van NIEUWJAERSWENSCH Woningschaarste bepaalt tempo onbewoonbaarverklaring IJLST WYMBRITSERADEEL en van Raadslid P. de Vries: „Er moesten meer goedkopere woningwetwoningen gebouwd worden Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Step in step uit: studenten cabaret uit Wageningen nieuwjaarsdag in Meerpaal Bij d’intrede van het Jaer onses Heeren MCMLXX 124e jaargang nr.105 Woensdag 31 dec. 1969 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Loslopende honden joegen schapen op in Ypecolsga Sneeker Nieuwsblad is een aecombineerde uitgave wsn NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en SNEEKER NIEUWSBLAD r (Foto J. Bosma) 225 kilo werd le bakkers hebben continu door- eigen handen iets hiertoe te la- gewerkt. In totaal zijn er zo’n ten bijdragen. I Maandagavond werd de bakke rij in gereedheid gebracht. Men Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Mevrouw De Graaff was blij met d‘eze toezegging. De heer J. P- de Vries brak nog een lans voor de heer Auke- ma. Hier zullen b. en w. trachten een Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager Abonnementsprijs f 4,— per half jaar Per post f 6.per halt jaar Giro 85 07 48 t.n.v. Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150-3005 Er moesten meer goedkopere woningwetwoningen gebouwd worden, ver zuchtte de heer J. P. de Vries gisteravond in de raadsvergadering. Hij bracht daarmee een wens onder woord die door alle raadsleden wel onderschreven kon worden. Want de mogelijkheid om oude woningen onbewoonbaar te ver klaren en de bewoners een andere passende woning aan te bieden staat en valt met het aanbod van nieuwe woningen en vooral bovengenoemde catego rie. Het blijft een moeilijk probleem om alle krotten op tijd te kunnen op ruimen. Burgemeester Rasterhoff was inzake de oplossing van dit probleem bepaald niet optimistisch. De raad nam, na lange discussie, de nota van b. en w. betreffende onbewoonbaarverklaring aan. De heer Meijer bleef erbij het loon- vraagstuk het belangrijkste te vinden. Het gaat om een menswaardig be staan. Hij bleef ook bezorgd t.a.v. het pendelen, maar hechtte toch zijn goed keuring aan het voorstel. De heer B. de Vries drong nog aan op een overzicht van de huurbetaling, i.v.m. de achterstand, die hier en daar is. De burgemeester hield na afhande ling van de agenda een korte terug blik op het afgelopen jaar. Ondanks het gebrek aan financieringsmiddelen is er toch heel wat tot stand gebracht. Er zijn thans 100 woningen meer in aanbouw dan op 1 januari, nl. 492. Naar het zich laat aanzien zal de be volking met ongeveer 500 zielen zijn toegenomen. Hij besloot met het voor stel om als raad een protesttelegram te sturen aan staatssecretaris Keyzer over de voorgenomen opheffing van de spoorlijn Sneek-Staveren. Dit voor stel werd met applaus aangenomen. De nestor van de raad, de heer J. P. de Vries, bracht dank aan het Col lege en drong aan op spoedige realise ring van het nieuwe Cruycebroeders- hof. Evenals andere jaren hield s Advendo ook nu weer haar tra- o ditionele verkoop van oliebol- len. Het was dit jaar de 15de keer. Om de kopers hiervoor alvast warm te krijgen werd op In de nacht van zaterdag op zondag heeft een kudde schapen, eigendom van de veehouder T. Stoffelsma te Ypecolsga, angstige ogenblikken be leefd. Drie honden vierden hun jacht instinct bot. Ze wisten 8 schapen te pakken te krijgen. Eén werd in het land doodgebeten, een ander moest later worden afgemaakt, zo was het beest toegetakeld, de overige zes wa ren minder ernstig gewond. Sommigen misten slechts een pluk wol. Het is gelukt de drie boosdoeners te pakken te krjjgen, maar tot nu toe zijn de ei genaars onbekend. In de omgeving zijn deze honden ook niet eerder ge zien. Zodoende kan de schapenhouder nergens de schade