Psychologische roman is dood B. Sneker raadsfractie PvdA richt brief aan Kamerfractie over probleem Biafra Cycloons maakten luchtreisje L en w. willen „Stichting dagverblijven gehandicapten Sneek en Omstreken” in het leven roepen SNEEK, WYMBRITSERA DEEL IJLST en iv. blijven bij advies: weiger medewerking AGENDA~J van en Officieel Orgaan van de gemeenten Maandag 24 nov. 1969 124e jaargang no. 94 NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT ?nelFn^dde”s I Herv- Vrouwen ver. te Gauw Kantonrechter mr. Rosier Trinus Riemersma in de Meerpaal: Spectaculair werk in Ijlst Dr. H. J. Langman (vroeger Jutrijp-Hommerts) overleden en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Meubilair Jan van Nassauschool sprak voor CPB Sneek hield verkoopavond Succes voor „Harmonie” op zaalconcours Eervolle uitnodiging uit Zwitserland Technische school was vergeten ar- BEGROTING 1970 Na 1960 ook boeken van o.a. Riemer- Van B. De fractie van de Partij van de Arbeid in de Sneker raad heeft de vol gende open brief verstuurd aan die PvdA-fractie in de Tweede Kamer: Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager Abonnementsprijs f 4,— per half jaar. Per post f 6 per halt jaar Giro 85 07 48 t.n.v. Sneeker Nieuwsblad Kantoor voor admini stratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon '5150-3005 Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS November en december Bar-Dancing „De Lichtboei”. Marktstraat 29. Iede re avond het Turkse showorkest Ulvi Temel, November Ludabar-discotheek, Kruize. broederstraat 77. iedere avond top- deejee Graham Gill. Tot 1 december Bar ’t Singeltsje, Singel 67, iedere avond Amusementsduo Alfonso I Salvadore uit Mallorca. „De gemeenteraadsfractie van de PvdA, afdeling Sneek, ernstig veront rust over het lot van het Biafraanse volk, dringt er bij de Tweede-Ka- merfractie van de PvdA op aan alles te doen wat menselijkerwijze in haar vermogen ligt om aan het sterven van zovelen een einde te maken. Al onze problemen op rijks-, provinciaal- en gemeentelijk niveau zjjn gemeten naar het vreselijke lot van onze medemensen in Biafra onbe langrijk. Onze fractie geeft u in overweging er bij de regering met de meest mogelijke klem op aan te dringen dat daartoe geschikte militaire trans porteenheden nog heden ter beschikking worden gesteld van het Inter nationale Rode Kruis. Wie meent „kleine oorlogen" ondergeschikt te kunnen maken aan maanreizen of belastingverlagingen maakt een onmenselijk grote fout”. ministerie van cultuur, recreatie Op bijna 72-jarige leeftijd is woens dag 19 november j.l. zeer onverwacht in het Diaconessenhuis te Utrecht over leden dr. H. J. Langman uit Amstel veen, emeritus predikant van de ned. herv. kerk. Tijdens een vergadering in Utrecht was de heer Langman plot seling onwel geworden. De begrafenis heeft hedenmiddag plaats gehad op de begraafplaats „Zorgvlied” aan de Am- steldijk te Amsterdam, nadat vooraf een rouwdienst was gehouden in de Noorderkerk te Amsterdam, waarin ds. IJ. Alkema, emeritus predikant te Am sterdam, voor ging. Harm Jan Langman werd op 1 de cember 1897 in Steenwijk geboren en was eerst werkzaam bij het onderwijs, o.a. te Oosterbierum, Joure en Bode graven. Na de hoofdakte studeerde hij Frans M.O. A en Frans M.O. B en was vervolgens vele jaren leraar aan de christelijke ulo-school te Zaandam. On derwijl deed hij eerst staatsexamen gymnasium A en studeerde vervolgens naast zijn gewone werkzaamheden als leraar te Zaandam, theologie. Op 2 februari 1950 promoveerde de heer Langman bij prof. dir. Th. L. Haitjema aan de rijksuniversiteit te Groningen op een proefschrift „Kuyper en de Volkskerk” tot doctor in de fakulteit van de godgeleerdheid. Nadat hij in 1932 was toegelaten tot de evangeliebe diening in de ned. herv. kerk werd hij op 9 april 1933 bevestigd als predikant van de herv. gemeente van Muider- berg. Op 3 november verwisselde de heer Langman deze gemeente met die van Jutrijp-Hommerts, vanwaar hij op 6 oktober 