naar en Sneker zakenlieden houden grote Sint-Nicolaasaktie Stientje de Goede en Peter Karregat eersten in persoonlijk klassement Sneek, Nederlandse jeugdturnsters beter dan Duitse collega’s nr ,Kom ..«Sb*» óf WH win een auto’ IJLST V/Y M BRITS E RA DEEL j en van i Hoofdprijzen: twee auto’s Officieel Orgaan 1 Mooie lampionoptocht in IJlst l de gemeenten SNEEK, 124e jaargang nr. 82 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Bromfietser nam bocht te ruim en botste tegen auto I w fc -• Voetganger onder auto en naar ziekenhuis Gasten hadden onfortuinlijke reis Hef Sneeker Nieuwsblad is een Vrouw licht gewond door botsing met bromfiets F I 4 Smecoma-diploma Mevr. Terlaak Poot 4de bij nrov bloemschikwedstrijden Maandag 13 oktober 1969 Vier Snekers gewond bij ongeval bij Ureterp Waling Dykstra Stifling wol graech noch mear materiael H. D. Schrichte won oriënteringsrit ,J. C. Visser’ Inleiding over LOM-scholen op CPB-avond Nieuw kantoorgebouw BAD aan Worp Tjaardastraat Jkf aecombtneerde uitaave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en ^4 Leer- en opvoe- ’s i 7' W Thusnelda-Greate Pier genoot zaterdagmiddag en -avond de eer in samen werking met de raad voor sport, rekreatie en jeugdwerk en het gemeente bestuur van Sneek de interlandjeugdontmoeting Nederland-Hessen te mo gen organiseren. Door een te grote krachtsverhouding bij de dames werd deze wedstrijd een volkomen Nederlandse aangelegenheid, wat aan het ge heel wel enigszins afbreuk deed. Bij de heren lagen de prestaties dichter bij elkaar. Hier konden de Duitse turners Karl Göbel en Rainer Gotta beslag leggen op de tweede en derde plaats. Wegens familieomstandigheden van de voorzitter de heer G. Geertsma werd namens het bestuur van TGP, de turn- ontmoeting geopend door de heer G. Osinga. Bij de heren trad als wedstrijd leider op de heer J. F. Vermeulen en bij de dames mevrouw H. A. Lens- Gerrietsen. De dagen voor Sint Nicolaas zijn goede verkoopdagen. De winkels mo gen ’s avonds daarom langer open. Het bestuur stelde voor vrijdag 28 novem ber, maandag, 1 december, dinsdag 2, woensdag 3 en donderdag 4 december ’s avonds de deuren open te houden tot 9 uur voor het publiek. De openings- Redacteui H. A. de Boer Telefoon 4091. Openstelling St. Nicolaas en Kerstdagen Stientje de Goede uit Dokkum in actie tijdens de landenontmoeting Neder land-Hessen. Hier voert zij een prach tige zijspagaat op de evenwichtsbalk uit. Versctujnl MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi nistratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 ■r V. In navolging van Drachten en Winschoten, waar een dergelijke aktie zeer suksesvol is geweest, houden de Sneker zakenlieden rond Sint Nicolaas een grootscheepse verloting met als hoofdprijzen maar liefst twee auto’s. Verder kan men een kleurentelevisie, een vaatwasmachine of een bankstel winnen. Zestig procent van de opbrengst van de verlo ting wordt, in samenwerking met de beide zeilverenigingen, besteed voor de bouw van zeilaccommodatie aan het S.neekermeer op het start- eiland. Dit werd donderdagavond door het bestuur van de „Sneker Zakenlieden” op een buitengewone ledenvergadering in restaurant „Piso” bekend gemaakt. Advertentieprijs; 15 cent pei mm Bil kuntraKt hand elsad verten tl es lager Abonnementsprijs r 4,- per half laai Hei oost f 6.oer hall laar Giro 85 07 48 een aamt van Sneeker Nieuws.