verhalen. (het hoogste tarief) moeten betalen, omdat ze toevallig duur wonen. De heer Nienhuis zei wel in de ge dachtengang van de heer Boschma te kunnen komen. Maar er wordt wel eens vergeten dat er een groot tekort is bij de reinigingsdienst. Hij vroeg b. en w. om, zodra deze zaak nog eens aan de orde komt, een systeem te vin den om onbillijkheden zoveel mogelijk te voorkomen. Met de aantekening dat de heer Meijer tegen was werd z.h.s. besloten conform het voorstel. aanwezig) hier voor waren. Het werd dus met 11-7 verworpen en daarmee was het nieuwe reglement v^stgesteld conform het voorstel van b. en w. LANGE VERGADERING Deze laatste vergadering „op de val reep” werd, ondanks de niet al te lange agenda, nog een tamelijk langdurige. De voorstellen van b. en w. werden aangenomen, maar bij tal van punten geschiedde dit pas na veel gepraat. Het begon al direct bij de ingekomen stuk ken. Mevrouw De Graaff wilde weten waar d« woningen die voor 1970 aan Sneek zijn toegewezen, zullen wor den gebouwd. Zeer waarschijnlijk in plan Tinga de woningwetwoningen en de andere in de Stadsfenne, was het antwoord. Buiten het contingent om zijn alleen mogelijkheden voor be jaardenwoningen en in de industriële bouwmethode misschien. De vreugde over de beslissing van G.S., die terugkwamen op hun weige ring een vergunning te verlenen voor het inrichten van vuil-begraafplaats, werd vertolkt door de heer B. de Vries Het schrijven van 'de heer S. Bosch ma inzake de verhoging van de tarie ven van de reinigingsrechten was aan leiding voor de heer Meijer om te wij zen op de grote verontrusting die de ze verhoging bij de bevolking heeft gewekt. Volgens hem blijft er wel een mogelijkheid over om deze belasting progressief, dat wil zeggen in overeen stemming met het inkomen, te maken. Hij betwijfelde evenwel of b. en w. hier wel voor voelen; niettemin drong hij er op aan deze zaak nog eens te bekijken. De voorzitter verklaarde nog eens, d er wettelijk geen mogelijkheid is. Een tarief dat rekening houdt met het inkomen is wettelijk niet toegestaan. De enige progressie die er in zit is die naar de huur die men betaalt. De heer Meijer betoogde dat er nu _eel wat arbeiders zijn die toch f 60, Hoe duyster isset swerck booven der Waereld kloot, hoe staet de mensch van dag tot dag aan rampen bloot; ’t syn de Couranten, die daer daaglyckx van gewaagen, soms ist ons haest te veel, wy kunnen ’t nyet verdraagen. Van oorlogh in Vietnam en ’t Palestijnse Landt, in ’t ver Chineesenryck neemt men ’t geweer ter hand. Maer nyet soo ver van Huys, in d’eygene Contryen, hoort men al anders nyet dan vegten en dan stryen, protest, besetting, spandoecken en wilde kreeten teegen diegeenen, die in Hoogheyt syn geseeten. Wy sien een vuurge Pyl ver in de Ruymte gaen; geen mannetjen meer in, maar drie selfs óp de Maen! Wie eens dagt: ick gaa doot, mijn herte is versleeten, sit met een fonckelnieuw thans smaackelyk te eeten. We leesen het in de Courant, hoe ons geëert Oranjehuys maer steeds met naakroost wordt vermeend en Claus, eens schynbaer van al ’t kwaed de incarnatie, staet nu by Wigbold selfs een beetjen in de gratie (veel meer dan Pieter, ondanks diens reyn Neerlants bloet). We leesen er het kwaedts, we leesen ook veel goet. Maer in Uw Nieuwsblad kryght het Plaetselyck Berigt een importante plaets ent eygene Gesicht. Dat in de Hoofdstraet kwam een nieuwe Backery, daer gaet uw Nieuwsblad heusch nyet soo maer aen voorby. Uut de Gemeente Raedt verneemt ighy uitgebreyd al wat daer is gebeurt, al wat daer'is geseyt met tusschen haeckjens soms „gelach”, „hilariteyt”, wanneer eens Yemant yets heel grappigs-heeft geseyt. Gy leest er alles van de Markt- en Beursberigten, wanneer een oud Gebouw voor ’et Verkeer moet swigten, wanneer een Egtpaer vijftich