Mevr. Cinema: waterpoorf-krabbels I J 1 S. Groenveld, IJlst, ten grave gedragen „Dat we zo moeten bouwen in 1969” Plan „Tinga”: geen flats wel 351 eengezinswoningen IJLST WYMBRITSERADEEL Jïa en van drijfhout: nieuwsblad PHILIPS OVERWEEGT: PRODUKTIE IN SNEEK Voor ca. 10.000 geroofd bij Boonstra, Grootzand Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 69 »r HBZ huur opgezegd Bromfietser gewond door auto op weg Woudsend- Balk Bromfietser uit Bolsward onder auto op Lemmerweg Benoemd Geslaagd ÏA/ndcrcFag 28 aug. 1969 SNEEKER NIEUWSBLAD KAARTEN OP TAFEL i' en l' VEILINGGEBOUW l' De zomer van 1969 zal de ge schiedenis ingaan als de zomer van de contrasten. Het was alle maal zo mooi in juli, maar nu is het net herfst. De natuur krijgt een bad. Bij bakken vol stort de regen op de inmiddels doornatte grond en de sloten kunnen het allemaal niet meer verwerken. Hier en daar staat het land al blank, zoals aan de genomen, vanmorgen water al weer een eindje ver rekening houden met een prijsstijging vanaf het ogenblik dat men begint te calculeren. PLAN „HEMDIJK” De heer Nienhuis was bevreemd dat er in het bestemmingsplan „Hemdijk” acht winkels zijn gepland. Is daaraan in deze kleine wijk behoefte? Zou men niet eerst eens advies kunnen vragen en eventueel het plan wijzigen? Hjj wees op de leegstaande winkelpanden aan het Kaatsland. De voorzitter antwoordde dat deze winkeleenheden zijn gepland met het oog op de toekomst. Er is nl. ook aan de andere kant van de Hemdijk be bouwing gedacht. Voor beide wijken zou dan ergens in ’t midden gelegen heid zijn eenvoudige winkels te be ginnen. Maar deze plannen hebben nog een zeer voorlopig karakter. GRIMMIG KLOKHUIS Woensdagmiddag omstreeks half vier werd de 18-jarige J. P. Eekma uit Bols ward op de Lemmerweg te Sneek aan gereden door de auto van de 64-jarige heer J. van der Werf uit Wirdum. De jongeman, die met zijn brommer de weg overstak, liep daarbij een hersen schudding op. Tot adjunct-direkteur van de Onder linge Brandwaarborg Maatschappij „De Zuidwesthoek” te Sneek is benoemd de heer F. Groen, thans administrateur bij deze maatschappij. omringende 1 men en een Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi nistratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091. Fr. H. Brenninkmeijer Zonen N.V., die sinds ongeveer een half jaar een permanente meubelexpositie heeft ingericht in het leegstaande fa brieksgebouw, van Van der Heem, eigendom van Philips, is de huur opgezegd per 1 december. Bij Phi lips bestudeert men de mogelijk heid, om op niet al te korte termijn het leeg staande bedrijf in Sneek weer in te schakelen in de produk- tie van het concern. De Sneker raad heeft dinsdagavond na rijp beraad het bestemmingsplan „Tinga” vastgesteld; zij het met de voorwaarde dat b. en w. niet eerder tot uitvoering overgaan dan nadat de raad mededeling is gedaan welke terreinen bestemd zullen worden voor speelruimte voor de jeugd. Verschillende raads leden waren van mening, dat het plan, waarin 351 eengezinswoningen zijn gedacht, te compact is opgezet. Uit een uitvoerige toelichting door de heer G. J. de Boer, directeur van gemeentewerken, bleek dat dit vergeleken met andere wijken in onze stad en vooral met andere steden, nog wel wat mee valt. De PvdA-fractie kreeg van het college de toezegging dat er voorlopig geen flats zullen worden gebouwd. In het dinsdag vastgestelde be stemmingsplan Tinga wordt al ge ruime tijd gewerkt aan de bouw van de christelijke m.t.s. Het theo- riegebouw krijgt vier lagen. Van daag werd het hoogste punt bereikt. Dat was reden genoeg voor het be stuur om er vanmiddag even bij stil te staan en dit heugelijke feit te vieren. 