„Euphonia” viert 70-jarig bestaan met groot festival in Oppenhuizen (in tent) Orgdspdkunst van zeer hoog gehalte door Arie J. Keyzer in Grote Kerk Wateroverlast dreigde in Lemmerwegwijk en Noorderhoek van IJLST WYMBRITSERADEEL en Praktijkgedeelte vandaag in gebruik genomen Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 124e jaargang nr 70 pnjs aan Aanhangwagen met zeilboot ging slingeren op rijksweg Snekers betrokken bi j kettingbotsing onder Boornzwaag Donderdag vlaggen op hoogste punt chr mts Auto stopt plotseling: schade aan drie wagens Water politie kwam kraamvrouw te hulp Bromfietser rijdt vrouw op fietspad Buit bij Boonstra bedroeg meer dan 20.000 Boete voor Sneker super markt voor te lage brood- Man uit Bozum bi j Spannenburg gedood WZS speelt weer in het Zuidersportpark Kerkganger mist auto na de dienst, gestolen auto in de plaats Geen loterijsysteem voor Postgiro Inbraak bij Van Gen tl en Loos: buit sigaretten Leerling Bogerman Colle wint chemieprijs: 700 Laatste orgelconcert door Dirk S. Donker vri jdag a.s. Burgerlijke stand Brandweer en BB pompten dag en nacht door Maandag 1 september 1969 werk CV De rijkspolitie te water uit Sneek Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091. De schade voor fa. Gebr. Boonstra als gevolg van een inbraak met diefstal van gouden ringen, colliers en horloges blijkt veel meer te zijn dan f 10.000, zoals donderdagmorgen werd geraamd. Nu men alles nog eens nauwkeuriger is nagegaan komt men op f 20.000 a f 25.000. De zaak is nog in onderzoek. De fa. Boonstra is niet verzekerd tegen inbraak en diefstal. Een zwaar beschadigde zeilboot, een omgebogen lichtmast en schade aan een aanhangwagen waren de gevolgen toen vrijdagavond op rijksweg 43 de aanhangwagen begon te slingeren. De combinatie werd bestuurd door de heer J. Warns, directeur van Wain’s Watersport N.V. te Sneek. Het ongeval liep voor hem persoonlijk goed af. Het gebeurde ter hoogte van het industrie terrein. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi nistratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 De pompen van de brandweer, de BB en gemeentewerken in bedrijf aan het eind van de Scherwolderhemstraat. De Leeuwarder rechtbank deed vrij dag uitspraak in een kort geding, dat 2 Sneker bakkers hadden aangespan nen tegen Supermarkt Nieuwe Weme in Sneek. De supermarkt mag thans geen brood meer verkopen voor min der dan 71 cent per 800 gram en liep een geldboete op van honderd gulden wegens verkoop tegen 56 cent. De advocaat van Nieuwe Weme, mr. L. Mulder uit Heerenveen wees op de willekeur, die met de ministeriële be schikking van juli van dit jaar met de broodprijs wordt bedreven. In Fries land vallen alleen Sneek en Ooster- wolde onder deze beschikking en in Groningen Veendam, terwijl in som mige andere provincies o.a. Limburg het brood tegen elke prijs mag wor den geleverd. De gedaagde werd veroordeeld tot een dwangsom van honderd gulden voor elke overtreding, die geconsta teerd wordt met ingang van de dag tekening van het vonnis. Tevens moet zij de kosten van het kort geding 500 gulden betalen. Van de directie van Nieuwe Weme vernemen wij nog dat de supermarkt thans ontheffing heeft gekregen van het Produktschap van granen, zaden en peulvruchten en het brood mag ver kopen voor 65 ct per 800 gram. Vanaf a.s. zondag speelt WZS na een vierjarige afwezigheid weer in het heeft donderdag assistentie verleend aan een schippersvrouw uit Moor drecht, die in de sluis by Terhorne ontdekte dat haar baby op komst was. Via de boordradio van de rijfcspolitie- boot werd een dokter gewaarschuwd, die constateerde dat overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelyk was. De waterpolitie werd weer aan het werk gezet. Vik de radio werd een ambulance uit Leeuwarden naar de sluis gedirigeerd, die de vrouw, me vrouw Dimter, naar het