen ge bouwde galerijwoningen. Op 19 novem ber 1968 besloot de raad tot de bouw. Er was toen sprake van een maande lijkse kale huur van gemiddeld f 166,15 per woning, inclusief een opslag van f 1,10 i.v.m. een eventuelg risicoverze kering. Thans wordt de raad voorgesteld voorlopig de huurprijzen met bijko mende vergoedingen als volgt vast te stellen: 44 woningen met 1 slaapkamer f 159,85 per maand. 22 woningen met 2 slaapkamers f 187,35 per maand. 86 woningen met 3 slaapkamers f 217,05 per maand. De huur van de 24 in het complex aanwezige garages ware te bepalen op f 34,per maand. De commissie voor de gemeentewo- ningen heeft n.a.v. het voorstel gead viseerd, de vergoeding voor de aanleg en het onderhoud van de gemeenschap pelijke tuin vast te stellen op f2,30 per woning per maand en de huurders op dit bedrag een reductie te verle nen van f 1,tot het tijdsip waarop ook de bijkomende vergoeding voor de aanleg en het onderhoud van de gemeenschappelijke tuin bij de andere woningen van het woningbedrijf, wel ke thans nog f 1,30 per maand be draagt, wordt opgetrokken tot f2,30 per woning per maand. Verhoging van deze bijkomende vergoeding tot een bedrag van f 2,30 per maand is op dit ogenblik niet mogelijk ijv.m. de door de minister van economische zaken afgekondigde prijzenbeschikking. B. en w. vinden dat de toekomstige huur ders bij de aanvang van de huur met de voorgenomen verhoging van de ver goeding ad f 1,per maand in kennis gesteld moeten worden. richten, maar uit een oogpunt van „welstand” zal het gebouw achter de hal komen. Het is zodanig achter deze hal gesitueerd, dat de eerstvolgende uitbreiding van het bedrijf niet wordt belemmerd. Van het gevraagde terrein zal ongeveer 120 m2 door een gedeelte van het kantoorgebouw in beslag wor den genomen. Voorgesteld wordt de huurprijs te bepalen op 7%% van de f 18,per m2 vastgestelde grondprijs, is f 1,35 per m2 per jaar. Als datum van ingang kan 1 juli j.l. worden aangehouden en de duur van de overeenkomst wordt voorgesteld op ten hoogste 5 jaren. vervolgde hij, of daar ook verandering in moet komen, maar voorlopig blijft de bepaling gelden. De heer Osinga sprak als oudste raadslid een gelukwens ,uit aan het adres van de burgemeester n.a.v. diens herbenoeming. Bij de ingekomen stukken was ver der nog een schrijven van Dorpsbelan gen Oppenhuizen aangaande de af damming van de Leiesloot. Men is daar tegen. De raad gin-g ermee ak koord dat dit schrijven in handen van b. en w. werd gesteld om advies. Het voorstel, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten, nl. of een straat in Nijland „Tramdyk” of „Tramstrjitte” zou heten, werd nu op nieuw ter tafel gebracht. Het voorstel van b. en w. was om „Tramstrjitte” aan te houden, zoals de commissie die de naamgeving voorbereidde, had voorgesteld. Hierover werd gestemd met als resultaat dat 8 stemmen voor waren en 7 tegen. De voorstemmers: de beide wethouders en de heren Gala ma, Van den Bosch, Couperus, Attema, Nauta en Osinga; de tegenstemmers: Ketelaar, Gerbrandy jr., Visser, Sy- brandy, Heeringa, Gerding en Veld huis. CONSTRUCTIEFOUTEN De heer Van den Bosch vond het vreemd dat men bij de bouw van de chr. lagere school te Woudsend con structiefouten heeft gemaakt. De school •is overigens niet onder gemeentelijk toezicht gebouwd. Ook de heer Cou perus vond het een rare zaak. De ge meente draait nu wel voor de kosten op. Is ’t dan niet billijk dat de ge meente in de toekomst het toezicht heeft bij de bouw van nieuwe scholen? De voorzitter antwoordde dat men de autonomie van de schoolbesturen niet kan aantasten. Men moet overi gens niet vergeten dat deze school pas na de oorlog is gebouwd. Maar laten we hopen dat we er af zijn, besloot hij. De raad verleende daarop z’n medewerking ex artikel 72 van de L.O. wet 1920 voor verbetering van het schoolgebouw. Vlot ging