band overtrof WIJKINDELING tor teams winnaars op Sneker volleybal-stedentoernooi Bouw van 14 woningen te Heeg en 6 te Oppenbuizen Dizzy Cuby and the Blizzards L AGENDA man’s van Sneker huisartsen Amicitia nagenoeg vol bij nachtconcert W Y M BRITS ER A DEEL IJLST en 1 GH-vergadering bekeek hoe IJlst reilde en zeilde de gemeenten SNEEK, Officieel Orgaan ■Ml Maandag 12 januari 1970 125e jaargang no. 3 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Raadsvoorstellen Wymbritseradeel PvdA-raadsleden vragen: voor Alle deelnemers behaalden diploma op jeugdschaats- dag Ijlster scholen Uitslag hardrijderij v.v. „Woudsend” aecombineerde uitqave wan NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Sneekar Nieuwsblad is een Meer dan 5000 zuigelingen in ’69 op consultatiebureau Waardoor stagneert totstandkoming van nieuwe school Stadsfenne? Dr. Westerhof sprak voor CPB over erfelijkheidsleer Kerknieuws Ijlster kinderen tekenen Biafrahulp SNEEKER NIEUWSBLAE Te- De HEREN GARANTIEREGELING AANSLUITING ONRENDABELE GEBIEDEN NV INTERCOMMUNAAL GASBEDRIJF WESTERGO Oeze regeling geldt niet gedurende de weekends. Uitsluitend bestemd voor patiënten van dokter C. M. Eijkman geldend tot nader bericht. Boodschappen voor 8.30 uur bij de betreffende arts. Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 LEER- EN HULPMIDDELEN O.L. SCHOOL IJSBRECHTUM Houkesioot Woud vaart Bij de heren was Sneek ingedeeld bij Groningen en Appelscha. De andere poule bestond uit: Assen, Heerenveen en Leeuwarden. De Animo-ploeg, o.l.v. de heren G. Krol en G. Raap, speelde eerst tegen het Groninger team. Het Sneker team begon slecht. Een te sim pele aanval en een te zwakke verde- ningen; 3 Sneek; 4 Heerenveen; 5 Leeuwarden; 6 Appelscha. Kantoor voor admini stratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150-3005 Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS vend spektakel. In tegenstelling met de eerste groep brachten zjj vele in- stumentale nummers, waarbij de diver, se soli met applaus werden ontvangen.. Een groot gedeelte van het podium werd ingenomen door luidsprekers. De zang van Harry Cuby Muskee kwam nochtans maar matigjes over en na hun een dik uur durende show waren we met de inmiddels vermaard gewor den disjockey Sandy, de presentator van deze avond, van mening, dat voor al de Dizzy man’s band voor het slagen van dit festijn had gezorgd en Cuby en de Blizzards had overtroffen. Het Amicitia theater stond in de nacht van vrijdag op zaterdag figuur lijk gesproken op zijn kop toen daar van kwart voor elf tot ongeveer kwart voor drie een pop-nachtconcert werd gegeven. Het impressariaat Holland- Telstar had met Amicitia de presenta tie van dit festijn in handen. Een fes tijn, waarin naast de bekende Cuby en zijn Blizzards de hoofdstedelijke Dizzy man’s band optrad en de documen- taire, of zo u wilt informatieve film, I over Bob Dylan werd vertoond. De be langstelling voor dit nachtconcert was overweldigend. Het theater vulde zich snel en toen om kwart voor elf de film van start ging konden enkele laat komers nog met moeite en soms hele maal niet meer een plaatsje vinden. Achteraf gezien is dit eigenlijk uit drie delen bestaande nachtconcert een succes geworden. Het begon met de informatieve film Don’t look back over Bob Dylan, waarin vele kanten van zijn beroep werden belicht. Op reis van het ene naar