ivaterpoort-krabbels Fr. Tromp legt stukje levenswerk neer s Advies ,dat deining veroorzaakte’ aangehouden Formele zaak leidt tot stekelige opmerkingen oiai AGENDA van IJLST W Y M B RITS E R A DE EL en Officieel Orgaan Philips start 1 december in Sneek met 10 man de gemeenten SNEEK, aecombtneerde uiiaave v4n NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en 124e jaargang no. 87 Donderdag 30 okt. 1969 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Jongens maakten bende in Looxmaschool Opnieuw Westberlijnse Toneelvereniging Bozum Ping-pongclub in Bozum Zeepost ai H*t Snee kar Nieuwsblad is een won dertig leden Gevaarlijke kruising in Lemmerwegwijk Zeldzame zilveren kom prachtige aanwinst voor Fries Scheepvaart Museum zaden, die hij uit een zaadhandel gehaald heeft, zijn in juni van dit jaar in de grond gegaan. Van de veertig planten die hij uitge- I zet heeft zijn tien o pgegroeid tot volwaardige maïsplanten. Ze f staan nu in volle bloei en de helft heeft de normale hoogte van 180 cm bereikt. De rest is iets kleiner. Het welslagen van de proef is voor een heel groot deel te danken aan de prachtige lange zomer. Morgen afscheid als voorzitter Bonifatiushuis kinderen naar ons land Wie langs het Gangboord loopt, ziet in één van de tuinen en kele vreemdsoortige planten. Het zijn matsplanten van ongeveer 170 tot 180 cm hoogte. Ze zijn geplant doof de heer JA. Wannee (Gangboord nr. 9), vroeger planter in het voormalig Nederlands- Indië. Deze maïs-aanplant was voor hem een experiment en het is volledig geslaagd. De Afrikaanse mats is een echte tropische plant en de heer Wannee verwonderde zich er over dat deze mats planten niettemin helemaal in de buitenlucht zijn opgegroeid. De Tt f "a SNEEKER NIEUWSBLA ANDER ADVIES VERWORPEN Piter Jelleshüs beraden op de actie. BENOEMINGEN ETC. stok zwaaide, zag zich genoodzaakt Zigeunerkoor, I I i Redacteui t± A de Boei Telefoon 4091. Mi algemene stemmen werden de ren G. Spoelstra te Leek en T. B. de Vries te Terband benoemd tot on- lemand, die onbekend wenst te blij ven heeft het Fries Scheepvaart Mu seum verrast met een uiterst kostbaar, permanent bruikleen. Het betreft een gedreven, zilveren brandewijnskom van zeer zeldzaam type, uitgevoerd in Em- pire-stijl. Hiervan bestaat in geen en kele andere Friese collectie een twee de exemplaar. De kom werd in het jaar 1828 vervaardigd door de Jouster zilversmid Y. Brunings. In de rubriek aanwinsten zal nader op dit kapitale stuk worden ingegaan. I I I Advertentieprijs: 15 cent pei mm Bij Kontrak! handelsadvertenties) lager Abonnementsprijs t 4,- per balt laar. Per post f 6.— oer nalt laar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Mieuwsolar veisctiljnl MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi nistratie en redaktie GEDEMPTE PO1 6 Telefoon 05150 - 3005 I SS Met de volgende schepen kan zee- po- worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes. achter de naam van het schip ver meld. Een puur formele zaak, nl. het al of niet medewerking verlenen aan een tweetal aanvragen ex artikel 72 der Lager-onderwijswet, stelde niettemin de Sneker raad dinsdagavond voor problemen. De vergadering werd zelfs voor een tien minuten geschorst om het college van b. en w. gelegenheid te geven zich even terug te trekken voor beraad. Met algemene stemmen werd tenslotte besloten het advies aan te houden. Het bleek dat geen van de raadsleden gelukkig is met deze „meubelkwestie”. Ook met de Kerstdagen, en wel van 20 december a.s. tot 8 januari ’79, kun nen weer een aantal Westberlijnse kin deren naar ons land komen. Als ze hiertoe worden uitgenodigd. Zoals bekend hebben de afgelopen zomer flink wat Westberlijnse kinde ren een aantal weken in een Neder lands gezin door^ebracht. Om precies te zijn ca. 1250 kinderen over heel Ne- d: Tand. Van hen verbleven ongeveer 70 in Sneek en omgeving. De actie V7estberlijnse kinderen is dan ook be