1940 naar Groningen ver trok. Dr. Langman heeft zich in het bij zonder bewogen op het terrein van het onderwijs en in de loop der jaren vele bestuursfunkties vervuld. Tevens had hij zitting in verschillende col leges en commissies. De regering er kende zijn verdiensten door hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De ontwerp-begroting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1970, alsmede de ontwerp begrotingen voor het gemeentelijk wa terleidingsbedrijf, openbaar slachthuis- bedrijf en keuringsdienst voor vee en vlees, het woningbedrijf, het bejaar dencentrum „Nij Nazareth”, het ver zorgingshuis „Cruycebroedershof”, het reinigingsbedrijf, het grondbedrijf, de gemeentelijke sociale dienst en het gas bedrijf voor dat jaar zijn de raad ter vaststelling aangeboden, voorzien van toelichting en de verder nodige be scheiden. Voorgesteld wordt voor het onderzoek van ontwerp-begrotingen over te gaan tot verdeling van de raad in twee afdelingen. H«f Sneeker Nieuwsblad is een aecombineerde uitaave van Vrijdagmorgen stond er een grote auto van het bedrijf „Pax” uit Leeu warden, volgeladen met kraan-onder- delen, op de overkluizing in IJlst. Als de Ulsters zoiets ontdekken weten ze bij voorbaat al dat er bij „het fabriek” en dat is dan altijd de fabriek Nooit- gedagt een en ander gaat gebeuren. In de loop van de morgen werd het dan ook duidelijk dat de verschillen de onderdelen werden samengesteld t"f een grote kraan, die in staat bleek boven over de fabrieksgebouwen heen beslissing hierop aan te houden. Over deze zaak wordt nog overleg gevoerd met het ministerie van onderwijs. NOG EEN AANVRAAG De presidente van de afdeling Sneek van de CPB kon donderdag een volle zaal verwelkomen. Allen waren geko men om te luisteren naar mej. mr. A. L. G. Rosier, die sprak over haar werk als kantonrechter. Het was voor de meesten een onbekend terrèin, waar echter wel belangstelling voor was. Voor haar inleidend woord koos mevr. Gerbrandy het verhaal van de onrechtvaardige rechter (Lucas 18). Deze corrupte rechter sprak recht voor een arme, machteloze weduwe, die volhield met smeken en bidden. De onwillige rechter bezwijkt „omdat zij het mij moeilijk maakt.” Tegenwoordig lijkt het dat demonstreren beter helpt dan bidden. Wij moeten ons leven en ook het wereldgebeuren stellen in Gods hand. Wij moeten evenals de we duwe uit Lucas 18 niet ophouden Gods bemoeienis af te smeken voor het le ven in enge en wijde kring. Dan zal ook God niet nalaten recht te ver schaffen. De presidente was er trots op dat de enige vrouwelijke rechter in Friesland voor de afdeling zou spre ken. De emancipatie is toch wel een eind gevorderd. Als we terugkijken naar de jaren omstreeks 1880 toen Aletta Jacobs als eerste vrouwelijke studente medicijnen studeerde. Mr. Rosier vertelde eerst de samen stelling van de rechterlijke macht. Hoe oud het Nederlandse recht is en waar op het is gebaseerd. Ook schetste zij een rechtszaal tijdens een rechtszitting. Het werk van de rechter is zeer uitge breid. Behalve strafzaken zijn er de civiele of personele vorderingen. De derde categorie vormen de familie- en pachtzaken. Heeft de rechtspraak een functie in de gemeente? Zeer zeker, als we alleen maar denken aan het berechten van verkeersovertredingen. De menselijke kant van de rechtspraak is geen lichte taa’-. Mensen die berecht worden zijn mensen in nood en straffen grijpen diep in. De medemens moet geholpen maar de maatschappij moet beschermd worden. M-t de waarschuwing, dat het ko pen van b.v. elektrische apparaten aan de deur veel moeilijkheden kan ople veren, besloot mr. Rosier deze zeer in structieve lezing. De volgende verga dering zal zijn op 18 december. Dan zal Roel Slofstra zijn medewerking aan de kerstmiddag verlenen. Hetzelfde schoolbestuur heeft nog een aanvraag ingediend om medewerking voor het aanschaffen van hulpmiddelen t.b.v. de administratie van de vereni ging. B. en w. adviseren hier de ge- vra?