het andere wereld beroemde theater werd hij meestal vergezeld van zijn manager Albert Grossmann. Ook van diens werk kreeg men zoal wat te zien. Een van de hoogtepunten in deze niet al te scher pe en wat oud aandoende zwart-wit film was o.i. het interview door de wiskunde-student. De antwoorden van de veel rokende en zichzelf niet cy nisch noemende Amerikaan getuigden van een grote persoonlijkheid. Behal ve veel gepraat kwamen ook veel suc cesnummers, waaronder het door hem zelf geschreven succesnummer Times are changing in deze film voor. De meest opvallende uitspraak van Dylan leek ons deze over de waarheid: De waarheid is een foto van een zwerver met naast zich president Johnson, die beide in een goot staan te kotsen. Na de pauze trad in het voorpro gramma nog de Dizzy man’s band op, die met slechts een eigen compositie, Window, en voor de rest andere ver sies van al bestaande songs, veel suc ces boekte. Met name de zanger en drummer traden bij songs als You made me so happy en When I die erg op de voorgrond. Ze brachten veel lange nummers. Na het optreden van dit zeven man tellende orkest zou dan het grote klapstuk van de nacht, Cuby en the Blizzards komen. Met als gas ten de bariton/tenor-sax Rudy van Dijk en tenor/fluit Bas Munninksma zorgden ze voor een bijkans oorverdo- Advertentieprijs. 15 cent per mm. Bjj kontrakt handelsad vertenties lager Abonnementsprijs t 4.— per half jaar Her post f 6.per hall laar Giro 85 07 48 i n v Sneeker Nieuwsblad Aangezien de gemeente Wymbritse- radeel een contingent van 18 woning wetwoningen voor 1970 is toegewezen, zijn b. en w. met het bestuur van de Woningstichting in overleg getreden teneinde te komen tot een plan voor de daadwerkelijke realisering van een bouwplan, dat 20 woningen kan om vatten, indien een keuzeplan wordt gebouwd. Dit overleg heeft geleid tot een ge zamenlijk voornemen om 14 woningen te Heeg en 6 te Oppenhuizen te bou wen van hetzelfde type als thans van 1969 in aanbouw zijn (Martini-wo- ningen). Omtrent de situering en kosten zijn thans nog geen gegevens bekend, zo dat het college nog met een nader voorstel inzake grondoverdracht en financiële medewerking zal komen. was van oordeel, dat dit eventuele te kort over alle deelnemende gemeenten moest worden omgeslagen op basis van de in ieder der gemeenten aanwe zige aansluitingen aan het gasnet. Hierbij wordt derhalve geen onder scheid tussen gemeenten, die wèl en gemeenten, die geen eigen gasbedrijf hebben gemaakt en dat is h.i. een zeer positief uitgangspunt. De bijdrage per aansluiting zal ten hoogste f 6,per jaar bedragen, ter wijl de mogelijkheid van latere resti tutie niet uitgesloten is. Het college is derhalve van oordeel, dat tot het tref fen van een regeling als hiervoor be doeld dient te worden overgegaan. Het consultatiebureau voor zuige lingen te Sneek, georganiseerd door de gezamenlijke kruisverenigingen, werd in 1969 bezocht door 5217 kinde ren. De 5.000ste was Reitze Sybesma, Oud. Kerkhof 37. Hij kreeg een klein aandenken aan deze gebeurtenis. Maand januari: De Lichtboei, Markt straat, Turks Showorkest Ulvi mei. Iedere avond. Ludabar, Kruizebroederstraat. Schotse top-deejee „Sandy”. Bar ,,’t Singeltsje”. Iedere zaterdag en zondag het Spaanse duo „Alfon so y Salvadore”. Maandag 12 januari Politiek Trefpunt in „De Lichtboei”, Marktstraat. Spr. Dr. Agterberg van