G.S en weigeren vergunning hoe nu met ’t huisvuil i I1 I I samengegaan Ijsver. ,De triesche Jeugd’ friso’ i waterpoort-krabbels van Nieuwe naam: Burgemeester Rasterhoft: „Geen redelijk denkend mens had tot deze beslissing kunnen komen WYMBRITSERADEEL IJLST en Van Dijk wijst PGG-vragenstsilers terecht PTT wijzigt lichtingslijden Officieel Orgaan KVP jongeren lanceren schetsplan voor binnenstad 1JSKLLIB SNEEK brievenbussen in ZW-hoek de gemeenten SNEEK, Donderdag 25 sept. 1969 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD t#il Opbrengst kollekte Geslaagd l’ Sneeker Nieuwsblad is een Haan staat weer op toren in Oudega (W.) WAT DOET EEN KAT IN EEN ZANDBAK? Vóór zondagavond 8 uur gepost, straks besteld op maandag gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en 124e jaargang nr. 77 W SNEEKER NIEUWSBLA de heer Nico Silvius, ver- Deze Nog een Sneker bedrijf opent een De heer Henk Stuurop organi- Tweede-Kamerleden nogal wat kost, nogal gemakkelijk te laten gemeentelijk niveau. Er moet over de watervervuiling? voorne- gesteld en beantwoord te worden. een Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091. De PIT-kollekte (voor het Protes tants Interkerkelijk Thuisfront) heeft in Sneek f 3286,12 opgebracht. Onze stadgenoot de heer J. H. G. Sennema slaagde aan de Rijksuniver siteit te Groningen voor het kandi daatsexamen rechtsgeleerdheid. I l i I l' I l' l' I* Het moet natuurlijk niet te dol worden met dit schriftelijk vragen stellen. Onlangs heeft de regering oude Sneker n.v. wordt maandag in Alkmaar een nieuw gebouw ge opend op het industrieterrein. Van daaruit kan men geheel Noord-Hol- land bedienen. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi nistratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 I I I I l' l' l' I i Dit is het voetbrugje over de Kerkhofsgracht tussen de Een heid en de Kerkhof slaan, dat van belang is voor de bewoners van de Eenheid. Zij staan met elkaar voor het onderhoud. Ge zien de hoge kosten willen zij graag dat de gemeente het brug je overneemt in eigendom en beheer. Maar de gemeente heeft volgens het gemeentebestuur Advertentieprijs: 15 cent per mm By kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs t 4.- per half jaai Pei oost t 6.per hall jaar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsolao I* men ergens een criterium vaststellen welke vragen in Graaff en de heer Gerrits (beiden PCG) uitsprak n.a.v. hun vragen over het verkrijgen van ontheffing van het parkeerverbod door invali den. De heer Van Dijk heeft natuur lijk gelijk. De beide PCG-raadsle- den hadden best wethouder Baarda even kunnen opbellen en vragen in de trant van: „Zeg, hoe zit dat met die invaliden, kunnen die geen ont- Ook in de gemeenteraad van Sneek kreeg de discussie dinsdag avond even het karakter van een politiek steekspel. Dat-was het mo ment dat de heer Van Dijk (PvdA) die invaliden, kunnen die geen ont- De muziekliefhebbers komen mor- heffing krijgen?” Zij hebben deze genavond voor een moeilijke keus weg niet gekozen, maar schriftelij- te staan. Ze kunnen naar de Mar- ke vragen gesteld en een afschrift tinikerk, waar een Engels korps van dd_ i woord is op dezelfde wijze gege- de raadzaal in het stadhuis waar het seerde ook weer een rookwedstrijd. ven. En iedereen weet nu dat er Heerenveens Vokaal Ensemble op- “e uitslag van deze in restaurant de voor invaliden een mogelijkheid is treedt. De coördinatie is wel bijzon- P°°rt van ^Cleefgehouden wedstrijd om ontheffing te verkrijgen van het der goed, ja ja. parkeerverbod. Dat was natuurlijk ook de bedoeling van de vragenstel lers. Dat iedereen, en vooral de in validen, het zou weten. Door deze manier van vragen stellen konden de beide PCG’ers rekenen op grote