Sneek Albert Helder leidt na drie de 16 m2 klasse wedstrijden in 1 Kijne uit Rotterdam verrassend winnaar 20 km. loop Sneek-Bolsward v.v. SN E E K, WYMBRITSERADEEL IJLST Nieuwe industrie en Philips gaat hoogtezon- en infraphil apparaten maken in V. d. Heem-gebouw Ds. J. den Hartogh wordt in ontheffing parkeerverbod? Sneek ziekenhuispredikant en in Plaats voor 150 tot 200 mensen Nationaal kampioenschap op Sneekermeer: van Krijgen invaliden geen Ongeveer IOC pakjes hooi verbrand of verkoold Inbraken in bakkerij en loods van Normandia Officieel Orgaan de gemeenten 124e jaargang nr 72 NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Binnenkort aardgas in Brandalarm in Ijlst: Oud-IJlster ds. Van Loon studentenpredikant in Delft Maandag 8 september 1969 Raadsleden vragen b. en w. Rauwerd en Poppingawier SYSTEEM Afgelopen weekend is een begin gemaakt met het nationaal kampioen schap in de 16 m2-klasse. Zaterdag en zondag werden bij gunstig zeilweer drie wedstrijden gevaren, de resterende drie krachtmetingen zullen volgend weekend worden verzeild. Bij een overwegend uit oost tot noord-oost waai ende wind gingen ruim 70 schepen van start. Evenals bij de noordelijke kam pioenschappen werd er gebruik gemaakt van een start- en finishschip. Bij deze wedstrijden wordt een geheel nieuw systeem toegepast, hetgeen na vele uren denkwerk werd uitgedokterd door de 16 m2-klasse-organisatie. Na drie wedstrijden is de leiding van het algemeen klassement in handen van Albert Helder uit Haren. Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091. aan en Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi nistratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 het sterke veld wist deze debutant zich als negende te klasseren met een tijd van 1.11.48,3. Karei Visser, die tijdens de eerste helft goed in vorm was, kreeg op de terugweg een inzinking, maar wist na goed doorzetten toch nog op de 15e plaats te eindigen. Hij kon even wel niet verhinderen dat clubgenoot B. de Vries twee plaatsen voor hem eindigde. De Horror-leden W. Koo- pen en T. Elzinga eindigden respectie velijk op de 25e en 33e plaats. VETERANEN De Leidenaar J. Smits werd win naar bij de veteranen. L. Groet uit Warmenhuizen liet 1.13.55,0 voor zich af drukken en bezette de tweede plaats. J. v. Ginkel van G.A.C. uit Hilversum ging als derde veteraan over de eind streep. Hij noteerde een tijd van 1.16. 24. De best geklasseerde Horror-vete raan was E. Andriol, die als zevende eindigde in een tijd van 1.33.34. L. Huisman, eveneens van Horror, be zette tenslotte de dertiende plaats. Zijn tijd was 1.58.10. In aansluiting op eerdere berich ten deelt de N.V. Philips Gloeilam penfabriek te Eindhoven thans me de, dat men binnenkort in het voormalige fabriekspand van Van der Heem te Sneek zal beginnen met de fabricage van hoogtezen en infraphilapparaten. Bovendien zal de produktie van onderdelen, die momenteel nog in Koudum plaats vindt, worden overgebracht naar de Sneker vestiging, die een onderdeel zal vormen van de hoofdindustrie-groep huishoudelij ke apparaten. De leiding van de nieuwe vestiging zal berusten bij de heer J. J. van Bethlehem, die nu bij Philips Drachten werkzaam is. Advertentieprijs: 15 cent pel mm Bij kontrak! (handelsadvertenties i Lager Abonnementsprijs t 4. per half laar Wei oost f 6,— per hall iaa> Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Deze leiding krijgt het gas uit de hogedrukleiding, die langs de weg van Irnsum naar Poppingawier is ingegra ven. Bij dit laatste dorp staat een re- gelkast. Als Rauwerd is aangesloten is Poppingawier aan de beurt en daar na de andere dorpen in de Lege Geaën. Maar dat zal wel voorjaar 1970 wor den. De heer L. Attema, eigenaar-gebrui- ker