Witmarsum, lijst trekker PPR Statenverkiezing in Friesland. Donderdag 15 en zaterdag 17 januari Boksen in Sneker Sporthal. Kam pioenschappen Noord Nederland. Vrijdag 16 januari Toneelgroep „Ami citia” met het blijspel „De man van mijn dochter” in het Amicitia thea ter. Aanvang ’s avonds 8 uur. Na afloop dansen. Dinsdag 20 januari Concert Frysk Or kest in Amicitia. Aanvang ’s avonds 8 uur. Dirigent Zdenek Macal. So list Jung-Ja Kim, piano. Woensdag 21 januari Raadvergadering gemeente Wymbritseradeel ’s mid dags 1.30 uur in het gemeentehuis. Maandag 26 januari Ruilbeurs in café- rest. Leeuwen, Parkstraat. Ondanks kou en sneeuwjacht kwa men donderdagavond toch weer de CH-pioniers in IJlst samen in het Mienskipshüs voor hun tweede verga dering in dit seizoen. Voorzitter J. Fijlstra verwelkomde de ploeg op een hartelijke wijze. Deze avond zou men zich bezighouden met de vraag hoe de gemeente reilt en zeilt. Hoofdschotel van de agenda: verslag van de raads vergaderingen in 1969, door het C.H.- raadslid de heer S. Wassenaar. Veel politiek aldus de heer Fijl stra wordt er in de Ulster raad dooreengenomen niet bedreven. Toch was het hem opgevallen dat bij de be- grotingsvergadering in december door één fraktie was tegengestemd voor wat betreft de verhoging der reini gingsrechten. Dat deze toch al dure dienst voor de gemeente enige verho ging moest ondergaan, achtte hij voor ieder weldenkende burger begrijpelijk. Het „tegen” van deze fraktie merkte hij aan als politiek met een kleine p beschreven in verband met de a.s. ge meenteraadsverkiezingen. Afkeurens- vzaardig vond de voorzitter dit. Notulen en jaarverslag van de se- kretaris kregen geen bespreking, het jaarverslag van de penningmeester vermeldde een batig saldo. Besloten werd het Unie-werkfonds als teken van meeleven iets in dit batig saldo te doen meedelen. De bestuursverkiezing hield in dat er een andere voorzitter gekozen moest worden. De heer Fijl stra stelde zich niet opnieuw verkies baar. Bij eerste stemming werd de heer J. de Jong ’t Zouw, state Stadszicht gekozeh, die deze benoe ming spontaan aanvaardde. ’t Woord was toen aan dhr. Wasse naar. Uitvoerig liet hij de zeven raads vergaderingen de revue passeren en gaf bij eventuele vragen antwoord. Erg tevreden over het sneeuwruimen en de gladheidbestrijding waren ver schillende leden niet. Daarbij merkte de heer W. P. de Jong op dat de bur ger zich zelf ook zeer weinig inzet om trottoir en straat schoon te houden. De heren E. D. de Vries en Tj. Bak ker spuiden hun misnoegen over het veelvuldig en tevens losbandig zwem men gedurende de voorbije zomer in de Vaart alhier. Het politioneel toe zicht daarop was meer dan onvoldoen de, de recreatie-mensen ondervonden veel last van horden zwemmers die op hun vaak klein boten afkwamen. Dit komt de naam van IJlst niet ten goe de, meenden zij. Verder hoopte men algemeen op de „aanpak” van oud-Ulst, op voortgaan de groei van de stad en stelde men zich positief op voor een samenwer king, c.q. voor een samengaan met de gemeente Wymbritseradeel. De heer Wassenaar werd dank ge bracht voor zijn bereidheid deze inlei ding te verzorgen, waarna de voorzit ter de vergadering sloot. Bij schrijven van 4 december jl. heeft de Raad van Commissarissen van de N.V. Intercommunaal Gasbedrijf Westergo verzocht mede te delen of de gemeente Wymbritseradeel bereid is een