Gemeentebegroting Sneek 1970 waterpoort-krabbels minder toch sluitend reserve dan in ’69, Kostelijke klucht „Buten de stringen” van Krite Snits was voor Sneek première WY M BRITS E RA DEEL IJLST van en de gemeenten SNEEK, Nu vier prijswinnaars bekend Officieel Orgaan Donderdag 11 dec. 1969 124e jaargang no. 99 r Proces-verbaal tegen Jouster voor mishandeling zeilers in Sneek Drukker kreeg hand in pers Water wordt duurder - pensionprijzen Ni j Nazareth en Cruycebroedershof stijgen - plannen voor nieuw kantoorgasbedrijf - bijstandverlening 25% hoger geraamd dan in '69 - steeds hogere personeelskosten Verkoping te Ijlst 5 SNEEKER NIEUWSBLAD Foto Julius van Dijk er met het blad geleurd wordt om herkomst onbekend is. De motor bedoelde krabbeltje over het bier- tot zich te nemen. Het is beslist Gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Op het politiebureau heeft men Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 De heer H. Brandenburgh, firmant van drukkerij fa. Brandenburgh en Co. aan het Kleinzand, heeft vanmor gen vroeg een bedrijfsongeval gehad. Hij raakte bij het schoonmaken van de snelpers met zijn linkerhand tussen de inktrollen. De hand is ernstig gewond. De man werd ijlings naar het zieken huis gebracht, waar operatief inge- grepen moest worden. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150-3005 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bjj kontrakt handelsadvertenties) lager Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Per post f 6.per half jaar Giro 85 07 48 Ln.v. Sneeker Nieuwsblad 1 Van de zijde van het bestuur van j een ern- En dat men heeft genoten, bleek wel uit het langdurige applaus na af loop voor de medewerkenden aan de ze klucht, die zich afspeelde in het huis van de klompenmaker Egbert Romsma (R. H. Ferwerda). Het han delde rond de 60ste verjaardag van dez. persoon. Men maakte al snel ken nis met zijn vrouw Tryn, gespeeld door mevrouw C. Wolthuizen, die hem wekelijks een bedrag gaf voor zijn „üt De gemeentebegroting 1970 voor Sneek kon sluitend worden gemaakt zonder dat de z.g. saldi-reserve behoeft te worden aangesproken. Op de post voor onvoorziene uitgaven van de ontwerp-gemeentebegroting is rond f 149.500,beschikbaar voor het opvangen van tegenvallers in de ramingen en ter voorziening in behoeften welke in de loop van het be grotingsjaar zullen ontstaan (vorig jaar f195.600,Rekening hou dende met een niet onbelangrijke stijging van de uitgaven, was het mo gelijk de begroting sluitend te maken, zij het dat er nauwelijks ruimte is gelden voor extra voorzieningen beschikbaar te stellen en dat zelfs het voor onvoorziene uitgaven te reserveren bedrag f 45.000,lager moest worden geraamd dan voor 1969. tyej Sneekar Nieuwsblad is een Het lijkt er op dat koning Winter zijn intrede doet in ons land. Vanmorgen vroor het in onze streken ongeveer 7 graden. De besturen van ijsclubs en de IJswegencentrale houden hoop vol het weerbericht in de ga ten. Het afgelopen weekeinde kregen we al een voorproefje in de vorm van een laagje sneeuw. Onze fotograaf schoot zijn eerste „winterplaatje” in dit seizoen en hij ging daarvoor naar het prachtige Wilhelmina- park aan de Bolswarderweg. Niet alleen ’s zomers is dit een lust voor ’t oog, ook in winter- tooi is het park een bezoek ze ker waard. Vier prijswinnaars zijn thans be kend van de actie van de Sneker Za kenlieden. Dinsdagmorgen ontstond enige verwarring over het nummer 8318. Op de bulletins stonden er nl. twee nullen voor dit nummer, doch niet op het betreffende lot. Dit bleek in het bezit te zijn van mevrouw Wes ter-de Groot te Terzool, die daarmee de Ford Escort heeft gewonnen. Ook de afwasauitomaat is nu „te-x recht”. Deze is gewonnen door de heer L. Otter te Abbega. De eigenaar van het lot met het nummer 7791, waarop het bankstel is gevallen, heeft zich nog niet gemeld. komsten van de