>Ihc avonden voor Kerstmis zijn gepland op maandag 22 en dinsdag 23 december. Sint Nicolaas zal evenals vorig jaar tweemaal een rijtoer maken. Zaterdag 15 november maakt hij zijn intocht met de gebruikelijke rijtoer door de stad en de officiële ontvangst in het stadhuis. Een week later, 22 novem- blr, maakt de goedheiligma nog een rondgang door de Waterpoortstad. De verlichting tijdens de Sneekweek en met Sint Nicolaas en de Kerstdagen is een zorgenkind van de Sneker za kenlieden. Sinds jaar en dag worden de stroomkosten betaald door de vereni ging, maar de rekening wordt steeds hoger en het wordt een ondoenlijke zaak. De heer Suwijn deelde mee dat straks de stroomvergoeding, die de vereniging geeft, afhankelijk zal zijn van het aantal leden per straat. De leden ontvangen binnenkort een rege ling en een schema met de tijden waarop de verlichting moet branden. De gasten uit Frankfort hebben overigens een onfortuinljjke heen reis gehad, want in de nacht van vrijdag op zaterdag om ongeveer kwart over drie raakte de chauf feur van de bus, de 27 jarige J. Jaenicke, door de mist op de rijlks- straatweg bij Follega het spoor bijs ter en reed in een sloot. Het onge luk gebeurde in een flauwe bocht ter hoogte van de Pontweg te Oos- terzee. De chauffeur kon de bus niet meer houden, doordat deze met de wielen in de berm kwam. De bus belandde op zijn kant in de sloot, maar werd slechts licht be schadigd, terwijl niemand van de inzittenden noemenswaardig letsel opliep. De Duitsers kwamen hier door pas tegen zessen zaterdagmor gen bij de Sneker jeugdherberg aan, inplaats van twaalf uur zoals was gepland. De laatste etappe werd met een bus van de Zuidwesthoek afgelegd. van de jury ten opzichte van de Duit se dames enigszins aan de hoge kant. Na afloop kregen alle deelnemers (sters) van het bestuur van TGP een herinnering. De organisatoren kunnen op een alleszins geslaagde dag terug zien. Van de zijde van het gemeente bestuur van Sneek werd de avond- wedstrijd bijgewoond door burgemees ter Rasterhoff, terwijl de bondsvoor zitter J. de Jong het KNGV vertegen woordigde. Zaterdagmiddag werd de 63-jarige mevrouw L. de B. uit IJsbrechtum licht gewond toen zij op de hoek Wijde Noorderhorne-Prins Hendrikkade in botsing kwam met de bromfietser J.S. (47) uit Heerenveen. De vrouw ver leende toen zij de Prins Hendrikkade opreed geen voorrrang aan de brom fietser en kwam te vallen. Daardoor kreeg zij een wondje aan het hoofd, dat door een arts werd gehecht. <«w: Vrijdag 24 oktober a.s. zullen in de chr. l.t.s. te Leeuwarden een aantal di ploma’s worden uitgereikt aan cursis ten, die slaagden voor een Smecoma- examen Uit onze omgeving zijn er twee geslaagden, nl. uit Heeg de heer J. Bakker, voor adsp. constructiewer- ken-lassen, en uit Goënga de heer S. Meesters, die slaagde voor adsp. mon teur landbouwwerktuigen. De Stichting Vakopleiding Smecoma te Baarn, een door het bedrijfsleven in de metaalnijverheid in het leven ge roepen opleidingsinstituut, verzorgt reeds meer dan 20 jaar de opleiding tot vakman in het midden- en klein bedrijf, waarbij zowel de Rijksoverheid als het bedrijfsleven belangrijke finan ciële bijdragen leveren. Deze bedrijfsopleidingen worden in twee delen gesplitst, namelijk: le. een tweejarige primaire opleiding tot Ad- spirant na een vooropleiding op de la gere technische school; 2e. een twee jarige voortgezette opleiding tot Gezel, respectievelijk Monteur. Maanden oktober en november Luda- bar, Kruizebroederstraat, Top Dee Jee Graham Gill. Maand oktober De Lichtboei Dans- en Showorkest Antonio Gullotto. Tot 22 oktober Fries Scheepvaart Mu seum, Kleinzand. Tentoonstelling varf Thangka’s Tibetaanse Rolschil- deringen. Geopend alle werkdagen van 10-12 en 13.30-17.00 uur. Maandag 13 t/m vrijdag 17 oktober Stadhuis Sneek. Tentoonstelling werken van M. E. Kamermans. Dage lijks geopend van 9-12, 14-17 en 19.30-21 uur, zaterdag van 14-17 uur. Op zondag en vrijdagavond 17 ok tober gesloten. Maandag 13 oktober Politiek Trefpunt in „De Lichtboei”, Marktstraat. Spr. mevr. De Graaff-Nauta „Politiek is publiek”. Aanvang ’s avonds 8 uur. Maandag 13 oktober Pijprookwedstrijd Sigarenmagazijn Henk Stuurop in „De Poort van Kleef”, Marktstraat Sneek. Aanvang ’s avonds 8 uur. Dinsdag 14 t/m donderdag 16 oktober Wijnfeest in Scotch Inn, Wijnkan- straat, met optreden van „The Star fighters” Donderdag 16 oktober Mo deshow in samenwerking met Lady’s Shop Fifty Six, Oosterdijk, Sneek. Dinsdag 14 tot vrijdag 24 oktober Fries Scheepvaart Museum. Tentoon stelling „Prenten van nu” in sa menwerking met de Fryske Kul- tuerried. Tiisdei 21 en woansdei 22 oktober Krite Snits. Jouster Krite toaniel mei de „thriller” „De boer en zijn lot”. De vierde plaats in de strijd om het provinciaal kampioenschap bloem schikken amateurs werd vorige week woensdag behaald door mevrouw M. Terlaak Poot-Flotat te IJsbrechtum. De wedstrijd werd in Leeuwarden in de Klanderij gehouden. Er namen 37 dames uit Leeuwarden, Sneek, Hee renveen, Drachten en de Noordoost- polder aan deel. Mevrouw A. Roden huisFennema uit Weidum schikte het mooist en werd aldus kampioen. Dat was al de tweede maal dat zij het kam pioenschap op haar naam bracht. Op de tweede plaats eindigde mevr. IJ. Feenstra-Poelsma uit Beetsterzwaag en derde werd mevr. I. LandmanVolbe- da te Harich. De organisatie was in handen van de Koninklijke Nederland se Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Elke deelneemster moest een verplicht en een vrij bloemstukje vervaardigen. Na het spelen van de volksliederen en het voorstellen van de turners tra den eerst de heren tegen elkaar in het strijdperk met als eerste onderdeel vrije oefening. Peter Karregat noteer de hiervoor 8.60 p„ terwijl Karl Göbel 8.80 behaalde. Bij het paardvoltige- nummer boekte Karregat een winst van 1.2 punten (8.70-7.30) op zijn ri vaal. Aan de ringen werden door en kele mislukkingen over het algemeen lage cijfers behaald. Peter verzamelde op dit onderdeel 8.10 punten, tegen Karl 7.75 punten. Na de eerste drie onderdelen stond hij toen 1.55 punten voor op nummer twee, maar met een fraai uitgevoerde gehoekte overslag klasseerde Karl Göbel zich bij het paardspringen met 8.80 als hoogste. Karregat volgde met 8.45 p. De tussen stand was toen Karregat 33.85, Göbel 32.65 punten. Aan de hoge brug liep de Nederlander echter andermaal uit 8.55 tegen 8.20. Met een voorsprong van 1.55 punten begon hij aan het laatste onderdeel hoge rek. Door een mislukking en enige schoonheidsfout jes waardeerde de jury de oefening van Karregat met 7 punten en voor Karl Göbel was er toen nog de kans de achterstand niet alleen in te lopen, maar om te zetten in winst. Voor zijn overigens goede oefening kreeg hij van de jury 8.45 punten, zodat de Duitser toch nog met het minieme verschil van 0.1 punt op de tweede plaats eindigde. Het ploegentotaai voor Nederland was 276.35 punten en dat van Hessen 273.50 p. Over het algemeen turnden de Ne derlanders konstanter en meer be heerst en de puntenhonorering van de jury gaf inderdaad een juist beeld van de prestaties van beide teams. DE DAMESWEDSTRIJD Avonds traden de damesteams SNEEKER NIEUWSBLAD (ieder met zes deelneemsters) aan voor hun vier onderdelen. Ook nu was de Sporthal goed bezet. De ontmoeting werd voor de dames van Hessen een lesje. Het werd hun duidelijk gemaakt dat ze nog heel wat aan uitvoering en afwerking dienen te schaven eer gij met kans op succes kunnen uitkomen in interlandwedstrijden. Eerlijkheids halve dient gezegd dat het pechdui- veltje verschillende malen hun punten waardering drukte, waardoor de da mes uit Hessen een duidelijke neder laag (171.25-153.50 punten) moesten in casseren. Bij de dames deed opnieuw Stien tje de Goede van zich spreken. Een turnster die zich geheel geeft en