regeling te treffen met dit be drijf evenals andere gemeenten, die het aandelenkapitaal hebben bijeenge bracht, daaronder begrepen de zgn. gasgemeenten - ter dekking van eventuele exploitatietekorten, welke naar verwacht moet worden zul len ontstaan, wanneer gebieden ont sloten zullen worden, die ondanks grote investeringen een beperkt aantal aansluitingen mogelijk zullen maken. Het heeft ons weinig moeite gekost ten aanzien van ’t onderhavige vraag stuk ons standpunt te bepalen, zo zeg gen b. en w. in hun voorstel. Immers, het gebied van „Westergo”, dat nog ontsloten moet worden, is dun bevolkt, zodat rekening moet worden gehouden met een nadelig exploitatieresultaat. De vergadering van aandeelhouders Een smash van mevr. V. d. Lei (Sneek) in de finale dames: AssenSneek. Foto Wim Deenik De raadsleden W. van Dijk en J. Jonkers (beiden PvdA) hebben m.b.t. de stichting van een nieuwe lagere school in de Stadsfenne de volgende brief geschreven aan b. en w.: Aan het College van Burgemeester en Wethouders van de Gemeente Sneek. In het contactblad van de Eben Hae- zerschool lezen wij o.m. onder het hoofd „School-Stadsfenne”: „De huidige stand van zaken is nu, dat door de bouwkundige inspectie van het departement van Onderwijs en We tenschappen ons plan is goedgekeurd en dat wij van de inspecteur van het basisonderwijs een pluimpje gekregen hebben wat betreft opzet en indeling van het gebouw. Wij hebben dit com pliment graag doorgegeven aan archi tect Teeuw. Het plan is ons inziens op gezet met visie op de toekomstige ont wikkeling van het basisonderwijs. He laas heeft het college van B. en W. van Sneek geoordeeld, dat het bedrag van de begroting te hoog is.” Deze zin van de namens het be stuur van de Vereniging voor Christe lijk Schoolonderwijs opgestelde uit eenzetting meenden ondergetekenden te moeten onderstrepen. Duidelijk sug gereert het bestuur dat de uitvoering van hun plan-met-een-pluimpje on voldoende gemotiveerd stagneert, he laas door onvoldoende medewerking van het college van B. en W. Ondergetekenden, leden van de ge meenteraad van Sneek, tevens leden van de Onderwijscommissie, verzoe ken het college van Burgemeester en Wethouders opening van zaken te ge ven t.a.v. de gang van zaken van het plan „School-Stadsfenne”. W. van Dijk J. Jonkers gel 38, tel. 2624. Het gebied tussen de Zwette, de Oosterkaden, Houkesloot. (Omge ving Leeuwarderweg, Stadsfenne en het Eiland). WIJK 5: Dr. J. W. v. d. Zijpp, Sta tionsstraat 2, tel. 2526. Het gebied tussen stadsgracht en de (Het Sperkhem). WIJK 6: Dokter J. Dethmers, Jou- sterkade 4, tel. 2585. Het gebied tussen de Woudvaert, stadsgracht en de Geeuw. (Omge ving Prinsengracht en de Lem mer wegwijken). Tevens Hommerts Jutrijp. diging waren er de oorzaak van dat de eerste set met maar liefst 615 naar Groningen ging. Aanvankelijk wilde het in de tweede set ook niet vlotten en men kwam achter met 104. Daar na kwamen de Snekers nog even terug tot 1313, dankzij prima spel van G. d. Zee. In het laatst was men wat ongelukkig en de Snekers verloren de set en de wedstrijd met 1315. De tweede tegenstander van de pou le was Appelscha, die in de overgangs klasse uitkomt. Dit duel leverde geen moeilijkheden voor de Snekers op (4 15, 1015). De Snekers werden door eigen schuld en daardoor een beetje onbevredigend, voor het publiek al thans, tweede. Tweede in