jaeren is getrouwt, wanneer er wordt gefeest, wanneer er wordt gerouwt, wanneer ons Elftal onverdiend steeds! heeft verloor en, maer oock wanneer het strackx promotie is beschooren. Gy leest van gans uw Permetasie daer de naemen wanneer se syn geslaegt voort een of aer exaamen, ’t sy voort Gymnasium dan wel voor reddent swemmen. En mpgt de Vraag dan wel het Aenbod U beklemmen, ’t zij kinderstoel, klavier, of meyd of commensaal, in d’advertenties daer slyt gy het allemael. Uw Nieuwsblad was er steeds by ’t daegelyckx gebeuren en wist dat vaeck behoorlyck smaak’lijck op te kleuren. Vraeg nyet wat ’t heeft gekost aan Arbeyd en aan Tyd, want vondt Gy naa het Feest het rustbed toebereyt dan zat de Redacteur noch yverig te ticken om ’et Verslag noch tydich in elckaer te flick en. En oock in 't aende Kim verschijnent Nieuwe Jaer staat ’t Nieuwsblad weer voor U en de Gemeenschap klaer. Wy hoopen, dat Gy blyft gespaert voor Leed en Druck en dat dit Jaer U breng’ veel Zeegen en Geluck en, dat bij alles wat de Toekomst ons moog spellen, Uw Nieuwsblad U getrou mach blyven vergesellen. Jean Bard williigd. De heer Nienhiuis noemde het geen de heer Van Dijk toen over deze zaak had gezegd „ongefundeerde en voorbarige uitspraken”. Hij vroeg of de heer Van Dijk nu nog wilde spre ken van „kromme daden en rare kron kels”. Deze heeft er volgens hem „met de botte bijl op ingehakt”, terwijl hjj toch fijnere instrumenten gewend is. De heer Van Dijk zei geen behoefte te hebben deze .onverkwikkelijke zaak’ weer op te rakelen. Hij sprak de hoop uit dat het schoolbestuur in de toe komst minder onzorgvuldig te werk zal gaan. Zijn eerder gemaakte opmer kingen handhaafde hij evenwel. Over deze zaak ontstond enig gehar rewar tussen PCG’ers en PvdA’ers. De heer Nienhuis verdedigde het school bestuur, dat z.i. nimmer te kwader trouw is geweest. De heer Van Dijk vond dat hij steeds netjes was geble ven, maar de uitspraken zoals ze ge daan waren, daar bleef hij bij. Me vrouw De Graaff constateerde daarop: „De heer Van Dijk maakt zich op de zelfde wijze schuldig aan kronkels als hjj het bestuur verwijt”. De onbewoonbaarverklaring kwam nog eens ter sprake bij een voorstel tot verlenging van de ontruimingster- mijn van een aantal onbewoonbaar verklaarde woningen. Op een vraag van de heer B. de Vries werd meege deeld dat de mensen er uit moeten zodra ze een andere woning krijgen aangeboden. NIEUW HUURREGLEMENT De vaststelling van een nieuw re glement voor de verhuring van gemeen te woningen had nogal wat voeten in de aarde. Mevrouw Unema verklaarde dat haar fractie enige bedenkingen had tegen dit reglement. Vooral waar bepaald wordt dat „voor rekening van de huurder komen de kosten van het onderhoud, het herstel en de vernieu wing van scharnieren, sloten, sleutels en ander hang- en sluitwerk. Zij was bang dat het in de praktijk er op neerkomt dat men óf de zaak onoordeelkundig zelf oplapt óf de zaak stuk laat. Een derde mogelijkheid is het roepen van een timmerman, wat per woning toch al gauw een tientje per jaar zal kosten. In het licht van de dit jaar doorgevoerde huurverhoging ervaart men dit als nog een verkapte huurverhoging. Mevr. Unema wilde dan ook graag het betreffende gedeel te gewijzigd zien en aan de bepaling het volgende toevoegen; voor zover de vervanging noodzakelijk is gewor den door onoordeelkundig gebruik of behandeling”. Zij maakte hier een of ficieel amendement van. De voorzitter wees er op, dat veel van die kleine zaken het voor de gemeente verschrikkelijk duur maken. Het normale onderhoud lijdt daar on der. In andere gemeenten en bij Pa- tnimonium heeft men soortgelijke be- om een aantal dat varieert van ca. 40 palingen in het huurreglement. Mevr. De Graaff en de heer B. de Vries voelden niet voor het amende