zeer gekonsentreerd werkt. Haar enthou siasme voor het wedstrijdturnen voert haar tot steeds betere prestaties, de juiste instelling voor een turnster. Zij is ook voor haar teamgenoten het voor beeld, waardoor het peil van de gehele ploeg omhoog gaat. Willy de Groote en Vera Stins, die respectievelijk als tweede en derde eindigden maakten met Stientje de Goede de Nederlandse ploeg tot een hecht team, die tot zeer behoorlijke prestaties wist te komen. DE WEDSTRIJD Hoewel verschillende turnsters zo wel van Nederlandse als Duitse zijde op het eerste onderdeel paardsprong ruim acht punten wisten te verzame len, troonde Stientje de Goede al di- rekt aan kop met 9.30 punten, ge volgd door Willy en Ver a elk met 8.75 p. In een flitsende oefening brug on- gelijk kwamen Stientje en Willy beide tot 8.40 punten met op de derde plaats Vera met 8.35 punten. De winst in de tussenstand bedroeg voor Stientje ten opzichte van Willy de Groote toen 0.55 punten. Een zeer gaaf uitgevoerde oefening op de even wichtsbalk bracht haar andermaal aan de top met 8.85 punten (Willy 8.70 en Vera 8.50 punten) en de winst voor Stientje bedroeg toen 0.70 punten. Maar als ergens in deze ontmoeting het verschil minstens een klasse be droeg, dan was het wel bij het laat ste onderdeel: de vrije oefening. Niet minder dan vier meisjes van de Ne derlandse ploeg behaalden hierbij het cijfer negen of nog hoger, terwijl de meeste Duitse meisjes allen bij een ze ven bleven steken, met als uitzonde ring van één acht. De meisjes Marian van Zetten en Vera Stins waren op dit onderdeel Stientje de Goede de baas (resp. 9.20 p. tegen Stientje 9.10 p.), maar hun achterstand was te groot om nog een gevaar voor de Dokkumse te kunnen worden. De oefening van Wil ly de Groote werd met een negen ge honoreerd en zij eindigde daardoor met in totaal 34.85 punten op de tweede plaats. Stientje de Goede werd eerste met 35.65 punten en Vera Stins derde met 34.80 punten. De vierde plaats was met 34.45 p. voor Marian van Zetten, en de vjjfde voor het Duitse meisje Irm- gard Müller met 31.10 punten. Naar onze mening was de puntenwaardering Bij Ureterp-Vallaat is donderdagmid dag op rijksweg 43 een auto met in zittenden uit Sneek een paar maal over de kop geslagen. Mevrouw R.-V. werd met zeer ernstige verwondingen naar het Academisch ziekenhuis te Groningen gebracht. De andere drie inzittenden, mevrouw W.B-S. en twee meisjes in de leeftijd van 16 jaar, wer den gewond naar Sneek gebracht. Het ongeval gebeurde toen mevrouw B. een voor haar rijdende auto met haar Daf wilde inhalen. Ze begon met de inhaalmanoeuvre toen ook de heer Hoekstra uit Gorredijk, die achter haar reed zou inhalen. Ze bemerkte dit en trok plotseling weer fel naar rechts. De bestuursters raakte hierdoor de macht over het stuurwiel kwijt. De auto sloeg een paar maal over de kop en werd vernield. De inzittenden wer- 1 den er uit geslingerd. ONBEWOONBAAR De raad wordt voorgesteld om de volgende woningen onbewoonbaar te verklaren: 2e Oosterkade 41, Oude Dijk 4 en Smidsbuurt 4. Op 14 augustus 1971 sil it 150 jier forlyn wêze, dat Waling Dykstra ber- ne waerd. Yn 1947 waerd de Waling Dykstra Stifting (famyljestifting) to Ljouwert oprjuchte. Der is doe in be- gjin makke mei it sammeljen fan alles hwat noch oer libben en wurk fan „Waling-Om” byinoar to krijen wie. Nei in oprop yn de kranten stjürden gans minsken boeken, foto’s, brieven en anekdoates. De samling fan de Stifting is lykwols noch net folslein. Om ’t der noch altiten minsken bin- ne, dy’t Waling Dykstra meimakke hawwe hy waerd 92 jier en wenne yn syn lange libben to Froubuorren, Spannum, Frentsjer en Holwert en kaem rounom mei syn „Winterjoune- nocht” docht de Waling Dykstra Stifting