onderscheidene tak ken van dienst (de z.g. bedrijven) le veren per saldo een nadeel op van rond f 396.800,Hierin is begrepen het hoger nadelig saldo van de ge meentelijke sociale dienst ad f 403.800,- dat voornamelijk veroorzaakt is door een stijging van de uitgaven wegens bijstandverlening met 25% ten opzich te van de primitieve begroting 1969 en voor een kleiner deel door hogere per soneelskosten. MEEVALLERS Tegenover deze uitgavenstijgingen (slecnts die welke meer dan f 10.000, bedroegen zijn genoemd) staan enkele meevallers. De kosten van het carillon zijn i.v.m. het eenmalig karakter van de uitgaven in 1969 wegens uitbreiding en restauratie f 40.800,lager ge raamd. Hierbij is nog geen rekening gehouden met een in 1970 bij begro tingswijziging te ramen bedrag we gens noodzakelijke werkzaamheden aan het uurwerk van de Martinitoren. Vol - leveren het voortgezet onder wijs en de rente van kasgelden verge leken met het voor 1969 geraamde re sultaat netto een voordelig verschil op van respectievelijk f 92.600,en f 24.300,—. Door de gemeentepolitie van Sneek is proces-verbaal opgemaakt tegen de 19-jarige fabrieksarbeider P.K. uit Joure. De jongeman had eind juli een paar jeugdige zeilers uit Oosterbeek afgetuigd, zodanig dat één van hen een been brak. Hij was de aanvoerder van een klein groepje dat er een gewoonte van - 'kte langs de rijksweg vlakbij Sneek zeilers lastig te vallen. Hoewel niet zonder moeite is het de politie Het pand Eegradht 89, eigendom van en bewoond door mevr. Postma-Twijn- stra, is onderhands verkocht aan de HOGERE UITGAVEN Tegenover de inkomstenstijging van in totaal f 1.289.700,staat eveneens een in sterke mate gestegen uitgaven- peil. De personeelskosten zijn, verge- leker met de raming van vorig jaar, met rond f 444.400,toegenomen. Voor een goed begrip van deze ho gere raming dient te worden bedacht, dat in de raming van 1970 rekening is behouden met de opneming in de sa larisschalen van het achterstallig trendpercentage 1968 (0,88%), de per 1 januari 1969 ingegane salarisverho gingen (resp. 5% en 2%), de verho- gin van het z.g. minimum loon en van de minimum-bedragen van de kinder toelage ingevolge de Kindertoelagere- geling Overheidspersoneel. Voorts is rekening gehouden met een verhoging (over de hele linie) van de premies voor sociale verzekering, alsmede een personeelsuitbreiding van de gemeen tesecretarie en van gemeentewerken. Nog géén rekening is gehouden met de in 1970 voor het overheidspersoneel te treffen salarismaatregelen. Ook de incorporatie van het verhogingsper- centage van de trend 1969 is nog niet geraamd. De uit de investeringen voortvloei ende financieringslasten (rente en af schrijving) stegen met rond f 101.200. Bij de berekening van de hiervoor op- gesomde inkomsten- en kostenstijgin gen zijn de ramingen terzake van de politie en het onderwijs buiten aan merking gelaten, omdat voor deze on derdelen doeluitkeringen uit ’s rijks kas worden ontvangen. ENKELE CIJFERS Onze stad had vanmiddag een primeur. Om twee uuir werden in het stadhuis in de echt verbonden scheidsrechter W. Wittermans van Jutrijp en zijn vrouwelijike collega mej. Pietje v. d. Ploeg uit Sneek. Een echt scheidsrechtershuwelijk dus! Beiden fluiten geregeld voor de afdeling Friesland van de KNVB. Mevrouw Wittermans is niet van plan om de fluit aan de wilgen te hangen. Zij gaat voorlo pig gewoon door, zodat men straks het unieke feit kan beleven dat een echtpaar zich in het weekeinde ver dienstelijk maakt door jongelui in de gelegenheid te stellen hun bal letje te trappen. Het kerstnummer van de „Open deur” zal in Sneek weer huis aan Niet zo ver van het Wilhelmina- park ligt het z.g. Spoorwater, een uniek stukje natuur. Uniek vooral omdat het binnen de stadsgrenzen ligt. Ongeveer een jaar geleden schreven wij al over plannen tot verbetering van de afwatering. Het water dreigt