ziekenhuis in Sneek brc cht. De heer Donker heeft een aantrek kelijk programma samengesteld. Hij begint met de Orgelhymne „Wilt heden nu treden” van de destijds befaamde organist Jan. Zwart. J. S. Bach is ver tegenwoordigd met de beroemde Fan tasia en Fuga in g-moll. Van de Leeu warder organist Piet Post, die talrijke werken voor orgel schreef volgt daarna diens Partita over Psalm 9, bestaande uit Koraal met 5 varianten. Daarna volgen twee Franse werken, van Mau rice Duruflé diens Choral varié over het thema „Veni Creator Spiritus” en van Cesar Franck het Tweede Koraal. De organist besluit met een drietal koraalbewerkingen: le van Karg-Elert diens triomfmars over „Nun danket alle Gott”, 2e van Max Reger het or- gelkoraal „Morgenglanz der Ewigkeit” en tot besluit een compositie van onze stadgenoot de heer Y. S. Rusticus, die reeds bijna veertig jaar als organist van de Grote Kerk in functie is, nl. Inleiding, Fuga en Koraal Psalm 150. Vanmorgen omstreeks 9 uur drie auto’s beschadigd bjj' een kei In stromende regen werden donder dagmiddag om goed 4 uur twee vlag gen gehesen op het in aanbouw zijnde schoolgebouw van de christelijke mid delbare technische school aan Het Perk (in plan Tinga). Bijna een jaar nadat De 42-jarige veehouder Piet Hofman uit Bozum is zaterdagmorgen omstreeks half tien om het leven gekomen toen hij op de rijksweg Sneek-Lemmer met zijn personenauto in botsing kwam met een zandauto, bestuurd door K.B. uit Lemmer. De heer Hofman laat een vrouw en vier kinderen achter. Het ongeval gebeurde even voorbij de afrit van de brug over het Prinses Margrietkanaal bij Spannenburg. Hier is men bezig met het uitdiepen van een bermslot, die wordt volgereden met zand. Ter plaatse wordt het verkeer met vlaggen geregeld. Het verkeer uit de richting Span nenburg mocht ten tijde van het on geval zijn weg vervolgen. De Fiat van de heer Hofman was de laatste auto in de file. De zandauto was inmiddels van de andere kant begonnen op te rijden. De chauffeur meende dat de weg vrij was. De heer Hofman werd op slag gedood. Vanaf a.s. zondag speelt WZS r--j— -- Zuidersportpark. WZS hoopt natuurlijk dat men in de oude vertrouwde omgeving met veel plezier en mogelijk ook met succes zal spelen. Gisteravond omstreeks 10 uur is een inwoonster van Sneek, mevrouw R. Doevendans, gewond geraakt door een frontale botsing met een bromfietser uit Joure, de 16-jarige R. S. Het ge beurde ter hoogte van het industrie terrein langs de rijksweg 43 op het rij wielpad. Mevrouw Doevendans was op de fiets, de bromfietser kwam uit tegemoetkomende richting. Zij raakte gewond aan de linker hiel, maar kon na behandeld te zijn door een arts naar huis terugkeren. Bromfiets en fiets werden licht beschadigd. De heer Schraa heeft de langste tijd van het bestaan van het korps meege maakt, want hij is al 40 jaar lid, even als de heer C. Wijnja. Maar van de mannen van het eerste uur is niemand meer in leven. Wel herinnert de heer Schraa zich de naam Bernard Visser als een van de oprichters. Behalve de grote brass-band is er nog een jeugdkorps van 12 jongelui. Dat bestaat nog maar pas. Bovendien is er een drumband van 11 man. „Euphonia” speelt op het ogenblik in de afdeling Uitmuntendheid van de Oude Bond van christelijke harmonie ën fanfarekorpsen. In mei van dit jaar behaalde men de eerste prijs in de eerste afdeling en dat betekende een bevordering naar Uitmuntendheid. Het gaat het korps ondanks zijn hoge leef tijd dus nog bijzonder goed. führung” wordt het werk besloten. Deze prachtige, laat-romantische mu ziek is waard tot het repertoire van elke organist te behoren. Organist Keyzer vervolgde met de boeiend voorgedragen „Final” uit Louis Vièrne’s Premier Symphonic. De blinde organist Vièrne was van 1900 tot 1937 hoofd-organist aan de Parijse Notre Dame. Zijn componeerstijl her innert aan die van