Fagenda 1 Zeer geslaagd festival van Federatie van Zangkoren in Wymbritseradeel Oud-Sneker J. S. Aukema, inspecteur rijksrecherche, met pensioen I I voor nieuwe van Eerste paal geheid chr. huishoatlschool Afscheid van Fr. Tromp *rd grootse huldiging van wt Sonifatiushuis Eindelijk uitzicht op beter onderdak 35 jaar zorg voor de medemens - Heb nooit bedankje verlangd' SNEEK, WYM BRITS ERA DEEL IJLST en Nu erevoorzitter Hervormd Oudega (W.) heeft weer herder en leraar de gemeenten Officieel Orgaan Maandag 3 november NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT 1 Schade bij nachtelijke botsing in binnenstad K Ds. Vroegindewey in z'n eerste gemeente bevestigd 1969 en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Auto reed te hard in Worp Tjaardastraat en slipte Oude bakkerij in Bozum zal worden gerestaureerd 121e jaargang nr. 88 ACHT LESLOKALEN in in au. t 1 Want de school zit nu al een jaar of zes, vanaf de stichting, te modderen in ruimte die oorspronkelijk niet als school is bedoeld. NI. het voormalige café Bokma aan de Lemmerweg. Ge- Redacteui H A de Boei Telefoon 4Ü91. November Ludabar-discotheek, Kruize- broederstraat 77, iedere avond top- deejee Graham Gill. 14 november tot 1 december Bar ’t Sin- geltsje, Singel 67, iedere avond Amu- sementsduo Alfonso I Salvadore uit Mallorca. Donderdag 6 november Vergadering van volmachten van het Waterschap „Heeg” in hotel ,,’t Aide Gea” te Oudega (W.). Aanvang ’s morgens 9.30 uur. November en december Bar-Dancing „De Lichtboei”, Marktstraat 29. Iede re avond het Turkse showorkest Ulvi Temel. sandag 24 november Ruilbeurs in Café Leeuwen, Parkstraat. Aanvang 19.30 uur. 2 2 Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admi nistratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 SNEEKER NIEUWSBL Advertentieprijs: 15 rent oei mm tJu KontiaKI handelsadvertentles lager Abonnementsprijs t 4,- per halt taai Per oogt f 6.pei hall laar Giro 85 J7 4« ten ramt van Sneeker Nieuws.>lar Kandidaat P. Vroegindeweij uit Delft heeft gisteren in de middagdienst te Oudega (W.)na vooraf in de morgen- üs daar ook te zijn bevestigd door zijn mentor, ds. L. Kievit uit Gouda, intrede gedaan als predikant van de hervormde gemeente van Oudega, Id- sega en Sandfirden. Vrijdag 7 november Openbare uitvoe ring Sneeker Gymnastiek Vereniging in de Sporthal. Aanvang ’s avonds 8 uur. Gecombineerde uitaave van l' -C- Sneekar Nieuwsblad is een Ik mei my seis wol lokwinskje omt ik boargemaster wêze mei fan in ge meente hwer 't noch 13 koaren binne. Wy meije wol stelle dat dit yn dizze tiid in net alledeisk forskynsel is. Der is sa folie to rédden en ek yn hüs wurde de moderne media jin presin- teare. Sa mei men it aktyf wurkjen wol sjen as in lokkich barren en wy meije dan ek hoopje dat üs sjongkoa- ren noch lang bistean bliuwe en sjon ge ta lof fan üs Skepper! Het heeft vrij wat moeite gekost om het zo ver te krijgen dat er een nieuwe school gebouwd kan worden. Die krijgt acht lokalen plus een gymnastiekzaal. De theorievleugel krijgt een verdie ping, de overige lokalen (keuken, huis houdelijke vakken, naaivakken, han denarbeid en tuinbouw, k. en o.) zul len gelijkvloers worden gebouwd. Er komt ook een ruim overblijflokaal en natuurlijk dienstruimte voor direc trice en personeel. De totale kosten zullen ca. 1% miljoen gulden bedra gen. De school wordt gebouwd naar ont werp van architect A. Witteveen te Leeuwarden. Aannemer is fa. Draisma te Makkum. Voor met de eigenlijke b ”v gestart kan worden moeten er eerst een 300 betonnen palen van 7 meter lengte de grond in. Voor de eerste paal kreeg mej. Vis ser een veiligheidshelm op, tot grote hilariteit van de meisjes, die in een grote kring om de bouwplaats ston den. Twee meisjes kwamen naar vo ren met een doek waarop stond: „Op gelet allemaal daar komt