hier en daar nL te .verlanden’, hetgeen niet in het be lang is van de vele soorten vogels, die er in het voorjaar broeden. Langs het wandelpad van de Roer- domplaan naar de Hemdijk zou een sleuf gegraven moeten worden om zo een betere doorstroming te krij gen en het bovendien ónmogelijk te maken voor onbevoegden het ter rein te betreden. Met de uitvoering van dit plan is een hoop geld ge moeid. Het actiecomité heeft thans ongeveer f 1000 binnen, maar er zal nog veel meer moeten komen. (Eventueel kan men via het Snee ker Nieuwsblad geld bijdragen voor dit doel.) men. En zodra er over de schreef gegaan wordt, is het: ho! De Meerpaaljeugd wil a.& zater dag laten zien, dat er belangrijker zaken zijn dan de vraag of men al of niet zwak-alcoholische drankjes consumeren zaL Het is bekend dat in deze welvaart-maatschappij een heleboel mensen in geestelijk op- zich bepaald niet welvarend zijn. Sommigen dreigen het contact met hun medemensen te verliezen. Ze staan een beetje buiten de samen leving. Voor deze groep, de eenza men onder ons, wil de Meerpaal wat doen. In de eerste plaats wordt nu, wanneer men iemand kent die tot deze groep gerekend kan wor den, gevraagd dit aan de Meerpaal- leiding door te geven. In de tweede plaats wordt gevraagd of ieder die spullen heeft liggen, welke niet ge bruikt worden doch nog in goede staat verkeren, deze beschikbaar wil stellen. Deze goederen zullen dan verkocht worden en met de opbrengst zal getracht worden iets te doen voor de eenzamen onder ons. Hoe dit -gerealiseerd kan wor den is nog niet geheel duidelijk. Eventueel gaat het geld naar de kerstpotten van het Leger des Heils. Een opmerkelijke trouwstoet kon gistermiddag in Sneek gesignaleerd worden. De stoet werd nl. gevormd door een achttal Daf-personenwa- gens. Dat was niet zo vreemd, aan gezien het een monteur van garage Bruinsma (Sneek-Bolsward) betrof. De man woonde in Wommels, zijn bruid is afkomstig van Scharnegou- tum. De baas had een paar maanden geleden schertsend aangeboden dat men maar in Dafs naar het ge meentehuis zou rijden. Het voorstel is toen door de monteur in dank aanvaard. Elke auto werd met drie bloemstukken getooid en zo reed de stoet van Wommels, via Schar- negoutum naar Sneek. Voorop de serivicewagen en het bruidspaar in een nieuwe Daf coupé. De bruide gom stuurde zelf. len) zei Simen zjjn vrouw wat hem aan het licht was gekomen. Vanaf dat moment had hij in zijn gezin de lei ding. Het gelukte Egbert evenwel niet zo snel ’t heft in handen te krijgen. Wel kreeg hij het van zijn vrouw ge daan, dat deze doorging met hem we- kelh’ks f 50,te geven, maar nu als zakgeld Zoal: het een klucht betaamt kwam alles na veel geharrewar weer in kan nen en kruiken. Aukje de Boer kon dus met Frans gaan trouwen en Rinske stapte met Julle de postbode (U. de Jong) in het bekende bootje. De voorzitter deed, terecht, niemand te kort, toen hij na afloop allen, onder wie ook de souffleuse, mevrouw M. Boersma, en de regisseur, de heer J. Kuipers, prees om het voortreffelijke werk, dat ze hadden gebracht. Het was een fraai stuk Fries toneel, wat zoals gezegd vanavond nog eens wordt ge speeld. Evenals vanavond het geval zal zijn, werd gisteravond het blijspel „Buten de stringen” door de Krite Snits ten tonele gebracht. Het was de eerste keer dat dit stuk in Sneek werd ge speeld. De klucht, zo zei de voorzitter, de heer F. Dotinga, was eerst in di verse plaatsen in de provincie uitge probeerd. Hiervan hebben dan op deze avond een ongeveer voor de helft ge vuld? zaal en een vrijwel helemaal be zet balkon voor het eerst in Sneek kunnen genieten. De ledenwerfactie van de nieuwe IJsklub Sneek, ontstaan uit de Ijs club Friso en de ijsvereniging De Friesche Jeugd, is tot nu toe wat tegengevallen. In totaal hebben zich ongeveer 250 mensen als lid opgegeven. De oude ijsclubs had den gezamenlijk zo’n 290 leden. Maar