van de boerderij, had juist de koeien in de stal gebracht voor het melken en was toen naar de woon schuit gegaan, het tijdelijk onderdak van de familie wegens totale vernieu wing van het woongedeelte. De buur vrouw, mevr. De Jong, was de eerste die ontdekte dat er rook uit het dak kwam. Onmiddellijk alarmeerde zij de familie Attema en de brandweer. In tussen was ook het gevaar ontdekt door één der timmerlieden, die er aan Ds. J. C. van Loon, die van 1960 tot 1965 in Ijlst heeft gestaan, is gis teravond in Delft bevestigd en heeft intrede gedaan als predikant van de Gereformeerde Kerk aldaar, waar hij beroepen is voor de arbeid onder de studerenden. Jelle Cornells van Loon (37) is Har linger van geboorte. Hij kwam op 2 oktober 1960 naar IJlst, zijn eerste gemeente. Tijdens zijn ambtsbediening hier was hij o.a. in de classis Sneek deputaat voor de gees telijke verzorging van militairen en secundus deputaat voor de geestelijke verzorging van zeevarenden (koop vaardij). In 1963 ging hij voor ruim een jaar naar Assen als reserve-leger- predikant. Op 22 augustus 1965 ver trok ds. Van Loon naar Leeuwarden. De heer Van Bethlehem is afdelings chef van de scheerhoofdfabricage. In Sneek wacht hem dus een promotie. Hij is 47 jaar, voorzitter van de per soneelsvereniging en bestuurslid van het Protestants Ziekenhuis voor de Doopsgezinde gemeente. In een nadere toelichting op dit be sluit zegt de direktie van de hoofd industrie groep huishoudelijke appara ten, dat binnen de aktiviteiten van deze groep de apparaten voor persoon lijke verzorging, zoals haardrogers, haarknip-, infraphil- en hoogtezon- Deze eerste plaats heeft hij evenwel te danken aan het feit, dat zijn familie lid Jaap Helder uit Paterswolde er gisteren werd uitgeprotesteerd. Bij de start voor de laatste wedstrijd diende Z. de Leeuw uit Genemuiden een pro test tegen hem in, terwijl De Leeuw op zijn beurt een protest op zijn dak kreeg van W. Spaargaren uit Aals meer. Na langdurige behandeling wees de commissie het protest van De Leeuw toe, zodat Helder gediskwalifi ceerd werd. Dit kostte hem de eerste plaats, want evenals in de beide vorige wedstrijden droeg hij ook in deze ont moeting de erepalm weg. Albert Hel der, die in deze wedstrijd in dezelfde groep voer, eindigde door de diskwali ficatie van Jaap Heler op de eerste plaats, waardoor hij drie overwinnin gen behaalde en daarmee de eerste plaats veroverde in de algemene rang schikking. 'sa^:i,====!' tht Sneeltar Nieuwsblad is een aecombtneerde uitqave van SNEEKER NIEUWSBLAD Ds. J. den Hartogh uit Bedum, die in verband met zijn benoeming tot geestelijk verzorger van het Sint An- toniusziekenhuis te Sneek door de Centrale Kerkeraad van de hervormde gemeente van Sneek is beroepen tot predikant voor bijzondere werkzaam heden, heeft gistermiddag te Bedum afscheid genomen van de hervormde gemeente van Bedum (en Westerdijks- horn) en Onderdendam (Onderwierum en Menkeweer) in de classis Winsum (Gr.). Het ligt in de bedoeling dat ds. Den Hartogh zondagmiddag 21 sep tember 1969 om vijf uur in de Martini kerk, na vooraf in diezelfde dienst te zijn bevestigd door dr. K. M. Witte- veen uit Sneek, intrede doet als pre dikant voor bijzondere werkzaamhe den van de hervormde gemeente van Sneek. Vrijdagavond tegen half 5 werden de Ulsters opgeschrikt door het loeien van de brand-sirene. Direkt werd het een drukte van belang in de straten en al gauw ging het van mond tot mond: de boerderij van Attema (Snee- kerpad) loopt gevaar! Nog voor de komende winter hoopt men de aardgasleiding door Rauwerd gereed te hebben alsmede de aanslui tingen op de woningen. Vanaf Poppin gawier wordt een leiding voor geredu ceerde druk naar Rauwerd aangelegd. UITSLAG 1. J. Kijne, Shell, Rotterdam, 1.05.44,8; 2. W. Hol, Hercules, Rotterdam, 1.06. 