de eerste paal”. Juffrouw Visser trok aan het bedieningstouw. Maar deze eerste paal had heel wat voeten in de aarde. Ten slotte kwam het dieselblok in werking o.l.v. de heer Schuurmans, wist van zijn drie nummers wel het meest te boeien met een compositie van Hein rich Schutz. De schone avond werd af gesloten door twee koren uit Wouds- end, die door dezelfde dirigent, de heer L. de Jong, werden geleid. Eerst ’t r.k. kerkkoor, dat maar een zeer beperkt aantal leden telt, doch met zijn Latijnse kerkmuziek, met begeleiding op har monium, een toegewijd gehoor de schoonheid van deze kerkzang ten vol le liet horen! Dan volgde het Krite- koar van Woudsend, waarbij dezelfde mannenstemmen, aangevuld met sopra nen en alten, zich lieten horen, o.a. in een aardig werkje van de componist Hoogslag en een Jubelend Gloria! Het zou zeker nog meer overtuigend zijn geweest als alle vrouwenstemmen evenwaardig waren geweest aan die van hun mannelijke medeleden! Toch is dit geen afbrekende kritiek, verre van dien. Ook het zeer goede koor uit Scharnegoutum was weer prima. De nieuwe christelijke landbouwhuishoudschool (school voor christelijk l.h.n.o.) in Sneek zal waarschijnlijk begin 1971, dat is over goed anderhalf jaar. in gebruik worden genomen. Althans wanneer de hoop van de aanne mer op een voorspoedige bouw bewaarheid wordt. De school komt te staan op een terrein tussen Kaatsland en Potterzijlstraat (Lemmerweg-west). Donder dagmiddag is de eerste paal geheid door mej. E. Visser, directrice van de school. Dat gebeurde in aanwezigheid van bestuursleden, functionarissen van de Friese CBTB, architect en aannemer en natuurlijk onderwijzend perso neel en leerlingen. Het was een bijzonder feestelijk moment. Vrijdag heeft de heer J. S. Aukema, inspecteur van de rijksrecherche, in verband met het bereiken van de 60- jarige leeftijd, afscheid genomen van de politie. Dat gebeurde in Leeuwar den in het paleis van justitie. De heer Aukema had zijn werkterrein nl. in het ressort van het Leeuwarder Ge rechtshof. Sinds 1 oktober woont de oud-Sneker in Terhorne in de woon boot Willy”. De heer Aukema is een zoon van de heer A. Aukema alhier, de 86-jarige en nog altijd actieve kynoloog. Hij bracht ~jn eerste levensjaren in zijn geboorte plaats Sneek door, maar het meeste onderwijs genoot hij in Amsterdam. Daar werd hij opgeleid tot waterbouw kundig opzichter. In de dertiger jaren zag hij het zwerk drijven. In die tijd van werk loosheid was een baan bij de politie zeer gewild. En omdat ook de heer Au kema graag wat meer vastigheid had solliciteerde hij. Hij beschouwde het eigenlek meer als een tijdelijke functie maar het is uitgelopen op een blijven de. Hij diende eerst bij het bureau War- moesstraat in Amsterdam. Hier werden de mensen met een behoorlijke ach tergrond in de gelegenheid gesteld om verder te studeren voor het inspec- teursdiploma. Die opleiding kreeg hij in Den Haag. Voor de praktijk ging hij o.a. een tijdje naar Engeland om daar bij Scotland Yard te werken. Eenmaal inspecteur werd hij in dienst gesteld van de procureur-generaal bij het Gerechtshof Leeuwarden. Meerma len heeft hij in het noorden van ons land te maken gekregen met grote za ken. In 1954 vestigde hij zich met zijn gezin in Haren (Gr.). De afscheidsbijeenkomst vond vrij dagmiddag plaats in de kantinezaal van het gebouw van justitie. Hier werd Op de Worp Tjaardastraat is gister middag een personenauto geslipt door te hoge snelheid. De wagen kwam ten slotte op de zijkant terecht en was be hoor1 "k ingedeukt. De bestuurder, H.P. alhier, kwam er zonder verwondingen af. Hij kreeg wel een proces-verbaal wegens te hard rijden. De man reed in de richting Bolsward. Het ongeval gebeurde in de bocht ter hoogte van de flats. Een voor de auto rijdende bromfietser werd net niet geraakt. - «W