~de medewerking te verlenen. De financiële administratie voor de 15 onder bestuur van de vereniging stamde scholen (7 scholen voor ge woon lager onderwijs, 7 kleuterscholen en 1 lom-school) is van een zodanige omvang geworden, dat deze niet meer gevoerd kan worden zo als voorheen in verband waarmee men graag een kast voor het opbergen van de financiële bescheiden, een inrichtingsadministra- tie (doorschrijfboekhouding), een bu reau met stoel, een fotokopieerappa raat en een cyclostyle-machine wil aanschaffen. te reiken. Aan de achterkant nl. stond sinds jaar en dag de z.g. „cycloon”, in eenvoudiger taal: de stofafzuiger. Met de verschillende afdelingen is dit ge vaarte verbonden door grote toevoer buizen. De werking is te vergelijken met die van een gewone stofzuiger. Het stof dat bij de houtbewerking ont staat wordt hier naar toe gezogen. Dat komt de frisheid in de werklokalen ten goede. Deze apparatuur nu had z’n tijd gehad en moest vervangen worden. De omvang echter was te groot om en maatschappelijk werk (afdeling Fries land) wordt Sneek als vestigingsplaats voor een dagverblijf voor volwassenen aangemerkt. Alleen al uit de huidige bezetting van de sociale werkplaats „Finkenburgh” zullen ca. 30 personen op het dagverblijf moeten overgaan. Voor de subsidiëring van dagverblij ven bestaat een „Voorlopige subsidie regeling dagverblijven voor gehandi capten”. Volgens deze regeling wordt thans 75% van de exploitatiekosten rechtstreeks door het rijk vergoed, w arbij de mogelijkheid bestaat dat het rijk dit stelsel van directe subsidiëring nog verder uitbouwt. Voorts is er een mogelijkheid om ten behoeve van dag verblijven met een regionale functie rijkskredietgaranties voor bouw, ver bouw en inrichting te verkrijgen. De subsidieregeling gaat er van uit ,'it het dagverblijf wordt beheerd door een particuliere instelling. Voor het verkrijgen van een sluitende exploita tie zal de exploiterende stichting on getwijfeld ook een beroep op de ge meentekas moeten doen. In welke mate dit het geval zal zijn valt bij de huidige stan.’ van zaken nog niet te overzien, zeggen b. en w. in hun voorstel. In verband met de eis van beheer door een particuliere instelling hebben zij contact opgenomen met de bestu ren van de plaatselijke afdelingen van de ouderverenigingen Philadelphia, Vrijdagavond waren vele jongeren hoopvol naar de Meerpaal getogen om daar Peter Schat aan te horen. Dat bleek niet mogelijk te zijn. Volgens de inleider van deze avond, de heer Sten- der. Peter Schat was ziek geworden en men had op het laatste nippertje Tri nus Riemersma bereid gevonden deze avond over te nemen. De schrijver Riemersma sprak natuurlijk in zijn ei gen taal, het Fries. Hij begon met te zeggen, dat men hem wel mocht onderbreken als een bepaalde zinsnede niet helemaal dui delijk was. ,,Ik raak de draad van mijn betoog toch niet kwijt omdat ik er ni.et een gemaakt heb”. Onder het genot van een pilsje nam Trinus de Friese literatuur eens onder handen. Gysbert Japix wordt wel eens vergeleken met onze grootste dichter Vondel. Maar de ze was onleesbaar en Gysbert ook. Halbertsma en co prutsten leuk, maar et waren geen geweldige gedichten en verhalen die de gebroeders maakten. Piter Jelles Troelstra heeft ook wel aardige dingen geschreven, maar van een hoogstaand peil was het zeker niet, eveno met Waling Dijkstra, die er te gen het eind van de 19de eeuw, ook geen gat meer inzag. Zo rammelde Riemersma nog even door. Hij wilde duidelijk maken hoe slecht er eigenlijk wel in het Fries is geschreven. Ev' i voor de tweede wereldoorlog komt daar verandering in en publi ceert IJ. Poortinga zijn eerste roman. De oorlog komt, men wordt weer wat nationalistisch ingesteld en men heeft behoefte aan Friese boeken. Na de oorlog sluiten zich dan ook vele men sen bij bepaalde Friese bonden aan. Maar toch komt er niet zo snel proza. Het lijkt wel alsof de schrijvers meer in slaap zijn gevallen dan het lezers publiek. Wadman komt met zijn eerste ro man. Een kantoormannetje