11,3; 3. R. Mol, G.A.C., Hilversum, 1.08.37,9; 4. W. Bassingerihorn, Trias, Heiloo, 1.10.24,8; 5. C. Clement, Horror, Sneek, 1.10.51,2; 6. G. J. Ridder HAV- Den Helder, 1.11.06,6; 7. P. Schoonen, Metro, Rotterdam, 1.11.27,4; 8. J. Feeni- stra, Horror, Snede, 1.11.48,3; 9. A. Pot, Siomo, Den Haag, 1.12.37,2;10. D. J. v. d. Laan, Aquilo, Winschoten, 1.12.53,6. Veteranen: 1. J. Smits, A.V. Hol land, Leiden, 1.11.09,0; 2. L. Groet, Warmenhuizen, 1.13.55,0; 3. J. v. Gin kel, G.A.C., Hilversum, 1.16.24; 4. R. Klinker, Hellas, Utrecht. 1.17.12; 5. H van Vliet, Siomo, Den Haag, 1.17.36. Jacobus den Hartogh werd op 17 de cember 1915 te Haarlem geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk gymnasium in zijn geboorteplaats en studeerde ver volgens eerst enkele jaren aan de rijksuniversiteit te Leiden, waar hij zijn kandidaatsexamen theologie af legde, en daarna ook nog enige tijd aan de rijksuniversiteit in Utrecht, waar hij zijn kerkelijk voorbereidend examen af legde. Nadat de heer Den Hartogh in 1943 door het provinciaal kerkbestuur van Noord Brabant en Limburg was toegelaten tot de evan geliebediening in de Nederlandse Her vormde Kerk en hij van 6 december 1942 tot 4 juni 1944 eerst nog ongeveer anderhalf jaar te Nieuw Vennep werk zaam was geweest als hulpprediker werd hij op 9 juli 1944 door ds. H. J. van Keerden uit Scheveningen beves tigd als predikant van de hervormde gemeente van Langweer (Teroele, Dijken en Boornzwaag). Op 19 oktober 1947 verwisselde hij deze gemeente met die van Wommels en Hijdaard en op 3 maart 1963 werd hij, evenals ook in zijn beide vorige gemeenten, weer door ds. H. J. van Heerden be vestigd als predikant van de hervorm de gemeente van Bedum (en Wester- dijkshorn) en Onderdendam (Onder wierum en Menkeweer). Tijdens zijn ambtsbediening als pre dikant van de hervormde gemeente van Wommels en Hijdaard was ds Den Hartogh o.a. sekretaris van de classi- cale zendingscommissie in de classis Franeker en vele jaren quaestor van Binnenkort zullen in Rauwerd huis aan huis folders worden verspreid en op een voorlichtingsavond kunnen de inwoners meer aan de weet komen omtrent de mogelijkheden met het gas. In het naburige Irnsum is 90% van de woningen op het net aangesloten. Een en ander wordt meegedeeld in „De stim fan Raerderhim”, de gemeente- krant voor de dorpen in de Lege Gea- en. geen verandering meer zou komen, maar na het keerpunt zette de baar dige Kijne een offensief in. Met een regelmatige tempoverhoging passeer de hij eerst Rudi Mol en even voor Nijland bereikte hij de koploper. Toen werd het een kwestie van aftasten van eikaars krachten. Het tempo werd nog meer opgevoerd, wat tot gevolg had dat Hol het tenslotte niet meer kon bij benen en de leiding moest afstaan aan Kijne. Zoals gezegd finishte Rudi Mol als derde, terwijl W. Bassingerhorn van Trias uit Heiloo als vierde bin nenkwam (1.10.24,8). Het Horror-lid Cees Clement behaal de een prachtige vijfde plaats in 1.10. 51,2. Tijdens de eerste helft van het parcours was hij niet erg op dreef, maar na het keerpunt zette hij de gang er in en wist verschillende tegenstan ders te passeren. Ook J. Feenstra van Horror heeft uitstekend gelopen. In Almelo werd als winnaar getipt, toen hij er direct na de start uitliep en mooi vrij kwam te liggen. Toch kon hij zijn eerste plaats niet behouden, doordat Jaap Helder een uitgekiende slag maakte in het kruisrak en daar door de leiding overnam. Zijn eerste plaats kwam niet meer in gevaar, hoe wel hij meerdere malen werd bedreigd door Olde Agterhuis uit Heerenveen, die inmiddels naar de tweede plaats was opgerukt, gevolgd door