leidelijk is men hier uit gegroeid en momenteel zijn enkele klassen gehuis vest in de voormalige uloschool aan de Oude Koemarkt en de Koningin Em- maschool aan de Frieswijkstraat, ter wijl voor gymnastiek gebruik wordt gemaakt van het nieuwe gymnastiek lokaal van de chr. detailhandelsvak- school aan de IJlsterkade. Het leer lingenaantal is gegroeid tot 190, ver deeld over 10 klassen. Mej. C. K. uit Heiloo zal wel nooit meer van de kant van het Grootzand de Suupmarkt oprijden met de auto. Dat mag namelijk niet. Zij deed het toch in de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks 1 uur en heeft ’t ge weten. Ze veroorzaakte daarmee een botsing op het kruispunt van de Suup markt met. de Singel. Zij wilde daar nl. rechtdoor rijden naar het Klein- zand, terwijl van de kant van de Sin gel en de Ged. Poortezijlen auto’- na derden. Deze werden bestuurd door de Snekers J. M. en A. K. Er volgde een botsing, waarbij alle drie auto’s wer den beschadigd, die van mej. K. het meest, maar gelukkig kreeg niemand letsel. het woord gevoerd door mr. W. A. ba ron Van der Feltz, procureur-generaal bij 't hof, door mr. H. R. de Zaaijer, oud -procureur-generaal, thans raadsheer- ’-’aatsvervanger in het Amsterdamse gerechtshof, en door de heer A. van der Weij, hoofdambtenaar bij het par ket te Leeuwarden. Alle sprekers uit ten hun grote waardering voor de per- schouwen. Het pleit voor de heer Tromp dat hij niet in de oude situatie is vastgeroest, maar is meegegaan. Dat blijRt vooral uit de zeer ingrijpende beslissing het oude huis af te breken en een nieuw te stichten. Hij kan nu met een gerust hart zijn werk over dragen aan jongere krachten. Harte lijk dank voor wat u gedaan hebt voor de Sneker gemeenschap, waaruit uw liefde sprak tot de plaats waar u ge boren en getogen bent, zo besloot de burgemeester. Hij bood de heer Tromp de historische kroniek van Sneek, door Napjus samengesteld, aan namens het gemeentebestuur. VEEL GOEDE WOORDEN Dat was menen wij de korte inhoud van de woorden door burgemeester Van Hout vrijdagavond gesproken na dat het laatste van de deelnemende ko ren uit zijn gemeente was opgetreden! Want juist de grote waarheden van die korte toespraak noopten ons ze te gebruiken als uitgangspunt voor een kort verslag van dit o.i. zo uitstekend geslaagd festival. Het bij wonen van dit zangersfeest in de gemeente Wym britseradeel was even verrassend als verblijdend! Er was hier dus toch nog belangstel ling voor de schone zangkunst en de muziek!! Wij mogen ze rekenen tot de grootste gaven door de Schepper aan ons, zijn schepselen geschonken! Dat bewees de overvolle zaal van het mooie gemeenschapshuis „De Driuwpölle” te Woudsend waar dit fes tival onder leiding van de voorzitter der Federatie gehouden werd. Deze, de heer M. Lootsma van Scharnegou tum, kon in een kort doch voortreffe lijk openingswoord na het algemene welkom ook een extra woord van wel kom richten tot burgemeester Van Hout en diens echtgenote! En wij mochten er uit afleiden dat het echt paar Van Hout geregelde bezoekers zijn van deze festivals en grote min naars van de zangkunst! Verder bleek dat een paar koren verstek lieten gaan. Daarvan één we gens ziekte van leden (alten), nl. Gauw, IJsbrechtum en Blauwhuis ont braken op dit appél! Als jurylid was aanwezig de heer Teule van Heeren- veen, die vanzelfsprekend ook met een hartelijk welkom werd begroet. Gewoontegetrouw trad ook nu het koor dat als gastvrouw fungeerde het eerst op. Van de drie Woudsender koren die zouden zingen was „De Lofstem” (dir. de heer D. Postma) aan gewezen als primus! Het zong drie nummers die beslist niet te rekenen waren tot moeilijk te realiseren zang nummers, wel heel gewoon, zonder dat het ons boeide. Looft den Heer, Nijland (o.l.v. de heer H. van de Meer) kwam met drie vrij moeilijke nummers