het bestuur heeft goede moed. „Het moet eerst winter worden, dan komen de mensen wel”, aldus een bestuurslid. W XXXXg Cl o LXXL VXC VvX OmXLXXXcUXU ken. In groepjes van twee, k k k r Van de mensen wordt een kleine bijdrage gevraagd in de kosten, k Maar men moet het niet zo zien dat er met het blad geleurd wordt om het te verkopen. Er wordt weer een S speciale Sneker pagina in opgeno- 5 men, evenals vorig jaar. Daarop s staan alle kerkdiensten vermeld van de deelnemende kerken en wel de hervormde, gereformeerde, roomskatholieke en doopsgezinde X kerk alsmede het Leger des Heils. Indien de bijdragen een batig saldo s opleveren, zal dit voor een inter- kerkelijk doel worden bestemd. In de bejaardencentra, het ziekenhuis 5 en verpleeghuis zal het blad apart verspreid worden. op nee pourieoureau neen; men al een paar weken een buitenboord- motor (merk Seagull), waarvan de herkomst onbekend is. De motor s werd aangetroffen in een bootje, dat door jongens vermoedelijk voor 5 spelevaren is gebruikt. De eigenaar van het bootje is wel bekend, maar deze heeft verklaard, dat de motor niet van hem is. De vraag is nu: wie mist een buitenboordmotor? van oie zyue van net oes S de Meerpaal ontvingen wij stige reactie op ons licht ironisch 5 bedoelde krabbeltje over het bier- S drinken in de Meerpaal (Zie krant van vorige week). Men heeft ons verzekerd dat er in de jeugdsocië- S teit geen gelegenheid zal zijn om bier in onbeperkte hoeveelheden tot zich te nemen. Het is beslist niet de bedoeling dat de jongelui er in beschonken toestand vandaan ko- De kosten wegens controle van de administratie van de gemeente-ontvan- ger zijn f 10.000,hoger geraamd, terwijl de openbare straatverlichting f 28.000,meer vergt dan vorig jaar. De uitgaven wegens onderhoud van straten en pleinen eisen f 71.300,en die voor onderhoud van plantsoenen en van walmuren respectievelijk f 12.700,en f 12.100,meer. De ex ploitatiekosten van huizen, gebouwen, boerderijen en gronden zijn f 60.000, hoger dan in 1969, terwijl het basis onderwijs f 76.900,meer en het bui tengewoon onderwijs f 109.400,meer vraagt. De subsidie voor musea en bi bliotheken is f 25.100,en de bijdrage in b-t muziekonderwijs f 10.000,ho ger gesteld. Voorts zijn de exploitatie kosten van de gemeentelijke sportac commodaties met f 20.900,gestegen, terwijl de bijdrage ingevolge de ge meenschappelijke regeling „Zuidwest- hët buizennet en de bouw van Fr: sland” f 19.500,hoger is ge- i raamd. Wegens subsidies aan instel lingen voor gezinszorg is f 31.500, te komen. Dit zou de volgende dag (het tweede bedrijf) voor de nodige verwikkelingen zorgen. De dochter van ’n vriend van Egbert, Rinske, was verliefd op Julle de postbode, maar zei niet zonder redenen, omgang te hebben met de zoon van Egbert, Frans Romsma. Deze Frans nu was in feite weer verliefd op Aukje de Boer, maar hij mocht met haar niet trouwen, om dat hij een halfbroer van haar „zou zijn”. Het pakte later echter allemaal heel anders uit. Op zijn verjaardag kreeg Romsma visite van Aukje de Boer, die echter niet zijn dochter bleek te zijn. Hij had nl. helemaal geen dochter, maar had dit maar steeds zijn vrouw voorgehou den om wekelijks f 50,te krijgen om zijn schulden te betalen. Ook Egberts vriend, Simen Tebbes (J. Hofmeester ah ah ah ah) ontdekte iets. Op een stembiljet stond de geboortedatum van zijn vrouw Mart (mevrouw H. de Boer) en deze bleek vijf jaar ouder te toorgebouw een bedrag van f 100.000,- te reserveren. Op de ramingen in de ontwerp-be- grotingen van de algemene dienst en de bedrijven zullen de in 1970 voor ’t overheidspersoneel te treffen salaris maatregelen hun invloed nog doen gel den. Een eventueel nadelig verschil tussen de meerdere personeelskosten en de compenserende verhoging van de algemene uitkering uit het gemeen tefonds zal een ongunstige invloed op het thans bereikte begrotingsresul- taat