Zaadstra uit Drachten, die zaterdag vijfde werd. Koopman was naar de vierde plaats afgezakt. Ook Albert Helder stuurde zijn „Peerless” voor de tweede maal als eerste over de winlijn en hij deed dit op magistrale wijze. Reeds direkt na de start kneep hij er tussen uit en zijn eerste plaats is niet meer in gevaar -gekomen, hoewel hij aanvankelijk wel moeite had met Taede Visser uit Leeu warden en Bob Ooms uit Hilversum. Ook Joop Helder dreigde enkele malen roet in het overwinningseten van zijn naamgenoot te gooien. Maar door en kele fraaie Slagen wist Albert zijn be lagers van zich af te schudden en met een indrukwekkende voorsprong op Bob Ooms te finishen. Joop Helder werd derde en Taede Visser vierde. Wiebe Kort veroverde pas na de eer ste helft van de strijd de leiding, na dat die geruime tijd in handen was geweest van Adri Graatsma en Joh. v. d. Kooy uit Den Haag. Door goed werk in de kruisrakken rukte Kort van de achtste naar de eerste plaats op. Ook Jan van Staveren wist zich uit de middenmoot los te maken. Kort fi nishte als eerste en Van Staveren werd -en Jetze van der Goot uit Leeuwarden derde. SPANNING Na twee wedstrijden was er nog geen koploper aan te wijzen. Het klas sement werd door een Iriemanschap aangevoerd. Jaap Helder, Albert Hel der en Wiebe Kort hadden allen twee overwinningen op hun naam staan en stonden dus in puntenaantai gelijk. De grote slag moest zondag dus vallen in de middagwedstrijd. De koplopers waren toen alle drie in dezelfde groep ingedeeld hetgeen een spannende strijd beloofde te worden. Wiebe Kort kwam er evenwel niet aan te pas en werd als zevende afgeblazen. Het grote duel werd uitgeknokt door Jaap en Albert Helder, waarin ook Olde Agterhuis een stevig partijtje meeblies. Jaap Helder nam vrij spoedig de leiding na een duel met Olde Agterhuis en liep zien derogen op zijn naaste belager, inmid dels was dit Albert geworden, uit, en bij de finish lag hij een straat voor. Albert werd tweede en Olde Agterhuis derde. Zoals gezegd werd door diskwa lificatie van Jaap, Albert evenwel eer ste. Ook Joop Helder zegevierde in zijn groep weer en bracht daarmee zijn score op 1 eerste een 2e en een derde plaats, hetgeen hem een tweede plaats in de algemene rangschikking ople verde. Hij heeft zich overigens wel voor de zege in moeten spannen. Met name G. Visser uit Wanneperveen en Tom de Haan hebben het hem danig lastig gemaakt, maar slaagden er niet in hem van de eerste plaats te ver dringen. Ook Zaadstra uit Drachten was in de voorste gelederen en eindig de als derde achter Visser. Tom de Haan werd vierde. Henny Minks uit Leeuwarden, die afgelopen seizoen weinig opviel, kwam gistermiddag tot zijn beste prestatie van het hele weekend. Hij behaalde een tweede plaats achter F. Paulsen uit Loosdrecht die beide dagen niet veel had klaargemaakt. Jan van Sta veren eindigde als derde, terwijl S. Pijlman uit Grouw als vierde over de eindstreep ging. Zaterdag werd bij een zwakke tot matige noord-oostenwind baan 2 ge varen. Gisteren zeilde men beide wed strijden baan 3. Gistermorgen werd deze na anderhalve route afgekort. De matige oostenwind was toen erg schif tend. In de afgelopen nacht is ingebroken in de bakkerij van de heer J. Buwalda aan de Oosterdijk. Er is geld gestolen tot een totaalbedrag van ongeveer hon derd gulden. De bewoners waren met vakantie. Maar gisteravond laat is men nog in huis geweest. Toen was alles nog in orde. Vanmorgen zou de bakkerij weer open gaan en dus was men al vroeg thuis. Men ontdekte dat onbekenden via het stukslaan van een ruit in een achter het pand gelegen steegje naar binnen waren gekomen en het huis hadden doorzocht. Uit de woonkamer werd een beurs met geld en een spaar varken met wat kleingeld meegeno men. In de winkel vond men een busje met wat geld. De kassa bleef onaan geroerd. Daar zat overigens weinig in. Dat de inbreker(s) niet meer geld hebben meegenomen komt doordat er eenvoudig niet meer in huis was. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Zaterdagmiddag (vermoedelijk) heb ben onbekenden een bezoek gebracht aan een loods bij de voormalige zui velfabriek Normandia aan de Leeuwar- derweg. Sneker melkhandelaren ge bruiken deze loods voor opslag van hun waren. Waarschijnlijk is vergeten de grendel op één van de deuren te doen, zodat men gemakkelijk binnen kon komen. Er zijn ongeveer 80 eieren kapotgegooid, er worden flessen met frisdranken en chocolademelk vermist en enkele flessen zijn aangebroken. Ook vond men vanmorgen pakjes bo ter die stukgesneden zijn. De melk- handelaren Hettinga en Bootsma, die hun wagens in de betreffende loods hadden staan, zijn vooral de dupe van deze zinloze vernielzucht. De politie denkt aan kwajongenswerk. J. Kijne, de Shell-atleet uit Rotter dam, heeft gistermiddag bij de 20 km- loop Sneek-Bolsward van a.v. Horror voor een enorme verrassing gezorgd. Hij ging met ruim een halve minuut voorsprong op zijn grote konkurrent en stadgenoot Wim Hol van Hercules als eerste over de eindstreep. Zijn tijd was 1.05.44,8. Hol deed de chronome ters op 1.06.11,3 stilstaan. Rudi Mol van G.A.C. uit Hilversum werd derde met 1.08.37,9. Bij de veteranen zegevierde J. Smits uit Lelden (A.V. Holland) in 1.11.09. De 47 deelnemers werden door prachtig weer begunstigd. Al direct na de start, die evenals de finish in de Worp Tjaardastraat was, namen de beide favorieten Wil Hol en Rudi Mol een geringe voorsprong op Kijne. In Nijland was deze al uitge groeid tot ongeveer 120 meter. Vlak voor Bolsward maakte Wim Hol zich los van Rudi Mol en bij het keerpunt bij het Bolswarder stadhuis lag hij 50 meter voor. Zijn voorsprong op Kijne bedroeg toen ongeveer 200 meter. Ieder ’t werk waren, en deze begon dadelijk verwachtte dat er in deze volgorde met de waterslang die ze voor en bij hun werk gebruiken op het gevaar lijke punt te spuiten. Spoedig arriveerde ook de Sneker brandweer, dankzij de nieuwe Suder- goweg. Met doelmatig optreden wist men te voorkomen dat het vuur het dak van de schuur bereikte. Ongeveer 100 pakjes hooi zijn verbrand'of ver koold. Als oorzaak van de brand is hooi- broei uitgesloten. Men dacht aanvan kelijk aan kortsluiting, maar na des kundige inspectie van het PEB is ook dit beslist niet het geval. Waaruit volgt dat men nog naar de oorzaak zoekt. Verzekering dekt de ontstane schade. Burgemeester Cazemier bevond zich onder de talrijke aanwezigen en nam nota van de blussingswerkzaamheden. Als het juist is willen zij graag van b. en w. vernemen waarom invaliden geen ontheffing kunnen krijgen. Ten slotte vragen zij: willen b. en w. als nog de mogelijkheid onderzoeken op enkele uren van de dag of enkele da gen van de week ontheffing te verle nen van het parkeerverbod aan invali den, als het medisch aanvaardbaar is? Reeds eerder is door raadslid Gerrits deze kwestie aangesneden. Dat gebeur de tijdens de begrotingsvergadering in mei van dit jaar. Door de ontheffing kunnen de invaliden in de gelegenheid worden gesteld zelf hun boodschappen enz. te doen. Op een vraag naar de mogelijkheid een dergelijke ontheffing te verkrij gen werd toen door de burgemeester geantwoord, dat invaliden en bejaarden al gedurende jaren ontheffing van be paalde verkeersverboden kunnen krij gen. Als het medisch aanvaardbaar is worden deze ontheffingen dan ook ver leend. De beide vragenstellers brengen dit antwoord van de burgemeester nog eens in herinnering. De deelnemers zijn verdeeld over 9 secties. De