Widor, zijn harmo niek aan Franck. Hij beschouwde het orgel als een symfonisch instrument. De slot-delen van zijn zes symfonieën zijn virtuoze stukken van de beste makelij. Met de orgelspelkunst is deorgel-im- provisatiekunst nauw verbonden. Ver scheidene Nederlandse organisten heb ben als improvisator hun sporen ver diend. Tot dezen behoort ook Arie J. Keyzer. Hij improviseerde aan het slot van zijn programma over thematisch verwerkt. Met de geraffineerde „Eng- materiaal. hem door concertbezoekers verstrekt. Het waren een viertal varia ties op de melodie van „Vater unser im Himmelreich”, waartegen telkens een ander opgegeven thema was ver werkt, met als besluit een krachtige koraal-fuga met de koraalmelodie in de pedaalbas. Een fraai staal van improvisatiekunst. Het orgelcomité „Pro Organo” dat dit jaar de meest begaafde Nederlandse organisten naar Sneek wist te halen, was enigszins teleurgesteld over de opkomst van het publiek. De belang stellenden hebben echter een vol uur kunnen genieten van orgelkunst van zeer hoog gehalte. J. W. B. nabijheid van de Koningin Wilhel nabrug. De voorste auto stopte plo ling, om onverklaarbare radenen. 5 moedelijk bemerkte de bestuurder hij verkeerd was gereden. De d: achter rijdende auto, bestuurd iemand uit Amsterdam, botste op eerste en werd daarna van achte aangereden door een auto uit Zuii ren. Er was flinke materiële sch vooral aan de tweede auto. De eerst meteen doorgereden, doch het ke ken is de politie bekend. Advertentieprijs: 15 cent per mm. By kontrakt handelsad verten ties lager. Abonnementsprijs f 4,- per half laar Per post f 6,per half jaar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker NieuwsolaO Tot de drie laatste orgelwerken, die Johann Sebastian Bach in zijn Leip- ziger tijd schreef, behoort Praeludium en Fuga in e-moll (BWV 548). De vorm van het praeludium is die van het concerto-grosso. Het is gebouwd op drie thema’s, die met de daarmee sa mengevlochten modulaties duidelijk voor de toehoorders zijn waar te ne men. De machtige fuga is voor wat het A. en C-deel betreft gebaseerd op een uit merkwaardige progressieve inter vallen samengesteld thema. Na de door voering volgt het uit virtuoos „Lauf- und Spielwerk" samengestelde B-deel. Dit Bach-opus is in zijn totaliteit één van de meest volmaakte composities der orgelliteratuur. Aan de speler stelt het zeer hoge eisen. .De Rotterdamse organist Arie J. Keyzer, die vrijdag avond j.l. met dit werk zijn orgel bespeling begon, bleek het volkomen te beheersen en gaf het een virtuoze ver tolking. De heer Keyzer wendde alle moge lijkheden aan die het orgel hem bood. Hij bediende zich van een klankbeeld dat in de verte herinnerde aan de klankschoonheid die het Schnitger- orgel uit 1710/T1 bezat vóór de erger lijke verkleining van het instrument in 1897 door de orgelmaker Van Dam. Wie een indruk wil krijgen van de Schnitgerse orgelklank van weleer, be- luistere eens de vrij gaaf bewaarde Schnitger-orgels in de Dorpskerk van Noordbroek of in die van de kerk van Onze Lieve Vrouw ter A (kortweg A-kerk genoemd) te Groningen. Bach’s zoon Carl Philipp Emanuel (1714-1788) heeft een zestal orgel- sonaten nagelaten. Hij schreef ze voor Prinses Amalia van Pruisen. Arie J. Keyzer bracht vrijdag de zesde sonate ten gehore. Een prachtig, gaaf stuk, met vele geestige vondsten, briljant toegepast. Keyzer’s weergave, met de middelen die het orgel bood, was vol komen klaar en helder, technisch su bliem, glanzend virtuoos. De naam Alexander Glazounow (1865-1936) zal men op orgelprogram- ma’s zelden aantreffen. Toch schreef de beroemde Russische componist tij dens een verblijf in Parijs enkele orgelwerken voor de Franse meester- organist Marcel Dupré en de componist Camille Saint-Saëns. Keyzer bracht Preludium en Fuga in D ten gehore. In het statige, welluidende Preludium wordt de