J I i f „Vol huis” biï feestavond van Vereniging voor Openbaar Onderwijs 38 na definitief en waterpoort-krabbeis l Sneker veiling „150 jaar zilver uit Sneek de Zuidwesthoek jaar opgeheven van Fries Scheepvaart Museum: IJLST WY MBRITS ERA DEEL en Officieel Orgaan Directeur Sminia „Droeve maar noodzakelifke zaak” de gemeenten SNEEK, 124e jaargang nr. 89 Donderdag 6 nov. 1969 ■r s DRUFHOUTS NIEUWSBLAD LF Jongeman uit Oosthem eerste zijn al klaar, nl. die aan overleden lijk hoge bebouwingsdichtheid Sneek en zouden de aanvoerders van de po- aantal mensen is van mening betekenen voor dit bedrijf. dat daarom dit plekje met de oude huisjes, de bomen en de gracht behouden moet blijven. Op de achtergrond (zie foto de nieuwe christelijke m.t.s. natuurlijk prachtig. Maar, zo vragen de mensen zich af, wat gebeurt er met de boerderij, de oude gracht en de rustieke huis- slechts één dag is één van jes? Nu vormt dit plekje een voetpaden in de Regenboogstraat Ongerustheid over openbare scholen in de dorpen aan gevolgen ongeluk toch al niet beschikken r fT"- x'iy^wvtw'wm»: (foto Julius van Dijk) van de weg staande auto terug. Na- Paaswedstrijden. Verder zullen me- Want De Grunnegers in onze stad en Slechts één dag is één „De Gouden Swipe” is een be- I een halve cent kan men van tevo- de ca. twee uur durende voorstel- toestel in huis hebben zonder hun ook bleven automobilist had getankt I l' H*t Sneekar Nieuwsblad is Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 De krijgt een grotendeels Advertentieprij s 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsad vertenties lager Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Per post f 6.per half jaar Giro 85 07 48 t.n.v. Sneeker Nieuwsblad Kantoor voor admini stratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150-3005 Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS I i i I i l’ I I i1 Donderdag 30 oktober j.l. is er in het veilinggebouw van de Zuid- Friesche Tuinbouwvereniging aan de oude Oppenhuizerweg voor de laatste keer geveild. Hierbij was onder meer aanwezig de heer Kalsbeek, voorzitter van de Coöp. Tuinbouwvereniging G.A. te Leeu warden, met welke vereniging de Zuid-Friesche een fusie heeft aan gegaan. Hij nodigde de aanwezige kwekers uit om hun produkten voortaan in Leeuwarden aan te bieden. vinden wat er op deze tentoonstelling te zien is. kunnen beraden. Mogelijk komen er vestigd op de zoon, die de financiële positie weer kan redden, door met de dochter van een rijke relatie te trou wen. Deze zoon, die juist van een reis uit Frankrijk is teruggekeerd, is daar echter, zonder dat zijn ouders het we ten, inmiddels al getrouwd. Het jonge paar besluit dan, met medewerking van de pseudo-verloofde, een comedie op te voeren en laat het jonge Franse vrouwtje als kamermeisje fungeren. Een reeks van verwikkelingen en mis verstanden ontstaat daardoor, maar al les komt weer op zijn pootjes terecht, als uit een krantenbericht blijkt, dat de fabrikant de grote order toch heeft gekregen en de familie aldus financieel weer helemaal boven Jan komt. UIT DE TIJD Een stuk, dat dus eigenlijk volkomen uit de tijd is en behalve het bekende rode potlood (bijv, midden en eind tweede bedrijf) vooral ook een flitsend tempo nodig heeft om nog acceptabel te zijn. En helaas ontbrak dit zo nu en dan bij T.O.G. Vooral bij de oudere rollen werd het mede daardoor iets te nadrukkelijk en te zwaar aangezet, waardoor het nogal eens ongeloofwaar dig werd. In de „dramatische” gedeel ten viel dit nog wel het sterkst op, al moet toegegeven worden, dat de dra kerige tekst hiertoe ook wel aanlei ding gaf. Een gunstige uitzondering vormde het spel van het jonggehuwde paar en van de butler (met name de voordoek- scène in het tweede bedrijf werd heel goed gespeeld), waarbij vooral Fran- goise zich onderscheidde. Een uitste kende creatie! Samenvattend: geen ge lukkige repertoire-keuze van T.O.G. dat stellig tot betere prestaties in staat is, en een beter stuk verdient. Het har telijk applaus van de volle zaal onder streepte dit nog eens ten overvloede. Na afloop kon er nog even gezellig worden gedanst bij de muziek van het duo Wiersma, dat ook in de pauze voor de nodige verstrooiing had gezorgd. ten. Het was niet langer vol te hou den en het had alleen maar meer kos ten met zich meegebracht, aldus de scheidende directeur, die volgend jaar april de pensioengerechtigde leeftijd hoopt te bereiken. Hij ziet het er in de toekomst van komen dat ook de nog zelfstandig be staande veilingen in Franeker, Har lingen en BerEkum zich met die van Leeuwarden zullen concentreren. De heer Bruinsma uit Joure. die voorzitter was van de Zuid-Friesche Tuinbouw vereniging, bekleedt nu een functie als commissaris bij de Leeuwarder vei ling, evenals de heer J. P. Bult te Bakhuizen. Als bestuursleden zijn naar de nieuwe vereniging overgegaan de heren De Koning te Rohel en J. Sik- kes uit Bakhuizen. Het veilingterrein en gebouw gaan per 1 januari over aan de gemeente; voor welke bestemming is nog niet be kend. bare scholen in die plaatsen, plannen, die gebaseerd zouden zijn op paedago- gische en economische motieven. Scha kel daarom het hoofdbestuur van onze vereniging in, waar de mensen zitten, die in deze procedures de juiste we gen weten te bewandelen, aldus spre ker. In Sneek (waar ongeveer 2500 leer lingen zijn) bestaan ten opzichte van dit punt geen problemen. Vorig jaar werden er twee openbare kleuterscho len geopend en momenteel zijn twee lagere scholen in aanbouw. Natuurlijk blijven er nog wensen, maar hierbij spelen de bescheiden financiële mid delen een grote rol. Na alle medewerkers te hebben be dankt voor hun activiteieten bij de ledenwerfactie, besloot de voorzitter zijn toespraak met de opwekking om te blijven strijden en ijveren voor het openbaar onderwijs in het belang van de jeugd en de samenleving. „WITTEBROODSWEKEN” De hoofdschotel van de avond be stond uit het optreden van de Leeu warder toneelvereniging T.O.G. met ’t blijspel „Wittebroodsweken”. Door het ontbreken van een programma kan ik tot mijn spijt geen namen noemen van auteur, regisseur, spelers etc., zodat ik moet volstaan met de vermelding van de titel en de naam van de uit voerende vereniging. Afgaande op de inhoud van het stuk, moet het ettelijke jaren geleden ge schreven zijn. Het verhaal van een zeer rijke Amerikaanse fabrikant (met but ler, kamer-keuken, en werkmeisje), die plotseling steenarm wordt, steunt op een oud en overbekend thema. De De 23-jarige Jan Weersma uit Oost hem is dinsdag in het St. Antonius- ziekenhuis te Sneek overleden aan de gevolgen van het ongeluk dat hem op zondag 28 september j.l. was overko men. Hij kwam toen met zijn brom fiets frontaal in botsing met een an dere bromfietser. Deze, de heer J. Mie- dema uit Akkrum, kwam er met lichte verwondingen af. Het ongeval vond plaats op het fiets- I ‘d langs rijksweg 43 tussen Bolsward en de Kop van de Afsluitdijk, even buiten Bolsward. Hoe het gebeurd is valt niet met zekerheid te zeggen. Zijn verloofde reed voor hem uit. Bij de botsing liep Weersma een schedelbasis- fractuur op. Het slachtoffer had zes broers en zusters, allen getrouwd. Hij woonde bij zijn moeder, mevr. C. Weersma-Seffinga. Onder de titel „150 jaar zilver uit nee1: en de Zuidwesthoek” wordt zil- vernijverheid van de laatste 150 jaar tentoongesteld in het Fries Scheep vaartmuseum. Deze tentoonstelling duurt tot 29 november. Hoewel niet direkt een groot publiek hiermee be kend zal zijn, is een bezoekje aan deze ekspositie zeker de moeite waard. Men heeft en dan bedoel ik voor al het oudere publiek vaak thuis nog wel iets van zilver wat één of twee generaties heeft overleefd en zo kan er van uit dit oogpunt bezien een zekere interesse groeien bij het zien van deze staaltjes van kunstig vakmanschap. Ook het feit, dat men misschien nog enkele van deze zilversmeden heeft gekend of nog kent, is een faktor die kan meespreken om eens kennis te gaan maken met enkele van hun pro dukten. Namen als De Haas, Sustring e.a. Zullen zeker geen onbekende zijn voor veel Sneker inwonenden. Verder zün er smeedwerkjes van zilversmeden ’-’t Lemmer, Joure, Heerenveen en an dere plaatsen. 