nou nochris in oprop om soks ris op to skriuwen en to stjüren nei de Stifting. Ek binne der mooglik guon, dy’t boeken, kranteknipsels, tydskrif- ten, foto’s of oare saken öfstean wolle. Alles, al hoe ünbilangryk it liket, is wolkom. It kin foar de Stifting of it Frysk Letterkundich Museum fan bi- lang wêze. It materiael kin stjürd wurde nei ien fan de bistjürsleden: W. Th. Dijkstra, Mr. P. J. Troelstrawei 61, Ljouwert; frou A. J. FokmaBrouwer, KI. Hoog- strjitte 8, Ljouwert, till. 21398; of W. Brouwer, Stadhoudersweg 30, Sint An- naparochie. It sil in plak krije yn it Waling Dykstra archyf. De 17-jarige H.P. uit Wommels werd zaterdagavond op de hoek Muntstraat- Prins Hendrikkade aangereden door 'n personenauto, bestuurd door F.T. uit Sneek. De laatste kwam van de kade en wilde de Muntstraat inrijden. Op dat moment stapte de jongeman van het trottoir de rijbaan op. Hij heeft waarschijnlijk de auto niet zien aan komen. P. moest naar het ziekenhuis worden gebracht met vermoedelijk een lichte hersenschudding. Geen persoonlijke ongelukken, maar wel schade was het gevolg van een on geval dat gisteravond om ongeveer kwart voor twaalf op de Marktstraat gebeurde. De 17-jarige bromfietser A. B. uit Oppenhuizen kwam vanaf de Marktstraat en wilde richting Leeu wenburg. Hij nam de bocht te ruim en botste tegen de auto van S.S. uit Nij- land. Beide voertuigen werden bescha digd. Als eerste in de donderdagavond ge houden oriënteringsrit van de motoren en automobielclub „J. C. Visser” ein digde de heer H. D. Schrichte in de A-klasse. Hij had 25 strafpunten. Ver dere uitslag: 2. A. Hofstra 75 strafp.; 3. G. Methorst 88 str.p; 4. R. P. Gerrits 108 strp. De uitslag in de B-klasse luidt: 1. A. de Witte 106 str.p.; 2. H. Homan 129 str.p.; 3. P. Schuil 129 str.p 4. Th. de Boer 130 str.p. Er waren een goede veertig deelnemers. Ondanks het mistige weer had de rit een vlot ver loop. De heren Korfmaker en Faber haddr-i de route uitgezet door de Lege Geaën. De lengte bedroeg ongeveer 42 km. De CPB-afd. Sneek II hield haar tweede vergadering in het gebouw Ae- re Perennius. Als spreker was de heer J. Klijnstra, directeur van de L.O.M.- school, aanwezig. Deze vertelde de dames op boeiende wijze van zijn werk. L.O.M. betekent: Leer- en opvoe dingsmoeilijkheden. Kinderen die de lagere school niet kunnen bezoeken kunnen hier hun onderwijs krijgen. Een kind dat moeite heeft met leren krijgt hier door kleinere klassen meer aandacht. Het onderwijs wordt ook op een andere wijze gebracht. De kinde ren kunnen na dit onderwijs veelal ook nog de huishoudschool of landbouw school en soms ook wel de Mavo vol gen. De L.O.M.-scholen zijn er al vanaf 1950. Er zijn ca. 100 scholen in ons land. Prachtig dat er in Sneek ook zo’n school is. Er waren ook weer gasten in deze vergadering. Enkele gaven zich op als lid. Vraagpunten over „Welke oplei dingsmogelijkheden zijn er voor de plattelandsjeugd?” zullen door 5 dames worden beantwoord en op de volgende vergadering naar voren worden ge bracht. De volgende vergadering is op 6 no vember, weer in Aere Perennius. Mevr. Dijkstrav. d. Laan uit Ferwerd, pro vinciaal bestuurslid, zal dan iets ver tellen over haar reizen als Rode-Kruis- verpleegster. Gasten zijn welkom. Het bestuur heeft gemeend dit jaar met iets bijzonders te moeten komen. De plannen voor een dergelijke verlo ting zijn niet in een handomdraai ge maakt: reeds in april 1966 heeft het bestuur kontakt hierover gehad met de burgemeester en later heeft men de politie in het overleg betrokken. Zeilaccommodatie Het is zo langzamerhand wel haast traditie geworden dat „Concordia” in de vroege herfst een lampionoptocht organiseert, wat voor de jongere jeugd van IJlst telkens weer een