poule B was geworden Heerenveen met de ex-Sneker H. Noorman. Deze Friese derby werd een verdiende 21 overwinning voor Sneek (1115, 1513, 915), waar door zij op de derde plaats eindigde achter Assen en Groningen. De finale tussen Assen en Groningen werd een prachtig treffen waarbij Gro ningen de steun kreeg van het publiek. In de eerste set kregen de internatio nals J. Groen en J. Smit geen kans om het hechte Groninger blok te passeren en Groningen won de set dan ook met 1513. Maar Assen kwam sterk terug en dankzij spelverdeler J. Kaster won nen de Drenten deze set met 315. Groningen bood in de derde set prach tige tegenstand maar verloor deze set tenslotte met 915. Assen won deze wedstrijd dus met 21. Overige uitslagen: LeeuwardenHeerenveen (815, 7 15) 02; AssenLeeuwarden (154, 154) 20; GroningenAppelscha (154, 1512) 20; HeerenveenAs sen (715, 1215) 02; Leeuwarden —Appelscha (15—11, 19—17) 2—0. Einduitslag heren: 1. Assen; 2 Gro- WIJK 1. Dokter C. P. Dros, Ka naalstraat 9, tel. 3681. Het gebied binnen de oude stads grachten, de Geeuw en de Frane- kervaart (de binnenstad omgeving Stationsstraat, omgeving Bolswar- derweg en IJsbrechtum). WIJK 2: Dokter W. Lofvers, Sta tionsstraat 24, tel. 3155. Het gebied tussen Franekervaart en de spoorlijn naar Leeuwarden (De Noorderhoek). WIJK 3 Oppenhuizen en Uitwel- lingerga: Dokter H. Ubbens, Sta tionsstraat 27, tel. 2555. Het gebied tussen de spoorlijn naar Leeuwarden, oude stads gracht en de Zwette (Bloemstra- ten. Kloosterstraten en Staats- mansstraten). WIJK 4: Dokter H. Gerritsma, Sin- Vorige week donderdag vergaderde de CPB, groep II. Na de verheugende mededeling, dat de kas een stimulans van de kerststukjes had gekregen, kon de presidente het woord verlenen aan dr. I. Westerhof, die deze avond zou spreken over het onderwerp „erfelijk heidsleer”. De heer Westerhof maakte duidelijk dat veel bakerpraatjes naar het rijk van de „fabeltjeskrant” kunnen wor den verwezen. Hij ging nader in op verschillende standpunten, zoals m.b.t. de „bloedlijn”, die voorheen overheer- te. Thans weet men dat samenvoeging van eicel en zaadcel voor een groot deel de erfelijkheidsfactor bepaalt. De inleiding, welke met humor werd gebracht, heeft velen van de aanwezi gen een inzicht gegeven in deze moei lijke materie. De heer Westerhof stel de nadrukkelijk dat dit terrein nog bij lange na niet voldoende is uitgevorst. De vraag hoe en wat iemand is wordt niet alleen vanuit de erfelijkheidsleer beantwoord, ook de opvoeding spreekt een woordje mee. De presidente sloot de vergadering na het dankgebed van dr. Westerhof en dankte de inleider voor zijn duide lijke causerie. De dames kunnen terug zien op een goede avond. Ondanks de barre weersomstandigheden, die onge veer de helft van het ledental hadden gedwongen thuis te blijven. De vol gende vergadering zal op 5 februari a.s. gehouden worden. Chr. Ger. Kerk Sneek. Ter vervul ling van de bestaande vacature is het volgende tweetal opgesteld: ds M. W. Nieuwenhuijze te Delft, ds. H. v. d. Schaaf te Dordrecht. Het traditionele volleybal-steden toernooi is weer achter de rug en als we terugblikken op dit spannende sportevenement, dan kunnen we zeg gen dat de nieuwe aanpak een succes is geweest. Zaterdagmiddag waren alle ploegen gelukkig op tijd aanwezig, zo dat direkt om half twee begonnen kon worden. Er waren in het geheel twaalf