op het po dium. En hier was het: Een nieuwe lente, een nieuw geluid! Pretorius, J. S. Bach en Hammerschmidt vragen veel. Dit koor kwam prima naar voren! Een zeer goede indruk maakte het nog piepjonge mannenkoor van Heeg, o.l.v. Jan G. Hoekstra, Koudum. Als debuut zeker verdienstelijk en belofte voor de toekomst met flink studeren! Nije Namens het hoofdbestuur van de zusters van JMJ (Jezus, Maria, Jozef) te Den Bosch sprak zuster FranQoise, die terug kon zien op een goede sa menwerking, waarbjj men altijd op dhr Tromp kon rekenen. Zij bood hem een tuinstoel aan en bloemen. Pastoor Dierkes wees op de vele zor gen en spanning, die de heer Tromp slechts kon oplossen dankzij zijn ge loof. Namens de bewoners van het Bo- nifatiushuis sprak mevrouw Netters en bood een filterapparaat aan. De heer R. Tuinstra sprak namens het perso neel een woord van dank, onderstreept door een cadeau. De heer F. Tromp, naamgenoot en neef van de hoofdper soon, sprak namens het bestuur van het katholiek maatschappelijk werk. Ds. mr. J. A. Vaandrager, hervormd predikant, herinnerde er aan dat het deze dag juist hervormingsdag was (31 oktober). Maar wie zich op Luther- dag nu nog dik maakt, die maakt, net als met het lampje dat de heer Tromp zag branden, loos alarm, aldus de do minee, die verklaarde zich in dit „for- midden” zeer wel thuis te voelen. De heer D. v. d. Werf, voorzitter van de katholieke bejaardentehuizen regio Friesland, sprak als laatste enkele har telijke woorden. Maar het allerlaatste woord was uiteraard aan de heer Tromp. Hij be dankte alle sprekers. „Ik heb altijd 't gevoel gehad: wat je doet is niets buitengewoons, ’k Heb nooit verlangd dat men mij een bedankje zou bren gen. Het was gewoon mijn plicht die ik deed. We hebben het als bestuur met elkaar in goede harmonie gedaan”, ver telde hij. Zijn grootste voldoening was dat er in het huis een goede sfeer en prettige verstandhouding heersen. Tot slot herinnerde hij er aan dat er in het Bonifatiushuis nog iemand werkt die dat al langer dan 35 jaar doet: de heer Willemse. De zaal bracht daarna staan de een ovatie aan de heer en mevrouw Tromp. De heer Fr. Tromp woonde naast het Bonifatiushuis. Dat was wel gemakke lijk voor hem als voorzitter van het stichtingsbestuur. Maar wanneer het onweerde had de heer Tromp geen rust. Dan stond hij ’s nachts op en hield bezorgd het oude bejaardentehuis in de gaten om onmiddellijk in actie te kunnen komen ais onverhoopt de bliksem zou inslaan. Op een keer bespeurde hij inderdaad een rode gloed. Hij rende er heen. Het bleek gelukkig maar een lampje voor een of ander heiligenbeeld. De nieuwe dominee is beroepen de vakature van ds. D, Postma, die cp 14 september van dit jaar naar Wes- terlee is vertrokken. Pieter Vroegindeweij werd op 9 au gustus 1943 uit een predikantsgezin te Waddinxveen geboren. (Zijn vader ds. L. Vroegindeweij, stond naderhand tot zün emeritaat in 1966 nog te Papen- drecht, Gameren in de classis Bommel en bijna zeven jaar te Delft, waar hij op 18 augustus van dit jaar is overle den). Hij bezocht eerst het stedelijk gymnasium te ’s-Hertogenbosch, daar na het christelijk lyceum te Delft en studeerde vervolgens aan de rijksuni versiteit te Utrecht. In februari 1967 legde hij zijn kandidaatsexamen theo- log’- af en in oktober van het vorige jaar ook zijn kerkelijk examen. Na dat de heer Vroegindeweij van oktober van het vorige jaar tot februari van dit jaar bij ds. L. Kievit uit Gouda, toen nog predikant van de hervormde gemeente van Leiden, stage had gelo pen (werkzaam was geweest als leer- vicaris) werd hij in juni van dit jaar na een te Utrecht gehouden colloguium toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk. Het was voor de hervormde gemeen te van Oudega een blijde dag. Geluk kig is men niet zo lang (slechts 7 we ken) zonder