fuga reeds voorbereid. Deze fuga is op twee thema’s gebaseerd, die in de doorvoering tegen elkaar zijn De christelijke muziekvereniging „Euphonia" te Oppenhuizen/Uitwellin- gerga bestaat 70 jaar. Voldoende reden, vond het bestuur, om een tweedaags jubileumfeest te organiseren. Dat vindt plaats op 11 en 12 september a.s. in een speciaal voor deze gelegenheid te bou wen tent in Oppenhuizen. Hier zullen wel duizend mensen een zitplaats kun nen vinden en voor de liefhebbers komt er tevens een dansvloer in. Donderdag 11 september vindt de officiële jubileumviering plaats. Dan worden vele genodigden verwacht en zullen vertegenwoordigers van diverse organisaties het bestuur gelukwensen. Vele muziekkorpsen uit wijde omge ving zullen diezelfde dag deelnemen aan een groot festival, georganiseerd door de Federatie Wymbritseradeel en omgeving. Vast staat dat er korpsen komen uit Sneek, Bolsward en Balk en dirigent Douwe Akkerman uit St. Jo- hannesga, die .Euphonia’ dirigeert, laat De heer E. Siksma uit Drachten, die gistermorgen in Sneek een kerkdienst bijwoonde in de (gereformeerde) Zui- derkerk aan de Rienck Bockemakade, ontdekte na afloop dat zijn auto ver dwenen was. De politie vond even later in de buurt een andere auto. Het bleek dat deze gestolen was in Purme- rend. Vermoedelijk hebben de daders van deze diefstal in Sneek van auto verwisseld. De politie heeft de zaak in onderzoek. De auto van de heer Siksma is een groene Citroën (lelijke eend), kenteken GT 56-46. In tegenstelling tot de hier en daar in de pers circulerende berichten als zou de Postcheque- en Girodienst voor nemens zijn of zelfs maar overwegen een loterijsysteem in te voeren, wordt meegedeeld dat er bepaald geen plan nen in die richting bestaan. Het mis verstand is ontstaan toen in een on langs door het Nederlands Instituut voor Publieke Opinie- en Marktonder zoek (NIPO) ingesteld onderzoek naar de gewenstheid van nieuwe diensten, w.o. rentevergoeding, een vraag was opgenomen, waarin de geënquêteerde de keuze werd gelaten uit diverse io- terijmogelijkheden bij de Postcheque- en Girodienst. De heer De Vries stond met zijn mo tor stil tussen de auto’s, wachtend voor de brug. Toen deze weer naar beneden was, botste een Mercedes, be stuurd door J. van Kuiken uit Heiloo, van achteren op de rij wachtende auto’s. De motorrijder had het geluk dat hij er net nog zo’n beetje tussen uit kon rijden; de auto’s werden als het ware in elkaar geschoven. Het ge volg was dat één van de auto’s total loss werd, één werd licht beschadigd en twee werden aanzienlijk bescha digd. Behalve mej. V. d. Zee, die ach ter op de motor zat, werd niemand gewond. Eén der auto’s werd bestuurd door C. Rozendal uit Sneek, de ove- ,rige door inwoners van Amsterdam en Zaandam. In de nacht van donderdag op vrij dag is op het stationsemplacement in gebroken in de loods van Van Gend en Loos. Men wist binnen te dringen door een raam kapot te slaan. Er worden enikele dozen met een paar honderd pakjes sigaretten vermist. In verschil lende andere plaatsen in Friesland zijn diezelfde nacht eveneens inbraken ge pleegd. Een leerling van het christelijk german College te Sneek, J. Elzii heeft een van drie chemieprijzen f 700,gewonnen, die het studiefc voor chemie jaarlijks toekent aan of meer eindexamenkandidaten middelbare scholen, die aan de C ninger Universiteit scheikunde g studeren. De beide andere prijsv naars zijn mej. H. B. Braam uit C ningen en B. Wieringa, te Appinged De prijzen zyn zaterdag in Gronin uitgereikt. Het zesde of laatste orgelconcert in dit seizoen zal op vrijdag a.s. worden gegeven door de organist Dirk S. Don ker onder auspiciën van het orgel comité „Pro Organo". Het concert vindt plaats in de Grote of St.