150 JAAR De Friese zilversmeedkunst heeft lan delijk gezien in deze laatste 150 jaar zeker geen grote bloei doorgemaakt. Enkele stijlen, zoals Biedermeijer en Jugendstil, gingen geruisloos aan ons edèle Friesland voorbij. Was er in Hol land nog wel een zekere opleving in de vormgeving te bespeuren, in Friesland was in de jaren twintig totaal geen klankbodem aanwezig. Men was reeds vervallen tot enkele zwakke aftreksels van nabootsing der Lodewijkstijlen en soms zelfs afgezakt naar vorm- en ge voelloze uitingen, weinig funktionele versieringen, geheel zonder eigen in breng. Daar was nog een belangrijke faktcr die grote uitingen in de weg stond. Het aantal vaklieden was al behoor- liik teruggelopen. Als we zien dat het aantal bedrijven en ambachtslieden hier in dit vak in de twintiger jaren ongeveer 7 was, terwijl dit nu mis schien nog 2 is, dan wordt al veel dui delijk. Massafabrikage heeft ook hier, evenals bij zoveel handwerk, het einde van de handwerkkunst ingeluid. Voeg daarbij de 42% weeldebelasting di” in 1952 ingevoerd werd hoewel later nog verlaagd en het graf voor de zilversmid is gegraven. Toch is deze pessimistische beschouwing geen reden om dat af te wijzen of niet mooi te rustpunt voor de flatbewoners, verlengde daarvan^ opgebroken Leeuwarden. Het is een blijspel van die in de strak aangelegde wijk ri’* een Gecombineerde uitaave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Vrijwel zonder onderbreking wer den er reeds vanaf 1931 tuinbouwpro- dukten op de Sneker veiling aange voerd. Het was, zo zei de directeur van de geliquideerde Zuid-Friesche Tuin bouwvereniging, dhr. J. Sminia, altijd een erg gezellig, en prettige samen komst van zelfstandige kwekers. Mees tal twee maar soms ook wel vier da gen in de week brachten zij dan hun tuinbouwprodukten mee. Maar ’s win ters werd er heel weinig en soms ook wel niets aangevoerd, hetgeen het ge volg was van het feit, dat de grond beneden de lijn Harlingen-Dokkum ongeschikt is voor het kweken van ruwe produkten zoals kool en raap. Daarentegen was het ’s zomers vaak één van de meest, zo niet de meest ge sorteerde veiling in Friesland op het gebied van groenten. Maar ja, aldus de heer Sminia, ’s winters gaan de kosten gewoon door. Een andere relevante oorzaak was, dat de veiling in Sneek een consumptie- en export veiling was, waardoor vele kwekers voor hun exportproduk- ten naar b.v. Leeuwarden gingen. Al met al werd de omzet te klein om de zaken rendabel te laten zijn. Over een samengaan met de veiling te Leeuwarden is dan ook al enige ja ren geleden gesproken, maar het is er vooralsnog niet van gekomen. Tot 1 april van dit jaar, toen men het een In de Meerpaal draait zondag avond a.s. voor de oudere jeugd de .Maagdenhuisfilm”, waarin het the- ma medezeggenschap aan de orde Er is al weer een jubileum in ’t wordt gesteld. De entree bedraagt verschiet. De ABVG dat is de 99% cent, zo vernamen wij, en voor oen m. uimira uij hum w«u wa j 'gemene Bond van werknemers in een halve cent kan men van tevo- enkele belangrijke veranderingen te j y?edlnSs- en Genotmiddelenin- ren plaatsbespreken. Na afloop van gebeuren. Zowel Sneek als Wym- dustrie viert volgende week za- de ca. twee uur durende voorstel- britseradeel zal volgend jaar een WjHigjarig bestaan van ling hoopt men te discussiëren, andere burgemeester krijgen. Bur gemeester Rasterhoff gaat m.Ly. 1 mei en 1 Op