slist geslaagd. T”>dien men aan deze kerstactie wil meewerken kan men zich opgeven of eerst nadere informaties inwinnen bij de heer M. B. Knüvers, Worp Tjaardastraat 168, telefoon 3602. Na enig voorbereidend werk door het bestuur van de Bozumer kaatsver- eniging is een ping-pongclub opgericht met aanvankelijk 28 leden. De kaats- vereniging zag dit initiatief als zeer belangrijk. Het is een vorm van con ditietraining. Daarom is hieraan de no dige aandacht geschonken. De training en competitie zullen op de bovenzaal van café Tjeerdsma worden gehouden o, maandagavond. Er zal in twee groe pen worden gespeeld: een groep voor jongeren en ouderen. Zij die zich nog niet hebben aangemeld kunnen dit als nog doen. omdat bijna 320.000 werkende jon- I geren tussen 14 en 19 jaar geen en- kele vorm van onderwijs en vor- i ming genieten. Daar moet wat aan I gedaan worden, vindt een deel van de jongeren. Vanavond zal de jon- gerencommissie Sneek zich in het I Piter Jelleshüs beraden op de actie. Zij heeft daartoe een openbare bij- eenkomst belegd. I Gistermorgen ontdekte men dat er was ingebroken in de Looxmaschool. Er bleek een grote ravage te zijn aan gericht, maar er werd niets vermist. Na onderzoek door de politie kwam aan het licht dat de avond tevoren twe- tienjarige jongens in de school waren geweest. Zij werden ernstig on derhouden over hun gedrag en daar na aan de ouders teruggeven. Die wor den aansprakelijk gesteld voor de mhade als gevolg van de vernielzucht van hun kroost. Brazilië: ms „Cap San Antonio” (6- 11); Canada: ms „Beaveroak” (4-11); Chili: ms „Cd de Tunja” (4-11); Indo nesië: ms „Dortmund” (3-11); Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Maurice Del- mas” (3-11); Ned. Antillen: ms „Aris- toteles” (4-11); Nieuw Zeeland: ms „Poona” (7-11); Suriname: ms „Solon” (3-11)Verenigde Staten van Amerika; ms „Alster Express” (3-11); ms „Mo bile” (6-11); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z. W.-Afrika: ss „Amerskerk” (5-11). Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Een huis-aan-huisactie van de to neelvereniging „Harmonie” te Bozum kan als zeer geslaagd worden be schouwd. Ruim dertig werkende leden konden worden ingeschreven. Het bestuur kan hieruit een keuze doen bij eventuele rolverdeling. Verder is de basis en zijn de statuten grondig ver anderd, zodat de vereniging geen be lemmeringen meer in de weg staan. Het dorp hoopt dan ook deze win ter op een goede uitvoering en ver tolking. er beroep volgde juridische consequen ties kunnen hebben. B. en w. wilden dat risico niet nemen. „Al moet gezegd worden dat we wel boter op het hoofd hebben”, aldus de burgemeester. Hij stelde voor om de zaak aan te houden. Het college zou dan zien wat ’t School bestuur ervan vindt om deze aanvrage in te trekken en de kwestie nog eens te bekijken. Gaat het schoolbestuur hiermee niet akkoord, dan komt de raad maandagavond a.s. bijeen om over het advies te stemmen. De heer Van Dijk verklaarde met dit voorstel blij te zijn en allen gingen er mee akkoord. Al is het er niet zo druk als in de bin nenstad, toch is het geraden ook goed uit te kijken wanneer men door de buitenwijken rijdt. Dat werd dinsdag middag op harde wijze duidelijk aan mej. D.N. alhier. Zij verleende met haar auto geen voorrang aan de auto van de Amsterdammer W.E, Bij de botsing die volgde werden beide wa gens beschadigd, maar gelukkig waren er geen persoonlijke ongelukken. Het ongeval gebeurde omstreeks 10 over half drie op het kruispunt Morrahem- straat-Scherwolderhemstraat. Overi gens geen erg overzichtelijk kruispunt vanwege het struikgewas. Op maandag 1 december a.s. hoopt N.V. Philips in de fabriek op het in dustrieterrein, waar tot 1967 Van der Heem was gevestigd, te beginnen met de montage van infraphil-apparaten. Er wordt gestart met tien mensen. Gezien de vele aanmeldingen, die men kreeg nadat in verschillende bla den personeelsadvertenties