eerste vier wedstrijden worden gezeild in drie groepen van drie secties ieder. De samenstelling van de groepen wisselt iedere wed strijd. De groepen voor de laatste wed strijd worden samengesteld aan de hand van het puntenklassement na vier wedstrijden. De finalegroep be staat uit de deelnemers, die in het al gemeen puntenklassement na vier wed strijden de le t.e.m. de 20ste plaats innemen. Zaterdagmiddag was de strijdi in groep I een Helderse aangelegenheid. Jaap Helder zegevierde over broer Joop, die tweede werd. In deze groep tweede klasseerde onze stadgenoot Adri Graat sma zich als vierde achter Jan van Staveren uit Braassemermeer. Albert Helder behaalde een eerste plaats in de tweede groep, met Jeze van der Goot uit Leeuwarden op de tweede plaats. In de laatste groep zeilde Wie be Kort zich verdienstelijk naar een eerste plaats. Tom de Haan werd twee de, terwijl Homme Wester als derde werd afgeblazen. Gistermorgen wist Jaap Helder zijn eerste plaats fraai te prolongeren, hoe wel het daar in het begin van de strijd niet naar uitzag. Want Koopman uit STAND 1. A. J. Helder, Haren, 4497 p.; 2. Joop Helder, Paterswolde 3719; 3. W. B. Kort, Gorredijk, 3652; 4. J. v. Staveren, Braassemermeer 3252; 5. Jaap Helder, Paterswolde, 2998; 6. H. Olde Agter huis, Heerenveen 2895; 7. R. Zaadstra, Drachten, 2844; 8. Jetze v. d. Goot, Leeuwarden, 2765; 9. Taede Visser, Leeuwarden, 2691; 10. Tom de Haan, Sneek, 2640; 11. B. N. Ooms, Hilver sum 2497; 12. F. Paulsen, Nw. Loos drecht 2497; 13. H. Wester, Heeren veen, 2288; 14. A. H. P. Graatsma, Sneek, 2142; 15. Joh. v. d. Kooy, Den Haag, 2134; 16. J. v. Rietschoten, Rid derkerk, 2096; 17. J. de Schiffart, Grouw, 2089; 18. G. Jongsma, Ooster- hoogebrug, 1971; 19. G. R. Keidel, Veenhoop, 1941; 20. H. Koopman, Al melo, 1816. Outsider J. Kijne van de a.v. „Shell” uit Rotterdam zorgde tijdens de 20 km loop Sneek-Bolsward vice versa voor een enorme verrassing. Hier gaat hij zegevierend over de eindstreep. „Is het juist, dat op aanvragen voor ontheffing van het parkeerverbod door invaliden ongunstig wordt beschikt?” Aldus een schriftelijke vraag van de raadsleden mevrouw D. Y. W de Graaff-Nauta en de heer A. Gerrits (beiden PCG) aan het college van burgemeester en wethouders van Sneek. apparaten, naast de vele typen scheer- apparaten een steeds belangrijker plaats gaan innemen. Als gevolg hiervan is er voor de pro duktie van deze apparaten voor per soonlijke verzorging behoefte aan meer personeel en meer ruimte. Enerzijds hoopt men aan deze be hoefte te kunnen voldoen in Drachten, terwijl anderzijds nu Sneek met een geheel eigen programma een bijdrage zal kunnen leveren. Wat deze nieuwe vestiging betreft, denkt men in eerste aanleg aan een personeelsbezetting van circa 150 a 200 mensen, welk aantal men geleidelijk aan hoopt te bereiken. Zoals gezegd zal de produktie, die in Koudum plaats vindt, naar Sneek worden overgebracht. Het personeel, dat momenteel 26 mensen omvat, zal zijn werkzaamheden in Sneek kunnen voortzetten. Sneek zal naar verwach ting een gunstige invloed hebben op de werkgelegenheid in dit deel van Fries land. Overheidsinstanties en vakorga nisaties zijn omtrent een en ander vol ledig geïnformeerd. Van het stadhuis werden vrijdagmiddag korte tijd de vlaggen uitgestoken om uiting te geven aan de vreugde over deze belangrijke toename van de werkgelegenheid. het breed ministerie van de ring Bols ward. Te Bedum c.a. was hij o.a. as sessor van het breed moderamen van de provinciale kerkvergadering van Groningen, praeses van het college van kerkvisitatoren in de kerkprovin cie Groningen en scriba van het breed ministerie van de ring Winsum. i i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1