publiciteit. Geef ze dan eens onge lijk, dat ze het op deze manier in gepikt hebben. i De haan staat weer op de kerktoren in Oudega (W.), dankzij een inwoner, die voor dit karwei zijn vrije tijd be schikbaar stelde. De toren is ook ge verfd. In het „doarp oan ’e Brekken” gebeurt wel wat. Zo is er een nieuwe kleuterschool in aanbouw. En op het voormalige fabrieksterrein verrijzen bungalows. Het is een en al bedrijvig heid in Oudega (W.). De heer H. Bakker, voorzitter van ijsclub „Friso”, herinnerde er aan dat deze ijsclub in 1971 het honderdjarig bestaan zou vieren. „Door deze fusie verdwijnt er een stukje historie, voor al voor de oudere leden”. Maar met het oog op de financiën zag hij ook wel in dat een fusie eigenlijk noodza kelijk is. Zijn vereniging ging hiermee dan ook akkoord. De heer L. Ringma, voorzitter van .„De Friesche Jeugd”, zei dat de fusie vrij vlot tot stand is gekomen. „De grootste dwarszitters, die er aanvan kelijk tegen waren, staan nu voor de volle honderd procent achter de fu- Op de vraag van de heer Nienhuis antwoordde de voorzitter, dat b. en w. nog niet konden zeggen welke stappen zij zullen ondernemen. Tegen de onre delijke beslissing van GS kunnen zij nl. niet in beroep gaan bij een hogere instantie. Het college zal zich nader beraden. Op de hoogte van de reini gingsrechten 1969 hebben de plannen overigens geen invloed gehad. De heer Poiesz deed de suggestie om GS uit te nodigen voor een kleine ex cursie. Misschien is het nog beter de adviseurs van GS hier naar toe te ha len, dacht de voorz. De heer Gerrits vroeg zich af of de raad zijn ongenoe gen nog op één of andere wijze ken baar diende te maken. Op advies van de voorzitter gebeurde dit niet en werd de mededeling zonder meer voor ken- nisfr ing aangenomen. Mevrouw De Graaff klaagde aan het begin van de vergadering over de late toezending van een gedeelte van de stukken. Zij had dan te weinig tijd de boel goed te bestuderen. De raad zou eigenlijk moeten beslissen als er be langrijke voorstellen bij waren deze dan maar aan te houden. De heer Van Dijk viel haar bij. De voorzitter ver klaarde dat een en ander zijn reden had. De raad is uiteraard vrij om eventueel bepaalde stukken aan te houden. Ingaande zondag 28 september a.s. zullen de brievenbussen bij alle post kantoren in de Zuidwesthoek van Friesland alleen op zondagavond cen traal worden gelicht vanuit Heeren- veen. Het betreft hier dus de brievenbus sen bij elke postinrichting (hoofdpost kantoor, hulppostkantoor en poststa tion), maar ook: in Sneek: alle stadsbrievenbussen; in Workum: de brievenbussen aan het Noard en het Süd; in Balk: de bus bij hotel Teernstra. Alle correspondentie, die na de lich ting op zaterdagmorgen en voor zon dagavond 20.00 uur in de bussen wordt gepost, zal in de nacht van zondag op maandag worden verwerkt en behoort in de toekomst (wanneer het „Een-Be- stelling-Systeem” landelijk is doorge voerd) op maandag de geadresseerden te bereiken. Een verkeersvrije wandelzone voor het Schaapmarktplein, met „groen”, de Nauwe Burgstraat, het Leeuwenburg (beide zijden), de westzijde van het Waagplein, de Peperstraat, alsmede voor de thans al verkeersvrije straten, de Galigastraat en de Scharnestraat. Dat is het idee, dat de KVP-jongeren zich vormen van de Sneker binnenstad. Zij lanceren dit in de vorm van een schets-plan voor de vergadering van de jeugdgemeenteraad, die a.s. dins dagavond wordt gehouden.. Koos van Opzeeland zal aan de hand van een grote, gekleurde kaart een toelichting houden. De opzet van het plan is om, uit- Als lichtingslij d voor de zondagavond geldt voor alle brievenbussen, die in de centrale lichtingsrit zijn opgenomen een uniforme tijd van 20.00 uur. Op de te posten correspondentie