124e jaargang nr De heer Van den Akker las een ge deelte voor uit het artikel dat drs. H. Halbertsma schreef in het Sneeker Nieuwsblad (van donderdag 21 augus tus) over het klokhuis. Deze gebruikte hier het woord grimmig voor het uiter lijk van het klokhuis na de restauratie. Een restauratie die velen is tegenge vallen. „Ik ben het met de tendens van dit stukje wel eens”, aldus de heer Van den Akker. Hij vroeg of b. en w. de zaak niet eens konden bekijken. De voorzitter antwoordde dat de restauratie in overleg met Monumen tenzorg is uitgevoerd. Wethouder Baaijens voegde daaraan toe, dat het onderhoud ten laste komt van de kerk voogdij van de hervormde gemeente. Het hardhout vraagt niet veel onder houd en zal een natuurlijke verwering ondergaan, waardoor de kleur op den duur verandert en het geheel onge twijfeld minder „grimmig” wordt. Wat de windvaantjes betreft waarover ook is gerept, deze kwamen niet voor op de originele tekening. Welke produkten hier vervaardigd zullen worden en met hoeveel man personeel er zal worden gewerkt is nog niet bekend. De produkten zullen echter wel passen in de activiteiten die het concern in de noordelijke provin cies heeft ondergebracht (huishoude lijke apparaten). Het bedrijf in Sneek werd in 1964 op het industrieterrein lang rijksweg 43 gebouwd door Van der Heem. Na dien is het overgenomen door Philips. De sluiting en het ontslag van 240 man personeel wekten in 1967 in Sneek en in den lande grote beroering. Aanvankelijk was HBZ de huur per 1 oktober opgezegd. Dat kon men echter nooit zo vlug voorelkaar krij gen, daarom werd uitstel verleend. HBZ gebruikte een deel van de kan toren en de grote recreatiezaal. Het achterste gedeelte van de fabriek is verhuurd aan Gaastra’s Zeilmakerij N.V. Dit bedrijf heeft geen huuropzeg- ging gekregen. In het contract met dit bedrijf is een opzegtermijn bepaald van vijftien maanden. Het kerkje van de doopsgezinde ge meente te Ijlst was woensdagmiddag geheel vol tijdens de rouwdienst van de heer Sije Groenveld, oud-raadslid van de gemeente IJlst en oud-kerke- raadslid van de doopsgezinde gemeen te. Deze grote belangstelling had de overledene in zijn leven verworven, door de wijze waarop hij had geleefd met zijn partij- en geestverwanten, maar ook met politiek en kerkelijk an ders denkenden. De tekst die de plaatselijke predi kant der doopsgezinde gemeente, ds. Hoekema voor deze dienst had geko zen, Mattheüs 5 6, „zalig zjjn die hongeren en dorsten naar de gerechtig heid; want zij zullen verzadigd wor den”, was dan ook met opzet gekozen. De heer Groenveld, zo stelde de do minee, heeft tijdens zijn leven gerech tigheid nagestreefd, hij zette zich in, niet het minst voor de minder bedeel den. Steeds sprong hij in de bres om ook die kategorie medemensen aan hun trekken te doen komen. Hij nam nooit zijn besluiten, zonder eerst er diep over gedacht te hebben. Maar was een maal een besluit genomen, dan had het ook zijn volle overgave. Pas op 34-jarige leeftijd vroeg hij om de doop, een jaar later werd hij geko zen tot diaken der gemeente. Hij is een man geweest, die voor de burgerlijke gemeente van IJlst veel werk heeft verzet en ook de doopsgezinde ge meente heeft van hem geprofiteerd. Zijn leven is niet tevergeefs geweest! Na de dienst sprak burgemeester Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handeisad vertenties lager. Abonnementsprijs f 4,- per halt laar Per post f 6,— per halt jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsolad GARAGEBEDRIJF Op het braakliggende terrein aan de Jutrijpstraat is een garagebedrijf ge dacht. Aan het verlengde van de Scher- wolderhemstraat zal de christelijke lagere school verrijzen, waarvoor in oktober vorig jaar medewerking werd verleend. Het speelplein bij deze school zal buiten schooltijd eventueel voor de aldaar wonende jeugd open kunnen zijn. Er is grond gereserveerd voor nog een school of een kerk. De raadsleden waren niet onverdeeld enthousiast. De heer Van Dijk vond dat het terrein langs de Geeuw ook geschikt zou zijn voor flatbouw. Van wege het fraaie uitzicht. Maar de voorzitter