ment. Wethouder Baaijens vond, dat de gelden van het onderhoudsfondjs ge reserveerd moeten blijven voor het minimale onderhoud: om de zoveel jaar de boel wat opknappen. De heer J. P. de Vries was bang dat de zaak er alleen maar moeilijker van wordt. Wat is precies onoordeelkundig ge bruik? Wethouder Visser motiveerde zijn minderheidsstandpunt in het college. Zijn bezwaren tegen de voorgestelde omschrijving lagen in het technische vlak. Daarom steunde hij het amen dement. De stemming wees uit dat al leen de 7 aanwezige PvdA’ers (wet- tot 100, naar gelang het seizoen. De voorzitter wees er nog op, dat het er om gaat deze sociale werkvoor ziening een ander karakter te geven. Opdat de mensen zinvoller bezighe den krijgen en om te bevorderen dat ze in de gewone bedrijven kunnen te rugkeren. De heer Van Dijk vond dat de raad niet verantwoordelijk is voor wat hij noemde „schandaal-lonen”. Daarvoor moet men bij de regering zijn. Wet houder Visser voegde daar aan toe, dat men 't er over eens kan zyn dat het met de lonen en de secundaire ar beidsvoorwaarden niet in orde is. Maar dat is een reden temeer om voor deze regeling te zijn. Hoe beter dit alles georganiseerd is, hoe beter ook hier- Op Nieuwjaarsdag komt het stu dentencabaretgezelschap „Stepinstep- uit” uit Wageningen in de Meerpaal met een gevarieerd programma. De groep werd opgericht in septem ber 1968. De teksten en muziek wor den voornamelijk gemaakt door Klaas de Vries (26) en Aart van den Berg (25). Eerstgenoemde is dit jaar inge nieur geworden. Hij is bij de groep bekend om zijn vlotte teksten. Deze worden dan verder uitgewerkt door Aart, die het muzikale genie van de groep wordt genoemd. Aart bespeelt de piano. De derde en laatste manne lijke persoon bij dit gezelschap is de 25-jarige Louis Kockelmann. Hij trad in een andere cabaretgroep op voor de Belgische radio en televisie en is de mimische clown van de groep. De vrouw vgn Klaas de Vries, Melani, is bij het gezelschap gekomen omdat ze voortreffelijk kan dansen en op school een 9 voor voordragen kreeg. Aart van den Berg’s echtgenote Janny Peters tenslotte is via haar stem en de ex- cabaretgroep Pimpernel by Stepinstep- uit gekomen. Het optreden van het ge- BEGRAFENISRECHTEN De heer B. de Vries concludeerde na berekeningen dat de verhoging van de tarieven van de begrafenisrechten voor een deel achterwege kunnen blij ven. Het lukte hem niet het college te overtuigen. Hij beloofde toen er bij de begrotingsbehandeling op terug te zul len komen. Mevr. De Graaff wilde weten of de begrafenisverenigingen ook geraad pleegd zijn. Zij zullen immers hun eigen tarieven moeten aanpassen. Het antwoord luidde dat b. en w. in dit stadium nog geen officiële medede lingen konden doen. Dan maar offi cieus, repliceerde mevrouw De Graaff. De heer J. P. de Vries toonde be grip voor de moeilijkheden rond de beerput van de heer A. A. M. Andela. Maar de raad kon niet anders dan het advies van b. en w. opyolgen. Hetgeen zonder verdere discussie geschiedde. MEIJER WIJST OP SCHRIJNENDE TOESTANDEN: LONEN VAN f 108 PER WEEK Het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling t.z.v. de sociale werkvoorziening voor hand arbeiders in buiten objecten in Zuid- west-Friesland werd met algemene stemmen aangenomen. Maar de heer Meijer was aanvankelijk tegen. De lonen geven een schrijnend beeld: er zijn getrouwden die het moe ten doen met f 108 tot f 123 per week. En dan misschien ook nog een hele dag van huis en haard?. Daar zijn de gemeenten mede verantwoordelijk voor, aldus de heer Meijer. Hijzelf wilde deze verantwoordelijkheid niet dragen. Hij vroeg zich af wat de ar beiders er zelf van vinden. Dit doet denken aan de oude werkverschaffing met alle ellende van dien. Hij pleitte tot slot voor het uitoefenen van aan