naar de 1000 leden! Met deze woorden besloot voorzitter W. van der Veer zijn opening bij de jaarlijkse feestavond van V.O.O., die dinsdag avond in Amicitia werd gehouden. De Vereniging voor Openbaar Onderwijs, vroeger geheten Vereniging van Volks onderwijs, kwam dit jaar voor het eerst onder de nieuwe naam bijeen. Deze, op de algemene vergadering in Utrecht besloten naamswijziging, heeft de le denwerfactie in Sneek kennelijk wel gestimuleerd, want de afdeling Sneek kon in drie weken tijds niet minder dan 150 nieuwe leden boeken. Een veran dering ten goede dus. Wat evenwel niet veranderde, was de grote belang stelling voor de jaarlijkse feestavond, die ook dit jaar weer resulteerde in een „vol huis”. Op de openbare school worden de leerlingen opgevoed tot alle maatschap pelijke deugden en worden de begin selen van anderen geëerbiedigd, aldus de voorzitter. Het onderwijzend, per soneel doet zijn best om de leerlingen een zo breed mogelijke basis mee te geven van humane opvattingen, ver draagzaamheid en naastenliefde, deug den, die voor hun verdere leven zo nodig zijn. Wij willen geen verdeeld heid. maar juist een samenbundeling van hrrehten, waarvoor gelukkig te gen g een ruimer begrip komt. Toe mesten wij, aldus de heer Van der Veer, waakzaam blijven. ONGERUSTHEID Vooral de voorstanders van het open baar onderwijs in de kleinere plaatsen zien vaak met ongerustheid de toe komst tegemoet. Er zijn plannen in GEREEDSCHAPPEN EN EINDPRODUKTE’ Wat deze tentoonstelling wéér een plus geeft is de vitrine met gereed schappen en andere nevenvoorwerpen, die betrekking hebben op dit edele vak. Dit vind ik altijd iets dat een ekstra emotioneel tintje geeft aan der gelijke eksposities. Het is misschien niet altijd mogelijk, maar ook bij andere uitstallingen van kunst of nijverheidsuitingen zou dit zeker eens moeten gebeuren. Juist dit kijkje achter de voor de leek vaak duistere schermen van de handwerks man of kunstenaar maakt dat men zich iets dieper verbonden gaat voelen met de maker en zijn uitingen. Bijna ontroerend zijn de werkplaats boekjes waar de ontwerpen en aante keningen van de zilversmid in voor kwamen. Ook het tonen van verschil lende werkfasen geeft ons een klein beetje een idee van de niet geringe omvang van werkzaamheden om te komen tot een kunstig eindprodukt. GROOTMOEDERS BEUGELTAS Ondanks het eerder besproken diepte punt van de Friese zilversmeedkunst, zijn er toch mooie stukjes te bewonde ren. Zo viel mij op het azijnstel van de Leeuwarder Eise Andeles, in kombi- natie met de sierlijke karaffen, een be- gerenswaardig werkstukje om op tafel te hebben. Ook de theepot-met-komfoor van Sustring (1872 te Sneek) met zijn mooie doorwerkte versiering valt niet te verwaarlozen. De voor velen lang niet onbekende beugeltas uit Groot moeders tijd’ is aanwezig, zowel met als zonder tas. Een voorbeeld van minder persoon lijke en funktionele versiering meen ik te vinden in het aanstekerkomfort met tabakspot van de 19de-eeuwse Hee- renveener Reitsing. Verder zijn er armbanden, ringen met allerlei motief jes en verwerkingen voor velerlei doeleinden. Ook de scharen met de ■ersierde ogen laten zien dat een ge bruiksvoorwerp in al zijn eenvoud door een enkele ingreep kan worden tot een voorwerp met een eigen karakter. Dat zilver in deze eeuw van roestvrij staal, aluminium en plastics even doel treffend en oneindig veel mooier ver werkt kan worden, laat het moderne tafelbestek van Sustring zien; aange past, modern, maar ondanks dat niet geheel van eigen tradtiie ontbloot en juist daardoor zo tot ons sprekend. Henk van der Tempel Nog iets van de Meerpaal. De Do ka (donkere kamer) zal weer wor den opengesteld voor de liefhebbers. Er is een kursus voor beginnelingen, .Wist U dat er nogal wat zwart- die hier kunnen leren hoe ze foto’s het doen van zijn aanbeveling aan kijkers zijn in onze goede stad? Uit moeten afdrukken, en er zal een de koningin rekening zal houden een onderzoek van de PTT is geble- groep voor gevorderden worden op- met de wensen van de mensen in ken dat er niet minder dan 404 gericht, die dan één avond onder Wymibritseradeel. Hier mensen zwart kijken, d.w.z. een t.v.