wees er op, dat er momen teel genoeg flats zijn in Sneek. De woningzoekenden geven de voorkeur aan eengezinswoningen. Oorspronkelijk waren er 270 een gezinswoningen gepland. Ten einde een sluitende exploitatie te verkrijgen op basis van door de minister aanvaard bare grondkosten per woning, zijn in dat plan een aantal wijzigingen aange bracht. TE DICHT OP ELKAAR Mevrouw Unema had aanvankelijk op verschillende onderdelen kritiek. Zij was zeer bezorgd over het feit, dat er zo compact gebouwd wordt en dacht dat dit verpaupering van de bewoners in de hand zal werken. „Dat we zo moeten bouwen in 1969” verzuchtte zij. Mevrouw De Graaff viel bij. Zij miste de speelruimte voor de jeugd. „Is ’t in deze tijd nog verantwoord een dergelijke buurt te creëren?” vroeg zij zich af. De voorzitter vond de kritiek van de beide dames een beetje overdreven. Vergelijk nu eens het aantal woningen per ha hier en in andere wijken. Hier is dat aantal 25. In de Noorderhoek II is het 35 Vz, in de Lemmerweg-west 29% en in de Stadsfenne 22. Directeur De Boer vertelde later dat een aantal van 30 normaal is. Daar komt men in Sneek meestal in de nieuwbouwwijken niet aan toe. En wanneer men geen hoogbouw wil, dan moet het wel zo, d.w.z. alleen zo is ’t economisch ver antwoord en kan men goedkeuring krijgen. De heer Van Dijk achtte het ten enenmale onjuist om een zo belangrijk besluit op zo korte termijn te moeten nemen. Graag had zijn fractie zich over dit voorstel even beraden. Nu lijkt het of b. en w. het er „geforceerd door willen brengen”. Onmiddellijk interrumpeerde de voorzitter hem: dat was beslist niet de bedoeling van b. en w. Maar wil de raad uitstel, dan is dat voor de verantwoordelijkheid van de raad. B. en w. hebben hun uiterste best gedaan om het deze avond in de raad te brengen. Maandagavond is de bromfietser D. Bergsma uit Woudsend gewond ge raakt bij een botsing met een auto, be stuurd door zijn plaatsgenoot P.J.Z. Hij moest, aanvankelijk bewusteloos, naar het ziekenhuis worden gebracht. Daar bleek het wat mee te vallen en mocht hij weer naar huis. Hij had een lichte hersenschudding en schaafwon den.. Het ongeval gebeurde op de weg van Woudsend naar Balk op het punt waar het fietspad de weg overgaat, onder Ypecolsga. Het was slecht weer en vermoedelijk heeft de bromfietser daardoor de uit de richting Balk nade rende auto niet opgemerkt. De brom fiets werd zwaar, de auto licht bescha digd. Cazemier namens het gemeentebestuur een woord van waardering voor de verdiensten van de overledene, aan de burgergemeenschap bewezen in zijn lange periode als raadslid. Oud-burge- meester Oppedijk sprak een meer per soonlijk woord, daarbij ook uitgaand van de betrekkingen die in de raad zaal tot stand waren gekomen, kontak ten die langzaam waren uitgegroeid tot wederzijds begrip, soms door felle aanvallen heen. Deze, uit de oude SDAP gekomen figuur, is een vol waardig lid geweest als vertegenwoor diger van de PvdA in de raad van IJlst. En daar hebben we allen van geprofiteerd! Dag Sije zo besloot de heer Oppedijk. Begeleid door orgelspel van het laatste vers dat ds. Hoekema met hem samen had gelezen, „Treedt moedig voorwaarts kind’ren, de reis kort op naar ’t graf”, werd de kist de kerk uitgedragen. Tijdens het voorbij trek ken van de stoet hing de Ulster vlag halfstok aan het gemeentehuis en luid de samen met de kerkklok ook het stadhuisklokje. Op de begraafplaats bad de dienstdoende predikant het „Onze Vader” waarna de zoon van de overledene namens de familie de dank uitsprak aan allen voor het meeleven tijdens de laatste weken van spanning en de belangstelling voor deze laatste gang. De heer Groenveld kennend, menen we te mogen vaststellen dat deze rouw dienst, «dies inbegrepen, geweest is In de afgelopen nacht is ingebroken bij fa. Gebr. Boonstra, horlogerie en goudsmederij aan het Grootzand alhier. Er is voor ongeveer f 