waren ge plaatst, denkt men dat het aantal van tien weldra uitgebreid zal kunnen wor den. Er blijkt in Friesland wel interes- te zijn voor werk bij Philips Sneek. Afhankelijk van het tempo waar mee nieuw personeel wordt aangeno men zal daarna ook geleidelijk de pro- duktie op gang komen van ultraphil- en hoogtezonapparaten. Tot personeelschef in Sneek is be noemd de heer F. Hooghiemstra, tot nu t personeelschef in Drachten. Hij zal zich te zijner tijd in Sneek vesti gen. al initiatieven om tot een splitsing van de verschillende functies te komen. In het begin der zestiger jaren resulteer den deze initiatieven in de oprichting van een Stichting Bonifatiushuis, Stich ting Katholieke Scholen Sneek en een parochiële caritasinstelling. Mede op initiatief van de heer Tromp werden opgericht de katholieke ulo, de katho lieke v.g.l.o., welke later weer opgehe ven is, de gezinszorg en het sociaal- caritatief centrum in Sneek. De belangrijkste/fase in de bestuurs periode van de heer Tromp is wel de nieuwbouw van het Bonifatiushuis ge weest. Nadat in 1955 het initiatief ge nomen was om plannen tot een gron dige verbouwing van het bestaande huis uit te werken, heeft het toenma lige bestuur uiteindelijk de moedige beslissing genomen tot afbraak en nieuwbouw. Op 12 maart 1963 mocht de heer Tromp de eerste van 222 pa len de grond inheien. Na het over winnen van vele moeilijkheden kon uiteindelijk op 11 mei 1967 het com plex in gebruik worden genomen. In het oude Bonifatiushuis woonden 40 personen, in het nieuwe zijn thans 110 gehuisvest. De heer Tromp heeft zich persoonlijk zeer veel moeite getroost, gesteund door de voortreffelijke zorg van de zusters, voor een goede sfeer en ver zorging in het Bonifatiushuis, dat voor hem een stuk levenswerk geworden is. Het schrijven van een inwoner van Sneek aan de minister n.a.v. de verho ging van de reinigingsrechten was voor J heer Nienhuis aanleiding aan wet houder Bergsma te vragen of deze zaak inmiddels al „in ’t reine” is gebracht, zoals hij in de vorige vergadering had b^oofd. Dat staat te gebeuren, ant woordde de heer Bergsma. Het bleek dat de raadsleden een stuk voor zich hadden waarin de zaak werd uitgelegd. De heer Nienhuis had wel enige kri tiek op de redactie van dit schrijven. De heer Van den Akker wees in dit verband op het grote tekort bij de rei nigingsdienst. Dat zou er wel in moe ten uitkomen. Ook de reden waarom sommige aanslagen het dubbele bedra gen van voorheen. Waarom moest het weer zo lang du ren? informeerde mevrouw De Graaff. De wethouder bezwoer haar dat hij er ook voortdurend op had aangedrongen dit stuk, dat aan de inwoners ter ken nis zal worden gebracht, gereed te kriigen. Morgen neemt de heer Fr. Tromp af scheid als voorzitter van de Stichting Bonifatiushuis. Zoals wij al eerder be richtten heeft hij een bestuursperiode van bijna 35 jaar achter zich. Er is dan ook alle aanleiding even bij dit afscheid stil te staan. Er zal morgen middag een afscheidsreceptie worden gehouden en daarna, van half zeven tot zeven uur, kunnen belangstellen den in het Bonifatiushuis persoonlijk afscheid nemen. De heer Tromp werd destijds onder het pastoraat van deken Van Galkom door de bisschep van Utrecht benoemd tot lid van het r.k. armbestuur. Dat hield de volgende functies in: arm- meester, bestuurslid van de „bewaar school” en meisjesschool en regent van het „Bonifatiusgesticht”. Zo luidde des tijds de naam. Vrij spoedig na zijn be noeming tot bestuurslid werd hij tot voorzitter van het armbestuur geko zen. Dit was geen eenvoudige taak. O.a. door de zorg om tot een sluitende ex ploitatie van het Bonifatiushuis te ko men, hetgeen vooral in het laatst van de dertiger jaren zeer moeilijk was. Tijdens de oorlog is het het bestuur van Bonifatius gelukt om bezetting van het tehuis te voorkomen, terwijl de voedselvoorziening op peil gehou den kon worden. De heer Tromp nam tijdens de