kan de aanduiding „Alhier” of „E.V.” niet meer worden gebruikt, omdat dit bij de verwerking in Heerenveen moeilijk heden zal geven bij het bepalen van de plaats van bestemming. I ven. En iedereen weet nu dat er gaande van de bestaande stedebouw- kundige situatie, het verkeer zodanig te richten, dat een „leefbare” binnen stad ontstaat. Dat kan volgens de op stellers al met behulp van een paar verkeersborden en een enkele veran dering van het wegdek (in de wandel zone verbrede voetpaden). Wat bomen of ander groen zullen de binnenstad aanmerkelijk veraangenamen. Het verkeer op de Oosterdjjk zou eenrichtingsverkeer (westwaarts) moe ten zijn en in de Wijde Burgstraat eveneens, maar dan oostwaarts. Ook voor een aantal andere straten zou eenrichtingsverkeer een oplossing bie den voor een snellere en minder ge vaarlijke afwikkeling van het verkeer. De Singel zouden de KVP-jongeren geheel voorrangsweg willen maken om de gevaarlijke situatie met de Hooi- blokstraat op te heffen. Het verlies aan parkeerplaatsen door de wandelzone in het centrum zou door uitbreiding van de parkeergele genheid elders, b.v. het Martiniplein, goedgemaakt kunnen worden. Door een misverstand is in de agen da voor de vergadering van de JGR de naam Theo Bosma foutievelijk genoemd als opvolger van Adolf Kuipers. Deze plaats in de KVP/JG-fractie zal daar entegen worden bezet door Boudina Dooper. M 's BENZINESTATION IN KANAALSTRAAT? De heer Van den Akker was niet tevreden met het voorstel het schrij ven van R. Zijlstra’s Kolenhandel in handen van b. en w. te stellen ter af doening. Het ging over de beschik baarstelling van een strook grond aan de Kanaalstraat voor de bouw van een benzinestation. In eerste instantie was het verzoek van fa. Zijlstra afgewezen i.v.m. het parkeerprobleem in de omgeving van het station. Misschien geldt dit in de toekomst, maar zoals de situatie nu is, kan er toch geen bezwaar zijn, meende de heer Van den Akker. En de heer Poiesz merkte op, dat hij honderden malen de Kanaalstraat pas seert, maar op de plaats waar het ben zinestation is geprojekteerd zelden of nooit auto’s ziet staan. Hij wees op de noodzaak van het bedrijf om zich, nu het verbruik en de verkoop van kolen terugloopt, op een andere bestaansbron te richten. Waar het om een oud Sne ker bedrijf gaat, vroeg hij zich af: is het nu wel juist om dit op formele gronden af te doen? Kan de zaak nog eens worden bekeken en een passende oplossing worden gevonden? Na rijp beraad van zowel ijsclub „De Friesche Jeugd” als „Friso” werd dinsdagavond in hotel Hanenburg tot een fusie van de klubs besloten. De beheerscommissie van de geheel ver nieuwde en verbeterde ijsbaan, die spoedig gereed zal komen, achtte het wenselijk dat er één vereniging kwam, dit o.a. in verband met de exploitatie kosten e.d. van de nieuwe baan. De naam van de nieuwe vereniging is: IJsklub „Sneek”. De heer B. de Vries vond dat Zijlstra ongeveer in dezelfde positie verkeert als de gemeente t.o.v. G.S.; hij heeft nl. ook geen beroepsmogelijkheid. De voorzitter antwoordde dat een tijdelijke vergunning (met het oog op de plannen van de gemeente voor de toekomst van dit gebied) niet wense lijk wordt geacht i.v.m. de investerin gen. Maar er zijn wel mogelijkheden voor het bedrijf op het terrein van de Ned. Spoorwegen. GELUKKIG NIET IN PROCENTEN De heer Lichthart toonde zich zeer ingenomen met de duurtetoeslag voor het gemeentepersoneel, ditmaal nu eens niet in de vorm van een procentuele uitkering, maar van een voor allen ge lijk bedrag. De heer Zeilstra had de intercom munale IZA-regeling eens goed bestu deerd. De raad moest beslissen over een advies van b. en w. betreffende een wijziging van deze regeling, waar door het wethouders van gemeenten