10.000 (naar schatting) geroofd aan gouden ringen, colliers en horloges. De Sneker gemeentepolitie heeft de zaak in onderzoek. De heer Boonstra, die boven de zaak woont, ontdekte de inbraak vanmorgen. De inbreker (s) is (zjjn) binnengedrongen door een ruit uit te snijden aan de achterzijde van het pand. De prijs waarvoor de gemeente het veilinggebouw overneemt baarde de heer Bosma zorgen. Eerst was er een bod van f 135.000,later had hij in een brief f 136.500,gelezen. In het voorstel stond geen prijs vermeld. Hoe zit dat? Het werd niet helemaal dui delijk en de heer Bosma liet het maar zo. Mevrouw De Graaff wilde weten of er bepaalde plannen bestaan met het gebouw. Dat is niet het geval. Wel is er belangstelling van andere zijde. Er wordt overwogen wat de gemeente zelf met het gebouw kan doen. De heer Poiesz constateerde enigszins verdrietig dat het kantoorgebouw voor Stork-Kwant N.V. al klaar is, terwijl de raad hier nu pas een besluit zou nemen tot verhuur van het terrein. De voorzitter antwoordde dat men die bouw op eigen risico heeft verricht. De heer Van Dijk was geschrokken van het verschil tussen de oorspron kelijke huur van de NBI-flats in de Stad-"enne en de thans ter vaststelling aangeboden bedragen. Hij had een prijsstijging van 20% uitgerekend en noemde de bouw van de flats zelfs een „miskleun”. Als de raad dat destijds geweten had, had hij niet zo gemak kelijk tot de bouw besloten. De voorzitter kwam op een heel wat lager percentage, nL 6. Het viel alle maal wat mee. Men moet immers altijd zoals hij zelf in zijn leven geweest is, stijlvol zonder franje! Daarop stelde de voorzitter voor om even in de kleine raadzaal te gaan. Daar hingen de kaarten reeds klaar en zou de heer De Boer alle gewenste informatie kunnen verstrekken. De heer B. de Vries (tevens voor zitter van Patrimonium) lichtte even toe dat het belangrijk was dat het plan werd vastgesteld. Opdat er zo spoedig mogelijk gebouwd zou kunnen worden. Mevrouw Unema vroeg gelegenheid voor fractieberaad, Tussen de heren B.. de Vries en Van Dijk ontstond even een geprikkelde discussie over o.m. cumulaties van functies. Als om de gemoederen te sussen verklaarde de heer J. P. de Vries, dat men toch eigen lijk allemaal wel blij was, dat er geen hoogbouw in dit plan komt. Het is zo duidelijk als wat: dit heeft invloed op de prijs van de grond per woning en daarom zijn er 82 woningen meer bij gepland. Hij was van mening dat er voldoende rekening is gehouden met de „leefbaarheid”. Alleen dat speelterrein en de parkeergelegenheid, twee zaken waar men in ’t verleden ook steeds weer mee zat. Ruim een uur ging de raad naar de kleine raadzaal, waar een aantal schetsen hingen van het plan. Daarna trokken de PCG-fractie en de PvdA- fractie zich terug voor beraad. De heer Van Dijk verklaarde na af loop namens de fractie, dat men ’t er over eens was dat eengezinswoningen de voorkeur verdienen. Graag zou hij van b. en w. de toezegging krijgen, dat er binnenkort geen nieuwe flats zouden worden gebouwd. Als die toezegging niet kon worden gegeven, zou de PvdA-fractie voorstellen dit voorstel aan te houden. De voorzitter kon hem gerust stellen. Binnenkort komt alleen het bestem mingsplan „De Domp” voor vaststelling bij de raad en daar komen geen flats. Mevrouw De Graaff kreeg de toezeg ging, dat er aandacht aan de speel- gelegenheid geschonken zal worden. Zonder hoofdelijke stemming werd het plan „Tinga” daarop vastgesteld. Niemand had van te voren gedacht dat de vergadering zoveel tijd in be slag zou nemen (de laatste hamerslag viel om ongeveer kwart over tien). De rest van de agenda leverde weinig moeilijkheden op. De heer Van Dijk miste op deze agenda het punt „mededelingen van b. en w.” De voorzitter legde uit, dat het wel de bedoeling was geweest dit er op te zetten, maar door vakantie van personeel was ’t per abuis niet gebeurd. Overigens waren