oorlog Het duurt niet zo lang meer dat de goede Sint weer komt. Evenals vorige jaren wacht de kinderen die op 5 december jarig zijn en die dag 5 jaar worden een verrassing. Maar dan moeten ze zich wel even mel den. Ze kunnen zich opgeven aan Sintèrklaas, postbus 11, Sneek, vóór 12 november. derwijzer, resp. aan de Gysbert Ja- piksschool en de zesde openbare lagere school. Van deze school was een klas aanwezig op de publieke tribune om eer. te zien hoe ’t op een raadsverga- d^r'ng toegaat. Mej. H. A. Romeijn te Hengelo werd benoemd tot onderwijzeres aan de Meester Visserschool. De heer Meijer drong bij het punt onbewoonbaarverklaring woningen aan op versnelde krotopruiming. Dat heeft de aandacht, antwoordde de voor zitter. De heer Poiesz uitte zijn bezorgdheid over de hoge subsidiebedragen voor de Openbare Leeszaal en Bibliotheek. In 1967 in totaal f 112.000, het jaar daarop f 155.000 en dit jaar zal ’t nog hoger liggen. Daar steekt volgens hem het bedrag aan contributie en leesgelden wel wat schril bij af. De voorzitter vertelde dat er straks e i geheel nieuwe wettelijke regeling ko De leeszalen worden dan alleen door het rijk gesubsidieerd en zullen voor het publiek kosteloos zijn. De heer Van Dijk sprak tot slot zijn vreugde uit over de gemeenschappelij ke regeling voor de sociale werkvoor ziening van hoofdarbeiders. De heer Meijer verwachtte ook een dergelijke regeling voor de buitenobject-arbei- ders. Hierover, zo deelde wethouder Baarda mee, zijn besprekingen gaande. Ook hier is sprake van schaalvergro ting, o.a. nodig bij de aanschaf van ap paraten. Een beambte in het postkantoor heeft de afgelopen nacht een slech te nacht gehad. Hij had gisteravond een tekort van f 109,65. Waarschijn lijk is dat ontstaan doordat iemand tussen omstreeks half zes en zes uur gisteravond een cheque heeft geïnd l' Mevrouw De Graaff opende de dis cessie, nog voor deze was begonnen en stelde meteen voor het stuk van de agenda af te voeren omdat het pas af gelopen vrijdag bij de raadsleden was gekomen. En dat was te laat, volgens dit raadslid. Men had onvoldoende tijd gehad om het te bestuderen. Nu de kaarten zo lagen zou ook het schoolbestuur wellicht voor uitstel van behandeling zijn. Gezien het feit dat de wettelijke termijn van vier maan den, waarbinnen de zaak moet zijn af gehandeld (de aanvrage dateert al van 4 juli) zeer binnenkort is afgelopen, zou men die datum van indiening kun nen veranderen. Op die manier kon men tijd winnen. (Als er voor 4 novem ber geen besluit is genomen, wordt de aanvrage geacht te zijn ingewilligd.) De voorzitter lichtte het advies van het college nog eens uitvoerig toe. (In onze krant van maandag j.l. treft u hier een uittreksel van aan.) Gebleken was dat dit nogal wat deining heeft ver oorzaakt. Toch is volgens hem de kwestie niet zo heel ingewikkeld. Het gaat eenvoudig om vervreemding van meubilair dat op kosten van de ge meente is aangeschaft voor de Ds. Lu cas Fockensschool, vervreemding van het doel waarvoor ’t is bestemd. Nu bestaat er onzekerheid over de vraag of men voor dit gedeeltelijk óvprge- dragen meubilair krachtens de over gangsregelingen voor de wet op het vc-rtgezet onderwijs gelden kan krij- - - Met het oog op die onzekerheid is aan het schoolbestuur gevraagd de ge meente schadeloos te stellen voor de e-entuele nadelige gevolgen. Zo lang er geen zekerheid is, is dit geen onre delijke eis van het gemeentebestuur, aldus de burgemeester. Wethouder Baaijens voegde er aan toe dat hij de gang van zaken erg be treurde. Ook omdat vooral de laagste klassen van de Jan van Nassauschool door het verstoken blijven van meubi lair hier nare gevolgen van zullen ondervinden als 't langer duurt. Ove rigens vond hij het voorstel niet onre delijk. De heer Van Dijk merkte op dat hij begrip had voor het standpunt van me vrouw De Graaff. „Om iets wat krom is recht te praten kost tijd”, zei hij. Voor wie is die