1969 L AGENDA I ActieSneker Zakenlieden brengt f 36.000 op voor verbetering van accommodatie starteiland „Het Spook feest voor van en jong een succes Spcchtenstein oud Waterpoorttoernooi werd groot Sint Nicolaasfeest Openbate Lagere Scholen Ongekend aantal deelnemers bij judoivedstrijden IJLST W Y M B RITS ER A DE EL en van Straks meer zitbanken in Sneek Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, 1 ibn 124e jaargang no. 98 Ook bevolking kan mening geven over spoorlijn Sneek-Staveren 7791 233691 8318 269748 172491 Nieuwe kleuterschool in Oudega (W.) donderdag open Inbraak in houthandel leverde niets op Maandag 8 december 1969 Sinterklaas bezocht vrouwen ver. Offingawler De leden van de vrouwenvereniging van Offingawier kregen de schrik van hun leven, toen vorige week woensdag avond Sinterklaas in levende lijve ver scheen. Met Zwarte Piet, die veel la waai veroorzaakte, kwam de goed- heiligman binnen op het moment dat de vrouwen een gezellig Sinterklaas avondje zouden hebben. Hoewel geen van hen volgens zeggen ooit in het be staan van de Sint had geloofd, was de begroeting onstuimig. Sinterklaas prees in een toespraak de activiteit en pres taties van de kleine groep vrouwen. Hij doelde daarbij vooral op hetgeen zij voor het dorp hebben gedaan, in het bijzonder voor de kerkvoogdij. Eén voor één werden de dames bij Sinter klaas geroepen. Op rijm werden hun deugden geprezen, maar een enkele keer kwam ook de roe er aan te pas. Allen werden verrast met een cadeau tje. Het was een gezellige avond. Met hoogrode kleuren en schorre kelen (van het zingen) gingen allen voldaan huis waarts. „We hadden aan 300.000 loten niet genoeg Sint Nicolaas bracht bezoek aan Oosthem (Foto Obbema) JEUGD SENIOREN Te- De De heer Keulen deelde in zijn ope ningswoord mee, dat het feest op en kele punten anders was dan vorige ja- ren. In de eerste plaats berustte de organisatie nu alleen bij de St. Nico- Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 ORGANISATIE DIT JAAR ANDERS nood als dit zeker meer dan eens per jaar moet worden gehouden. Een zo groot aantal deelnemers kam. in het noorden van ons land een unicum wor den genoemd. De gespecificeerde uit slagen luiden: Vol verwachting klopt ons hart Wc zal er voor nummer uit de bus ko men op deze Sinterklaasavond? Voor zitter J. Suwijn en burgemeester Ras- terhoff kijken belangstellend toe als notaris Hoekstra de trekking verricht van de verloting. Maandag 15 december Vergadering van de raad der gemeente Wymibritsera- deel in het gemeentehuis, Markt- straat. Aanvang ’s middags 2.30 uur. Maandag 8 december Politiek trefpunt in „De Lichtboei”, Marktstraat Spre ker drs. L. Hilarides (WD), oud- voorzitter JOVD en kandidaat voor de komende Statenverkiezing. Maandag 8 tot 24 december Tentoon stelling kleurenlitho’s van Karei Ap pel in Fries Scheepvaartmuseum, Kleinzand. Geopend alle werkdagen van 1012 uur en 13.3017.00 uur. Dinsdag 9 december Concert Frysk Or kest, dirigent Zdenek Macal. Solist Herman Krebbers, viool. Amicitia, ’s avonds 8 uur. VVoansdei 10 en Tongersdei 11 desimber Utfierings Krite Snits mei it blijspul „Buten de stringen”. Oers. fan B. Westra. Inmiddels is bekend dat mevrouw R. Wester-v. d. Velde, Goeman Borgesius- laan 17, alhier, de Opel Kadett heeft gewonnen. De kleurentelevisie gaat naar de heer D. ten Dam, 2e Woud- straat 26, alhier. De overige prijswin naars waren vanmorgen nog niet be kend. Kantoor voor admini stratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150-3005 Burgemeester Van Hout van Wym- britseradeel zal donderdag a.s., ’s mid dags om 2 uur de nieuwe kleuterschool van de Vereniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs te Oudega (W.) offi cieel openen. Ook vindt dan de naams- onthulling plaats, waarna de ouders en belangstellenden de school kunnen be zichtigen. Het bestuur houdt dan in „Ons Gebouw” een receptie, ’s Avonds is er nogmaals gelegenheid tot bezichti ging. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsad vertenties) lager Abonnementsprijs t 4,— per half jaar. Per post f 6.— per half jaar Giro 85 07 48 t.n.v. Sneeker Nieuwsblad bankstel auto, Opel Kadett auto, Ford Escort af w asautomaat kleurentelevisie Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Het tweede door de judovereniging „Sneek” georganiseerde Waterpoort- toernooi beleefde zaterdag in de Sporthal een geweldig groot succes. Niet al leen het aantal deelnemers droeg hiertoe bij, ook het grote aantal belangstel lenden, de perfekte organisatie, alsook de door de Sneker judoka’s in de wacht gesleepte prijzen zorgden ervoor, dat de organisatoren kunnen terugzien op een geslaagd toernooi. De deelnemende verenigingen kwamen uit Leeuwarden (de Leeuw), Heerenveen (Sportschool Ebert), Bolsward en uiteraard Sneek. Met uitzondering van enkele wegens ziekte of blessures (o.m. Yntema uit Bolsward) verhinderde beoefenaren van deze sport, namen alle judoka’s uit Friesland aan dit toernooi deel. In totaal ruim 350, van wie de overgrote meerderheid jeugdleden (van 8 t/m 15 jaar) zijn. De opening werd verricht door de wethouder van Sport en Recreatie in Sneek, de heer J. R. Visser. De netto opbrengst van de actie, die door de Vereniging van Sneker Zaken lieden is gevoerd in de Sint Nicolaas- tijd, bedraagt ca. f 36.000. Dit bedrag is bestemd voor verbetering van de accommodatie van het starteiland in het Sneekermeer. De actie is buiten gewoon geslaagd. Er werden bijna 300.000 loten verkocht. Vrijdagmiddag vond de trekking plaats van de num mers waarop de prijzen zijn gevallen. Maand december: De Lichtboei, Markt straat, Turks Show orkest Ülvi mei. Iedere avond. Bar „t Singeltsje”. Iedere zaterdag en zondag heit Spaanse duo „Alfonso y Salvadore. Burgemeester Rasterhoff, die door zijn aanwezigheid blijk gaf deze actie van de Sneker Zakenlieden te waarde ren, onderstreepte dit namens het ge meentebestuur. Enkele van deze punten zijn geko zen, omdat zij zich bij uitstek lenen als rustpunt in een wandeling. Door plaatsing van banken bij de speelvel den en zandbakken wordt voldaan aan wensen van toeziende ouderen. En alsof hij nooit was weggeweest, zo zorgde kapper Jan de Boer weer voor het kap- en schminkwerk, dat, met de keurige costuums, zeker ook ’n groot aandeel in het succes had. Jan van der Veer. en zijn zwarte Pieten. Deze waren in cognito aanwezig en kregen een atten tie aangeboden, uit dank voor hun me dewerking aan de actie. Van het totaal van 300.000 waren er 291.300 loten verkocht. De trekking werd verricht door notaris E. K. Hoek stra. Deze had daartoe vier verzegelde bussen meegenomen, waarin nummer tjes zaten: drie bussen met papiertjes waarop getallen van twee cijfers, één bus waaruit bekend werd welke prijs was geloot. De uitslag is als volgt: Sneekar Nieuwsblad is een In de nacht van donderdag op vrij dag is ingebroken in de kantoren van N.V. Houthandel v.h. G, H. ter Horst aan de Geeuwkade. Er is niets gesto len, om de eenvoudige reden dat er geen geld aanwezig was. Dat is nooit het geval. De inbrekier(s) heeft (heb ben) zich toegang verschaft door het vernielen van een ruitje. Binnen wer den bureauladen opengebroken en werd alles overhoop gehaald. De poli tie heelt de zaak in onderzoek. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst in hotel Hanenburg. De heer J. Suwijn, voorzitter van de Vereniging van Za kenlieden, gaf een kort overzicht van het verloop van de actie en de voor geschiedenis. We hadden aan 300.000 loten nauwelijks genoeg; hadden we er maar 100.000 meer gehad, merkte hij op. Dank voor alle medewerking van de zijde van het ministerie van justitie, van de plaatselijke politie en vele an deren. Aanvankelijk zou het aantal 200.000 zijn, later is dat veranderd in 300.000 a 20 cent. De verloting werd ge koppeld aan de bonnenaetie van de winkeliers. In het werk dat het omwis selen van deze bonnen in loten mee bracht heeft vooral het personeel van de Amro-bank een belangrijk aandeel gehad. Vrijdag is het enorm druk ge weest in de bank. Er vormden zich lange rijen mensen, die op het laatste •nippertje nog bonnen wilden omwis selen. Vandaag is het een hoogtepunt in on ze Sint Nicolaasactie, aldus de heer Su wijn. Hij bedankte ook Sinterklaas zelf SNEEKER NIEUWSBLAD Poule I: 8 /m 9 jaar, 22 t/m 26 kg: 1. H. v. d. Bles, Bolsward; 2. H. Akker man, Heerenveen; 3. L. v. d. Bles, Bols ward. Poule II: 8 t/m 9 jaar, 27 t/m 29 kg: 1. E. Postrna, Leeuwarden; 2. F. Hensen, Leeuwarden; 3. K. v. d. Akker, Sneek. Poule III: 8 /m 9 jaar, 30 t/m 32 kg: 1. P. Beres, Leeuwarden; 2. J. v. d. Wal, Leeuwarden; 3. P. Lijbaart, Leeu warden. Poule IV: 8 t/m 9 jaar, 33 t/m 42 kg: 1. Th. Lammertsma, Leeuwarden; 2. A. Koster, Sneek; 3. T. Bakker, Hee renveen. Poule V: 10 t/m 11 jaar, 24 t/m 31 kg: 1. M. Hoogeveen, Leeuwarden; 2. T. Hensen, Leeuwarden; 3. P. Smeding, Leeuwarden. Poule VI: 10 t/m 11 jaar, 33 t/m 35 kg: 1. N. Hielkema, Sneek; 2. K. Westra, Franeker; 3. J. Bok, Sneek. Poule VH: 10 t/m 11 jaar, 32 t/m 35 kg: 1. P. Beuizenberg, Sneek; 2. R. v. d. Hart, Leeuwarden; 3. Jac. Hiemstra, Franeker. Poule VHI: 10 t/m 11 jaar, 36 t/m 39 kg: 1. R. Steensma, Sneek; 2. R. Vergnes, Leeuwarden; 3. T. Douma, Sneek. Poule IX: 10 t/m 11 jaar, 36 t/m 39 kg: 1. F. Bonnema, Sneek; 2. W. Velthuis, Sexbierum; 3. F. Vellinga, Bolsward. Poule X: 10 t/m 11 jaar, 40 t/m 60 kg: 1. B. de Wit, Leeuwarden; 2. P. Roos ma, Franeker; 3. P. Jongsma, Leeuwar den. Poule XI: 12 t/m 13 jaar, 30 t/m 37 kg: 1. P. Koene, Leeuwarden; 2. Joh. Hed- dema, Leeuwarden; 3. J. Koops, Sneek. Poule XH: 12 t/m 13 jaar, 38 t/m 45 kg: 1. L. Boom, Sneek; 2. R. Rozendal, Leeuwarden; 3. J. de Roos, Leeuwar den. Poule XIII: 12 t/m 13 jaar, 46 t/m 65 kg: 1. E. Smit, Franeker; 2. L. Kingma, Heerenveen; 3. R. Postrna, Leeuwar den. Poule XIV: 14 t/m 15 jaar, 34 t/m 43 kg: 1. L. Wiersma, Leeuwarden; 2. G. v. d. Zee, Sneek; 3. B. Hendriksma, Bols ward. Poul XV: 14 t/m 15 jaar, 62 t/m 65 kg: 1. B. Douma, Leeuwarden; 2. M. Pal in aansluiting op de officiële hearing van diverse instanties en instellingen, welke op maandag 22 december (’s middags half drie) door Gedeputeerde Staten in Workum wordt gehouden in verband met het voornemen tot ophef fing van de reizigerstreindienst op de spoorlijn Sneek-Staveren, zal ook de plaatselijke bevolking van de Zuid westhoek van Friesland,* onder meer via verenigingen van dorpsbelang, in de gelegenheid worden gesteld haar mening over deze zaak kenbaar te ma ken. Daartoe wordt, eveneens op maan dag 22 december, ’s avonds van half acht tot tien uur in „De Klameare” te Workum een algemene openbare hea ring gehouden, die voor iedereen toe gankelijk is. Wat zullen de 1200 leerlingen van de openbare lagere scholen in Sneek vrij dag hoorbaar en zichtbaar hebben ge- r oten van het rijkelijk met spanning er. humor gekruide toneelstuk „Het spook van