er geen mededelingen geweest. Het ontslag van de heer T. v. d. Veen als onderwijzer aan de Meester Visser- school, dat op diens verzoek eervol werd verleend, was voor de heer Van Dijk aanleiding te vragen om een over zichtje van het aantal mutaties aan deze school. Het kwam hem voor dat dit er nogal veel zijn, zelfs meer dan normaal. De voorzitter zegde toe dit overzicht een volgende keer bij de me dedelingen te zullen verstrekken. Tot onderwijzeres aan de Lemmer- wegschool werd benoemd mej. S. Blauw te Drachten en tot onderwijzer aan dezelfde school de heer F. Brandsma te Lemmer. Geslaagd voor het examen van kraamverzorgster onze stadgenote mej. W. Frankema. Zij werd opgeleid door de Prov. Friese Vereniging „Het Groe ne Kruis”. voor wat men dan noemt de infra- meditatie. Voorts staan enkele wijk- structuur. discussieavonden op het program- ma, die onder leiding staan van Onder Langweer in het ruilver- discussieleiders van het vormings- kavclingsgcbied van „Hommerts- centrum „De Oorsprong” te St. Nic. d^It,slecht W-eer ZFn’ 5r Oppenhuizen”, komt voor de in het AJs werkgroepen treden in Sneek hebben. Men ziet ze in regenpakken nende boeren en voor de water- het IKIV en de OJC. sporters een zelfbedieningsbrug. Iets unieks. De ervaring moet leren of er een gepast gebruik van het zelf- bedieningssysteem wordt gemaakt of niet. Prov. Waterstaat is zich bewust van het gevaar van mis bruik. Toch lijkt het ons dat dit experiment door veel watersporters met vreugde zal worden begroet. Wij denken hierbij vooral aan de onple zierige toestand die de brugslui- tingstijden op zondagen veroorza ken. Het is te hopen dat het slaagt en misschien kan worden uitge breid. Het voorstel was ter elfder ure bij de raadsleden gekomen. De burge meester verontschuldigde het college hiervoor, De reden dat b. en w. graag deze avond nog het plan vastgesteld zagen, was gelegen in een volgend agendapunt, nl. de verkoop aan de woningstichting Patrimonium van grond in het plan, benodigd voor de bouw van 32 premie-woningen. Met de bouw van deze woningen is reeds een begin gemaakt. Het plan is eiigenlijk de voltooiing van het plan Lemmerweg-west en heeft hiermee een organische verbin ding. Aan de westzijde wordt het be grensd door de (omgelegde) Geeuw en aan de zuidzijde door de toekomstige stadsrondweg. De Westhemstraat krijgt een aansluiting op deze rondweg. Daar, om wordt deze straat 7 meter breed, dat is een meter breder dan de andere straten in het plan. De IJlsterkade wordt doorgetrokken en loopt dan met een grote boog naar de Piekezijlstraat. De Scherwolderhemstraat wordt op deze straat aangesloten. Aan de kant van de Geeuw wordt het plan opengewerkt. Er wordt ge dacht aan een voetpad langs dit water. Langs de rondweg komt een groen strook; de bebouwing dient ten minste 50 m van de as van deze weg te blijven. Het straatprofiel wordt vrij ruim, 20 tot 29 m; dat is dan de afstand tussen de huizen aan weerskanten van een straat. Aan de Westhemstraat wordt het nog ruimer, nl. 32 tot 70 m. In ver band met de bemaling van de riolering zal er een waterpartij komen. De stra ten zijn zo breed, dat er aan één kant geparkeerd kan worden. Daarnaast ko men er parkeerhavens langs de straten voor ongeveer 100 auto’s en bovendien zijn er 105 autoboxen gedacht. Maar de raad was algemeen van oordeel, dat er om speelruimte voor de jeugd te creë ren desnoods maar wat minder garages gebouwd moeten worden. Het Sneekar Nieuwsblad is een aecombcneerde uitqave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en wel steeds wat vaag, hetgeen het citia de bekende film „The War vermoeden deed rijzen, dat men óf Game” worden vertoond als voor- Lemmerweg, even voorbij de het zelf ook nog niet wist öf toch film voor de hoofdfilm „Fail-Safe” chr. m.l.s. De foto werd gisteren nog probeerde het dure gebouw te (fataal alarm). De vrijdag hierna, stond het gebruiken voor het eigen bedrijf. 