predikant geweest. Een week tevoren hadden ds. Vroeginde weij en zijn vrouw hun intrek al ge nomen in de pastorie en hier en daar al even rondgekeken. Ds. Kievit be- - 1de zijn gehoor bij de tekst 2 Tim. 6": 5 „Blijf gij echter nuchter onder alles aanvaard het lijden, doe het werk van een Evangelist, verricht uw dhnst ten volle”. Met aandacht luis terde de volle kerk naar de preek. Hierna werd de kandidaat bevestigd tot dominee. Na een drietal vragen met ja te hebben beantwoord vond de handoplegging plaats door ds. Kievit en de consulent, ds. Van Eijsinga. De ge neente zong staande Psalm 33:8. Ds. 'ievit wenste de nieuwe herder en leraar sterkte en Gods zegen in zijn zware arbeid. De gemeente zong tot slot Psalm 138:4. 's Middags deed ds. Vroegindeweij intrede in zijn eerste gemeente. Toen hij de kansel beklom was de kerk meer dan vol. Onder de aanwezigen bevon den zich velen van zijn studievrienden. Ook ds. Postma was nog even overge komen uit Westerlee. Voorts vertegen woordigers uit de ring, de gerefor meerde gemeente en van de burgerlij ke overheid, nl. de beide wethouders. Als tekst had ds. Vroegindeweij ge- k en 1 Kor. 1:21 „Want daar de w ld in de wijsheid Gods door haar wijsheid God niet gekend heeft, heeft l.et Gode behaagd door de waarheid der prediking te redden hen die gelo ven”. Het behouden worden is niet uit de mensen, maar alleen uit God en dan uit genade. Want uit genade moeten zalig worden. Door het kruis van Go’gotha. Na de dienst werden er toespraken gehouden, o.a. door ouderling Terpstra namens de gemeente, ds. Van der Kruk namens de gereformeerde gemeente, de consulent en een vriend van ds. Vroeg indeweij. Deze dankte tenslotte allen voor hun goede woorden. ZAKELIJK INZICHT Allengs is het besturen van een be jaardentehuis steeds meer een zake- x lijke aangelegenheid geworden. De ou- soon van de heer Aukema. Deze kreeg de „caritas” heeft 'n moderne vorm ge verschillende boeken als afscheidsca- kregen. De heer Witteveen gewaagde van het zakelijk inzicht van de heer Tromp en zijn zorg voor het huis en z’n bewoners. Daarvoor kreeg hij bij de opening van het nieuwe huis in 1967 een pauselijke onderscheiding. Toch is uw taak nog niet afgelopen, vervolgde hij. Het bestuur heeft be sloten u te benoemen tot erevoorzitter, zodat we nog kunnen profiteren van uw jarenlange ervaring. De scheidende voorzitter kreeg een fles cognac, een kistje sigaren en een rookstander met inscriptie ter herinnering. Voor me vrouw Tromp had het bestuur een boek en een bloemetje. „U was een eminente voorzitter. God zegene u daarvoor”, zo besloot de heer Witte veen. Burgemeester Rasterhoff (vergezeld van wethouder Bergsma) vond dat hij zichzelf gelukkig mocht prijzen met het aantal vergaderingen dat hjj heeft vergeleken bij dat van de heer Tromp. Maar die waren gezellig en dat ver klaart veel. U en ’t huis horen bij el kaar, aldus de burgemeester. Men kan wel spreken van het „huis van de heer Tromp”. Behalve dat hij verschillende moeilijke perioden - zoals eerst de der tiger jaren en daarna de vijf oorlogsja ren - had te overwinnen, kreeg hij te maken met grote veranderingen: ’t be- denwerk raakte steeds meer van de jaardenwerk raakte steeds meer van de sfeer van de liefdadigheid (caritas) in de tegenwoordige situatie, dat we het als een plicht van de gemeenschap be- Met dit voorval uit de bijna 35- jarige bestuursloopbaan van de heer Met dit voorval uit de bijna Tromp werd de scheidende voorzitter duidelijk getypeerd; de hele periode stond in het teken van de zorg voor de medemens. Het was zijn opvolger als voorzitter van het bestuur van de stichting „Bonifatiushuis”, de heer L. Witteveen, die dit verhaal vertelde op de afscheidsreceptie vrijdagmiddag de recreatiezaal van het tehuis. Deze receptie, die in de stijl van een laatste