als hoofd persoon. Deze wordt psychologisch ge- slach Piter Terpstra, Poortinga en ’n paar andere schrijvers brengen ook nog wat boeken op de markt, maar Wad man is in de periode 1945-’6O toch de belangrijkste. Wadman bracht meer het innerlijke van de mens naar voren, king van Jeugd en Muziek. Dinsdag 25 tot 29 november Tentoon stelling „150 jaar zilver uit Sneek en de Zuidwesthoek” in 't Fries Scheep vaartmuseum. Geopend alle werkda gen van 10-12 en 13.30-17.00 uur. Maandag 24 november Jaarlijkse le denvergadering Openbare Biblio theek Sneek. ’Aanvang ’s avonds 9 uur. Maandag 24 november Ruilbeurs in Café Leeuwen, Parkstraat. Aanvang 19 3” uur Maandag 24 november Poljtiek tref punt in „De Lichtboe5”. Spreker de heer A. Gerrits, (ARP). Maandag 24 november Alg. Ledenver gadering Vereniging „Openbaar On derwijs1’ in café rest. „Onder de Lin den”. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 25 november Algemene Le denvergadering Chr. Begrafenisver eniging „Draagt Elkanders Lasten” te Sneek in „Talitha Koem”, Singel. Aanvang ’s avonds 8 uur. Dinsdag 25 november Optreden Euro- visiz Songfestival-winnares Lenny Kuhr in „Scotch Inn”, Wijnkanstr. 3. Dinsdag 25 en woensdag 26 november It Snitser Frysk Toaniel met „Un- derdak frege”, blijspel in drie bedrij ven van Aug. van Kuylen. Amicitia, ’s avonds 8 uur. Donderdag 27 november Stadhuiscon cert in raadzaal stadhuis Sneek. Aan vang 20.00 uur. Aerde Kuiper, bari ton en Brugt Nauta, piano. Donderdag 27 november Feestelijke reünie Vereniging van oud-leerlin- gen van de Middelbare Landbouw school te Sneek. Optreden van Rients Gratama met „Vingertjes in de pap” Amicitia 19.45 uur. Zondag 30 november Een uur kerk muziek in de R.K. kerk, Singel, Sneek, ’s middags 3 uur. Woansdei 10 en Tongersdei 11 desimber Utfierings Krite Snits mei it blijspul „Buten de stringen”. Oers. fan B. Westra. Opnieuw komt morgenavond de kwes tie van het meubilair van de Ds. Lucas Fockensschool aan de orde in de Sne- kcr raad. In de vorige vergadering werd besloten een advies van b. en w., om medewerking aan de Ver. voor Chr. Schoolonderwijs te weigeren, aan te houden. De kwestie kon dan nog eens worden besproken met het school bestuur. Zoals békend (zie onze krant van 27 oktober jl.) gaat het om een aanvrage voor meubilair voor de Jan van Nas sauschool, welke school thans is ge vestigd in het gebouw aan het Kaats land, waar tot vorig jaar de christelij ke uloschool was gehuisvest (de Ds. Lucas Fockensschool). B. en w. stelden zich op het standpunt dat met mede werking van het gemeentebestuur in het verleden voldoende meubilair voor deze school is aangeschaft. Inmiddels is een nieuwe aanvrage binnengekomen van gelijke strekking. Het standpunt van b. en w. is evenwel nog hetzelfde als in oktober en de raad wordt geadviseerd ook op deze aanvra ge, voor wat het meubilair betreft, af wijzend te beschikken. Over een tweede aanvrage, nl. van de Chr. LOM-school om medewerking voor de aanschaffing van meubilair en leer- en hulpmiddelen, wordt opge merkt dat bet aanbeveling verdient de sma met zijn psychologische romans „Minskrotten, rotminsken” en de „Hi- te simmer”. „Ik kan de psychologische romans niet meer uitstaan en ik geloof dat de psychologische roman ook dood is. Zelf lees ik graag detectives en oorlogsboe ken. Er moet wat in een boek gebeu ren. Een turf van Anna Blaman is ge woonweg niet te verteren. Het is alleen jammer, dat er na ons nog niet een nieuwe generatie is opgestaan om in het Fries te gaan schrijven”. „Der bin- ne in pear sekfol dichters, mar mins- ken dy’t proaza skriuwe dy bin der noch net”. Een boek schrijven is nog een hele toer. Bij het eerste hoofdstuk heeft men nog wel inspiratie, maar dan moet men zich de wil opleggen om verder te gaan. Heeft men eerst een kwart van een boek af, dan gaat het verder wel. Dit was in het kort de inleiding van dr heer Riemersma. Na de pauze was er een discussie gepland, die er op neer kwam dat men Trinus vragen