-Maar- tenskerk te Sneek en vangt aan om 8 uur ’s avonds. Wanneer er storm was gekomen was ’t zeker niet best geweest. Gelukkig verbeterde het weer in de loop van vrijdag. De pompen slingerden er per uur zo’n 1500 m3 water uit en dat geeft een eindresultaat van ca. 72.000 m3 in 48 uur. Vrijdagmorgen is de BB met twee pompen naar de Noorderhoek gegaan en deze hebben eveneens tot zaterdag morgen gedraaid. Hier werd het water in de Franekervaart gepompt. Het gevaar lijkt thans geweken. Het peil van het boezemwater zakt ook al weer. SNEEK, van 23 t.e.m. 29 augustus. Geboren: Ronald, zv Pieter van der Woude en Foekje Haringa; Arentje Di na, dv Henk Jacob Hartkamp en Beeuwkje Zwaantje van der Laan; Hessel Tom, zv Reindert Reitsma en Petronella Veltman; Marian Geertrui - da, dv Folkert Bernardus van der Harst en Petronella Geertruida Bruin- sma; Mare Jan, zv Pier Koopmans en Ina Kamminga; Cornelis, zv Kornelis Regeling en Wiepke van der Meulen; Marcel, zv Harald Josef Becker en An toinette Maria Ligthart, van Balk; Ce cilia Anna, dv Willebrordus Rimbertus Landskroon en Barteldtje de Vos; Luts- ke, dv Jacob Romke van der Meulen en Fimke Oostwoud, van Nieuwebrug; Onno Willem Jan, zv Willem Francis- cus Petrus Krist en Elisabeth Francina Maria Bom, van Sint Nicolaasga; Hil- legonda, dv Jan Visser en Trijntje Lan- ting; Eduard Benjamin, zv Eduard Hendriks en Elisabeth Johanna Teige- ler; Wijtze Pieter, zv Johannes Harmen v. d. Gaast en Siebrigje Ploegsma, van Tjerkgaast; Wieger, zv Cornelis Gou- demond en Hielkje van Dijk, van Joure. Ondertrouwd: Johannes Wierda, 26 jaar en Jeannette Florence Werkhoven, 18 jaar; Roelof Hendrik Schilt, 19 jaar en Grietje Alberda, 20 jaar; Harry Gerhard Visser, 24 jaar en Femmie de Boer, 20 jaar; Jakob Wijnja, 22 jaar en Hendrika Elizabeth Laagland, 22 jaar. Getrouwd: Johan Paul Schotanus, 23 jaar en Antje van Solkema, 23 jaar; Sjoerd Zeilstra, 23 jaar en Klaaske de Boer, 20 jaar; Nolke Hoekstra, 22 jaar en Ann Mulder, 20 jaar; Jurjen Pau- lusma, 23 jaar en Antke Fokje Harsta, 20 jaar; Joseph Willem Karei Mulder, 31 jaar en Veronica Margaretha Ynte- ma, 20 jaar; Petrus van Veenendaal, 29 jaar en Gepke Siegerke Dijkstra, 28 jaar; Salvatore Serpi, 23 jaar en Aaltje Boot, 19 jaar. Overleden: Johannes Frederik Hen ning, 31 jaar ev Irene Yvonne van Hulst, van Amsterdam; Marius Ub- bink, 50 jaar ev Wilhelmina Lammer- tine Helena Adamse, van Hilversum; Aalida Moet, 81 jaar wv Auke Baron; Trijntje Mooderman, 82 jaar wv Ti eer d Ouendag; Broer Tilstra, 84 jaar wv Gepke Nijdam, van Workum; Kornelis Visser, 63 jaar ev Antje Koopmans, van Sybrandaburen; Sippe Hogeboom, 32 jaar; Aant Elzinga, 85 jaar, wv Rigtje Schuurmans, van Bolsward; Sjoerd Rienstra, 73 jaar, van Nyland; Harmen Nyholt, 87 jaar ev Anna Dyk stra, van Sint Nicolaasga. de eerste paal was geslagen was nu het hoogste punt bereikt. Vanmorgen is zelfs een groot gedeelte van de school al in gebruik genomen, nl. het prak tijkgedeelte. Donderdag werd het werk even neergelegd en alle bouwers verzamel den zich met bestuursleden, directie en personeel en een aantal leerlingen bij het stalen geraamte van het vier lagen hoge theoriegebouw. Op twee hoek punten kwamen de Nederlandse drie kleur en de schoolvlag te wapperen. Daarna gingen allen naar binnen. De directeur van Architectenbureau G. A. Heldoorn N.V. te Leeuwarden, ir. C. Masselink, sprak zijn blijdscl. p uit over de voorspoedige bouw, on danks een slechte winter en dankzij een mooie zomer. De voorzitter van de Stichting Christelijke UTS, de heer Tj. Nooitgedagt, zei dat dit een mooie gelegenheid was om even feestelijk bij stil te staan. Het is nog maar kort ge leden dat de eerste paal was geheid (dat was op 24 oktober 1968) en nu heeft de school al onderdak. De heer Nooitgedagt sprak zijn vertrouwen uit in het verdere verloop van de bouw en reikte aan voormannen van de bou wers een aantal enveloppen met in houd uit. Namens de Bataafse Aanne- mingsmaatschappij