- toezicht kunnen werken in de doka. --d. toestel in huis hebben zonder hun Daaruit hoopt men dan t.z.t. een litieke partijen zich alvast eens op luister- en kijkbijdrage te hebben groep te vormen die zich alleen gaat 2-- betaald. Een hoog aantal vergeleken bezig houden met fotograferen. dan in zo’n beraad namen op tafel met b.v. Smallingerland (103). Het van personen die de voorkeur van aantal zwartluisteraars bedroeg 97 een meerderheid van de bevolking m Sneek. Al deze mensen riskeren genieten. Een lijstje met der gelijke een flinke boete, namen kan men dan altijd naar de minister sturen. mer maken velen dankbaar ge- J^n van de bankbiljetten van 25. pen 1970 op het Sneekermeer, te bruik van de mogelijkheid er h\tWaX be„d°elide' verzeilenk \n1nhet klasse-evenement, o J want toen het eerste van de e- over het 10-jang bestaan van de even j_. - -- woners verontrusting kennis genomen van de plannen voor het gebied c j SCvuxS „Tinga Daar zullen binnen niet kelijk raden. De wind kreeg ningen worden gebouwd. De de daken (wie weet waar naar toe omgeving blijven onderling contac- - - - mag het zeggen...). Voorzover be- ten onderhouden zoals de Friezen kend heeft, niemand het tot op he- dat doen buiten onze provincie. Za terdag over een week is er weer de traditionele „noajoarsveziede” van dë'Verainen „Grunnen” in Aere Pe- rennius. „Drokte om de Beemtwai- de” heet het toneelstuk dat die de avond wordt opgevoerd door een en groep van de zustervereniging uit I1_... II_; 1* _.i geweest. Dit was nodig om een Bart Veenstra. telefoonleiding aan te leggen tussen over (j.e bei(ie automobielbedrijven van veel groen. En als straks het Pheifer. Eén vooraan op de Leeu- nieuwe plan, dat ook een tame- warderweg en één in de Valkstraat - - - - - op het z.g. Eiland. Bij Pheifer heeft )jWC jo' X,men nu beschikking over een roemd boek van de bekende schrij- knjgt volgebouwd ts, zal het er intercom-telefoonverbinding, het- ver en stadgenoot Abe Brouwer. niet beter op zijn geworden. Een geen ongetwijfeld een aanwinst zal Het is een bekroonde roman, waar in het echte boerenleven wordt uit gebeeld en de strijd tussen goed en -aad prachtig tot uitdrukking komt. Er is naar dit boek ook een toneelstuk, dat de laatste tijd tame- Soms blijkt dat deze rubriek in- i;jk vaak wordt opgevoerd, vooral derdaad gelezen wordt. Zo verna- voor Fryske kriten in Noord-Hol- men wij dat het tekort, dat een be- iand> Hier, in Castricum, woont de ambte van het postkantoor vorige broer van Abe Jeh. Brouwer, die week had en waarover wij een de leiding heeft van een toneelge- krabbel maakten, nauwelijks twee zelschap dat het stuk al verschei- uur nadat de krant gedrukt was al dene malen heeft gespeeld. Het ligt was opgelost. Iemand had een che- jn de bedoeling dat er ook een kleu- que ingewisseld voor geld en daarna renfilm van gemaakt wordt, de cheque weer meegenomen. Dank zij de krant werd hij op deze ver gissing attent gemaakt en de PTT- beambte is weer gelukkig. en ander nog eens besprak en tot een definitief besluit kwam. Het was de bedoeling om tot 1 oktober door te gaan, maar het mooie weer en de daar mee samenhangende grote aanvoer zijn er de oorzaak van geweest dat de „ca pitulatie” nog een maand is uitge steld. Vrijwel alle leden van de veilingver. Sneek zijn nu lid geworden van de in Leeuwarden gevestigde Coöp. Friese Tuinbouwvereniging G.A. De heer Smi nia, directeur sinds 1964 (daarvoor voerde de heer A. Grondsma de di rectie) zag het als een bijzonder droe vige, maar niettemin noodzakeljjke zaak de deuren van