met 40.000 of meer inwoners mogelijk werd aan de regeling deel te nemen. Dit vond de heer Zeilstra niet per sé nodig. Ook de heer Van den Akker voelde niet voor de wijziging. De heer B. de Vries informeerde naar de con sequenties. Op voorstel van mevrouw De Graaff werd besloten dit punt aan te houden; dan kan men de zaak nog eens bestuderen. PARALLELWEG MOOI, JAMMER VOOR ’T BOSPLAN Met de voorgestelde parallelweg tus sen Sneek en Scharnegoutum waren de meeste leden wel ingenomen. Maar de grond voor deze weg wordt ont trokken aan het gebied waarvoor een „bosplan” wordt ontworpen. De heer Van den Akker viel over de lage prijs waarvoor de grond aan het rijk zal worden overgedaan, nl. 80 cent per m2. De heer Poiesz vroeg of de mogelijk heden zijn onderzocht de weg aan de andere kant van de hoofdweg te leg gen. Het gaat er juist om, legde de voorzitter uit, om het langzame ver keer van die hoofdweg af te krijgen. Dat zou dan bij Scharnegoutum toch de weg moeten oversteken. De ge meente heeft ook belang bij de pa rallelweg voor het gedeelte tussen de Berkenlaan en de ijsbaan. De prijs vond hij redelijk. Mevrouw De Graaff had graag een schets van het bosplan bij dit voor stel gehad. Maar die bleek nog niet gereed te zijn. (Vervolg voorpag. op voorpag 2e blad) Wéthouder Bergsma antwoordde dat hem ook pas was gebleken dat de aan slagbiljetten de deur waren uitgegaan. Kennelijk is hier een communicatie stoornis geweest tussen het college en de betrokken ambtenaren (de aansla gen komen van de gemeente-ontvan- ger). Hij betreurde deze gang van za ken. Gepoogd zal worden deze zaak alsnog in het reine te brengen. GEEN BEROEPSMOGELIJKHEID sie”, aldus de heer Ringma. Dit houdt evenwel niet in dat hiermee alle moei lijkheden uit de weg zijn geruimd. Er wacht de nieuwe vereniging nog een vrij zware taak: het werven van le den. Het ledental zal zeker duizend moeten bedragen, wil de nieuwe or ganisatie naar behoren kunnen func tioneren. De hele gemeenschap moet er achter staan. De 140 leden van „De Friesche Jeugd” en die van „Friso” (ook on geveer zoveel) gaan over naar de nieu we vereniging, zodat deze met een kleine 300 leden van start gaat. Ook de kasgelden van de beide clubs zijn samengevoegd, zodat het beginkapi taal ongeveer f 1000,bedraagt. Uit de besturen van beide clubs werd een dagelijks bestuur gekozen, de overige leden van de besturen zijn bestuurs leden zonder funktie. De heer L. Ring ma werd voorzitter, de heer D. van der Werf sekretaris en de heer H. El- dering penningmeester. Bijzonderheden omtrent de kosten van lidmaatschap, de prijzen van toegangskaarten tot de ijsbaan worden binnenkort nog bekend gemaakt. De voorstellen van het college pas seerden vlot de vergadering en werden alle zonder hoofdelijke stemming aan genomen. De heren Bosma en J. P. de Vries hadden bericht van verhindering gestuurd. Bij de ingekomen stukken bevond zich een brief van de oudercommissie van de openbare kleuterschool „Pom- peblêd” betreffende het gebruik van de zandbak bij de school. Aan de raad werd voorgesteld de afdoening aan b. en w. over te laten. Van verschillen de kanten werd gevraagd wat er dan gaat gebeuren. Wethouder Baaijens lichtte toe, dat b. en w. van de gedachte uitgaan dat de speelterreinen bij de scholen ook buiten de schooluren beschikbaar moe ten zijn voor de jeugd uit de buurt. Voor de zandbakken ligt het wat moei lijken, maar het college vindt dat men toch maar het risiko moet nemen dat er wat vreemd met het zand wordt omgesprongen. Dan maar een keer va ker nieuw zand er in; het wordt on gewenst gevonden deze speelgelegen- heden om kwart voor vier te sluiten. De heer Jonkers meende dat het voorschrift is, dat de zandbakken uit hygiënische overwegingen