Spechtenstein”Afgaande op de reacties van het oudere publiek, dat donderdagavond in Amicitia de première mocht bijwonen, moet de zaal daags daarna bijkans afgebroken zijn. Ratteratat, wat een kostelijke op voering was dat, om met hoofdrolspe- lc Wratje te spreken. Het gezamen lijk zingen van de bekende Sinter klaasliedjes en niet te vergeten het bezoek van de „enige echte” St. Nico-, laa maakte het feest in een vrijwel ge' eel gevuld „Amicitia” helemaal compleet. Om met het laatste te beginnen: de Sint, die een ietwat vermoeide indruk maakte (zijn bril zakte hoe langer hoe di°”er weg in zijn baard!) had vreemd genoeg meer moeite met de Spaanse ta 1, dan met het voor hem toch bij zonder moeilijke Sneker dialect. Ge lukkig werd hij kundig geassisteerd d"or Zwarte Piet en kon hij toch nog enkele wijze vermaningen aan de toe hoorders kwijt. Na de parkeermoeilijk- heden in de binnenstad te hebben ge memoreerd, belandde hij via Lange Pier, de voorlichting en het celibaat bij de toestand van de schoolgebouwen hier ter stede. De goedheiligman toon de zich verheugd over de bouw van de nieuwe school aan de Goeman Borge- siuslaan, al was hij duidelijk ontstemd over het tempo, waarin dit gebeurde. Sint had deze school daarom al een toepasselijke naam toebedacht, nl. de „Langzaam-aan-school”. Dat de Ne derlandse kampioen voorlezen uit het oudste en rotste schoolgebouw is voort gekomen, vond St. Nicolaas ook een merkwaardig feit. Na nog zijn misnoe gen te hebben uitgesproken over het optreden van Johnny de Selfver- k(v’)ikker, vertrok de Sint weer on der een daverend „Dag, Sinterklaas je”! Er werd trouwens, onder de „be- toefde” leiding van meester Keulen, toch met bijzonder veel overgave ge zongen, waarbij uiteraard de dames aanmerkelijk beter voor de dag kwa men dan de leden van het mannelijk geslacht. Het aantal zitbanken dat door de gemeente in het voorjaar 1970 op ver schillende punten in de stad geplaatst zal worden, zal een aanzienlijke uit breiding ondergaan ten opzichte van voorgaande jaren. Zo zullen er ook vijf banken worden geplaatst in de tuin aanleg langs de Koningin Wilhelmina- straat, in de omgeving van de vijver van het Zuidersportpark, vier stuks bij de speelvelden en zandbak gelegen tussen het Zuidersportpark en de Ko ningin Wilhelminastraat, tien stuks bij de vijver en het speelveld aan de Edo Jongamastraat; 3 stuks langs het voet pad gelegen achter de Edo Jongama straat en 4 stuks in de omgeving van de brug over de Franek'ervaart. laascommissie (die voorheen dit feest in samenwerking met Volksonderwijs organiseerde), terwijl verder een „ge richte” collecte in de plaats was geko men van de vroeger gehanteerde deur- aan-deur collecte. Tenslotte was er door het vertrek van de heer Y. Dijk stra, een nieuwe regisseur benoemd in de persoon van F. van der Sluis, di- rekteur van de Huishoudschool. De h'er Keulen vond het spijtig, dat dit jaar geen cadeautjes voor de kinderen beschikbaar zouden zijn, maar gezien het gunstige resultaat van de nieuwe aanpak, zal dit volgend jaar hopelijk wel weer tot de mogelijkheden beho ren. Spreker bracht tenslotte dank aan alle medewerkers en speciaal ook aan de direktie van Amicitia en wenste de aanwezigen daarna een gezellige en genoegelijke avond toe. Wel, dat is het zeker geworden. Er is door de negen onderwijskrachten ond:r regie van de heer Van der Sluis, me’ groot enthousiasme gespeeld. UITBUNDIG GENOTEN De zaal heeft uitbundig genoten van de malle fratsen van Wratje (J. van Foe’.en), die op de hem eigen wijze zijn rol een persoonlijk accentje mee gaf en voor een kostelijke creatie zorgde. Kostelijk