bestuursvergadering werd ge houden, liep uit op een grootse huldi ging van de heer Tromp. Velen had den gevolg gegeven aan de uitnodiging. Een groot aantal bloemstukken ver tolkte de waardering die men voor de scheidende voorzitter had. Ook me vrouw Tromp, die haar man al die ja ren heeft bij- en afgestaan, werd in de hulde betrokken. De heer Witteveen, die de leiding had, herinnerde aan de Vele vergade ringen van de heer Tromp. Het waren er in totaal 1633 geweest, zo had hij uitgerekend, die door hem waren ge leid. Het bestuur zat achter de groene ta fel. Zoals te doen gebruikelijk ston den de notulen als punt 2 op de agen da. Ze werden inderdaad voorgelezen door secretaris F. Middelhof. De aan wezigen vernamen o.m. dat de heer Tromp in augustus te kennen had ge geven te willen ophouden. Vervolgens kreeg men een verslag over de afgelo pen 35 jaar, zoals dat donderdag j.l. in onze krant stond. en zakte de paal vlot weg in de slappe bodem. Toen hij geheel onder het maaiveld verdwenen was brak een oorverdovend gejuich los. In hotel Ozinga aan de Lemmerweg kwamen de genodigden hierna bijeen om het heugelijke feit even te vieren. Voorzitter J. Jacobi van Westhem gaf de heer H. M. Visser uit Ypecolsga ge legenheid een en ander te vertellen over de voorgeschiedenis. De heer Vis ser is bestuurslid van de provinciale CBTB en voorzitter van de afdeling Wymbritseradeel-zuid van deze bond. De school gaat nl. uit van de CBTB. VEEL TIJD EN MOEITE De eerste plannen voor een christe lijke landbouwhuishoudschool dateren al van een jaar of 16 geleden. Dat was in de tijd dat de heer H. Wind te Sneek voorzitter was van de afdeling. Hij werd opgevolgd door de heer Vis ser. Toen eenmaal besloten was een school te stichten was het probleem waar deze moest staan. Eerst werd ge dacht aan Heeg, toen aan het uitbrei dingsplan van Jutrijp, tenslotte zou het even buiten Sneek, nog net op het ge bied van Wymbritseradeel. Op een ge geven moment waren er zelfs twee urgentieverklaringen, voor beide ge meenten. De knoop werd doorgehakt en het is Sneek geworden. In 1963 kon de school beginnen. We werden wel eens moedeloos, ver telde de heer Visser. Soms leek het er op dat er gebouwd kon worden. Maar dan haalde Den Haag er weer een streep door. Gelukkig is er nu uit zicht. Hij besloot met een woord van respect voor mej. Visser, die men van uit Joure naar hier heeft gehaald en die het zeker niet gemakkelijk heeft gehad in het oude gebouw. Na een zeer lange tijd van voorbe reidend werk is de oude bakkerij van de heer S. van der Brug in Bozum nu aangekocht door de heer IJ. Schakel van Exmorra. Deze bakkerij, die vroe ger als café is gebouwd, is ruim 200 jaar oud en van een type, dat maar sporadisch wordt aangetroffen in Eu ropa. Het herstel zal wel enige tijd vergen, want de tand des tijds (en de •’v heeft er bar aan geknaagd. Na het gereedkomen zal er in overleg met de Doarpsmienskip een bestemming aan worden gegeven, die bij deze wo ning past. Het behoud van deze oude woning is ook het behoud van een sie raad voor het dorp. Moed, Oosthem, had naar we menen bij de koren van de Bond van Chr. Zangver. in Friesland steeds een goede naam. Dit koor toonde het ook deze avond weer: er werd met veel en thousiasme gezongen en de vrij zware nummers kwamen „goed uit de verf”. Onder leiding van de heer A. Kor- nelis, een oude rot in zijn vaki(ken), trad nu op Looft den Heer, van Heeg. Ook nu weer bleek dat men in dit gro te dorp aan het grote meer wel best weet wat zingen in wezen moet zijn. Iets opvallend was de opstelling van zijn koorleden, toegepast door dirri- gent P. Hofma, Drachten, bij het kerk koor van Oppenhuizen-Uitwellingerga. Doch ook hier geldt: zeer beschaafde en gevoelige zang! Het koor van Hommerts- Jutrijp,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1