te Hengelo sprak de heer J. H. Biekart. Vandaag is directeur A. Gerrits met zijn staf en de 175 leerlingen (onder wie als enig meisje Riekje Wiersma) verhuisd. Vier lokalen van de tijdelijk betrokken school aan de Joh. Willem Frisostraat blijven nog in gebruik. Er wordt naar gestreefd om volgend jaar augustus het nieuwe gebouw volledig in gebruik te nemen. In oktober van dat jaar hoopt meh alles klaar te heb ben. Dankzij het ingrijpen van de Sneker brandweer in samenwerking met de BB is de Lemmerwegwijk behoed voor wateroverlast. Ongeveer 48 uur lang heeft men hier met 5 extra pompen gewerkt om het vele water weg te krij gen. Toen ook uit de Noorderhoek klachten binnenkwamen zijn ook daar 2 pompen van de BB gaan draaien. Zaterdagmorgen om 8 uur kon men de strijd tegen het water staken. In de Lemmerwegwijk was de stand toen 50 a 60 cm lager geworden. In de Lemmerwegwijk begon don derdag de toestand kritiek te worden. Het pompgemaal aan de Geeuw kon het lang niet aan en de regenbuien hielden maar niet op. JEr v aren eigen lijk drie redenen waarom assistentie van het gemaal dringend nodig was: de dam bij de EBA-flat 'werd bedreigd, waardoor het land rond het „Sneek”- terrein en dit voetbalveld zelf gevaar liepen onder te lopen; in verschillende woningen functioneerde het closet niet goed meer het water wilde niet vlot weg; het bedrijf van Lankhorst Touw- fabrieken werd door het water be dreigd. In dit bedrijf schakelde men zelf reeds extra pompen in. Onder leiding van brandweer-com- mandant W. Slob is men toen begonnen met één wagen van de gemeentelijke brandweer en twee van de BB plus nog twee pompen van gemeentewerken het water uit de gracht langs de Scher wolderhemstraat naar de Geeuw te pompen. De slangen werden over het erf van de veehouder Van der Laan gelegd en vervolgens over de nieuwe straten in bestemmingsplan „Tinga”. Al met al was zo’n 1400 meter slang in bedrijf. De nacht van donderdag op vrijdag werd de hele nacht doorgepompt en het resultaat was dat het water de volgende morgen 10 cm lager stond in de gracht. Maar er stond nog altijd te veel. Ook het boezemwater stond bij zonder hoog. Het gemaal bij Staveren kon het klaarblijkelijk niet bolwerken tegen de abnormaal zware regenval. vijf andere korpsen, die eveneens onder zijn leiding staan, naar Oppenhuizen komen. Dat zijn de korpsen uit Ouwsterhaule, Bant-Rutten, Tijnje, Oldeboorn en Rottevalle. De volgende dag hoopt men vooral de jeugd te trekken met het optreden van de beatgroep „Short sixty-six”. Maar ook de ouderen kunnen een goede avond hebben, want er wordt eerst een toneelstuk opgevoerd. Dat is „Operaesje Jappinga” van Abe Brou wer. Het wordt gebracht door een groep uit Arum. De brass-banc’ „Euphonia” (vroeger was ’t een fanfarekorps, maar door een iets andere bezetting heeft men er een brass-band van gemaakt) telt op het ogenblik-25 leden, onder wie een viertal dames. Dit was er vroeger niet bij, vertelt voorzitter H. Schraa. Vier auto’s en een motor waren gis termiddag betrokken bij een ketting botsing op rijksweg 43 bij de brug over de Noorder Oudeweg, onder Boornzwaag. De motor werd bestuurd door onze stadgenoot Jan de Vries; zijn verloofde, mej. E. B. v. d. Zee, eveneens uit Sneek, kreeg een ge kneusde enkel. JagendaJ Dinsdag 2 sept. en volgende dagen Fo- to-expositie Amateurfotografenvere- niging ,,’t Filter”, Sneek in het Fries Scheepvaart Museum. Openingstij den donderdag 28, vrijdag 29 en za terdag 30 augustus: van 10-12; 12.30- 17 en van 19.30-21.00 uur. Overige dagen van 10-12 en 13.30-17 uur. Zondags gesloten. Vrijdag 5 september Orgelconcert door Dirk S. Donker in de Grote Kerk te <?neek. Aanvang ’s avonds 8 uur. Hei Sneekar Nieuwsblad is een aecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD SNEEKER NIEUWSBLAD

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1