19 september, zal over het onder- Kennelijk ziet men daar dan nu werp „De verhouding rijk-arm - ineens weer wat in. Het is te hopen ontwikkelingssamenwerking” der en haast tot aan de doelpa- dat deze plannen slagen. Niet alleen inleiding worden verzorgd door drs. len van het sportveld. De wed- voor Sneek, maar voor heel Fries- J. P. Pronk uit Krimpen aan de strijden zullen het komende land- Ter verruiming van de werk- Lek. Zondag de 21ste is er ’s avonds „„„7 gelegenheid en verbetering van het in de r.k. kerk een interkerkelijke weekeinde wel voor een groot „industriële klimaat”. Van de aan- samenkomst met medewerking van deel afgelast moeten worden. In wezigheid van grote bedrijven pro- het cantatekoor. Liturgen zullen de bouwhoek ziet men het reeds fiteren immers ook verscheidene hierbij zijn ds. Brinkman en ds. mr. donker in met de ooqst. Het is kleinere zaken. Dit is van belang Vaandrager. De laatste houdt een te hopen dat de weerkundigen, die t.a.V. september optimistisch ma, die onder leiding staan van gestemd zijn, gelijk krijgen. Onder Langweer in het ruilver- discussieleiders van het vormings- kavelingsgebied van „Hommerts- centrum „De Oorsprong” te St. Nic. Het dan slecht weer zijn, er Oppenhuizen”, m tred;.- i~ Sneek zijn toch nog mensen die vakantie tot nu toe geïsoleerde gebied wo- °P: leden van de raad van kerken, hebben. Men ziet ze in regenpakken nende boeren en voor de water- het IKW^ en de OJC. door de stad flaneren. Wat moet je SDOrters een zelfbedieninesbrue. Iets ook al anders. En dan te bedenken, dat het nog maar een paar weken geleden is dat elkeen naar de water kant trok. Vele Snekers hadden weken lang een .tweede woning’ aan het Sneekermeer. Het Jouster vaartsje lag vol met boten. Men sprak zelfs schertsend van „Coro nation street Met de bars gaat het kennelijk goed. Zoals bekend heeft Sneek er deze zomer een drietal bij gekre- en' te bopen dat het slaagt gen. Vorige week vrijdag kon de ?n .“lsschien kan worden uitge- Vrijheid blijheid is een mooi prin- Scotch Inn” al de 10.000ste bezoe- oreid- cipe. Maar het moet ook kunnen, ker noteren. In het prille bestaan Zo wordt er op plaatsen waar met van deze bar-dancing een hoogte- Welvaart en armoede in de wereld name de jeugd de vrije teugel wordt punt. En dat na nauwelijks 137 Is bet thema voor de Vredesweek gelaten dikwijls ontzettend veel openingsuren. Op het moment dat l969, die van 21 tot 28 september vernield. Deze klacht werd dinsdag, de 10.000ste zich meldde, waren er a.s. wordt gehouden. De aandacht avond in de raadsvergadering nog 261 mensen, die allen een rondje wordt in deze week gericht op de eens weer geuit n.a.v. de discussie ontvingen van het huis. Dat de bar verhouding tussen de ontwikke- over behoefte aan speelruimte voor zelfs internationaal naam heeft, lingslanden en de welvarende lan- de jeugd. Op sommige school- bleek ons dinsdagavond toen men den. Door het Interkerkelijk Vre- pleintjes kan ’s avonds de jeugd uit ons in het Duits de weg vroeg naar desberaad wordt getracht de vredes- de buurt terecht. Het kost de ge- de „Scotch Inn”. problematiek dichter bij gemeente meente of de schoolbesturen veel en parochie te brengen. Daarvoor geld om de schade weer te herstel- Belangrijk nieuws voor Sneek is de jaarlijkse vredesweek bestemd, len, die wordt aangericht aan speel- kwam deze week uit Eindhoven. Er Deze zal ook in Sneek niet onge- attributen en omringende tuin, is veel gespeculeerd over de toe- merkt voorbijgaan. De raad van Noodgedwongen keert men dan komstige bestemming van Van der kerken heeft een programma opge- weer terug naar het prikkeldraad. Heem. Vaak deden geruchten de steld. Dat begint op woensdag 17 En dat is ook niet zo’n vrolijke ronde. Bij Philips bleef men even- september. Die avond zal in Ami- aanblik.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1