teams, nl. 2 eredivisieploegen uit As sen, zes hoofdklasseploegen dames en heren uit: Heerenveen, Groningen, Alkmaar en Sneek en vier overgangs- klasseploegen uit Leeuwarden, Hee renveen en Appelscha. De uitslag van dit goed georganiseerde toernooi kwam overeen met de klasseverschillen. Het talrijke publiek heeft kunnen genieten van een prachtige en spannende voL leybal-middag. *t Toernooi verliep pret tig en sportief en dit is o.a. te danken aan het distriktsbestuur afd. Sneek, dat zich als een uitstekende gastheer ontpopte. Van de Sneker teams hebben de dames zich het beste verdedigd, zij werden namelijk eervol tweede achter Assen. De heren speelden een beetje beneden de verwachting en eindigden als derde na Assen en Groningen. DAMES Er waren twee poules bij de dames. Poule A bestond uit: Leeuwarden, Sneek en Groningen. Poule B: Gro ningen, Alkmaar en Assen. Sneek, hoofdzakelijk bestaande uit Olympus speelsters, trad o.l.v. coach D. Berg eerst tegen Leeuwarden aan. Dit tref fen mocht voor de Sneker dames niet veel moeilijkheden opleveren aange zien Leeuwarden in de overgangsklas se speelt en Olympus bovenaan staat in de hoofdklasse. Daarom werd in het begin de tweede keus ingezet, maar het was duidelijk te merken dat deze jonge meisjes nog al wat routine te kort kwamen. De eerste set werd dan ook verdiend met 1115 door Leeu warden gewonnen. In de tweede set werd er geen risico genomen, aange zien men speelde volgens de „best of three”. De „oude” Olympus I ploeg werd ingezet, hetgeen resulteerde in een 155 overwinning. Dankzij goed aanvallend werk van mej. Wierdsma en Tjerkstra won Sneek ook de laat ste set duidelijk met 156. De tweede tegenstander van Sneek was Groningen. Men wist dat deze te genstander serieus aangepakt moest worden en daarom werd er zeer ge concentreerd gespeeld. Groningen kon geen vuist maken en verloor ver diend met 20 (1512, 152). In poule B was Assen via Heeren veen en Alkmaar ook eerste van zijn poule geworden, zodat de finale ging tussen de dames van Assen (eredivisie) en Sneek (hoofdklasse). Het werd ’n prachtige finale, waarbij Sneek vooral verdedigend opviel. De dames van As sen beschikten over een gevarieerder en vooral ook hardere aanval. Elk meisje kon een bal hard slaan, hetgeen niet gezegd kan worden van de Sneker dames. Mej. Wierdsma speelde in de Sneker aanval briljant. Zij was voor elk blok een gevaar. De Sneker dames verloren eervol met 20 van Assen (415, 1015). Een prachtige tweede plaats was hun beloning en ze hebben volledig aan de verwachting voldaan. Verdere uitslagen: GroningenAlkmaar (815, 4—15) 02; HeerenveenAssen (315, 13 15) 02; GroningenLeeuwarden (157, 1511) 20; AlkmaarAssen (8—15, 10—15) 0—2; Alkmaar—Hee renveen (151, 154) 20; Leeuwar denHeerenveen (159, 315, 16 14) 2—1. Eindstand dames: 1. Assen; 2. Sneek; 3. Alkmaar; 4. Groningen; 5. Leeuwar den; 6. Heerenveen. In de provincie Friesland bestaat sinds enkele jaren de Gewestelijke Jeugdschaatscommissie van de KNSB. De taak van deze commissie omvat: bevorderen van de schaatsvaardigheid van o.a. de leerlingen der lagere scho len. Deze commissie heeft in elke ge meente een contactpersoon, die tot taak heeft de jeugd aan te sporen voor deze schaatsproeven en de verdere or ganisatie hiervan. In de gemeente IJlst is aangewezen: L. Koster, ambtenaar ter secretarie. De wedstrijd is gehouden