men eveneens akkoord met medewerking aan een „novum”, nl. de speel-leerklas aan de r.k. school te Heeg. De klas telt maar zeven leerlin gen, zo werd medegedeeld. De heer Visser was blij met de aan besteding van de onderbouw van de nieuwe brug te Osingahuizen. Nog deze maand zal het maken van de boven bouw worden aanbesteed. De verbete ring van de weg Lytshuizen-Heeg werd onderhands aanbesteed. Het voorstel om subsidie te verlenen aan de Jongeren-Sociëteit te Schar negoutum werd van de agenda afge voerd. Het rijkssubsidie waarop het verzoek was gebaseerd wordt anders te gaan. Nauwelijks een week na de bouw- Lemmerweg (bij Scherhemstraat/ vakvakantie is het op de meeste Frieswijkstraat) zou de zaak al veel plaatsen al weer een stuk minder verbeteren. s j. u. van oer ivioien wuroen ver- Fietsers> die uit de Stadsfenne of bouwd tot twee maisonnettes. De uit de richting Scharnegoutum de 5 bosten worden geraamd op stad binnenkomen> moeten bij het f 107.850. Het rijk, de provincie en kruispunt met de Berkenlaan de k de gemeente verlenen hiervoor sub- drukke Leeuwarderweg oversteken. sidie. Aannemer Hiemstra hoopt VoOT hen is dit niet aI te S s 1 september aan de slag duidelijk; de meesten gaan scheef over naar het rijwielpad aan de overkant. Een gevaarlijke toestand. s Door dezelfde oplossing als aan de Nauwelijks een week na de bouw- Lemmerweg (bij Scherhemstraat/ - Een zwaar beschadigde auto was het gevolg van een merkwaardig ongeluk, dat gisteravond op rijksweg 43 onder Nijland plaatsvond. De bestuurder, de heer A. C. van Renselaar uit Pakistan, werd niet gewond. Hij reed met zijn VW in de richting Bolsward en zag op een gegeven ogen blik (omstreeks half 10) een tegenlig- De gevel van het Gereformeerd Verpleeghuis, Wijde Noorder- home 1, wordt sinds jaar en dag gesierd met een fraaie figuur s van houtsnijwerk. Maar hoeveel Snekers zouden die wel eens ge- zien hebben? Men loopt immers niet voortdurend omhoog te kij- ken naar mogelijke gevelversieringen. Op het ogenblik staat het pand in de steigers. Het wordt grondig opgeverfd, nadat eerst de oude verflagen zijn afgekrabd. Ook de Romeinsachtige kop kreeg een beurt. De schilders waren in de gelegenheid deze eens van heel dichtbij te bewonderen. Ze waren enthousiast over de pre- cisie waarmee het houtsnijwerk is uitgevoerd en de gaafheid van het hout. Dat moest op de foto. Vermoedelijk is de kop, in Lode- s wijk XVI-stijl, naar de mode van die tijd gemaakt tegelijk met de bouw van het huis, dat is omstreeks 1780. Het was een familie JJ s Hoekstra, afkomstig van Waaxens die dit kapitale huis liet bou- wen. Burgemeester Hoekstra van Haskerland is aan deze familie verwant. Met de verbouwing tot verpleeghuis, een tiental jaren geleden, vond men ook een plank met een schilderij, voorstellen- de een jongetje met een bokje. Dit wordt bewaard in het Fries Scheepvaartmuseum. Later werd het huis bewoond door dokter Bouma. Wie de kop in de gevel heeft gemaakt is niet bekend. Nu we het toch over oude panden druk. Conclusie: van de zo sterk hebben, het huis op de hoek van gepropageerde vakantiespreidiing is de Singel en de Kleine Palen, sinds blijkbaar heel weinig terecht ge- enkele jaren onbewoond en bepaald komen; de topdrukte concentreert geen fleurige aanblik biedend, zal zich op enkele weken, daarna is het nu eindelijk gerestaureerd worden, weer stil. Begin deze week kon men Het bestuur van de „Stichting Oud- dat b.v. duidelijk zien op en bij het w Sneek en de Zuidwesthoek”, eige- Sneekermeer. Het feit dat de mees- naresse van het pand, heeft de res- te scholen weer tauratie onderhands opgedragen speelt hierbij natuurlijk een grote aan aannemer J. Hiemstra aan de rol. IJlsterkade alhier. Het pand zal volgens een ontwerp van architect J. D. van der Molen worden ver- ■Hr

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1