waren ook Constan tia (mej P. Groeneveld) en Lobelia (mej. A. Reinardi), de rijke onge trouwde zusters, die het kasteel zo graag wilden hebben. En dan niet te vergeten de boef Pier Colombo (A. Osinga) met zijn welluidende vrou wenstem en zijn sinistere maat Sjeffie (A. van Hattem). En zo’n verhaal is natuurlijk niet compleet zonder een stoere veldwachter (A. de Wal) en ’n stra, Leeuwarden; 3. J. v. Wieren, Leeuwarden. Poule XVI: 14 t/m 15 jaar, 51 /m 56 kg: 1. W. de Vries, Sneek; 2. J. Walstra, Leeuwarden; 3. J. Beres, Leeuwarden. Poule XVII: 14 t/m 15 jaar, 74 t/m 80 kg: 1. H. v. Dijk, Heerenveen; 2. Chr. Goes, Leeuwarden; 3. J. de Boer, Heeren veen. Gele en oranje band: Lichtgewicht t/m 63 kg: 1. G. Nijboer, Leeuwarden. Half middengewicht t/m 70 kg: 1. K. v. d. Kooi, Leeuwarden; 2. M. Kampen, Heerenveen; 3. K. Hiemstra, Sexbierum. Middengewicht t/m 80 kg: 1. F. Jonker, Heerenveen; 2. P. Braak- sma, Leeuwarden; 3. W. de Groot, Leeuwarden. Half zwaargewicht t/m 93 kg: 1. P. Tjockker, Leeuwarden; 2. A. Lage- veen, Leeuwarden; 3. R. v. d. Ley, St. Anna Parochie, Zwaargewicht boven 93 kg: 1, S. Swant, St. Anna Parochie. Groene en blauwe band: Lichtgewicht t/m 63 kg: 1. K. Smits, Heerenveen; 2. P. Ornee, Leeuwarden; 3. J. Boersma, Leeuwar den. Halfmiddengewicht t/m 70 kg: 1. P. v. d. Kooi, Leeuwarden; 2. R. Hoekstra, Heerenveen; 3. J. Aukes, Heerenveen. Middengewicht t/m 80 kg: 1. F. Bouius, Leeuwarden; 2. J. Vene- ma, Leeuwarden; 3. J. A. v. d. Meulen, Leeuwarden. Halfzwaargewicht t/m 93 kg: 1. S. Merkus, Leeuwarden; 2.J, Grand- ke, Leeuwarden; 3. A Feenstra, Leeu warden. Bruine en zwarte band: Lichtgewicht t/m 63 kg: 1. H. Duursma, Drachten; 2. A. Nagel, Leeuwarden; 3. F. Casimir, Drachten. Halfmiddengewicht t/m 70 kg: 1. K. Boom, Sneek; 2. J. de Vries, Sneek. Middengewicht t/m 80 kg: 1. M. v. d. Molen, Leeuwarden; 2. S. Ho Iw er da, Leeuwarden; 3. Sj. Nota, Sneek. Half zwaar en zwaargewicht: 1. H. v. d. Schuit, Leeuwarden; 2. J. v. d. Meer, Leeuwarden; 3. V. Bruin- sma, Leeuwarden. De middenstandsvereniging die an dere jaren een show hield, had nu een middag voor de jeugd van Oosthem, Abbega en Folsgare georganiseerd, waarbij sint Nicolaas was uitgenodigd om de kinderen te verrassen. Met een bus van de ZWH werden de kinderen van Abbega en Folsgare naar ’t Him- sterhüs gebracht dat geheel bezet was. Ook enkele ouders waren aanwezig. Onder vrolijk gezang en gejuich arri veerde Sint Nicolaas met twee Zwar te Pieten. Voorzitter F. Posthumus heette de Sint en Pieten hartelijk wel kom en was blij dat zij nog tijd had den gevonden Oosthem te bezoeken. Er stonden nog al wat namen in het grote boek van de Sint. Zij moesten bij hem komen maar werden tenslotte met pepernoten van Zwarte Piet getroost. Nadat allen op chocolademelk en snoep waren getrakteerd, kwam als verrassing een goochelaar op het no- neel, die op leuke wijze de jeugd wist bezig te houden. Eén van de kinderen mocht het ook eens proberen, maar kwar' tot de ontdekking dat de to verstok slap in zijn hand werd. De goochelaar werd met enorm ap plaus van de jeugd beloond, waarna hij tevens nog door de voorzitter werd bedankt. De jeugd zong daarna nog veel liedjes en enkele kinderen moes ten nog bij de Sint komen. Onder luid gejuich vertrok Sint Nicolaas. De kin deren ontvingen bij het verlaten van het gebouw nog een zak met lekkers van de Zwarte Pieten. Met grote vol doening kan de middenstandsvereni ging op deze middag terugzien. In zijn toespraak tot de rond de vijf matten gezeten junioren en de vrijwel volle tribune zei de heer Visser, dat het gemeentebestuur het erg op