vorige week woensdag op de houtkolk bij houthandel Oppedijk en ter plaatse op de Vaart. Alle drie plaatselijke scho len hebben er aan meegedaan, in to taal 106 leerlingen. Het onderwijzend personeel verleende medewerking, waardoor alles zeer vlot verliep. Alle leerlingen zijn in het bezit gekomen van het diploma. Voor het diploma schaatsproef (8 en 9 jaar) gold: a. een 60 meter lange baan, heen en terug afleggen en daar bij zigzagsgewijze 14 blokjes passeren binnen een tijd van 60 seconden ;ib. een 50 meter lange baan, heen en te rug, afleggen binnen 35 seconden, met als keerpunt een paal en c. 2000 meter rijden zonder rust op een baan van 500 meter. Voor het schaatsvaardig- heidsdiploma A (10 en 11 jaar) gold: a. zelfde afstand als bovengenoemd, al leen afleggen binnen 50 seconden; b. 75 meter binnen 45 seconden, heen en te rug en c. 3000 meter zonder rust bin nen 20 minuten. Tenslotte het schaats- vaardigheidsdiploma B (12 en 13 jaar). Daarvoor gold: a. zelfde afstand als bovengenoemd, nu afleggen binnen 45 seconden; b. 100 meter binnen 45 se conden, heen en terug en c. 4000 me ter zonder rust binnen 24 minuten. Dat allen, zonder uitzondering het diploma wisten te behalen, daaruit volgt als eerste: dat het Ulster jonge volkje uit enthousiaste rijders en rijd sters bestaat; als tweede dat de ge stelde eisen wel iets opgeschroefd kun nen worden. De jeugd echter was in genomen met de bereikte resultaten en de ouders en andere belangstellen den op hun beurt ingenomen met de bereidheid van de heer Koster voor de organisatie van deze middag te zor gen. Daaraan was veel werk voor hem voorafgegaan. Burgemeester Ca- zemier gaf schaatsend blijk van be langstelling! De plm. 100 kinderen van de zon dagsschool in IJlst hebben zondag morgen en -middag in school zitten tekenen, elk op eigen wij’ze, met als doel deze tekeningen huis aan huis aan te bieden voor de minimumprijs van f 1,Toen de kerkdiensten wa ren beëindigd ging de jeugd vol ener gie huis aan huis op bezoek. De kin deren werden bijna overal hartelijk ontvangen. Samen wisten ze f 445,in te zamelen, waarvoor de leiding heel dankbaar is. Een voorbeeld, voor na volging vatbaar. Al zegt het bedrag in 't geheel van de daar heersende ellen de weinig, het is uit het hart der kin deren en dat is waardevol. 16 deelnemers, le prijs S. Osinga; 2e prijs J. Roskam; 3e prijs R. Okma; 4e prijs D. Reekers. Welpen. 12 deelnemers: le prijs Rintje v. d. Kooi; 2e prijs Hendrik Draaijer; 3e prijs Frans v. d. Molen. Het hoofd van de openbare lagere school te IJsbrechtum heeft verzocht een extra crediet beschikbaar te stel len voor respectievelijk aanschaffing van een flanelbord met toebehoren en gereedschap en materiaal voor het vak handenarbeid. Ter toelichting merken b. en w. op, dat een flanelbord tegen woordig een veel gebruikt hulpmiddel is en aanschaffing hiervan verant woord mag worden geacht. Het vak handenarbeid, waarvoor de belangstelling de laatste jaren aanmer kelijk is toegenomen, zal thans ook aan de onderhavige school worden in gevoerd, waarvoor uiteraard gereed schap en materiaal nodig zijn. Door inwilliging van het verzoek worden de normale aan het geven van lager onderwijs te stellen eisen niet overschreden, zodat b. en w. voor stellen het gevraagde crediet beschik baar te stellen. _jss

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1