kunnen uitoefenen. INKOMSTEN De inkomstenstijging uit hoofde van de financiële verhouding tussen rijk en de gemeenten bedraagt in dit be grotingsjaar naar raming f 1.076.700, De aan de ramingen ten grondslag liggende berekeningen zijn gebaseerd op de door de minister van binnen landse zaken gegeven aanwijzingen. Er werd onder meer mededeling gedaan van de verhoging van het uitkerings percentage tot 229. De hogere inkomsten wegens eigen heffingen, waarover voor dekking van uitgaven van de algemene dienst kan v ’-n beschikt, bedraagt f 40.500, In dit bedrag is onder meer een hoge re opbrengst ad f 15.600,begrepen wegens opcenten op de personele be lasting. T inkomstenstijging uit anderen hoofde bedraagt f 172.500,Deze stij ging wordt voornamelijk veroorzaakt door een hogere raming van de rente- inkomsten van reserves en eigen kapi taal ad f 24.600,van de grondrenten en erfpachten ad f 91.000,en door een hogere overboeking van de kapi- taaldienst van f 40.000,van perso neelskosten van gemeentewerken, ten laste komende van kapitaalwerken. De hoofdstukken van de gewone dienst vertonen in ontvang en uitgaaf een totaal van f 22.474.936,75, hetgeen een stijging van 15% ten opzichte van het budget van de primitieve begro ting 1969 betekent. In verband met de „Wet kapitaals uitgaven publiekrechtelijke lichamen”, die de gemeenten bij het doen van ka pitaaluitgaven belangrijke beperkin gen oplegt zijn op de kapitaaldienst geen nieuwe investeringen geraamd. Deze zullen bij begrotingswijziging a i de begroting moeten worden toe gevoegd. Ondanks de beperkingen waartoe voormelde wet de gemeenten dwingt, laten de kapitaalsuitgaven over het jaar 1969 blijkens een vergelijking van 1969 en 1970 een flinke groei zien. De boekwaarde van de activa zal per 1 januari 1970 voor de eerste maal de f lr miljoen-grens overschrijden. Dan zullen de investeringen van de ge meente (inclusief de takken van dienst en de aan de woningstichting „Patri monium” en de stichting „Gerefor meerd» bouwcorporatie voor bejaar den” verstrekte voorschotten) in totaal f 106.213.063, 35 bedragen of f 4,008,— per inwoner. De boekwaarde van deze investeringen op 1 januari 1969 was f 91.780.057,81, zodat de activa in een jaar tijds met f 14.433.005.54 zijn geste gen. Een groot deel van deze toename, namelijk rond f 13,miljoen is te danken aan bouwactiviteiten, t.w. de bouw van 152 N.B.I.-woningen in de Stadsfenne en de 288 E.B.A.-woningen -- n de woningstichting .Patrimonium’. GEMEENTELIJKE BEDRIJVEN In de ontwerp-begroting van het ge in ntelijk waterleidingbedrijf is teneinde een verliesgevende exploita tie te voorkomen rekening gehou den met een verhoging van de water- leidingtarieven. Een desbetreffend voorstel zal de raad, nadat de voor dez? verhoging vereiste toestemming van het ministerie van economische zaken is verkregen, worden aangebo den. De ontwerp-begroting van het ge meentelijk grondbedrijf is gebaseerd oi 'c tot 1 juli 1969 in deze tak van dienst ingebrachte gronden. Nog geen rekening is gehouden met het besluit van 25 november j.l., tot inbreng in dit bedrijf van gronden, die in de eerst volgende jaren voor stadsuitbreiding in gebruik zullen worden genomen. Bij het samenstellen van de ont werp-begroting van het gemeentelijk woningbedrijf is rekening gehouden met het gereedkomen van 152 galerij- woningen (en de daarbij behorende 24 garages) volgens het N.B.I.