afge sloten zijn. Het is bekend dat katten het zand graag gebruiken om er wat te doen. „Zandbakken zijn ondingen en ik ben er razend op tegen dat ze niet afgesloten zijn”, merkte hij op. Voor dat katten-probleem had de heer Baaijens geen andere oplossing dan vaker verversen. De Voorzitter voegde er laconiek aan toe, dat men er ook een hond bij zou kunnen zet ten. Mevrouw Unema bleek het hele maal oneens met fraktiegenoot Jon kers. Zij vond: „Een kind moet nu eenmaal kunnen knoeien met zand. Dat is normaal”. Het lijkt er op, dat het plan van het Sneker gemeentebestuur om het vuilverwerkingsprobleem op te lossen door middel van begraven, door het provinciaal bestuur wordt getorpedeerd. De eerste vergunning is nl. al geweigerd. Deze weigering van Gedeputeerde Staten veroorzaak te dinsdagavond groot misnoegen in de raadsvergadering. Niemand had dit verwacht en burgemeester Rasterhoff merkte verbitterd op: „Geen redelijk denkend mens had tot deze beslissing kunnen komen”. Het vreemdst van alles is nog de motivering, zei hij, want de vergunning is geweigerd op grond van het feit dat het landschap ontsierd zou worden. En dat wil Sneek nu juist verhinderen. In februari van dit jaar nam de raad met instemming kennis van een uit voerige nota van b. en w. betreffende de vuil verwijdering. Hierin werden verscheidene mogelijkheden onder de loep genomen, maar het gekontroleerd storten van het vuil in van te voren gegraven sleuven kwam voor Sneek als de beste in aanmerking. Voor dit doel dachten L. en w. een terrein van ongeveer 24 ha te bestemmen, dat niet in z’n geheel direkt nodig zou zijn. Sneek zou hiermee zo’n 25 jaar voor uit kunnen. Na het storten van het vuil zouden de sleuven direkt weer met zand afgedekt worden en later zou het terrein weer geschikt zijn voor andere doeleinden, bv. als weiland. Ook economisch gezien leek dit een voordelige methode. Besloten werd alle^erst een vergun ning aan te vragen Irachtens de pro vinciale verordening opschriften en opslagplaatsen, voor het oprichten van een stortplaats voor huisvuil. Deze vergunning nu is geweigerd. Voor de heer Nienhuis kwam de wei gering niet zo heel erg onverwacht. Hij had zich in februari al afgevraagd of er voldoende zekerheid bestond dat er geen belemmeringen zouden zijn. Maar wat nu? In welke richting den ken b. en w. stappen te ondernemen? VERHOOGDE REINIGINGSRECHTEN Een punt dat nauw hiermee verband houdt is de hoogte van de reinigings rechten. Is het nu wel juist, zo ver volgde de heer Nienhuis, om de ver hoogde reinigingsrechten toch te gaan heffen? Voorts herinnerde hij aan de toe zegging van wethouder Bergsma, dat er overwogen zou worden om de inge zetenen een circulaire te zenden waar in de nieuwe tarieven werden ver klaard en toegelicht. „Wie schetst mijn verbazing dat toch de minst elegante methode werd toegepast. Zonder enige nadere toelichting wordt het aanslag biljet reinigingsrechter! bij de mensen in de bus gestopt”. Hij herinnerde aan een ingezonden stuk in de Sneker Koe rier, waaruit het ongenoegen spreekt, dat deze handelwijze heeft veroor zaakt. „Wethouder Bergsma vind ik ’n vriendelijk mens, maar deze gang van zaken neem ik hem kwalijk. Dit was niet nodig geweest”, aldus de heer Nienhuis, die vaststelde dat er weer eens een communicatiestoornis tussen overheid en burger is. Als de ingezon- den-stukkenschrijver had geweten, dat er nu een tekort bij de reinigingsdienst is van ca. f 429.000, dan had hij mis schien zijn stuk niet geschreven. Waar om is een circulaire alleen maar over wogen en toch achterwege gebleven? Sneek en is voorts De PTT staat op het ogenblik erg maat, van de brug. Zal de bruq nu dan de winsten in sommige takken de knapen binnen te krijgen. moeten verdwijnen