drang op de regering om de lonen te verbeteren. En ook eens een gratifica tie te verstrekken, want die ontberen deze mensen bovendien. De heer B. de Vries miste een hele boel feitelijke informatie in het voor stel. Is de noodzaak van deze regeling voldoende aangetoond? Wethouder Baarda betoogde dat de ze zaak in ontwikkeling is. Het buiten object is achtergebleven bij het werk plaatsobject. Nu is er een mogelijk heid iets te doen aan de achterstand. De bedoeling is het werk naar de mensen toe te brengen. Dat kan alleen in grotere verbanden goed gebeuren. Aan pendelen zullen de arbeiders, evenals in het gewone bedrijfsleven, niet altijd kunnen ontkomen. Het gaat ONTHEFFING PARKEERVERBOD Mevrouw De Graaff, die deze avond verscheidene lastige vraagjes in petto had voor het college, vroeg zich n.a.v. een schrijven van de heer Y. Aukema alhier af, of de invaliden inzake de mogelijkheden tot ontheffing van het. parkeerverbod wel soepel genoeg be naderd worden en of hun verzoeken wel voldoende worden beoordeeld. Wordt er genoeg bekendheid gegeven aan het Koninklijk Besluit, dat het mogelijk maakt vaste standplaatsen te creëren bij huis of bij het werk? Zou den b. en w. dit schrijven niet te for meel willen behandelen en zo nodig overleg plegen? De voorzitter antwoordde dat een viertal aanvragen zijn afgewezen. Ze zijn nauwkeurig bekeken en voor en tegen is zorgvuldig afgewogen. B. en w. overwegen in het centrum van de stad bepaalde plaatsen beschik baar te stellen als daar behoefte aan is. Maar dikwijls is ’t verkeerstech nisch niet mogelijk om voor de bin nenstad ontheffingen te verlenen. In ’t algemeen vraagt men een plaats om te kunnen winkelen en niet bij huis of werk. redelijke oplossing te vinden, was het antwoord. Het schrijven van de heer R. Tuin- stra, die verzocht gelden van het Old Burger Weeshuis (dat van de pacht gelden wel eens wat over heeft) te be stemmen alleen voor sociale doelein den, kreeg geen bespreking. Volgens de heer Tuinstra had een tehuis voor gehandicapte kinderen er met geld van het OBW wellicht reeds kunnen zijn. Hem zal nu worden bericht dat het OBW gewijzigde doelstellingen heeft. De benoemingen leverden geen moei lijkheden op. Mej. J. v. d. Leij werd benoemd tot adjunct-commies A ter secretarie; ir. IJ. Groenveld tot be stuurslid van de stichting „Het Old Burger Weeshuis”; de heer H. A. Pais te Hemrik tot onderwijzer aan de Sperkhemschool. Verschillende raadsleden waren wel ingenomen met deze nota. Mevrouw De Graaff vond dat er wel schot zit in de onbewoonbaarverklaring van oude woningen. Zij had een lijstje vragen. De nota 'had best uitvoeriger gekund. Hoeveel gemeentewoningen en hoe veel particuliere betreft het? Wat is het aankoopbeleid t.a.v. particuliere woningen van b. en w.? Weten de be woners van de buurten dat hun wo ningen op de nominatie staan om on bewoonbaar verklaard te worden? De mensen hebben er toch recht op om niet in onzekerheid te worden gelaten. Soms gebeurt het dat eigen woninkjes nog wat opgeknapt worden. Er wordt een heleboel geld in gestoken, terwijl na een paar jaar onbewoonbaarverkla- ning volgt1. Graag had zij een over zicht gehad van wat er is gebeurd en moet gebeuren. Want de krotopruiming is een zeer urgente zaak. Wat is het beleid van het college in dezen? De heer J. P. de Vries had nagegaan dat er sinds 1950 gemiddeld 40 wonin gen per jaar onbewoonbaar verklaard zijn. Een aantal van deze woningen wordt nog bewoond. Dit is te betreu ren. Nu wordt de lijst met 233 aange vuld. Het probleem is nu voor de be woners van deze woningen, uitgaande van hetzelfde tempo, in een periode van zes jaar een andere woning te vinden. Hebben b. en w. ook overwo gen dat door woningverbetering mis schien nog een aantal van deze wo ningen behouden kan worden? De