evenement is. Trouwens, ook voor de ouders en de ouderen. Elk leeft er in mee, elk vindt het een leuke gewoonte van het mu ziekkorps! Vanzelfsprekend brengt het zo’n avond heel wat mensen in de straten. Tot nog toe is het steeds zo geweest dat het weer meewerkte. Ook deze keer zaterdagavond was er geen wind van betekenis, het was niet koud en er was een heldere lucht. Tien- en nog eens tientallen lichtjes zweefden achter drumband en muziekkorps aan. Een prachtig gezicht, niet het minst toen de Zuidendster brug werd gepas seerd en de Ee alle lichtpuntjes weer spiegelde. Gestart op de overkluizing, ging het door oud-IJlst en vervolgens via de Zevenpelsen door het nieuwe stadsdeel, om via de Stadslaan weer bij de start (en finish) aan te komen. Het geheel nam een uur in beslag. Voor veel kleine voetjes nog een flin ke wandeling, maar de behulpzame ou ders wisten daar wel raad mee. Dat deze tocht juist met de geboor tedag van ons jongste prinsje samen viel was toeval; toch niet onaardig. Het was een bijzonder mooie avond voor jong en oud, ja voor alle Ulsters, samen met hun korps! Fr. 7'7 77, B. en w. stellen de Sneker raad voor om een tweetal percelen bouwterrein aan de Worp Tjaardastraat in eigen dom over te dragen aan de heer T. van der Horst Jansen, alhier, t.b.v. de bouw van een nieuw kantoorgebouw. Het gebouw is bestemd voor het Bu reau voor Administratieve Diensten, thans gevestigd Hooiblokstraat 15. Het bouwterrein aan, de Worp Tjaarda straat heeft een oppervlakte van 620 m2. Aangezien het zodanig is gesitu eerd dat er geen parkeergelegenheid op dit perceel kan worden aangelegd, is tevens verzocht om nog een terrein van ongeveer 250 m2. De voor deze terreinen te bedingen grondprijs dient volgens b. en w. te worden gesteld op f 27,per m2. In de vergunning voor de loterij is bepaald dat 40 procent van de op brengst bestemd is voor de onkosten en de prijzen, terwijl de resterende 60 procent beschikbaar moet worden ge steld voor een bepaald doel. In over leg met de „Sneeker Zeilclub” en de „Koninklijke Zeilvereniging Sneek” is de keus gevallen op de bouw van zeil accommodatie op het starteiland. „De zeilers zijn vaak nat en koud en dan kunnen ze nergens heen”, aldus de voorzitter, de heer J. Suwijn. Samen met het bedrag van 25.000,dat het „Old Burger Weeshuis” voor dit doel beschikbaar stelde, kan men een flinke stap doen op de weg die tot de tot standkoming moet leiden. Het plan zal evenwel tonnen kosten. Een goede propaganda en reclame is natuurlijk van het grootste belang voor het slagen van de aktie. Daarom zal er in de wijde omgeving van onze stad een speciale krant worden bezorgd die geheel in het teken van de aktie staat. Deze krant, die in een oplaag van 25.000 exemplaren zal worden ver spreid. wordt o.a. attraktief gemaakt met een puzzelwedstrijd voor de jeugd enz. Er is natuurlijk de nodige ruimte voor advertenties en tekst, die door de vereniging verzorgd zal worden. Daar naast zal getracht worden een show room in de stad te krijgen, waar men de prijzen aan het publiek kan tonen, terwijl men d.m.v. spandoeken over de straat ook op de aktie wordt geatten deerd. Eén van de slagzinnen luidt: „Kom naar Sneek, win een auto”. De ongeveer dertig aanwezige leden (de vereniging heeft er plus minus 220) konden wel akkoord gaan met de plan nen van het bestuur. Alleen de heer J. Sikkes voelde er niet zoveel voor. Een dergelijke aktie zou ouderwets zijn., Volgens hem kon men beter dè zomer-’ maanden wat attraktiever maken. De heer J. Eringa bestreed de opvattingen van de heer Sikkes. Een dergelijke ak tie is volgens hem wel modern. Het trekt mensen naar de stad. Hij was er helemaal voor.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1