opmerking bedoeld? wilde heer B. de Vries weten. Het ant woord van de heer Van Dijk: Ik heb vorig jaar al betoogd hoe „merkwaar dig” dit schoolbestuur handelt met de onder zijn bestuur staande gebouwen. Na enig geharrewar tussen de heer Van Dijk en de PCG-fractie werd de vergadering geschorst. De heer J. F. de Vries stond achter het advies van b. en w. en meende dat het schoolbestuur zich niet op het juiste standpunt had gesteld. De heer Meijer vroeg zich af of het laat komen van het stuk wel de juiste aanleiding voor de PCG’ers was om voor uitstel te pleiten. Als het schoolbestuur toch niet garant wil staan voor de financiële gevolgen is er dan wel aanleiding voor uitstel? Na de schorsing legde de burgemees ter een verklaring af. Het college had geen bezwaar tegen uitstel. Voor de methode om de datum eventjes te ver anderen voelde men niet; dat zou als De rest van de agenda leverde geen moeilijkheden op. Of het moest al zijn het advies betreffende het voorstel van het bestuur van het IZA tot wijziging van de Intercommunale IZA-regeling. Ook een tamelijk formele kwestie. De wijziging had bovendien betrekking op wethouders van gemeenten met meer dan 40.000 inwoners. Daar komt Sneek nog niet aan toe. In een vorige vergadering had de heer Zeilstra zich sceptisch getoond t. o.v. de wijziging. Toen was besloten de zaak aan te houden Hij verklaarde nu opnieuw dat hij niet achter de wijzi ging stond. Het gaat om een kleine groep, die het niet erg nodig heeft. Buurman Van den Akker sloot zich hierbij aan. De heer Jonkers meende dat het hier om eer sociale verzekering ging. Als de PCG’ers wel achter hogere wethou- derssalarissen staan waarom zijn ze hir- dan niet voor? I heer Van Dijk toonde zich niet erg gelukkig met de zaak. Hij voelde er veel voor dat Sneek uit de IZA treedt c deelde mee hier bij de begroting op terug te zullen komen. De heer Bosma: Waa maken we ons toch druk om, ’t gaat immers om gemeenten met meer dm 40.000 mensen. Bij de stemming bleel dat alleen de vier wethouders e hter het advies van b. en w. stonden. Dit was daarmee dus verworpen. De heer Lichthart zorgde voor een plezierige verrassing. Hij was nl. jarig en zodoende kregen de raadsleden wat lekkers bij de koffie. REINIGINGSRECHTEN Dat men bij het kopen van een rashond goed moet uitkijken, lezen we in „Canis Frisiae”, het maand- blad van de Kynologenclub Sneek I c.o. Daar is sprake van een boxer, J die wat aan z’n voorpoot had, maar >ch als volwaardig werd verkocht. I OH tweemaal toe werd de hond J evenwel teruggebracht door de ko- pers. „Denkt u zich eens in dat u I dit hondje gekocht had en u wou er mee uitkomen op een show. Een kreupele hond heeft geen schijn van I kans. In negen van de tien gevallen gaat de hond de laan uit. Waar komt hij terecht? Bij een handelaar I en waarschijnlijk vivisectie. Dat al- -• lemaal om die ellendige f 150, Tot zover het stukje; men zij ge waarschuwd. I I l' I en daarna het hele stuk weer mee ‘erug heeft genomen. De man ach- ter het loket wordt nu voor het be- f drag aansprakelijk gesteld. Maar hij hoopt dat de bezitter van de cheque dit leest en zich vlug naar het post- kantoor begeeft. 'l De werkende jeugd gaat zich a.s. I zaterdag landelijk roeren. Er zijn zelfs plannen om officiële gebouwen in Den Haag te bezetten. Dat alles Maanden oktober en november Luda- bar. Kruizebroederstraat, Top Dee Jee Graham Gill. Maand oktober De Lichtboei Dans- en Showorkest Antonio Gullotto. Donderdag 30 oktober Modeshow „Ele gance Boutique Style” in Amicitia Theater. Aanvang 8 uur. Vrijdag 31 oktober Film- en dia- avond Ned. Reisvereniging over de reis van de heer Van Beek naar Ijsland. Café „Onder de Linden”, ’s avonds 8 uur. Vrijdag 31 oktober Klaverjassen om ”lees voor leden, donateurs, dona trices en poolers van de v.v. „Black Boys”. Aanvang 8 uur in het club gebouw op het Black Boys veld. Zaterdag 1 november Ijsstadion