voorzitter antwoordde: Woning schaarste bepaalt het tempo. Zo lang de regering geen andere maatregelen neemt, zal de onbewoonbaarverklaring in een te langzaam tempo voontgaan. Alleen door opschuiving kunnen wo ningen in de huurklasse tot ca. f 25, per week beschikbaar komen. Juist aan deze is grote behoefte. Maar om een goede doorstroming te krijgen is ook behoefte aan weer andere wonin gen. Alle bewoners van de lijst zijn nog niet ingeschreven als woningzoekende. Deze lijst is overigens niet voor pu- blikatie bestemd. De betrokkenen hoe ven er in dit stadium nog niet van te weten. Dat zou juist onrust en mis schien paniek veroorzaken. Bovendien is de lijst nog niet definitief, 't Zou onmenselijk zijn deze op dit ogenblik te publiceren, aldus de voorzitter. Hij wees er op dat de bijdrage van het rijk voor woningverbetering uit sluitend geldt voor particuliere wonin gen. De gemeente treft wel andere maatregelen voor haar woningen om deze zo nodig te verbeteren. Mevrouw De Graaff was het er niet helemaal mee eens, dat de mensen niet weten waar ze aan toe zijn. De heer Van Dijk informeerde aan het adres van de heer De Vries of deze geen motie wilde richten aan de „con servatieve” regering-De Jong inzake het woningbeleid. Daar had deze geen behoefte aan, omdat, naar hij ver klaarde, over deze zaken al op ander niveau gedacht wondt. KADEMUUR KOOPMANSGRACHT De heer J. P. de Vries was blij met de voorgenomen gedeeltelijke verbete ring van de kademuur langs de Koop- mansgracht. Dat zal ca. f 50.000 tot f 60.000 kosten. De heer B. de Vries had met het oog op de grootte van dit bedrag daarom liever een apart voor stel gehad dan zoals nu een begro tingswijziging. De heer Poiesz drong aan op verbetering van de hele kade muur, hetgeen naar zijn mening ef ficiënter zou zijn. De voorzitter legde uit dat daarvoor de financieringsmid delen ontbreken. Daarom past men nu een „financieel kunststukje” toe, nl. een deel van de kosten nog op de be groting van 1969 te zetten en straks de rest op die van 1970. Met de wijziging van de Verorde ning voor de commissie van advies en bijstand voor onderwijsaangelegenhe- den verklaarden mevr. De Graaff en de heer Gerrits zich ingenomen. In de onderwijscommissie benoem de de raad de henen Nienhuis en Van .Dijk, resp. kandidaat gesteld door hun eigen fracties. Ze werden met algeme ne stemmen benoemd, maar pas nadat de PCG-fractie schorsing had gevraagd en binnenskamers beraadslaagd had wat te zullen doen. de vereniging zelf, sultaat van de voorverkoop Vanaf gistermiddag 2 uur tot hebben we al gerept. De ver- vanmorgen half 6 is men met wachte netto opbrengst wordt bakken en inpakken van de geschat op ongeveer f1500. De oliebollen bezig geweest. Er actie is bedoeld om de kasposi- werd bij toerbeurt gewerkt, tie van de vereniging wat te maar de beslagmakers en enke- verstevigen en om de leden met „KRONKELS” De heer Nienhuis ging bij het ad vies m.b.t. het meubilair voor de Jan van Nassauschool en de chr. lom school nog eens uitvoerig in op de voorgeschiedenis. Zoals bekend wend een besluit over deze zaak eerst uit gestéld en daarna gedeeltelijk inge had een gedeelte van de garage twintigduizend bollen gebakken. van B. Poiesz in de Schame- Nog enkele cijfers: 8 zakken straat hiertoe af gehuurd. Al het meel zijn gebruikt en 225 kilo ..Jabenodigde bakmateriaal (oven slaolie. Over het zeer goede re- 27 december j.l. eerst een fol- e.d.) is van de vereniging zelf, sultaat van de voorverkoop der huis aan huis bezorgd. Het rTx aantal bestellingen aan de deur klopte dit jaar alle records. Niet minder dan 2.000 zakken. Van- morgen begon men met het rondbrengen van deze bestel- lingen. Aan deze actie hebben ongeveer 60 leden meegewerkt.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1