stelde. Waarom schrijft u in het Fries? Ik schrijf in de taal die voor mjj leeft en waarin ik mij in het gewone leven ook uitdruk. De Nederlandse taal is voor mij een ambtelijke taal, een taal voor een aanslagbiljet van de be lasting, maar niet een taal om mijn emoties in uit te drukken. Zou u kinderboeken willen schrij ven? Ik heb het nog nooit geprobeerd, misschien wel. Persoonlijk vind ik de kinderboeken maar bijzonder flauw. Doch de kinderen schijnen ze leuk te vinden. Als u gevraagd werd uw eigen boek te gaan vertalen, zou u dat dan doen? Nee, ik zou dat niet kunnen. Ik heb afstand gedaan van een bepaald boek en ik heb geen zin om het dan nog eens door te worstelen. Alleen als men mij een hoog honorarium zou bieden, nou ja dan zou ik er nog over na kunnen denken. Na nog verschillende vragen, sloot de heer Stender deze avond. Een avond, georganiseerd met medewer- via gangen en deuren te verwijderen. Derhalve was de enige oplossing: door d? lucht! Omdat bij dergelijke karweitjes geen fouten mogen voorkomen, nam het ge ruime tijd in beslag voordat met het eigenlijke werk kon worden begonnen. Toen het evenwel tot zo ver klaar was duurde het maar kort meer of het ge vaarte zweefde boven de gebouwen en lag even later op de overkluizing. De opvolger, iets minder in omvang, lag voor het grijpen en belandde in vlug tempo op z’n bestemde plaats. De afbraak van de kraan wisten de vak mensen ook handig tot stand te bren gen. Voor het donker werd was alles klaar en herinnerde niets meer aan wat er in luttele uren was uitgevoerd. De herv. vrouwenvereniging „Wees een Zegen” te Gauw heeft weer haar jaarlijkse verkoopavond gehouden. De presidente mevr. O. Jellema-Bouma opende de vergadering met gebed en liet zingen Ps 103:1. Daarna las zij voor Math. 11-25-30 en hield een me ditatie over het 28ste vers, waarna zij de aanwezigen hartelijk welkom heet te. Ondanks het slechte weer was de opkomst goed. Er waren zo’n 70 da mes. Het was een avond met veel at tracties en spelen, waarvan een druk gebrci’* werd gemaakt. Alle gemaakte goederen gingen vlot van de hand. De grote verloting was tot het laatst be waard en had als resultaat: le prijs: een mixer, mevr. Tj. de Groot; 2e prijs: een koffiemolen, mevr, de Haan; 3e priis: 6 kop en schotels, mevr, de Boon. De pop werd gewonnen door me’rr. Jongsma-de Vries. Mevr. Hobma sloot de gezellige avond met dankge bed. Burgemeester en wethouders van Sneek stellen de raad voor met de plaatselijke c.q. regionale afdelingen van de landelijke ouderverenigingen Philadelphia, Helpt Elkander en Voor het Zorgenkind een „Stichting dagver blijven gehandicapten Sneek en Om streken" in het leven te roepen. De Wet Sociale Werkvoorziening, zo staat in het voorstel, beoogt regelen te stel len „inzake de voorziening in aange past werkgelegenheid, welke zoveel mogelijk gericht is op het behoud, het herstel of de bevordering van de ar beidsgeschiktheid, ten behoeve van personen, die tot het verrichten van arbeid in staat zijn, doch voor wie in belangrijke mate ten gevolge van bij hen gelegen factoren gelegenheid om onder normale omstandigheden werk te verrichten niet of voorshands niet aanwezig is”. Duidelijker dan voorheen is het karakter van de sociale werk voorziening dus gericht op de aanwe zigheid van zij het geringe beidsgeschiktheid. Dit heeft onder meer tot gevolg dat c:n aantal van de thans in sociale werkplaatsen opgenome-n personen ’’’er niet kan blijven werken, daar zij aan bovengenoemd criterium niet kun nen voldoen. Wel bestaat de mogelijk heid iemand ten aanzien van wie om trent dit punt geen zekerheid bestaat enige tijd op te nemen in de zgrf. B- categorie, doch deze aanstelling is uit drukkelijk aan een tijdslimiet gebon den. Indien in deze periode, ook door intensieve arbeidsoefening, geen po sitief resultaat met betrekking tot de arbeidsgeschiktheid is verkregen, m; _t de werknemer derhalve het dienstverband weer verlaten. Deze si tuatie doet zich thans ook ten aanzien