Thi- alf, Heerenveen. IJshockeywedstrijd Thialf-Rotterdaim. Aanvang ’s avonds 8 uur. Zaterdag 1 november Bijeenkomst Ned. Ver. van Suikerzieken in Aere Pe- rennius, Kleinzand 10. Aanvang 2 uur. Spr. dr. C. W. Klarenbeek van Oenkerk over „Anti Conceptie in het algemeen en voor diabetici in het bijzonder. Zaterdag 1 november Terrein Sport park ’s middags 3 uur Competitie wedstrijd ONS IKlazienaveen I. Donderdag 6 november Vergadering van volmachten van het Waterschap „Heeg” in hotel ,,’t Aide Gea” te Oudega (W.). Aanvang ’s morgens 9.30 uur. Maandag 24 november Ruilbeurs in Café Leeuwen, Parkstraat. Aanvang 19.30 uur. Het Stedelijk Muziekkorps heeft een nieuwe dirigent. De heer Jo Diederen, die sinds 1964 de dirigeer- 'l stok zwaaide, zag zich genoodzaakt er mee op te houden. Zijn plaats wordt ingenomen door de heer W. I Valkema uit Oosthem, geen onbe- L kende in het muzikaal „fonmidden” j I De geweldifee belangstelling voor het Politiek Trefpunt (er waren maandagavond ongeveer tweemaal zoveel mensen als de eerste avond) zou er op kunnen duiden, dat het in Sneek (en omgeving) met de poli tieke interesse nog niet zo slecht gesteld is. Men kan zich trouwens ook afvragen: waar leiden degenen die alsmaar beweren dat er geen echte belangstelling is dit uit af? Als je alleen naar de raadsvergade ringen kijkt, dan kom je inderdaad tot die conclusie. Maar hoeveel men sen lezen niet het raadsverslag in de krant? Zonder twijfel is hier een groot stuk „overdracht van vertrou wen”. De democratie functioneert dankzij de pers, die tot taak heeft de informatie over te brengen. Het wordt de laatste tijd meer en meer gewoonte dat bezitters van au to’s, die een bezoek brengen aan patiënten in het Sint Antoniuszie- kenhuis, bij hui) vertrek hun route kiezen langs de Westersingel en daar door middel van de claxon hun verwanten of kennissen groetèn. Uiteraard is het begrijpelijk dat men op deze wijze nog graag af scheid wil nemen. Bij enig doorden ken zal het echter duidelijk zijn dat een dergelijke handelwijze voor de ernstige zieken onduldbare hinder veroorzaakt. Met het oog daarop heeft het gemeentebestuur besloten op de Westersingel, in de nabijheid van het ziekenhuis, een tweetal borden te plaatsen, die aangeven dat men zich dicht bij een zieken huis bevindt, waar het maken van elk lawaai taboe is. Om op de Singel opnieuw bloem bakken te plaatsen wordt niet wen selijk geoordeeld door b. en w. In het verleden is door het verkeer een vrij groot aantal bakken stuk gereden. Gebleken is dat de tegel- strook waarop de bloembakken wa ren geplaatst voor dit doel te smal is. Beschadiging van de bloembak ken is daardoor niet te voorkomen. Ze leveren bovendien gevaar op voor het verkeer. Thans wordt de mogelijkheid onder het oog gezien om met behoud van een voldoende aantal oversteekplaatsen in gedeel ten van de nu nog betegelde smalle stroken het volgend jaar kortstam- mige rijkbloeiende rozen te plaat sen. van Sneek en omgeving. „Zo het zich laat aanzien komt dat wel goed”, aldus voorzitter C. Hordijk in de laatste „Notenkraker”, het maandblad van het korps. Aan de periode met de heer Diederen kan het Stedelijk met dankbaarheid te rugdenken. Zo heeft men b.v. elk jaar een eerste prijs met lof behaald op het concours en driemaal deelge- nomen aan het topconcours in Arn- hem. De komende uitvoering van het Stedelijk Muziekkorps belooft wat bijzonders te worden. Er zullen on- geveer 180 zangers en zangeressen aan meewerken, voor de -itvoering l van vier beroemde operakoren (o.a. Slavenkoor, Zigeunerkoor, Pel- grimskoor). Het programma zal ver- I der populair-klassieke muziek en ’n J promenadeconcert vermelden. De uitvoeringen vinden plaats op 2 en I 9 februari 1970. Het korps hoopt binnenkort ook een muziekpro- gramma voor de radio te brengen I en wel voor de AVRO, in het kader J van amateur blaasmuziek. j l’.:

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1