of is er voor Yan di 1 bedrijf tegenover de ver- leende service, die wel een« te wen- U vZ - f' XXllAUU V- KJH v X vio, v VI geen belang bij instandhouding in de belangstelling. Men plaatst leende assistentie en toen lukte het van dit bedrijf tegenover de ver- leende service, die wel eens te wen de bewoners nog een andere op- sen overlaat. Het is in dit verband lossing te vinden? bijzonder verheugend dat de PTT Verschillende Sneker bedrijven nu met een nieuwe regeling komt steken hun voelhoorns uit tot ver (zie elders in deze krant), die be- buiten onze provincie. Zo is het oogt in de toekomst een snellere voor Mantelhuis Godschalk N.V. postbestelling van de in het week- morgen een gedenkwaardige dag, einde geposte stukken, op maandag, want dan wordt in Zwolle de vier- Een geval als dat in de afgelopen de vestiging van deze zaak geopend, week mbt onze ei pen krant zal Dat zal gebeuren door mevrouw dan niet meerTunneli voorkomt Nooter, dl vrouw van de loco-bur- Wjj ontvingen nl. dinsdagmorgen gemeester. Het Mantelhuis begon in pas stukken, die door de gemeente Sneek en is voorts gevestigd in op vrijdagmiddag waren gepost. Leeuwarden en Groningen. Daardoor konden wij in onze krant Nog een Sneker bedrijf opent een van maandag enkele voorstellen filiaal elders, nl. Brenzon. Van deze aan de raad niet publiceren. gestuurd naar de kranten. Het ant- het Leger des Heils speelt, of naar Heerenveens Vokaal Ensemble op- De uitslag van deze in restaurant de is als volgt: Kampioen sigarenroker van Friesland werd de heer J. van Es, Sneek, met 1 uur en 51 minuten; 2 de L. Visser, Sneek, 1 uur 46% Politiek is publiek. Dat is het on- minuut; 3de P. R. v. Manen. Sneek, derwerp waarover mevrouw D. Y. i uur 45 minuten. De langste aske- W. de Graaff-Nauta op maandag 13 gei behield de heer J. Procée, Sneek oktober zal spreken ter gelegenheid nl. 9% cm. C. J. Romeyn, Nijland, van de opening van het Politiek volgde met 9,3 cm en L. Talsma, Trefpunt m De Lichtboei”, Markt- Goënga, met 9,1 cm. Er waren 25 straat. Met deze rede opent zij het deelnemers, die beoordeeld werden trefpunt, waarna discussie kan ont- door een jury, welke gevormd werd staan, aldus hoopt de begeleidings- door de heren H. Dijkstra, P. Fen- commissie. nema en W. Langius, alle drie Sne- kers. Alweer enkele kanjers van snoek- bekend gemaakt, dat de beantwoor- baarzen gevangen. Deze knapen van Al wordt dan de laatste tijd in het ding van de schriftelijke vragen van vissen schijnen zich de laatste tijd Fries Scheepvaartmuseum de ene Tweede-Kamerleden nogal wat kost, nogal gemakkelijk te laten ver- expositie na de andere gehouden, Dat geldt, in mindere mate, ook op schalken. Misschien een gevolg van ook het Sneker stadhuis heeft als gemeentelijk niveau. Er moet over de watervervuiling? Ditmaal was tentoonstellingsruimte nog niet af vergaderd worden, de boel wordt het onze stadgenoot de heer Jan de gedaan. Zo ligt het in het voorne- gestencild en verstuurd, zodat er ar- Dood, een verwoed sportvisser, die men om hier van 4 tot en met 17 beidsloon op „drukt” en portokos- woensdagmiddag op het Sneeker- oktober hedendaagse schilderkunst ten, en dan hebben de kranten er meer o.m. twee exemplaren ving onder de aandacht te brengen. Het nog werk mee. De conclusie is, dat van 17 pond en met een lengte van werk van onze stadgenoot de "heer -- moet resp 76 en 71 cm_ Het kostte enige M Kamermans> is dan te beWonde- aan- averij om de monsters te bemach- ren. Het zijn niet alleen schilde, merking komen om op deze wijze tigen. Een gescheurd schepnet en rijen, maar ook gouaches aquarel- gesteld en beantwoord te worden, een gebroken hengeltop. Maar zijn len en tekeningen I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1