van een groot aantal op de sociale werkplaats „Finkenburgh” geplaatste werknemers voor. Voor deze personen zal derhalve een andere, meer geëigende mogelijkheid tot werkzaam zijn en opvang moeten worden gevonden. Hiertoe wordt al gemeen de opneming in een dagver- b' voor gehandicapten als de beste oplossing gezien. Anders dan de sociale werkplaatsen zijn dagverblijven niet zozeer gericht op het leveren (ontwik kelen) van arbeidsprestaties, doch op bevordering van sociale redzaamheid, op sociale en pedagogische vorming van de persoonlijkheid, op bevordering ook van de potenties die de gehandi capten in staat stellen eventueel ook aan andere voorzieningen (onderwijs, voorziening) deel te hebben. In Friesland zijn thans reeds enkele dagverblijveu voor volwassenen ge vestigd of in voorbereiding, te weten in Akkerwoude (Dokkum en omge ving), Franeker (i.o.), Heerenveen, Roordahuizum (Leeuwarden en om geving) en Oosterwolde (i.o.). Het is duidelijk dat ook voor de zuidwest- hdc’ een voorziening moet worden getroffen. Ook in de planning van het 1 Voor het Zorgenkind en 1 der. Deze besturen hebben inmiddels tezamen een werkgroep gevormd, waar mee b. en w. over het in het leven roepen van een stichting en de bouw van een dagverblijf hebben overlegd. Hierbij is overeenstemming bereikt over de gedachte dat het bestuur van de stichting paritair zal worden sa mengesteld uit vertegenwoordigers van enerzijds de gemeente, anderzijds de p. ••ticuliere organisaties. Voor deze laatste categorie is naast de ouderver enigingen gedacht aan een vertegen woordiger van de gezamenlijke plaat selijke verenigingen voor maatschap pelijk werk. Het college heeft de be sturen van deze verenigingen inmid dels gevraagd of zij de aanwijzing van een bestuurslid op zich willen nemen. Bovendien zullen de Stichting maat schappelijk werk voor geestelijk ge- hanc’-'-'apten in Friesland, de Sociaal Psychiatrische Dienst in Friesland en Stichting „Finkenburgh" bevoegd zijn een vaste adviseur in het bestuur aan te wijzen. Hiertoe kunnen desge wenst ook andere instellingen worden ui* enodigd. Van de vier leden die bij deze opzet namens de gemeente in het bestuur van de stichting zitting zullen hebben tegenover drie vertegenwoordigers van de ouderverenigingen en één van de gezamenlijke verenigingen voor maatschappelijk werk waren naar de mening van b. en w. twee te be noemen door de raad en twee door hun college. De ouderverenigingen gaan met dit ontwerp akkoord. Zodra de stichting is tot stand ge komen, zal het bestuur daarvan zich beraden over de definitieve plaats waar de inrichting zal worden ge bouwd en vervolgens bouwplannen doen ontwerpen. Onze plaatselijke christelijke mu ziekvereniging „Harmonie” behaalde weer eens een sukses op het vorige week woensdag te Leeuwarden gehou den zaalconcours van de „Oude Chr. Bond van Harmonie- en Fanfarekorp sen in Friesland”. Ze behaalde met 15814 punten een le prijs in de superieure-afdeling of tewel de vaandèlafdeling en tevens het hoogste aantal punten in deze af deling. Een prachtig sukses voor diri gent Henk Bakker, die ook met zijn korosen uit Minnertsga en Wommels le prijzen behaalde. „Harmonie” ontving tevens een uit nodiging om in het komende voorjaar een toernee te maken door Zwitserland met o.a. een concert in de steden Ba zel en Winterthur. Ook het tamboer- korps o.l.v. de heer J. Bergijk valt on der deze uitnodiging. Er wordt momen teel hard gewerkt om het tamboer- korps op „peil” te brengen, om samen met het muziekkorps deze eervolle uit nodiging te kunnen aanvaarden. Het actiecomité van de Pedagogi sche Akademie deelde ons mee, dat het heeft vergeten om de openbare tech nische school te vragen haar medewer king te verlenen inzake de stille om- j. g. Het actiecomité heeft zijn excu ses aangeboden aan de directeur van deze school. De directeur verklaarde dat hij waarschijnlijk wel met zijn school aan deze actie had deelgenomen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1