prijs stelt, dat dit toernooi voor de tweede keer binnen de muren van de Sneker Sporthal wordt gehouden. Hij ging even in op een serie door de secretaris van de judovereniging Sneek, de heer A. J. Oosterhoff, geschreven artikelen over de grondlegger van het judo Jigoro Kano. Judo is een manier om lichaam en geest te ontwikkelen en te perfec tioneren. Deze ontwikkeling, deze per soonlijkheidsvorming is van het aller grootste belang. Als jullie straks onze plaatsen in de maatschappij gaan in nemen, dan hoop ik dat de vorming in de dojo verkregen zich ook op ander gebied gaat manifesteren. Er zal, aldus de wethouder in Sneek nog veel op het gebied van de sport moeten ge beuren, maar als we als gemeentelijke overheid niet zullen durven te inves teren, krijgen we over 20 jaar of mis schien nog wel eerder de rekening ge presenteerd. Voordat hij met een bui ging. naar de tatami het toernooi voor geopend verklaarde, las hij nog even een citaat van de Russische schrijver Tolstoj voor. Hij, die geestelijk krachti ger is dan zijn tegenstander, zal on danks nederlagen tenslotte de zege palm van de overwinning behalen. Hierna werd snel een begin gemaakt met de wedstrijden bij de junioren, on derverdeeld in leeftijds- en deze soms weer ‘in gewichtsklassen. Elke wed strijd duurde 3 minuten, zonder her kansingen, zodat aan het eind van elke partij een van de twee tot winnaar werd uitgeroepen. Zij streden op 5 mat ten, waardoor het programma een vlot verloop had. Het was een bizonder boeiend schouwspel en de talrijke toe schouwers hadden dan ook niet zelden reden tot applaudiseren. De partijen bij de jeugdleden duurden tot laat in de middag en de leiding was hier in handen van de heren S. v. d. Veen (Sneek) en J. de Leeuw (Leeuwarden), beide 2de Dan. Om half acht ’s avonds startten de wedstrijden bij de senioren. Onze stad genoot Sj. Nota (bruine band) speelde een formidabele partij tegen M. v. d. Molen uit Leeuwarden, die tenslotte maar met gering verschil wist te win nen. Via de herkansing eiste Nota even wel toch nog een derde prijs voor zich op Het krachtsverschil was ook bij de meeste andere 5 minuten durende par tijen uiterst miniem, waaruit blijkt dat de Sneker judoka’s een goed woord je meespreken in deze sport Doordat men bij de seniorenwedstrij den gebruik maakte van twee matten, werden de laatste partijen zo tegen half elf gespeeld. De slotconclusie van de or ganisatoren was, dat een dergelijk toer. Ludabar, Kruizebroederstraat. Schotse top-deejee „Sandy”. Het spreekt vanzelf dat aan een der gelijke actie hoge kosten zijn verbon den. Maar de netto opbrengst van f 36.000 is meer dan men verwacht had. De heer Suwjjn was erg blij met deze goede afloop Het bedrag zal aan een commissie uit de beide zeilverenigin gen worden overgedragen. De heer Hoekstra sprak, nu als voor zitter van het Sneekweek-comité, zijn dankbaarheid uit voor deze financiële steun. Geweldig, vond hij, en dat ter wijl steeds was gezegd: meer dan f 20.000 kun je niet verwachten. Alle watersporters en anderen die wel eens op het starteiland komen zullen wel heel blij zijn dat er nu eindelijk wat gedaan kan worden aan een goede accommodatie. We hebben er lange jaren naar uitgezien, aldus de heer Hoekstra. aecombtneerde uitqave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD lieftallige fee, in de persoon van mej. A. Jonkers. Maar ook mej. S. Blaauw, die als mevrouw Spreeuw zo prachtig kon zingen en mej. T, Dankert, die zo’n lieve juffrouw Betje was en zo goed kon boterwegen met Wratje, mogen met ere genoemd worden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1