-systeem in de Stadsfenne. Voorts zijn in deze begroting de baten en lasten van 68 in de stadsuitbreidingen Noorderhoek en Lemmerweg gebouwde garages ver werkt. In de ontwerp-begroting van het ge meentelijk reinigingsbedrijf is door een overboeking van het op de dienst 1969 uitgetrokken bedrag opnieuw f 55.000,geraamd terzake van de verwijdering van het bij de gemeente- reiniging opgeslagen huisvuil. Het ra men van lasten voortvloeiende uit de methode van vuilbegraving is in ver band met de afwijzende beschikking van gedeputeerde staten voorlopig achterwege gelaten. I- de ontwerp-begrotingen van het gemeentelijk bejaardencentrum ,,Nij Nazareth” en het gemeentelijk ver- zorr'.ngshuis „Cruycebroedershof” is een verhoging van de pensionprijzen c.q. verpleeggelden verwerkt voor het behoud van een sluitende exploitatie. Ten aanzien van „Nij Nazareth” moest voornamelijk door de stijging van de personeelskosten, de kosten van voe ding er een hogere storting in het on- derhoudsfonds voor gebc .wen en in stallaties tot deze verhoging worden besloten om de exploitatie zelfdekkend te houden. Bij het .Cruycebroedershof’ was dit eveneens het geval door een aar erkelijke stijging van de perso neelskosten en de kosten voor bewas- sing, alsmede een lagere bezettings graad overeenkomstig de door de Kroc terzake genomen beslissing en het verwerken van het vermoede lijk exploitatieverlies 1969. Bij het samenstellen van de ontwerp begroting van het gemeentelijk gasbe drijf is rekening gehouden met de fi nancieringskosten van investeringen, verband houdende met de uitbreiding van L_. e°n nieuw kantoorgebouw. Het ligt in de bedoeling van b. en w. om de raad SUBSIDIE-VERZOEKEN Tegelijk met de behandeling van de begroting dient de raad te beslissen op een advies van b. en w. betreffen de een aantal verzoeken om toeken ning van subsidies of om verhoging van reeds verleende subsidies, in de Icop van 1969 ingekomen. Geadviseerd wordt de vereniging „Pro Juventute Friesland” een jaar lijks subsidie toe te kennen van f 100 (tot nu toe was het f 50,er is spra ke van uitbreiding van het aantal te behandelen gevallen); m.i.v. 1 januari a.s. de Prov. Friese Vereniging „Het Groene Kruis” geen algemeen subsi die uit de gemeentekas, zoals tot nu toe, te verlenen maar aan de vereni ging „Het Groene Kruis” te Sneek naast het haar ingevolge de gemeen telijke subsidieregeling toekomende subsidie een extra-subsidie toe te ken nen van 70ct. per aangesloten lid; af wijzend te beschikken op verzoeken van de Stichting het Nederlands Ast ma Fonds, de Nederlandse Hartstich ting en Nier Stichting Nederland (daar deze landelijke instellingen geen direc te band met de gemeente, hebben); ’n subsidie van f 41.590,te verlenen aan de „Stichting Frysk Orkest” (vo rig jaar f 35.715,een bedrag van f 5039,toe te kennen aan operage zelschap „Forum” (vorig jaar f 4705,-); aan de gezamenlijke tamboers- en pij perskorpsen f 2000,per jaar toe te kennen (tot nu toe f 1500,een ver zoek van de Raad der Europese Ge meenten om toetreding als lid (tegen een contributie van 1 cent per inwo ner) opnieuw af te wijzen; de bijdrage voor iedere uit de gemeente afkomsti ge houder van een Cultureel Jongeren Paspoort te verhogen van f 2,tot f2,50; afwijzend te beschikken op een verzoek van de Stichting Friesland voor Ontwikkelingssamenwerking (vo rig jaar oordeelde de raad het onnodig dat naast de zich op het terrein der ontwikkelingssamenwerking bewegen de NOVIB in Friesland nog een eigen organisatie werkzaam is). huis worden aangeboden door vrij- J willigers uit de verschillende ker- liefst niet van dezelfde kerk om daar mee de oecumenische gedachte nog ee s extra te demonstreren zul len volgende week woensdagavond in .totaal ongeveer 300 medewerkers een 5000 exemplaren van het blad aan de man trachten te brengen. bijdrage gevraagd in de -- aan het fonds voor de infrastructuur is f 37.200,hoger geraamd. De uit- Tryn had dit voorkind, Aukje de Boer, uitgenodigd om op Egberts verjaardag gen, de betreffende jongeman alsnog op te sporen. tingen ten kantore Sneek en wanende te Idzega (Wymbr.). voorgedaan. Gesouffleerd door Egbert (die half achter een krant zat verscho- voor te stellen zowel in ae aiensTBe grotingen voor 1968 als in die voor 1969 voor de stichting van dit kan-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1