het gebouw te slui- Een nieuw blad verscheen deze week op ons bureau. Het is „Fortis simo”, maandblad van de tamboer-, Ti- -r, n trompetter-, jachthoorn- en pijper- Vrijheids-Klasse-Orgamsatie korpsen „Advendo”. Niet alleen ta.uxjt J -- yieuy be‘ hoopt men de band tussen de leden Dat het afgelopen maandag nog- stuur. De heren J. E. Kluitenberg, J. onderling door middel van dit ver- al stevig woei (windkracht negen) P. Eringa, J. v. d. Weij, J. Sonnen- enigingsorgaan te versterken ook zal een Sneker pompbediende wel berg en H. Meindersma hebben zich de donateurs en andere belaiigstel- met gemakkelijk kunnen vergeten, allen niet-herkiesbaar gesteld. Op lenden zullen op deze manier op de Wat overkwam hem namelijk op de- de komende algemene jaarvergade- hoogte gebracht worden van het wel ze dag? Wel, een nog onbekend ge- ring, die 14 november wordt gehou- en wee van Advendo” Fortissimo bleven automobilist had getankt en den in Sneek, zullen de leden een betekent in de muziek’ zeer sterk betaalde met een briefje van hon- nieuw bestuur moeten kiezen. Er is (volume) Voorzitter v d Werf derd. De man wilde zich niet aan al één kandidaat: de heer W. v. Roe- spreekt in een inleidend artikel de b^Tht! Tï ?°Ot Stnllen den' dezf ver«aderinS k°mt o°k h^op uit dat 2de Xk en de tai n^itdiond Va ,zltt.en- De aan de orde een voorstel tot ge- van dit blad steeds luider mag klinl pompbediende haalde wisselgeld en combineerde klasse-evenementen ken om een levenskrachtige vereni ging naar de aan de andere kant (b.v. Vrjjheid-Schakel) tijdens de ging mee te helpen bevorderen Op provinciaal niveau is er op het ogenblik nogal wat te doen over de opvolging van onze commissaris der koningin, mr. H. P. Linthorst Homan (als u ’t nog niet wist), die de pensioengerechtigde leeftijd na dert. Er zijn al verschillende na men genoemd: o.a. dr. ir. A. Von deling, thans voorzitter van de PvdA, staatssecretaris dr. Kruisinga (van sociale zaken en volksgezond heid, CHU) en dominee jhr. C. van Eysinga van Westhem (en Huister- heide), eveneens CHU. Wie van de drie? De spanning blijft er nog wel even in. Dichter bij huis staan ook fclLIYdC MUiailKl JlAC VV1 CLirVLCX lirgvil LC 1 -T gebeuren. Zowel Sneek als Wym- dustne viert volgende week za- de afdeling Sneek. Daartoe wordt XXX.X.V. A ’S middags van half vier tot vijf uur xx.^i en burgemeester Van Hout Hanenburg eenreceptie gehou- m.i.v. I februari de dienst veria- den door net afdelingsbestuur, ten, beiden i.v.m. het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. We zullen hier geen namen noemen van mogelijke opvolgers. Doch wél de hoop uitspreken dat de minister bij In de wijk Lemmerweg-west ontmoeten stad en platteland el kaar. Niet alleen wanneer, zo als vorige week, schapen door de straten dwalen of een opgejaag de haas een schuilplaats zoekt. Dankzij het oude voetpad naar Ijlst, via Tinga kunnen de be woners het land inwandelen als ze daar zin in hebben. Vele moe ders laten hier hun kinderen kennismaken met de „skiepkes dat hij eerst het kleingeld had over- dedelingen worden gedaan omtrent Vooral in het voorjaar en de zo- handigd begon hij met het uittel- de Nederlandse zeilkampioenschap- Tenminste, dat was de bedoeling, verzeilen in het klasse-evenement, toen het eerste van de t uvei hei lê-jarlg bestaan van de ,uit te zijn, bommige be- drie briefjes van 25 van eigenaar afd. Noord en het 25-jarig bestaan hebben dan ook met zou verwisselen meenden beiden op van de Vrijheidsklasse. een zeker moment dat de ander het biljet vast had. Dit was niet het ge val en het gevolg laat zich gemak- -1—..L—1 -j er vat al te lange tijd 351 eengezinswo- op en blies het biljet tot hoog over mag het zeggen...). Voorzover be- ten onderhouden zoals de Friezen de Westhemstraat. Op zichzelf den terug kunnen vinden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1